Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47951) BBéci válasza #73959936 (#47932) üzenetére


BBéci
titán

Feleslegesen tetted, mert arról volt szó, hogy akinek megvan a pénze Mielére, az inkább vegyen valamit harmadáron, a megmaradót költse másra, vagy fektesse be. Erre írtam azt, amit.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47952) Csabroncka


Csabroncka
Topikgazda

"Eleve semmiből sem szeretek használtat venni, de hogy más sp.rmás, taknyos, szarospelenkás mosógépét használjam, még a hideg is kiráz" ....csak óvatosan megjegyzem, hogy ezrek vesznek használtan lakást és kocsit is, szerintem ritka az amiben nem dugtak ;]

"in medias res"

(#47953) farkas-j


farkas-j
őstag

A régi gépek arányában nem fogyasztanak sokkal többet mint a jelenlegiek. De akkor mitől fogyasztanak többet? A korábbi és a mostani szénkefés motorok fogyasztása között jelentéktelen a fogyasztáskülönbség. Egységnyi vizet adott hőmérsékletre ugyan annyi energiával fűt fel a régi és egy új gép is. Az, hogy a régi gépeknél több vizet kell melegíteni mint jó-néhány újnál, az tényleg okoz plusz energiafogyasztást okoz. Azt viszont itt korábban már kitárgyaltuk, hogy csak vízben lehet igazán jól mosni, a benedvesített ruha lötyikélése nem túl eredményes tisztítási folyamat.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#47954) bazsimano válasza bazsimano (#47930) üzenetére


bazsimano
őstag

Sziasztok!
Erre a hozzászólásra valakinek van valami tippje? előre is köszönöm!
b.

(#47955) Csabroncka válasza farkas-j (#47953) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Gépe válogatja, egy 15 éves háztartási gép már korosnak számít! 15-évvel ezelőtt már lazán gyártottak A-s gépeket, ehhez képest nincs nagy ugrás pl mosógépeknél. Hűtő és szárítógépeknél már igen.......

"in medias res"

(#47956) gabor9991 válasza bazsimano (#47930) üzenetére


gabor9991
őstag

Én csak horror áron találtam :D [kép]
Ennyit biztosan nem adnék érte.

(#47957) farkas-j válasza Csabroncka (#47955) üzenetére


farkas-j
őstag

Bocs, ha nem voltam egyértelmű. Én a mosógépekre gondoltam, arról írtam. Bocsánat, ha félreérthető volt!

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#47958) Gömbike válasza Csabroncka (#47952) üzenetére


Gömbike
senior tag

No meg az étteremben sem új evőeszközzel esznek az emberek, még sem lesz semmi bajuk.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#47959) hodostamas válasza gabor9991 (#47956) üzenetére


hodostamas
addikt

lehet kapni aszem MM-be is univerzális szűrőt, méretre lehte vágni.

(#47960) peppe79 válasza hodostamas (#47959) üzenetére


peppe79
senior tag

Felesleges ilyenre pénzt költeni, ki kell vezetni a páraelszívót.

(#47961) beci


beci
őstag

Sziasztok. Felül töltős mosógépet keresnék 90-110 körül. Melyik márkát,és tipusokat érdemes nézni?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#47962) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!

Ma volt a masodik szerelo nalunk ( AEG 99009mop mosogatogeprol van szo) de az elso aki elvitte a vezerlest megnezetni. ( ha megneztek... )
Ugyanazzal a hibaval hozta vissza mint amivel elvitte...
Tudtok vmi helyez ahol vezerlest meg tudjak nezni?

koszi
sfefe

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#47963) FRENK1988 válasza FRENK1988 (#47892) üzenetére


FRENK1988
veterán

Na végül is egy Samsung RB30J300SA lett a maga 180 centijével

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#47964) Quartz51 válasza beci (#47961) üzenetére


Quartz51
tag

Ennyi az összes megkötés? Az ára? Akkor olyat kell venni, amihez sok garancia van és tetszik az asszonynak is.

(#47965) beci válasza Quartz51 (#47964) üzenetére


beci
őstag

Az arhoz merten a legmegbizhatobb.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#47966) BBéci válasza asdf_ (#47853) üzenetére


BBéci
titán

"Igen, van ott minden, de egymondatosban az lett volna a kerdes, hogy made in .... van a gepen?"
Made in Thailand.
Fogalmam sincs, hogy ez jót vagy rosszat jelent.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47967) Quartz51 válasza beci (#47965) üzenetére


Quartz51
tag

Te most azt szeretnéd megtudni tőlünk, hogy egy márka adott típusának általad megvásárolt példánya meddig fog működni?
Jósnők a szomszéd topikban vannak.

