Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6101) doc


doc
nagyúr

Legyszi segitsetek :)
A Zasszonynak keresek ajandekba konyhai gepet, olyasmi kene ami husdaralokent is tud mukodni, lehet vele krumplit daralni/reszelni (pl. tocsihoz/cicegehez/lapsankahoz, ki hogy ismeri), meg ha tudna pl. sajtot/kaposztat reszelni, az foleg jo lenne.

Azt sem igazan tudom hogyan keressek ra, de ez pl. tudja amit en szeretnek? (hasonlo arkategoriaban gondolkodom, jo lenne ha nem lenne (sokkal) dragabb)

(#6102) Laslow válasza doc (#6101) üzenetére


Laslow
senior tag

Nem értek a témához, de ajándékba én inkább egy szál rózsát vinnék.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#6103) Integra válasza doc (#6101) üzenetére


Integra
titán

ezt vedd neki :K
multi konyhai robotgép, és erősen ajánlott. nézd végig a netet, mert több féle felszereltséggel kapható, a motorok között is van gyengébb, erősebb etc. de alapvetően ez a kialakítású gép az, ami nagyon sok mindent tud és strapabíró is. az alap fehér műanyagtól alap motorral szerelttől van rozsdamentes acél kivitelig éttermi teljesítményű verziója is.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6104) doc válasza Integra (#6103) üzenetére


doc
nagyúr

hat ez erosen kilog a raszant keretbol, bar tenyleg jol nez ki...
esetleg egy hasonlo, de valamivel kisebb tudasu, olcsobb darab? :F
azert alszok erre is egyet, tenyleg nagyon szimpatikus igy ranezesre

Laslow:
Azzal olcsobban megusznam :D de ilyet szeretne, mar regota.

MOD: jol latom hogy ez a MUM4 igazabol egy "daraloplatform" ami tobbfele osszeallitasban is kaphato? mert akkor siman lehetne venni egy kisebbet, aztan kesobb olyan kiegeszitot hozza ami esetleg hianyzik

[ Szerkesztve ]

(#6105) Integra válasza doc (#6104) üzenetére


Integra
titán

azt nem tudom megmondani, hogy ez egy olcsóbb vagy drágább amit linkeltem, igazából csak magát ezt a fajta gépet akartam megmutatni. ha bemész bármelyik nem vagy hülyébe vagy saturn-ba, metro-ba, mindnehol látsz kiállítva ebből a fajtából és akár 3-4 típust is. az alaptől a felszereltebb típusokig és ha alapot veszel, megveheted idővel külön a többi tartozékát is, amire szükséged van.

mod:
így van :K anyumnak 10 éve van egy ilyen, már megsárgult a fehér borítása, de hibátlan mai napig. ő is idővel vett plusz szeletelő korongokat hozzá etc, ami kellett neki. ha függőlegesen áll, akkor turmixgépként is működik :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6106) doc válasza Integra (#6105) üzenetére


doc
nagyúr

kozben megtalaltam szerintem a "legalapabb" verziot, a 4405-ost, amihez sokkal kevesebb cucc van, de alig olcsobb, akkor mar inkabb a nagyobb csomag...
turmixunk meg allvanyos mixerunk mar van, az nem szempont :)
igazabol a husdaralo + reszelo funkcio lenne a lenyeg, hogy ne kelljen kaposztas tesztahoz, sajtos sutihez meg hasonlokhoz kezzel reszelgetni

MOD: ugy latom a husdaralo resz kulon tartozik, ez meg mar igy is duplaja az eredetileg tervezett osszegnek :(

[ Szerkesztve ]

(#6107) csemberlen válasza Integra (#6103) üzenetére


csemberlen
őstag

nekünk is ilyen van, teszi a dolgát, mezei robotgép után álmélkodtunk, hogy milyen tésztát kever ki :Y

