Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47801) arcsin válasza Elemental (#47793) üzenetére


arcsin
senior tag

Csak egy grilles tapasztalatot szeretnék megosztani, ha már így felmerült.
Több mint 2 éve vettünk egy ECG KG 200-es grillsütőt, aminek a nyár közepén elkezdett felhólyagosodni minimálisan az alsó teflonja.
Aug végén írtam egy email az ECG oldalán megjelölt hiv. szervíznek hogy szeretnék árajánlatot kérni a július óta nem garanciális grillünkre, mivel a mai napig lehet kapni különböző kereskedőknél, nem futott ki ez a típus, csak lesz csere.
Az ügyintéző hölgy megígérte hogy fog küldeni árajánlatot, semmi válasz nem érkezett a múlt hétig. Pedig már beletörődtem hogy a karácsonyi visszavitt dolgokból vadászok majd egy újat. Végül is nehezen, de beszerezték a szükséges csere lapokat és ingyen el is küldték nekem.
Nagyon hálás vagyok nekik, remélem még 2évig szuperálni fog a grill és remek hambikat, grillzöldségeket, kolbászokat fogok sütni vele. Csak azt szeretném azt mondani minden fórumtársnak hogy nyugodtan hajtsák a dolgokat akár a gari lejárata után is, hacsak érdeklődés szintjén is, de megéri. :C

(#47802) mephi666 válasza arcsin (#47801) üzenetére


mephi666
nagyúr

lehet kezd ragályos lenni ez a fajta hozzáállás? :) ...ez lenne mondjuk a normális, hogy ha elégedett az ember a termékkel/kiszolgálással, akkor legközelebb is őket választja/ajánlja, valamint ismerőskörben is beszámol a pozitív tapasztalatairól, ami a legjobb reklám... sok helyen még addig tart a support, amíg perkál az ember és kisétál az ajtón... (ha bármi probléma van, jön a szopóroller)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#47803) TeebyKay válasza poli27 (#47797) üzenetére


TeebyKay
őstag

& (#47799) qqzs

Nem saját gép, albérletben használom és a tulajdonosé, a lecserélés egyenlőre nem opció, ha nem valami ismert elhárítható hibajelenség, akkor egyenlőre használom tovább a gyors programmal.

(#47804) Teaway válasza TeebyKay (#47803) üzenetére


Teaway
veterán

Fagor lesz a Mastercook, legalábbis ezt olvastam valahol.

Nincs itthon csokid??

(#47805) #94529552 válasza qqzs (#47791) üzenetére


#94529552
törölt tag

Igazad lehet, a 80 fok nem lehet valós érték, ami eléri a ruhákat. Azt csak marketingből írthatták, csak hogy a hőszivattyúst promózzák vele, mert azon nagyobb a haszon.

(#47806) Ispy válasza poli27 (#47796) üzenetére


Ispy
veterán

Nézd, én csak leírtam a véleményem, mindenki csinálja, ahogy jól esik. Nekem sokat számított, hogy kihozták, összerakták, sokkal nagyobb a választék mindenből, és jobban tudod tervezni az árat, ha olcsó kell az is megy, ha prémium az is. Egyébként én is kértem ajánlatot több helyről, elég nagy a szórás. Gépekkel együtt sincs 1.5 milla. De persze a gépek csalókák, mert lehet venni elszívót 50k-ért és 150k-ért is.

Én is ikeában kezdtem, aztán kika, rs, szóval körbejártam a témát.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#47807) TeebyKay válasza Teaway (#47804) üzenetére


TeebyKay
őstag

És ezzel mivel lettem előrébb? :D

(#47808) peppe79 válasza Ispy (#47806) üzenetére


peppe79
senior tag

Amit az átlag ember nem tud, az az, hogy ha csak "mezei" bútorlapból készül a konyha, már ott is jelentős különbségek lehetnek a minőségben. Fogantyúból is van mondjuk 600 forintos, meg 6000 forintos, 20-30 darabnál ez már rögtön 100-150 ezres különbség. Aztán ott vannak a szerelvények, frontok, ezektől méginkább függ az ár. Vagy például: a sarokszekrény praktikus hozzáférhetősége megoldható filléres DIY kivitelben is, meg 80-100-150 ezres fémráccsal is. Aztán valaki szeret kihasználni minden egyes centimétert, ez ugye előregyártott elemekből nehezebben megy. Ahány féle igény, annyi féle variáció. Éhen nem fog halni sem az asztalos, sem az IKEA. :)

(#47809) Möhe válasza peppe79 (#47808) üzenetére


Möhe
addikt

Én pölö most szívok a konyhatervezéssel. De az IKEA programjával szépen meg tudom nézni mi hogyan nézne ki 4-5 féle módban. De sajnos egy halom darab 1-2 centi miatt nem adja ki rendesen a helyet. Így lehet kimentem azt ami tetszik és bekérek 2-3 helyről árajánlatot , aztán majd eldől mi is lesz belőle. Kellett pár óra mire rájöttem és kisújjból "építek" konyhát :DDD

(#47810) Ispy válasza Möhe (#47809) üzenetére


Ispy
veterán

Én is így csináltam, köszi ikea :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#47811) Vikusz77 válasza Hauptmann (#47785) üzenetére


Vikusz77
tag

Köszönöm az infót, utánanézek, ha megjött a gép.

