Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47351) Hauptmann válasza Salex1 (#47350) üzenetére


Hauptmann
addikt

Az elejét ki tudod (sőt, kötelező) porszívózni, de a belső részt nem tudod.

Hát, határeset a napi egy használat, de ha nyáron meg teregettek, nem biztos, hogy hószivattyúst kéne venni. Lehet, jobban járnál egy jó kondenzációssal, pl. AEG. 130k körül van.

(#47352) Gömbike válasza Salex1 (#47350) üzenetére


Gömbike
senior tag

A szárítógép után nyáron Ti sem fogtok teregetni.

Azt a lágyságot, puhaságot ha megszokja a család, a napon száradt ruhák betonnak tünnek majd.

Mi sem teregetünk, egyszerűen csak áttesszük a ruhákat a gépbe.

Nem megy tele porral, nem kulázza őket össze a bogár, nem lesz merev kacat a cuccból.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#47353) Zeki válasza Gömbike (#47352) üzenetére


Zeki
nagyúr

Jaja, nem kell öblítőt használni.

(#47354) Nunder válasza Gömbike (#47352) üzenetére


Nunder
őstag

Vasaltok is szárító után? Mert mi a megváltást vártuk, és vettünk is egy hőszivattyús BEKO-t, de a vasalást sajna nem ússzuk meg úgy néz ki, mindegy milyen programot használunk.

Ez egyébként egy kérdés mindenkinek, mert áradoznak az emberek, hogy nem vasalnak szárítógép után, de én azokat a ruhákat nem veszem fel amit abból kijönnek. 130k-s gép nem csinál olyan szép munkát? Meg kellett volna venni a drágábbat?

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#47355) qqzs válasza Nunder (#47354) üzenetére


qqzs
őstag

Lehet kulon kell bekapcsolni pl van olyan hogy ha kesz akkor forgassa tovabb a dobot percenkent mozditva hoyg aruhak ne lapuljanak le benne

Eladó: GTS450

(#47356) st6969 válasza Nunder (#47354) üzenetére


st6969
őstag

"áradoznak az emberek, hogy nem vasalnak szárítógép után"

Sose értettem. Persze, vasalunk. Bizonyára könnyebb így, mintha kötélen száradna, de az, hogy behajtogatjuk közvetlenül a szekrénybe, az nálunk nem megy.

(#47357) Zeki válasza st6969 (#47356) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nálunk is kell vasalni.
Van olyan ruha, amit forrón kiveszem, jól kirázom, felakasztom, de akkor sem olyan, mintha vasalva lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#47358) Salex1 válasza Zeki (#47357) üzenetére


Salex1
senior tag

Igazság szerint mi sima mosás után sem vasalunk. Csak egy-két dolgot felvétel előtt, mert a szekrényben is összegyűrődik.

(#47359) Zeki


Zeki
nagyúr

Ma meglesz a csereutalvány, ha nem találok jó mosógépet az Auchanban, hogy tudom a vételárat visszakérni?

(#47360) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Gondolkozom, hogy lecserélem a mostani porszívómat egy álló, kézi, akkumulátoros porszívóra.
A kérdésem az lenne, hogy mi a legajánlottabb készülék 30-40e Ft környékén ilyen tekintetben?

Köszi a választ.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#47361) peppe79 válasza Zeki (#47359) üzenetére


peppe79
senior tag

Vagyis nem ugyanolyan mosógépet szeretnél, mint ami elromlott?

(#47362) BBéci válasza Salex1 (#47358) üzenetére


BBéci
titán

Ingeket, nadrágokat, farmert is, muszáj vasalni, hacsak nem Fedél Nélkül újságot árul az ember. Még a vasalásmentesnek hirdetett Olymp Luxor ingeimet is. Pólót sem veszek fel utcára, ha gyűrött, legfeljebb kertbe, fűnyíráshoz. Csak a törölközőket, alsónadrágokat, zoknikat nem vasaljuk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47363) asdf_ válasza Zeki (#47359) üzenetére


asdf_
veterán

Ha tudnak ugyanolyat adni, akkor nem kérheted vissza (de ez nem azt jelenti, hogy nem lehetnek jófejek és nem adhatják vissza maguktól, sírjál érte). Ha nem tudnak ugyanolyat adni, akkor pedig automatikusan visszajár a vételár. Forintban, nem vásárlási utalványban.

