Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6801) bobsys válasza sysrq (#6800) üzenetére


bobsys
addikt

Van ugyanolyan eloltoltos is mint Europaban

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#6802) neduddki válasza sysrq (#6800) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

janyamnak falun joar eve van egy kihuzhato 60sm-es hazhozszallitassal 30 rugo volt, az en 90cm0esem meg szintne kihuzhato 36rugo, szeritem kifejzetten ocso

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6803) sysrq


sysrq
őstag

IKEA SKINANDE mosogatógép 60°-os program, üresen, az első menete volt. 11 liter víz és 0,77kWh.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#6804) Laslow válasza sysrq (#6791) üzenetére


Laslow
senior tag

Én Cata F-2060 páraelszívót vettem. 60 centi széles, 320m3/h, 12 centis cső a paraméterei. Véleményem róla: semmit nem ér. És marha hangos, ha nem a legkisebb fokozaton megy. Ráadásul a lámpája csak egyfokozatú, a kapcsolója pedig képes két fokozat között megállni, és olyankor leáll a készülék (odébb kell kicsit bökni, hogy rendesen ráálljon valamelyik teljesítményszintre). A Cata a páraelszívók csúcsa? Hát, lehet, de biztosan nem ez a készülékük.

Szerintem ezek a páraelszívók csak divatos placebók. Hiába megy, ugyanúgy ott lesznek a szagok a lakásban főzéskor, főleg amerikai konyhás lakásban, ahol marha nagy a légtér. Ellenben zavaróan hangos. Újabb társasház esetén a közös elvezetőcső miatt azt is remekül lehet hallani, amikor a felső- vagy alsó szomszéd használja, és még a pókok is bemásznak a lakásba a csövön keresztül. Egyetlen előnyük, hogy van bennük lámpa, ami megvilágítja a tűzhelyen lévő kaját, de arra meg túlzás ennyi pénzt kiadni.

[ Szerkesztve ]

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#6805) csemberlen válasza Laslow (#6804) üzenetére


csemberlen
őstag

ez egy nagyon alapkészülék.
12cm-es bekötőcsövet használtál?
mert ha kisebbet akkor az is okozhatja, hogy hangos, illetve a teljesítménye kisebb

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#6806) runner 125 válasza Laslow (#6804) üzenetére


runner 125
nagyúr

Újonnan 15k-ért mit vártál? :F
Amúgy mit jelent az, h a lámpája csak egy fokozatú, hány fokozat kellene?

Korábban még én is érdeklődtem, sokan megírták, h 4-500 m3 légszállítás alatt nem szabad elszívót venni.

Nekem egy ilyen Bosch van, szerencsém volt, ugyanis az előző tulaja megvette kb 2 éve, és nem tudták beépíteni a bútorba, így 20-ért kaptam egy új, dobozolt elszívót.
Hangosságával semmi problémám egyébként, nyilván max fokozaton van hangja - hozzáteszem nekem is 120-as csővel megy ki a ház falán.
Első körben én lecserélném nagyobb teljesítményűre, de ha megtartod a csövét valamilyen szigetelőanyaggal körbetekerheted, az elég korrekten csökkenti a zajt.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6807) neduddki válasza Laslow (#6804) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

tok ijjen kinezetum volt fagorfelirattal, 8k-ert vettem 10 eve akcioban, kivaloan mukodott 4-5x mire ragyuyunk hogy a wc szellozobe visszagyun ami akonyhabol kimegy es utanna csak alampakent funkcionalt /erdekesseg: az eredeti lampa pillantok alalt kiment, vettem bele mediaban egy izzor az bezzeg 10 eve szlagl, amikro ezeknek az eltartamam minimalis:- )/
3as fokozaotn tneyelg hangos volt, de 2ben siman hasznlahato
ja a vorosresz csovet amit csinaltama hozza aze bezzeg fizettem 30k-t:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6808) runner 125 válasza neduddki (#6807) üzenetére


