Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6551) neduddki válasza DeFranco (#6550) üzenetére


neduddki
nagyúr

Hi!

vmi ocso infrapanel?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6552) DeFranco válasza neduddki (#6551) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hősugárzó kellene inkább, most olyan 4k környékén keresgélünk, ennyiért szerintem infrapanelt nem adnak

munkahelyre, "közös lónak" nem kell jobb, így is megszívtuk már párszor, hogy közösségbe vittük a tuti jót, aztán más meg nem vigyázott rá rendesen, és jött a vállvonogatás

(#6553) canniball válasza DeFranco (#6552) üzenetére


canniball
nagyúr

Mi egy Bionaire nevezetűt vettünk a fürdőszobába ezekre az átmeneti időkre, annak évek óta semmi baja. Persze itt nem is kell annyit dolgoznia mint egy irodában...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6554) _NCT


_NCT
őstag

Mostanában kell vennem vasalót meg porszívót is. Ki milyet ajánl?

Arukereso-n nézegettem őket. Vasalásban nem vagyok profi, csak párszor volt szerencsém vasalni. Szóval kellene valami normális vasaló amivel nem sikerül odaégetnem a ruhákat, de azért normálisan melegszik.

Vasaló.

Porszívó1

Porszívó2.

Ezeket néztem hirtelen....

(#6555) DeFranco válasza _NCT (#6554) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a metro-ban most akcióznak vasalót is porszívót is... nem tudom milyen, de bosch porszívó is van 15k körül, nézd meg a prospektusukat, neten elérhető

(#6556) _NCT válasza DeFranco (#6555) üzenetére


_NCT
őstag

Igazából azt sem tudom porszívóból porzsák nélküli vagy porzsákos kéne. Ezek a víztartályos porszívók nem kellenek ingyen sem, 2 is tönkre ment 1 év alatt szüleimnél.

Nem akarok sokat szívni vele, szűrős azért nem kell, mert általában aranyáron mennek bele a szűrők, meg allergiás vagyok a porra.

Metro-t megnézem köszi. Gondolom 1800W körüliek már elég jók. Jelenleg mondjuk nincs szőnyegem, parkettás a kecó szóval inkább felmosni fogok.

[ Szerkesztve ]

(#6557) neduddki válasza _NCT (#6556) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

porzsakos legyen, visszafel megtananlod mije
kell-e motords fej /szonyegre nagyvarazslka/
ha bisz vele akkor vmejjik miele, kicist ocsobban elux ultra one, -silencer

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6558) _NCT válasza neduddki (#6557) üzenetére


_NCT
őstag

Nem kell motoros fej, mondom hogy nincs szőnyeg, csak parketta meg járólap. Porszívót is csak azért veszek,hogy legyen. Inkább felmosni fogok valószínű.

Valaki azt mondta ismerőseim közül, hogy vegyek elektromos seprűt, de nem tudom egyáltalán van-e értelme.

(#6559) canniball válasza _NCT (#6558) üzenetére


canniball
nagyúr

Van, már ha az akkus porszívót érted alatta. Nyilván a kanócoshoz képest korlátozott az ereje és a hatóköre, de hogy nem kell magad után húzni a gépet és hogy nem kell a spárgával vesződni az megfizethetetlen.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6560) g@bo válasza _NCT (#6558) üzenetére


g@bo
nagyúr

én ezt vettem és 2 hónap használat után mondom, faxa.

[link]

a csövön lévő örévnykamra a retek zömét begyüjti, alig marad a textilzsáknak valami. bár 320w szivóerő, nem rossz. van erősebb is ebből.
az agyonsztárolt porzsák nélküli samukkal szittyóztam, pl az sc4550 el, a népek első körben imádják, de nagyon sok már a panasz is. tiszta finom por idővel a gép belül... és a többi.

braun vasalót vettem 10k ért, azzal a márkával nem szívtam eddig, de sajna az olcsó modelek eltűntek.

[ Szerkesztve ]

(#6561) Arnold2


Arnold2
őstag

Sziasztok!

