Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47301) Csabroncka válasza Pitterix (#47298) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Szerintem használd amíg meg nem döglik valami főalkatrész! ...vagy, ha váltasz akkor max az energiamegtakarítás miatt, tehát minimum nem kondenzációsat veszel, de ne gondold, hogy óriási előrelépés történt ez ügyben, a szárítógép zabálja az áramot!

"in medias res"

(#47302) mzso válasza Met (#47245) üzenetére


mzso
veterán

Áh. Néha nehéz eligazodni a marketingmaszlag kifejezések között.

Olyat lehet kapni ami hibrid ultrahang+"szónikus"/forgókefés? Horror áron vannak?

Egyébként próbált már valaki ultrahangosat? Elvileg az lebontja a lepedéket a fogon.

(#47303) blattida válasza Csabroncka (#47301) üzenetére


blattida
nagyúr

Gondolom, a nem kondenzációs helyett, a nem hagyományos kondenzációst akartad írni, mivel gyakorlatilag csak kondenzációs szárítógépeket kapni.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#47304) Pitterix válasza Gömbike (#47300) üzenetére


Pitterix
őstag

Júj, most kicsit elbizonytalanítottál.
Az az igazság, már úton van az új gép. Komolyan is gondolod, hogy a maiak ipari hulladékok?

Csabroncka: leginkább a megtakarítás miatt, mert közel 10k az áramszámlánk és azért egy új gép talán sokat megtakarít.
A vízfogyasztáson is észrevettük, hogy mióta új mosógép és mosogatógép van, legalább 1000Ft a megtakarításunk. De inkább több.

Viszont ezek szerint többet ér, mint 20k...

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#47305) Gömbike válasza Pitterix (#47304) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nézelődj a hirdetési oldalakon.

Én biztos nem adnám el, az újak bármikor feladhatják.

Az én hőszivattyús Eluxom 2,5 évet tudott.

A normál kondenzációs Miele gépem 20-at.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#47306) ph2012


ph2012
senior tag

Előszobában UFO lámpa van, amibe új Auchanban vett LED izzót tettünk. Néhány nap alatt kiégett az izzó. Mi lehet a baj?

(#47307) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Sziasztok!

AEG L7FBE68S vs AEG L7FEE68S
Között látok 12ezer Ft különbséget viszont a technical sheetjük 1-1ben ugyan csak, annyi különbséget látok, hogy az FEEnek fehér a bal oldali előlapja a másiknak meg szürkés. Lehetséges, hogy ennyi különbségért +12-t kérnek el? :O

Másik kérdés, szárítógép+mosógép már körvonalazódott, AEG lesz minden most a +3 év gari miatt.

Viszont kéne egy nofrostos beépíthető hűtő és egy indukciós főzőlap.
Whirlpoolt nagyon sokan leszólták itt, nekem most kb 5-6 éve van whirlpool indukciós lapom, semmi baja eddig.

Tudtok ajánlani jó indukciós főzőlapot és hűtőt ami megbízható és nem fog tönkremenni 2 év után? Hűtőben milyen márkát érdemes nézegetni? Elux? Gorenje? Beko? Eseleg a több év gari szintén előnyt jelent, mint az AEG esetében.

Előre is thx!

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#47308) peppe79 válasza ph2012 (#47306) üzenetére


peppe79
senior tag

Az, hogy egy kalap kaksi. Márkája? LED modult vettél bele, vagy "hagyományos" E27-est?

(#47309) gg72


gg72
veterán

Az Aldiban 45ezerert kapható robotporszívó megéri az árát?

(#47310) Degeczi válasza gg72 (#47309) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem, ez ide-oda pattogó butaporszívó, max egyetlen helyiség takarítására.
Érdemes többet rászánni, de akkor olyat venni (pl. Xiaomi), ami lézerrel föltérképezi magának a helyszínt, és saját útvonaltervet állít össze magának, nem véletlenszerűen pattog.