runner 125
nagyúr

Vörösréz cső? Azt miért? :F

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6809) neduddki válasza runner 125 (#6808) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nalma az akivezeto cso, tudoi design:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6810) harry


harry
veterán

Nagyszülőknél a fürdőben le kell cserélni a régi gázos melegítőt (végül is konvektort) valamilyen elektromos fűtésre. Nem nagy terület, nagyjából 2*2m (talán 2.8m magas), és csak fürdés előtt kéne befűteni, de akkor minél hamarabb. Valószínűleg fel lesz szerelve a falra.
Milyen lehetőségek vannak?
- Az ilyen 3-6k közötti asztali / álló fűtő cuccok funkciójukban még talán jók is lennének, de nem tudom, mennyire jó ötlet ilyet fürdőbe rakni...
- Elektromos konvektor, 7-13k körül: [link] [link], [link]
- Említettétek itt korábban a hagyományos fali törölközőszárító radiátort + ebbe fűtőpatron, ez alkalmas lenne erre? Gondolnám, lassabban melegszik fel, és a törölköző szárítás másodlagos.
- Fali gyors fűtő, 25-30k: [link], esetleg Stiebel-Eltron márkát ismeritek? [link] -> 15. oldal, CBS típusú, ventilátoros gyors fűtők, ez elvileg fürdőszobába is mehet. [link] itt most 22.5k

Fontos, hogy kedden szerelik le a másikat, és jó lenne az újat akkor felrakni...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#6811) neduddki válasza harry (#6810) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ha vellany akkor infrapanel plafonon

udv

neduddki

mod: ja lattatok hogy az fvg nekiment a ioniniizes kazanoknak? azota mar csak ~95% a hatasfokuk?:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6812) harry válasza neduddki (#6811) üzenetére


harry
veterán

Felmerült az is, csak kimaradt, de nem tudom, nekünk mennyire praktikus, mert bár ez hosszútávon tényleg jobb, ahogy korábban olvastam valamikor, de nekünk nem állandó fűtésre kell, hanem csak ideiglenesen, napi max egy órát, akkor viszont minél hamarabb, hiszen használnák a helyiséget, milyen gyors egy ilyen panel?
A "hagyományos" berendezéseknél is ezért lenne praktikusabb talán egy ventilátoros megoldás.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#6813) neduddki válasza harry (#6812) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

igen pokoli gyors es mivel az ember a sugaroz hore nagyon vevo /foleg ha fentrol jon/ alacsonaybb homerseglet is megfelleo, ellenben azt nem tom hogy mijjenkell furdobe a para miatt

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6814) sysrq


sysrq
őstag

Lehet ezt a szagelszívót most hanyagolom, ha olcsó is de gagyi és nem használjuk akkor tényleg minek.

Kicsit más, meg kellene emelnem a villanytűzhelyet, fát nem akarok, gumi? Fém? Egyéb ötlet? mit tegyek alá?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#6815) csibor


csibor
őstag

Mobil konyhát keresek, olyat aminek a tetején indukciós főzőlap van, létezik ilyen? Elektrothermax láttam ilyet, csak annak rezsó van a tetején.

(#6816) runner 125 válasza neduddki (#6809) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ne csináld már, h látszik. :D

Fotót! :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6817) neduddki válasza runner 125 (#6816) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a regi laccot, a mostanibol ~1m-es db laccik

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6818) Laslow válasza runner 125 (#6806) üzenetére


Laslow
senior tag

Jó, de 20k alatt miért van egyáltalán páraelszívó, ha céljára alkalmatlan, csak mint lámpa ér belőle valamit? Előtte amúgy egy 40+ ezres Electrolux páraelszívónk volt, de ugyanúgy az sem ért semmit, ráadásul tönkrement (egyszer csak nem kapcsolt be, és annyi).

