Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47851) hodostamas


hodostamas
addikt

Hi.

Akinek AEG T8DBG48S vagy hasonló gépe van, a dob nem "rugós" csillapítós? A kézikönyv szerint nincs dobrögzítő csavar mint a mosógépeknél.

(#47852) blattida válasza asdf_ (#47850) üzenetére


blattida
nagyúr

Bonyolult a sharp tulajdonosi köre, vannak benne japánok, kínaiak (foxconn), törökök (vestel), a háztartási gépeik zöme a vesteltől jön, ám vannak saját gyártmányaik is, amiket már kinában és malajziában gyártanak...

hodostamas
A szárítógépek dobja nincs üstben, a forgáson kívül más mozgásra nem képes, ezért nincsenek benne dobrögző csavarok.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#47853) asdf_ válasza blattida (#47852) üzenetére


asdf_
veterán

Igen, van ott minden, de egymondatosban az lett volna a kerdes, hogy made in .... van a gepen?

(#47854) hodostamas válasza blattida (#47852) üzenetére


hodostamas
addikt

Köszi :R

(#47855) blattida válasza asdf_ (#47853) üzenetére


blattida
nagyúr

Made in China vagy Made in Malaysia...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#47856) peppe79 válasza blattida (#47855) üzenetére


peppe79
senior tag

Az osakai gyár elvileg idén bezár, a hűtőgépek a jövőben Thaiföldön készülnek.

https://asia.nikkei.com/Business/Companies/Sharp-pulls-plug-on-appliance-production-in-Japan

(#47857) BBéci válasza asdf_ (#47850) üzenetére


BBéci
titán

Nem tudom és nem is érdekel.
A Győrben gyártott Audi vacak?

Találtál valahol Magyarországon ugyanilyen Vestel hűtőgépet lényegesen olcsóbban?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47858) asdf_ válasza BBéci (#47857) üzenetére


asdf_
veterán

Nem feltétlenül jó példa, mert a győri Audit Jürgen és Hans tervei alapján Franz és Stefan felügyelete mellett gyártják. Nem mellesleg maga az Audi.
Sharp hűtőből meg van, amit maga a Sharp gyárt kínában meg ázsiában még valahol, meg gyárt a Vestel afaik valami random hűtőt aztán rádobják a Sharp plecsnit. De ha még esetleg az lenne, hogy licencelt termék előirt módon gyártva, sajnos ma már az sem jelent semmit, ezt pont szintén Sharp termékek kapcsán tudjuk, amikor amerikában a Hisense gyártott ipari szemetet Sharp logóval ellátott TV-k formájában, aztán lett is belőle pereskedés márkanévrombolás miatt.
Csak azért reagáltam le, mert több sorban ömlengtél, hogy Sharp így, Sharp úgy, aztán lehet, hogy azon az öt betűn kívül semmi köze a hűtődnek a Sharphoz.
Amúgy én is néztem 70 centi széles hűtőt, egészen más világ. Rettenet sokat dob csak az a tíz centi. Sajnos a 60 centis társához képest elképesztően irreális árazása volt, így maradt a boltban.

(#47859) mephi666 válasza asdf_ (#47858) üzenetére


mephi666
nagyúr

- Back off! You don't know the components!
- Components. American components, Russian Components, ALL MADE IN TAIWAN!
:)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#47860) Teaway válasza asdf_ (#47858) üzenetére


Teaway
veterán

„Amúgy én is néztem 70 centi széles hűtőt, egészen más világ. Rettenet sokat dob csak az a tíz centi.”

Megerősítem, 16 éve nyüstölök egy 70 cm-eset, nincs az a pénz, amiért kisebbre cserélném.

Nincs itthon csokid??

