Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47551) bostone válasza koxx (#47549) üzenetére


bostone
addikt

Mi határozza meg az árat?

A drágább készülékek mit tudnak nyújtani, mitől jobbak?

(#47552) Elemental válasza koxx (#47549) üzenetére


Elemental
addikt

Dyson hagyományos porszívó is van.

(#47553) koxx válasza Elemental (#47552) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen tudom, bar ezeket mar nem promozzak annyira.

(#47554) Pitterix válasza Hauptmann (#47534) üzenetére


Pitterix
őstag

Akkor ezek szerint össze tudom rakni őket toronyba. Már csak keretet kell találnom hozzá.

(#47539) Gömbike: pont ma beszéltem kollégámmal, neki a hőszivattyús Gorenje 5 év után adta meg magát, heti minimum 6 használattal.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#47555) #40553216 válasza Pitterix (#47554) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem kell összeépítő keret, nekem egy AEG szárítógép van egy Miele mosógépen, keret nélkül.

(#47556) poli27 válasza koxx (#47553) üzenetére


poli27
veterán

Mert már nem fejlesztik őket, mert ugye bejött az eu törvény,hogy 800 vagy 900w nál nem tom, nem lehet nagyobb a porszívó, viszont az akkus ezáltal erősebb mint a vezetékes... Mondjuk már én se cserélnék vezetékesre a v11 után annyira jó sztem :)

[ Szerkesztve ]

(#47557) koxx válasza poli27 (#47556) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Talán itt is téma volt a dyson bejelentése, hogy kizárólag az akkus gépek fejlesztésével fog foglalkozni.

(#47558) Pitterix válasza #40553216 (#47555) üzenetére


Pitterix
őstag

Azért a Miele elég vaskos anyagból készül, ha jól tudom, legalábbis a szárítómból kiindulva. A Bosch kicsit puhányabb, vagy rosszul gondolom?

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#47559) bostone


bostone
addikt

Tehát, ha porszívó akkor miele vagy dyson?
Ezek az ajánlott brandek?

(#47560) poli27 válasza bostone (#47559) üzenetére


poli27
veterán

Vezeték nélküliben sztem mindenképp a Dyson, ha meg porzsák nélküli kell akkor a kettő közül valamelyik kb ami jó is !

(#47561) bostone válasza poli27 (#47560) üzenetére


bostone
addikt

Vannak egyéb hátrányai a porzsák nélküli modelleknek?

A héten szeretném letudni a vásárlást. Valszeg meglátogatom szolnokon a piros boltot vagy jászberényben a kéket.

(#47562) Lalee


Lalee
aktív tag

Sziasztok! 62 nm-es lakótelepi lakás, a szobák szalagparkettásak, a többi helyiség járólap. A szobákban két pici szőnyeg van összesen. Kutya, gyerek nincs. Ennek porszívózásához megfelelne egy ilyen [link] gép? Kb. 32-35 ezer Ft. Erről még nem láttam hozzászólást. Ha nem megfelelő akkor mit tudnátok még ajánlani? Az ár képlékeny, mondjuk +10-15 ezer Ft.
A mostani Samsung után egy kis csendre vágyom. :)

(#47563) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Sziasztok, központi porszívó ide tartozik? :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#47564) Bagira01 válasza gabor9991 (#47527) üzenetére


Bagira01
veterán

Ehhez hasonló, talán kicsit hangosabb, ezt a hekket már megcsináltam rajta. Ami még nem is lenne baj, de szinte folyamatosan megy, tehat nem az h néha bekapcsol hanem van hogy két három órát folyamatosan zúg, meg hallod azt a jellegzetes hűtő "gyomorkorgás" hangot is hozzá.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#47565) Dluinet válasza bostone (#47561) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Annyi hogy macerás a kezelésük, gyengén szívnak, drága a szűrő hozzájuk és rosszak.
Más gond nagyon nincs velük.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#47566) bostone válasza Dluinet (#47565) üzenetére


bostone
addikt

Köszönöm a kerek perecet. :)

(#47567) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok,

Mik a tapasztalatok a Beko hűtökkel? Jelenleg Beko DBK386WDR+ a kiszemelt.
Elméletileg 5 év garanciát vállal rá a gyártó (nem eMag.hu-ról lenne).