(#47311) #73959936 válasza M3aN (#47297) üzenetére


#73959936
törölt tag

Ezzel van tapasztalat (+)

(#47312) gg72 válasza Degeczi (#47310) üzenetére


gg72
veterán

OK, kösz szépen. :K

(#47313) Pttypang


Pttypang
veterán

Megvettem a szaritogepet az aldiban es azota a furdoszobaban kiteregetve par ora mulva szedhetem le a ruhat, mert megszarad. Nice:) Azota a furdoben olyan kellemes szaraz meleg a levego, meg zuhanyzas utan is.
Gondolkodtam szaritogepen, de ha igy is megoldhato, akkor igazabol mar nem is kell. A baj az, hogy a haloszobaba ez hangos lenne, na meg a 320 watt amit megeszik, ha megy a kompresszor, azert talan erezheto lenne, ha tobb menne egesz nap a lakasban... :)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#47314) st6969 válasza ph2012 (#47306) üzenetére


st6969
őstag

Ha ez valami random LED izzó, akkor valószínűleg az a baj. Lumenettől rendelj Osram LED-et, ha az is tönkremegy benne, akkor a lámpatest el van átkozva ;]

(#47315) qqzs válasza gg72 (#47309) üzenetére


qqzs
őstag

Robotporszívók

Eladó: GTS450

(#47316) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Hali!

Adott egy Candy GO 512 mosógép, ami menet közben megállt szombaton. Ma este jön hozzá szerelő. A mosás maga lement, kiszivattyúzta a vizet, de a centrifuga már nem indult el, illetve a visszajelző ledek nem világítottak. A konnektort hajszárítóval kipróbáltuk, az működik. A mosógépet pár óra pihi után áram alá helyezve ugyanúgy nem világít semmi. A szerelő majd mond egy árat a javításra, ennek fényében kérdezném, hogy mi most a bevált mosógéptípus a piacon?

- 2 tagú család, aminek bővülése egy új mosógép várható élettartama alatt időszerű, így a jelenlegi 5 kg-os kapacitásról feljebb lépnénk, pl 7 kg, beférne egy pléd, vagy a matracvédő
- legyen csendesebb a mostaninál
- lehessen időzíteni, a mostani 3-6-9 óra múlva elindul a beállított program nekünk elég
- a dob ne harapjon apró lyukakat a ruhákba, a mostaninál sajna előfordul
- nem feltétel, de külön alternatívaként szárító funkcióval rendelkező kombinált gép is érdekes. Különálló szárítógép nem fér el.
- magyarországi számlás forrás minél több érvényesíthető garanciával
- új, vagy jóféle használt

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#47317) #73959936


#73959936
törölt tag

Én ezek közül választanék. Elég jó árban vannak.

(#47318) Gömbike válasza macilaci78 (#47316) üzenetére


Gömbike
senior tag

Kombigép önálló szárítása erősen korlátozott.
Magyarul: A kimosott ruhát két részletben kell megszárítani, ezáltal dupla annyi áramot és vizet fogyasztanak.

Akkor inkább egy nagy centrifugás mosógép és egy párátlanító.

Az Elux-AEG gépeken van time manager, ami azt jelenti, hogy a mosási időt több lépcsőben tudod csökkenteni, annak függvényében, mennyire szennyes a ruha.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#47319) Pitterix válasza Gömbike (#47305) üzenetére


Pitterix
őstag

Igaz családi házban lakunk, de a mosókonyha egyben fürdőszoba is alul, két szárító már sok helyet foglal.
Majd megpróbálom műhelyben elhelyezni. Azért megnézem a hirdetéseket, hogy végül is mennyiért tudnám eladni.
Köszönöm a segítséget-jótanácsot!

kicsi kecske: nekünk Gorenje van 2011 óta és csak egyszer kellett állítani az ajtaján.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#47320) macilaci78 válasza Gömbike (#47318) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A szárítás csak akkor lenne használva, amikor az időjárás, évszak nem teszi lehetővé a hosszú szellőztetést.
Van pár ruhadarab, ami nehezen szárad télen, bent: vastag melegítő, pulcsi főleg a zsebeknél. Elég, ha csak ezeket dobom be a szárítóba, esetleg nem is feltétlenül készre szárítva, tehát a többlet áramfogyasztás nem hátrány. Inkább az a feltétel, hogy a mosáshoz kötődő funkciók ne csorbuljanak.
Az időmenedzsment sem szempont, csak annyi a cél, hogy a reggel megnyomott gomb ne munkába induláskor indítsa a mosást, hanem hazaérkezés környékén érjen véget.
Párom nem szereti a magas fordulatú centrifugát, rosszabb utána vasalni. A mostani is tud 1200 rpm-t mégis 800-on használjuk.

kovacsen222: tehát LG, A+++, 110 k-ig, 6,5-7 kg kapacitással. Ezen belül van különbség például a programokban, dob kialakításában, zajszintben, vagy 12 egy tucat?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#47321) mzso


mzso
veterán

Helló!