Hétvégén vásároltam egy Samsung WF60F4E0W0W/LE Eco Bubble mosógépet.
Sajna annó mikor a konyhabútort készítettem pontosan akkora méretett hagyattam ki amibe pl ez a mosógép hajszál híján de belefér (egy papírlapot nem tudnék a bútor és a mosógép közé csúsztatni, csak a két oldalán felül és hátul van hely).

A kézikönyvben írják hogy legalább 2,5 cm-t kéne kihagyjak a bútor és a mosógép között.

Az a kérdésem, hogy mennyire gond ez, hogy ilyen passzentosan fér csak be a helyére? Hosszú távon szétrázza a bútort, esetleg magában a mosógépben is keletkezhet kár? Esetleg le szabad vennem a külső fém burkot, hogy úgy nyerjek pár millimétert?

Legénylakásban van a kis Samu s kb ha két hetente be lesz üzemelve akkor sokat is mondtam.

(#6562) biker válasza Arnold2 (#6561) üzenetére


biker
nagyúr

szétveri a bútort, a 2,5cm is mesebeli, ha rosszul pakolsz bele, mozog az többbet is majd

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6563) Arnold2 válasza biker (#6562) üzenetére


Arnold2
őstag

Nem jó hír :(
2*2,5 cm-t nem fogok tudni nyerni. 1-1 cm és valami gumi rezgéselnyelő cucc a fa és a mosógép közé?

Burkolat leszedés a két oldalt mennyire okés?

[ Szerkesztve ]

(#6564) DeFranco válasza Arnold2 (#6563) üzenetére


DeFranco
nagyúr

na, most akkor ha két oldalt felül és hátul van hely, akkor hol nincs? :F

fotó?

[ Szerkesztve ]

(#6565) Arnold2 válasza DeFranco (#6564) üzenetére


Arnold2
őstag

Visszaolvasva tényleg kicsit katyvasz lett a fogalmazás.
A mosógép két oldala szűkös, felette és mögötte van elegendő hely. Ha hazaérkezem du/este tudok képet tölteni (azzal kellett volna kezdeni, tudom :( ).

(#6566) DeFranco válasza Arnold2 (#6565) üzenetére


DeFranco
nagyúr

és nem lehet az egyik oldalán a szekrényt egy kicsit "szűkebbre" venni? gondolom nagyjából elemes a bútor, bentebb lehetne tenni az egyik oldalfalat esetleg

(#6567) Arnold2 válasza DeFranco (#6566) üzenetére


Arnold2
őstag

Saját terveim és "előrelátó" méretezésem alapján készítettem el nekem egy asztalos.
Mivel nincs lehetetlen ( :) ), így lehet faragni a bútoron, de nem lesz olcsó :) :S
Ahogy nézem egy olyan +5e ft, ha hozzá kell nyúlni a bútorhoz, de gondolom jobban járok ezzel, mint ha a mosógép szétveri az egészet.

(#6568) DeFranco válasza Arnold2 (#6567) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szerintem is szétverné, így vagy úgy de helyet kell neki valahogy csinálni, mert később drágább lesz, ha nem.

(#6569) Arnold2 válasza DeFranco (#6568) üzenetére


Arnold2
őstag

Közben beszéltem az asztalossal. Azt tanácsolta, hogy először mindenképp kössem be a mosógépet és adjunk neki egy két próbamenetet.
Ő szerinte szétverni a bútort nem fogja (ő keze munkája és szerény véleményem szerint minőségi melót tett le az "asztalra" haha :) ) max a rázkódástól idegesítőbb lesz (pl evőeszközök csörömpölése). Nem meri 100%-ra állítani, de ha feltétlen kell akkor lehet karcsúsítani a dolgon, de a nélkül butaság lenne, hogy nem próbáltam ki legalább 1-2*.

Mindenesetre azért este teszek ide képet, szeretnék több forrásból tájékozódni, mielőtt szétvágom a bútorom.

Álljon itt tanulságul Arnold esete: sose centizd ki. Ha mégis síkosíts!!

(#6570) Met válasza Arnold2 (#6569) üzenetére


Met
nagyúr

Na most ha 1-2x elindítod azzal nem érsz semmit, beraksz egy nagyobb ruhát (ágynemű, pokróc stb.) már máshogy viselkedik. De az is számít hogy van benne a ruha, ha több darab, kettőt fordul a dob és már amikor indul a centrifuga kettőt olyat kileng hogy üti a bútort.