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#47568) farkas-j válasza Elemental (#47552) üzenetére


farkas-j
őstag

Ha jól látom a Dyson Big Ball Multifloor 2 és a Dyson Big Ball Parquet 2 között csak a plusz forgókefe a különbség a Parquet javára? Leírva sehol nem találom a különbséget a két gép között és a forgókefét sem említi, csak a fotón van rajta. :( Használ itt valaki ilyen vezetékes Dyson Big Ball 2-t? A véleményére lennék kíváncsi, hogy tényleg megéri e az árát, van olyan erős szívóhatása mint egy jobb porzsákosnak és valóban egyszerű e a készülék kitakarítása? A videókon látszik, hogy amikor kiürítik a portártajt, elég sok rárakódott por marad benne. Ennek a kipucolása mennyire macerás?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#47569) gabor9991 válasza Lalee (#47562) üzenetére


gabor9991
őstag

Nálunk bevált [link]
Annyival kiegészíteném, hogy menalux porzsákot ne vegyél majd hozzá, mert amikor kezd megtelni engedi magából a port.A gyári porzsákkal nem volt ilyen probléma csak azt nem nagyon találtam mikor nekem kellett.

[ Szerkesztve ]

(#47570) Lalee válasza gabor9991 (#47569) üzenetére


Lalee
aktív tag

Szia! Köszönöm a választ. Megnézem a MM-ban. Most már lehet venni gyári porzsákot és mennyibe kerül? A parketta kefe jól szuperál?

(#47571) 05Steve válasza #94529552 (#47436) üzenetére


05Steve
tag

Köszönöm a segítséget, végül Beko Din 28431 lett euronics ban 119 ezerért, megnéztük a neff et és a bosch t is, de ezért a pénzért csak "műanyag" aljú volt

(#47572) szürke válasza Lalee (#47562) üzenetére


szürke
tag

Nincs tapasztalatom az adott géppel, de ha már módodban áll akkor dobd hozzá azt a 15 ezret és vegyél egy Miele C1-et szerintem.

(#47573) peppe79 válasza 05Steve (#47571) üzenetére


peppe79
senior tag

Az első néhány mosogatás alkalmával büdös, de egyéb hátrányát nem tudom neked felhozni a műanyagnak. Engem jobban bosszantott az előző mosogatógépem rozsdásodó belső tere.

(#47574) ЯΞNΞGΔT válasza koncsik (#47563) üzenetére


ЯΞNΞGΔT
aktív tag

Valamilyen szinten háztartási gép :)
Nekem van, kb egy hónapja raktuk be, mi a kérdés?
Kereshetsz priviben is ha esetleg mégse fér be a topicba.

A nő olyan, mint a parkoló.Az összes normális foglalt, a többi vagy rokkant vagy fizetős.

(#47575) 05Steve válasza peppe79 (#47573) üzenetére


05Steve
tag

Hát nem tudom hogyan tudott rozsdásodni, 6 évesen egy pötty nem volt sehol, ellenben ott a műanyag és fém találkozásánál szeritem hamar lesznek gondok / közé folyó kosz és sós víz miatt / , illetve nem is nézett ki jól olyan olcsó hatást keltett

(#47576) scott_free


scott_free
senior tag

Sziasztok,

van egy régi AEG Competence 5100E-W típusú sütőnk+főzőlapunk. Ezt szeretném lecserélni valami másra, mert már egy kalap szar. :(
(pl. 2 főzőlap már egyáltalán nem megy, a másik kettő kb. 7-es fokozaton hajlandó bármit is csinálni, kis lábost/kávéfőzőt nem érzékel, ezért el se indul, szóval ezer sebből vérzik már)

A kérdésem az lenne, hogy honnan tudnám azt meg, hogy milyen méretű sütőt/főzőlapot vegyek helyette, anélkül, hogy ki kelljen szerelni? :F
A lapot lemértem: a kerettel együtt 50,4x57,4cm, a sütő elülső felülete az irányítópanellel együtt 59x59 cm.
Ezeket kell néznem vásárláskor, vagy más méreteket?

Ja és mit ajánlanátok helyette? (lehetőleg NE AEG legyen...)

Köszi!