(#47812) BBéci válasza qqzs (#47791) üzenetére


BBéci
titán

"Mennyi gyapju ruha van egy atlagos haztartasban?"
7 darab gyapjú pulóverem van és egy kasmír. Szóba sem jöhet más anyag. A "reine schurwolle", "tiszta élő gyapjú" nadrágokat, öltönyöket nem számolom, mert azokat tisztítóba hurcolom. Feleségem gönceiről nincs pontos adatom.

(#47809) Möhe
Ne csak 2-3 árajánlatot kérj, hanem legalább a háromszorosát!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47813) pjen válasza BBéci (#47812) üzenetére


pjen
félisten

Téged nem szúr a tiszta gyapjú?Engem ingen keresztül is.

[ Szerkesztve ]

(#47814) poli27 válasza Möhe (#47809) üzenetére


poli27
veterán

nálunk szerencsére nincs 1-2cm, mindent kiadott tök jól az L alakú konyhánál :)

(#47815) qqzs válasza BBéci (#47812) üzenetére


qqzs
őstag

Atlagos haztartast irtam...

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#47816) Tony21 válasza #94529552 (#47805) üzenetére


Tony21
tag

80 fok az a légkivezetős szárítógépekre volt jellemző, de a jobbaknál ott is volt alacsony hőfok gomb.
Hőszivattyús meg kondenzációs (mindegyik működése a kondenzáción alapul ugye, csak a fűtés módja más) között minimális a különbség.

(#47817) BBéci válasza qqzs (#47815) üzenetére


BBéci
titán

Találtál valahol erre vonatkozó statisztikát? Szerintem mi átlagosak vagyunk.

(#47813) pjen
Létezik olyan gyapjú ruhadarab, amit szúrósnak találhat az arra érzékeny ember. Simán viselek garbót, ami alá nem veszek fel semmit. A nadrágokban térdig bélés szokott lenni. Az kétségtelen, hogy a kasmír kellemesebb, lágyabb, de mostanában durván drágán adják, akár a 100000 forintot is megközelíti egy minőségi darab ára. A Peek&Cloppenburg sajátmárkás Christian Berg pulóverei szezonvégi árleszállításkor viszonylag elfogadható, 30000 körüli összegért megvehetőek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47818) arcsin válasza gabor9991 (#47772) üzenetére


arcsin
senior tag

Mi a cicák miatt vettünk másod vagy harmad sorban szárítógépet. Szörhengerezésre hétvégente rengeteg idő ment el plusz a vasalás utána sok időt felemésztett. A mosáskor az is szőrös lett ami nem volt, az nem "hullott le" soha. Amióta megvan a szárítógép nincs gond evvel :C

(#47819) BBéci válasza arcsin (#47818) üzenetére


BBéci
titán

Nálunk csak egy cica lakik, kijelöltük azokat az ebédlőszékeket, három darabot a hétből, amelyekre felteheti nagy, szőrös seggét. Régi ágyneműhuzat, kádkilépő, törölköző van rájuk terítve, amiket sűrűn porszívózunk. Ezen kívül van egy vesszőből font bevásárlókosara és egy sörös papírtálcája, amit 1-2 havonta kell cserélni mert szétkaparja, szétrágja. Tehát semmilyen szőrös textília nem kerül a mosógépbe.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47820) Attila2011


Attila2011
aktív tag

Üdv!

Néhány éves LG elöltöltős mosógépünk elromlott. Rendkívül hangosan kezdett zörögni, a dobja leállás után kézzel nem forgatható, valami furcsa szag, gondolom csapágy-felfüggesztés tönkrement. Milyen kilátások vannak? Bár most nem találom a garanciapapírt, 3 évnél régebbi, így valószínűleg már nem érvényes.

Köszi!
Attila

(#47821) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Megjött az AEG szárítógép. Majd beszámolok az első használatról.