Milyen mikró nagyon jó (ár/értékre is) manapság? Érdemes egy olcsó LG inverterest bepróbálni? (Még ha tökkel ütött gomb nyomkodós a vezérlése is) Kaptam egy minuszos számlát a MM-hoz visszaküldött mikró révén a számlarendszertől, úgyhogy gondolom visszafizetésre kerül az ára. (Bár még nem írtak)

A Panasonic-okról mi a vélemény? Abból szerintem nem lesz inverteres, ha csak nem lesz valami jeletős akció valamelyik modellre.

Egyéb márkákból, típusokból mi ajánlott?

(#47322) Gömbike válasza mzso (#47321) üzenetére


Gömbike
senior tag

Az inverteres mikró drága. Nem véletlenül. Valamit valamiért.

Ár érték tekintetében a Samsung körül nézelődj.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#47323) Csabroncka válasza Pitterix (#47304) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Vízfogyasztás igazi csökkentéséhez, egy jó fajta toalett öblítő kell, illetve például a Grohe Vitalio zuhanyfej. Nekünk nagyon bevált és nagyon szeretem. Egyrészt szeretek a zuhany alatt lenni, felmelegedni vagy felfrissülni, de ez annyira jól porlaszt, hogy a víztakarékossága alig érezhető. kb 35%-al csökkent a vízfogyasztásunk, elsősorban meleg oldalon!

"in medias res"

(#47324) Pitterix válasza Csabroncka (#47323) üzenetére


Pitterix
őstag

Na ennek majd utánanézek, mert nekem egy sima mezei lidlis van.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#47325) Csabroncka


Csabroncka
Topikgazda

Az igaz, hogy én panelban élek! De a legtöbb víz a mosással, klotyóöblítéssel és a fürdéssel megy el mindenhol. Észszerű határok között az utolsó kettővel lehet valamit kezdeni. Vettem termosztátos csapot, az nem annyira nagy szám, de a zuhanyfej tényleg jó...

"in medias res"

(#47326) Pitterix válasza Csabroncka (#47325) üzenetére


Pitterix
őstag

Nálunk a klotyó visz el sokat, ezért is kellett mindkét wc- be pisigombos tartály. :B

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#47327) Digitalpimp válasza ph2012 (#47306) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ha nagyon zárt a lámpatest és sokat világít egyhuzamban, akkor a hőtől - amit nem tud leadni - hamar tönkremehet. Vagy csak simán rossz volt.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#47328) fsanyi78


fsanyi78
csendes tag

Üdv!
Vettem ma egy Samsung alulfagyasztós kombi hűtőt, no frost , ventilátoros légkeverés, meg minden. Ezeknél a ventilátoros hűtőknél a ventilátor egyfolytában megy? Nem áll meg soha, úgy néz ki, folyamatosan halkan búg.

(#47329) VIPowER válasza macilaci78 (#47316) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ha tippelnem kellene, akkor ez egy filléres táphiba lesz. Alkatrész kb 1500ft, munkadíj 13500ft.

(#47330) mzso


mzso
veterán

Helló!

Tud valaki olyan gépet ami ilyeneket tud?
- Szeletelni, pl uborkát, de esetleg vastagabra is
- gyalulni, csíkokra. Pl tököt, almát
- kockázni, például francia salátához. Mondjuk, belegondolva ilyet nem nagyon lehet forgószerkezettel
-reszelni, pl sajtot.

Esetleg:
- diót darálni
- krumplit hasábolni (mondjuk ehhez nem sok reményt fűzök)

(#47331) Zeki válasza mzso (#47330) üzenetére


Zeki
nagyúr

Bejárónő. Bár még nem gép.

(#47332) Csabroncka válasza Zeki (#47331) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

olvasd másképp:
- szereti a vastag uborkát
- gyalul
- franciázik
- reszel

ezek után a rejtett információk után lazán darál diót és hasábol krumplit ;] :P

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#47333) peter889 válasza #40553216 (#47284) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm a mindenkinek a választ.

