Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) B-L-A-C-K válasza neduddki (#6900) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem tudtam abba is lehet, vagyis TF-5260-as normás izzósként van feltüntetve, enyém meg ugye ugyan ez de nekem meg halogén. Lényeg ha megy abba is a led és ugyan úgy 30 ezer a 21 ezres vétellel csak nem volt rossz ár érte...:)

[ Szerkesztve ]

(#6902) neduddki válasza B-L-A-C-K (#6901) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ne izgulj jo vetelt csinaltal es a cucc is jo:- )
nekem is normlaizzos volt a cata de miere ideert mar halogen lett, cseeltme is mint akisnyul

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6903) B-L-A-C-K válasza neduddki (#6902) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Előzőből még lehagytam....hogy amúgy mint írtam nem drágább mármint konkrétan ez a típus hanem 1 árban van. MM-ben meg 5 ezerrel olscobban bárki megveheti...:) De pont lefotóztam magamnak, szóval nem hazudok...:D

Én is kicserélem ledre majd egyből, már csak azért is mert 90%-ban led lesz az egész lakásban..,Kiváncsi vagyok mennyi lesz a fogyasztásom...:)

(#6904) neduddki válasza B-L-A-C-K (#6903) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI

ugye olvastad Kiksig linkjet az elszivora indulo gazrul?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6905) B-L-A-C-K válasza neduddki (#6904) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem tudom miről beszélsz, de remélem mindjárt megmutatod...:)

(#6906) neduddki válasza B-L-A-C-K (#6905) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

bof

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6907) B-L-A-C-K válasza neduddki (#6906) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igazából azt sem tudom miről van szó. lehet túl késő van már....

Magyarul, ne tegyek fürdőbe ledet? Ez lenne a lényeg?

(#6908) neduddki válasza B-L-A-C-K (#6907) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

link???

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6909) B-L-A-C-K válasza neduddki (#6908) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ja, jó felfogtam. Eddig is műanyag ablak volt a lakásban, és gáztűzhely, de jó hogy ezt megemlítetted azért ennek utána járok.

(#6910) #90933760


#90933760
törölt tag

Hali.
Megkérdezem itt is, mert télen a klíma topik elég kihalt. :DDD [link]

(#6911) canniball


canniball
nagyúr

Az Electrolux ZB 2803 porszívónk bő egy év alig-használat után bemondta az unalmast. :((( A márkaszervizzel van valakinek tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6912) B-L-A-C-K válasza neduddki (#6908) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Na köszi hogy erre felhívtad a figyelmemet, az egészet át kellene alakítani, mármint az ablaknál lyukat fúrni, ilyen mágneses gázelzárót venni, illetve egy halom engedély...Így meg a villanyszerelő mondta megcsinálja hogy lehessen alul-felül elektromos sütő/főzőlap. MM-ban meg kicserélik a gázos főzőlapot elektromosra, csak a különbözetet kell kifizetni...

Szóval köszi hogy szóltál, feketén meglehetett volna oldani a gázost is, de egy ellenőrzés és bonthatok le mindent...

Már csak akkor azt a havi ~3000 Ft-os gáz cső használatot kellene valahogy lemondatnom ha le lehet...

(#6913) DeFranco válasza B-L-A-C-K (#6912) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Amúgy régen ott nem gáztűzhely volt? Mert tudtommal ez az elszívós balhé csak akkor kell, ha teljesen új rendszert állítasz be, ha a meglévő készüléket cseréled, akkor értelmezésem szerint nem.

Milyen lakás ez amúgy? Villanyhálózat mennyire van rendben miből van és mennyit bír? Mert ha valami elavult vacak, akkor szerintem először komplett villanyfelújítást akarj oda, ne tűzhelyet, mert egy lakástűz után kezdheted elölről az egészet...

Feltételezem, ha gázcsőhasználatot fizetsz, akkor lehet panel. Volt ott már villanyfelújítás? Mert a meglévő rendszerre nem tanácsos ilyen nagy teljesítményű eszközt kötni (meg úgy már kb. semmit sem, két barátom lakása gyulladt már ki az elmúlt években különösebb terhelés nélkül az alumínium vezetékelés miatt.)

[ Szerkesztve ]

(#6914) B-L-A-C-K válasza DeFranco (#6913) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az volt, csak egy bácsi lakott benne, 1,5 éve kicseréltette az ablakokat műanyagra, majd 1 éve vett egy gáztűzhelyt, és az engedélyekkel gondolom nem törődött csak valakivel berakatta és elvileg nem is volt még ellenőrzés.

