Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47101) BB9000 válasza tipuka (#47096) üzenetére


BB9000
senior tag

Az AEG szárítógép nagy előnye az 1+3 év gyári garancia. Leírás itt: Link
Mindenképpen regisztrálj, mert szükség lesz rá!
Ha visszamondod a megrendelést a tetülassú szállítás miatt, akkor egy hőszivattyús Bosch-t ajánlok megfontolásra. Link
Pl: Bosch WTR85V00BY 161 900 Ft-tól. Szerintem nem rosszabb, mint az AEG.

[ Szerkesztve ]

(#47102) BB9000 válasza GIJoe (#47099) üzenetére


BB9000
senior tag

Aldis szárítógépet nem vennék. Neked se ajánlom. Amennyivel olcsóbb, annyival több gondot veszel a nyakadba. A gyári gari lejárta után nem biztos, hogy könnyű lesz javíttatni, mivel elég kis példányszámban adnak el belőle itthon. Alkatrész vagy lesz hozzá, vagy nem.

Gyerek orrszívó témához: Nekünk a Brendonos Nanny Electric vált be. Nem túl hangos, de azért erősen szív. Amíg erősködtünk, meg lefogtuk, addig csak ellenkezett. Ezt meguntuk és odaadtuk neki, hogy csinálja magának. Onnantól kezdve ment a dolog mint a karikacsapás. Tényleg!

(#47103) tipuka válasza BB9000 (#47102) üzenetére


tipuka
addikt

Én a sok gari miatt szeretném az AEG-ot venni, csak az a bajom, hogy nincs még itt nálam. :D
Köszönöm fogok regisztrálni. :)

peppe79: az nagyon jó, akkor nem tudom, hogy legyen. :D csak ezen a két helyen kapható/volt kapható 180k-rt.

[ Szerkesztve ]

(#47104) SPF


SPF
senior tag

Alul fagyasztós hűtőben van ajánlott márka, típus 150.000 Ft-ig?

(#47105) Zeki


Zeki
nagyúr

A 2 hetes Beko mosógépbe új dob meg ajtógumi lett rendelve. Most ezektől füstölt volna? Nem tudom mennyi hét mire megjön, eddig több mint 5 ezer Ft ment el mosodára, de holnap is megyek... :W

(#47106) peppe79 válasza Zeki (#47105) üzenetére


peppe79
senior tag

A fogyasztói érdeksérelem itthon ismeretlen fogalom. Nem csak Bekójéknál, másnál is. A mosodára elköltött pénzt, és az azzal járó kellemetlenséget soha senki nem fogja megtéríteni.
Legalább valami drágább típusról van szó, vagy a belépő kategóriáról?

(#47107) asdf_ válasza peppe79 (#47106) üzenetére


asdf_
veterán

Pedig nekem remlik valami olyasmi, hogy a hibas teljesitesbol eredo karokert is felel a kotelezett.. :U

(#47108) #94529552 válasza tipuka (#47096) üzenetére


#94529552
törölt tag

Telefonon próbálj velük beszélni mindenképpen, ha nem válaszolnának a mail-re, mert valamit elcseszhettek. Az Euronics-nál akár hetente 2x is változhatnak az árak, talán ma vagy holnap van akcióhét váltás. Van a kinézetthez hasonló tudású T8DBG48S több helyen is rendelhető 190k alatt, és ingyen futárral, elvileg 3 napon belüli kiszállítással is(pl. preciz.hu, markabolt.hu....) Vagy még hasonló ezekhez a T7DBG47W, az is inverteres motorral és ugyanakkora méretű dob űrtartalommal rendelkezik, és még olcsóbb is(169k). Az előbb linkelt Bosch szárítógépre 10% visszatérítés jár, igaz csak 2 év garis, de ki lehet terjeszteni 4 vagy 5 évre azt is.

[ Szerkesztve ]

(#47109) peppe79 válasza asdf_ (#47107) üzenetére


peppe79
senior tag

Amikor mondjuk függönyt vásárolsz, és nem azt -, vagy nem úgy varrják meg neked, mint ahogy az a megrendelőlapon szerepel, akkor ott könnyen bizonyítható a hibás teljesítés.
Itt viszont nem olyan egyértelmű a helyzet. A gond az, hogy a mosógép 2 hétig működött. Még ha úgy is lenne, hogy a hibát kiváltó ok már a vásárlás pillanatában is fennállt, ezt ki fogja bizonyítani? A jótállási igény érvényesítéséhez, a jogszabály nem írja elő független szakértő bevonását, a hivatalos márkaszerviz meg ugye azt mond, amit akar. Innentől kezdve...