(#47577) sagesz93


sagesz93
addikt

sziasztok

szerintetek ez a masina: [link]
rátehető mindenféle mókolás nélkül egy ilyen mosógépre? : [link]

(#47578) koncsik válasza ЯΞNΞGΔT (#47574) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Köszi :R . Mindenis a kérdés. Milyen márka javasolt? Mekkora teljesítmény? Mikor kell beépíteni? mire kell odafigyelni?
- most épülő ház, kb 2x 60 m2-t kell lefedni vele.
Köszönöm előre is a segítséget.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#47579) BB9000 válasza scott_free (#47576) üzenetére


BB9000
senior tag

AEG egyben gép helyett ha megoldható, akkor inkább külön szerelt sütőt és főzőlapot ajánlanék. A konyha átalakítása: munkalap és szekrény beépítése által felmerülő kellemetlenségeket/költségeket részben kompenzálja az, hogy nagyobb rugalmasságod lesz a továbbiakban és külön is ki tudod majd cserélni a cuccokat. A BEKO és a Bosch termékei közül választva nagyon nem tudsz mellé nyúlni! Időnként adnak jó áron szetteket is.

(#47580) Lalee válasza szürke (#47572) üzenetére


Lalee
aktív tag

Szia! Hozzátenném, de akkor még kéne venni egy parketta fejet amivel már + 30 ezer lenne. A Miele mennyire hangos?

(#47581) gabor9991 válasza sagesz93 (#47577) üzenetére


gabor9991
őstag

Nekem is majdnem ilyen mosógép tetejére van téve egy Gorenje szárítógép, semmi mókolás nem volt csak a gorenjéhez lehet venni gumitalpat az rá lett téve a lábakra és annyi.
Gumitalp nélkül nem tudom mennyire állna stabilan a Beko meg a lábai mennyire karistolnák össze a Bosch tetejét.

[ Szerkesztve ]

(#47582) peppe79 válasza 05Steve (#47575) üzenetére


peppe79
senior tag

Úgy kezdett el rozsdásodni, hogy ócska tervezésű gagyi volt. Amikor betoltam az alsó kosarat, a bal oldala állandóan nekiütköztött a belső tér hátsó falának. Nem volt annyira vészes, de egy ilyen szép, pár centis rozsdafolt keletkezett rajta.

A Bosch mosogatógépemen tudnék néhány bosszantó hibát (meg persze pozitívumot is) említeni, de a műanyag alsó rész számomra teljesen közömbös.

(#47583) #40553216 válasza Pitterix (#47558) üzenetére


#40553216
törölt tag

A Miele mindenképp vaskos, de itt inkább az számít, mennyire mozog a mosógép. Persze ebben is jó a Miele, dr nem a tömege miatt.

(#47584) koxx válasza Lalee (#47580) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Akkor vedd meg a C2-t. Szabályozható a teljesítmény, alacsony fokozaton nagyon halk.

(#47585) sagesz93 válasza gabor9991 (#47581) üzenetére


sagesz93
addikt

Tudsz erre a gumitalpra linket adni? Csak hogy lássam, miből induljak ki. Gondolom itt nincs ilyenről szó már, hogy a mosógép által keltett vibráció miatt lecsúszna a tetejéről a szárító? Elég beton stabil a bosch mondjuk + a tetején ha jól néztem van egy perem.

(#47586) ЯΞNΞGΔT válasza koncsik (#47578) üzenetére


ЯΞNΞGΔT
aktív tag

Mindenre is nem biztos, hogy tudok válaszolni :D
A csövezést már az építkezés alatt meg kell csinálni (felállások az a fali csatlakozóknak + csövezés a gép végleges helyéhez, plusz ugyanígy a kéteres vezetékkel) - ehhez lehet venni holmit szettben). Gondolom a 2x60nm az akkor két szint lenne, 9 vagy akár 12méteres csövet is lehet kapni, de úgy gondolom, hogy max 3-4 kiállással meg lehet oldani. Nálam 2 db van a házban (135nm), úgy elhelyezve, hogy minden helyiség elérhető legyen, plusz van egy csati a gépnél a garázsban. Azt viszont bánom, hogy a beépítő szettet azt nem valami normális márkát vettem (pl. fali csatlakozók), hanem valami univerzálisat, innen.
Márkából én az Electrolux és BVC közül végül az utóbbit választottam a kiegészítőkre adott plusz gari, illetve a cordura szűrő miatt. De sztem az Electrolux, vagy akár másik márka is jó lehet, a pénztárcád szab határt.2 fokozatban állítható a teljesítmény a csövön, már az elsőn is brutálisan erős a szívási teljesítmény. Elég minőségi cucc, nem gagyi műanyag. Eddig nagyon tetszik, nem bántam meg. Arra viszont készülj, hogy összességében elég drága mulatság (a beépítő szett, a takarító szett, a porszívó stb. - jó néhány Miele C2 kijön az árából.)

