Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42101) pjen válasza #32577792 (#42098) üzenetére


pjen
félisten

Kíváncsiságból felhívtam az LG ügyfélszolgálatot.A 10 éves motor garancia(csak a motor) bármilyen hibára vonatkozik.Tehát,ha szétmegy a csapágy és a szimering,víz kerül a motorra és atóól megdöglik arra is.Viszont ez egy vadi uj motort jelent ingyenesen.A kiszállás és beszerelés díját nem tartalmazza..Az elektrónika a gép tetejében van burkoltan.ahhoz,hogy víz menjen bele annak felfelé kéne folyni legalábbis a support szerint.

(#42102) Degeczi válasza pjen (#42101) üzenetére


Degeczi
nagyúr

:R

(#42103) #94529552 válasza stellaz (#42099) üzenetére


#94529552
törölt tag

Korábban beszéltünk erről, és még valaki konkrétumnak mondta, hogy a 10 év motorgari akkor is érvényes, csak annyi a megkötés, hogy a motor tönkremenetele esetén a tulajnak az új csapágyakat és szimeringet kellesz fizesse. 2 db csapágy meg nem egy ökör ára, mert szabványméretről van szó.Úgy veszem észre én is, hogy egy hitvita zajlik, ami sajnos szokásos a magyar fórumokon. Nem tud semmi konkrétumot a kolléga, de azért a legtöbb hozzászólása db számban és terjedelemben is tőle van. Vajon mire fel ez a szélmalomharc!?
Úgy, hogy nem ismerünk valamit és tapasztalatunk sincs, így nem látom, hogy mi hajthat ebbe az örökös ellenkezésbe valakit. Én pont ezek ellen az általánosítások és lehúzások ellen szólok fel, tessék azokat a linkeket, meg a sok ezer felháborodott tulaj panaszait linkelni, vagy hallgassunk örökre a témáról. Pont. Puszta ellenszenv nem ér ennyit. Anyagár (szimmering + 2 db csapágy): 3 500 – 6 500 Ft + Áfa, és ez kb. az összes márkának a gépét lefedi, csak annyi az eltérés a többi mostani gépnél, hogy azok nem csavaros üsttel vannak szerelve, tehát ennyi előnye van az lg-nek. Ezeket itt mindet pedig anélkül írom, hogy preferálnám a márkát.
pjen :R Én a csapágyakra emlékeztem, hogy fizetni kell, köszi a pontosítást. :C

Ez lehetne egy jó és hasznos fórum, de te és a hozzád hasonlók teljesen tönkre vágják azt. :K Nem mondom, hogy nem értek egyet. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#42104) Lauda válasza pjen (#42101) üzenetére


Lauda
félisten

No igen. Ezek konkrét, valós infók. Látható, hogy ki/k itt a mellébeszélők, megalapozatlan baromságokat terjesztők.

(#42105) pjen válasza #94529552 (#42103) üzenetére


pjen
félisten

Nyilván a csapágyat és szimeringet is fizetni kell.Írtam is a tíz éves gari csak a motorra vonatkozik!

(#42106) #32577792 válasza #94529552 (#42103) üzenetére


#32577792
törölt tag

1: Leírtam, hogy tiltva vagy privátban, nem egyszer, hiába írogatod ide, hogy írtál privátot! :)
2:"meg a sok ezer felháborodott tulaj panaszait linkelni, vagy hallgassunk örökre a témáról." szeretsz linkelni, tehát linkeld be, hogy ki és hol írt olyat, amit Te állítasz, "sok ezer" :) Várom. :R

(#42107) Lauda válasza #94529552 (#42103) üzenetére


Lauda
félisten

Ezekre a kérdésekre nem fogsz választ kapni soha. Keresd ki a google-n, mint azt is, hogy a liebherr az etalon. Aztán vagy találsz ilyet, vagy nem.