A lakás egy 51nm panel, a vezetékek pár éve cserélve lettek, ugye most szét van bombázva az egész lakás a felújítás miatt, és pont ma a villanyszerelő dolgozik ott. Fel is hívtam elmondtam mi a szitu, és mondta nem akadály ezt megcsinálni. Mondta egy külön egységet kivezet a biztosíték táblába (lehet nem ez a pontos neve :) ). Az is le lesz cserélve ilyen rellésre vagy miről beszélt. Nem értek hozzá, elvileg nem lesz vele gond, vagyis a villanyszerelő ezt mondta.

(#6915) DeFranco válasza B-L-A-C-K (#6914) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ha pont villanyozol, akkor nem gond :)

A gáztűzhely pedig simán lehet standard tartozék, hiszen ezért vezették be egyáltalán a gázt. Másra (gondolom) nem is használod, ergo nem új kiépítés, hanem a meglévő használata. Szerintem. De erről egy gázost kellene megkérdezni...

(#6916) B-L-A-C-K válasza DeFranco (#6915) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen, most mindent csinálok, agyig lebontattam az egész lakást, és újra építik, kivéve az ablakokat mert ugye már az cseréltetve lett. Ezért is jó hogy olvastam a linked, mert beszopt@m volna ezt a részét, előbb utóbb.

A gázt csak arra használtam volna. Viszont kollégám most mondta ő 5-6 éve köttette ki, annyi volt bejöttek, elvágták a csövet lehegesztették, 15 perc alatt és 40 ezret elkértek...:) Remélem nekem nem lesz ennyi, vagy ha lelehet csökkenteni valami minimális összegre ezt a havi ~3 ezret akkor hagyom is ott a francba és fizetem.

[ Szerkesztve ]

(#6917) neduddki válasza B-L-A-C-K (#6912) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

indukciosat valsz ha meg birja a buzse es tetesd le az leszivot e minimalsi tavolsagara

udv

neduddki

mod: Kiksig a hejedben enis hagynam a francba es indukciosar allnek at

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6918) szuszinho válasza neduddki (#6917) üzenetére


szuszinho
őstag

Mennyivel kell legyen az elszívó az indukciós lap fölött?

(#6919) neduddki válasza szuszinho (#6918) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nalam 60cm-en van es ugy tom az a minimum /leglabbisz az asztalosak szetrin es az ideo 30+ konyha utna csak tugyak:- )/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6920) szuszinho válasza neduddki (#6919) üzenetére


szuszinho
őstag

Akkor egy síkban van a felső bútor aljával?

(#6921) neduddki válasza szuszinho (#6920) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

aha: bof

udv

neduddki

mod: ez midnne elektroosra igaz, gaasonal kell magasbbra mert a\z egestermektol a zsir+etc begylladhat

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6922) runner 125 válasza canniball (#6896) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi nektek, akkor marad a sima, a szívó erő gyanítom éppenhogy csak megpörgeti...

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6923) canniball válasza runner 125 (#6922) üzenetére


canniball
nagyúr

Másikkal nincs tapasztalatom de az imént említett E.lux porszívónkban pörög rendesen, a macskaalom apró kavicsait úgy dobálja be mint Gombóc Artúr a csoki kockákat. :) Az más kérdés hogy ilyen árkülönbözetnél én sem azt választanám.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6924) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#6912) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Beszéltem a gázszolgáltatóval...70-110 ezer forint között van az az 1 kis cső kikötése...:D Nem normálisak...Viszont van olyan hogy az marad és 16 ezer forint hogyha nem használom a lezárása, és akkor díjtalan lesz havonta, viszont ezt max 5 évre lehet kérni, vagyis többre mert utána díjmentesen hosszabbítható...

De vicc amúgy egy kikötésbe mi 70-110 ezer forint? Az hogy levágják és elhegesztik...

[ Szerkesztve ]

(#6925) csibor válasza B-L-A-C-K (#6924) üzenetére


csibor
őstag

250Ft ha magadnak csinálod. Sarokkőszűrű, menetmetsző, és egy végzáró.

(#6926) B-L-A-C-K válasza csibor (#6925) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Oké, és hogy fog így hivatalosan megszűnni a szolgáltatás? :)

(#6927) csibor válasza B-L-A-C-K (#6926) üzenetére


csibor
őstag

Kérdezd meg őket, hátha így is megfelel nekik, ha nem ők vágják le. Bár belegondolva nekem 2 vízórám van, az egyik lekötése olyan horror árban lenne, inkább fizetem a havi rendelkezésre állást, nagyon hosszú távon olcsóbb.

(#6928) B-L-A-C-K válasza csibor (#6927) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem lehet, itt éppen az a lényeg hogy ők csinálják mert más kép nem kötik ki neked...