(#47968) BBéci válasza Quartz51 (#47967) üzenetére


BBéci
titán

Ha azt szeretném tudni, akkor konkrétan azt kérdezem. Egy korábbi kérdésre válaszoltam, amihez tök felesleges volt hozzászólnod. :(((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47969) ThodEE válasza BBéci (#47968) üzenetére


ThodEE
őstag

Nem nézted el véletlenül hogy ki a címzett? :B

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#47970) BBéci válasza ThodEE (#47969) üzenetére


BBéci
titán

Nem néztem el, kattints rá!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47971) ThodEE válasza BBéci (#47970) üzenetére


ThodEE
őstag

:R :R :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#47972) beci válasza Quartz51 (#47967) üzenetére


beci
őstag

Talan majd kapok ertelmes valaszt is. :DD
De neked kulon elmagyarazom.😊
Adott 2-3 gep,azonos aron. Egyik marka megbizhatobb mint a masik...
Nos en azt keresem. :))

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#47973) Möhe válasza beci (#47972) üzenetére


Möhe
addikt

sorold fel mik azok,már régen meglenne a válasz :U

(#47974) beci válasza Möhe (#47973) üzenetére


beci
őstag

Nincs konkrét kiszemelt. Sem márka,sem tipus.
Aeg,Indesit,Whirlpool....stb.
Nincs márka fétisem.😊
Csak jo lenne tudni,hogy azonos arkategoriaban melyik marka a megbizhatobb.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#47975) peppe79 válasza beci (#47974) üzenetére


peppe79
senior tag

Gyanítom, hogy nincs ilyen; mindegyiknek meg van a maga előnye, hátránya.

(#47976) Quartz51 válasza BBéci (#47968) üzenetére


Quartz51
tag

Némi félreértést vélek felfedezni.

(#47977) beci válasza peppe79 (#47975) üzenetére


beci
őstag

Értem,koszonom. :R
Akkor ez lesz:
[link]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#47978) pjen válasza beci (#47974) üzenetére


pjen
félisten

Ez Tudod mikor derülne ki,ha mindegyiket használnád mondjuk 5 évig.Nekem van egy több mint 10 éves Elux hűtőm.Ez azt jelenti az is megbízható amit most gyártanak?Hát nem!

(#47979) BBéci válasza Quartz51 (#47976) üzenetére


BBéci
titán

Megkérlek, foglalkozz valaki mással, ne velem!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47980) ribarszki válasza BBéci (#47979) üzenetére


ribarszki
őstag

4x átolvastam, de nem vágom, hogy ezt most miért írtad Quartznak.. :F Ő írt Bécinek, te mint BBéci sehogy nem voltál benne a történetben. Vagy én vagyok helikopter? :F

(#47981) Sinkapeter válasza beci (#47977) üzenetére


Sinkapeter
tag

Én egyszer már szerintem itt is leírtam a kalandunkat 6 év alatt a 3 mosógéppel, és a mostanival sem vagyok elégedett teljesen, ráadásul úgy hogy az eddigi kettő árát eddig mindig visszakaptam, és tettem egy kicsit a következőhöz, így most a 170 000 Ft-os kategóriánál tartunk. Visszanézve az a tanács volt a legjobb, hogy azt kell megvenni, amire a leghosszabb garancia van. Sajnos felültöltősnél nincs túlzottan nagy választék a gyártók között.

(#47982) Quartz51 válasza BBéci (#47979) üzenetére


Quartz51
tag

Kedves BBéci!

Egész délután "beci" fórumtárssal beszélgettem, kérlek világosíts fel, miért másztál ebbe bele?

(#47983) Zeki válasza Sinkapeter (#47981) üzenetére


Zeki
nagyúr

NINCS olyan hogy melyik a jó. Fostalicska fogyasztói társadalom van, ahol szart kell sokat gyártani és olcsón, mert kell a haszon.
Nekem is dicsérheti BÁRKI? hogy a Beko az 5 év garival jajj de jó, de lószart mama! 2 hét használat után elfüstölt, a helyi szervíz magasról le akart szarni, 3 hét után sok-sok telefonálgatással lett egy csereutalványom, ehhez hozzátéve Electrolux lett. HOgy ez meddig bírja, passz. Mindenből kilehet fogni a rossz példányt, mindegy milyen márka. Ha becsomagolva ott áll 5 ugyanolyan mosógép, SENKI sem mondja meg, melyik romlik el előbb és az mikor lesz. MIELE is elromlik!