(#42108) #94529552 válasza #32577792 (#42106) üzenetére


#94529552
törölt tag

Akkor magadat is eltilthatnád :DDD (a folyamatos mélázásokra gondolok, amikből litániákat írsz).
Na, akkor most, hogy rajtam kívül még többen is leírták neked a lényeget(pjen, stellaz...), te meg nulla konkrétumot hozol, mert nyílván nincsenek ilyen esetek tömegével, amiket vizionálsz, akkor nem tudom még meddig kell a fórumot terhelni a valótlanságokkal?! Ezt a szélmalomharcot sem értjük, és nem jött be egyáltalán, de nem is jöhet, mert nem látunk mögötte tényeket, csak makacs ellenkezést. Nem értem az indittatást mögötte, ez ilyen csakazértis dolog lehet.
Ugyan már :N , nem nekem kell bizonyítanom, hanem neked az állításaidat, mi csak cáfoljuk, ami mögött nem látunk tényeket, hogy ne legyenek az érdeklődők félrevezetve az ilyenek szajkózásával.
Tedd már félre a nem tudom miből jövő sértődöttségedet, és maradjunk a tényeknél, tök jókat írsz pl. a Samu mosógépről, meg a hűtőről, azokat látjuk, hogy konkrétumok, és hagyd el ezt a flame-et, ha kérhetem végre és végleg az általad ismeretlen készülékekről.

pjen Köszi, tudom, ezért csak költői kérdéseket írok a kollégának ;) .

[ Szerkesztve ]

(#42109) #32577792 válasza pjen (#42101) üzenetére


#32577792
törölt tag

Oké, és mi köze ennek ahhoz, amit írtam?

De mivel rákérdeztél arra, hogy mire vonatkozik, én is írtam nekik.
Várom az írásos választ, biztos egyezni fog, de legalább írott formában is látható lesz.
Mondjuk egy chat beszélgetés már előtte volt, ami szerint ott semmilyen körülmények között nem mehet víz.
LG Electronics Magyarország Nem folyhat oda víz semmilyen esetben.
Ezt jó tudni. Ha mégis okozna problémát, és kifogást emelnének a javítás ellen, itt egy hivatalos álláspont!
Ettől függetlenül várom az emailt a kérdésre, ha megkapom, a kérdéssel együtt közkincsé teszem, mert ezt nem tudja senki keresni guglival.

Amit már máskor is jeleztem, hogy illene elolvasni mit ír alá egy biztosítási szerződésben, mire vonatkozik vagy nem az dolog. Akkor konkréten a preciz oldalán olvasható feltételek.
XVIII.Kockázatkizárások

A biztosítási szerződés nem terjed ki a gyártói garanciából kizárt eseményekre:
6.bármilyen folyadék által okozott károsodásokra,
13.ha a mosógép ciklusszáma évente az 220 ciklust, a szárító és a mosogatógép ciklusszáma évente az 180 ciklust meghaladja,
14.szoftver meghibásodásból, vírusokból, áramkimaradásból, bármely alkalmazás, illetve rendszerszoftver hibájából eredő károkra, közvetett veszteségre,
15.azon hibákra, melyek abból adódnak, hogy az eredeti hiba észlelését követően a terméket továbbra is használták,

(#42110) #32577792 válasza #94529552 (#42108) üzenetére


#32577792
törölt tag

Kedves Pumma!
Ne tessenek már ismét személyeskedni jó?
Te kérted, hogy ne reagáljak a hozzászólásaidra, nem is írtam semmit, nem esik nehezemre nem válaszolni, erre Te meg folyamatosan zaklatsz, személyeskedtek :)
Tudsz mellőzni, kérlek, tedd meg.

(#42111) pjen válasza #32577792 (#42109) üzenetére


pjen
félisten

Én először irtam nekik,az alap gari miatt.Akkor valamilyen Mercédesz nevű hölgy azt válaszolta irásban,hogy az LG gari a garancia időben minden gyári alkatrészre vonatkozik feltétel nélkül.Kár,hogy nem mentettem el.De ha van ötlet hogytudom vissza keresni szívesen bemásolom.

