Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47751) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok! Fentebb olvastam,hogy a Candy típus nem ajánlott semmiből. Én konkrétan szárítógépet néztem MM oldalán,a kettőből az egyik pont egy Candy lett volna... A másik egy Beko DH-7411PA gép lenne. Mi a véleményetek róla? Sajnos nem tudom egymás tetejére pakolni,a mosógép egy keskeny indesit,majd találok neki valahol helyet,ha megvehető a Beko...

Üdv: Attila

(#47752) pjen válasza st6969 (#47749) üzenetére


pjen
félisten

A Tesco gazdaságos géppel és pengével éppúgy ki lehet vágni mint egy 100K fűrésszel.Egy vastagabb fúróval és egy lyuk fűrésszel is megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#47753) janek2 válasza #17413376 (#47750) üzenetére


janek2
tag

Köszi sokat segítettél.
Úgy döntöttünk amiket írtál az alapján vásárolunk a médiában,bár a mosogatógép pont nincs a médiában

janek

(#47754) janek2 válasza kicsi kecske (#47746) üzenetére


janek2
tag

Szia.

Nekünk ikeába 680 volt de a robibutornal sikerült elemekből összerakni így 270lett. A magassága miatt sem lett volna jó az ikea mert egy ablak magassága beleszól.

janek

(#47755) pjen válasza tillatrilla (#47751) üzenetére


pjen
félisten

Nővéremnek hosszú évekig volt Candy mosogató gépe,mosogatott rendesen.

(#47756) #17413376 válasza tillatrilla (#47751) üzenetére


#17413376
törölt tag

Szia,

Az lemaradt az ìràsombòl.h beko.....hàt az se nagyon ajànlott egyik kat.ban sem.hasonlò.mint a candy.sharp.török.ķìnai a beko.
Abban az esetben èrdemes bekoban gondolkozni.ha az 5èv garisat vàlasztja az ember fia.bàrmelyik kat.bòl.olcsò.ès ha 5èvet kibirt.akkor talàn mèg többet is.
Kivànom neked.h mèg èveket menjen az a Candy gèp.de statisztikailag nagyobb a halandòsàgi aràny a beko.candy pàrosnàl.mint a samu.wh.bosch.lg.nèl....

(#47757) #17413376 válasza janek2 (#47753) üzenetére


#17413376
törölt tag

Nm :)
Ha nem vagy ellene a mintànak.akkor biztos van nekik kiàllìtva a vàsàrlò tèrben.azt is meg lehet venni.ezek soha nem voltak bekapcsolva.nem ùgy.mint egy tv.laptop.szòval lènyegèben ùjat veszel.csak nincs becsomizva.

(#47758) Castell válasza tillatrilla (#47751) üzenetére


Castell
aktív tag

Candyre elég sok a negatív Google értékelés, de gyakorlatilag ezt a Whirlpool is elmondhatja magáról. Szárítógépben olyan nagyon nem foghat mellé az ember, de a Beko-ra ezesetben 5 év garanciát kapsz. Ha Candy-t választanád, akkor mindenképp plusz garanciát vegyél hozzá.

Mint Beko DH-7411 PA tulaj 1,5 év után azt tudom mondani: az összes márkát nézve a Beko-nál a leggyengébb az anyaghasználat, 1 év után alul a szivacsszűrőnél vizesedik a szivacs olykor, ezt nem tudom mire vélni, de összeségében teszi a dolgát és szárít rendesen. Az alsó szivacsszűrőt gagyinak éreztük, sok szösz átment rajta, ezért plusz vágtam belem egy vékonyabb réteget. Szóval Beko 5 év garanciával csábítja el a vevőket. A gépeik egyszerűek, olykor silányak, de mégis működik a technika.

(#47759) Zeki válasza Castell (#47758) üzenetére


Zeki
nagyúr

Kivéve amikor 2 hét után elromlik a mosógép, és nagy harc árán adnak csereutalványt. De addigra már 20 ezret elhordtál a mosodába.