[ Szerkesztve ]

(#47984) Sinkapeter válasza Zeki (#47983) üzenetére


Sinkapeter
tag

Ebben igazad van, de ha van garanciád (vagy normális biztosításod) akkor előbb-utóbb a pénzedhez, vagy géphez jutsz. Viszont ha ezt nem garanciaidő alatt, hanem utána teszi meg, akkor annak már mindegy, mert az általad is írt dolgok miatt megjavítani semmit sem érdemes (pl. egy új ajtó felültöltős Whirlpoolhoz 25-30e forint).

(#47985) Zeki válasza Sinkapeter (#47984) üzenetére


Zeki
nagyúr

Oké, legyen valami hosszabb garancia, de ha leszar a szerviz, hogy neki majd HETEK múlva lesz kapacitása kiszállni hozzád a nyűgödért, és utána még ki tudja hány hétig nincs géped, akkor magasról leszarod a garanciát, mert a mosoda sincs ingyen. Én 20 ezret hagytam a Bubblesben 3 hét alatt. Szóval lehet előbb a helyi szervizpartnereket kellene felhívni, hogy ha elromlik az általuk szervizelt gép, mennyi idő alatt jönnek ki, mennyi idő egy cserealkatrész...

(#47986) BBéci válasza Quartz51 (#47982) üzenetére


BBéci
titán

Elnézésedet kérem, a nevek hasonlósága megtévesztett! :o

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47987) Sinkapeter válasza Zeki (#47985) üzenetére


Sinkapeter
tag

Igen, ez is egy szempont, a hűtőnknek pl. csak Zalaegerszegen van a legközelebbi szervize (persze az LG honlap szerint nem), és időben is hosszabb idő, nem beszélve a garanciaidő után a kiszállási díjról.

(#47988) gabor9991 válasza Zeki (#47985) üzenetére


gabor9991
őstag

Hidd el a samsung az lg és az indesit szervize se jobb egy fokkal se.Saját tapasztalatból mondom.
Sőt samsung szervizből kettővel is van tapasztalatom, egyik mosógépet másik hűtőt javított nálam,(a hűtős szerelő egyedül jár Csongrád,Bács-kiskun és Békés megyében a hibás gépeket javítani) mindkettőnél az a rendszer, hogy hetente egy napon járnak általában egy adott kört.Így, ha mondjuk az én köröm hétfőre esik náluk és én hétfőn jelzem nekik, hogy szükség lenne rájuk akkor a következő hétfőn jönnek először megnézni a hibás gépet.Ez után megrendeli az alkarészt arra kell várjunk.Amikor megkapja az alkatrészt mondjuk a következő hét hétfőn akkor megint nem tud hozzám jönni mert amikor reggel elindult azon a körön ahol én is élek az alkatrész még nem volt nála ezért csak egy újabb hét múlva tud jönni.Ez eddig 3 hét.Az meg extra szívás, ha nem az volt a baja amihez az alkatrészt rendelte mert akkor indul az egész újra...
Vicc ami itthon folyik ezen a téren is.

(#47989) farkas-j válasza Zeki (#47985) üzenetére


farkas-j
őstag

Fordítsuk meg. Veszel egy "neves" gyártótól gépet 1 év garival, aztán mondjuk 2,5 évesen elromlik. Már másnap kijön a szerelő és mond egy 30-40 ezres javítási költséget. Ez jobb?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#47990) Quartz51 válasza BBéci (#47986) üzenetére