(#47110) asdf_ válasza peppe79 (#47109) üzenetére


asdf_
veterán

Még ha úgy is lenne, hogy a hibát kiváltó ok már a vásárlás pillanatában is fennállt, ezt ki fogja bizonyítani?

Nem kell bizonyítani, a törvény automatikusan feltételezi, hogy a hiba már a teljesítés pillanatában megvolt, ez a kötelező jótállás alapja. Pont az ellenkezőjét kell bizonyítania az eladónak, azt, hogy az eladáskor még nem állt fenn a jelzett hiba.

A jótállási igény érvényesítéséhez, a jogszabály nem írja elő független szakértő bevonását, a hivatalos márkaszerviz meg ugye azt mond, amit akar.

Megintcsak nem, ha a hivatalos márkaszerviz valamire jótállási időben azt mondja, hogy nem garis esemény, én pedig azt mondom, hogy márpedig szerintem igen, akkor kérhetem (a jótállásra kötelezett eladó szervet), hogy ugyan mutason már be egy független szakértői véleményt erről, amíg ezt nem teszik, addig nem mentették ki magukat a jótállási kötelezettségük alól.

[ Szerkesztve ]

(#47111) #73959936


#73959936
törölt tag

(#47089) szürke

hát semmi eredmény, mármint magyar nyelvű kezelési utasítás....(Gaggia Brera)

valami segítség részedről vagy bárki ? please :U

[ Szerkesztve ]

(#47112) tipuka válasza #94529552 (#47108) üzenetére


tipuka
addikt

Válaszoltak mire hívtam volna őket, hozzák majd a szárítót szerencsére, és ami ritka, hogy elnézést kértek. :D
Remélem péntekre hozzák és hétvégén mehet a tesztelés.

(#47113) szürke válasza #73959936 (#47111) üzenetére


szürke
tag

Sajnos nem találtam neten más lehetőséget.
Esetleg az angolt nem tudod lefordíttatni ismerőssel? Legalább a főbb pontokat hogy képbe kerülj.

(#47114) flash- válasza farkas-j (#47074) üzenetére


flash-
veterán

oké
és mósopor vagy gél?
A por olcsóbb, és vmi nébih teszten azok lettek a legerősebbek asszem

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#47115) peppe79 válasza asdf_ (#47110) üzenetére


peppe79
senior tag

"Nem kell bizonyítani, a törvény automatikusan feltételezi, hogy a hiba már a teljesítés pillanatában megvolt, ez a kötelező jótállás alapja."

Nem lehet a kötelező jótállás alapja, hiszen nincs jelentősége, hogy a hiba már a teljesítés pillanatában is fennállt, vagy sem. A jótállási idő alatt rendeltetésszerűen használt, meghibásodott készüléket a szerviz köteles díjtalanul kijavítani.
Ha mégis vita támadna a felelősség kérdésében, az elsődlegesen mérvadó a hivatalos márkaszerviz szakvéleménye. Független szakvéleményt csak saját költségedre igényelhetsz. Kérdés, hogy egy mosógép miatt megéri-e egy végeláthatatlan herce-hurca részesévé válnod, kezdve a békéltető testülettől, - ha indokolt, - egészen a pereskedésig...aminek a költségei az ítélethozatalig mindenképpen téged viselnek.
Szerencsére, ennél a konkrét esetnél nincsenek kizáró okai a jótállási igények érvényesítésének. Legfeljebb fogyasztói érdeksérelemről beszélhetünk, hiszen a vásárlónak többek közt nem várt anyagi kiadásai keletkeztek a mosodai szolgáltatások igénybevételével. Viszont ha ebből esetleg pénzt szeretne látni, megint csak elkerülhetetlen a pereskedés. Ez van. Sokkal célravezetőbb lenne, ha a jogszabályban tényszerűen megfogalmaznák, hogy a szerviz hány napon belül köteles megjavítani, és adott esetben visszaszállítani a készüléket. Rögtön nem az lenne, hogy hónapokig ülnek egy mosógépen, hűtőszekrényen, kazánon...

[ Szerkesztve ]

(#47116) peppe79 válasza #73959936 (#47111) üzenetére


peppe79
senior tag

Az egész lényegi része, ami téged érint, mindössze 3 oldal, az is többnyire ábrákkal illusztrált szöveg. Ehhez nem feltétlenül szükséges a magyar nyelvű útmutató. Melyik konrét típusról van szó?