A ETA porszívókról milyen a véleményetek? (Én úgy láttam, ár/érték arányban elég jók.)
A Hepa szűrők sem olcsó mulatság, többet is kell egyszerre beletenni, így jó pár ezer forintba kerül.

Köszönöm előre is.

(#47334) #94529552 válasza macilaci78 (#47320) üzenetére


#94529552
törölt tag

tehát LG, A+++, 110 k-ig, 6,5-7 kg kapacitással. Ezen belül van különbség például a programokban, dob kialakításában, zajszintben, vagy 12 egy tucat?

Nagyjából azonos tudásúak, csak mélységre van köztük keskeny(45cm) és mélyebb kialakítású verzió(~55cm), továbbá van még gőz funkció némelyikben[link]. Illetve, ha mégis a kevésbé ajánlott szárítós verziókat keresed[link], szerintem a mosási funkciók semmit nem csorbulnak attól, hogy szárítani is tudnak. Nagyobb boltoknál talán Euronicsnél olcsóbb a + gari. Olcsóbb kombik esetleg outletben, pl. itt egy 9/6 kg-os Bauknecht, bár nem tudom, hogy egyáltalán szabad-e ilyen márkát venni.

(#47335) ribarszki válasza peter889 (#47333) üzenetére


ribarszki
őstag

Az Electrolux S-Bag szabvány porzsákot használ amit rengeteg helyen kapsz. A szűrők is szabványosak, a hepa is. Az Etához meg vadászhatod a sépci zsákjait. Persze ha magadat akarod szivatni és nem a szőnyeget, akkor vegyél etát...

(#47336) macilaci78 válasza VIPowER (#47329) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Oda a dob lengéscsillapítója, az alaplap kerete el is tört, egy csatlakozó lelazult. Csatlakozó vissza, csillapítók megrendelve, most megy. 17 k anyaggal, munkával, kiszálással.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#47337) farkas-j válasza peter889 (#47333) üzenetére


farkas-j
őstag

Nekünk egy ETA 3404 Neptum porszívónk van kb. 8 éve. Nagyon szeretjük, jól teszi a dolgát! Nagyon jó a szívóereje, így röhögve elviszi a gyári, légszívással működő forgókefét is ami nagyon szuper tud lenni szőnyegtakarításnál. Az is mutatja a motor jó méretezését, hogy 40 perces porszívózás után is csak langyos levegőt fúj. Eldobható szövet porszákot használunk hozzá ami nálunk kb. 6-8 hónapig használható. A többi szűrője mosható. A sógorék Samsung porszívója tűzforró levegőt fúj két perc után. Egyébként pl. Bp.-en a Kékgolyó utcában van a márkaboltjuk ott tuti minden van hozzájuk.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#47338) Salex1


Salex1
senior tag

Mi a véleményetek erről a szárítógépről?

(#47339) peppe79 válasza macilaci78 (#47336) üzenetére


peppe79
senior tag

Hány év után lett oda a lengéscsillapító? Nekünk a régi régi Bosch lengéscsillapítója 20 évig bírta.

(#47340) macilaci78 válasza Salex1 (#47338) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Legyen veled valaki, aki segít felrakni a kasszaszalgra. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#47341) macilaci78 válasza peppe79 (#47339) üzenetére


macilaci78
nagyúr

8-10 éves a gép. Az okát is tudni vélem: került bele havonta párszor egy-egy kisebb rongyszőnyeg szólóban (ágyelő, kádkilépő), érzékeny ruhák mosózsákban, egy darab mosózsákban... Hiába bármilyen okos centrifuga, ezt nem tudja eloszlatni a dobban.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#47342) mephi666 válasza macilaci78 (#47340) üzenetére


mephi666
nagyúr

csak 48 kg :D mosógépünk 67 (kb mint én) és a futárral a bejárat előtt rakattam le: onnantól kb 20 métert kellett megtennie a lakásban, majd beforgatni a folyosón és beemelni a fürdőszobába, ahová kerülnie kellett... mindezt egyedül, hellyel itt-ott centizgetve, fürdőszobának meg van kb 10 centi szintkülönbsége a folyosóhoz képest... már előre várom, hogy 1 éven belül felszórakozzam a tetejére a szárítógépet... az mondjuk 20kg-val kevesebb, de nem is a tömege a probléma, hanem hogy kicsi a hely pakolászni-forogni...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#47343) peppe79 válasza macilaci78 (#47341) üzenetére


peppe79
senior tag

Ha 8-10 évig bírta, az már nagyon korrekt. A kérdés csak az, hogy egy ilyen idős gépnél megéri-e még költeni a javításra (?). Ha legalább 3-4 évig kiszolgál még, akkor megérte azt a 17 rongyot.

