Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42201) #94529552 válasza tknof1871 (#42190) üzenetére


#94529552
törölt tag

Én ezeket mondanám: Zanussi, Gorenje, Electrolux. Ezek közül azt vedd, amelyik tudása és felszereltsége és ára is megfelelő. A legjobban felszerelt talán ez az Electrolux, mert ebben van hőlégkeverés, elektromos grill, felcsavarozott sütősín, és rozsdamentes acélból készült.[link]. Nálunk a 7. éves hasonló márkájú mosógép az állandó vizes, párás környezetben egyáltalán nem rozsdál, ezért sztem ennél nem kell tartani ilyesmitől, még a fehér kivitelnél sem. Bosch gáztűzhelyet én nem találtam. Zanussinál van 2 db felső gázgrilles is. Viszont a legolcsóbbaknál még nem termosztátos szabályzású a sütő, hanem csak állandó kicsi és nagy fokozat van, ami nem annyira praktikus.

(#42202) ribarszki válasza Lord Dragon (#42198) üzenetére


ribarszki
őstag

Ne nézelődj a porzsákbázison!! Szetei oldalán vagy Miele honlapon, vagy MM-ban vegyél csak és kizárólag eredeti Miele porzsákot. Neked a kék jelölésű GN porzsák kell. (Volt a fórumon olyan aki jött, hogy segítsünk. Majdnem hazavágta a Miele gépét utángyártott zsák miatt..)

Egyébként 1 hónap alatt bucira szívtad? Lecsökkent már a szívóerőd? Büdös? Szép nagy kerek lett mint egy labda? Vagy miért kell már cserélni?

[ Szerkesztve ]

(#42203) koxx válasza ribarszki (#42202) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Tartalekba kell neki, en is vettem 2 honap utan egy pakkot, de meg mindig nem fogyott el :)

(#42204) BB9000 válasza numera007 (#42193) üzenetére


BB9000
senior tag

Közlemény a pályázatok bírálatáról
2019. január 16. 14:20

Tájékoztatjuk a tisztelt Pályázókat, hogy a pályázatok bírálata folyamatosan, a pályázat benyújtásának időpontja szerint történik. A beérkezett közel 120 ezer pályázat feldolgozása, értékelése, hiányosságainak pótoltatása, döntésre való előkészítése időt vesz igénybe, így a miniszteri döntés több körben, 2-3 hetente történik, valamennyi régiót érintően. A pályázatokkal kapcsolatos támogatói döntés a pályázat benyújtását követő 90 munkanapon belül megtörténik.

1. döntés 2018.12.20. /20 000 db/
2. döntés 2019.01.29. /20 000 db/

---------------------------------------
A legutolsó pályázat benyújtásától számított kilencvenedik munkanap március végére telik el. Az NFSI-nél egy kis gond lehet a matekkal, mert náluk 2-3 hét akár 40 napig is eltarthat. :)

[ Szerkesztve ]

(#42205) pjen válasza ribarszki (#42202) üzenetére


pjen
félisten

Eredeti Miele porzsákot 1-2 darabot is lehet venni,nem csak csomagban?

(#42206) ribarszki válasza pjen (#42205) üzenetére


ribarszki
őstag

Csak csomagban. Egy dobozban van 4db porzsák, egy motorszűrő és egy kimeneti szűrő. Ha valakinek nem kell a Hepa, akkor a dobozhoz adott AirClean szűrő is tökéletesen megfelel. Évente cserélheti és nem kell költeni extra pénzt a kilépő levegő szűrőjére.

(#42207) Mezga Aladár válasza Atesz 666 (#42199) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

off

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#42208) #40553216 válasza Lord Dragon (#42198) üzenetére


#40553216
törölt tag

A Media Marktban csak 4000 Ft/doboz. Mi is ma vettünk.

(#42209) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Szetei mennyire ajánlott online bolt?
Vásárolt már valaki onnan?

(#42210) pjen válasza ribarszki (#42206) üzenetére


pjen
félisten

Rá akartam integrálni egy S bag fedelet egy Miele por zsákra.Kíváncsiságból,hogy a zsák olyan nagy csoda,vagy a gép.

(#42211) koxx válasza n@p@lm (#42209) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sztem nyugodtan vásáolrhatsz tőlük. Ahogy írja, 5 éve referencia Miele partnerek.