(#47364) Ringman válasza BBéci (#47362) üzenetére


Ringman
nagyúr

farmernadrágot vasalni?

egyesek szerint azt mosni sem kell :))
[link]

(#47365) BBéci válasza Ringman (#47364) üzenetére


BBéci
titán

Igen, amennyiben gyűrött, akkor vasalni kell.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47366) gabor9991 válasza Zeki (#47359) üzenetére


gabor9991
őstag

Simán így, ahogy most leírtad.
Nem találtál számodra megfelelő gépet ezért kéred vissza a pénzt.

(#47367) Gömbike válasza Nunder (#47354) üzenetére


Gömbike
senior tag

Vettünk szobainasokat, vállfára tesszük a ruhákat és mennek az inasra.

Csak akkor vasal a Zasszony, ha tényleg igényli a ruha tipusa, anyaga. De nem ez a jellemző.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#47368) Ringman válasza BBéci (#47365) üzenetére


Ringman
nagyúr

hát nem tudom, ha teregetésnél 2-3-szor kirázom, akkor legfeljebb kicsit marad gyűrött, azt meg kb. 10-15 perc hordás után kirúgja az anyag.

(#47369) pjen válasza Ringman (#47368) üzenetére


pjen
félisten

+1 :)

(#47370) Zeki


Zeki
nagyúr

Auchan ügyfélszolgálat, egyből visszaadták az árát. Megnéztem ott is az utódot, meg mellette a MediaMarktban is. Ezt vettük ott: Electrolux EW6F421B mondjuk csak 1 év a gari, de fél éven belül lehet venni extra garanciát. 10 kiló kapacitás, pont jó.

(#47371) Csabroncka válasza Zeki (#47370) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Kár, hogy nem előbb vetted (mint mi is) február és május között volt + 3 év gari promóció. Az inverter motorra így is van 10 év gari, csak regisztráld

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#47372) Zeki válasza Csabroncka (#47371) üzenetére


Zeki
nagyúr

Sajnos AEG csak 160 ezertöl volt. Az Auchanban az sem.

(#47373) Csabroncka válasza Zeki (#47372) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Elux-ról beszélek

"in medias res"

(#47374) GEPESZ66 válasza tzabo (#40259) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Megoldódott akkor a problémád?
Nekem most kezdett vacakolni a Whirlpool mosogatógép.
A szerelő ma azt mondta,hogy kér árat az átfolyás érzékelőre.
90%,hogy ez a rossz, 10% pedig vezerlőpanel hiba lehet.
10 ezer Ft-os átfolyás érzékelő csere még tán megéri.
Ha nem ez a gond,akkor elveszett pénz a 10 ezer Ft, mivel a panelcsere már nem éri meg.

(#47375) qqzs válasza GEPESZ66 (#47374) üzenetére


qqzs
őstag

Nekunk volt egy regi mosogatogep aminek panelhibajara kijott aszerelo megszagolta azt mondta 15ezer es ket perc alatt kicserelt egy kondit benne. Ahogy lezajlott biztos voltam benne hogy kb ezrediket csinalja :)

Eladó: GTS450

(#47376) BBéci válasza Ringman (#47368) üzenetére


BBéci
titán

Mindenki úgy öltözködik, ahogy számára megfelelő.
Én nem veszek magamra gyűrötten semmit. Annak ellenére, hogy farmert, pedig van köztük Pierre Cardin is, csak szabadidőruhaként hordok, boltba, kirándulásra, szülők meglátogatásakor.
Apámnak volt valami legyekkel kapcsolatos beütése, mert arra tanított, hogy a nadrágot olyan élesre kell vasalni, hogy elvágja a lábát, ha rászáll. Ez persze a farmerekre nem vonatkozott, azok kivételek. Valamint a cipőnek olyan ragyogóan fényesnek kell lennie, hogy elcsússzon rajta a légy.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47377) Zeki válasza Csabroncka (#47373) üzenetére


Zeki
nagyúr

Tudom.akkor az Elux volt extra garis, most az AEG.

(#47378) #40553216 válasza Nunder (#47354) üzenetére


#40553216
törölt tag

Én a szárítás előtt sem vasaltam nagyon régóta. :DDD

(#47362) BBéci
Köszi. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47379) mephi666 válasza #40553216 (#47378) üzenetére


mephi666
nagyúr

a vasalót mi is leginkább élfóliát felragasztani használjuk meg mostanában a gyerek bölcsis jeleit ruhára vasalni :DDD (nővéremék anno fősulin vasalóval készítettek melegszendvicset :D )

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#47380) #40553216 válasza mephi666 (#47379) üzenetére


#40553216
törölt tag

A kolis lét előhozza a kreativitást. :DDD

(#47381) Emu válasza koxx (#47347) üzenetére


Emu
őstag

Köszönöm az ajánlást!
Nagyon szimpatikus darab, azt jól látom, hogy ilyen kategóriát nem kapok olcsóbban? Igazából 60-70e Ft körül szerettem volna megállni.