Én elhiszem hogy minőségi a bútor (de tényleg :DDD ) de attól még ütni fogja a gép és az sem a bútornak, sem a gépnek és nektek sem jó.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6571) kangool


kangool
tag

Sziasztok!

Van 2db eladó Electrolux porszívóm. Típusa: ZSC-6941
Bontatlan, egy év garanciával, számlával.

Bruttó 20.000 ft.

Kecskemét-Szeged útvonalon vagyok elérhető.

Érd. privátban

(#6572) Arnold2 válasza DeFranco (#6564) üzenetére


Arnold2
őstag

A képek:
[link] Picit csalóka a kép, úgy látszik mint ha lenne hely, de a fiók oldalánál szélesebb a szekrény.
[link] Felül másfél ujjnyi hely van.
[link] Talán itt látszik milyen szoros is a szitu. Ugyan ez van a másik oldalon is.

A masina nincs teljesen betolva lévén hogy még nincs bekötve és nem akartam beszuszakolni, hogy majd ki kelljen venni a bekötéshez. De hátul van hely a csöveknek.

(#6573) Stefi_dzsi


Stefi_dzsi
tag

Sziasztok!
Mosógép csere előtt állok. Eddig egy keskeny, elöltöltős Electrolux volt, amit most garanciában valami másra váltanék.
Az alábbi kettővel szemzek. Melyiket lenne érdemes? Megbízhatóak a Samsung és LG gépek? Milyen a szervizhátterük? Ha probléma van könnyen, rugalmasan orvosolják?
SAMSUNG WF60F4E0N2W/LE
LG F10C3LD

Esetleg tudtok valami mást ajánlani, amit érdemes lenne megfontolnom?
Kritériumok: Keskeny (40cm max.45 cm mély), min. 5kg töltet, min. 1000 fordulat, min. A+ kategória

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#6574) Csöves válasza Stefi_dzsi (#6573) üzenetére


Csöves
senior tag

Én a kijelzőpaneles dolgokat elkerülném.

Aquila non captat muscas.

(#6575) Stefi_dzsi válasza Csöves (#6574) üzenetére


Stefi_dzsi
tag

Mi baj a kijelzőkkel? Személyszerint hasznos funkciónak tartom, ha kijelzi, hogy meddig akarna mosni.

Egyébként mi a helyzet a Gorenje gépekkel? Megbízhatóak? A 3 év garancia pont 1 évvel több mint a fenti Samsung és LG gépekhez képest...
GORENJE WS 5229
GORENJE W6523/S

(#6576) Csöves válasza Stefi_dzsi (#6575) üzenetére


Csöves
senior tag

Majd ha garancia lejártával panelt cserélnek, megtudod. :)

Aquila non captat muscas.

(#6577) Stefi_dzsi válasza Csöves (#6576) üzenetére


Stefi_dzsi
tag

A grancia lejárta után kb minden alkatrész cseréje fáj. Erre lehet jó a granciakiterjesztés.

(#6578) sysrq válasza Arnold2 (#6572) üzenetére


sysrq
őstag

Ajánlom ezt a képet a figyelmedbe.
Beépíthető mosógép. Ha felfekszik az jó mert nem tud lendületet venni és ütögetni az oldalfalat. Ha rásimul akkor max. rázza, de ha a szaki jó munkát végzett akkor nem lesz baj. Ha meg csak két hetente lesz használva akkor abból max. tíz percet centrifugál, és akkor sem biztos hogy rosszul oszlik el a ruha, lehet nem rázza a kávát.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#6579) Met


Met
nagyúr

Elektromos fogkefe vásárláskor mire érdemes odafigyelni?
Van ajánlott márka?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6580) Morris válasza Met (#6579) üzenetére


Morris
veterán

Pont a minap vettünk egy Oral-B-t a MM-ban. Azt hiszem a legolcsóbbat, 5 vagy 6k volt. Tök jó! :K

(#6581) DeFranco válasza Met (#6579) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nekünk ilyen oral-b van [link], szeretjük.

