Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6701) gyulank


gyulank
addikt

Sziasztok!
Rendeltem egy Samsung PCFC-X mikrót. Szállítás előtt felhívtak, hogy már csak kiállítási darab van, nem használt, ugyanolyan garancia van rá mint a rendesre, mindene megvan, max. 1-2 kisebb karcolás van rajta, és 3e-et tudunk elengedni az árából. Megérkezik egy sima kartondobozba, 3 kellékkel. Forgótányér görgő+forgótányér+1db. grill rács. Mikor felhívtam őket, közölték, hogy mivel nem nézték meg a dobozt, elhiszik, hogy nincs benne. (még jó, hogy nem nekem kell esküdözni) De sajnos nem tudják beszerezni a kellékeket. Vagy visszaküldöm saját költségből, és elállok a vásárlástól, és akkor oda-vissza 5e Ft-ot fizetek a semmiért, vagy elküldik a szállítási költséget 2350Ft-ot, és vegyek belőle tartozékokat!
Jár hozzá: Fémállványok (magas és alacsony állvány); gőztisztító tasak; pirítótányér; egy függőleges nyárs; egy függőleges 6 ágú összerakható nyárs; üveg tál. A használati útmutató szerint(9. oldal). Ezeket szerezzem be, 2350Ft-ból... Nyilván hülyeség, hogy nem tudják beszerezni. Én viszont tényleg nem találtam ilyeneket neten, úgyhogy azt se tudom, mennyibe kerülnének. Még azt szeretném tudni, hogy ha gőztisztítás helyett szagtalanító funkció van, az milyen különbséget jelent? Ahhoz nem adnak tasakot, de programilag, működésileg, sugárzásilag, meg mindenhogy ugyanaz, csak más ikont tettek rá, amiért nem adnak hozzá alapból tasakot, vagy a gőztisztító program intenzívebb?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#6702) canniball válasza gyulank (#6701) üzenetére


canniball
nagyúr

Én a helyedben megkérdezném Samsungékat hogy be lehet-e szerezni a hiányzó tartozékokat és na igen hol/mennyiért. Majd megkérdezném az NFH-t hogy amennyiben a hiányos teljesítés miatt elállok a vásárlástól tényleg köteles vagyok-e lenyelni az említett összeget. Aztán a válaszok birtokában eldönteném merre tovább.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6703) gyulank válasza canniball (#6702) üzenetére


gyulank
addikt

Egyenlőre annyit tudok, hogy a pirítótál is többe kerül. De találtam hasonlót amihez lehet, hogy meg vannak a cuccok, csak a gőztisztítás funkció gomb helyett szagtalanítás gomb van. Ezért érdekel, hogy konkrétan mi a különbség.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#6704) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Gáztűzhely kellene anyáméknak, de csak tisztán gáz, villany max. a grill és a gyújtás/sütőtér-világítás jöhet szóba (nincs az az isten, hogy anyámat rábeszéljem a villanysütőre... :W).
Ki milyet ajánlana? :F
Egyelőre MORA/Gorenje és Zanussi/Elektrolux vonalon nézelődtem, de ha vállalható más gyártóé is, akkor eltérhetek ezektől.

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#6705) canniball válasza gyulank (#6703) üzenetére


canniball
nagyúr

Ebben sajna nem tudok segíteni.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6706) Morris válasza M_o_g_y_i (#6704) üzenetére


Morris
veterán

Akkor mutasd meg anyukádnak a fórumot, mert bizony az olyan gáztűzhelyekkel amiknek villany a sütő része, csodálatos dolog sütni! :K
Az asszony ódákat zeng róla. És persze minden kaja, sütemény nagyon jól sikerül!
Nekünk zanussi van! Felül gázrózsákkal, alul villanysütővel!
3 éve van meg, tökéletes!

(#6707) Met válasza Morris (#6706) üzenetére


Met
nagyúr

+1

Egyenletesen süt, nem kell cserepet tenni a sütő aljába hogy ne égjen meg a süti allja.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6708) canniball válasza Morris (#6706) üzenetére


canniball
nagyúr

"...minden kaja, sütemény nagyon jól sikerül!"
A hurkát nem lehet olyan szépen odapirítani vele mint a hagyományossal. ;]

Ettől eltekintve igazad van. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6709) Morris válasza canniball (#6708) üzenetére


Morris
veterán

áhh, az biztos user error! ;] :D :D

persze azt nem próbáltuk még :P

[ Szerkesztve ]

(#6710) canniball válasza Morris (#6709) üzenetére


canniball
nagyúr

Szóval azt mondod a párom nem tud főzni??!!!

Próbáljátok ki és meglátjátok! :P

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6711) Eastman


Eastman
őstag

Szerintetek egy 120l-es villanybojler úgy fogyaszt több áramot, ha csak annyira tekerem fel a termosztátot amennyire meleg vizet engedek a csapból (tehát csumára kinyitott melegvízzel zuhanyzok), vagy a forró vizet „gyárt” és hozzákeverem a hideget?

