Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47501) hodostamas válasza kicsi kecske (#47492) üzenetére


hodostamas
addikt

Ez a típus kifutó, itt Szombathelyen már nincs is, csak az újabb verzió ami 183 most akciósan, anélkül 205e. Múltkor is segitett az eladó, nem tukmált. Azt mondta glamurba majd mindenből 1-1 gépre lesz csak a 20%, többi max 10% körül, úgyhogy vegyük inkább ezt online.

(#47502) Möhe


Möhe
addikt

Sziasztok!

Mosogatógép, sütő (beépíthető) vétele lesz aktuális, ha a végén marad pénz akkor elöltöltős mosógép is.

IKEA bútortervezővel szívok, mert nem találok "csak" önálló mosogatógépnek "lukat", mert fontos lenne hogy inkább szép egyenes legyen a frontja a mosogatónak. A Beko tökéletes lenne csak a külsőt nézve emiatt. Viszont ha beépíthető lenne, akkor már hozzá kéne számolnom a házat is a frontlappal együtt. Ezért is nincs eldöntve hogy most melyik kivitel lesz.
Itthon nyúznak hogy minimum 14-5 terítékes kell, mert .... De 2+1 a családi felállás, viszont nem ér meg nekem 30-40k-t ez a felár a 13-hoz képest. Fehér színű lesz a konyhaszekrény ,szóval nem fontos az inox/szürke. 120k körül mi van ami ár/értékben hozza a kötelezőt?

Sütőből kinéztem az ELECTROLUX EOB3454AOX [link] a főzőlapot majd később kitúrjuk hozzá (gázas lesz) .

(#47503) gyulank


gyulank
addikt

Van egy IGNIS AWF 425, ami nem mos, de nem tudom, mi miatt. Forgatni lehet, valamennyire biztos, hogy forog is, mert mosáskor időnként nyikorog, szerintem olyankor megáll, mert szakaszosan megy. Centrifugáláskor hallhatóan 100rpm felettinek hallatszik, gyorsan pörög, mosáskor amúgy 1rpm-nek hallatszik. A lényeg, hogy a ruhából nincs kimosva a piszok; a mosószer, és ezen kívül, ha a tetejéről veszem ki a ruhát, szóval a széléről, abból is folyik a víz. Meg úgy is hallom, hogy ha rámegyek a centrifugára, akkor is engedi meg melegíti a vizet. Még az jut eszembe, hogy a lefolyón most nem tudom, hogy a mosás melyik szakaszában, max. 1Hz-el köpködi a vizet.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#47504) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Hob to hoodos páraelszívója van valakinek? Mennyire use case a dolog? Vagy csak felesleges parasztvakítás?
Főzőlapban alapban benne lesz a funkció emiatt gondolozom, hogy olyan elszívót kéne venni, de ami tetszik is az 120k+.. annyit meg nem ér meg nekem egy elszívó csak azért mert magától kapcsol be a főzőlap miatt.
Gondolkoztam külső motoros elszívón is, viszont arra nem nagyon találtam semmit árukeresőn. Esetleg azzal kapcsolatban ár/típus, beszerelési segédlet bárkitől?
Padlástérbe simán elférne a motor, kérdés, hogy annak a vezérlését ilyenkor hogy oldják meg.

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#47505) Elemental válasza kicsi kecske (#47504) üzenetére


Elemental
addikt

Ha anyagilag megteheted, mindenképp külső motorost vegyél. Persze függ attól is, hogy hova kerül, ha van külön konyha, ott szinte mindegy hogy hangos, ha a konyha ebédlő nappali egy légtér, ott nagyon jól jön a csendesség. Nekünk szintén a padláson van a motor, az elszívott levegő pedig ki van vezetve a tetőn. Plusz 100k-val kell számolni. Keress rá a nevemre, nemrég linkeltem motor típust is, az van nekünk.
A vezérlést a villanyszerelő oldotta meg, a beszerelést pedig a gépészek, abban nem tudok tanácsot adni.

(#47506) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Mi a vélemény az új MM ajánlatról? Milyenek ezek a gépek?
[link]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#47507) Ispy válasza kicsi kecske (#47504) üzenetére


Ispy
veterán

Szerintem parasztvakítás, én elég sokat szoktam főzni, semmedig nem tart bekapcsolni, mikor az ember úgy is ott téblából, nem nagyon látom értelmét a dolognak. Én vettem egy 90 centis cata omegát 50k-ért, az előző cata is ment 13 évig.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#47508) Ear001


Ear001
addikt

Indukciós főzőlapnál mi az amire oda kell figyelni? Van olyan paraméter, ami mutatja, hogy melyik gagyi, melyik nem?