(#47117) st6969 válasza peppe79 (#47115) üzenetére


st6969
őstag

"Sokkal célravezetőbb lenne, ha a jogszabályban tényszerűen megfogalmaznák, hogy a szerviz hány napon belül köteles megjavítani, és adott esetben visszaszállítani a készüléket."

Sajnos csak annyi van a törvényben, hogy törekednie kell a 15 napon belüli javításra/cserére. Ezt elég könnyű nem jól értelmezni.
Itt pl. kicsit fejtegetik ezt a 15 napos határidőt.

(#47118) #73959936 válasza peppe79 (#47116) üzenetére


#73959936
törölt tag

Nem, engem a 29 oldal fordítása érdekel. (ennyi az angol és lényeges, mert a szervíz is le van írva pontról pontra)
Gaggia Brera (201926)

(#47119) mzso


mzso
veterán

Helló!

Próbált már valaki LG mikrót? Úgy látom ezekből olcsóbban is van inverters mint a Panasonicból. (Másnál meg még soha nem láttam.)
Viszont lehangoló, hogy csak gomb nyomkodós van. Legalább valami gyorsbeállítás van +/- gombokkal max teljesítményen?

(#47120) gabor9991 válasza peppe79 (#47115) üzenetére


gabor9991
őstag

"Ha mégis vita támadna a felelősség kérdésében, az elsődlegesen mérvadó a hivatalos márkaszerviz szakvéleménye. Független szakvéleményt csak saját költségedre igényelhetsz"

Nem jól tudod.
Saját szerviz véleménye pont semmit nem ér, ha jól tudom "független, akkreditált szerviz" véleményével hajthat el a forgalmazó ha nincs igazad, de a szakvélemény elkészítése minden esetben a forgalmazót terheli.

Nálam barkácsáruházban vásárolt laminált padlóval kapcsolatos reklamáció miatt járt kint a német gyártó embere és megpróbált megsz.patni, a barkácsáruház meg a gyártó emberének szakvéleményére hivatkozva akart lepattintani.
Írtam nekik egy emailt, hogy ez így semmit nem ér, szerezzenek be független szakértői véleményt és irány a békéltető testület, erre hirtelen felajánlották hogy visszakapom a vételárat és a gyártó a lerakott hibás padlót sem kéri vissza, megtarthatom.
Így lett egy lakásra való néha nyikorgó padlóm ingyen :D

[ Szerkesztve ]

(#47121) Gömbike válasza mzso (#47119) üzenetére


Gömbike
senior tag

Eddigi egyik legjobb választásom volt az LG MC 8088 hlc mikró.

Sajna lecseréltem egy samura.

Most a lányomék használják teljes megelégedéssel.

Az melegített eddig legjobban a mikróim közül.

Persze mi nem csak melegítésre használjuk.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#47122) Zeki


Zeki
nagyúr

Csereutalvány lesz. Csak az Auchanban ez volt az utolsó Beko 8 kilóval. Kár hogy nem mellette a MediaMarktban vettem. Ott mondjuk meg csak 9kilós volt drágábban.

(#47123) #94529552 válasza Gömbike (#47121) üzenetére


#94529552
törölt tag

Úgy látom, hogy az inverter ki/be kapcsolható rajta, ez mire szolgál konkrétan[link]?

(#47124) Met válasza Zeki (#47122) üzenetére


Met
nagyúr

Kiderült mi baja lett?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#47125) peppe79 válasza gabor9991 (#47120) üzenetére


peppe79
senior tag

"Nem jól tudod. Saját szerviz véleménye pont semmit nem ér, ha jól tudom "független, akkreditált szerviz"..."

Értem. Tehát én vélhetően nem jól tudom, te pedig, ha jól tudod... Akkor inkább linkelek egy kis olvasni valót, hátha ők tényszerűen tudják:

http://bekeltet.hu/hirek/a-legtipikusabb-fogyasztovedelmi-problemak-es-vallalkozoi-magatartasok-2016-elso-feleveben/

https://www.azenpenzem.hu/cikkek/mobil-megvonhatjak-a-jotallast/3548/

A laminált padlóval kapcsolatban is szívesem leírom neked, hogy valójában mi történt, mivel építőanyagok értékesítésével foglalkozom, és volt már ilyen garanciás ügyintézésem. :) ...Ha érdekel. De ezt inkább privátban...

[ Szerkesztve ]

(#47126) peppe79 válasza Zeki (#47122) üzenetére


peppe79
senior tag

Csereutalvány... Na, az is egy "érdekes" dolog... :((

(#47127) Zeki válasza Met (#47124) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem. De egy hosszú üzenet utàn döntöttek így a Bekonál. Aztán majd kiderül, a szervíz mikor kapja meg, és én mikor. Most is voltam a mosodában. -1250Ft.