(#47760) jegenye77


jegenye77
addikt

Ez a kondenzációs szárítógép normális, hogy ennyire meleg? Konkrétan szauna van a fürdőben.
A gép oldala rendesen forró. :Y

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#47761) Castell válasza Zeki (#47759) üzenetére


Castell
aktív tag

A Candy, talán nem ajánlott kategória. Kínai gyártás, egy évre lecsökkenő jótállás (legalább is az újabb garijegyeken már ennyi szerepel). De azért nem olyan vészes a helyzet szerintem.

És sok összetevője van a dolgoknak. A vevőknél nagy befolyásoló tényező, hogy van egy szervizes ismerős, aki ajánl. Vagy vannak fórumok, esetleg korábbi márkatapasztalataiból merít a vevő. Nekem is vannak munkahelyi tapasztalataim, hogy mostanság melyik márkával van statisztikailag a legtöbb gond mosógép terén, egy kis meglepődés azért lenne. :)

[ Szerkesztve ]

(#47762) tillatrilla válasza Castell (#47758) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Köszönöm a válaszokat! Igen,az 5 év gari idő húzóerő,az biztos...

Üdv: Attila

(#47763) qqzs


qqzs
őstag

A whirpool beepitheto nem 3ev hanem 4

Eladó: GTS450

(#47764) #17413376


#17413376
törölt tag

Wh màrkaboltban 4.ès readàsul minden 6th sense tipusra 4.nem csak a beèpre.de a beèp. màshol 3.de lehet.hogy most van valami gari promo.4hònapja nem voltam az orszàgban :)
Volt pàr hònapig olyan wh promo.hogy a direct drive-os mosogèpekre.6èv teljes gyàri gar járt!

[ Szerkesztve ]

(#47765) gabor9991 válasza jegenye77 (#47760) üzenetére


gabor9991
őstag

75-80 fok van benne úgyhogy biztos normális lehet.
Nekem hőszivattyús van az úgy 25-30 fokkal alacsonyabb hőfokon szárít de az is befűti a helyét hétvégén mikor akár 3 adagot is meg kell szárítani egymás után és az oldala annak se hideg :)

(#47766) jegenye77 válasza gabor9991 (#47765) üzenetére


jegenye77
addikt

Akkor ok. Csak belépve a helyiségbe meglepett, hogy ennyire meleg van. Meg a gép oldala is nagyon meleg volt.
Most megy a 3. Mosás utáni szárítás. Most a kímélő programot indítottuk, hogy ez lehet alacsonyabb hőfokon szárít.
Külön a hőfokot lehet még 3 allásba állítani. Érzek a gyári alapnál még melegebbek lesznek?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#47767) gabor9991 válasza jegenye77 (#47766) üzenetére


gabor9991
őstag

Nem tudom, mint ahogy írtam is korábban az enyém hőszivattyús azon nem nagyon lehet a hőfokon állítani.

(#47768) Vikusz77


Vikusz77
tag

Sziasztok!

Szárítógépet szeretnék venni, (lehetőleg most, a Mediamarkt akcióban, tehát még ma).
Amit szeretnék: kondenzációs, az ésszerűség keretein belül minél egyszerűbb, jó ár-érték arányú készüléket.

Két versenyző maradt:
AEG T6DBG28W
[link]

Beko DS 8133 G
[link]

Kinézet, minőségérzet nem érdekel annyira, csak a használati érték, megbízhatóság, jó ár-érték arány.

Az AEG 26 ezer forinttal drágább, mint a Beko (116e vs 90e).

AEG általam látott előnye, hogy:
- két évvel több rá a garancia (ez szerintem kb. 10 ezer Ft-ot érhet)
- bár ugyanakkora a szárítókapacitásuk, de nagyobb valamivel a dobja
- minimálisan (1 dB-lel) halkabb, mint a Beko
- Inverter motor (nem tudom, hogy a Beko-ban milyen van, illetve, hogy ez számít-e)

Ami még számíthat a döntésemben, hogy kivezethető-e a víz egy csövön a lefolyóba. Ez nem jönne rosszul.
Egyik készülék leírásából sem derült ki ez számomra.