(#47509) koxx válasza Ear001 (#47508) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az ár és a márka. Szignifikáns különbségek nem szoktak lenni, extra funkciók és a teljesítmény az ami megdobja az árat. Mi neffet vettünk az 5 év gari miatt és még az ára sem volt annyira vészes (100k körül).

(#47510) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok! Vettem egy Lg felülfagyasztós inverteres hűtőt(GTB382PZCZD) A probléma az, hogy még a 12 éves Gorenje is hangtalan hozzá képest. Olyan frekvencián zúg amit valahogy mindenhonnan lehet hallani. Normális ez, hogy egy csendesnél is csendesebbnek hirdetett hűtő ilyen hangos?

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#47511) Dluinet válasza Bagira01 (#47510) üzenetére


Dluinet
nagyúr

sajnos, igen

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#47512) Bagira01 válasza Dluinet (#47511) üzenetére


Bagira01
veterán

4 hónapja vettem. Most kezdtem használni, kicsi a lakás, nagyon idegesítő. Mosógépükkel se vagyok megelédedve, ismerősöm direct driveos electroluxa sokkal kiegyensúlyozottabb.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#47513) sfefe válasza Bagira01 (#47510) üzenetére


sfefe
őstag

Nekunk is van LG inverteres, van hangja igaz de nalunk az eloszobaban van igy nem zavar. :)
Ami bajunk van vele az a hatuljan lefolyo viz ahol kifolyik alulra a lukon na az a luk allandoan befagy. ( jegdugo lesz benne ) Vagy szuk az a "lefolyo" hatul vagy vizkoves mar....
Mar olvasztottuk le, de par honap mulva ujra bedugul/befagy. ( lehet vizko oldoval kellene a lukat atmosni.. )

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#47514) polonic válasza sfefe (#47513) üzenetére


polonic
félisten

És azt hogy vetted észre, hogy befagy? Folyt alóla a víz vagy a hűtőtérben vhol megállt?

(#47515) sfefe válasza polonic (#47514) üzenetére


sfefe
őstag

Zoldseges polc alatt jott ki...( also polc ala folyt be hatulrol )

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#47516) farkas-j válasza Bagira01 (#47510) üzenetére


farkas-j
őstag

Nekünk egy alul fagyasztós LG GBB60SAYFE hűtőnk van. Szinte nincs hangja. Beüzemeléskor azt hittük, hogy hibás mert nem hallottuk a hangját.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#47517) Csabroncka


Csabroncka
Topikgazda

kicsit furcsálltam (furcsállom) én is, az inverteres hangban is odaver a kompresszoros gépeknek, mosógépnél egyértelműen így van :F

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#47518) farkas-j


farkas-j
őstag

Van valakinek ORION OM-2818DG mikrohullámú sütője? Lenne egy-két kérdésem mielőtt beleugrok a vásárlásba.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#47519) bostone


bostone
addikt

Sziasztok!

Porszívóról itt szabad érdeklődni?
Mik az ajánlottak és mi az, ami nem?
Porzsákos vagy porzsák nélküli...

(#47520) koxx válasza bostone (#47519) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ez így kevés infó. Milyen árkategória, családi ház, lakás, szőnyeg/parketta arány, van-e háziállat?

(#47521) Pitterix


Pitterix
őstag

Sziasztok!
Újra itt vagyok.
A következő kérdésem lenne:
a BOSCH WAT28460BY Vario Perfect mosógépre rá lehet e építeni toronyként a BOSCH WTR85V00BY hőszivattyús szárítógépet?

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#47522) bostone válasza koxx (#47520) üzenetére


bostone
addikt

Árat tekintve 30-40k, de jó ajánlatért még léphetek feljebb.
Családi ház, 80 négyzetméter, 80% szőnyeg, kutya van, de remélem kiköltözik, ha elég idős lesz. Néhány szekrény és komód lábakon áll, nem árt, ha alájuk befér a szívófej.
A porzsákos porszívóink hatásfoka csökken, ahogy töltődik a tartály, ez a porzsák nélküli készülékeknél is előfordul?