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#6108) tildy válasza Integra (#6103) üzenetére


tildy
nagyúr

Ezt mi is neztuk, de hm, hm, nem tudnt annyira erosnek , mint a kenwoodok. Igaz amikor mi neztuk meg £150 volt, a kenwood alapgepe meg £200, megisez utobbi tunt stabilabnak.
Mindenesetre most 70 fontert nagyon best buy.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6109) Integra válasza tildy (#6108) üzenetére


Integra
titán

a mi kis kopottunk 10 éve megy, nem tudom mire kell és hova erősebb, mindent megcsinált eddig és mai napig hibátlan. az, hogy az egyik 550 a másik 600, sosem érdekelt. :) nem is tudom értelmezni ezt a nem tűnt annyira erősnek :))

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6110) tildy válasza Integra (#6109) üzenetére


tildy
nagyúr

Az altalad linkelt 500W-os motorral van, az altalam linkelt 550-el. A kenwood alapgepe, ami anno arban parban volt a 2. boschsal az 800W-os.
Mi kb ket - haromnaponta keszitunk kenyertesztat, amihez azert jobb, ha erosebb motor keveri. Vegul az 1400W-os valtozat lett.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6111) tildy válasza Integra (#6109) üzenetére


tildy
nagyúr

Mellesleg ha az olcsobb kategoriaban kene vennem, abszolut jo aron van a bosch gepe. Siman vennem anyumnak, vagy barkinek, es siman ajanlom is barkinek :K ;)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6112) Integra válasza tildy (#6110) üzenetére


Integra
titán

tök más az igényed, mint doc-nak..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6113) doc válasza Integra (#6112) üzenetére


doc
nagyúr

mi peldaul nem gyurunk kenyertesztat :)

(#6114) tildy válasza Integra (#6112) üzenetére


tildy
nagyúr

Tudom. Ezert is irtam, hogy bar mi is neztuk, vegul pont a mas igeny miatt nem vettuk vegul.

Viszont arra, amire docnak kell, arra a tokeletes az altalad ajanlott. £70 (~23-25k HUF) kategoriaban meg nagyon best buy. Inkabb erdemes ilyenbe beruhazni, mint 8-10 ezerert valami vacakot venni.
A bosch geppel nem nagyon nyulhat melle.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6115) Integra válasza tildy (#6114) üzenetére


Integra
titán

nyithattok egy pékséget :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6116) doc válasza tildy (#6114) üzenetére


doc
nagyúr

csak az a gond, hogy ha ehhez megveszem a husdaralo kiegeszitot, akkor mar 40ezer forint kornyeken jarunk, ami boven a kereten kivul esik

es akkor nem tudnek gumit cserelni a motoron :DDD

(#6117) Integra válasza doc (#6116) üzenetére


Integra
titán

robotgép projekt jegelve.. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6118) doc válasza Integra (#6117) üzenetére


doc
nagyúr

Hm, most talaltam hazhozszallitassal egyutt is korrekt aron, lehet hogy megis megveszem a MUM4427-et, aztan legfeljebb kesobb veszunk hozza husdaralot ha kell, meg idovel meg megalmodhatja hogy mit szeretne hozza. Lesz majd szulinapja is egyszer :D

es igy belefer egy garnitura uj Metzeler is :D

(#6119) tildy válasza Integra (#6115) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem fogunk, szokunk le a kenyerrol ugy egyebkent:D Boltit mar nem veszunk. De rendszeresen van vendegsereg nalnuk, olyankor 5-8 pizza is keszul, vagy fank, barmi.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6120) doc


doc
nagyúr

nezem kozben mik vannak ehhez a Bosch MUM4-hez: hasabkrumpli-szeletelo es egyebek, hat ezt imadni fogja a Zasszony, raadasul egy darabig nem kell gondolkodni mit kapjon ajandekba, kap idonkent egy-egy szeletelo/reszelo tarcsat :D

amit igy hirtelen nem talaltam: hagymat apritani vajon lehet az alapbol MUM4427-hez adott valamelyik tarcsaval? (jelenleg ugy vag hagymat a parom hogy felveszi a szep kek uszoszemuveget, ami nagyon rohejes latvany, de mar kiszorakoztam magam, szoval johet valami baratsagosabb megoldas is :D)

(#6121) thEndeR


thEndeR
tag

Valaki rendelt mar a konyhawebaruhazbol? Ha igen akkor velemeny roluk?