(#42212) polonic válasza n@p@lm (#42209) üzenetére


polonic
félisten

A Szetei 99 óta foglalkozik Miele gépekkel és 2014-től már referencia bolt.

Mindkét gépünket tőlük vettük.

(#42213) tknof1871 válasza #94529552 (#42201) üzenetére


tknof1871
őstag

Inkább egyszerűt szeretnék. 47 évig Komfort-st volt amivel elégedett voltam (eredet első gáztűzhelye a lakásnak).

Ma gyártanak kimondottan a régi Komfort-st helyére azzal azonos meretűt? Ami gond nélkül illik a régi helyére. Az eredeti gáztűzhely pont olyan magas mint a tálaló, kb 10 cm magas fa keretszerűségen áll és nem lóg ki a tálaló frontjának a síkjából. Nem tudom mennyire voltak egyformák a panellakások konyhái, itt a tálaló a faltól 55,5cm-t jön be a konyhába és 89,5cm magas.

BTW a Komfort-st elromlott. A csapoknál ereszti a gázt. Beszéltem egy szerelővel. Tehát ezzel a hibával, hogy a régi Komfort-st gáztűzhely gázcsapjainál szivárog a gáz és néha begyullad elöl is és égeti a műanyag tárcsákat + ez az eredeti az első gáztűzhelye a 47 éves panellakásnak, szóval azt mondta nem érdemes javítani. Szerinte 6-7 ezer lenne csaponként a javítás de már alkatrész se biztos hogy van hozzá és kétséges a javítás eredményessége.
Azt tanácsolta vegyek új gáztűzhelyt. A réginek lejárt az ideje, el kell dobni. Leginkább a Mora márkát ajánlotta megvételre.

Aki tapasztaltabb a témában mit gondol erről az egészről? Tényleg nem érdemes nem lehet javítani 47 éves Komfort-st gáztűzhelyet?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#42214) ribarszki válasza pjen (#42210) üzenetére


ribarszki
őstag

Egy kis kézügyességgel és ragasztópisztollyal biztosan át lehet tenni egy s-bag fedelét. De nem olyan egyszerű, hogy sehol ne szívjon félre..

Amúgy a gép is egy átgondolt szerkezet, de a porzsák különösen jó. Kb egy vastag téli dzseki anyagához tudom hasonlítani. Teljesen más mint egy s-bag zsák. De ezt nehéz leírni..

(#42215) #94529552 válasza tknof1871 (#42213) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem se érdemes azt már javítgatni. A Mora jelenleg a Gorenje almárkája, talán minőségileg gyengébb annál, akkor már inkább a Gorenje, vagy Zanussi/Electrolux. A méreteket itt is megtalálod, vagy a gyártói oldalakon. Meg akár kombináltat is vehetnél[link], a villanyos sűtők sokkal jobbak, ha ez szempont.

[ Szerkesztve ]

(#42216) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Köszönöm, akkor jövő héten lehet megrendelem életem első Miele gépét :D

(#42217) ribarszki válasza n@p@lm (#42216) üzenetére


ribarszki
őstag

Mi lesz az?

(#42218) Lord Dragon válasza ribarszki (#42202) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Hali!

Karácsonra vettük, de kvázi december 24-én máris szolgálatba állt, ahogy kicsomagoltuk. Így tehát 10 nap múlva 2 hónapos lesz a porzsák is benne. Egyébként nem csökkent a szívóerő és nem is büdös, sőt igazából kajakra még fel is frissíti a szoba levegőjét a porszívózás végére :Y .... . Ránézésre még van benne valamennyi hely szerintem, bár fogalmam nincs, hogy ezt honnan lehet megállapítani, mert még nincs tapasztalatom vele ugye.... De a 4500 Ft eléggé horror drágának tűnik egy ki***ott porzsákhoz képest... :Y Ha ennyi egy porzsák, akkor 4-5 év alatt újra kifizetjük a 100K -s porszívó árát porzsák vásárlással.... :Y :(((

Tény, hogy nagyon szépen végzi a dolgát és fényévekkel jobb vele dolgozni, mint a régi porzsák nélküli porszívónkkal. Azon is leghidaltam, hogy sehol egy szem por sincs a porszívón belül. Minden patyolat tiszta még 15 porszívózás után is a belsejében. Nem nagyon enged ki egy morzsát se magából a porzsák. Kvázi úgy néz ki a belseje, mintha most bontottam volna ki a vadi új csomagolásából a porszívót, pedig már egy csomót porszívóztam vele.