Quartz51
tag

:R

(#47991) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Gofrisütővel kapcsolatban kérdezném, van valami bevált, ajánlott típus, ami megfelelő gofrit tud sütni? Mert most egy ajándékba kapott Ariete van, az a piros Retro, és nem igazán vagyok megelégedve vele. Többféle receptet próbáltunk már, de nem sül benne igazi gofri. Puha, palacsintatésztás lesz, csak nyilván vastagabb kivitelben, és legtöbbször a felső részbe bele sem sül, bele sem dagad a gofri. A sok kipróbált receptből egynek azért csak jónak kellett volna lennie, így én a sütőre gyanakszom. Nekem úgy tűnik, nem elég meleg, nem süt eléggé. 6-7 perc kell neki, mire kivehető a tészta, de ahogy mondtam, nem az igazi. Az is fura, hogy amikor beleöntöm a masszát, nem is sistereg, nekem ebből is az jön le, hogy bizony kevés a teljesítmény, ami amúgy 700 W. Pedig ezt a sütőt általában dicsérik az emberek, lehet, hogy csak az enyémmel van baj?
Nézegettem helyette mást, ez esetleg jó választás lehet az 1000 W-os teljesítményével? Nem is kerül sokba, így egy próbát talán megérhet.

(#47992) #94529552 válasza gabor9991 (#47988) üzenetére


#94529552
törölt tag

Jók ezek az egyedi történetek, de sajnos nem lehet ráhúzni minden- re, mert sok benne a változó. Minden szerviz, minden szerelő, és minden ügyfélszolgálatos állhat másképpen egy problémához, és már ez se mindegy, és így tovább még lebonthatnánk szerelőre, anyagraktározásra, meg mindenre külön. Változó hogy hol, és melyik márkaszerviz, hogy, s mint végzi a feladatát.
Nekem konkrétan 3 márkával volt garis ügyem, és mindegyik gyorsan és korrekten zajlott, ezek : Whirlpool(ami talán az Indesit szervizzel megegyezik), LG, és Electrolux, (ami Aeg és Zanussi is egyben). És igenis van, hogy 1 héten belül megvan a csereutalvány, vagy hogy alkatrész rendeléssel(egyik esetben külföldről jött az alkatrész) együtt is készen lettek 1 hét alatt a javítással.
Ha valaki nem ott lakik, ahol te, akkor nem várható pontosan ugyanaz a lefolyása egy hasonló ügynek, csak ennyit akartam ezzel mondani.

(#47993) ribarszki válasza Voice24 (#47991) üzenetére


ribarszki
őstag

Szia! Hasonló cipőben jártam, nálam [link] ez lett a megoldás.

(#47994) ribarszki válasza Voice24 (#47991) üzenetére


ribarszki
őstag

Bocs, nem tudtam szerekeszteni. Valószínűleg bűven elég a 1629-es Cloer is. 11k-ért most nagyon jó áron van. Én ezzen tennék egy próbát.
A Cloer egy német cég és eléggé otthon vannak a gofrisütésben.

[ Szerkesztve ]

(#47995) Castell válasza beci (#47974) üzenetére


Castell
aktív tag

A Whirlpool gépek elég jók felültöltős kategóriában. Pl. van egy régi klasszikusok az AWE 50510, évek óta szerintem egy bevált, "puritán darab."(Nincs 6. érzék, kijelző). Nagyszerűen mos, a ruhák a mai napig illatosak és a beljese sem büdös. Nekünk 3 éve van meg és naponta kb. 2x mosunk vele. Szóval kapja rendesen az ívet. Némi festék hólyagosodás már van, de nagyon apró ill. a Whirlpool gépeknél az örök klasszikus, tisztitás szempontjából, több időt igénybe vevő felső mosószertartály van.

Alap 2 év gari, de 10k-ért veszel komplett 5 évet hozzá.

(#47996) Csabroncka válasza farkas-j (#47989) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Sajnos az alkatrészárak szinte egyformák! De lassan prémium szerviz árakat is beérik az alapok. A Miele óránként 10 lepedőért van kint!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#47997) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Sziasztok!
Tudtok ajánlani ciklonos porszívót? A keret 35 pénz rá, max 40. Vagy ilyen árban mindegy melyik?

Buliban hasznos! =]

(#47998) Voice24 válasza ribarszki (#47994) üzenetére


Voice24
őstag

Köszi, megnézem, aztán majd beszámolok róla, melyik mellett döntöttünk, és hogyan vált be.

(#47999) Möhe válasza Csabroncka (#47996) üzenetére


Möhe
addikt

Ha garis ,akkor is van kiszállási díj?
Illetve ott is lehetvenni plusz gariidőt?

(#48000) pjen válasza Möhe (#47999) üzenetére


pjen
félisten

az szép lenne,ha gari időben is lenne kiszállási díj!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.