Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42451) Lauda válasza pinnacle (#42444) üzenetére


Lauda
félisten

Arra is gondoltam, azok ott nem vízcseppek, csak olyan furán tükrözik vissza a fényt, hogy ilyen bolyhosnak tűnik? Ha zavar, esetleg nyúlj be papírtörlővel és törölgesd ki, majd fotózd le újra.

[ Szerkesztve ]

(#42452) Lauda


Lauda
félisten

Visszatérve a szerelhetőségre és a műanyag üstökre, például az enyémhez (1376hgw) van külön gyári csapágy mindkét oldalra: [link] [link] , szóval gond esetén cserélhető. Szivattyú, fűtőszál stb stb, minden fontosabb alkatrész cserélhető, ez nem csak a csoda miele kiváltsága.

[ Szerkesztve ]

(#42453) #40553216


#40553216
törölt tag

Egy Samsung mosógép 15 perces programja: az 5 percig tartó mosáshoz is alig használ vizet, de az öblítés az maga a csoda. Vagy háromszor enged új vizet, de közben egyszer sem centriz. Emiatt aztán így néz ki:

És persze a „visszafogott” centrifuga ennél is „működik”: egy szárazon 1 kg sem egy darab takarót nem tud a maximális fordulatszámon centrizni.

[ Szerkesztve ]

(#42454) Teaway válasza Csabroncka (#42445) üzenetére


Teaway
veterán

Kefés motor? Hát melyik században élünk?! :)

Nincs itthon csokid??

(#42455) blattida válasza Lauda (#42452) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, cserélhető, csak az a kérdés, hogy mennyi ideig és mennyiért. Előbbire az a válasz, hogy néhány évig, utóbbira meg az, hogy sokért. Mivel ez olcsó mosógép, ezért annyira nem kifizetődő. Számold össze csak az általad linkelgetett cuccok árát, plusz a gyakran problémás kapcsolók, elektronikák költségét, ha magad csinálod, akkor is húzós a szervizelés.
Amúgy nem tudom, hogy jön ide a miele.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#42456) Lauda válasza blattida (#42455) üzenetére


Lauda
félisten

Na, megint a feltételezések, mivel gyanítom egy ilyen gépet sem használtál soha. Egyébként így jön ide a miele: [link] Másrészt ott meg előre kifizetsz több mosógépet, majd ha ki akarod terjeszteni a garit, megint horror lóvé.

a gyakran problémás kapcsolók, elektronikák költségét,

De ez mindegyiken problémás akkor nem? A mielebe mennyibe kerül ez a problémás kapcsoló/elektronika?

[ Szerkesztve ]

(#42457) pinnacle válasza blattida (#42449) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi blattida, Lauda! Elmegyek megnézni. Valószínüleg csak a vaku miatt lett ez az "optikai csalódás". Ilyen fém szállak nem lehetnek egy mosógépbe. :)

(#42458) #40553216 válasza #40553216 (#42453) üzenetére


#40553216
törölt tag

Hát, igazán kretén egy mosógép. Nem is akarja elrendezni, de a maximális fordulatszámra nem megy fel. Van olyan új, inverteres, hipi-szupi, nem 100 kg-s, nem 250000 Ft-os mosógép, amelyik megbirkózik ilyen komoly feladattal?

(#42459) peppe79 válasza blattida (#42455) üzenetére


peppe79
senior tag

Ezt hozta nekünk az új évezred: a technológiai fejlődés, és a kivitelezés egymással fordítottan arányos lett. A 2000-es évek előtt az nem csak a drága mosógépek kiváltsága volt, hogy tisztességes minőségben készüljenek. Az okait meg ugye tudjuk, hogy mindez miért változott meg. Az 1998-as Bosch mosógépünkben (ami egy belépő szintű modell volt), közel 2 évtizedes használat után a lengéscsillapítót kellett csak cserélni, meg a szénkefét.

(#42460) peppe79 válasza #40553216 (#42453) üzenetére


peppe79
senior tag

Na, de még ha el is használna vagy 50-60 liter vizet, egy 15 perces program mire elég?
Amúgy mennyi vizet használ egy normál 60 fokos pamut programon?

(#42461) BB9000 válasza tibbike01 (#42438) üzenetére


BB9000
senior tag

HGCS Pályázati útmutató:
"16. A Támogatás felhasználásával beszerzett eszköz a beszerzést követő 3. év végéig csak a Támogató előzetes jóváhagyásával idegeníthető el, vagy helyezhető át a pályázatban, és a Támogatói Okiratban megjelölt lakcímről másik lakcímre. . ."

