Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42351) #94529552 válasza wrox (#42334) üzenetére


#94529552
törölt tag

Adni kellett volna még egy esélyt az AEG-nek, ilyen első alkalommal történő meghibásodás ezekre nem jellemző, a beko az már más tészta. Én is a Lauda által leírt módon oldottam volna meg a cserét okosban. Az AEG mellett még a Neff mosogatógépeket is megnézném a helyedben, van rá gari promóció is.

(#42352) Royo85


Royo85
tag

Mi a véleményetek erről a porszívóról? Olvastam itt egy pár jó véleményt. Ebben az árkategóriában jó vételnek számít?

(#42353) refrigerator


refrigerator
csendes tag

Üdv. Szóval bevált nagyon is az előszűrő a porszívóhoz. Ha esetleg valakit érdekel, írjon privátot, és szívesen elküldöm a kontaktot, ahonnan vettem. Ráadásul csak négyezer pénz volt, eredeti samsung. Visszajön az ára a porzsákokon, úgy néz ki.

(#42354) #40553216 válasza refrigerator (#42353) üzenetére


#40553216
törölt tag

„Visszajön az ára a porzsákokon, úgy néz ki.”
Milyen porszívód van milyen porzsákkal?
Már sokszor írtam, az én Mielémben 2,5 év alatt a mostani a nyolcadik porzsák, így átlagban 4 hónapra jut egy csere, havi <300 Ft árban. Mivel a beszívott szutyok nagy része kutyaszőr és hasonlók, így bár bucira szívja a zsákot minden szívóerő csökkenés nélkül. Ha viszont sok finomport szívsz az ilyen zsákokkal, akkor azt tapasztalod majd, hogy tök üres a zsák, mégis erőlködik a gép. Mindkét esetben (nekem) felesleges az ilyen fajta előszűrő. De most már mindegy.

(#42355) Lauda válasza #40553216 (#42354) üzenetére


Lauda
félisten

Neki jön vissza.

(#42356) #32577792 válasza Royo85 (#42352) üzenetére


#32577792
törölt tag

Szia

Sokan használjuk nem jellemző rá hiba. Sok kiegészítővel az árban. Jó gép. Porzsák is kapható hozzá, jó árban.
Aki meg azt emlegeti, hogy nincs saját gyára, nem kell foglalkozni azzal. Majd ha 20-30 év múlva nem lesz, gondolkodunk akkor a problémáról. :)
Én tudom ajánlani.

(#42357) #40553216 válasza Lauda (#42355) üzenetére


#40553216
törölt tag

Értettem. Azért volt az első mondat. No meg azért, mert igazából még fogalma sem lehet, mennyi porzsákot kell majd emellett használnia.

(#42358) n@p@lm


n@p@lm
őstag

És megérkezett őkéksége.
Már most imádom :D

(#42359) Csabroncka válasza #32577792 (#42345) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Már megint témánál vagyunk ;]. Azt mondjátok meg nekem, mostanában az összes (szemétláda) gyártó műanyag fix csapágyas gépeket árul. Műanyag a mángorló lapát...sorolhatnám. Hogyan javítod?

Szóval a Miele és remélhetőleg a felső kategóriás gépek zöme mellett azért a szerelhetőség is ott van. Van alkatrész és bármi hihetetlen a kommersz 50 ezres mosógépbe ugyan annyiba kerül az utángyártott 120N-s lengéscsillapító, mint a felső kategóriába, vagy olyan minimális összeg a különbség, hogy 1-2 ezer forinton nem kínlódik az ember. De kíváncsi lennék egy lúgszivattyú árra, az is lehet, hogy egyesek már kitaláltak olyat, ami szétszedhetetlen és javíthatatlan....

Motor: mindenki invertereset akar, aztán mikor elromlik, akkor a javítási számla láttán már kevésbé akarja.....

Korábban írtam már anyám szétrohadt Indesit mosógépajtajának cseréje mennyi lett volna. A Miele egyébként alkatrész utánpótlásban is elég masszív....

"in medias res"

(#42360) Lauda válasza #40553216 (#42357) üzenetére


Lauda
félisten

Gyanítom mivel két porszívót is használ és azért tudja az ember miből van nála sok piszok és látja mit és mennyit szűr ki az előszűrő, abból nem nehéz kisilabizálni, hogy várhatóan nem fogy majd annyi porzsák. Az úgy néz ki pedig azt jelenti, hogy várhatóan majd az fog történni, de korántsem biztos.

