Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47251) #94529552 válasza Degeczi (#47247) üzenetére


#94529552
törölt tag

Bocs, de az nekem nem oldalra rezgőfejű, ami az OralB-nek van, hanem a fogkefe fej egy részét mozgatja a mechanika, és elég lassan, azért is nem rezgősnek mondják, és a tapasztalatom szerint még a normál forgófejesnél is gyengébb megoldás. Persze ki tudja, másnak attól lehet ez is jó.
A szónikus a sörtéket rezegteti, ami a szájban lévő folyadéknak adja ezt át, és az elnevezés sem onnan jön, hogy hallható, mert hangja az alig van, vagyis csak halkan zümmög a fogkefe, ami a sokkal jobban hallható forgófejesnél halkabb is.
Tudományosan vizsgálva, az ultrahangos+szónikus együtt a leghatékonyabb e] kutatás felmérés alapján.

Manuális, elektromos, szónikus vagy ultrahangos? - Melyik fogkefét válasszam?
Ők az UH-st ajánlják, és azt is írják, hogy Minden szentnek maga felé hajlik a keze – tartja a mondás de én elhiszem, hogy valóban az ultrahangos a legjobb, külön ahhoz való fogkrémmel, majd sort kerítünk rá egyszer. Talán egy 60-80k-ba kerülő szónikus Philps helyett már lehetne ezt választani, vagy a japán kutatásban említett ReClean UH+szónikust.

(#47252) qqzs válasza Pttypang (#47203) üzenetére


qqzs
őstag

Aldis paramentesito szerintem nem panelba valo mindennapos hasznalatra hanem inkabb pincebe vagy epitkezeskor festeskor falat szaritani stb. Nagyon hangos. De jol paratlanit

Eladó: GTS450

(#47253) Degeczi válasza #94529552 (#47251) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Volt oldalra rezgő Oral-B-m, nekem konkrétan jobban bevált, a fogközeket jobban tisztította, mint a forgófejes...
Attól még, h a fej vége elmozdul rajta, ugyanúgy a sörtéket rezegteti az is. A "szónikus"-hoz képest csak a frekvencia alacsonyabb.
Az ultrahangos persze valóban a legjobb lenne.

(#47254) BBéci válasza Degeczi (#47247) üzenetére


BBéci
titán

A forgófejes, 3D Oral-B-k közül a jobbak 48800 rezgésre képesek, 8000 fordulat mellett (vagy fordítva?). Oszcillál, forog és pulzál.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47255) Gömbike válasza Pitterix (#47250) üzenetére


Gömbike
senior tag

Talán így lehetne megfogalmazni:
Ha sokat mostok, akkor a hőszivattyús gépet érdemes választani.

Az a bolt jó, de az apró betűs részt feltétlenül olvasd el.

Sütőt vettünk tőlük és a 7 év garanciának az volt a feltétele, hogy a gyártói garancia lejárta után évente egyszer egy kijelölt szakember az én költségemre átvizsgálja.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#47256) Hauptmann válasza Pitterix (#47250) üzenetére


Hauptmann
addikt

Ha nagyon sokat mosol, akkor hőszivattyús. A csak hetente kétszer-háromszor használnád a szárítógépet, felesleges pénzkidobás az ártöbblet a kondenzációshoz képest.

(#47257) Pitterix


Pitterix
őstag

Köszi srácok!
Ketten vagyunk és hetente kétszer megy a gép. A háromszori szárítás nagyon ritka.
Esetleg, ha jön az örökös akkor lesz több, de az sem idén. :N
Most már csak kondenzációsat kéne lelnem Bosch márkából.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#47258) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Tönkrement az Indesit mosógépünk,de már pár éves korától rozsdásodott a teteje (felültöltős).Van valami ajánlott márka mosógépekből? :B

(#47259) Dluinet válasza ToBeY (#47258) üzenetére


Dluinet
nagyúr

electrolux
aeg (electrolux ez is)
miele

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#47260) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Sziasztok,
Side by side hűtőszekrényt keresünk, ami:
- jó lenne 60 cm mély, de max. 70 cm
- szélessége: 80-90 cm (jó lenne kisebb)
- hidegviz/jégkocka készítő nem lenne baj.
- A+ - A++ energiaosztály (van, amelyik nem ilyen...?)
- inox előnyben

Melyek a javasoltak, egyáltalán milyen márkákat érdemes nézni hűtőgépúgyben?
(Jelenleg egy 55cm széles Liebherr kombi van, tetején egy kis kombinált Candy...)

