Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6201) concret_hp válasza harry (#6195) üzenetére


concret_hp
addikt

szerintem próbáld meg értelmezni a kérdést még egyszer :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6202) ANDROID??? válasza harry (#6200) üzenetére


ANDROID???
addikt

Nekem is vannak jóval az átlag felett kereső ismerőseim is, attól ebben az országban még nem az a jellmző hogy az átlag lenne a nagyobb arányú a lakosságot tekintve...

(#6203) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

Adott egy whirlpool awm 5083 800 -as mosógép, s valamiért nem lehet az ajtót bezárni :Y
Persze a biztonsági gomb nincs függőlegesbe tekerve!

vajon mi lehet ennek az okozója? :F

:R

(#6204) Laslow


Laslow
senior tag

Porszívó-véleményem:

Leégett a régi legolcsóbb porzsákos fajta Samsung porszívóm (7 évig bírta, eddig semmi baja nem volt, aztán legutóbb fura volt a hangja egy rövid, 3 perces porszívózásnál, és egyszer csak leállt, meg füstölt, és roppant büdös volt). Mivel az évek alatt maximálisan elégedett voltam vele, és mivel a többi gyártó csak 1 év garanciát ad a porszívóira a 10-15e Ft-os porzsákos kategóriában, ismét Samsungot vettem, ezt: Samsung VCC4135S35/XEH.
A tapasztalataim néhány porszívózás után: jó dolog a teleszkópos cső. Nagyon jól visszahúzza a tápkábelét, jobban, mint az előző (de az is használható volt már). Hangja olyan mint a régié, sem pozitív, sem negatív irányban nem tapasztaltam eltérést. Bár ez is 1600W-os, mint az előző, de mégis mintha kevésbé erősen szívna. Ami zavar: kisebb a szívófej, így többször kell áthúzni ugyanakkora felület kiporszívózásához (és ezt súlyosbítja, hogy gyengébbnek érzem a szívóerőt). A szívóerő lehet, hogy mégsem gyengébb, csak a régi szívófej jobban tapadt a parkettára, itt meg kevésbé, és mivel nem keletkezik "vákuum", nem érződik olyan erősnek a szívóerő. A Twister előszűrő nem rossz, alig jut miatta valami a porzsákba, de lusta vagyok minden porszívózás után kiönteni belőle a porcicákat. Nem is kell szerintem, elfér benne pár porszívózásnyi cucc. Egyébként egész kulturáltan levehető és könnyen kiönthető belőle a cucc. A porszívó tápkábele mintha hosszabb lenne az előző porszívóénál, ez a hosszúság bőven elég (nekem), már az előzőé is elég volt. Nem rossz ötlet, hogy kétféleképpen is fel lehet csatlakoztatni a szívófejet a porszívó testére - amikor használaton kívül van, így jobban egyben van: nem kell sem szétszedni a szívócsövet, és nem is dől el, ha csak nekitámasztom a falnak. Tetszik az is, hogy a szívófej kétállású: van rajta az a kapcsoló, amivel jobban kiemelkedik belőle a kefe, és úgy jobban lehet pl. szőnyeg porszívózására használni. Mondjuk erre pont nem használom, de nem árt, hogy tud ilyet is - az előzőnek fix szívófeje volt, azzal is elvoltam.

Összességében tehát egy dolog zavar: a kicsit kisebb szívófej. Ennek persze előnye az, hogy jobban odafér a szűkebb helyekre is, ráadásul a szívófej alján lévő kis kerekeken határozottan könnyen csúszik a szívófej, szóval nem megerőltető a használata.

Ami tetszik: hosszú tápkábel és kiválóan működő kábelfeltekerő automatika, a porszívó testre ráakasztható szívófej, a teleszkópos nyél, a Twister előszűrő (kb. úgy néz ki, mint a Szellemirtókból valami sci-fi fegyver, és tök jó nézni benne az örvénylő porcicákat).

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#6205) g@bo válasza Laslow (#6204) üzenetére


g@bo
nagyúr

én 11k ért vettem, de nem ez a lényeg, hanem porzsák nélküli gép helyett választottam.

jó gép.

(#6206) harry válasza Laslow (#6204) üzenetére


harry
veterán

A kiemelt kefe parkettára van kitalálva, gondolom, hogy ne karcold össze, és, hogy a sima felületen összehúzza a port. Szőnyegen nincs sok haszna, annyira nem erős, hogy kikefélje a szőnyeget, ott inkább engedd lejjebb, hogy így közelebb érve erősebben tudjon szívni, ami szőnyegnél amúgy is fontosabb.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#6207) Fasten


Fasten
tag

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni. Philips-Saeco HD8323 kávéfőzőm van, őrölt kávéval használom. Kávé főzése előtt a szűrőtartóból kiveszem a kávétartót, kimosom és úgy rakom vissza. De mai nap reggel egy kör alakú nyitott rúgó akadt a kezembe. Nézegettem, honnan jöhetett, anélkül a kávétartó lötyögött a szűrőtartóban. A szűrőtartóban van egy horony, abba visszapászítottam és most újra működik.