(#42361) #32577792 válasza Csabroncka (#42359) üzenetére


#32577792
törölt tag

Bevallom nem értelek. Mi a gond? Volt egy rossz szavam vagy mi?
Nem én vagyok az, aki leragadt egy márkacsoportnál és szapulja ismeret nélkül más márkákat (komolyan felvetődik itt sokunkban privát beszélgetések alkalmával egy bizonyos gondolat, de nyilvánosan nem leírható)
Ajánlom a Miele gépeket is, bár nekem nincs, akár használtat is, de újat is, olyannak, aki AEG-et akar, de én ismerem ezt a márkát és látom milyen igényes egyebekben is, neki óriási csalódás lenne egy AEG.
De tudomásul kell venni azt is, hogy bizony nincs mindenkinek +200k Ft-ja egy beugró új Miele gépért.

Motor, inverter: igazad is lehet, bár ha 10 év a gari kit érdekel mennyi ha elromlik, cserélik ingyé.

(#42362) Lauda válasza Csabroncka (#42359) üzenetére


Lauda
félisten

Olyan elromlósak ezek az inverter motorok, vagy miért írod ezt?

ungawa Erre szokta írni a professzor, hogy a vezérlőre nincs garancia, csak a motorra és a vezérlő szokott beszarni. Nyilván ez sem saját tapasztalat, hanem a fene tudja melyik jóskapista szerelőé, meg amúgy is google. :D

(#42363) #94529552 válasza Royo85 (#42352) üzenetére


#94529552
törölt tag

Elmegy, ha nincs jobb. Páran használják a márkát, és nem mondható hibamentesnek. Itt leírtam, hogy szerintem miért rizikós, és úgy látszik, hogy csak egy személy dicséri itt agyba-főbe. De Neki például a Bosch vált be.
Csabroncka: Hát nem ő, az aki leragadt, érted? :C :DDD Pedig, de. Az uralkodó széljárás, mindig máshonnan fúj, de szó szerint. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#42364) koxx válasza n@p@lm (#42358) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Rohadt jól néz ki, szeretni fogod :)

(#42365) blattida válasza Lauda (#42362) üzenetére


blattida
nagyúr

Olyan jó olvasni az írásaidat, mindig megmelengeti az ember lelkét a belőlük áradó tudás, tapasztalat, ismeret és tényszerűség.
Csak tudnám, miért beszélsz olyan dolgokról, amikről jól láthatóan fogalmad sincs. A nem tudás nem mentesít, a hülyeségek és durva tárgyi és szakmai tévedések állandó írogatása meg szimplán ostobaság, hiába próbálsz a szokásos személyeskedéssel támadni. Én a helyedben csöndben lennék és növelném a minimális tudásom, de ehhez alázat is kellene, ami, sajnos, nincs, ezért marad a megszokott stílus és a butaság termesztése, ami szomorú.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#42366) wrox


wrox
senior tag

Kettőre szűkítettem,segítsetek választani. :) Egyiket sem ismerem, nem egy árkategória, de a nagyobb belső miatt hajlandó vagyok többet fizetni. Kb. az előző AEG ára.

NEFF

Gorenje 1

Ezt utólag találtam.
Gorenje 2

(#42367) blattida válasza wrox (#42366) üzenetére


blattida
nagyúr

A neff a bsh márkája, gyakorlatilag felturbózott bosch/siemens, magasabb áron.
A neff jobb, mint a gorenje, viszont a német szervizköltsége jóval magasabb, mint a szlovéné. Vedd azt, amelyikre több garancia van és olcsóbb.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#42368) pjen válasza wrox (#42366) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Előző mosogató gépem egy Bosch volt előtte egy Wh.Most gorenje van.Nincs vele semmi baj,de az előző kettőhöz képest fapados.Kisebb és rosszabbul is pakolható mint a Bosch volt.A nef et nem ismerem,de ha jobb mint a Siemens akkor azt venném.

(#42369) #40553216 válasza n@p@lm (#42358) üzenetére


#40553216
törölt tag

És hogy tetszik Parquet Twister fej?