Egyébként kb 200 nm -en van használva és 3 macska is van bent, szóval eléggé sok a szőr, meg azért nyilván a koszt is termelik..... első sorban azért vettem ezt mert nagyon szépen szedi szőrt és könnyen is, illetve akartam egy olyan porszívót végre ami nem 3-5 évig bírja mielőtt feldobja a talpát, ahnem lehetőleg minnél hosszabb élettartamú. :U De azért a 4500 mégiscsak nagyon durva árnak tűnik egyetlen egy porzsákért..... :O :) Utáltam a régit, de azért hozzászoktam, hogy megvettük és onnantól 0 Ft-ot költöttünk rá ....

Szóval visszatérve, a használati utasításában azt írták, hogy amikor az egész csík piros, akkor kell kicserélni a porzsákot, de igazából mindig piros folyamatosan... már az 3. porszívózás óta folyamatosan. Ha nem értetem hozzá a szőnyeghez és a turbó kefét is leszedem róla, akkor csak 2\3-adig megy fel a piros csík, de egyébként mindig maxon van....

Nem tudom mennyi férhet még bele... soha nem volt még porzsákos porszívóm, de nem akarom kicentizni, hogy amikor már cserélni kell, akkor kezdjek el porzsák után nézelődni. Legyen itthon mindig legalább 1db tartalék, hogy cserélni tudjam bármikor, ha kell. :K

[ Szerkesztve ]

(#42219) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Segítségeteket kérném mosogatógép választásában.
-Új készülék legyen magyarországi szervizhálózattal.
-12; 14 terítékes de inkább 12
-szabadon álló
-AEG, Zanussi, Bosch,
- 105eft
-Halk
-Hatékony energiafogyasztás
-Miket kellene még figyelnem?

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#42220) koxx válasza Lord Dragon (#42218) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha megnézted volna a linkelt porzsákot akkor láthattad volna, hogy nem 1db kerül ennyibe hanem 4. (plusz egyéb szűrők) Az C2-m 2 éve van meg és most van benne a 4. porzsák ami kb félig sincs. Szal nem kell aggódni :)

(#42221) ribarszki válasza Lord Dragon (#42218) üzenetére


ribarszki
őstag

Ok, van egy kis félreértés. Alaptalanak a félelmeid! :K

4000Ft 4db porzsák, ami min. 1 évre elég. Ez 350Ft költség havonta. Ennyit bőven megér a porzsákos kényelme a zsáknélküli takarításának szívásához képest. És ez csak előny a többi mellett a zsákos javára.

A használatiban is le van írva a porzsákjelző helyes használata. A sima szőnyegfejet kell rátenni és nem a turbót. Majd max fokozaton tartsd a levegőbe!! Ha itt is teljesen narancssárga a jelző, akkor tele van. De érezni a szívóerőcsökkenésen is.
Turbófejjel és szőnyegen nyilván mindig teljesen színes a jelző, hiszen vákum keletkezik.

Ha a porzsák nem büdös, és szív rendesen akkor hasznaljátok. Egészen bucira lehet szívni. Van aki 4-5 hónap után cserél porzsákot!

[ Szerkesztve ]

(#42222) #40553216 válasza Lord Dragon (#42218) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az első porzsákot 5 hónapig használtam, 955 g volt, mikor cseréltem, de ezt is csak azért, mert már kivenni is nehéz volt, visszatenni meg már nem akartam. A szívóerő nem csökkent, de a jelző már éppen kimozdult az alapállapotból. Két és fél éve vettem, de a porzsák helye még mindig úgy néz ki, mint újkorában. Most van benne a nyolcadik porzsák, úgyhogy majdnem három éves lesz kilenc porzsákkal.

(#42223) Lord Dragon


Lord Dragon
senior tag

Ok!

Igazatok van elnéztem. Nem láttam, hogy 4db-ra vonatkozik az ár, mert csak hébe-hóba néztem meg a munkahelyemen két ügyfél között a linket ... akkor viszont király! :) Szerintem azért láttam 1 db-nak mert utána a motorvédő szűrő, meg a levegő szűrő is 1-1 db és a sok 1-es miatt azt hittem hogy porzsákból is 1 van benne.