(#47128) gabor9991 válasza peppe79 (#47125) üzenetére


gabor9991
őstag

Leirhatod nyugodtan.
Gondolom az történt, hogy ráhagyták a reklamáló hülyére aki én lennék, miközben nem is volt igazam, jobb a békesség alapon.
Jól gondolom?

Amit linkeltél abban ez olvasható:
"nagyon fontos, hogy a szakértői vizsgálatot egy valóban független, külső harmadik személy végezze el" [kép]
Így továbbra is úgy gondolom a szerviz saját véleménye semmit nem ér.

[ Szerkesztve ]

(#47129) asdf_


asdf_
veterán

Nem tudom elokeresni, mert nem tudom mi a volt a termek, a homaron volt olyan story, hogy A ceg hibas termeket B ceg szervize vizsgalta be, es a panaszos meg ertetlenkedett is, hogy ez mi a tok, es maga a bepanaszolt ceg magyarazta el a reagalasaban, hogy onekik fuggetlen szakvelemenyt kell villantaniuk, igy a sajatjuk helyett ezt tettek (nyilvan elso korben mindenki a sajt szervizes velemenyet lobogtatja, es csak eros vita eseten lepnek at ide, amikor mar latszik, hogy nem tudnak megegyezni es jogi ut lesz belole.

Nem mellesleg, amelyik oldal akkora ordas baromsagot kepes cimben lehozni, hogy meg lehet vonni a jotallast egy termektol, azoktol en egy betut sem olvasnek fogyved temakorben.

[ Szerkesztve ]

(#47130) Möhe


Möhe
addikt

Sziasztok.
Mosó-szárító gépekkel mik a tapasztalatok?
nagyon max 200k a keret
:R

(#47131) Zeki válasza Möhe (#47130) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hogy nem szárítják, hanem szikkasztják a ruhát.

(#47132) Gömbike válasza Möhe (#47130) üzenetére


Gömbike
senior tag

Dupla vizet és áramot használnak. A mosott adagot két részletben kell megszárítani. Igazi energia pazarlás.

A szöszöket nem tudják összegyűjteni, egyszerűen nincs hová.

Kombigép igen erős kompromisszum s még finoman fogalmaztam.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#47133) Jim74 válasza Möhe (#47130) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Felejtsd el. Inkább gondolkozz, hogy hova tudnál a lakásban elhelyezni egy különálló szárítógépet. Csak egy konnektor kell neki, úgyhogy gyakorlatilag bárhova lehet tenni.

(#47134) koxx válasza Jim74 (#47133) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"hova tudnál a lakásban elhelyezni egy különálló szárítógépet" próbálom elképzelni a kanapénk mellett :))

(#47135) qqzs


qqzs
őstag

Nemreg irtam hogy aeg mososzaritot sikerult megjavitani házilag nyomaskapcsolo tisztitassal. Azota is elojott mas hiba most ugy mosunk vele hogy elmegy oblitesig kikapcsol. Bekapcsoljuk oblitunk aztan kikapcsol majd bekapcsoljuk centizni. Hibakodja alajan lehet alaplaphibatol kezdve grafitporos motorig minden. A markaszervizbe annyira szakemberhiany van hogy kb ket honapra tudnak idopontot adni. Persze 10 ezer a kiszalas. Egyszemelyes mosogepszerelo meg csak akkor foglalkozik vele ha lehozzuk az emeletrol amihez meg fuvarost kell hivni cipekedo emberekkel. Szoval mar a hatam kozepere se kivanom. Vennenk ujat inkabb de mit csinaljunk a regivel? Ezt ugye nem lehet csak ugy kidobni. Meg eredeti aron 250ezres kategoria ment negy evet es huzzak a fogamat mikor erre gondolok. Vagy javítás ra varni, de itt videki megyeszekhely mellett nincs mosoda mint a kolleganak aki legalabb oda tud jarni. Mellesleg kulfoldon vasarolt gep amire itthon nem ervenyes semmiljen joakarattal, ami mondjuk nincs az aegben egy fikarcnyi se.

Eladó: GTS450

(#47136) polonic válasza qqzs (#47135) üzenetére


polonic
félisten

Ha már 250 ezret a gépre szántatok, akkor mielet mosógép. Mint az aeg. Azért a 4 év utáni halál nagyon durva

(#47137) pjen válasza polonic (#47136) üzenetére


pjen
félisten

Azért egy Miele mosó+szárító,vagy nemtom van e olyan Miele mosószárító árban újonnan egy másik ár kategória.Ez az AEG pedig eléggé belépő szint,csak mi keresünk keveset.