(#47523) BBéci válasza bostone (#47522) üzenetére


BBéci
titán

Miele porszívót vegyél, annak a porzsákja rendkívüli minőségű, még akkor sem csökkenti a szívóerőt, amikor degeszre van tömődve. [link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47524) Bagira01 válasza sfefe (#47513) üzenetére


Bagira01
veterán

Kicsit hekkeltem rajta, egyik csőrögzítés, csak ilyen gagyi vékony visszahajtott lemezzel volt megoldva azt belülről szivaccsal beragasztottam, most valamivel halkabb. Valószínű a zajnak a fagyasztó no frost részéhez van köze mert akkor zúg mikor elkezd oda befújni. Még átnézem a kompresszor rögzítést hátha ott is lehet valamit javítani, de vicc hogy új hűtőnél hekkelni kell, hogy ne legyen zajos holott úgy hirdetik...

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#47525) bostone válasza BBéci (#47523) üzenetére


bostone
addikt

Remélem a porzsák beszerzése nem túl bonyolult. :)
Azzal mindig megszívom. :D

(#47526) koxx válasza bostone (#47525) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Megveszel egy 16-os pakkot és letudva 5évre :) Media marktban vagy Szeteinél.

(#47527) gabor9991 válasza Bagira01 (#47510) üzenetére


gabor9991
őstag

Tudsz feltenni róla valami videót?Milyen az a zúgás?
Én nemrég jártam így csak egy Samsung hűtővel, amikor be lett mérve a zajszint 50 decibel feletti értéket is mértek plusz még ciripelt is [így]
Ezt váltotta egy LG ami sokkal jobb de hangtalannak azért ezt se lehet nevezni, kíváncsi lennék hogy milyen hangot ad ki a tiéd.

(#47528) #94529552 válasza Möhe (#47502) üzenetére


#94529552
törölt tag

Beletervezhetnél akár egy Ikeás mosogatót ha teljesen beépíthető lesz:
RENGÖRA, vagy a szintén 5 év garis Neff-et(ez is a Bosch-Siemens terméke), ami még megfizethető ebből a márkából.

(#47529) #94529552 válasza BBéci (#47523) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez a tulajdonság a többi márkára is érvényes, pl. a legolcsóbb Rowenta is teljesen bucira megtömi a zsákot, és nem csökken a szívóerő, de sztem s-bag-nél se szabad csökkennie.

[ Szerkesztve ]

(#47530) BBéci válasza #94529552 (#47529) üzenetére


BBéci
titán

Lehet, de a Miele zsák valóban magasan kiemelkedik a többi közül, ez tapintással is érzékelhető. Verem a fejemet a falba, amiért 3 éve Electroluxot vettem és nem Miele-t. :W
Viszont az eredeti Electrolux S-Bag és a Menalux között zongorázni lehetne a különbséget. Utóbbi már harmad telítettségnél ereszti a port, amit szaglászva azonnal észre lehet venni. :((

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47531) #94529552 válasza BBéci (#47530) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem használtam még Menaluxot, de mintha valakinek kiszakadt volna itt, ha jól rémlik. Ha ereszti a port, akkor vissza kell küldeni a feladónak.

(#47532) gyulank válasza gyulank (#47503) üzenetére


gyulank
addikt

Valaki tudja mitől lehet?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#47533) kicsi kecske válasza Elemental (#47505) üzenetére


kicsi kecske
tag

Köszi, megtaláltam.
Egyébként ilyenkor mi van az elszívó gyári motorjával?
Azt úgy értem, hogy ez a SEM1es csőközbe építhető motor rá lenne kötve az elszívó vezérlő gombjaira, viszont az elszívó gyári motorját kiszerelik? :O

Feleségemnek anno csináltam a körmös asztalához ilyen elszívó berendezést. Külön szekrénybe tettem neki egy csőközbe építhető elszívó motort, van 2 állása.. szív mint a barom. (830/1040 m3/h)
Ha egy ilyet betennék a padlásra a csőközbe és a kapcsolóját rákötném mondjuk bármilyen elszívó kapcsolójára akkor ugyan azt az eredményt elérném csak lehet kicsit olcsóbban megúsznám. Kérdés, hogy megéri-e a mókolást :D

[ Szerkesztve ]

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#47534) Hauptmann válasza Pitterix (#47521) üzenetére


Hauptmann
addikt

Én úgy tudom, hogy a tornyos közdarab csak márkán belül működik.

(#47535) Elemental válasza kicsi kecske (#47533) üzenetére


Elemental
addikt

Jól látod, a gyári motor sajna kuka.