(#42367) blattida
A sütőm Gorenje Made in Germany. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#42370) pjen válasza #40553216 (#42369) üzenetére


pjen
félisten

Az én tűzhelyem Gorenje,Made in PRC.És a mosogató gépem is.

(#42371) #94529552 válasza wrox (#42366) üzenetére


#94529552
törölt tag

A Neff a Bosch cég prémiummárkája, de annál szerintem kicsit jobb minőségű. Az itteni vélemények alapján(is) nem a Gorenjét venném.
Drukkolok neked, nehogy a 3. márka gépét is vissza kelljen küldeni. Mert akkor kezdhetnéd elölről, és megint jöhetne mondjuk egy AEG. :)
pjen Nagyon remek, hogy már a Gorenje név alatt is a kínai cuccokat terítik, szóval ezért(is) vették meg a céget. A hűtőket remélhetőleg még a szlovénok gyártják.

(#42372) blattida válasza #40553216 (#42369) üzenetére


blattida
nagyúr

Mivel Németországban sosem volt gyáruk, ezért az bérgyártmány, tehát valójában nem gorenje. ;] Ám ez igaz a mikroikra is, meg egyáltalán, az összes kis háztartási gépükre is, mivel már sok éve gyártatnak Kínában. Fél éve a hisense többségi tulajdonos lett náluk, átalakítják a gorenje portfóliót, lesz egy csomó elektronikus cuccuk is, legfőképpen tévéik...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#42373) #32577792


#32577792
törölt tag

Érdekes megközelítés kezd eluralkodni itt. y márka az x márka prémium márkája, ezért jobb annál szerintem dolog. Láthatóan semmi konkrét dolog csak egy elképzelés. Egyik példa erre az "E" betűs cég, akinek ugye van "Z" és "A" betűs márkája. Belenézve ezekbe látható, hogy mind "E" betű, a tartalom ugyanaz. Miért is lenne más, hiszen így lehet racionálisan költségeket alacsonyabban tartani. Aztán egyik kap egy 70%-os cotton, másik 90, a harmadik meg 100% cotton tartalmú külsőt. De a külső fontosabb részei továbbra is azonosak.
DE ettől még nem fog más lenni a műszaki tartalom.
De hozható persze erre világosabb és a köztudatban ismertebb hasonlat is, pl. az autóiparban. A kiderült csalási időszak előtt fényesen csillogó neves, német autógyár összevásárolta magát több márkával. Oka egyszerű, nem kell a konkurencia és így a közös kasszába mehet annak az eladása is, csökkenthetőek az egy autóra jutó fejlesztési és gyártási költségek. Ugye azt senki nem gondolja komolyan, hogy külön motort, elektronikát, padlólemezt, váltókat fognak gyártani a kettő "S" betűs almárkájuknak? Az ember beleül, megnézi a kormányon lévő emblémát és tudja melyiket vette a három közül. A ruha lehet más.

Idézve egy klasszikust innen: tessék bizonyítani is! Hogy az mitől prémium márkája a csoportnak! Cikkekkel, összehasonlító tesztekkel, linkeket kérünk róla! Az nem bizonyíték, hogy valaki ezt gondolja, az csak 1 vélemény a tengerben. Ha már a "prémium" márka ajánlása megy, mellé kell tenni, mi az, amiben minőségileg, tartósáság szempontjából többet nyújt az alapnál! (pl. másik motor van benne, ami azzal jobb, hogy...., az elektronikát nem a kínai csinglop kft gyártja, hanem ....., ilyenek)

(#42374) Napfénysüti válasza Royo85 (#42352) üzenetére

Még csak januárban vettem ilyet de elégedetten használom. Az előző porzsáknélküli Samsung után egy álom. Engem a korábbi jó vélemények győztek meg róla hogy ebben az árban jó vétel lesz. :K

Més que un club!

(#42375) wrox válasza #94529552 (#42371) üzenetére


wrox
senior tag

Ahogy nézegettem a Bosch-Neff párost, kb, semmiben sem különböznek, csak a nevükben. teljesen egyformák. Legalábbis abban a kategóriában, ami engem érdekel.
A garancia is egyformán 2 év, jó most éppen a Neff van promóban + 3évvel. Ez miatt lett érdekes számomra.