(#47861) BBéci válasza asdf_ (#47858) üzenetére


BBéci
titán

Egyrészt nem ömlengtem, másrészt amit írtam, minimális mértékben szólt a Sharpnak, a kialakítás volt a lényeg.
Kapható négyajtós (francia ajtósnak is nevezik) Beko 314000-ért, de csak 76 centis, és Whirlpool 390000-ért, de azoktól inkább távol maradok.
Ha a 70 centi széleset más világnak nevezed, akkor mit mondasz a 89 centisre? Mert a Sharpnak annyi a szélessége.
Szívesen megvettem volna [ezt a Liebherrt] ami 121 cm széles, de az ára messze túl van a számomra emészthetőn.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47862) mephi666 válasza BBéci (#47861) üzenetére


mephi666
nagyúr

hú, ez jó böszme, viszont kialakításban a sharp nekem sokkal jobban tetszik: ránézésre jobban pakolható, mert nagyobb egybefüggő felület 1-1 polc, a liebherr meg olyan, mintha egymás mellé raknál egy plafonig érő hűtőt és egy hasonló különálló fagyasztót... a zöldség-/gyümölcstartó rekeszekért pedig hajolgatni kell... ezekbe meg folyamatosan rámol az ember, így kényelmetlen... nem egy átgondolt konstrukció... (ui: jobban megnézve nettó űrtartalomra a sharp még több is)

ha választani kell, akkor sharp, árkülönbözetből meg bele sör :DDD ...mondjuk az a 600ezres árcédula is nálunk a lélektani felső határ 4x-ese...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#47863) BBéci válasza mephi666 (#47862) üzenetére


BBéci
titán

A négyajtós azért is praktikus, mert a fagyasztónak csak a fele melegszik, jegesedik, amikor valami ki-be pakolászok.

Azért a Liebherr az Liebherr, arra talán nem mondaná senki, hogy török. ;)

Valaki árulja el, miért jó a felülfagyasztós kialakítás?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47864) pjen válasza BBéci (#47863) üzenetére


pjen
félisten

Vannak alacsonyabb emberek.Nekik egy alulfagyasztós normál része már magasan van.Egyszerübb lehajolni,mint mindíg hozni a létrát.

(#47865) mephi666 válasza BBéci (#47863) üzenetére


mephi666
nagyúr

a nagy jégkrémevőknek készült? nem tudom :D

...nálunk amúgy van egy normál méretű alulfagyasztós és egy kisméretű felülfagyasztós hűtő... ez a kicsi a sarokban egy pultelemen foglal helyet, így normális magasságban van pakolás szempontjából, viszont nagyméretűből tuti alulfagyasztósat fogunk venni :K (mármint arra cseréljük majd hamarosan a régit)

#47864: 180-185cm magasak ezek a hűtők (a liebherr meg a sharp, de szerintem a miénk is kb ennyi lehet) ...nem kell azért ezekhez égimeszelőnek lenni :) én 177 vagyok, asszony viszonylag alacsony és még soha nem panaszkodott, hogy magas lenne neki az alulfagyasztós... vagy peter dinklage méretű emberek kedvéért alakították így ki? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#47866) BBéci válasza pjen (#47864) üzenetére


BBéci
titán

Sámli is van a világon, vagy fellépő, nem kell létra. :D
Miért jobb, ha a fagyasztó felső polcát nem éri el valaki?
Szerintem elhibázott ötlet a felül fagyasztós, bár [ez] nagyon megtetszett mindkettőnknek. Ha nem utálnánk a felülfagyasztóst, no meg a fekete színt, ezt vettük volna.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47867) pjen válasza BBéci (#47866) üzenetére


pjen
félisten

Mert a fagyasztóba sokkal ritkábban nyúl az ember.Nekem végül is mindegy,elég magas vagyok,de például asszony is úgy rendezi a hűtőt,hogy a gyakran használt dolgok szem magasságban vagy kicsit lejjebb legyenek.Vonatkozik ez a 240 literes felül fagyasztós elux-ra.A két ajtós WH legfelső polcára belátni tényleg kéne a sámli neki.

(#47868) pjen válasza BBéci (#47866) üzenetére


pjen
félisten

Próbálgattam kicsit,hát a kétajtós WH felső polcán van egy tányér azt én sem látom,hogy mi van benne(182cm),asszony főleg nem.Könnyen magára boríthatja.Viszont amire rá lát azt láthatja,hogy folyadék.