Köszi szépen a tippeket és a segítséget előre is.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#47261) PainKiller13 válasza ToBeY (#47258) üzenetére


PainKiller13
őstag

LG, Miele

(#47262) hodostamas


hodostamas
addikt

Sziasztok,

van egy INDESIT IWSE 61251 mosógépünk. arra egy Wpro SKS-101 kerrettel rárakható egy szárítógép? 40cm mély a mosógép, nemtudom elég-e ha pl 60cm mély egy szárítógép.

(#47263) pjen válasza koncsik (#47260) üzenetére


pjen
félisten

Olyan kicsibe side bi side?

(#47264) Degeczi válasza pjen (#47263) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A kétajtós Samsungom is kb. 90 cm széles és kicsinek nem igzaán lehetne mondani

(#47265) koncsik válasza pjen (#47263) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Igen, pont ez a kérdés, egy o.k. (MM saját)márkájút találtam, de nem biztos, hogy annyira jó lenne.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#47266) Hauptmann válasza Pitterix (#47257) üzenetére


Hauptmann
addikt

Hát, erre felesleges a hőszivattyús.

Miért pont Bosch? itt van egy, [WTG86400]. Ahogy olvasom a leírását, ez is tud alacsony hőfokon szárítani.

Esetleg még ezen az AEG-en gondolkozz el, [T6DBG28W].

[ Szerkesztve ]

(#47267) Degeczi válasza koncsik (#47265) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mondom semmi különleges elvárás nincs abban, amit írsz, még ez az 545 literes, külön víz és jégadagolós Samu RS7768 is belefér a felső határaidba.

(#47268) koxx


koxx
MODERÁTOR

Philips SpeedPro Max mini review

Tegnap kaptam kézhez. Ribarszki fórumtársat zaklattam a hülye kérdéseimmel cordless porszívó témában, ezúton köszönöm neki az ötleteket, de végül mégis a Philips lett a befutó. :)
40%-os kuponnal 96k-ért sikerült elhoznom, előtte próbáltuk a dyson v10-11 párost amik ugyan nagyon jók, de a 200k+ -os ár most nem fért bele. (plusz a feleségemnek kényelmetlen volt ez a nyomógombos pisztoly-szerű megoldás ill a hosszú alu szár.) A xiaomi porszívóját nem tudtuk kipróbálni, de videók alapján kicsit macerásnak tűnt a portartály ürítése.
Előnyök:
Nagyon jól szabályozható szívóerő, 3 fokozatban. Nálunk csak keménypadló van így szőnyegről nem tudok nyilatkozni. A turbókefe fej nagyon jól összeszedi a koszt (nyilván a C2-m is). A led lámpákat a fej végén orbitális nagy marketing bullshitnek gondoltam a videók alapján, de meglepően hasznos, tényleg jobban látni, hogy hol van még porcica, morzsa, hajszál stb. A kanapénkat és a matrcaunkat a kis fejjel nagyon gyorsan össze tudtam takarítani. Súly optimális, minden rendesen bekattan a helyére, nem zörög nem lötyög. A tartály ürítése is nagyon egyszerű. A 360 fokosnak hirdetett fej ugyan nem tud ennyit, de nagyon kényelmes vele körbetakarítani. A kis kihajtható kefével pedig a pókok által gyártott hálót is pik pakk le lehet kapni a falról vagy a sarkokból.
Hátrányok:
Működési időre cca 60 percet ír gondolom a minimum fokozaton ami igazából a legtöbb helyzetben elég. A töltési időn lehetne azért javítani, de ha napi szinten használjuk és mindig felrakjuk akkor ez sem gond.
Drága volt még azért így is. Egyelőre még marad a C2, de ha 2-3 hónapig nem kerül elő a szekrényből akkor nyugdíjba vonultatom.
A szűrőrendszere talán nem annyira komoly mint mondjuk a Mielében, de majd idővel kiderül. Allergiásoknak nem biztos, hogy ez a legjobb választás.

Hirtelen ennyit tudtam összeszedni fél napnyi tapasztalat alapján. Később még írok róla.
Nem reklámposzt, fizettem érte, sajnos nem ajándékba kaptam : )

[ Szerkesztve ]

(#47269) pjen válasza Degeczi (#47264) üzenetére


pjen
félisten

Enyém is 90,lehetne tágasabb.De Ő 80-90cm et keres,de lehetne kisebb.Enyémen a sima hűtő 42,a fagyasztó 32 centi széles. :((két normális fazék nem fér el egymás mellett.