Tehát a 3 év akkor lenne pontosan három év, ha december utolsó napján vennénk meg a gépet. Legtöbben az év elején vesszük majd meg azt. Mindenkinek, aki 2019-ben vesz/vett gépet a HGCS programban, annak pontosan 2023 dec. 31.-ig tart a fenntartási időszak.

[ Szerkesztve ]

(#42462) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Szüleim 8 éves bosch mosógépe megadta magát. Dobbal lenne valami probléma (csapágy?) de széria alapján mondta a szerelő, hogy 60 körül indul a dolog, mert nem bontható, szóval inkább új lesz belőle, főleg, hogy most 5 év gari van rájuk.

4-es széria elöltöltős változatok között van valami különösen ajánlott?
Én ezt néztem ki így elsőre: Bosch WAN28260BY

[ Szerkesztve ]

(#42463) #32577792 válasza BaLee (#42462) üzenetére


#32577792
törölt tag

Minden gép bontható csak szerelő kérdése. Ha van másik is, kérdezz rá attól is.

(#42464) tibbike01 válasza BB9000 (#42461) üzenetére


tibbike01
őstag

Köszi szépen! Szeretintetek mennyi az esélye hogy pont engem fognak ellenőrizni?

(#42465) #94529552 válasza BaLee (#42462) üzenetére


#94529552
törölt tag

Annyit már nem érdemes rákölteni, de még 40-et se. Mindegyik Serie4 ajánlott, nem sok eltérés van köztük, és például ez még jobb áron is van ráadásul.

(#42466) BBéci válasza BaLee (#42462) üzenetére


BBéci
titán

A Serie 4 és a Serie 6 dobkialakításában jelentős különbség van, hasonlítsd össze! Igaz, legalább 34000 Ft-tal drágább, de szerintem megéri. Ráadásul évente közel 40 kWh a 6-os előnye.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42467) Blood Mage


Blood Mage
senior tag

[Hűtő]
Szerintetek mennyire életképes az az ötlet, hogy a hűtőt minden este áramtalanítom? ;]
pl. valmilyen időkapcsolóval mert zavar a hang éjszaka. Elméletileg minden hűtőnek 15-25 órán át tartania kell a hideget áramszünet esetén azaz kb 8 óra vállalhatónak tűnik. Illetve ez alapján nem is tudom értelmezni miért kapcsol be a hűtő óránként 2x.

[ Szerkesztve ]

(#42468) blattida válasza Lauda (#42456) üzenetére


blattida
nagyúr

Azért mert nekem nincs konkrétan ilyen electrolux mosógépem, attól még tudom, hogy miből és hogyan épül fel ez az olcsó tucattermék. Neked van, bő egy éve használod, és? Mit változtat ez bármin? Nem arról írtam, hogy nekem hogy tetszik a fürdőszobámban, meg milyen szép piros a kijelzője, meg milyenek a gombjai és hogy én, ott milyennek hallom. Ne tettesd már magad ennyire korlátoltnak!
Ha meg komolyan veszem azt, amit írsz, akkor Te is csak és kizárólag a saját mosógéped használatáról írhatsz, semmi másról, hiszen másról, láthatóan, fogalmad sincs.
Ez egy fórum, nem egy óvoda.

BBéci
Az évi bő ezer forintnyi villanyszámla megtakarításért nem éri meg a serie 6 felára, szerintem, nem annyival jobb a hatos sorozat.

ungawa
Sajnos a ragasztott üstökkel foglalkozó szakembereknél is nagyon minimum 40000 forint lenne a teljes művelet, alkatrészköltséggel együtt...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#42469) koxx válasza Blood Mage (#42467) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én nem kísérleteznék vele. A fagyasztóban lévő cuccnak tuti nem tesz jót ez a fajta hőingadozás. Vegyél füldugót, az olcsóbb.

(#42470) BBéci válasza BBéci (#42466) üzenetére


BBéci
titán

Olvasgattam a Bosch honlapot és meglepett, hogy a Serie 6 és 8 gépekben sincs súlyautomatika. Töltöttségérzékelő csak a 325000 Home Perfect modellben van.
Az is durva, hogy nincs magyar nyelv válsztási lehetőség, bezzeg a Mielékben alapértelmezett.
Erről mi a véleményetek?

(#42468) blattida
A fentiek miatt kiestek a pixisből a Bosch gépek, de ettől függetlenül számomra sokkal meggyőzőbb a hatosok dobkialakítása. Attól jelentős mértékben függ a mosás hatékonysága és a kíméletesség.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42471) blattida válasza Blood Mage (#42467) üzenetére


blattida
nagyúr

A hűtőnek jót tesz az áramszünet. Ha dugig van pakolva kajával, akkor azokkal sem lesz semmi probléma.