[ Szerkesztve ]

(#42376) sharp4


sharp4
őstag

Sziasztok!

Pirolítikus sütőt szeretnénk vásárolni. Ér kb 40-50e forinttal töbebt ez a kénylemi funkció? Használ vki ilyet? Mik vele a tapasztalatok?
Ezt néztük ki.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#42377) n@p@lm válasza #40553216 (#42369) üzenetére


n@p@lm
őstag

Faintos.
Sitty-sutty a takarítás vele, nagyon pörgős, ez az egész gépre elmondható.
Előtte egy Samsung pzs nélküli volt (SC 9150), hátul nagy fix kerekekkel, már "közlekedni" is kényelmetlen volt.
A Mielevel szó szerint táncolni lehet, mozgékony mint egy 20 éves kislány :D

(#42378) Cyrin válasza n@p@lm (#42377) üzenetére


Cyrin
addikt

nagyon nagy az a fej, és bár jól mozog, a kisebb zugokba nem fér be. a gép is elég nagy. ez alapján én kizártam+plusz az egyedi hepa és porzsák miatt.

(#42379) koxx válasza sharp4 (#42376) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mi is néztük ezt a tekát, jó kérdés, hogy megér-e ennyivel többet. HLB 840-et vagy 860-at veszünk valszeg.

n@p@lm: durván jó cucc, én egy pzs nélküli eluxot cseréltem, na azzal volt szopás rendesen, igaz nem is egy árkategória a két gép

[ Szerkesztve ]

(#42380) Grande Ale válasza n@p@lm (#42358) üzenetére


Grande Ale
őstag

Nekünk C2 van, egy élmény vele porszívózni. A porzsák, a szűrőrendszer, egyszerűen kiváló. Jól választottál.

(#42381) simico válasza blattida (#42346) üzenetére


simico
aktív tag

MM is szereti ugyanezt csinálni. Nekem vígan eladtak online rendelésből visszaküldött hibás terméket. A dobozon még rajta volt a korábbi kiszállítási címke is az előző vevő nevével és címével.

(#42382) peppe79 válasza wrox (#42375) üzenetére


peppe79
senior tag

Ez így van. A Neff "specialitása" a sütők, a többi háztartási gépük lényegében saját márkajelzéssel ellátott Bosch vagy Siemens.

(#42383) koxx válasza peppe79 (#42382) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Múltkor vettük észre MM-ban a Neff slide&hide sütőjét, csak pislogtam, de amikor megláttam, hogy 300k+ gyorsan levettem a listámról :D

(#42384) peppe79 válasza koxx (#42383) üzenetére


peppe79
senior tag

Lehet, hogy drága, de remélhetőleg az ára továbbra is a minőséget tükrözi. Én az alapmodellel szemezgetek, nekünk az is elég. Egyelőre marad az Electrolux sütőnk, de annak a javítására már nem kívánok pénzt költeni. A drágább Neff modellek közt van ugyan néhány hasznos program, extra fícsör, de például a TFT kijelző, a shift control pont nem hiányzik. 1-2 hónapon belül utalja nekünk a pénzt a Fundamenta. Ha lesz majd MM féláfás akció, vagy valami hasonló, akkor megveszem a Neff alapmodellt.

(#42385) koxx válasza peppe79 (#42384) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nekem megfelel a 150ezres Teka is :)

Btw 45cm széles beépíthető mosogatógépből van ajánlott modell? lehetőleg ne a 300ezres Miele. Úgy max 150-ig.

(#42386) n@p@lm válasza Cyrin (#42378) üzenetére


n@p@lm
őstag

Mármint a Mielet?

(#42387) koxx válasza Cyrin (#42378) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"plusz az egyedi hepa és porzsák miatt." :F minden gyártónak egyedi. Mi ezzel a probléma?

(#42388) pjen válasza koxx (#42387) üzenetére


pjen
félisten

Nem.Most vettem Philips Gyári S-bag zsákot.Azt írják 60% jobb mint a no name.Viszont jo az AEG Elux,Tornádó,Volta gépekhez.Egyébként a no-name S-bag nagyon sok porszívóval müködik.