(#47869) BBéci válasza pjen (#47867) üzenetére


BBéci
titán

Pontosan erről van szó, a fagyasztóba ritkábban nyúlunk, ezért választottam két évtizede a különálló megoldást. De ha egyben van, akkor a normál hűtőtér legyen felül, ne kelljen folyton hajolgatni, guggolni.
Folyadékot kizárólag lég- és vízmentesen zárható edényben teszünk a hűtőgépbe, ez alapszabály. Kivételt képeznek azok a lábasok, fazekak, aminek normál fedőjük van, de azokat csakis a legalsó polcra.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47870) peppe79 válasza BBéci (#47866) üzenetére


peppe79
senior tag

"Szerintem elhibázott ötlet a felül fagyasztós..."

Már csak az egyszerű fizika miatt is.

(#47871) koncsik válasza BBéci (#47866) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ennek a bézs változatával kacérkodok. Mondjuk én estére 165 cm alatt vagyok, úgyhogy nagyon mélyre nem kell hajolnom :DDD

peppe79: "Már csak az egyszerű fizika miatt is." - ezt lécci magyarázd el, köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#47872) BBéci válasza koncsik (#47871) üzenetére


BBéci
titán

A beige szép, illetve a fekete is, ízlés dolga. A mi konyhánkban embertelen rondán mutatna, semmihez nem passzolna.
A négyajtós Sharpból is van beige, de az 100000-rel drágább.
A beige felülfagyasztós kisebb űrtartalmú, mint a fekete, nekünk kicsi lenne. Valamint egyik fagyasztójának sem jó a helykihasználása, nincsenek fiókok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47873) Möhe válasza BBéci (#47869) üzenetére


Möhe
addikt

Nekem is halálom a felül fagyas kivitel. De nekem nagy hűtő kellene, ami viszont csak ezen kivitelben van (~300l) de nincs helyem egy kicsi fagyasztónak pluszban. Így muszáj nyelnem. LG ami szimpi ebben [link] .

(#47874) BBéci válasza Möhe (#47873) üzenetére


BBéci
titán

Ugyan már! Hatalmas a választék alul fagyasztósban, nézd meg a Boschokat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47875) Avela40


Avela40
csendes tag

Sziasztok,

Szeretnénk vásárolni egy szárítógépet.
A megbízhatóság lenne a fő szempont. (5 évet bírjon ki azért heti 4 szárítás mellett.)

Kettő típus között vekengek, gondoltam kikérném a véleményeteket, megéri e a felárat a Miele gépe.

BOSCH WTW87463BY

Vagy

MIELE TDB230 WP

Válaszotokat előre is köszönöm. :)

Battlefield 4 nick: Caprin05

(#47876) koxx válasza Avela40 (#47875) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A Miele nem csak 5 évet fog kibírni. Ha megengedheted magadnak akkor azt vedd.

[ Szerkesztve ]

(#47877) Gömbike válasza Avela40 (#47875) üzenetére


Gömbike
senior tag

Mint volt Miele szárítógép tulajdonos írom, megéri. Nálam 20 éves korára ért meg a cserére.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#47878) z00li


z00li
senior tag

Sziasztok!

Erre valaki? :U

Z

(#47879) Konflikt


Konflikt
addikt

sziasztok,
szaritogepet tervezek venni, hoszivattyusat, sokev garival. kb. ennyi jelenleg az igeny ill. h mindent tudjunk beletenni. merre erdemes indulni, van ajanlhato tipusok? keret rugalmas, nem huzok fix hatart. koszonom

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#47880) qqzs válasza Avela40 (#47875) üzenetére


qqzs
őstag

A mele szaritoba mik alul azok a nagy ajtok? Hoszivattyus es megis lehet takaritani a hocserelojet?
[link] itt azt irjak nem kell takaritani a hocserelot. Marketing bulshit itt is?

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#47881) #94529552 válasza Avela40 (#47875) üzenetére


#94529552
törölt tag

Bosch szárítókra se szokott panasz lenni, ám jól leakciózták most ezt a gépet. Ráadásul most még 10%-ot is visszakap a készülék bruttó vételárából! Hogy melyik hány évig működik, az úgyis csak a végén derül ki.
Esetleg van még AEG, amire 4 év garanciát adnak jelenleg.

(#47882) manokaj válasza Avela40 (#47875) üzenetére


manokaj
tag

Mi kb egy hónapja vettük meg ugyanezt a boscht. Nagyon tetszik, alig van hangja, szöszöket nagyon jól összeszedi. Az, hogy meddig bírja jó kérdés,majd az idő eldönti. A 10 %-ot már vissza is utalták. Arra vigyázz, hogy névre szóló számlát kérjél, mert csak úgy fogadják el a regisztrációt.