[ Szerkesztve ]

(#47270) Degeczi válasza pjen (#47269) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Egymás mellé valóban nem igazán, de mivel a fagyasztó másik ajtó, így függőlegesen bőven vannak polcok.
Mondjuk mi csak ketten vagyunk, nekünk nem hiányzik nagyobb. Egy családnak már jobb lehet külön fagyasztó.

(#47271) pjen válasza koncsik (#47265) üzenetére


pjen
félisten

Kimentem megmértem Elux ot.Alul fagyasztós 50 cm széles,de az Ariston kombi hűtők még szélesebbek.

(#47272) peter889


peter889
őstag

[Erre] a porszívós kérdésre valaki tudja a választ?
Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#47273) ribarszki válasza peter889 (#47272) üzenetére


ribarszki
őstag

Házpor allergiára porzsákos gépet vegyél. Eldobható szintetikus porzsákkal. Van kimondottan allergy típusok. Nem tudom mennyi a keret, de ha többet szánsz rá, akkor Miele gépet vegyél, gyári Miele porzsákokkal.

Zsáknélkülit felejtsd el. Max a Dyson, de azt aranyárban mérik.

(#47274) pjen válasza ribarszki (#47273) üzenetére


pjen
félisten

Philipsnek is van kifejezetten anti allergén porzsákja.Végülis a zsák a lényeg. :)

(#47275) szürke válasza peter889 (#47272) üzenetére


szürke
tag

A Mielenek van ilyen szűrőjén is:
[link]

De hogy megéri-e vagy sem azt esetleg kérdezd meg itt:
[link]

(#47276) #40553216 válasza ribarszki (#47273) üzenetére


#40553216
törölt tag

Vagy továbbra is a fele árú Miele Blizzard.

(#47277) Pitterix válasza Hauptmann (#47266) üzenetére


Pitterix
őstag

Valamiért vonzódok a márkához. :B
Köszi az ajánlást!

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#47278) koncsik válasza Degeczi (#47267) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ok, köszönöm, akkor fogunk találni, még tervezés alatt a konyha. (Sajna a javasolt Samut már nem forgalmazzák) BF-ra szeretném megtalálni konkrét típust, hátha sikerül kifogni.
pjen: szintén kösziiii

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#47279) poli27 válasza koxx (#47268) üzenetére


poli27
veterán

Én is nézegettem, de a Dyson v11 mellett döntöttem, szerintem az az igazi porzsák nélküli porszívó, még soha nem csökkent a szívóereje, ha tele a tartálya akkor se... A pisztoly megoldást meg lehet szokni, hiszen éppen hozzáért és már megy is nem kell erőt kifejteni.... bár megcsinálhatnák, hogy benyomva maradjon ha akarod... mi a rendes porszívót azóta csak orrszívásra használjuk :DD a Dysonba nem jó a orszi porszi :DD

(#47280) koxx válasza poli27 (#47279) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

230k-ert elvarhato minimum :) ergonomiailag kevesbe volt jo nekunk.

(#47281) qqzs


qqzs
őstag

Ebayen hasznal dysont egy ket generacioval regebbit erdemes meg. Nekunk masodik onna vol ket evig ment az akkuja aztan utangyartott ment bele azota is vigan megy. Az a legjobb a dysonban hogy vegig tartja a szivoerot.

Eladó: GTS450

(#47282) peter889 válasza szürke (#47275) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm a válaszaitok.
Tovább gondolkodom a témán.
Nincsenek százezreim porszívóra.
Max 40 ezret gondoltam ki érte.

Már lomosoknál is próbáltam valami igazán jó márkát nézni, de ott régebbieket láttam és nem értek a témához annyira, hogy bármelyiket meg mertem volna venni.
Eddig azt hittem, arra kell figyelnem, hogy Hepa 12,13 szűrőset vegyek.
Erre látom, hogy a Miele és a Dyson porszívóinál nincs is Hepa. Ember legyen a talpán aki biztosan kiigazodik a témában. Látom jobban bele kell ásnom magam, ha normális döntést akarok hozni és jó áron szeretnék vásárolni.
A vonatkozó indexes fórumot megnézem majd.

(#47283) ribarszki válasza peter889 (#47282) üzenetére


ribarszki
őstag

Valamelyik Electrolux 40k-ért. Hepás legyen. Fogsz találni, újat vegyél.