Jól csináltam? Vagy hova való ez a kis rugó? Kör alakú, vékony és nyitott.

Erről van szó: [link]

Köszi!!

üdv,

F.

[ Szerkesztve ]

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#6208) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

multkor vki kereste: braktarban 750W-os Bosch botmixer 20k-ert

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6209) detroitrw válasza detroitrw (#6203) üzenetére


detroitrw
addikt

Sikerült megoldanom a problémát :))

a lényeg hogy ezeknél a típusoknál (is?) az ajtó nyitó oldalán van 2 csavar a kampó (alatt, fölött), ezek a csavarok egy fehér (itt) műanyagot tartanak ami gondolom nekifeszülhet valaminek azzal a címszóval hogy így biztos benne van a csavar ...
nos nálunk menetközbe ez a csavar valahogy kilazult/kiesett :Y így ez a kis műanyag pöcök elszabadult az ajtóba

valami ilyenre gyanakodtam mert a google hatására kerítettem hasonló típusú gép szerviz doksiját, ahol robbantott ábrán mutatják melyik elem mihez kapcsolódik ...
mivel amíg le nem szedtem addig nem lehetett hallani, hogy az a kis műanyag tényleg benne lenne,
de leszedés után hálistennek hallatta magát így egy kis játék után sikerült kiszenvednem az ajtóból (a fogantyúnál kipiszkáltam)
majd egy másik játékkal valahogy olyan helyzetbe kellett beszenvedni, hogy a csavart bele tudjam fogatni
(nyilván lehetett volna úgy is hogy leszedem a belső burkolatot, de ezt inkább nem kockáztattam meg egy repedés miatt ...)

amikor visszaraktam az ajtót melegség árasztott el, boldogságom jeléül :U

:C :R

[ Szerkesztve ]

(#6210) DeFranco válasza detroitrw (#6209) üzenetére


DeFranco
nagyúr

amikor visszaraktam az ajtót melegség árasztott el, boldogságom jeléül

bepisiltél?

(#6211) detroitrw válasza DeFranco (#6210) üzenetére


detroitrw
addikt

nem, de hasonló volt az érzés mikor télen ... :B

:P

(#6212) AndrewTdi válasza neduddki (#6208) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Bosch
MSM7405
Botmixer - 750W - nemesacél szár - 4 szárnyú kés -
LED sebesség fokozat kijelz
ő
- mixerkehely - fehér/mintás
14 900 Ft

(#6213) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

A Russell Hobbs termékekkel van valakinek tapasztalata? Annyit találtam róluk, hogy brit márka, 1952-ben alapították, de csak most találkoztam a névvel...

<< Heimdal >>

(#6214) M_o_g_y_i válasza neduddki (#6208) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

EZT néztem én ki. :K
erre gondoltál? :F

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#6215) neduddki válasza M_o_g_y_i (#6214) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nem udom mejjik csomag volt, csak azt laam, hogy van 750/600/600 etc a polcon, de hefon megyek hozzajuk pontositok
lehet hog inkabb ez vlt, de passz egyellore

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6216) M_o_g_y_i válasza neduddki (#6215) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ez sem rossz, de nekem már a 20K is a lélektani határ fölött van kicsit, annyit mág kiadok érte, de többet nem. :N

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#6217) AndrewTdi válasza M_o_g_y_i (#6216) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Nézz körül itt

(#6218) neduddki válasza M_o_g_y_i (#6216) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ha a 7800ast meg kapod 20er az szeroinme jo ajanla /felteve ha az vot apaocon/

udv

neduddki

mod: persze csak ha a szukseged van a kiegeszito dogokra, mi gyakorlaileg semmit nem hasznlaunk csak a mixert

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6219) neduddki válasza neduddki (#6218) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

igen a 7800as a 20rugo, ha kell a hozzaadok vacok tomege akkor ez tobmin jo ajanla

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6220) M_o_g_y_i válasza AndrewTdi (#6217) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

:R

(#6218) neduddki: Ez a bsoutlet mitől olcsóbb, mint a márkabolt? :F Kevesebb a gari? :U

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#6221) neduddki válasza M_o_g_y_i (#6220) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

outle min ahogy az a neveben benne is van

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6222) M_o_g_y_i válasza neduddki (#6221) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ez egyértelmű, de a gari kevesebb, vagy doboz-sérültek, mi a gond velük? :F

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#6223) neduddki válasza M_o_g_y_i (#6222) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

passz ez toluk kerdezd, amugy en imadom a dobo\serul es elvesze dogoke amire nem csak ramondgyak hanem neyelg outle aron adjak

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6224) AndrewTdi válasza M_o_g_y_i (#6222) üzenetére


AndrewTdi
addikt

gari ugyanannyi, csak csomagolássérült. de tudsz vésárolni is a helyszinen, és akármelyik gépet meg tudod nézni, akár a csomagoéást is.