(#47822) Fernet


Fernet
senior tag

Most üzemeltük be a WTR85V00BY szárítógépet. Egy szem pólóval próbáljuk, de akármelyik programot választjuk pár perc után leáll a program, a póló pedig vizes marad. Mit csinálhatunk rosszul? Igaz a nagy izgalomban még nem olvastuk teljesen végig a kézikönyvet. :)

(#47823) gabor9991 válasza Tony21 (#47816) üzenetére


gabor9991
őstag

Minimális a különbség?Hőszivattyúsban a kondenzátort a rendszer lehűti mint egy légkondiban, úgyhogy az egész rendszer teljesen más.
Mivel a kondenzátor pár fokos ezért nem is kell a levegőt annyira felmelegíteni mert az alacsonyabb hőmérsékletű párás levegőből is egész nagy mennyiségű vizet lehet kivenni.

(#47824) szabog74 válasza Fernet (#47822) üzenetére


szabog74
aktív tag

Lehet kevés neki az egy póló...

(#47825) Möhe válasza BBéci (#47812) üzenetére


Möhe
addikt

Amúgy van olyan szekrény aminek az aljában beleférne egy mosogató (akár beépített?) , mert szinte sehol nem látok ilyennek kialakítást IKEA-nál bzitosan nincs [link] . Oka van vagy csak én siklok el felette hogy nem veszem észre?

[ Szerkesztve ]

(#47826) Fernet válasza szabog74 (#47824) üzenetére


Fernet
senior tag

Igen, úgy tűnik az volt a gond. :B

(#47827) blattida válasza Attila2011 (#47820) üzenetére


blattida
nagyúr

Dobcsillagtörés és csapágykopás, a javítás szakember/hivatalos szerviz esetén egy nagyobb összeg, kábé 40-50 ezer forint.

Fernet
Valóban kevés az egy szem póló neki, amúgy is teljes töltettel gazdaságos a használata.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#47828) Attila2011 válasza blattida (#47827) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Köszi a választ! Nem hangzik túl jól :(

(#47829) BBéci válasza Möhe (#47825) üzenetére


BBéci
titán

Passz, gyorsan letettünk a kész konyhabútor vásárlásról. Rengeteg kompromisszumot kellett volna kötni, feleségem megtervezte, asztalos legyártotta, helyére szerelte. Mosogatót, csapot, főzőlapot, sütőt, világítást, mindent.
.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47830) peppe79 válasza Möhe (#47825) üzenetére


peppe79
senior tag

A mosogatógép méreteiből adódóan, nincs ilyen szekrény. Én kényelmi szempontból magasított korpuszt készítettem neki.

(#47831) Ispy válasza Möhe (#47825) üzenetére


Ispy
veterán

Szerintem a mosogatógépnek nem szokás szekrényt csinálni, ha beépített, ha szabadonálló, ki kell hagyni 60 centi helyet neki azt kész. Nekünk így volt régi konyhában és most az újban is. Asztalos meg bármit megcsinál.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#47832) poli27 válasza Möhe (#47825) üzenetére


poli27
veterán

Szekrény nincs az ikea konyhában, a beépített mosogatógéphez.... ki kell hagyni a 60cm helyet, és az előlapot adják hozzá az árban...

(#47833) Fernet válasza blattida (#47827) üzenetére


Fernet
senior tag

Most futott le egy adag frissen mosott ruha szárítása. Megledődtem, hogy közel egy maréknyi szösz volt a tartóban. Eddig tetszik a gép.

(#47834) kicsi kecske válasza Hauptmann (#47821) üzenetére


kicsi kecske
tag

Az jó, én kb 2 nappal később rendeltem őket MMtól, eddig még csak 3 mailt kaptam, hogy 10-14 munkanapon belül várható.

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#47835) #73959936 válasza Hauptmann (#47821) üzenetére


#73959936
törölt tag

Mit vettél ?

(#47836) Hauptmann válasza #73959936 (#47835) üzenetére


Hauptmann
addikt

[AEG T6DBG28W]

kicsi kecske,

Hozták volna a múlt héten is, de nekem tegnap volt jó.

(#47837) #73959936 válasza Hauptmann (#47836) üzenetére


#73959936
törölt tag

Én "S"-t vettem, csak a külső más 1 picit...talán holnap érkezik :K

(#47838) mephi666 válasza kicsi kecske (#47834) üzenetére


mephi666
nagyúr

jó hogy mondod: mm-ban napra pontosan 1 hónapja rendeltem tűzhelyt, amit hitelre akartam, de következő nap meggondoltam és inkább e-nél megvettük, ahonnan 2 napon belül ki is hozták... írtam 2 üzenetet akkor a mm-nak, de azóta sem válaszoltak és függőben van a rendelés továbbra is a weblapjuk szerint :C nem egy kapkodó idegbetegek... mondjuk engem nem zavar

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#47839) #73959936 válasza mephi666 (#47838) üzenetére