[ Szerkesztve ]

(#6929) DeFranco válasza B-L-A-C-K (#6928) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Sokkal értelmesebb szüneteltetni (főleg hogy egyszer kerül pénzbe és töredékébe mint a kikötés) mint kiköttetni. Már csak azért is, mert ki tudja mit hoz a jövő, ki tudja, hogy te mit akarsz vele kezdeni később, vagy hogy ha eladod, akkor a vevőnek ez árnövelő tényező-e. Visszaköttetni nagyon drága lenne, jobban megéri a szüneteltetés, ha így van, ahogy leírod.

(#6930) M_o_g_y_i válasza M_o_g_y_i (#6866) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

A hsz. második felére tud valaki reagálni érdemben? :U :R

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#6931) B-L-A-C-K válasza DeFranco (#6929) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Persze, természetesen az lesz...

(#6932) snipy válasza M_o_g_y_i (#6930) üzenetére


snipy
tag

Hali!
Szerintem leveheted a hátulját...sajna most nem tudok linkelni :(
...de, ha tipusszám alapján a gugliba képet keresel ki kell dobnia egy képet lebontott hátsóval

[ Szerkesztve ]

(#6933) M_o_g_y_i válasza snipy (#6932) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Az lesz, de majd a hétvégén meglátom! ;)
:R

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#6934) zoli03


zoli03
őstag

Használt AEG mosógépet mennyire éri meg venni (például Öko Lavamat 74520)? A van többféle hetes szériás, kb 30e Ft-ért, 3 hónap garanciával.

[ Szerkesztve ]

(#6935) B-L-A-C-K válasza zoli03 (#6934) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem mosógépbe használtat ne vegyél, nem éri meg...

(#6936) zoli03 válasza B-L-A-C-K (#6935) üzenetére


zoli03
őstag

Miért nem?

(#6937) snipy válasza zoli03 (#6936) üzenetére


snipy
tag

Egy 30ezres mosógépnél kicsit zsákbamacska, amikor a főalkatrészek ára 10ezres nagyságrendekben mérhető. Programkapcsoló, fordulatszámszabályozó min. 20k-nál kezdődik. Jobb esetben találni bontott alkatrészt, mégjobb esetben van olcsóbb utángyártott.
Ezeknek tudatában érdemes használt mosógépbe vágni.

(#6938) B-L-A-C-K válasza zoli03 (#6936) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én most vettem háztartási gépeket, utána jártan 50 millió helyen miből milyet vegyek, több szerelőt is megkérdezzem és nem javasolta egyik sem a használtan mosógépeket. 3 hónap garancia nem sok, lejár megfő benne valami fizethetsz egy csomót.

De ez csak az én véleményem, meg amit hallottam, te pénzed te fogod használni...

[ Szerkesztve ]

(#6939) neduddki válasza zoli03 (#6934) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

2006 elotti garo smielekt meg szbad venni, amugy ha szerelo ramongya hogy jo allapotu akkr aeg 47330-esat kispzi barmikor

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6940) sanzi89


sanzi89
addikt

Milyen mosógépet ajánlotok 100k alatt? Ismerősnek egy 65k-s Samsungja van több éve, és nagyon bevált neki. Whirpool volt, beszart. Tesóméknál Whirlpool volt, beszart, így Whirpool kihúzva. Ezek a Samsung kerámia fűtőszálas, gyémántdobos, eco bubble-s csodáról mit gondoltok?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#6941) runner 125 válasza sanzi89 (#6940) üzenetére


runner 125
nagyúr

Whirlpool nálunk kb 8 éve megy hiba nélkül.

Igaz közép - felső kategória volt annó, de tényleg semmi baja nem volt. Egyedül a korrózió kezdte meg a fém fedlapot, de lecsiszoltam, lefújtam, és kiszilikonoztam körbe az egészet, azóta semmi probléma, nem folyik be a víz, így nem is tud korrodálni.

Bár, ha újat vennék biztosan Bosch lenne. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6942) B-L-A-C-K válasza sanzi89 (#6940) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én most ilyet vettem, igaz még el sem hoztam, csak kifizettem szóval személyes tapasztalatom 0 vele, de 60 ezer alatt volt kicsivel, és több hét utánaolvasás alapján vettem meg, mert nagyon jók a tapasztalatok vele. Mondjuk igaz ez egy kis alapgép, nem tudom egy ilyen megfelelne e neked.

(#6943) Morris válasza sanzi89 (#6940) üzenetére


Morris
veterán

Nekünk is Whirlpool volt (felültöltős) 6 év után behalt (pont gari lejárta után 1 évvel). Elektronika hibával és vízfolyással távozott a negyedikről!

A BEKO tipusról viszont jókat hallok. Annak ellenére, hogy sztem a kategória legolcsóbbja! :U

Nekünk most Zanussi van. Persze garanciás, szóval még működik!