(#6225) sgx


sgx
tag

Hali!

Van egy frissen vasarolt Electrolux ewp1262tdw tipusu mosogepem, ami a mosas legvegen centrifugalaskor ugy dobalja magat h ha nem fogom le leveri a mellete allo wc-cseszet...
Ennek nem hiszem h igy kene mukodnie...a mosogep alatt amugy jarolap van...mit lehetne tenni h ez a jelenseg megszunjon?

Koszi,
sgx

(#6226) csemberlen válasza sgx (#6225) üzenetére


csemberlen
őstag

Ki lettek véve a rögzítő csavarok?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#6227) Alex91 válasza sgx (#6225) üzenetére


Alex91
félisten

Kiszintezni a mosogepet?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6228) ANDROID??? válasza sgx (#6225) üzenetére


ANDROID???
addikt

Ki kell venni a rögzítő csavarokat ami a hátulján van, de ez a leírásban is benne van, ja és ki kell vízszintezni (vízmérték hajrá), és elvileg nem szabad ezek után ugrálnia, ha mindent jól csináltál, ellenkező esetben garanciális javítás, ha nem vagy három napon belül, mert elvileg a 3 napon belül ki lehet cseréltetni ha rossz.

(#6229) sgx válasza csemberlen (#6226) üzenetére


sgx
tag

A cso hozza van rogzitve hatul 2 oldalt lent es fent a mosogephez...ezek szerint ezt kene kicsavarozni es a csovet nem szabad rogziteni a mosogephez?
A szintezes jol meg van csinalva, alap esetben nem mozog, nem billeg a mosogep egy picit sem.

(#6230) canniball válasza sgx (#6229) üzenetére


canniball
nagyúr

A dobot rögzítő csavarokra gondoltak a kollégák.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6231) ANDROID??? válasza sgx (#6229) üzenetére


ANDROID???
addikt

(#6232) sgx válasza canniball (#6230) üzenetére


sgx
tag

Ebbol 3 van? egy fent kozepen egy jobb kozepen es egy bal kozepen?
Leirast sajnos nem talalok, es nem en vettem at a keszuleket...

(#6233) canniball válasza sgx (#6232) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekünk ha jól rémlik 4 volt, de gondolom típusonként változik.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6234) ANDROID??? válasza sgx (#6232) üzenetére


ANDROID???
addikt

Már bocs, de még jó, hogy linkeltem neked egy video-t, ott mutatja pontosan hány csavar van mit kell csinálni a beüzemeléshez.

MAGYAR VIDEO

[ Szerkesztve ]

(#6235) sgx válasza ANDROID??? (#6234) üzenetére


sgx
tag

Koszi.
Elobb irtam, mint megneztem volna a videot...mondjuk a video nem arra a tipusra vonatkozott es szo nem volt benne uzembe helyezesrol, de a markabolt oldalan megtalaltam a szukseges videot.

Megegyszer koszi a segitseget mindenkinek.

(#6236) ANDROID??? válasza sgx (#6235) üzenetére


ANDROID???
addikt

Bocs egy betűt elnéztem, 1262tdw, viszont átlagban a videoikon megmutogatják mit kell kiszedni és mit kell bekötni a használathoz...
Megnéztem, megvan benne ami kell, a vízszintezést meg azt mondtad megcsináltad, bár azt nem mondtad, hogy vízmértékkel csináltad-e, nekem volt a mosógéppel bajom ugyanígy. Az volt itt a gond hogy nem volt pontosan vízszintben, mert ahogy betoltam az egyik lába a járólapok illesztéséhez került és már nem is volt pont vízszintben és szépen "eltáncolt".. Aztán elővettem a vízmértéket még egyszer....