70-100.000Ft-ot meg biztosan megér egy nagyobb teljesítményű páraelszívó? Szerintem nagyon nem ez a kategória az, ami minden háztartásban megtalálható, a 20k alattiak meg nem érnek semmit - most akkor? (Én amúgy szeretem, ha belengi a lakást a finom bundáskenyér-illat, meg társai, bár, bevallom, a többség utálja az ételszagokat a lakásban, szóval nekem nem szempont, ha nincs páraelszívó.)

Lámpa a páraelszívóban: jó, ha van elegendő világító teljesítménye, és még jobb, ha több irányból adja a fényt (a cél ugye a teljes szórt fény lenne). Egyetlen apró kis lámpatest nem biztos, hogy elegendő akár csak a tűzhely megfelelő megvilágítására sem.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#6819) neduddki válasza Laslow (#6818) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

miert lenne alkamaltan nekma 8k-s elatta a fleadatat, kivitte aszagoka, az mar mas kerdes hogy a melet levo masik szellozon visszejott

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6820) DeFranco válasza neduddki (#6807) üzenetére


DeFranco
nagyúr

;)

@(#6810) harry: nekünk ilyen van fent a fürdőben, ez direkt fürdőbe való (IP24), programozható, időzíthető nyavalya, falra lehet szerelni. Tulajdonképpen szeretjük. Meleg levegőt fúj, tehát felfűteni nem fogja a fürdőt, csak a környezetében a levegőt, de nem is ez a célja, a komfortérzet megvan vele.

[ Szerkesztve ]

(#6821) neduddki válasza DeFranco (#6820) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na mesijji ma a vorosriz csurul:- )

udv

neduddki

mod: majd felduom a Te ...be oaszt jobb velmennyel leszel....:- ))) fogagyunk hogy az a glad vagy aki a futes vorosrez csiveti feherre festi es nem lakozza.... ehhhhhhhh

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6822) DeFranco válasza neduddki (#6821) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerintem randa ;]

(na jó, oda a hat méteres belmagasságos, faberakásos miliőbe elmegy szódával... :D)

remod: nem, lekentem színezett diszperzittel, hogy menjen a falhoz...

[ Szerkesztve ]

(#6823) neduddki válasza neduddki (#6821) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

vigyoir lematadtt:- )))

udv

neduddki

mod: jajjjjj napsugarsarga mi???? v. huppililla???:- )

1: Nked nem konvemtorod futesed van?
2: ha nem, akkor minek a furdobe a vellanyso vacalk?
3: diszper\zitet ugy rigja le ha hit kap hogy az dsziplesz

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6824) DeFranco válasza neduddki (#6823) üzenetére


DeFranco
nagyúr

De, konvektoros, de a fürdőben nincs konvektor... pontosabban van, de szerintem olyan, mint harryéknál, egy panel előtt ég a láng, gyakorlatilag nyilt tűz, méghozzá a fürdőkád felett, így nem használjuk egyáltalán, el is van zárva. Ezért kell a vellanyos.

Plusz van rajta óra, hőmérő, etc, szóval kicsit olyan is, mint szagelszívóval világítani :D

Diszperzitet nem dobja le, betekertem celluxszal... :DDD

/all: Ez az őrület amúgy megvan mindenkinek?

(#6825) neduddki válasza DeFranco (#6824) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

akarcsak a grillezos-forrolevegos-mikrom legfontosabb feladata a zora vot, keresem az utogyat:- )
de akkormijen futescsovet festettel be?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6826) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

Milyen mosó gép márkát, típust ajánlanátok, amit tovább bírja mint a Duracell nyuszi?
Whirlpool elég proof, 2 évet sem bírt. Gorenje 4 évet bírt. Szinte mindegyik a gari után fél egy évvel ment tönkre, jól számolnak az anyagelhasználódással.

Melyik a legjobb márka? Vagy inkább érdemesebb egy ipari-t nézni még ha 2-3x annyi is?

Live poor, die ritch.