Arra számíts, hogy drága a fej, tehát ha valahol akciózzák, akkor venni kell, mert különben nagyon drága, viszont az eredeti fej tényleg sokáig bírja, nem rongyolódik le egyből.

Amit szeretünk, hogy töltős, nem kell bele elem, úgy érezzük egy év után sem romlott az akku teljesítménye. Szeretjük még azt is, hogy időjelzés van benne, 2 perc működés után rezeg egyet, ami tök jó, mert van vonalbíród, hogy meddig is kell sikamikálni. Ez nagy kényelem.

(#6582) Met


Met
nagyúr

Köszi, akkor Oral-B lesz :)

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6583) Integra válasza Met (#6579) üzenetére


Integra
titán

oral-b

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6584) biker


biker
nagyúr

BOSCH KGW36VL30S hűtő A++
ez szerintetek jó vétel?
csak 227kWh/év, és brita vízszűrős vízadagolós :) nem csak egy síma lavór van bent

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6585) Morris válasza DeFranco (#6581) üzenetére


Morris
veterán

Ugyanez van nekünk is! :B

(#6586) Arnold2 válasza sysrq (#6578) üzenetére


Arnold2
őstag

A képeken annyira nem látszik jól, de a mosógép két oldalán végig felfekszik a bútorra. Egy mm sincs, hogy jobbra-balra dőljön. Így ahogy írtad nagyon nem tud lendületet szerezni, hogy nekiütődjön a szekrénynek.
Maximum együtt rezeg vele. És ettől tartok egy picit.
Az asztalosom, mondta, hogy az új mosógépeknél nem egyből küldi meg 1000 fordulattal per perc a centrifugát hanem fokozatosan gyorsít, így a nekünk kellő használat mellett több mint valószínű, hogy nem lesz gond.

Szombaton jön a szaki beszerelni majd be is teszek egy adag ruhát mosásra és meglátjuk mi lesz.

Köszönöm mindenkinek a tippeket. Majd megírom, hogy egyben maradt e a bútor vagy sem :)

DeFranco: Most láttam csak az aláírásod. Ilyen szofisztikátlan és ötletesen még nem Rickroll-oltak. :D

(#6587) talpas válasza Arnold2 (#6586) üzenetére


talpas
aktív tag

Kicsit.....sok. Munkalap leszerel, gép a helyén, ahol élek találkoznak és kevés a mm.-er akkor szilikon rásegítés, munkalap vissza, fiókoknál szintén szilikon rásegítés majd hallgat ha dübörög az egész szerelés bútorostól mindenestől, TV-t hangosabbra venni, stb :) Ha kell később a szilikon, szikével elvág és gép kiszerel, kihúz a helyéről . Az 1 gurigás mosógépek nem erre lettek kitalálva. Ha csak 1 milliméter marad akkor az idővel kimozgat mindent. Még a Miele gépem is belendül, de nem mászik mert targonca hozta be annyira nehéz :CFokozatosan gyorsít Azért ez így durva. Mi lenne 1-ből 1200-ra ugrana, ilyen nincs a mosógépekben, ez nem gyümölcscentrifuga.

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#6588) talpas válasza Arnold2 (#6586) üzenetére


talpas
aktív tag

Lejárt az időm, elnézést kérek. Természetesen nem is a fordulat és a használat itt a gond. A régi gépek a szerelő szerint akkor azonnal 1000-re álltak a maiak meg nem?. Hiszi a piszi. 1 a lényeg szorítsátok meg a helyén.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#6589) DeFranco válasza Arnold2 (#6586) üzenetére


DeFranco
nagyúr

éne nem tenném be így, az biztos, akárki akármit mond... tök jó, megáll, lehet nem is fog zörögni (egy évig) csak éppen a szép új mosógépenek belülről rázza szét a belét hogy ott is remeg ahol nem volna szabad

nem mellesleg a garanciát is bukod, mert kijön a garis szerelő, meglátja, hogy nem tartottad be a távokat és fel is gyújtja a szervízfüzetedet ott helyben

te tudod, a te konyhád, de hogy én ezt senkinek nem hinném el, hogy jaóaz, bírja az tuti... max. ami beépíthető alapból, azt elhiszem talán, mert az úgy van megtervezve... de a szabadonálló az szabadon áll

(#6590) Arnold2 válasza DeFranco (#6589) üzenetére


Arnold2
őstag

Ami jogos az jogos.