(#42112) Lauda válasza #32577792 (#42109) üzenetére


Lauda
félisten

ungawa: Pl az, hogy a víz okozta motorhiba nem káresemény.

pjen: Kíváncsiságból felhívtam az LG ügyfélszolgálatot.A 10 éves motor garancia(csak a motor) bármilyen hibára vonatkozik.Tehát,ha szétmegy a csapágy és a szimering,víz kerül a motorra és atóól megdöglik arra is

ungawa: Oké, és mi köze ennek ahhoz, amit írtam?

Ez valami vicc? :DDD Rizsázásból nagyon ott vagytok a szeren mindketten. :D

[ Szerkesztve ]

(#42113) pjen válasza Lauda (#42112) üzenetére


pjen
félisten

Most én méèrt is "rizsáztam'.csak leírtam amit az LG mondott,a motorral kapcsolatban.

(#42114) Lauda válasza pjen (#42113) üzenetére


Lauda
félisten

Nem rád értettem. :N Bocsi! Félreérthető volt. ;)

(#42115) pjen válasza #32577792 (#42109) üzenetére


pjen
félisten

Mintha azt írtad volna,hogy a víz okozta motor hiba nem kár esemény.Káreseménynek biztos,hoty kár esemény,hiszen kár keletkezik.Ráadásul tíz éven belül még garanciális hiba ls.

(#42116) #32577792 válasza pjen (#42111) üzenetére


#32577792
törölt tag

Passz, én képernyőmentést végeztem róla, de valahogy olyan érzésem volt, hogy terel, vagy nem érti mire keresem a választ :)
Mindegy, mert emailt írtam, majd remélem válaszolnak.

(#42115
Kérlek olvasd már el, hogy mit másoltam be, a felsorolás 6. pontja.

[ Szerkesztve ]

(#42117) pjen válasza #32577792 (#42116) üzenetére


pjen
félisten

Ha megnézed az LG jótállási feltételeit DD mosógépre ott van a motorra a +8 év.Külön kiemelik,motor álló és forgó rész,csapágy és szimering nem.Ez a 6. pont,nem tom van e az enyémben ilyen,elég érdekes,és nem is fontos.Az Lg feltétel nélkül cseréli a motort.Azt pedig elég nehéz lenne bizonyítani,hogy a víz tette tönkre a szimeringet.Sokka. Valószínűbb,hogy küverődik a csapágy és tönkre megy a szimering.A víz csak utána folyik.Tehát gari idő alatt az első rendellenes hangnál szervíz.

[ Szerkesztve ]

(#42118) #94529552 válasza pjen (#42115) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mondjuk én azt se értem, hogy a preciz oldala miképpen kapcsolódik az LG mosógép témához.

ungawa: " Az LG DD-ben olyan hibaforrási lehetőség van, ami komoly károkat okozhat ", ez nem tényszerű, de erre jöhetne már a konkrét bizonyíték, a komoly károkról meg a tömeges meghibásodásokról, (amik egyszerűen nem léteznek), segítenél, hogy ezeket a nyílvánosságra hozod?!
"A 10 év motor izévédelem, meg olyan, mint hóembernek a 20 fokos meleg." Ez is cáfolva lett.

Szerintem inkább te zaklatod folyamatosan a topikot, egyedül harcolsz, mint Don Quijote a szélmalom ellen. Mintha ki lennél jelölve amolyan hangulatfelelősnek, pedig ilyenre nem hiszem, hogy felkértek volna. Inkább az a személyeskedés, hogy mindenféle hiteltelen történetekkel terheled itt a topikot és flam-elsz újfent.
Egyszerűen akadályozod a fórumot és mindenki veled kénytelen foglalkozni, de mire jó ez a hiszti?!

Nem kell válasz.

[ Szerkesztve ]

(#42119) Lauda


Lauda
félisten

A hgcs programmal kapcsolatban:

A kiértesítéstől számított 7. napon a rendszer átvettnek tekinti az okiratot, innentől számítva 150 napon belül lehet felhasználni. Tehát a kiértesítés napjától számítva 157 napon belül. Hgcs ügyfélszolgálattól kaptam az infót.

Tavaly előtt még 90 nap volt, ezt most kitolták 150-re úgy néz ki.