BBéci
Már hogyne lenne? Ha nem érzékelné valahogy, hogy mennyi cucc van benne, akkor nem szabályozhatná a vízszintet, a töltet függvényében nem játszhatna a mosási időkkel, az i-dos-os modellek a felhasznált mosószerrel. Pusztán marketinges okokból írják így, hogy a serie 8-as gépeket is jobban el tudják adni.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#42472) #32577792 válasza tibbike01 (#42464) üzenetére


#32577792
törölt tag

Pont annyi, mint hogy nem. :)
Ki tudja ezt. Lehet senkit, lehet mindenkit. Ezt 20 Magdi anyus se mondja meg tutira.

(#42473) #32577792 válasza BBéci (#42470) üzenetére


#32577792
törölt tag

Már mondtam Neked, hogy engedd el mind, Miele kell Neked :K

(#42474) #94529552 válasza Lauda (#42456) üzenetére


#94529552
törölt tag

Most ezek feltételezések, vagy ilyen múlt századi ismeretek alapján történő általánosítások? Ezt most nem tudom eldönteni.
Semeddig nem tart megcsapágyazni a gépedet, és van jó minőségű alkatrész olcsóbban is, nem csak gyári árban.
Ezt honnan jöhet vajon: a gyakran problémás kapcsolók, elektronikák költségét, ? A 7.-ik éves gépünkön teljesen jól működnek, de az ismerősömnél még régebb óta nem akarnak tönkre menni ezek az alkatrészek.
Én ezt is talonba tenném a gyakran meghibásodó Samsung hűtő inverterek és a dd-s mosógép motorok mellé, mert egyik hibáról sincsenek tömeges visszajelzések.

(#42475) BBéci válasza #32577792 (#42473) üzenetére


BBéci
titán

AEG-ben van Fuzzy Logic és gőz, utóbbi Mieléből elérhetetlenül drága.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42476) peppe79 válasza Blood Mage (#42467) üzenetére


peppe79
senior tag

"Szerintetek mennyire életképes az az ötlet, hogy a hűtőt minden este áramtalanítom?"

Semennyire sem életképes, főleg, ha kombinált hűtőről beszélünk.

(#42477) julius666


julius666
addikt

Sziasztok!

Lassan aktuális lesz a csereprogramos mosógép csere anyáméknak. Felültöltőset szeretne, egyelőre az Electrolux tűnik a befutónak a +3 év (összesen 4) gari miatt, meg mert az valamennyire megbízható márkának tűnik, még talán korrekt áron.

A fő kérdés az lenne, az ILW és az ESW széria között mi a különbség? Mert tudásban kb. ugyan azt hozzák (összehasonlítás), illetve árban sincs nagy eltérés (~10e Ft).
Csak a kijelző lenne? Milyen az a "közepes LCD"?

Amit szintén nem értek, hogy miért van minden típusból 1000-es illetve 1200-as centrivel szállított modell is, lényegi árkülönbség nélkül. Miért venne bárki gyengébbet gyakorlatilag ugyan annyiért? Ha valakinek sok az 1200 fordulat, kisebbre veszi a programban és kész.

Édesanyám részéről felmerült még, hogy lehetne esetleg inverteres (EVT széria 20e-ért drágábban), de mivel keveset mosnak (csak két főre mióta a gyerekek kirepültek), meg nem a hálóban van a gép, szvsz felesleges pénzkidobás lenne. Erről vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#42478) asdf_ válasza BBéci (#42466) üzenetére


asdf_
veterán

Ráadásul évente közel 40 kWh a 6-os előnye.

HA eco programmal mosol (és ugye miért tennél ilyet). Másrészt évi 40 KWh az nincs 2 ezer forint, az meg kb. ki nem szarja le kategória.

(#42479) tobias40


tobias40
veterán

Vettem egy Whirlpool ACM 920/BF Indukciós főzőlap-ot.(4 év gar és az összevonható zóna miatt,meg az asszonynak ez tetszett.. :) )
Biztos van jobb/szebb ennél ,de ez van.

Próbálgattuk az edényeket,a szerelő azt mondta hogy a "dupla"aljú edények nem annyira jók mert azt lassabban melegíti fel.
Ez így van van vagy téves?
Honnan milyen edényeket érdemes venni ami jó ár/érték és minőség arányban.

A mágneses próbákat már megcsináltuk a nagy része jó ami itthon van csak kicsit elbizonytalanodtam ebben...