[ Szerkesztve ]

(#6122) westcoastog


westcoastog
veterán

Üdv, lenne egy gőztisztítóm itthon(Lidl-ös aquapur cucc) csak az a helyzet hogy nem gőzöl, vizet melegíti de gőz nem keletkezik, vagyis csak kevéske, csak erőlködik. Javítható lenne vagy nem érdemes foglalkozni vele?

[ Szerkesztve ]

(#6123) peti_s válasza westcoastog (#6122) üzenetére


peti_s
addikt

Nem ismerem a működési elvét, de én nyomnék bele vízkőoldót.

(#6124) westcoastog válasza peti_s (#6123) üzenetére


westcoastog
veterán

Lehet még átolvasom a használati útmutatót, mert ha helytelen használat miatt bactam el akkor nézhetem, mikor először használtam anyám csak a kezembe adta és nyomattam.

(#6125) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Milyen hűtőszekrény ( alul fagyasztós) és felültöltős mosógépet javasoltok 200 ezerért?

(#6126) neduddki válasza SG3rg0 (#6125) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mosogep: aeg 76260, ennek vot egy 4sre vegzodo utodja hova lett?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6127) SG3rg0 válasza neduddki (#6126) üzenetére


SG3rg0
őstag

Csak a mosógépért ez kicsit sok! Én arra gondoltam hogy a mosógép 90ezer hűtőre 110ezer.
Tehát tapasztalat, és megbízhatóság alapján ebben az árba mit kellene venni?

(#6128) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Én ezt néztem ez megfelelne számomra: Bosch KGV36VW30G
Nem tudom hogy ez a márka háztartási gépekben mennyire megbízható.

(#6129) canniball válasza SG3rg0 (#6128) üzenetére


canniball
nagyúr

link
link

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6130) Tony21 válasza doc (#6118) üzenetére


Tony21
tag

Nézz körül nagyon. A húsdarálós verzió 48k volt fél éve a Media-ban, Auchan-ban 37k, a Tesco-ban pedig 28k :)

(#6131) Fasten


Fasten
tag

Sziasztok!

Philips Saeco HD 8323 kávéfőzőhöz hol lehet vásárolni kávépárnát? Ebbe a Nespresso kapszula nem jó, ugye? :U

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#6132) tildy válasza Fasten (#6131) üzenetére


tildy
nagyúr

Easy serving expresso parnakat ir bele a philips oldala. Kapszula nem jo hozza.
[link]

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6133) Tony21


Tony21
tag

Sziasztok!

15-20K környékén tudtok ajánlani szuflagépet?
Porzsákos teljesen jó, ha HEPA van az előny, szívóerő is legyen azért (330W+).
25K-ig is hajlandó vagyok elmenni, meggyőzhető vagyok, ha van értelme annyival többet adni a kérdéses cuccért ...

(#6134) Lipton válasza tildy (#6119) üzenetére


Lipton
őstag

A végén mi úgy oldottuk meg, hogy van egy Pana kenyérsütő meg egy ilyen Bosch robotgép. All in :)

Más:
Egy ismerősöm sütő vásárlás előtt áll és ezeket nézte ki:
Whirlpool
Teka
Bosch
Van valakinek valami tanácsa?

Nekem Whirpool van, de 4 éve vettem, az akkori modelleket "ismerem" és csúcsmodellek mindenből így sajnos nem tudtam neki mit mondani (azért lett Whirlpool mert számlával rendesen nagyon komoly kedvezmény volt, alapban nem ebben gondolkodtam de nem tudtam rá nemet mondani).

köszi

[ Szerkesztve ]

(#6135) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

150k környékén vennék mosógépet, ezt a kettőt néztem ki eddig: AEG Lavamat 75260 TLE1/76260 TL. Esetleg jobb ötlete valakinek?

