Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14151) Atlantis válasza viny (#14150) üzenetére


Atlantis
veterán

Vagy úgy, az más. Ízlés kérdése akkor, nekem mondjuk a meglévő LG cuccaimmal nincs bajom.

csaba17: attól függ, mit akarsz fúrni.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#14152) Morris válasza macilaci78 (#14148) üzenetére


Morris
veterán

Mi nem vasalunk! :D

(#14153) Rypejakten


Rypejakten
addikt

hello!

90 ezer környékén lehet értelmes, felültöltős mosógépet kapni, lehetőleg ~3-5 év garival?
ez gondolom túl olcsó, hogy jó legyen.

(#14154) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Bosch márka boltot tud vki kecskeméten vagy a környékén? Esetleg Tiszakécskén?

Battletag: hojszi#2983

(#14155) csaba17 válasza Atlantis (#14151) üzenetére


csaba17
senior tag

inkább csak fát, falat 1-2 polcnak, kábeldoboznak, meg max vékonyabb fém lemezt, semmi extra. de noname-et meg nem akarok venni, a skil márkáról meg felemás infókat hallok így azt elvetném.

(#14156) Atlantis válasza csaba17 (#14155) üzenetére


Atlantis
veterán

Ha az a fal nem beton, arra jó lehet hobbiszinten.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#14157) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Bosch WTB 66200 szárítógép-et nem igazán találok mert kiment volna a forgalomból?

Battletag: hojszi#2983

(#14158) tildy válasza viny (#14150) üzenetére


tildy
nagyúr

Csak óvatossan, nekünk samsung ecobubble van, és 65 cm mély.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14159) kenwood3


kenwood3
őstag

Sziasztok!

Van 1 szarvasi mini espresso kávéfözőm, ami egyik nap elromlott. A hiba az , hogy nem melegíti a vizet. A kérdésem az lenne, hogy mi lehet ennek az oka, illetve, hogy javítható-e ? A válaszokat előre is köszönöm !

Mi az az ekezet dragasag??

(#14160) Acef válasza Intel fan11 (#14157) üzenetére


Acef
addikt

Inkább Siemenst keress/vegyél, mert 10%-ot visszakaphatsz a vételárból. [link]

[ Szerkesztve ]

(#14161) Intel fan11 válasza Acef (#14160) üzenetére


Intel fan11
őstag

Siemens és a Bosch ez 1 cég? Nagyon hasonlítanak a vonalak meg a típusszámok is hasonlók!

Battletag: hojszi#2983

(#14162) zoltan6 válasza Intel fan11 (#14161) üzenetére


zoltan6
őstag

igen már 1967 óta,wikipedia :K

(#14163) laszlo168 válasza kenwood3 (#14159) üzenetére


laszlo168
senior tag

Igen javitható, leszeded a hátulját, van benne egy kis bimetál érzékelő, rá van szoritva egy csavarral a fütés részre, azt kell kiiktatni.

(#14164) Acef válasza Intel fan11 (#14161) üzenetére


Acef
addikt

:K eddig is, de főleg most, hogy a maradék részvényt is megvette a Bosch.

(#14165) Intel fan11 válasza Acef (#14160) üzenetére


Intel fan11
őstag

Igazából karácsonyra tervezem a vásárlást, addig nézelődök érdeklődök! Ez a hőszivattyú kondenzációs dolog nem igazán tiszta. Régebben azt írták hőszivattyúst vegyek. Miért van az, hogy pl 1 Bosh gépet vhol hőszivattyúsnak írják vhol kondenzációsnak vhol pedig hőszivattyús kondenzációsnak? :)

Battletag: hojszi#2983

(#14166) Acef válasza Intel fan11 (#14165) üzenetére


Acef
addikt

Bosch és Siemens már csak hőszivattyús van.

A hőszivattyús szárítók előnyei:
- kb 50%-al kisebb fogyasztás (~kb 250kWh/év)
- nem ad ki meleget (nem fűti a helyiséget)
- nem párásít
- kb 15-20%-al kisebb hőfokon szárít = kíméletesebb
- a többségének textilkímélős dobja van

[ Szerkesztve ]

(#14167) Intel fan11 válasza Acef (#14166) üzenetére


Intel fan11
őstag

ez jól hangzik, de sok helyen miért írják kondenzációsnak?

Battletag: hojszi#2983

(#14168) Acef


Acef
addikt

Lehet, hogy
- beragadt
- külfödről hozott, javított gép
- nem értenek hozzá

/a külföldi webshopos gépekre nincs -10%! Csak amit a HU BSH importál.