(#47536) Ispy válasza kicsi kecske (#47533) üzenetére


Ispy
veterán

Lehet kapni olyan elszívót, ami kifejezetten külső motorral lehet használni, ergó nincsen benne motor, ezt ilyenkor oda is szokták írni.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#47537) #73959936


#73959936
törölt tag

sziasztok.

szárítógép téma kérdése lenne: mit válasszak inkább ? 1 aeg kondenzációsat B osztály ( most olyan 130 e.) vagy alacsonyabb minőséget több tudással pl. hőszipkás Beko A++ ? :U

:R

[ Szerkesztve ]

(#47538) Elemental válasza Ispy (#47536) üzenetére


Elemental
addikt

Lehet, de sokkal kisebb a választék. Faterom belső motorosat vett, amiből a szerelő kivette a motort.

(#47539) Gömbike válasza #73959936 (#47537) üzenetére


Gömbike
senior tag

Attól függ, mennyit használod. Heti 2-3 alkalomra én BIZTOSAN a normál kondenzációsat venném meg.

Az elmét nagyon meg tudja zavarni a "B" fogyasztási kategória. Sokkal, de sokkal több pénz elmegy bármi "felesleges dologra" egy háztartásban, mint az a havi 1500 Ft, amit a normál fogyaszt ilyen felhasználás mellett.

Nekem a normál kondenzációs Miele ilyen felhasználás mellett ennyit evett meg.

A hőszipkás meg enné közel a felét. De a javítása horror a hőszipkásnak. Én éppen most vagyok ebben benne. A panelját meg kellett csináltatnom, jelenleg nem indul a kompresszor. Már azon vagyok, hogy megrendelek egy normál kondenzációs AEG-et. Sajna 2,5 éves gépről beszélek.

De abból sem szabad kiindulni, hogy a hőszipkás elromlik. Nálam igen, másnál évekkel tovább megy. Így jártam.

Viszont tudom, van összehasonlítási alapom, hogy a normál kondenzációs jobban és szebben szárít. Csak abból olyat érdemes venni, amelyiken van alacsonyabb hőfokot beállító gomb.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#47540) Degeczi válasza Gömbike (#47539) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az is szempont viszont, h a normál kondenzációs nagyobb fogyasztása nem csak az áramszámlában jelentkezik (és ott valóban nem túl nagy) de ha 16A-es háztartásról van szó, akkor nagyon nem mindegy, h a szárítógép önmagában elvisz-e 10A-t, vagy csak 3-4A-t!

(#47541) Hauptmann válasza #73959936 (#47537) üzenetére


Hauptmann
addikt

Én heti 2-3 szárításra megrendeltem a kondenzációs AEG-et, kétféle kímélő programja van. Kb. ugyanezzel a tudással a hőszivattyús AEG 180 ezer.

(#47542) #73959936 válasza Degeczi (#47540) üzenetére


#73959936
törölt tag

A nappalis áram nálam 32A-ra van igazítva, azt hiszem h. elbirja a +10-et :K

(#47543) Degeczi válasza #73959936 (#47542) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Örülök neki - ettől még sajnos rengeteg helyen nincs így (és nem is mindenütt oldható meg egyszerűen a bővítés), ezért taroizik ide, h ez is egy szempont a "hőszipkás vagy sem" választásban.

(#47544) #73959936 válasza Degeczi (#47543) üzenetére


#73959936
törölt tag

ok ;)

és akkor természetesen kondenzációs aeg lesz...várnék valami akcióra...nem, nem a glamour-ra

[ Szerkesztve ]

(#47545) Gömbike válasza #73959936 (#47544) üzenetére


Gömbike
senior tag

2020. Január közepéig 1+3 év gyártói garanciával adja az AEG.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#47546) Hauptmann válasza #73959936 (#47544) üzenetére


Hauptmann
addikt

Most 129.900 az AEG T6DBG28W. Ennél olcsóbb nem hiszem, hogy lesz.

(#47547) #73959936 válasza Hauptmann (#47546) üzenetére


#73959936
törölt tag

elhiszed h.ezt néztem eddig is ? csak úgy voltam és vagyok vele h. hátha lesz belőle olcsóbb.

mondjuk black friday...

(#47548) bostone


bostone
addikt

A zsák nélküli porszívók nem ajánlottak?

(#47549) koxx válasza bostone (#47548) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

De igen, dyson v10-11 vagy Miele újabb modelljei. De alsóbb kategóriákban porzsákos ajánlottabb.

(#47550) Hauptmann válasza #73959936 (#47547) üzenetére


Hauptmann
addikt

Persze, elhiszem. :) Viszont nem tudom, hogy a jelenlegi akció meddig tart, illetve ha kifut, lesz-e még kapható később ez a típus. Mert ugye a kondenzációsókat nagyon ki akarják futtatni.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.