Köszi az infókat és a tapasztalatok! :R

Egyébként akkor is majdnem teljesen piros a csík, amikor ráteszem a másik fejet és fölfelé tartom kicsit. Max szívóerővel már piros majdnem végig (95%-ig), csak akkor nem, ha közepesre állítom a szívó erőt.... akkor kb 2\3-adig piros csak. De amúgy jól szív és belenézve a zsákba felülről a lyukon, még félig sem lehet a buci állapothoz képest. Lehet, hogy túl sok finom port porszívóztunk fel vele, ami olyan állagú por volt mintha lisztet porszívóztam volna. Ugye a régi porszívó nem tudta az ilyen finom port kiszedni a szőnyegből egyrészt, másrészt pedig mire ki tudtuk fizetni a 100K-s Mielet, előtte már kegyetlen állapotok uralkodtak itthon, mert akkora már 2,5 hónapja nem volt porszívónk és alig mertem itthon sétálni... :D Azért is üzemeltük be a karácsonyi kicsomagolás után 5 perccel rögtön....

Szóval az első porszívózáskor valami atom 2,5 hónapos koszt kellett felszívnia, plusz minden olyat még amit a régivel soha nem is tudtunk felszedni... kapott az arcára rendesen, rögtön fel lett avatva. Azóta viszont amióta ez a gép van, SOKKAL nagyobb az általános tisztaság érzetem itthon.

[ Szerkesztve ]

(#42224) #32577792 válasza tknof1871 (#42213) üzenetére


#32577792
törölt tag

Hallgass a szerelőre.
MORA: volt családban több is, nekem is volt, sokkal-sokkal minőségibb volt, mint a mostani.
Szerintem nézd meg őket, nincs azokkal semmi gond.

(#42225) n@p@lm válasza ribarszki (#42217) üzenetére


n@p@lm
őstag

Valószínű ez mellett döntök:
Complete C3 Parquet PowerLine - SGSF3

(#42226) ribarszki válasza Lord Dragon (#42223) üzenetére


ribarszki
őstag

Igem, ez anyósoméknál is pont így volt, hogy az első porszívózások után rengeteg mocskot kiszedett az előző porszívó után. De utána normalizálódik a helyzet, és közel sem fog ennyi koszt összeszedni. Szóval a 2. porzsák már nem fog ennyi finom port, atkaürüléket kapni. Pláne, hogy a Miele turbókeféje rendesen át is porolja a szálalat! Sokkal alaposabb mint egy sima vákumfej.

(#42227) ribarszki válasza n@p@lm (#42225) üzenetére


ribarszki
őstag

Az egy szuper gép :K csak az ára húzós. Legyen majd sok örömötök benne.

(#42228) n@p@lm válasza ribarszki (#42227) üzenetére


n@p@lm
őstag

Köszönjük szépen.
A tanácsokat is.

(#42229) #40553216 válasza Lord Dragon (#42223) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nekem is az volt már elsőre az érzésem, hogy még papucsban is érezni, hogy tisztább a parketta. Igaz, nekem előtte egy ratyi Thomas 20 S volt, ami nem összehasonlítási alap. Viszont ha tényleg ennyire el van tömődve, érdemes cserélni.

(#42230) Csabroncka


Csabroncka
Topikgazda

Mosógép szerelés 13 éves W142:

Szóval idén lesz 4 éve, hogy bepróbálkoztam - lássuk mi lesz... 75 ezer forintért vettem egy megbízható helyről garanciával.

Többször említettem, itt a fórumon, hogy elég reszelős a motor hangja mostanában, ebből kérem szénkefe csere lesz. Ezen felbuzdulva nagyobb karbantartás végeztem, bár utólag sajnálom, hogy a hely szűke miatt a képek kimaradtak.

Szóval a gyári szénkefe 13 év alatt 4,5 cm-ről 1 cm-re kopott ;] épp időben jött a csere - maga a művelet egyébként nem egy HC (szerintem az automata kávéfőző sokkal bonyibb) youtube videó és seperc alatt 3 csavarral lekapható a motorvezérlő elektronika.

Ha már ennyire belemerültem cseréltem suspa lengéscsillapítókat is -na ez izzasztósabb művelet a csavarozás miatt szűk helyen.