?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6712) neduddki válasza Eastman (#6711) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

gondo;ld vegig elso:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6713) M_o_g_y_i válasza canniball (#6710) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Mit is próbáljunk ki? ;]

(#6706) Morris: nekem ne is mondd (eredetileg szakács lennék :U), anyámat nem lehet róla meggyőzni, az áramszámla miatt aggódik, pedig nekem is 1x éve kombi-tűzhelyem van, és nem veszem észre, hogy olyan sokat dobna a számlán. :N De azt igen, hogy ők pedig állandóan szidják a gáz minőségét... :o
Mindezektől függetlenül tehát egy gáztűzhelyet keresek, lassan közeleg a szülinapja, és ezzel akarom meglepni. :))

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#6714) neduddki válasza canniball (#6708) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

sokkal szebben van a tobb program is:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6715) canniball válasza M_o_g_y_i (#6713) üzenetére


canniball
nagyúr

Nézd a sorok igazodását, párban vannak! :P

Egyszer megmértem, úgy rémlik bő 1000Ft/hó-ra jött ki a villanysütő, bár tény hogy nálunk nem ment minden nap.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6716) canniball válasza neduddki (#6714) üzenetére


canniball
nagyúr

A miénken nincs hurka-program. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6717) Dluinet válasza canniball (#6715) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a rossz kaja többe kerül, akkor mégis csak megéri az a +1000Ft

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6718) neduddki válasza canniball (#6716) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ki kell dobni:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6719) canniball válasza Dluinet (#6717) üzenetére


canniball
nagyúr

Ne nekem mondd, hanem M_o_g_y_i anyukájának! :)

neduddki!
Eeegen, gondoltam már rá. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6720) M_o_g_y_i válasza canniball (#6719) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

;]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#6721) harry válasza M_o_g_y_i (#6713) üzenetére


harry
veterán

Ezt sosem értettem, ha átállok egy másik erőforrásra, annak nyilván megnő a költsége, na de akkor egy másiké csökkenni fog... Jó persze kérdéses az arány, avagy ez egyenlő-e, na de lehet jobban is jön ki. Na mindegy, tudom, ezt így hiába mondom.
Elux, mint márka, egész jó, többek szerint, több téren is, én talán itt néznék körül.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#6722) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

Adott egy Whirlpool AWE7516-os mosógép, panelhibás lett :( (mosás közben leállt, és azóta se kép, se hang...) Saccper 7 éves, tehát nem mai csirke. Mit gondoltok, érdemes beleölni a panelcserébe kb. 35 rugó környékét, vagy jobb, ha új gépet nézek? :U Ezen kívül szerencsére semmi probléma nem volt vele, pedig elég sokat volt nyúzva...

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#6723) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Vettem egy lakást, és volt benne egy alig használt gáztűzhely, mást akarok venni helyette, a szomszéd meg is venné ha üzemel gázpalackkal is. Viszont neten nem találtam erről semmi infót, esetleg valaki megtudná mondani?

Típus: Pelgrim PG-420

(#6724) Morris válasza B-L-A-C-K (#6723) üzenetére


Morris
veterán

Hali!
Szerintem működnie kell, csak mindenképpen be kell szerezni hozzá egy nyomáscsökkentőt! :U

[ Szerkesztve ]

(#6725) B-L-A-C-K válasza Morris (#6724) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem értek ezekhez, viszont a vevőnek akkor elmondanám, ez a nyomásmiújság drága dolog?

(#6726) biker válasza Traxx (#6722) üzenetére


biker
nagyúr

orczy.com-on keress, egy whirlpool elektronika se több 27-nél :)
ez se lehet több, a 7519-é 24e

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6727) Morris válasza B-L-A-C-K (#6725) üzenetére


Morris
veterán

Annyira nem vészes [link]

(#6728) Traxx válasza biker (#6726) üzenetére


Traxx
őstag

Az már barátibb összeg lenne... :) Főleg ha nem kell benne mást is cserélni, mert régebben olvastam valahol, hogy más alkatrészek meghibásodása is visszaüthet a panelra...tehát a panelhiba ilyenkor csak okozat, de nem közvetlen ok. De hátha nem :) A tippet pedig köszönöm...bár elég átláthatatlan az oldaluk :D

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#6729) B-L-A-C-K válasza Morris (#6727) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ja, így már tudom miről van szó, köszi szépen a segítséget. :)

(#6730) Dluinet válasza B-L-A-C-K (#6729) üzenetére


Dluinet
nagyúr

sajnos a égők fúvókáját is ki kell cserélni, hogy palackról menjen

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6731) B-L-A-C-K válasza Dluinet (#6730) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az drága móka?

Mindenkinek: Most már lassan esedékes nálam is a háztartási gépek beszerzése, azaz hűtő, tűzhely, mikró, mosógép...stb. Szeretném minél olcsóbban megúszni, BP-an van valami értelmes outlet ahol jó áron, normális dolgokat árulnak?

Illetve még 1 kérdés, a lakás (panel) konyhájába gáz van, viszont ha én elektromos tűzhelyet-főzőlapot akarok, ahhoz gondolom a sima fali 220V édes kevés ugye?