Meg ténylegesen mekkora teljesítményt vesznek fel ezek az indukciós lakok,amennyi rá van írva?
Mert akkor hol jön az energia megtakarítás,a régi főzőlapom még ennél is kevesebbet fogyasztott watt-ban papíron!

(#42480) H.lacika válasza BaLee (#42462) üzenetére


H.lacika
tag

Hali

Ilyet vettem tavaly, minden rendbe vele, ajánlom.

(#42481) BBéci válasza asdf_ (#42478) üzenetére


BBéci
titán

Nem magamnak gondoltam, mert én valóban nem foglalkozom ilyen apróságokkal.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42482) Lauda válasza blattida (#42468) üzenetére


Lauda
félisten

Elhiszem, hogy tudod miből épül fel egy mosógép (bár ebben sem vagyok biztos, de ezen nem akadok fenn). Viszont ha nincs ezekről konkrét tapasztalatod, se szerelés, se használat folytán, akkor mi alapján állítod, hogy néhány évente és drágán szükséges őket javítani? Semmi alapján, hablaty megint. Vagy google, keresd meg ugye?

a gyakran problémás kapcsolók, elektronikák költségét,

De ez mindegyiken problémás akkor nem? A mielebe mennyibe kerül ez a problémás kapcsoló/elektronika?

Érdekes ezt meg átugrottad.

Ez egy fórum, nem egy óvoda.

Így van, nem ártana kicsit ezen elgondolkodnod. Persze a te dolgod.

[ Szerkesztve ]

(#42483) #32577792 válasza BBéci (#42475) üzenetére


#32577792
törölt tag

Egészen más a Miele gőz technológia mint az AEG.
Egyébként nézted már élőben úgy, hogy végigtapiztad pl. a műanyag elemek éleit, végződéseit is?

(#42484) Fandango


Fandango
veterán

Nem tudom volt e, illetve már január 1-től tart az akció február 28-ig, de azért hátha valakinek jól jön még.

10% pénzvisszatérítés NEFF SLIDE & HIDE® SÜTŐKRE

[ Szerkesztve ]

(#42485) blattida válasza Lauda (#42482) üzenetére


blattida
nagyúr

Mivel eleve csak kötözködsz, minden állításom tagadod, kétségbe vonod, akkor minek magyarázzam el századjára, nem fogom minden alkalommal leírni, hogy egy mosógépben ma már nem a csapágyak és szivattyúk hibája a leggyakoribb általában, hanem az elektromos, elektronikus problémák, amiket Te otthon ritkán fogsz tudni javítani, a szakszervizek sem javítják, csak cserélik ezeket az egységeket, horror árért.
A miele gyári alkatrészei nem sokkal drágábbak, mint a kommersz gyártók olcsó gépeié (kb + 20-25%), az utángyártottak meg gyakorlatilag ugyanannyiba kerülnek, viszont sokkal tartósabbak, plusz, minden kb 40 évnél fiatalabb típushoz kapsz mindent, minden részük javítható, mert eleve úgy tervezték és készítik őket, hogy azok legyenek, az olcsó, ipari hulladék gépeket meg szándékosan nem vagy csak kibaszott drágán javíthatóvá teszik a gyártók (mindegyik, az lg-kben sem minden javítható)). A 10+ éves gépek nem ilyenek, azok mindegyik gyártónál javíthatóak, csak nem mindig éri meg a szervizelés, de ezeket is már rengetegszer leírtam és nagyon jól tudom, hogy neked is és Pummának is totál fölösleges az érdemi magyarázat, ha nem azon a véleményen van valaki, mint Ti.

tobias40
A dupla aljú edényeket valóban tovább tart átmelegíteni, de ez másodperceket jelent, tehát gyakorlatilag nincs jelentősége.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#42486) #94529552 válasza julius666 (#42477) üzenetére


#94529552
törölt tag

ELW, de nem sok eltérés van köztük, még esetleg az évjáratot nem írtam. Úgy látszik a közepes valamivel nagyobb, mint a másik kijelző. Talán azért van hasonló árban az 1000 és 1200-as centrivel, mert a drágábbnál nagyobb most az engedmény, de a termék és árstratégiájukkal csak annyira kell foglalkozni, hogy kihasználjuk, ha tudjuk. Ezres centri a ruhákat és a gépet is jobban kíméli, ha minden igaz, és csendesebb.

(#42487) julius666 válasza blattida (#42485) üzenetére


julius666
addikt

viszont sokkal tartósabbak

Ez azért [citation needed] erősen, főleg az utángyártott alkatrészekre.

csak nem mindig éri meg a szervizelés

Miele gépeknél is az a baj, hogy saját kezdő árukhoz képest lehet megéri őket javíttatni, de ha belegondolsz abba, hogy amúgy ha elpasszolod inkább és veszel új low-end cuccot (ami hiába gagyibb, vonalkódos alsókat ugyanúgy elmossa), lehet jobban jársz és évekre be vagy garival biztosítva megint.