(#42120) #32577792 válasza pjen (#42117) üzenetére


#32577792
törölt tag

Bocs, annak a hozzászólásnak köze sem volt LG-hez. Nem is értem, hogy mi köze volt, a DD motornak, ahhoz ott?
Amit ott bemásoltam, nem LG (van élet rajta kívül is ) termékre vonatkozik. Azt írtam, jó lenne ha vásárlók átolvasnák, hogy mit írnak alá.
De ez megnyugvást okoz: az LG a legjobb mosógép, soha nem romlik el, soha nem folyhat belőle víz olyan helyről, ami nem arra van rendszeresítve, soha nem találkozhat a soha el nem folyó víz olyan vezetékkel, ami soha nem okozhat zárlatot akár a vezérlésben is. :DD
Így rendben vagyunk? :)

(#42121) blattida válasza pjen (#42101) üzenetére


blattida
nagyúr

Az egy dolog, hogy az inverter elektronika máshol van, de sajnos galvanikusan, kábellel csatlakozik a dd motor állórészéhez, amihez ha bejut a víz (lg dd esetében néhány centit kell megtennie a víznek ehhez), konkrétan zárlatot tud előidézni a nagyon távoli elektronikában is, az áram már csak ilyen buta, hogy nem tudja, hogy az inverter panelje 60 cm-re csücsül egy műanyag dobozban.
Tök jó, kapsz egy új motort ingyen, a többit meg (inverter csere, csapágyak, szimeringek cseréje) fizetheted a kiszállással együtt, mi az a cirka negyven rugó, nem igaz?! ;]
Például ezért van az, hogy az lg-n kívül csak más ázsiai márkáknak és a whirlpoolnak vannak elöltöltős dd gépeik. Függőleges dobú, felültöltős gépekből sok közvetlen hajtású létezik, de azok messze nem eszik ennyire a csapágyakat.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#42122) #94529552 válasza blattida (#42121) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezek sem eszik, csak esetleg a te tudatodban, mert még semmi konkrétumot nem mutattál, csak ezeket az általánosításokat mondod régóta. Akik használják, általában hosszú távú tapasztalatról írnak, ami inkább hiteles, mint az ilyen vélemények, mint korábban a Samsung inverteres hűtők lehúzása, a tulajok azt is csak dicsérik. A motorcsere sem jellemző, kár ilyeneket vizionálni, ha nem tudod bizonyítani.

[ Szerkesztve ]

(#42123) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Megkérdeztem az Electroluxot, hogy is van ez a hálózati kábel csere. Szervizpartnereiket ajánlották (egyet felhívtam, 15.000Ft-ba kerül náluk), de azt írták, hogy Külsős szerelő igénybevételére is lehetősége van, ha a csere szakszerűen, az előírásoknak megfelelően történik.

Felültöltős mosógépet szeretnék venni. Igazából mindegy a kg, fordulatszám, energiatakarékosság, a jó minőség lenne a fontos. Valamelyik típus kiemelhető? IFW, IDW, ILW, ESW, EWT, ELW rengeteg végződés van, úgy emlékszem, hogy ebből lehet következtetni a gyártás helyére, és talán a minőségre is. Csak már nem tudom, hogy melyik a legjobban ajánlott.:)

[ Szerkesztve ]

(#42124) Lauda válasza blattida (#42121) üzenetére


Lauda
félisten

felültöltős gépekből sok közvetlen hajtású létezik,

Például?

[ Szerkesztve ]

(#42125) pjen válasza #32577792 (#42120) üzenetére


pjen
félisten

Pillanat! Én nem írtam véleményt az LG ről, csak szolgaian bemásoltam azt amit az LG mondott.