(#47344) macilaci78 válasza peppe79 (#47343) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem látszik öregnek belül, nem poros, nincs szaga, nincs megégve, a forrszemek épek, stb. A mosógép is tisztán van tartva, Párom havonta végigtol rajta egy ecetes főzőmosást, minden mosás után a gumiharang szárazra van törölve és nyitott ajtóval hagyjuk kiszáradni a dobot, a mosószeradagoló is el van öblítve.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#47345) Salex1 válasza Salex1 (#47338) üzenetére


Salex1
senior tag

Vagy inkább ez? a 60 hónap garancia miatt fogott meg.
Ha nem jó, van valami ajánlott vétel?

(#47346) Emu


Emu
őstag

Porszívót szeretnénk venni karácsonyra, de nagyon elvesztem. Minden gyártó oldalán megy a marketing bullshit, aztán ebből mi a valóság....nehéz leszűrni. Árukeresőn is nézegettem véleményeket, de kizárt dolog, hogy ugyanazt a készüléket valakik 5, valakik pedig 1 csillagra értékelik.

1, Mekkora a lakás alapterülete amit tisztán szeretnénk tartani? 98nm
2, Milyen a szőnyeg-szilárd burkolat aránya a házban? Tv előtt van egy kb. 2x3m méretű, illetve a terasz ajtó előtt egy kisebb
3, Van-e poratka-allergiás a családban? Jelen, de tünetmentes vagyok
4, Van-e kisgyermek/gyermekek a családban? 3 is
5, Lakik-e háziállat (kutya, macska) a háztartásban? Igen, egy Golden retriever
6, Fontos-e a minél halkabb és gazdaságosabb üzemeltetés? Igen, de nem elsődleges
7, Átlagosan milyen gyakorisággal vesszük használatba a porszívót egy héten? Napi szinten

Jelenlegi Philips készülékünk 12 évig bírta, ideiglenesen kaptunk kölcsön egy Sencor 8YL-t, de ezzel nem vagyunk megelégedve. Maga a porszívó jó (erős, halk) azonban a hozzá kapott gyári csövek és fejek kritikán aluliak. Nyomásra vetemedik, nem fér be a sarokba, a bútorok alá nem tudok benyúlni vele, szőrt egy örökkévalóság kiszedni a szőnyegből, és nem orszi-porszi kompatibilis. Gyerkőcök iszonyat homokot hordanak be az udvarról.

Tudtok ajánlani egy két típust merre induljak el? Porzsákos, hagyományos porszívóban gondolkodom, esetleg takarítógépben, ami porzsákosként is üzemeltethető.
Köszönöm!

(#47347) koxx válasza Emu (#47346) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

(#47348) mzso válasza Zeki (#47331) üzenetére


mzso
veterán

Az említett kockázáson kívül minden lehetséges lenne cserélhető betétekkel.
A kézi szirszarokon is van 4 féle akár. Úgyhogy a különböző oldalakon sajtot reszelni, zöldséget gyalulni csíkokra, uborkát szeletelni.

A dió/hasáb max annyiban másabb, hogy nagyobb erő kell hozzá. (a dió daráló pl tök ugyanolyan kialakítású fogazattal rendelkezik mint egy sajt reszelő.)

(#47349) Hauptmann válasza Salex1 (#47345) üzenetére


Hauptmann
addikt

A kérdés, hogy mennit használnád? Mert ha nem sokat, felesleges a hőszivattyús. Hiába fogyaszt kevesebbet, ha aztán 30-40 ezer Ft-ért kijön a szervizes, hogy kitisztítsa a hőcserélőt.

(#47350) Salex1 válasza Hauptmann (#47349) üzenetére


Salex1
senior tag

Átlag napi egy mosás (3 gyerek és még most kicsik). Bár nyáron lehet teregetünk... Házilag nem lehet tisztítani a hőcserélőt? Bár gondolom az garivesztéses. Milyen gyakran kell egyébként tisztítani?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.