[ Szerkesztve ]

(#6732) Dluinet válasza B-L-A-C-K (#6731) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nekem a gázszerelő ismerősöm 13 éve ingyen csinálta. :B

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6733) neduddki válasza Traxx (#6722) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

NEM!!!!

udv

neduddki

mod: annyoije se

mod: B-L-A-C-K: braktar-val bezlej hatha vna vmeg vmi, eetleg infotek bsoutletje, ha nem kell ismert marka kkor meg grundix, egy 32A-s bovites es siman viszi

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6734) B-L-A-C-K válasza neduddki (#6733) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Köszi szépen az infót.

(#6735) biker válasza neduddki (#6733) üzenetére


biker
nagyúr

Mije ne? Megg tudod inodokolni?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6736) psg5


psg5
veterán

Sziasztok van egy whirlpool 4410-es mosogatógép. 8. éves.
Volt már motorcseréje, mert akadozva mosogatott és nem is igazán mosott. Igaz most is akadozik, de legalább elmosogat.
Meg volt már panelcsere is (másik ugyanilyen gépből családon belül...)
Szóval még mindig mosogat (úgy-ahogy) azonban elkezdett alul folyni a víz mosogatás közben.
Ha leveszem az oldalát megnézem esetleg hol folyik, házilag nagy valószínűséggel orvosolható lesz, vagy kár is nekiállni és kuka?
Már szervizre nem költenék ezzel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#6737) neduddki válasza biker (#6735) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Te meg mijota olvasol engem en szigyelled magad?
meg: mer tobbet er inkabb hasznaltan venni egy tisztesseges mile/koppintas mehhsejetes dobot inverteres motorral mint a wirpoolt fotozgatni /a haztartasi gip szerelo esmeros majdnem szo szerint/ es en is osztom eme ellaspkitjat meg ugy is hogy a 2050esm 13ees es meg muxik

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6738) biker válasza neduddki (#6737) üzenetére


biker
nagyúr

nincs még ignore gomb a PH!-n :) Ezért olvaslak :U

ok, az awe sorozat alap, de most egy új awe is 65e, akkor a 25e nem sok, ha más baja nincs

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6739) neduddki válasza biker (#6738) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ezt a jelmeyengeseget...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6740) runner 125 válasza Dluinet (#6730) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ha, új gáz főzőlapot vásárolsz, az esetek 99%-ban adnak hozzá palackhoz való fúvókát is, legalábbis enyémhez adtak.

Black

Nekem sikerült megoldani nagykerből végül, de ha az nincs, legolcsóbban itt találtam sütőt, főzőlapot, mosogatógépet. Korretkek, korábban már vásároltam tőlük, illetve haver is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6741) odrif


odrif
MODERÁTOR

Milyen hűtőt ajánlotok 100 ezerig?
(alulfagyasztós álló)

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#6742) runner 125 válasza odrif (#6741) üzenetére


runner 125
nagyúr

Bosch-ban mi még nem csalódtunk, persze van benne elfogultság is, ettől függetlenül biztosan ők sem képviselik azt a minőséget manapság, mint 20 éve.

Pl.. A méreteket vedd figyelembe. Pláne, ha esetleg a konyhabútor mellé szeretnéd tolni - mivel ebben a kategóriában javarészt mélyebbek, mint 60cm így kicsit ki fog lógni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6743) odrif válasza runner 125 (#6742) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszönöm szépen!

20 éve a Prohardveren

(#6744) psg5


psg5
veterán

Milyen beépíthető mosogatógépet ajánlotok 80 ezerig?

F.K.T.

(#6745) runner 125 válasza odrif (#6743) üzenetére


runner 125
nagyúr

Azért várj meg több véleményt is, vagy ha nem szimpatikus a márka, legyen döntő érv a minél több garancia, s nyilván a minél kisebb fogyasztás. Utóbbit is többnyire feltüntetik.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6746) odrif válasza runner 125 (#6745) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Rendben.
Gyilkolunk itthon sok sok éve egy Zanussi alulfagyasztóst, de most lehetőség nyílt jó pénzért eladni és egy kicsit korszerűbbet, jobbat venni.

20 éve a Prohardveren

(#6747) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

azert vanhatrany azindukcioslapnak megsoktam hogy mindighideg vizforralaskor azedeny fule, igyasztana tobbin mmindig megsutom a zujjam... :- (

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6748) harry válasza neduddki (#6747) üzenetére


harry
veterán

Nem kell másnál főzni ;]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#6749) Traxx válasza neduddki (#6733) üzenetére


Traxx
őstag

Üdv...micsoda nem? :) Nem érdemes panelt cserélni, vagy nem éri meg újat venni, és inkább javítás legyen? :R

Ok, visszaolvastam...és ha azt mondják (és amit biker is linkelt), hogy mégse 35 az, hanem olcsóbb jóval, akkor se foltozzam?

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#6750) neduddki válasza Traxx (#6749) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nem erdemes rakolteni a javitasra, de whirpool-bol ujatt se inkabb vegyel hasznalt felujitott miele mehsejteset /v. koppinttast/ azokat is kb ennyije agyak

udv

neduddki

mod: en egy fillert nem koltnek ra

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.