(#6827) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Esetleg egy jó mosógépszerelőt tudtok mondani Pest megyében? Bár ezeknek a javítása nem kis pénz, itt nem csak egy biztosítékot cserélnek, hanem egy egész panelt. Ajj azok a régi Hajdu gépek, csattogtak, zörögtek, de csak elmentek 20 évet.

Live poor, die ritch.

(#6828) harry válasza gyáliSanyi (#6826) üzenetére


harry
veterán

electrolux
aeg, bosch, siemens
miele

Lényegében sorrendben. Nem kizárólagosan, de én itt többnyire ezekről hallottam, és ha lehet, akkor innen választanék. Igazából találd ki, milyen funkciók, paraméterek kellenek, majd nézz egy - egy ilyen gépet adott gyártóktól, nézz rá árakra, aztán amelyik szimpatikusabb, konkrét készülékekről úgysem tudunk nyilatkozni...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#6829) neduddki válasza DeFranco (#6824) üzenetére


neduddki
nagyúr

HJI!

elolvastam osszeteszem akezem az indukcijose:- ) /meg a kongyi kazane/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6830) gyáliSanyi válasza harry (#6828) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Köszi!

Végül is Aeg lett meg lett rá vásárolva +gari.

Így 7 év alatt közel 400k lett költve mosógépre, ami azért nem semmi.

Szerintem egy háziasszony néha többet költ ilyen fontos berendezésre, mint pár gamer a gépére ennyi idő alatt.
Miele 250 ezer felett kezdődik, ami már olyan normálisabb, hát az nem kevés. Csak egy mosógépről beszélek.

Live poor, die ritch.

(#6831) csibor válasza gyáliSanyi (#6830) üzenetére


csibor
őstag

Mit mondjak, 5K-ért vettem 10 éves Ignist :B

(#6832) djdaniel


djdaniel
senior tag

Üdv!

Tegnap volt itt a mosógép szerelő, kicserélte a mosógépbe a szimeringet.
Utána kipróbáltuk, üres volt a mosógép és félig engedte a dobot vízzel, szerelő szerint whirepool mosógépnél ez normális.

ma bekapcsoltam, és ömlött a víz a mosógépből.
most megint bekapcsoltam és nem akar centrifugálni tehát lassan forog a dob, mikor gyorsan kellene és tiszta víz marad a ruha, egyébként kinyomja a vizet.

valakinek valami ötlete ? ( nincs pénzem új mosógépre :W )

(#6833) biker válasza djdaniel (#6832) üzenetére


biker
nagyúr

Otlet: szerelot visszahiv, pofanver, javittat gariban :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6834) talpas válasza djdaniel (#6832) üzenetére


talpas
aktív tag

Megkeresed azt a kis csövet ami a dob aljából indul, vízszintszabályzó - hoz. Lehúzod a csövet, bekap, és fujd! Első kattanás a vízszint, második kattanás a túltöltés lesz. kitakarítod, visszaépíted, próba. Whirlpool betegség, hogy megtelik kosszal. Ezt az üst aljából indul, valamelyik oldalán, egy kis átlátszó tartály, amiből egy vékony cső megy felfelé. Ha nem átlátszó akkor is. Ezek az infók mástól vannak!!Ha nincs változás akkor hívod a szerelőt, elmondja mennyire lámák vagyunk mi felhasználók, fizetsz érte, majd mikor újra hibákat dob a gép akkor veszel 1 baltát és beleállítod 3x.