[ Szerkesztve ]

A nő olyan, mint a parkoló.Az összes normális foglalt, a többi vagy rokkant vagy fizetős.

(#47587) scott_free válasza BB9000 (#47579) üzenetére


scott_free
senior tag

Ööö.. ez is külön beépített, csak a főzőlap a sütőről vezérelhető.
Még a sütő pontos mélységét kéne kiderítenem, mert szerintem 54cm-nél kisebb lesz.
A BEKO-nál mindenre 5 év a gari?

(#47588) szürke válasza Lalee (#47580) üzenetére


szürke
tag

Tény hogy könnyű vele a szekrények alatt porszívózni, de nem feltétlenül szükséges hozzá.
Na meg ha jól tudom fejet később is vehetsz rá ha meggondolod magad.
3-as fokozaton mi még simán beszélgetünk mellette.

[ Szerkesztve ]

(#47589) koncsik válasza ЯΞNΞGΔT (#47586) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R köszi, lesz min gondolkozni :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#47590) gabor9991 válasza sagesz93 (#47585) üzenetére


gabor9991
őstag

Linket most hirtelen nem, múltkor már tettem be ide egy [képet] hogy néz ez ki.

(#47591) Pitterix válasza #40553216 (#47583) üzenetére


Pitterix
őstag

Hála égnek ez a mosógép stabil, mint állat.
Megjött a szárító is, úgyhogy nemsokára ki is próbálhatjuk. Már jobban várom, mint a feleségem.
Majd öcsémmel felemeljük, aztán kiderül, mennyire stabil a tetején.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#47592) Lalee válasza szürke (#47588) üzenetére


Lalee
aktív tag

Szia! Talán majd legközelebb. Megvettem a Hoovert.

(#47593) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

80-120 ezer körüli árkategóriában keresek hűtőt ( + fagyasztót természetesen)

Milyen márkákat ajánlanátok, melyik modelleket érdemes nézegetni?

Milyen funkciók, elrendezések stb vannak melyek szerintetek elengedhetetlenek, kényelmesek?

Köszönöm előre is!
Üdv,
Freelanced :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#47594) bostone


bostone
addikt

A miele eldobható papírporzsákkal működik?

(#47595) Dluinet válasza bostone (#47594) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem papír

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#47596) freelanced válasza freelanced (#47593) üzenetére


freelanced
addikt

Illetve van ami kifejezetten problémás? Gondolok itt LG, Samsung és társaira?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#47597) peppe79 válasza freelanced (#47593) üzenetére


peppe79
senior tag

Ami számomra előnyt jelent(ene) egy hűtőszekrénynél:

kilincs megléte!! (magasabb embereknek elengedhetetlen)
kivehető palacktartó polc
síneken vagy koptató betéten futó zöldségtartó fiókok
kevésbé rideg, kevésbé törékeny fiókok
nem lepotyogó -, lehetőség szerint fém élvédők az üvegpolcokon
azonos méretű fiókok a mélyhűtő rekeszben
minél nagyobb mélyhűtő rész (ez nálunk mindig gondot okoz)

Így hirtelenjében ennyi jutott eszembe

(#47598) freelanced válasza peppe79 (#47597) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm!

És esetleg arról valaki hogy melyik márkák jobban melyek rosszabbak, melyeket kerüljem? :B

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#47599) Dluinet válasza freelanced (#47598) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Jobbak: Liebherr, LG
Kerülendő a burkolat rozsdásodás miatt: Indesit, Electrolux, Zanussi

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#47600) Fernet


Fernet
senior tag

Megrendeltem a Bosch WTR85V00BY szárítógépet. 152.990Ft volt ingyen szállítással, ebből lejön még a 10%-os Bosch promóció, szóval meglesz 138e-ből. Remélem beváltja a hozzá fűzött reményeket. Már csak a helyet kellene megcsinálni neki.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.