(#42126) #94529552 válasza pinnacle (#42123) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezeket a betűjelzéseket nem tudom, de mondjuk én egy EWT1066ESW, vagy EWT1266ESW-t választanék, attól függ, hogy kell-e az 1200-as centri, de nem sokkal drágább. Nekünk már 7. éves TDW típus 1000-es centrivel, és sztem elég annyi, de azért nem árt, ha tudja a nagyobb fordulatot. Ami különbség lehet a gépek között, a súlyhatár, centri, a Time Manager(TM) hány fokozatban állítható, némelyik nem jelzi a hátralévő időt, és ezért TM sincs benne(IFW), meg ilyenek. Vagy még nincs mindnek folyékony mosószer adagolója, de ekkor követlenül a ruhára lehet önteni.
Itt egyesével meg tudod nézni miket tudnak, az ESW szerintem tudja a fontosabb dolgokat, kívül az elején van rajta az idegentest csapda/szöszgyűjtő is, a miénken még belül, és az jóval kényelmetlenebb. Ha inverter motorost szeretnél az EVW és HGW lesz az, a többinél kisebb zajszinttel, és 10 év motorgarival, bár a többinél magasabb árban. A + garihoz majd regisztrálni kell[link].

[ Szerkesztve ]

(#42127) blattida válasza #94529552 (#42122) üzenetére


blattida
nagyúr

Persze, hosszútávú, a tízen pluszos gépeket hagyjuk, azok mindenkinél tartósak voltak, akiknek meg itt van, azoknak egy-két éve van, ami nem nevezhető hosszúnak. Ha akarnád, megtalálnád a negatív véleményeket is, csak hát, ugye, nem akarod.
Senki sem írta, hogy jellemző a motorcsere, én válaszoltam egy beírásra, próbálj már meg csak egyszer értelmezve olvasni.

Lauda
Függőleges dobú felültöltőst írtam, ami nálunk gyakorlatilag nincs, ellenben észak-amerikában, ausztráliában, ázsiában az ilyen gépeket szeretik és használják a leginkább. Soroljam? Whirlpoolnak, electroluxnak, haiernek, fisker and spikelnek, maytagnak, frigidaire-nek stb rengeteg ilyen gépe van, az általad gyakran idézett brisbane-ben élő Villányi Viktor videóiban is felbukkannak.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#42128) Lauda válasza blattida (#42127) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, így érthető is, azonban először vesszővel írtad, ami következtében felsorolássá változott. Azokat a gépeket ismerem, használtam is olyat (kenmore-t).

(#42129) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok! A feleségemnek keresek száraz-nedves porszívót. Lehetőség szerint csendes legyen,jó szívó ereje legyen,minél hosszabb hálózati zsinórral.Ha a minél csendesebb opció nem játszik a sz-n gépnél,akkor kitalálunk utána valami mást. Köszönöm előre is!!

Üdv: Attila

(#42130) pinnacle válasza #94529552 (#42126) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Ismerősöm felültöltős gépet akar venni, mert szerinte azt könnyebb megpakolni, nem kell olyan mélyre hajolni. Egyébként van valami előnye a felültöltősnek az elől töltőssel szemben? Én idáig csak azokat nézem, de állandóan panaszkodnak rá. Van aki azt írta, inkább vett volna felújított Hajdu Energomatot. Egyébként lehet, hogy 2 év garival nem is hülyeség.
Nekünk EWS31064SU van, azt hittem már nem is gyártják, de még árulják, és nincs rá semmi panasz. Feleségem naponta mos vele, nekünk sem volt még semmi gondunk. Lehet mégis jobb az elöl töltős, és ez valami 4 éve bevált modell lehet? Ezt most a legolcsóbb Electrolux mosógép, lehet már kifutó típus.

[ Szerkesztve ]

(#42131) Lauda válasza pinnacle (#42130) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs sem előnye, sem hátránya egyiknek sem műszaki szempontból. Azt vegye, amelyik szimpatikus, elfér stb stb. Én pl jobban szeretem a felültöltőst, mert nekem könnyebb megpakolni és kiüríteni és helytakarékosabb. Másoknak meg az elöltöltős jön be.

[ Szerkesztve ]

(#42132) refrigerator


refrigerator
csendes tag

Sziasztok. Van valakinek tapasztalata a porszívóknál az előszűrő tartályokkal kapcsolatosan?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#42133) numera007 válasza refrigerator (#42132) üzenetére


numera007
tag

Megoszlanak a vélemények. Mi használjuk, szeretjük. Van aki nem. Madaraink vannak, sok a mag, így hamar tele lenne a porzsák. Ezzel kivédjük.