[ Szerkesztve ]

(#14169) VIPowER válasza Rypejakten (#14153) üzenetére


VIPowER
senior tag

Nálunk egy ilyen megy 12 éve, heti kb 3 alkalommal használva. Hozzányúlva még nem volt. Az újabbak nem tudom milyenek. Vedd meg azt amit linkeltem. :D

(#14170) Intel fan11 válasza Acef (#14168) üzenetére


Intel fan11
őstag

Szóval Siemenst ajánlasz! Konkrétan melyik típust érdemest megvenni ha választani kell? December folyamán szeretném megvenni! Szted akkor is él még ez az akció?

Battletag: hojszi#2983

(#14171) Acef válasza Intel fan11 (#14170) üzenetére


Acef
addikt

2015 végéig tart az akció.

Nem csak a Siemenst ajánlom, de az akció miatt jobb vétel mint a Bosch.
Kb 200 körül indulnak, 250 körül már nagyon jó szolgáltatás.

Az LG-t is nézd meg, [link] szárító állvány, gőz. Jó gép, és ez is ~250e Ft.

Kondenzációs/hőszivattyús elnevezés
- a hőszivattyús is kondenzál = kivonja a párát (sz.tem néhol ezért a szezon/fazon keverés)
- a kondenzációs nem hőszivattyús

[ Szerkesztve ]

(#14172) Intel fan11 válasza Acef (#14171) üzenetére


Intel fan11
őstag

Ez nagyon jól hangzik. Pont beleférnék a decemberi siemens vásárlásba! Köszönöm az infókat! Majd még olvasok róluk! Csak itt árakat nem találok! Bocs a bénaságért !

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#14173) Acef válasza Intel fan11 (#14172) üzenetére


Acef
addikt

Szívesen

arukereso.hu ;)

(#14174) Intel fan11 válasza Acef (#14173) üzenetére


Intel fan11
őstag

Nem tudok dönteni melyik típust vegyem! Amit észre vettem 1-2 decibel hang különbség. Fogyasztásba pár kwatt!

Battletag: hojszi#2983

(#14175) macilaci78 válasza Intel fan11 (#14174) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Dobj fel egy érmét... :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#14176) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

MGCS ügyben még továbbra sincs senkinek infója?

Mivel eltelt 3 hónap, hátha vmit változott a kínálat. anno a Gorenje WS6843 T/S gépet találtam a legjobbnak ár/érték és külső szerint a keskeny gépek között. Egyedüli "bajom" vele, hogy nem inverteres. Szerintetek van most jobb vétel?

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#14177) Traxx válasza fi:zi'k (#14176) üzenetére


Traxx
őstag

Ha jól rémlik, akkor 120 nap az elbírálás ideje, és a magyar közigazgatás általános tempóját nézve szerintem nem irreális, hogy a 119. napon lesz eredmény :D

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#14178) fi:zi'k válasza Traxx (#14177) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Tisztában vagyok vele, csak gondoltam hátha mégis. :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#14179) mzso válasza fi:zi'k (#14176) üzenetére


mzso
veterán

Egy mosógépnél mi inverteres? Általában egye éramból csinál váltóáramot AC motorhoz, de ez itt nyilván nem áll fent.

(#14180) Acef válasza fi:zi'k (#14176) üzenetére


Acef
addikt

Az érvényes pályázatok mind nyertek, ezért növelték a keretet.
Októberről csiripelnek a verebek.

[ Szerkesztve ]

(#14181) fi:zi'k válasza Acef (#14180) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ezt is olvastam korábban. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#14182) Acef válasza fi:zi'k (#14181) üzenetére


Acef
addikt

+1 infó, valsz. részletekben engedik ki, tehát csak a kezdés várható októberre, van aki lényegesen később kapja meg

[ Szerkesztve ]

(#14183) kenwood3 válasza laszlo168 (#14163) üzenetére


kenwood3
őstag

Szia!

Köszi a választ! Akkor, hogy ertsuk egymast, melyik reszre gondolsz? A felso szigetelt reszre [link] ?
Koszi!

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#14184) Intel fan11 válasza macilaci78 (#14175) üzenetére


Intel fan11
őstag

Magyarán tök mind1?

Battletag: hojszi#2983

(#14185) laszlo168 válasza kenwood3 (#14183) üzenetére


laszlo168
senior tag

Igen, pont az az.

(#14186) kenwood3 válasza laszlo168 (#14185) üzenetére


kenwood3
őstag

Köszi, a segítséget! :R

Enélkül tényleg működik :K . Most már csak annyi kérdésem lenne, hogy ezt a hőbiztosítékot, vagy nem is tudom mi a pontos neve, nem kell tenni bele másikat? Valami funkciója biztos van!? Igazából semmilyen írás nem látszik már rajta, így azt se tudom, hogy milyen kellene bele pontosan? Ezt meg tudnád mondani esetleg ? Illetve hol találok ilyen alkatrészt?
Köszi előre is ! :R

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#14187) Mate


Mate
nagyúr

Na ahogy elnézem legalább egy hete nem volt téma a porszívó :D

Hűtőt és mosógépet megvettük (ezúton is köszönet Acef-nek. Tökéletes mind a kettő és áruk is jó volt :) ), most viszont eljött a porszívó.