Kitakarítottam az üstszivattyú gumit, sikerült az üstbe végre alulról belátnom. Magam is meglepődtem (kevésbé hittem a szerelőknek), hogy se vízkőnek,se rozsdának semmi nyoma az üstön és a fűtőszálon, patika állapotú - nesze neked Calgon :DDD (most abba ne menjünk bele, hogy évente egyszer karbantartom...)

A gumik belső falán egyébként sokkal jobban megragad a lerakódás, takarítás bilincsek cseréje, gumiápolás alaposan szilikonzsírral.

Próbaüzem alatt életre kelt, nem sikerült tönkre tennem, még szíjat muszáj lesz cserélnem mert van egy érdekes nyeszergő hangja (gyári 13 éves Miele szíj :DD )

Ha mindent beleszámolok (munkámat kivéve) 16.000 Ft-volt az alkatrész, még a szíj lesz 5K körül.

Alkatrészt én innen ajánlom rendelni!

Az érdekesség mellett elsősorban azért írom le, mert látható, hogy az alkatrészek ára (aláírom, hogy nem gyári) a többi márkához képest semmivel sem drágább gyakorlatilag.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#42231) #48613632


#48613632
törölt tag

EZ az a Miele C3, ami otthon majdnem 100 ezerbe kerül?

(#42232) koxx válasza #48613632 (#42231) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Szerintem inkább ez az a modell [link]

(#42233) ribarszki válasza #48613632 (#42231) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem.

(#42234) refrigerator


refrigerator
csendes tag

Sziasztok. Meg is érkezett a porszívó előszűrőm. Kipróbálva azt kell mondanom, hogy nagyon szuper találmány! Szinte alig enged a porzsákba valamit, és a tartály könnyen tisztítható. Így szerintem rengeteg zsákot meg tudok majd spórolni, ami miatt vissza is hozza hamar az árát. Sőt, úgy vettem észre, hogy hátul a szűrőnél is tisztább levegőt fúj ki. Szóval nagyon megérte nekem.

(#42235) Dluinet válasza refrigerator (#42234) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A zsákot és a szűrőt az apró por tömítí el, amitől zsőkken a szívóerő, tehát nem teli zsákot dobsz a kukába.
Ez inkább arra jó, hogy apró dolgokat (lego) felszívva nem a zsákban kell keresni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#42236) Csabroncka válasza refrigerator (#42234) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

:( Az előszűrő durva szűrő, ettől tisztább biztosan nem lesz a kifújt levegő. A nagyobb darabok viszont tény, hogy nem a zsákba kerülnek, illetve ha véletlen beszippantasz valamit (ahogyan előttem írták), nem a zsákban kell turkálni érte....

"in medias res"

(#42237) Lauda válasza Csabroncka (#42236) üzenetére


Lauda
félisten

Természetesen semmi köze az előszűrőnek a kifújt levegőhöz, inkább "placebo" hatás lehet. :D

[ Szerkesztve ]

(#42238) ribarszki válasza Dluinet (#42235) üzenetére


ribarszki
őstag

+1

(#42239) #94529552 válasza Lord Dragon (#42218) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha maxon, vagy majdnem azon van, akkor ott valami nincs rendben, és a szívóerőn is érezni kellene(bár mihez képest), hogy gyengült, próbáld ki zsák nélkül, és nézd meg a szűrőket is. A miénk csak akkor megy a pirosba, ha tényleg teljesen tele van, vagy esetleg ha befogjuk a csövét. Amúgy meg új seprű jól seper, tehát minden új porszívóval sokkal jobb dolgozni, mint egy kivénhedt, elhasználódott régivel. A porzsák nélkülieknek általában jóval kisebb a tartálya, és már egy használat alatt is gyengülhet, mint az én kezem alatt egy új készülék az első használat alatt. Meg is váltam tőle gyorsan.

(#42240) st6969


st6969
őstag

Üdv,
felvilágosítanátok, hogy mi ez a pirossal bekarikázott funkció? Én a hőlégbefúvásra tippelnék, de ezzel még mindig nem vagyok előrébb. Mire használható? Mitől jobb, vagy miben másabb, mint mondjuk a hőlégkeveréses sütés, amit kékkel karikáztam? (8 éve van meg a sütő, igazán kipróbálhattam volna... :B)

Más, kicsit off, de ide is kapcsolódik: vannak olyan fagyasztott cuccok (panírozott hús, sajt, stb.), amire rá van írva, hogy sütőben is süthető. A másikra meg nem. Nem igazán értem, miért...Ezzel a hőlégbefúvással sem?