Előre is kösz a véleményeket!

Viktor

[ Szerkesztve ]

(#47769) Castell válasza Vikusz77 (#47768) üzenetére


Castell
aktív tag

Beko-nál van kivezetési lehetőség az AEG-nél meg nincs szerintem, de totál felesleges szvsz... De mindenképp AEG, ha van rá keret. Az inverteres motor is előny...

Ha meg szeretnél elmenni egyet "wellneszelni" a maradékból, akkor Beko ;]

(#47770) Cicero


Cicero
őstag

Sziasztok! Van egy régebbi gorenje hűtőszekrényem, 160+40 literes fagyasztós. Megítélésem szerint sokat megy. Kicsit méricskéltem, ha bekapcsol 2 órán keresztül dolgozik. Közben a fagyasztótérben -13 °C-ról -21°C-ig csökkenti a hőmérsékletet, miközben a hűtőtérben ~8 °C-ról 4-5 °C-ig csökken a hőmérséklet. Ez soknak mondható?
Számolgattam egy kicsit, ha ugyanezeket a hőmérsékletváltozásokat akarnám elérni egy névleges 1kW-os hűtési teljesítménnyel, akkor egy kicsivel kevesebb, mint 1 órát kéne menjen. Értelemszerűen ha kétszer ennyit megy, akkor fele ekkora teljesítményt kapok. Arra gyanakszok, hogy a kompresszor munkaközegének nagy része elillant az idők alatt, és így feleződött a gép teljesítménye. Mekkora egy ilyen, 160+40 literes gép névleges hűtőteljesítménye/kompresszor teljesítménye?

(#47771) jegenye77


jegenye77
addikt

Ez a rengeteg szösz amit összeszed a szárítógép, az a ruhákból amúgy is kihullana?
Vagy ez azért jobban szedi ki belőle?
Esetleg az első ilyen szárításnál gyűlik össze ennyi és később már kevesebb lesz?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#47772) gabor9991 válasza jegenye77 (#47771) üzenetére


gabor9991
őstag

Szösz minden szárításkor lesz, az én gépemből egy kisebb gombócnyit minden szárítás után kiszedek. Magától a szárítókötélen biztos nem hullana ki ennyi ezért szerintem a szárítás eléggé megviseli a ruhákat.

(#47773) blattida válasza #17413376 (#47756) üzenetére


blattida
nagyúr

Nincs statisztikailag nagyobb halandóság, a beko pont, hogy semmivel sem rosszabb, mint az említettek, sőt, általában megbízhatóbb, igaz, a minőségérzetük rosszabb, ám az önmagában semmit sem jelent. Összehasonlítani azonos árkategóriában van értelme a gépeket, azaz ne a 80 ezres bekot a 120 ezres lg-vel.
A beko török, a candy meg olasz, csak a haier tavaly megvette őket.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#47774) janek2


janek2
tag

Médiába meg vettem mindent.Hűtő,főzőlap, sütő electrolux és vettem rájuk 5êv garit.Mosogatogép,mosógép, szárítógép,AEG márkájú alapból 4 èv garival. Köszönöm a tanácsokat.

janek

(#47775) qqzs válasza gabor9991 (#47765) üzenetére


qqzs
őstag

Jo lesz az 5-10 foknak is

Eladó: GTS450

(#47776) gabor9991 válasza qqzs (#47775) üzenetére


gabor9991
őstag

Biztos? [kép]

(#47777) Vikusz77 válasza Castell (#47769) üzenetére


Vikusz77
tag

Kösz a véleményt, úgy néz ki, hogy maradok az aeg-nél.
Azért az a víz elvezetés nem rossz dolog szerintem, de nálam sem perdöntő.