[ Szerkesztve ]

(#6944) neduddki válasza runner 125 (#6941) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nekm 12/13 eves megse vennek megoint

udv

neduddki

mod: harry a regi az nem rozsdal az ujabb fleannyi idos az bezzeg igen

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6945) harry


harry
veterán

Nálunk egy felültöltős Whirlpool volt, annak is rozsdásodott a teteje szépen, meg egyszer talán a melegítéssel volt valami gond. Másfelől viszont, ezektől függetlenül jól működött sok éven át. De nem hiszem, hogy megint vennék. Két ismerősnél is volt gond Whirlpoollal (elöltöltősek, ott meg talán a panellal voltak gondok).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#6946) sanzi89 válasza runner 125 (#6941) üzenetére


sanzi89
addikt

Whirpool-ra nincs az a pénz, amiért rábeszélem magamat. Szinte örülök, hogy végre beszart itthon ez az átok.
6. érzékes csodacucc volt ez is. Rozsdásodik mindenhol, tetejét már bontóból cseréltük, de az új alkatrész is ugyanolyan gány lett. Eltört a dobnyitó rugó - kb ugyanakkor mind a kettő, tervezett elavulás? - , gond volt az elektronikájával kb folyamatosan, hol mosott, hol nem, mikor milyen kedve volt. Az, hogy táncot járt a fürdőben még 800-as fordulaton, meg beleremegett a fél ház, szinte meg se említem... Utáltam mindig is.
Első ismerősnél olcsóbb Whirpool, 3 év után tönkrement az elektronikája, új panel 30k lett volna, és a szerelő nem ígérte biztosra, hogy jó lesz. Valamint bűvészkedett vele egy tízesért, pár napig ment, aztán kész. Jelzem ez is rozsdásodott, mint az állat.
Második ismerőnél ment aránylag sokáig, de az is olyan hangos volt, mintha háború lenne a közelben. Természetesen annak is beszart az elektronikája, a program közepén megállt és utána csak az áramtalanításra reagált bármit is.
Harmadik ismerősnél megint csoda Whirpool, súlyt mér meg minden hülyeséget, de az is megmakkant.
Szóval ha ingyen adnák akkor se. Megjegyzem annó mindegyik gép 100-120k volt. Erre első ismerős vett 65k-ért akcióban egy legolcsóbb Samsungot, és csak koppant az állunk, hogy milyen űrtechnológia a Whirpool után. Szinte semmi zaj, lassan 3 éves semmi rozsda. Dióhéjban ez a mosógépekkel szerzett tapasztalatom.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#6947) B-L-A-C-K válasza harry (#6945) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én most hogy vásárlás előtt voltam pár hetet ezekkel az utánaolvasgatásokkal töltöttem, és azt tapasztaltam hogy ezeknek a Whirlpool mosógépeknek nem jó hírük van, rengeteg a gond velük. Viszont Sütő/Főzőlap/Hűtő/Mikró/Szagelszívó-ban dicsérik őket... Sütő/Főzőlapban ilyet is vettem.

[ Szerkesztve ]

(#6948) neduddki válasza B-L-A-C-K (#6947) üzenetére


neduddki
nagyúr

Hi!

nemtom ki dicseri a hutot de a wm1400asom egy rakas sz.r:- ( /pedig a 140cmeske kozl ez nezett kia legminisegibbnek/
a regi 8080as fagyaszto ellenebn kivalo

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6949) B-L-A-C-K válasza neduddki (#6948) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Természetesen ezt általánosságba írtam hogy nincs annyi gond velük mint a mosógépeknél ahogy olvastam. De ez is olyan gondolom mint bármelyik informatikai dolog, azaz pl laptopnál is van adott márkán belül nagyon jó, és nagyon rossz választás.

(#6950) biker válasza sanzi89 (#6946) üzenetére


biker
nagyúr

érdekes verzió

Mi most vettünk Whirlpool 6.érzékes felültöltőset, a zanussi elöltöltős helyett (előtte volt ignis és indesit is a családban)

mindhez képest síri csendben mos, 1000-es fordulat alatt 1/10-e a rezgés mint a 600-as Zanussinak volt, szőnyeg, kabát esetén azok szó szerint ugráltak, erre rá lehet ülni, szinte csak csendben remeg
rozsda: az majd 3-4 év múlva kiderül, eddig az egyetlen rozsdás mosógépünk faterék Hajdu Bio-Superautomata nevű gépe volt, élt 18,5 évet :)

mosási kép: tisztábbra mos (tovább is mos kevesebb vízzel) mint a korábbi gépek, és 52% víz marad benne papíron centrifuga után, nem 68% mint a zanussiban, ez 1-1,5 nappal rövidebb száradást jelent

4 év gari van rá, zanussi, aeg, electrolux, bosch egy év garival jön

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.