(#42241) ribarszki válasza st6969 (#42240) üzenetére


ribarszki
őstag

Piros csak hőlégkeverés, a kék pedig alsó-felső sütéssel kiegészülve? Kézikönyv? Netes manual?

(#42242) Lauda válasza st6969 (#42240) üzenetére


Lauda
félisten

Piros: forog a ventilátor.

Kék: Alul-felül is süt + hőlégkeverés.

(#42243) #94529552 válasza st6969 (#42240) üzenetére


#94529552
törölt tag

Simán süthetőek azok is, pedig nekünk még hőlégkeverés és befújás sincs. Mirelit sült krumpli is tök jó lesz, csak nem szabad túlsütni. Ne az legyen a cél, hogy olyan piros és ropogós legyen mint olajsütővel. Aszerint süsd ezeket, ahogy a sütőben süthető cuccokra van írva.

(#42244) refrigerator


refrigerator
csendes tag

Eddig csak pozitív az előszűrő. Most pucoltam ki -nem volt még tele- csakis kíváncsiságból. És eléggé megfogja az apró szennyeződéseket is. Legalábbis mikor kiöntöttem, egy része olyan volt, mint a homok. Mindenesetre 4ezer forintot nagyon is megért,ráadásul eredeti samsung. Régebbi porszívóhoz használom,arra is tökéletesen kapcsolható.

(#42245) st6969 válasza ribarszki (#42241) üzenetére


st6969
őstag

Áááá, kézikönyv...de miért nem ez jutott eszembe először :F Na mindegy, köszi a tippet! Eszerint turbóvetillációs és termoventillációs :Y A ventillátor körül van egy kör alakú fűtőszál. Azt is írja, hogy ennek használatával két féle étel is süthető egyszerre, és nem veszik át egymás szagát. :F
Na mindegy, majd kipróbálom.

(#42243) Pumma
Köszi :R

(#42246) #32577792 válasza st6969 (#42245) üzenetére


#32577792
törölt tag

Próbáld ki, ragyogó találmány :)

(#42247) Wajk válasza #32577792 (#42246) üzenetére


Wajk
addikt

a kézikönyv is az :DDD

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#42248) #40553216 válasza Lord Dragon (#42218) üzenetére


#40553216
törölt tag

Korábban figyelmetlenül olvastam. Ha a piros csík ilyen hamar ennyire kijön, akkor vagy nagy gáz van, vagy valami finom port szívtál fel már az elején, vagy csak a csík van rosszul beállítva. Ahogy írták: vedd ki a zsákot és a szűrőket és úgy nézd meg! Ráadásul ha ennyire akadályozott a levegő áramlása, akkor jobban is kéne melegednie. Mert ha teljesen akadálytalan, akkor nem is melegszik. Melegszik?

(#42241) ribarszki +(#42242) Lauda
A piros az hőlégbefúvás (azaz amikor a belépő levegőt már fűti egy fűtőszál), a kék sima légkeverés alsó-felső sütéssel. A piros alatti hőlégbefúvás alsó sütéssel.

[ Szerkesztve ]

(#42249) Royo85


Royo85
tag

Porszívó vásárlásban kérném a segítségeteket.
Amire használva lenne, keményfa padló és szőnyeg porszívózására.
Volt már Samsung porzsák nélküli porszívónk azt nem szerettem, most egy Samsung porzsákos porszívót használunk, de a végét járja.
Mit ajánlanátok max 35-40k ig?
Eddig ezeket a típusokat néztem Elux , Samu .

(#42250) ribarszki válasza Royo85 (#42249) üzenetére


ribarszki
őstag

A Samut engedd el nyugodtan, Electroluxból pedig S-Bag porzsákosat nézz. (Mert a linkelt típus zsáknélküli) De sokan használnak a fórumon Sencor Tizio SVC8-as gépet. Sok tartozék jár hozzá, baráti áron van, korrekt gép. Én soha nem próbáltam, de akinek van dicséri. Megfontolandó alternatíva az Electrolux mellett.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.