[ Szerkesztve ]

(#6237) DeFranco válasza sgx (#6229) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A vizszintezes nem azt jelenti hogy nem billeg, mint a hokedli, hanem hogy VIZSZINTES. (bocs nem kiabalok csak telefonrol nem tudok kiemelni)

Attol hogy nem billeg meg allhat egysegesen ferden, es hiaba all stabilan, ha csak egy iranyba is dol akar egy nagyon picit is, akkor a kisebbik gondod lesz hogy elmaszik, a nagyobbik, hogy zaros idon belul csapagyas lesz az egesz koceraj. Ha a rarakott uveggolyo nem gurul le sehol akkor jo.

A csavarok tekinteteben meg rtfm, csak nem dobtatok ki, ott ez kb. extra kiemelt helyen szerepel pontos howto-val.

(#6238) harry válasza sgx (#6235) üzenetére


harry
veterán

Igen meglepne, ha csavarral lenne gond, azok a dobot rögzítik, nem tudna tőle forogni, ha ilyen gond lenne, kézzel sem tudnád megforgatni, és nem csak centrizésnél jönne elő. Talán eleve úgy kezd a program, hogy fordul párat, tuti megállítaná, ha nem működne rendesen.
Csövet rögzítő pöcök más, az nyilván maradhat.
Esetleg nagyon megpakoltad, és nem bír ekkora súlyt, főleg ugye centrinél nagy fordulaton.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#6239) canniball válasza harry (#6238) üzenetére


canniball
nagyúr

A logika ezt diktálná. A nagybátyámék viszont pont így jártak: hazavitték a gépet, benne felejtették a csavarokat és heves ugrálásba kezdett a gép.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6240) sgx válasza canniball (#6239) üzenetére


sgx
tag

A csavar volt a gond valoszinuleg...kivettem es most mar csak egy picit mozog akkor, mikor elkezdi a centrizest...amint felporog mar nem mozog...
Szerzek majd vhonnan vizmerteket es megprobalom szintbe hozni a labakkal...szemre ugyan szintben van es a szemceruza se gurul le rola, de az nem mervado...

(#6241) ANDROID??? válasza sgx (#6240) üzenetére


ANDROID???
addikt

Ha ninc smás akkor fogj egy átlátszó edény és öntsd fel vízzel majdnem teljesen és tedd a tetejére, nehezebb vele, de azzal is megoldható, ha nincs vízmértéked...

(#6242) Alex91


Alex91
félisten

Valaki tud valami jo porszivot 25k korul? Elsosorban porzsak nelkuli erdekelne, de johet porzsakos is!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6243) Fasten


Fasten
tag

Sziasztok!

Porszívó-vásárlásra adtam a fejem. Voltam a MM-ben, amit nézegettem:

Philips FC9190
Philips FC9170

Próbáltak rábeszélni egy Miele-re is (S5281), de az kicsit már túlvolt a kereten.

Melyiket ezekből? Ok, hogy Miele, nagy brand, made-in-germany, etc... De 60k-t sokallok egy porszívóért.

Ki mit gondol erről? Melyik ajánlott?

Köszi!

F.

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#6244) Alex91 válasza Fasten (#6243) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem barmelyik jo. Nekem Electrolux Ultra Silencer van. Halk, es viszonylag jol sziv. De a Philipsekre 2 ev gari van.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6245) dragonfx


dragonfx
veterán

A++.os hütőből milyet ajánlotok ami hütő+fagyasztó tekintetében olyna 250-300literes és nem brutál drága?
nem kell nagy fagasztó rész.50-60L elég.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6246) batai15


batai15
félisten

Sziasztok! A mosogép alatt többször vízköves a csempe. Mitől lehet?hol szivároghat?

(#6247) g@bo válasza dragonfx (#6245) üzenetére


g@bo
nagyúr

nekem nagyon bejött a samsung no frost digital inverter gép.

(#6248) dragonfx válasza g@bo (#6247) üzenetére


dragonfx
veterán

no frost irto drága nem.
electrolux mint márka milyen??

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6249) harry válasza dragonfx (#6248) üzenetére


harry
veterán

Szerintem alapvetően nincs vele gond, noha használtam ilyen hűtőt, nem tudom, hogy márka/típus jellegzetesség-e, de a kompresszorhang mellett volt néha ilyen fura zaja is, amivel nem igazán tudtam mit kezdeni... Nem hiba, meg többen is tapasztalták, csak fura, és lehet van, akit zavar. Nem tudom, manapság van-e még ilyen.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#6250) tildy válasza dragonfx (#6248) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem. En ha tehetem csak electrolux gepeket veszek ( konyhaba) , nalam eddig bevaltak. Arrol nem is beszelve, hogy magyar gyartasu a porszivojuk is , meg a hutojuk is, alkatresz sokaig lesz hozza.

Jahm , es itt kinn nem no frostos a hutonk, sajnos. Utalom is mint a... Csak no frostosat vennek.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.