(#47883) BBéci válasza koxx (#47876) üzenetére


BBéci
titán

Ebben ellentmondást látok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47884) #40553216 válasza qqzs (#47880) üzenetére


#40553216
törölt tag

(#47885) koxx válasza BBéci (#47883) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Miért is?

(#47886) BBéci válasza koxx (#47885) üzenetére


BBéci
titán

Azt írtad, nem 5 évet fog kibírni. Ezt úgy is lehet értelmezni, hogy kevesebbet. Ha azt írtad volna, hogy nem CSAK 5 évet fog kibírni, akkor nem éreztem volna ellentmondást.
Ne érts félre, Miele párti vagyok, ha tehetném, az összes háztartási gépem (sütő, főzőlap, páraelszívó, hűtőgép, mosogatógép, mikrohullámú, porszívó, mosógép) tőlük származna. Utóbbi remélhetőleg hamarosan összejön! Viszont kávégépből csak valami olasz jöhetne szóba, ha le akarnám cserélni szeretett Gaggiámat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47887) koxx válasza BBéci (#47886) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az alatta lévő kommenttel együtt sztem egyértelmű :) Nyilván nem lehet egy gépnél sem előre megmondani mennyit fog bírni. De akkor beszúrom a hiányzó szót.
Valszeg nálunk is Miele lesz majd a mosógép, csak helyet kéne csinálni neki.
Kávégép csere szintén esedékes, csak amiket kinéztem helyhiány miatt kiesnek (bezzera, expobar). Ascaso maradt fent a rostán ami ugyan nem olasz, de jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#47888) qqzs válasza #40553216 (#47884) üzenetére


qqzs
őstag

Reklamot en is linkeltem valos tapasztalat kene

Eladó: GTS450

(#47889) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Rég jártam már itt, és most szárítógéppel kapcsolatban kérdeznék.
Whirlpool HDLX 70310 a típus, most lesz három éves, ha jól rémlik. Az alsó szűrő mögött belül, a kondenzátor rácsozatán felgyülemlő szöszt mennyi idő után érdemes szakival kipucoltatni? Mert eddig manuálisan, mi magunk távolítottuk el, már amennyire tudtuk persze. A gépnek még nincs baja, jól működik, de gondolom, már ráférne egy szakszerű átpucolás. Van valakinek tapasztalata, hogy ezt mennyiért végzik el, és mennyi időt vesz igénybe?
Ehhez kapcsolódó kérdés még, hogy erre a szűrőre érdemes beruházni a gyári helyett? Ezen ugye a szivacs két oldalán egy-egy fehér szűrőféleség van még, ami a gyárin nincs meg, ott csak a szivacs van magában. Ez tud annyival többet megszűrni, hogy érdemes cserélni rá?

(#47890) Quartz51 válasza qqzs (#47888) üzenetére


Quartz51
tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#47891) BBéci válasza koxx (#47887) üzenetére


BBéci
titán

Szerencsés helyzetben vagyok, a konyhapulton bőven van helye az Ascaso iMini i2 darálónak és a Gaggia Classic-nek. Mindkettővel meg vagyok elégedve, de egy PID sokat dobna az élményfaktoron, mert bizony van eltérés a csapolt espressók minősége között. Néha szuper, máskor éppen csak elfogadható, aminek az eltérő vízhőmérséklet az oka.
Viszont a mikró elhelyezésével gondban vagyok. Jelenleg az alacsonyabbik hűtőgép tetején van, ám a szombaton érkezőre nem tehetem, mert az 183 cm magas. :((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47892) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Sziasztok
(Számunkra) Új házba költözünk és a hűtőnek fix helye (inkább magassága) van ami 182-183cm
Új hűtő lenne, márka mindegy (eddig 185cm-es Samsungot nyúztunk).
Szóval mit tudnátok ajánlani? 175cm felettit mert ilyenek találok és 185 alatti kellene.
Köszönöm előre is

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#47893) Gömbike válasza Voice24 (#47889) üzenetére


Gömbike
senior tag

szerintem elég akkor is, ha majd jelzi a gép a piktogrammal. Mert nem kis összeget kér a szerelő ezért a műveletért. Atomjaira szét kell bombázni a gépet, majd újból összerakni.