Sajna sok választásom nincs (a bútorhoz nagyon nem akarok hozzányúlni). Megnézzük most így, s ha emiatt megy tönkre akkor vendégem vagy egy sörre :)

(#6591) DeFranco válasza Arnold2 (#6590) üzenetére


DeFranco
nagyúr

köszönöm, de szerintem nem ez lesz a legnagyobb problémád, hogy nekem fizesd a sört :D

a véleményem ez, de remélem nem lesz igazam. a mosogató felől sincs hely? ott talán lenne mozgástér, nem? nem láttam rendesen a képen

[ Szerkesztve ]

(#6592) talpas válasza DeFranco (#6591) üzenetére


talpas
aktív tag

pont ott van mellette Hová mosogató felé már SRY.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#6593) Arnold2 válasza DeFranco (#6591) üzenetére


Arnold2
őstag

Pont ott van mellette :S

Ha majd kelleni fog, akkor arra fele lesz a bútor csonkítás. Reméljük nem fog :)

(#6594) DeFranco válasza talpas (#6592) üzenetére


DeFranco
nagyúr

YSRS

most már látom (bent a TN-esen nem vettem ki) hogy ott az oldalfal, de szerintem te is csak egy oldalfalat, meg egy előlapot látsz, hogy konkrétan a mosogató medencéje meddig tart, azt bizony te sem látod, mert takarja az előlap. Én ott látni vélek kb. 10 centit a felfelé kanyarodó cső meg az oldalfal között, az oldalfalat annyival jobbra mozgatva és a takarólapot értelemszerűen megrövidítve már lehetne némi helyet csiszolni, ha nincs más ott amit nem látunk.

De persze azt is lehet, amit te írsz, kenjük be sárral 'szt jóaz, végül is nem te fizeted, ha elszaródik. Meg a mérnökök is hülyék, azért kapják a fizetésüket, hogy marhaságokat írjanak a beépítési utasításba. Nyilván ezért is nem szokták számonkérni garanciális gond esetén...

[ Szerkesztve ]

(#6595) talpas válasza DeFranco (#6594) üzenetére


talpas
aktív tag

Azért, hogy tisztán láss a sár majdnem ingyen van, én a minimális kopogás súrlódást elkerülendő írtam amit írtam, az élek rugalmas kötéséről. Ha félreérthető voltam az 1 gurigás kateg.nem odavaló akkor mea kulpa, Tőled és a segítséget kérőtől. Lehet nem láttam, itt nem a beépíthető típusról van szó akkor ezért is SRY.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#6596) sysrq válasza Arnold2 (#6572) üzenetére


sysrq
őstag

Elnézést a nem témába vágó kérdésért, de az ezen a képen látható hatos dugalj ajzatott (konnenktor) honnan sikerült szerezned? Nem találok sehol.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#6597) DeFranco válasza sysrq (#6596) üzenetére


DeFranco
nagyúr

(#6598) sysrq válasza DeFranco (#6597) üzenetére


sysrq
őstag

A google nekem is barátom, ez a Legrand gyártotta 6-os dugalj.
Csak éppen a hátuljáról, belsejéről nincs kép.
Ha webshopból rendelem akkor majd ötezerért lehet hogy nem lesz jó, mert nem láttam előtte.
Elmondom hol nem lehet kapni, Baumax, Bauhaus, OBI, Praktiker, és még jó ha az eladó érti mit keresek, de kirakva nincs.
Ezért kérdeztem hogy Ő hol vette.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#6599) DeFranco válasza sysrq (#6598) üzenetére


DeFranco
nagyúr

OK, nem tudhattam, hogy a belsejére vagy kíváncsi :)

(#6600) sysrq válasza DeFranco (#6599) üzenetére


sysrq
őstag

Van Legrand Prémium Márkakereskedés csak nem esik útba nekem, de úgy látom megkerülhetetlen lesz.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.