(#47382) Hauptmann


Hauptmann
addikt

(#47383) polonic válasza BBéci (#47376) üzenetére


polonic
félisten

Mondjuk kirándulásra inkább túraruha nem? Mint farmer. :D
Egyébként én apám is arra tanított, hogy a cipőimre mindig figyeljek. Lehet régi, de tiszta legyen mindig. Azt mondta, az sokat elárul arról, aki hordja. :)

[ Szerkesztve ]

(#47384) ЯΞNΞGΔT


ЯΞNΞGΔT
aktív tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni szárítógéppel kapcsolatban.
Tavaly kaptunk egy MIELE Softtronic T 8403 C (használt készüléket), mostanáig működött, de valszeg megadta magát egy panel (legalábbis 3 relé is ki van rajta égve, ezt már korábban látszik, hogy cserélték).
Abban kérnék tanácsot, hogy szerintetek kicseréljem-e az alkatrészt benne 10-20-30e-ért, vagy inkább vegyek egy új gépet (pl.: AEG T6DBG28S). Ahogy visszaolvastam a hőszivattyús gépek még mindig nem nagyon ajánlottak főleg a takarítás miatt, ezért maradnánk a kondenzációsnál.
Az egész azért merült fel bennem mert úgy rémlik tavaly lemértem mennyit fogyaszt a gép és vmi 11kWh -ra emlékszem egy szárítással, ami így kicsit soknak tűnik, főleg hogy B-s címkéje van, és állítólag 266 kWh fogyaszt egy év alatt :F az AEG meg leírás szerint 560kWh?! :Y
Kicsit hihetetlenül hangzik...
Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

A nő olyan, mint a parkoló.Az összes normális foglalt, a többi vagy rokkant vagy fizetős.

(#47385) mephi666 válasza ЯΞNΞGΔT (#47384) üzenetére


mephi666
nagyúr

amit hirtelen találtam: t 8402 c, ennek a legzabálóbb programja 3.3kw - 89perc -> 4,95kwh/ciklus... ez a 3.3kw elég kemény: egy átlag 16amperes kismegszakító határon van, ha még 1-2 eszköz beugrik

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#47386) BBéci válasza polonic (#47383) üzenetére


BBéci
titán

Kirándulás alatt nem túrázást értettem. Sétáltunk a gödöllői botanikus kertben és a kastély parkjában, Egerben a várban és környékén, Tatán a tavak körül, voltunk egynapos ausztriai buszos úton Semmeringen.
A vasalt, gyűrődésmentes ruha pont annyit árul el a viselőjéről, mint a fényes, tiszta cipő.
Más, egyik haveroméknál nem lehet csak úgy leülni a nappaliban (3+2+2 személyes kanapékra), előbb el kell pakolni, mindegyiken van valami limlom. Nálunk semmi nincs elöl hagyva, amire nincs konkrétan szükség, se ruha, se cipő, sem bármi más.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47387) BBéci


BBéci
titán

Hogy ON is legyek, borzasztó monstrumok a nagy űrtartalmú hűtőgépek. Mindegyik minimum 70 centi mélységű, amit kinéztem az 79, éppen befér a bejárati ajtón. Viszont a 60-as konyhapult mellé téve rémesen, idétlenül kilóg, kerülgetni kell majd és lefogja az ablakokból bejövő fényt. Létezik olyan, ami legalább 300+150 literes és 70 centinél kevesebb a mélysége?
Közben megtaláltam a MM honlapon a mélységre szűrést, ami nem a szélesség és a magasság után van, hanem jóval lejjebb, korábban odáig nem görgettem. :B

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47388) pjen válasza BBéci (#47387) üzenetére


pjen
félisten

Megmértem a mi kétajtós Wh hűtőnk a fogó nélkül 68 cm.

(#47389) GEPESZ66 válasza GEPESZ66 (#47374) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ahogy írtam a szerelő az átfolyásérzékelő panel hibájára gondol.
16800 Ft ez az alkatrész.
A mosogatógép ADG 7556/1, 9 éves.
Nem igazán tudom eldönteni, hogy próbáljuk-e meg kicserélni ezt az alkatrészt, vagy inkább vegyek újat.
Ha nem ez a probléma, akkor buktam 16800 Ft-ot.

(#47390) pjen válasza GEPESZ66 (#47389) üzenetére


pjen
félisten

Nekünk mindkét előző mosogatógépünk,egy Wh,és egy Bosch 9 évesen hunyt el szivattyú hibával.Én másikat vennék.