Van videó is róla, épp egy wh-ról, amit tisztítanak.

[link]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#47894) koxx válasza BBéci (#47891) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A pid hianyat nagyon erzem en is :/ Az ascaso szerencsere az, de meg nem tudom, hogy a dual boilernek a felarat ki akarom-e fizetni. Miert nem rakatsz a GC-be egy pidet? Elviszed fragolahoz aztan szet lehet tuningolni.

(#47895) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok.

AEG T6DBG28S. Remélem jól értettem, hogy csak a dobban lévő 2 db habszivacs darabot kell eltávolítani ?

A fontosabb: azt írja az okosság állítsam be a vízkeménységet. Ez még csak oké is lenne, de hogyan kell ? Milyen gombokkal ? :U

:R

(#47896) qqzs válasza Quartz51 (#47890) üzenetére


qqzs
őstag

En arra gondoltam hogy it mindig olyan jol kitargyaltatok a hoszivattyus szarito pro kontra erveit. Bosch ami atmossa meg a tobbi ami nem es szerelovel kell takarittatni sokpenzert de a miele kimaradt a szuper szurorendszerevel ezekbol. Mondjuk kivancsi vagyok arra is hogy a linkelt 272 ezres miele melyik kategorianak felel meg boschban mert ott 300 ha jol emlekszem a max a mieleben meg 860

Eladó: GTS450

(#47897) pjen válasza Gömbike (#47877) üzenetére


pjen
félisten

Igen,de az árán 2-3 átlagosat kaptál volna és nem állt volna benne a pénzed 20 évig.Egyébként javítani se kellett?

[ Szerkesztve ]

(#47898) mephi666 válasza pjen (#47897) üzenetére


mephi666
nagyúr

sokat bírált indesit mosógépünk (witp102) 13 év után lett nálunk lecserélve és az szerelőt soha nem látott :K tetejét az utolsó években már ette a rozsda, de funkcionálisan tökéletes volt... nem tudom mennyit ment volna még el, de úgy voltam vele, hogy csereprogram van, ha abba nem vágunk bele és elromlik 1 éven belül, akkor az erős bukó... meg hát energiatakarékosság szempontjából is érdemes volt váltani :K

ebből kiindulva simán el tudom képzelni, hogy egy miele 20 évig bírja szerelő nélkül... (oké ez mosógép, az szárító) ...anyósnak fagor van: azon 1éve cseréltem egy ajtótartó zsanért, más baja annak sem volt, pedig nem mai gép... (lehetett azért használni lógó ajtóval is, csak ügyeskedni kellett kicsit :D )

kezd ez is olyan lenni, mint az autók: vannak a régi faék járművek, amiknél 1-2 alkatrészre kell csak figyelni és a motorháztetőt felnyitva át tudsz ejteni rajta egy átlagos sárgadinnyét, annyira nincs telezsúfolva... meg vannak az újabb autók, ahol egy gombostűt nem tudsz úgy leejteni, hogy ne akadjon fel... a csomó új funkció újabb és újabb hibaforrást is jelent :K nagy számok törvénye szerint is gyakrabban lesz műszaki probléma egy új géppel (arról nem is beszélve, hogy ott a tervezett elavulás: pörögjön a gazdaság, vegyél 7 évente új autót) ...az egész mentalitás rossz, amit az emberekbe neveltek: 25éve volt egy junoszt tv-m, ami elromlott, buszon vittem be a városba szerelőhöz, aki 2 hét alatt megjavította... ha most elb@szódna a 8-9 év körüli tv-nk, valószínű nem szerelővel bajlódnék, hanem új típusokat állnék neki nézegetni... (van pár funkció, ami hiányzik)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#47899) pjen válasza mephi666 (#47898) üzenetére


pjen
félisten

Pont ez a lényeg.A miele árán három indesitet kapsz.Ha az első után beteszed a különbözetet valamilyen kincstárjegybe,a kamatból megvan a negyedik is.Vagy közben másra is tudod használni azt a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#47900) koxx válasza pjen (#47899) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egy Rolex óra árából pedig 50db casiot. Vajon a többség melyiket választaná?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.