(#42389) Blood Mage


Blood Mage
senior tag

[Hűtő]
Kinéztem egy LIEBHERR CUEF 3311-es hűtőt a MM-ben amit már majdnem meg is vettem de az amazon német oldalán sokan visszaküldték hogy nagyon hangos.
A max keretem pont ez a 125k lenne és fontos hogy kb 55 cm széles legyen. A jelenlegi hűtőt is pont a hangja miatt cserélem, valaki tud ajánlani valamit?
Ahogy olvastam nagyon gyenge már minden elektronikai gép minősége ezért is akartam Liebherr-t, de hát valószinűleg pont a kompresszort spórolták el... :(

Más: használt müködő hűtőt van olyan bolt aki megvesz pl felújításra? pl 30k-ért 60cm széles FAGOR kombi kb 6 éves.

:R

(#42390) #32577792 válasza Blood Mage (#42389) üzenetére


#32577792
törölt tag

Nagyon hangos?
Nem tudom, online megvenném, MM-ben, aztán ha nagyon hangos, elállsz.
55cm-ben nem olyan nagy a választék. Elsőre mi is ezt a méretet néztük, aztán ajtónyílást bővítettünk.
Akkor a másik ilyen méretű a Beko valemelyik gépe volt, nem tudom már melyik.

Itt visszakeresel, éppen erről volt egy kép, amin a kompresszor volt, ami állítólag jó minőségű.

(#42391) #94529552 válasza wrox (#42375) üzenetére


#94529552
törölt tag

Én ezt azért úgy közelíteném meg, hogy a Neff alsó árkategóriája kb. a Bosch középső szintjének felel meg(Serie4), tehát, ha fentebb nézelődünk a Neffnél, akkor már több lesz a különbség. De igazad van a promó miatt most jobb vételnek tűnik a Neff.

(#42392) #94529552 válasza wrox (#42375) üzenetére


#94529552
törölt tag

Blood Mage Lehetséges, hogy a Liebherr alsó kategóriában váltottak kompresszor beszállítót(olcsósítás), és ettől lehet a sok panasz. Még Gorenje van ebben a méretben, de papíron magasabb zajszinttel.

koxx AEG vagy Bosch Serie | 4 Silence Plus Mosogatógép, 45 cm Teljesen integrálható készülékek.

[ Szerkesztve ]

(#42393) Blood Mage válasza #32577792 (#42390) üzenetére


Blood Mage
senior tag

+ (#42392) Pumma

utánanézek köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#42394) #32577792 válasza Blood Mage (#42393) üzenetére


#32577792
törölt tag

Kompresszor
Nem olyan túl régi poszt.
Végigolvasva az első hurrás ÁK véleményeket, nem nagyon találtam hangos jelzőt rá.

(#42395) BBéci válasza #32577792 (#42390) üzenetére


BBéci
titán

A zaj engem is zavar, ezért fontos szempont, hogy halk legyen a hűtőgép.
Másik fontos kritérium a szélesség, mert elegem van a folytonos kínlódásból, amikor valami nagyobb méretű tepsit, dobozt, lábast akarok elhelyezni. Ezért szeretnék ilyen széleset: [link]!
Létezik hasonló felépítésű Whirlpool, de azt nem merném megvenni.[link]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42396) #32577792 válasza BBéci (#42395) üzenetére


#32577792
törölt tag

Hát ehhez új házat kellene építenem :)
Amit vettem Samsung hűtőt, nekem teljesen csendes. Amíg lehűtött, volt némi hangja.
Tegnap megmértem a hőmérsékletet benne. 5 fokra van állítva, az összes polcon 4,5-4,6 fok volt, az ajtóban 6,3.
Fagyasztót viszont nem tudtam ezzel a hőmérővel.

(#42397) BBéci válasza #32577792 (#42396) üzenetére


BBéci
titán

Jelenleg egymás mellett áll két darab 55 centi széles hűtőszekrény (az egyik fagyasztó), közöttük van 10 cm távolság, tehát a helyükre bőven elfér a széles Sharp. Egy légtér a konyha és az ebédlő.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42398) #32577792 válasza BBéci (#42397) üzenetére


#32577792
törölt tag

Az ajtó a probléma nem a belső tér nálunk :)

(#42399) BBéci válasza #32577792 (#42398) üzenetére


BBéci
titán

Nem értem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42400) pjen válasza BBéci (#42399) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudják bevinni. :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.