(#47284) #40553216


#40553216
törölt tag

Több, mint a kereted, de a Mielénél minden porzsákos porszívó lehet HEPA13. Van, amelyiket már alapból így veszed, a legtöbbe pedig utólag rakod a szűrőt. Ezt rövidebb-hosszabb idő után úgyis cserélni kell.

(#47285) blattida válasza Dluinet (#47259) üzenetére


blattida
nagyúr

Hogy kerül egymás mellé egy ilyen ajánlásban az electrolux meg a miele? De a másik topiktárstól is kérdezhetném az lg-t. Mindkető a tucat ipari hulladék kategória. Ennyi erővel bármelyik márkát beírhattátok volna...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#47286) hodostamas válasza hodostamas (#47262) üzenetére


hodostamas
addikt

UP :)

(#47287) Zeki


Zeki
nagyúr

Eddig 20 ezer Ft ment el a mosodában. Nagyon remélem, hogy a jövő héten lesz JÓ mosógépünk.

(#47288) Zeki válasza hodostamas (#47262) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ne rakd rá, nehogy lebillenjen, mikor kiveszed a ruhát.

(#47289) Ringman


Ringman
nagyúr

sziasztok!

szárítógépet keresek, kb bruttó 150k-s keretet határoztam meg rá (persze ha olcsóbb, az nem baj, meg ha 20k-val sokkal jobb gépek vannak, akkor az sem kizáró ok)
mit ajánlanátok ebben az árkategóriában?

köszi a választ!

(#47290) Gömbike válasza Ringman (#47289) üzenetére


Gömbike
senior tag

Kihagytad a leglényesebb tételt : hetente mennyi alkalommal üzemelne?

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#47291) Ringman válasza Gömbike (#47290) üzenetére


Ringman
nagyúr

húgom 1,5 éves fia miatt legritkábban is kétnaponta megy a mosógép, de van mikor 2 mosás is összejön 1 nap alatt.

[ Szerkesztve ]

(#47292) Gömbike válasza Ringman (#47291) üzenetére


Gömbike
senior tag

Akkor mindenképpen a hőszivattyús gépek között érdemes nézelődni.

Sajna nincs ajánlott márka, azt kell megvenni, amelyik szimpatikus és a legtöbb gyártói garanciát adják.

Jelenleg a Beko az ár /érték bajnok az 5 év gyártói garanciával.

Érdemes szétnézni Bosch vonalon is, van olyan bolt, ahol 5 év garancia van hozzá. Sajnos az az 5 év garancia az 2 év gyártói és 3 év bolti garancia. De akkor is lényegesen több, mint az átlagos 1 év.

Az AEG gépekre most 4 év gyártói garancia van.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#47293) Ringman válasza Gömbike (#47292) üzenetére


Ringman
nagyúr

köszi, a beko márkát valahogy mindig is fenntartással kezeltem (lehet ok nélkül). aegből ezzel van tapasztalat (az arukeresos véleményeken kívül)?
AEG T8DBG48S

ezeknek megfordítható az ajtajuk?

(#47294) Zeki válasza Ringman (#47293) üzenetére


Zeki
nagyúr

Bekot ne vegyél. Uszav.

(#47295) Gömbike válasza Ringman (#47293) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ez a gép jó választás.
Igen, megfordítható a nyitási irány.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#47296) Hauptmann válasza Ringman (#47293) üzenetére


Hauptmann
addikt

Jó választás, én is ezt néztem alapban, de én maradok a kondenzációs AEG-nél.

(#47297) M3aN


M3aN
senior tag

Sziasztok! Ezzel a mosogatógéppel van tapasztalata valakinek?
Whirlpool WSFO 3O23 PF X

(#47298) Pitterix


Pitterix
őstag

Ismét érdeklődni szeretnék.
Nem tudom, hogy szabad e itt ilyent, de a következő dolog érdekelne:
van egy Miele Novotronic t675c szárítógépem. Ugye ezt cserélem le és az érdekelne, hogy ezt mennyiért lehetne eladni. 2016-ban vettem 80000Ft-ért.
Szerintetek, ha kérek érte 20k-t, azt sok?

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#47299) freaghill


freaghill
őstag

Milyen porszívót ajánlanátok autó takarításához?

Nincs dugalj a közelben, használt előnyben, olyan 30k-ig

(#47300) Gömbike válasza Pitterix (#47298) üzenetére


Gömbike
senior tag

Én nem cserélném le, ha nincs semmi baja.

Ezekhez képest a mostani gépek ipari hulladékok.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.