(#47778) BBéci válasza koncsik (#47743) üzenetére


BBéci
titán

Korábban már linkeltem, most újból megteszem: [link].
A korábbi 55-höz képest brutális, 77 cm a mélysége, ezért kerülgetni kell, de ott egye meg a fene. ;) A magassága nem érdekes, lehetne 2 méteres is, de csak 183 centi.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47779) BBéci válasza Ispy (#47748) üzenetére


BBéci
titán

Véleményem és tapasztalatom szerint a legjobb megoldás egy ügyes szakemberrel elkészíttetni a konyha- vagy bármilyen bútort. Az ismert cégek, amiket itt felsoroltak, nagyon durva árakat mérnek az ember arcába. Konyhabútoromat egy hozzánk közeli (5-600 m) asztalos készítette, fényképet már tettem fel, akit érdekel, keresse meg. Mindössze 630000 forintba került, ABS élekkel, nem gagyi élfóliával, valódi fa ajtókkal, fiók frontlapokkal.
Hasonló volt a helyzet a könyvespolccal, amire kaptam 850000 forintos árajánlatot, végül megállt 420000-ben, totál furnérozással, ami a legdrágábban csupán a látható oldalakra vonatkozott volna.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47780) #94529552 válasza gabor9991 (#47776) üzenetére


#94529552
törölt tag

Pontos hőfok kellene, ez csak ilyen bolti saccolásnak tűnik, és még fontos lenne a kímélő fokozaté is.

(#47781) koncsik válasza BBéci (#47778) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R köszi, bocs az ismétlésért

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#47782) blattida válasza #94529552 (#47780) üzenetére


blattida
nagyúr

Pontos hőfok? A szárítógép működési módja (meleg-hideg levegő váltakozó befújása) és hőmérséklet érzékelési elve miatt sosem lesz Celsius fokra állandó a belső temperatúra, ráadásul a töltet tömege és anyagösszetétele is befolyásolja. Plusz, ahány márka, annyi féle "pontos" hőmérséklet. Teljesen jó a megadott maximális 75-80 C fokos tartomány, annyit érdemes hozzátenni, hogy kímélő módban ez 55-60 C fokra csökken.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#47783) janek2 válasza BBéci (#47779) üzenetére


janek2
tag

3 asztalostól kértem árajánlatot és sokkal drágább volt mint pl. az IKEA.Állitólag jobb minőségű anyagból készült volna.Szemèly szerint úgy voltam vele,hogy negyed áron veszek egy konyhát amit kb.5èv múlva lecserélek.Teljes lakás felújításon megyek át így nagyon meg kell néznem mire költök.

janek

(#47784) Hauptmann válasza gabor9991 (#47765) üzenetére


Hauptmann
addikt

Dehogy alacsonyabb, ez tévhit, illetve marketing.

(#47785) Hauptmann válasza Vikusz77 (#47777) üzenetére


Hauptmann
addikt

Van az AEG-hez külön kivezető kit, DK11 néven.

(#47786) blattida válasza Hauptmann (#47784) üzenetére


blattida
nagyúr

De, alacsonyabb, mivel egy hőszivattyú nem igazán tud 60 C foknál többet előállítani, nem véletlenül tart tovább egy hőszivattyús szárítás, mint a hagyományos.
Ez a része nem marketing bullshit.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#47787) pjen válasza blattida (#47786) üzenetére


pjen
félisten

Már a 60 fok is necces.

(#47788) Hauptmann válasza blattida (#47786) üzenetére


Hauptmann
addikt

Hát, nekem ezt szárítógép szerelő mondta, én inkább neki hiszek, mint a marketingnek.

(#47789) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Sziasztok!

Kínomban már ide írok, adott egy Mastercook PTE-830 mosógép, amit a rövid 30 perces ciklusú programmal használunk, mert ha rendes programot állítunk be neki, akkor az első mosás ciklus közben megáll, és elkezd az állapotjelző led villogni. Start gombbal leereszti a vizet és kezdi előről, újabb adag vizet szív be, forog párat és megint leáll. Használati útmutatójába semmi erre vonatkozó információ nincsen, és nem találtam olyan cég elérhetőségét aki ezeknek a mosógépeknek a támogatásával foglalkozna.