(#6136) Integra válasza Lipton (#6134) üzenetére


Integra
titán

ebben az árkategóriában? amelyikre a leghosszabb jótállást adják :)
(whirpoolom sosem volt), bosch, siemens, teka van, de felső kategóriás mind, így én passzolom a kérdést.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6137) neduddki válasza Ereshkigal (#6135) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a 76val kezdodo inverteres es protex-es

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6138) Tony21 válasza Tony21 (#6133) üzenetére


Tony21
tag

Úgy néz ki nincs ilyen porszívó, szóval akkor marad ez a régi szar ....

(#6139) Ereshkigal válasza neduddki (#6137) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Úgy látom, ezt mindkettő tudja. Köszi.

(#6140) neduddki válasza Ereshkigal (#6139) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

akkorl lehet hogy az atszamozas torpent itten???

udv

neduddki

mod: hmmm??? 76-os protex+? raadsul egy 10esselolcsobb, de tobbet "eszik"...

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6141) Ereshkigal válasza neduddki (#6140) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Lehetséges... mindenesetre maradok a 76-nál, még ha kicsit többet is eszik.

(#6142) neduddki válasza Ereshkigal (#6141) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

en is arra savaznek:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6143) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Sziasztok!

Mosogatógépből milyet nem szabad venni?

Nézegettem:
Mert olcsó: Zanussi

mert nem csúnya:
"Wörpúl"
És ennek az "okosabb" változatát.

Ez meg az okosabb de régebbi típus:
"wörpúl"

Ha ezek közül egyiket sem, melyiket igen?
Annyit tudok, hogy szeretnek a háztartási gépek a gari időn tul nemsokkal tönkremenni, sajnos tapasztaltam...

(#6144) sysrq válasza ANDROID??? (#6143) üzenetére


sysrq
őstag

Bosch és Siemens, amit még meg tudsz fizetni. Azok belül praktikusak, kívül meg ízlés kérdése, de nem néznek ki rosszul.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#6145) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

Kicsit SOS-ben kéne segítség :B Unokatesónak megdöglött a mosógépe, és újat kellene vennie. Próbálnám terelgetni, és a helyi boltban úgy fest lenne egy Bosch WAB20060BY elöltöltős jószág 75K-ért. [link]

Vállalható ennyiért, vagy maximum ebben a 75K-s tartományban tudtok jobbat?

Köszönöm a segítséget a nevében is :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#6146) Lipton válasza Integra (#6136) üzenetére


Lipton
őstag

Kb en is ezt mondtam, a vegen whirpool lett mert legolcsobb + 4 ev garancia.

[ Szerkesztve ]

(#6147) ANDROID??? válasza sysrq (#6144) üzenetére


ANDROID???
addikt

Pl, ez vagy van jobb is 110 alatt?

Siemens

Vagy a Bosch jobb mint a siemens?

(#6148) doc


doc
nagyúr

valakinek van tapasztalata hogy Bosch konyhai robotgeppel (MUM4) melyik tarcsat erdemes hagymaapritashoz hasznalni?

(#6149) sysrq válasza ANDROID??? (#6147) üzenetére


sysrq
őstag

Bsmárkabolt. Ők biztosan hivatalos forgalmazók, lehet persze más is, de pár ezresért nem éri meg a garancián spórolni. Ha van lehetőséged elmenni, elég nagy választék van kiállítva. De dönteni neked kell, én a leghalkabbat választanám, a fogyasztás meg úgy is attól függ menyit használjátok.
Bosch vagy Siemens? Végül is egy cég.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#6150) ANDROID??? válasza sysrq (#6149) üzenetére


ANDROID???
addikt

Köszi megnézem.

Most nézem, hogy amelyiket korábban belinkeltem, az általad küldött linken drágább de a garancia idő ugyanannyi.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.