(#42134) #94529552 válasza pinnacle (#42130) üzenetére


#94529552
törölt tag

Már bocs, de az, hogy most valaki ilyen ezeréves Hajdú Energomatot vegyen, az szerintem komplett hülyeség. :K Soha nem kellene ezután még egyszer Energomat. Az rengeteg energiát és vizet pazarol és majd állandóan javítgathatod.
Hacsak nem nosztalgiából venne valaki, de nem napi vagy heti használatra. Mint elhangzott, kisebb helyen elfér a kompakt felültöltős, mivel az előtöltősnek még ki kell tudni nyitni az ajtaját is, és egy bizonyos hely még kell hogy legyen +ban, hogy lehajolj, vagy leguggolj előtte, és ez egy szűkös fürdőszobában bizony sokszor nem lehetséges. Az előtöltősök egy nagyobb konyhában azért is jók, például konyhapult alá csak ez rakható, és mert lehet mozizni, relaxálni előtte, ahogy dolgozik. ;] Az is előny, hogy lehet a tetejére pakolni, akár egy szárítógépet is, csak mondjuk akkor nem ezt a keskeny változatot érdemes venni, amit linkeltél. De szerencsére jók az Electroluxnak az előtöltős gépei is és azokra is van a +3 év garancia promóció.
Az összes előtöltős hátránya, hogy ha esetleg csapágyas lesz, akkor az jóval húzósabb költség, de átlagos használat mellett sok évig nincs ilyen velük, én azt mondanám, hogy ez olyan 5 év alatt nem igazán várható. A felültöltőst magam is könnyedén megcsapágyaznám, ha kellene. Szóval leginkább a helykínálat a meghatározó, hogy melyiket vegyük.

(#42135) _ak_ válasza ribarszki (#42038) üzenetére


_ak_
addikt

Asszony akart mindenképp ilyet, próbáltam elmagyarázni a helyzetet, de nem volt vevő az érvekre. :U Első F8-at harmadjára nem is lehetett bekapcsolni, remélem a második tovább fogja bírni.

Let's begin, de gozaimasu!

(#42136) pinnacle válasza #94529552 (#42134) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Nekem csak az tűnt fel, hogy milyen sokan panaszkodnak az felül töltős gépekre, az elől töltősre meg szinte senki. Persze lehet csak azért, mert több felül töltőset adtak el.

(#42137) koxx válasza refrigerator (#42132) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Van, kerüld el olyan messzire amennyire csak lehet.

(#42138) #94529552 válasza pinnacle (#42136) üzenetére


#94529552
törölt tag

Igen, legalábbis az olasz vonalra biztos sokan, mint Whirlpool, Indesit, Candy, de még a Fagor is talán ebbe a családba tartozik. Esetleg még a Zanussi is kicsivel gyengébb minőség lehet szerintem, nemcsak a dizájn és a tudása kevesebb.

[ Szerkesztve ]

(#42139) qqzs


qqzs
őstag

Van tapasztalat kulfoldon vaarolt AEG mosogep itthoni szervizzel? Hivtam oket de allitolag nem. Csak nehezen akarom elhinni mert sony es tefal siman javitotta garanciaban kint vasarolt cuccot.
Mikor kint voltunk samsung, panasonic siman javitott magyarbol szarmazo mikrot, sutot.
De olyan furcsa is volt mintha egy sarki szervizt hivtam volna nem az a vilagmarkavagyunk beszedstilus volt.

Eladó: GTS450

(#42140) #32577792 válasza pinnacle (#42136) üzenetére


#32577792
törölt tag

A felültöltősök között alapvető probléma a mosószer tartály elhelyezkedése. Amit a tetőre raknak fel, nehezebben tisztítható, a víz belőle felnyitáskor olyan helyekre mehet, ami okozhat rozsdásodást is. Ebből a nálunk kapható gépekből az Elux csoport gépei a kivételek. Az, hogy melyiknek van előny-hátránya, azt magának kell eldöntenie a vásárlónak. Ha nincs különösebb oka a felültöltősnek, akkor érdemes az elöltöltőseket is megnézni, mert azért akkor egyből megnő azon márkák száma, ami szóba jöhet.