Bármi ötlet egy ilyen szituációban?

Köszi,
Tibor

(#47790) z00li


z00li
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni szárítógéppel kapcsolatban. Milyen márkát (típust ) tudnátok ajánlani 3 gyerekes családnak? A keretem kb. 150k, hőszivattyúsokat nézegettem. Ha esetleg tudtok megbízható boltot is ajánlani nagyon örülnék. :) Segítségetek előre is köszönöm! :R

Üdv: Z

(#47791) qqzs válasza gabor9991 (#47776) üzenetére


qqzs
őstag

Biztos. Mikor ennek jartam utana ha jol emlekszem 50-55 a hoszivattyus es 55-60 kondenzacios jott ki. Kepzeld mar a ruhakat ha 80 fokon szaritanak 30-40 fokos mosas utan egy fozomosassal erne fel. Mar tobbszor leirtam hoyg nezd meg a reklamokba az a mondat hogy a hoszivattyus alacsonyabb hofok nem mennek a ruhak ossze mindig meg van csillgozva es oda van irva hogy gyapjupulover fektetve szaritassal osszehasonlitva. Mennyi gyapju ruha van egy atlagos haztartasban?
Meg a wikipedian sincs leirva hogy alacsonyabb a hofok pedig az eleg fuggetlen es egyetlen gyarto sehol nem ir homersekletet a marketing szovegekben, ami nem veletlen.

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#47792) koncsik válasza BBéci (#47778) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Még1x köszi, így a konkrét típus és az ár ismeretében, hogy esett erre a választásod? :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#47793) Elemental válasza st6969 (#46629) üzenetére


Elemental
addikt

Végül megvettük a mediashopos grillt. Pár napja van meg, eddig 5-6 alkalommal sütöttünk benne szenyót, de a tapasztalatok alapján nagyon jó. Semmi nem tapad le benne. Az előzőekben folyton rásült a sajt a felületére, erre meg semmi.

(#47794) blattida válasza Hauptmann (#47788) üzenetére


blattida
nagyúr

A szárítógép szárítási hőmérséklete nem marketing. A szerelő, aki mondta, vagy hazudott vagy nem ért ahhoz, amit csinál.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#47795) Hauptmann válasza blattida (#47794) üzenetére


Hauptmann
addikt

Igen, valószínű, hogy nem ért hozzá. :DDD

(#47796) poli27 válasza Hauptmann (#47784) üzenetére


poli27
veterán

igen alacsonyabb... én pl megvettem az ikea tervező által tervezett konyhát , saját magam összeraktam, és sokkal olcsóbb volt az asztalos által ajánlottól, arról nem is beszélek, tandem fiókos minden fiók, az asztalos meg sima fiókokkal volt drágább.... Ez a konyha Gépekkel (az indukcióshoz 3 fázis átalakítással ami nem volt olcsó) a hűtő marad csak a régi konyhából, nincs 2 misi... és nem a legolcsóbb gépeket raktam bele !

Nem neked szántam válasznak :)

[ Szerkesztve ]

(#47797) poli27 válasza TeebyKay (#47789) üzenetére


poli27
veterán

vegyél egy nem noname mosógépet sztem, valszeg panelhibás lesz...

(#47798) qqzs válasza poli27 (#47796) üzenetére


qqzs
őstag

Szep, de elszivo folott elfert volna meg egy doboz, nalunk sose eleg a hely

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#47799) qqzs válasza TeebyKay (#47789) üzenetére


qqzs
őstag

Sose vegyel mosogepet ami a fozesben mester :)

Eladó: GTS450

(#47800) poli27 válasza qqzs (#47798) üzenetére


poli27
veterán

Ez jobban tetszett és hatékonyabb mint a beépített társai, ennyi a magyarázata, nagyobb a teljesítménye

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.