(#47391) koxx válasza Emu (#47381) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ilyen tudással és ebben a minőségben nem valószínű, hogy kapsz. Ez ugye a C3-as, a C2 kicsit olcsóbb. Nekünk C2 van, de nincs szőnyegünk és háziállatunk sem így bőven elég. A turbó fej elég drága ehhez a porszívóhoz, nyilván ezért 100k. Sztem várd meg a Glamour napokat hátha rádobnak valamennyi kedvezményt.

(#47392) BBéci válasza pjen (#47388) üzenetére


BBéci
titán

A meglévő Electroluxok 55x55 centisek, az egyik 195+17, a másik 177 literes fagyasztó. Azokhoz képest minden mai nagy gép hatalmas.
Érdekes a zajszintjük, 39 és 40 dB, ami viszonylag csendes, a mostaniak között sok a 42-43 decibeles, olyat nem engednék be a lakásba. Energiafelhasználás tekintetében mindenképpen előrelépés lesz az A+ is, mert a mostaniak 292 és 347 kWh fogyasztásúak.
Azon töröm a fejemet, érdemes-e meghirdetni ezeket valahol, vagy csak vitessem el a szállítóbrigáddal? A normál hűtő 22 éves, 1998 januári, a fagyasztót 2005-ben vettem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47393) #10186752 válasza Nunder (#47354) üzenetére


#10186752
törölt tag

Nyilván nem létezik egyetlen olyan szárítógép sem - akárhogy is hirdeti - hogy a ruhát a művelet után egyenesen lehet a szekrénybe tenni, mert az vasalt lesz.

Aki ennek bedől, vagy ezt várja, az balga.

(#47394) GEPESZ66 válasza pjen (#47390) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Úgy döntöttem, hogy beviszem a mosogatógépet a szervízbe, ahol ingyen csinálnak állapotfelmérést, s ajánlatot.
Vannak alkatrészeik, amivel tudnak kísérletezni.
A program vezérlő panel is hibás szokott még lenni, de azt már tényleg nem érdemes venni.
Azt mondták, hogy 15-20 ezer körül megszokott állni, ha az áramlásérzékelő a hiba oka.
Ha nem kérem a javítást, akkor kell csak 3500 Ft-ot fizetni a bevizsgálásért.
Ennyit bevállalok még.
Az apósom, aki villanyszerelő, a többé részét a gépnek átnézte, minden tökéletesen működik.

(#47395) pjen válasza BBéci (#47392) üzenetére


pjen
félisten

Ez igaz,nekem van egy 240 es felül fagyasztós Elux is,az is 55x55 cm es.Én mostanában ha valamit veszek a régit felrakom a face ingyenes oldalára.Gyorsan lesz gazdája.Autómatát ne vegyél,ha nagyon csendeset akarsz.

(#47396) pjen válasza GEPESZ66 (#47394) üzenetére


pjen
félisten

Ez az átnézés érdekes.Mikor szétszedtem a szivattyú hibás gépetsemmi nem látszott ase a motoron,se a szivattyún.Szépen forgott,csak nem nyomott.

[ Szerkesztve ]

(#47397) BBéci válasza pjen (#47395) üzenetére


BBéci
titán

Úgy gondolom, 8-10000 forintot mindkét gép megér, hiszem működnek, bár nem 100 %-osan. A normálnak a hőérzékelője vacakol, a fagyasztó jegesedik, mert a hátlapjából kijövő cső tömítése elfáradt.
Mit értesz automata alatt? A kinézett Sharp adatlapján 37 dB zajszint szerepel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47398) pjen válasza BBéci (#47397) üzenetére


pjen
félisten

No frostot.mindíg csinál valamit.

(#47399) BBéci válasza pjen (#47398) üzenetére


BBéci
titán

Ragaszkodom a no frosthoz, mákszemnyi jeget sem akarok látni!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47400) ЯΞNΞGΔT válasza mephi666 (#47385) üzenetére


ЯΞNΞGΔT
aktív tag

Szia!
Köszi az infót :) Igen elég durva, de van neki saját 16A-s megszakítója.
A poén az amúgy, hogy a kinézett AEG-nek is durva fogyija van:
Energiafogyasztás (szekrény-száraz,
pamut): csak 4.1 ( 4.81 ) kWh, 1400
(1000) f/p centrifugálás után
Ezek szerint nem sokkal lenne az sem gazdaságosabb, lehet megérné mégis javítani?! :R

A nő olyan, mint a parkoló.Az összes normális foglalt, a többi vagy rokkant vagy fizetős.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.