(#42141) peppe79 válasza qqzs (#42139) üzenetére


peppe79
senior tag

Sajnos ilyen előfordulhat. Ez a márkaképviselet hozzáállásán múlik, illetve a szerződéses márkaszervizek esetén azon, hogy miben állapodtak meg egymással, fogadhatják-e a külföldön vásárolt terméket. A márkaképviseletnek ráfizetéses lehet egy ilyen procedúra.

[ Szerkesztve ]

(#42142) pataslogeza válasza #48613632 (#42059) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Nem "ránézésre" kell véleményt mondani hanem teszt után. Én vettem egyet mert kicsi, olcsó és hangtalan. Nincs vele semmi gond, azt tudja amit kell.

Van bikázós töltőm is, de az nem 5ezer ft volt hanem 20, és sokkal nagyobb, nehezebb plusz a ventilátor hűtés miatt zajosabb is.

[ Szerkesztve ]

(#42143) ribarszki válasza refrigerator (#42132) üzenetére


ribarszki
őstag

Egy személyes beszámoló. De csatlakozom Koxx fórumtárshoz. Részemről soha többet.

(#42144) refrigerator válasza ribarszki (#42143) üzenetére


refrigerator
csendes tag

Köszi. Érdekes mindenesetre. Bár nekem nagyon bevált a samsung porszívó. Amúgy köszi mindenkinek a válaszokat.

(#42145) BB9000 válasza refrigerator (#42144) üzenetére


BB9000
senior tag

Nekem bevált a ciklon előszűrő a Samu porszívón. Sok koszt kiszűr. A legfőbb előnye, hogy ha beszippantok egy lego darabot, vagy egy olyan dolgot, ami még kell, akkor azt nem a nagy porzsákban kell keresgélnem, hanem a naponta ürítendő kis tartályban.
Hátránya: Kb 5-6 év után letört az egyik oldalon az a pöcök, ami a tartályt a helyén tartja, majd újabb pár év /vagy talán pár hónap/ után a másik is letört. Venni kellett újat. Az új ára 5000 Ft volt.

(#42146) poli27 válasza ribarszki (#42143) üzenetére


poli27
veterán

Ez egy régi porszívó, azóta továbbfejlesztette a samu, és nem kell kiszedni a tisztításhoz, a lyukas cső lejön a tartállyal együtt, van régi gépem is itthon azon rajta marad......

És én nagyon szeretem,alig kell miatta porzsákot cserélni! Csak az apróbb szennyeződés megy csak át rajta...

[ Szerkesztve ]

(#42147) ribarszki válasza poli27 (#42146) üzenetére


ribarszki
őstag

Biztosan nagyon jó, de akinek egyszer megégeti a szájá a tej, az utána a tehenet is megfújja...

(#42148) koxx válasza ribarszki (#42147) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ez jó, még nem hallottam :DDD

(#42149) #48613632 válasza pataslogeza (#42142) üzenetére


#48613632
törölt tag

Na és akkor most a Te "tapasztalatokkal teli" véleményed, vajon miben tér el, az én "ránézésre" véleményemtől?

Nekem is van bikázós töltőm, azzal a különbséggel, hogy az enyém nem zajos. Normál töltésen legalábbis. Igaz, nem is 20ezer volt, hanem picivel több. Meg nem is a hálóban kell az akksit tölteni.

Remélem, ezzel be is fejeztük.

(#42150) Lauda válasza #48613632 (#42059) üzenetére


Lauda
félisten

Ha a te gondolatmenetedet követjük, akkor csak a bikázós / gyorstöltőknek lenne létjogosultsága. Ami gondoljunk bele, marhaság. A korábbi tapasztalatok alapján ez a töltő tökéletesen megfelel arra a célra, hogy a lemerült akkut feltöltsd vele, illetve a ritkán használt autók/motorok akkuját "fitten" tartsad. Ez a töltő erre való, aki ilyet vesz, ennek tudatában veszi.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.