Az én - Mosógépem az első Brandt nevű Siemens lic. francia gép, fölült. Nem mászott el soha nem ugrált nem tett tönkre semmi ruhát. Tömören gariból volt még 1 hónap, iszonyat zörgés szivattyútól. Szerelő a telefonban - biztosan szög van benne vagy gyöngy stb.. Nem, nincs, tiszta és szögmentes mondom. Jött a garis szerelő, majd elmondta be volt szorítva ott valami gyárilag :Y . Családtag volt otthon, ezt a szöveget nem is ettem volna meg. Gari elmúlt, gép szivattyúzáskor csörömpölő, morgó hangot adott. Orczy-tól rendeltem szivattyút, és lőn csoda tökéletes lett. 1 hónapra rá megbolondult a gép agya. Második gép a sokérzékelős Whi k...anyja. Ez már tudott ugrani is, és elmászni is. Nejemet gyanúsítottam a nem megfelelő ruha mennyiség miatt, gondoltam mérnök tervezte ezt a rohadék gépet, programot akkor ez ennyit tud. Öt főre mosott, dolga rengeteg volt.Garancia után kb. 2 hónapra csörömpölt a szivattyú. Turkálás, honnan vegyek, 10k körüli árakat találtam. Aztán eszembe jutott előző gép amiben az új sziv.. alig dolgozott. Összehasonlítva a két forgórészt és a W.értéket, megegyezett, csúszócsapágyak szintén egyeztek. Be az egész a W..l szivattyú házba és múúkodik. Közben 1x hív nejem ajtó visszacsukódik! Na, mondom az biztos acél valami, mint anno a zsiguli csomagtartónál, csak ugye ez nyugati és mosógép!. Szétszedtem. Tisztelt urak az az acélszál elvolt rozsdásodva. Egy mosógép, tisztán tartva, ajtó, mosás után kinyitva, mert ez az ajánlott, önmagát rohasztotta el :W . pontosan abba az élbe folyik ajtónyitás után a víz ahol a két acélszál fut :C . Később kezdett hibakódot írni a drága, mert ugye van neki az a szépenvilágítos designes mutogatója. Nézem mit jelent a kiírt hibakód. Nem, nem, ezt nem nekünk írja a drága, mert mit is kezdenénk mi azzal, hogy elektromos hiba. Még jó, hogy nem érzékel ez az istenverése pld.csapágy, tömítés, esetleg rozsdásodást. Na itt untam rá ezekre a bádog sz@rokra amivel évek óta etettek engem. Turkáltam, találtam miele használtat, Nejem választott típust, egyeztetéskor kaptam még 1 ajánlatot akkor össz. 80-ért szárítót is hoz az illető. Ez volt közel két éve. A szárító kondenzációs, a mosógéphez meg daru kell olyan súly és anyag van benne. Még működnek.

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#6835) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Kávéfőzőt szeretnék a feleségemnek karácsonyra.
Szinte édességként inna/nánk kávét, ezért bár tudom, az igazi kávé messze nem így kezdődik, valamilyen kapszulás kávéfőzőt vennék.
Kérdésem, amennyiben tudtok segíteni, hogy milyent érdemes 20 ezerig venni.
Két fontos feltétel van, az egyik, hogy könnyen lehessen kapszula utánpótlást beszerezni, a másik (bár gondolom ez mindegyiknél evidencia) teát is tudjon, gondolom ez csupán kapszulafüggő.
Mit javasoltok?

F.K.T.

(#6836) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok!

szeretnék venni egy vízforralót, de lövésem nincs, hogy milyet kéne. eddig mindenhol csak azt láttam, hogy van, és hogy működik :D kinéztem párat, próbáltam jobb neveket, bár a sencorokat csak a leírás és külső miatt raktam bele. olyan 7k a teteje, amit max rááldozok, és legalább másfeles, inkább 1,7-es kell. milyet érdemes venni, esetleg közül?