Akkor meg már miért vernéd el alapból a pénzed a Mielére.

(#42488) Lauda válasza blattida (#42485) üzenetére


Lauda
félisten

Nem kötekszem. Írtam, hogy cserélhetőek az alkatrészek, erre te állítottál valamit, amit szokás szerint semmivel nem tudsz megtámasztani, csak üres mesével.

Ha a mielén is gyakran elromlanak a kapcsolók/elektronikák és még drágább is az alkatrész, a gép maga pedig többszöröse, akkor miért vagyok beljebb velük? Azt hogy az utángyártott hozzá tartósabb, mint másik gépekhez honnan szeded? Lefogadom, hogy erre sincs semmi értelmes infó.

(#42489) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Az év végén benyújtott háztartási gépcsere pályázatot nálatok már elfogadták?
Én Bács-KIskun megyében lakom, de még nem kaptam semmit.

(#42490) #32577792 válasza GEPESZ66 (#42489) üzenetére


#32577792
törölt tag

Igen. Már a vásárlás is megvolt.

(#42491) Lauda válasza GEPESZ66 (#42489) üzenetére


Lauda
félisten

Igen.

(#42492) asdf_ válasza GEPESZ66 (#42489) üzenetére


asdf_
veterán

Teruletre vegyesen mennek ki a dontesek (baromsag is lenne par megye boltjaira egyszerre razuditani 20e nyertest), eddig ketszer 20 ezer palyazat dontese ment ki, kb. 120e palyazo van, benyujtastol szamitott 90 _munka_nap (~4.25 honap) van a dontesre, tehat leghamarabb aprilis kozepeig idoben vannak (pestieknek meg majus is befigyelhet) es szava nem lehet senkinek.

[ Szerkesztve ]

(#42493) Lauda válasza Blood Mage (#42467) üzenetére


Lauda
félisten

Elméletileg minden hűtőnek 15-25 órán át tartania kell a hideget áramszünet esetén

Ezt az információt még sosem hallottam és teljesen életszerűtlen is.

(#42494) Csabroncka válasza julius666 (#42487) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Azért ezzel, hogy mi, hogy mos inkább ne is hozzuk szóba! Pont előttem linkelte a kolléga a 100 ezres elux dobjából már a fém mángorló is luxus...

Itt többen beszélgettünk arról már, hogy a prémium gépek (direkt nem márkáról beszélek) miben tudnak többet a kommersz gépekhez képest.

Egyrészt itt a valódi ruhakímélés, ezt a szó szoros értelmében kell venni, a prémium gépek dobjai nem gyűrik a ruhákat (ezen lehet vitatkozni, de meg lehet nézni mennyivel másabbak belülről ezek a dobok).

Te választod meg, hogy mit akarsz és nem a gép alap programjai mondják meg - testre szabhatóság

- ruhakímélő dobritmus
- intenzív mángorló dobritmus erősen szennyezett ruhákhoz
- + víz adagolás
- + öblítő funkció
- Fuzzi és víz/energiatakrékos okosságok kikapcsolhatósága
- áztatási idő tetszőleges beállítása
- >4 választható centrifuga sebesség
- >1200 rpm-nél nagyobb centrifuga sebesség
- dobvilágítás, felültöltősöknél a dob automatikus nyitásra forgatása
- automatikus mosó és öblítőszer adagolás
- gőzölés

Igen tudom ez csak egy mosógép, engem sem zavar, hogy valaki Lexus-sal mászkál, nekem csak Toyotám van, mind a két járművel el lehet jutni ugyan oda.

"in medias res"

(#42495) Csabroncka válasza Lauda (#42493) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ha megvan pakolva a fagyó és hűtőrekesz rész, elég nagy ám a puffer nagy tömeg esetén!

Egyébként egyszerűen jobban le vannak szigetelve a mostani új hűtők és az ajtó gumi is forradalmibb, szigetelő!

"in medias res"

(#42498) #32577792


#32577792
törölt tag

Csak egy példa sok közül

.....
Egyéb jellemzők
-visszamelegedési idő üzemzavar esetén:27 óra"
by Google kereső

(#42499) Lauda válasza #32577792 (#42498) üzenetére


Lauda
félisten

A fagyasztóé esetleg. Húzd ki a hűtődet este, délelőtt mérd meg hány fok van bent. 8-10 fok között lesz, tapasztalat.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.