#73959936
törölt tag

mondjuk én a mm-ban vettem volna szárítót, de valóban nem volt idegem kivárni a fél hónapot, vagy több hetet. Így a jól megszokott helyre váltottam. (ed)

(#47840) mephi666 válasza #73959936 (#47839) üzenetére


mephi666
nagyúr

...a mai felgyorsult világban nem engedheti meg magának egy cég ezt a csigatempót, ha talpon akar maradni a piacon :K

...a tűzhely pedig hihetetlen az előző teljesen gázoshoz képest... egyszerűen képtelenek vagyunk rontani a sütőjében :DDD múlt héten a pizzateszt jött: kicsit vastagra méreteztem a tésztát, mert eddig ebben a sütőformában nem sütöttem, így a közepe majdnem alulkészült, viszont így soha nem sikerült még eltalálni... régiben csinálhattam bármit, hiába volt valami kamu pizzafunkció, semmit nem jelentett... olyan száraz lett a tésztája, hogy fegyverként lehetett volna használni :( ...tészta színe azért ilyen, mert 1/3 teljes kiőrlésű liszt van benne: széle picit roppant, közepe puha maradt, stb... jobb nem is kell... de sütöttünk pogácsát is, ami 2 naposan is puha maradt (régi sütő égetett-szárított, csinált mindent, csak sütni nem sütött rendesen)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#47841) #73959936 válasza mephi666 (#47840) üzenetére


#73959936
törölt tag

Szégyeld Magad !

Már reggeliztem (nagyon guszta)

(#47842) hodostamas válasza mephi666 (#47840) üzenetére


hodostamas
addikt

Nekem is a 10.05-én rendelt szárítót ma hozzák. 5 napot ígértek a vásárlásnál, reklamáltam és elengedik a szállítási költséget. Több mint a semmi.. legszivesebben megvettem volna máshol de az ajándékkártya miatt muszáj volt innen venni. (na meg itt volt a legolcsóbb is)

(#47843) peppe79 válasza mephi666 (#47840) üzenetére


peppe79
senior tag

Ugyan... :N Amíg Magyarországon az árérzékeny vásárlók alkotják a többséget, addig egyetlen versenyképes multinak sem kell attól tartania, hogy tönkremegy. Nagyon sokan vannak, akik az adott áruháznál, párezer forint árelőny miatt, dühöngve, de kivárják a hosszabb szállítási időt.

(#47844) Hauptmann válasza #73959936 (#47837) üzenetére


Hauptmann
addikt

Ja, a gyűrű ezüst.

(#47845) #73959936 válasza Hauptmann (#47844) üzenetére


#73959936
törölt tag

igen, sajna pluszpénz...

én sem találtam semmilyen más eltérést :N

(#47846) BBéci válasza peppe79 (#47843) üzenetére


BBéci
titán

Hűtőszekrényre 15 napos szállítási időt vállalt az MM, de nem dühöngök, mindegy, mikor hozzák.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47847) koncsik válasza BBéci (#47846) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Miért a Sharp lett végül? Nem "occsó"... (Ha már válaszoltál erre, bocs, én minden 2x kérdezek :R )

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#47848) BBéci válasza koncsik (#47847) üzenetére


BBéci
titán

Fontos szempont volt a szélesség. Az átlagos side by side gépek belseje ugyanolyan, vagy keskenyebb, mint a mostani hűtőmé és azzal baromira tele van a hócipőnk. A fagyasztókba nem fér be fektetve egy nagyobb pizza, ami nonszensz. Ráadásuk azokban csak 1-2 fiók szokott lenni.
Másik lényeges feltétel az alsó fagyasztó, mert elegem van az állandó hajlongásból, guggolásból, amikor valamit keresek, vagy ki akarok venni egy sört. Utóbbiból mindig több(3-4)féle szokott benne lenni, a búzákat, egyéb szűretleneket állítva célszerű tárolni, sok helyet foglalnak.
Cirka 10 éve szemezgettem a négyajtós Sharpokkal. Amikor 2011-ben részt vettem a Sharp bécsi termékbemutató sajtótájékoztatóján, ott ki volt állítva egy ilyen, ismerősként üdvözöltem és alaposan kifaggattam a termékmenedzserét. Mondhatjuk úgy, azonnal beleszerettem, feleségem szintén, amikor elvittem egy boltba és megmutattam neki.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47849) koncsik válasza BBéci (#47848) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R köszönöm, értem. Nekem is nagyon tetszik, csak az ára... :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#47850) asdf_ válasza BBéci (#47848) üzenetére


asdf_
veterán

De ennek van még bármi köze is a Sharphoz, vagy csak egy Sharpnak matricázott török Vestelt vásároltál?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.