[ Szerkesztve ]

(#47138) mephi666 válasza koxx (#47134) üzenetére


mephi666
nagyúr

ráteszed nagymama egyik csipke terítőjét és a szoba dísze lesz :K :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#47139) qqzs válasza polonic (#47136) üzenetére


qqzs
őstag

Nem halt meg csak a javitassal jaro macera es koltseg soha veget nem ero folyamataba nem nagy kedvem van belemenni. Volt ev elejen egy 25ezres javitas. Nemreg en jaavitottam ami 5 perc volt es a szerviz arra is 25ezret josolt. Most ugyanaz a hibakod ami az eve eleji javitasnal elojott de lehet 10fele baja ugyanazzal a koddal.

Eladó: GTS450

(#47140) pjen válasza polonic (#47136) üzenetére


pjen
félisten

Jól sejtettem,egy Miele mosószárító,az OLCSÓBB 780000 Ft.

(#47141) LanyUs válasza LanyUs (#47010) üzenetére


LanyUs
senior tag

Egyik barátom testvére háztartási gép szerelő. Beszéltem vele is mosogatógép vásárlás előtt és éppen akkor szervizelt 2 új ( 2 hetes ) 150e Ft-os gorenje-t, ahol elromlott a ciklus végén reklámozott auto ajtó nyitó funkció -> ezek után GORENJE GS 62010 alaptípust vettem. Meglepetésemre nagyon csendes a gép, pedig a hangokra érzékeny vagyok. Asztalos kezére azért kopp, mert 2 cm mélység miatt a spájzban kötött ki a gép nem a konyhabútorban :W

(#47142) Jim74 válasza koxx (#47134) üzenetére


Jim74
nagyúr

Konyhapult alá esetleg?

(#47143) mzso válasza Gömbike (#47121) üzenetére


mzso
veterán

Milyen szempontból melegített a legjobban?

(#47144) koxx válasza Jim74 (#47142) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nekünk szerencsére nem kell, de örülök, hogy a 45centis mosogatógépünk befért :)

(#47145) mephi666 válasza LanyUs (#47141) üzenetére


mephi666
nagyúr

2 centi nem sok... annyival keskenyebbre vágta a konyhapultot és kilógott volna előre a gép? tuti megmókoltam volna valahogy, hogy elférjen :D pl egész pultot kintebb húzni annyival, körbe meg tenni ilyen háromszög alakú szegélyt, ami azért is hasznos, hogy ne menjen be a pult mögé a víz?

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#47146) Begi válasza qqzs (#47135) üzenetére


Begi
senior tag

Lehet nem jol ertettem amit irtal, de ha jol tudom, akkor uj vasarlasa eseten a regit ingyen elviszik ha kered. Nem tudom hogy ez kotelezo ervenyu-e minden cegre nezve, de nalunk Euronics, MM ezt tette a regi haztartasi gepekkel.

(#47147) LanyUs válasza mephi666 (#47145) üzenetére


LanyUs
senior tag

A többi szerkényhez képest kilógott volna a mosogatógép eleje. De van előnye is a spájznak. Hang nulla, gyerek nem piszkálja, nyitott ablakon pillanatok belül kimegy a gőz + az ott tárolt edényeket gyorsan kiszórom :)

(#47148) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Miután elindítjuk a Whirlpool mosogatógépet, s beengedi a vizet, akkor mindjárt fűtenie kellene, vagy a motornak kellene működnie?
Hétvégén kibontom, s az apósom beméri az alkatrészeket (villanyszerelőként néha javít háztartási gépeket).
Vízbeengedés után sípolással hibát jelez.

(#47149) Gömbike válasza mzso (#47143) üzenetére


Gömbike
senior tag

Mindenhol egyenletesen meleg volt az étel a tányéron. Gyorsan és könnyen meleg lett az étel.

Ez nem volt inverteres. Azok jobbak, a beállított szintet folyamatosan és egyenletesen tudják. Nem kattognak mikor a magnetron be és ki kapcsol.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#47150) BBéci válasza LanyUs (#47147) üzenetére


BBéci
titán

Nálunk a mosógép lóg ki 5-6 centire, fontolgattam a cseréjét 45 cm mélységűre,de elvetettem az ötletet, senkit nem zavar. Pedig egyedi tervezésű és gyártású, valódi fa frontoldalú a konyhabútor. [kép]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.