Sencor #1

Sencor #2

Tefal

Fagor

Bosch

köszi előre is :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#6837) biker válasza hoffman_ (#6836) üzenetére


biker
nagyúr

auchanban van 2790-ért 1,7literes, házimárkás, azt vegyél!
Selecline vagymi

ezek a kerek talpúak mind ugyanazzal a hibával szenvednek, a közepén lévő kerek fosch ha beég, akkor nem javítható.

ebben 3db 5x8mm-es tömör réz kontakt van, az csiszolható ha idővel kell

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6838) hoffman_ válasza biker (#6837) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ariadne régebben írt a kapcsolokról, hogy ilyet/olyat szabad csak venni. ez vajon rendben van? mindenesetre árban szimpatikus :D

bár itt van egy kb. a szomszédban, pénteken meglesem.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#6839) sysrq válasza hoffman_ (#6836) üzenetére


sysrq
őstag

Ha rejtett a fűtőbetét akkor már nyert ügyed van.
Én ezer forintért találtam tecsóban még, azóta azt használjuk.
Azért lesz talán majd lecserélve mert nem lehet takarítani őket, legalábbis nem lesz évekig újszerű.
Persze, van melegen tartó funkciós meg triplafalu, de ha jó az űrméret, tetszik a formája akkor vedd meg a legolcsóbbat.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#6840) hoffman_ válasza sysrq (#6839) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszi neked is :) hőtartó tök felesleges, azért melegítem fel a vizet, hogy használjam :D bár a hőszigetelés kifele nem hátrány, ha nem égeti le a kezem.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#6841) neduddki válasza hoffman_ (#6836) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

strix/otter legyen a talpara irva utanna tokmind1

udv

neduddki

mod: igen ezt megerositettte haztartasi szerelo esmeros is

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6842) hoffman_ válasza neduddki (#6841) üzenetére


hoffman_
nagyúr

igen, ebben kiműveltem magam, hasznos volt benézni a topicba, köszi! :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#6843) Laslow válasza hoffman_ (#6836) üzenetére


Laslow
senior tag

Nekem vízforralóból a Philips 4646 típus vált be.

Indoklás:
Munkahelyeken/ismerősöknél jó pár típussal összefutottam, de nem voltam jó véleménnyel egyikről sem. Aztán egy új irodában a konyhai vízforraló megtetszett, mert egyrészt valahogy jó volt az aljának a kialakítása, és nagyon könnyű volt rárakni az alsó részére (sok típusnál keresgélni meg szenvedni kell, mire pont rá tudom csúsztatni a helyére), valamint ennek a típusnak olyan volt a kialakítása, hogy nem égette a pára a kezemet miközben töltöttem ki belőle a vizet (sok vízforralónál ez sajnos nem így van, sőt, van, aminek még kényelmetlen is a fogása öntés/tartás közben)). Szóval vettem otthonra is egy ilyet úgy 5 éve, azóta is teszi a dolgát (néha vízkőtelenítem, de ennyi). Ez a Philips 4646. Újonnan most szűken 6000Ft alatt megvásárolható, 1,5 literes, 2400W teljesítményű. Ha tönkremenne, ismét ugyanilyet vennék.

[ Szerkesztve ]

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#6844) hoffman_ válasza Laslow (#6843) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszi a tippet neked is!

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#6845) neduddki válasza Laslow (#6843) üzenetére


neduddki
nagyúr

Hi!

nekem ez se egeti: bof

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6846) djdaniel válasza talpas (#6834) üzenetére


djdaniel
senior tag

köszönnöm a válaszokat! :R

itt volt a szerelő, és tényleg ez volt a hibája amit leírtál csak nem kosszal volt tele, ha nem vízkővel.

(#6847) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Sziasztok!

Mikróból tudtok ajánlani megbízható gyártót vagy akár konkrét típust is, max olyan 20eFT-ig?

(#6848) Csöves válasza RaPiDsHaRe (#6847) üzenetére


Csöves
senior tag

Samsung.

Aquila non captat muscas.

(#6849) runner 125 válasza Csöves (#6848) üzenetére


runner 125
nagyúr

... mondjuk én még bedöglött mikroval nem találkoztam, de tényleg. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6850) Csöves válasza runner 125 (#6849) üzenetére


Csöves
senior tag

Ha a magnetront nem erőszakolják meg, akkor nem nagyon romlik el. :)

Aquila non captat muscas.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.