Vizest nem akarok, ahogy tartályost is elvetettem. Legegyszerűbb a porzsákos. Viszont ezen belül fogalmam sincs. Még itt olvastam korábban erről az S-bag-ről. Egész jónak tűnik, hogy több márka támogatja, így ezt előnynek tartom. Sencor-t elvetettem, mert amennyire ajánlották régen, annyira sok panasz van rá mostanában.

Szóval mit tudtok ajánlani max. 30-ig? Ja igen, leginkább parketta és kő lesz vele porszívózva.

[ Szerkesztve ]

(#14188) Apollo17hu válasza Mate (#14187) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Tippet nem tudok adni, de én végül egy Bosch BGL2B110-t vettem, mert le volt értékelve az Auchanban. Ami pozitív, hogy elég jól szív, hosszú a kábele, és a teleszkópos cső miatt sem kell hajolgatnom. Negatív, hogy lehet, hogy elkezdtem leégetni a motorját, mert minden szart (törmelék, kábeldarab stb.) feltakarítottam vele a lakásban, és hát szag alapján nem biztos, hogy tetszett neki. :D

[ Szerkesztve ]

(#14189) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Vissza térve! a szárítógép használatára kicsit! Ki hogy használja? Én elképzelésem az h amit kimosok azt átrakom szárítani közbe indítok másik mosást mire jönne a köv. adag szárítás addigra végez az elsővel és így tovább! Rossz elképzelés?

Battletag: hojszi#2983

(#14190) csemberlen válasza Intel fan11 (#14189) üzenetére


csemberlen
őstag

Ha van 2 külön áramkörön lévő dugaljad , ugyanis 2*10A-t simán felzabálnak, akkor lehetséges. Persze a villanyórádnál lévő kismegszakitónak is bírnia kell.
A háztartási mosógépnek különben nem tesz jót ha egymásután többször mosol.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#14191) Intel fan11 válasza csemberlen (#14190) üzenetére


Intel fan11
őstag

Persze nálunk a háztartási gépek külön áramkörön vannak! Van h 1nap 4et is kimostam pl nyáron a 40 fokba 1 mosás alatt kinn megszárad 1 adag! 16 A-es amúgy a kismegszakítóm! Jelenleg is többszőr használtam pl mosogató gépet és mosógépet 1ütt! Semmi gond nem történt. Persze villanyórától húzott külön vezetéken van mind2! Külön vezetéken lesz a szárítógép is és tervbe van elektromos tűzhely is azis külön vezetéken lesz!

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#14192) csemberlen válasza Intel fan11 (#14191) üzenetére


csemberlen
őstag

Csak bírja a villanyórád ezt a sok gépet.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#14193) Intel fan11 válasza csemberlen (#14192) üzenetére


Intel fan11
őstag

Annyit hozzá fűznék még, hogy ha új gépet veszek mindig villanyszerelőt hívok h húzzon külön vezetéket a géphez! És mondta h vagy ne használjak 2 gépnél 1szerre többet vagy pedig szoljak az áram szolgáltatónak h a 16 amperes kismegszakítót cserélje 32 amperosra megemelkedett használatra hivatkozva kötelességük cserélni ingyen! Villanyóráról nem beszélt a villanyszerelő h bírja vagy nem! Azt is cserélni kéne nagyobbra?

Battletag: hojszi#2983

(#14194) pjen válasza Intel fan11 (#14193) üzenetére


pjen
félisten

A villanyórát nem cserélik,csak a kismegszakítót viszont ha jól tudom regisztrált vill szerelővel igazolnod kell,hogy a belső hálózat alkalmas a bővítésre.Ez viszont pénzbe kerül. :((

(#14195) Atlantis válasza pjen (#14194) üzenetére


Atlantis
veterán

Jól tudod. Mi is nemrég bővítettünk 32A-re, ott is szakvélemény kellett, más kérdés, hogy nálunk újra lett húzva a lakás és így benne volt az árban a véleményezés is.

Intel fan11: a villanyórától nem hinném, hogy vezetéket húznak a gépeidnek, inkább a kismegszakítóktól Természetesen utóbbi fizikailag lehet a villanyóra mellet is, de a kettő azért nem ugyanaz. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#14196) Morris


Morris
veterán

Elkezdtük használni a páramentesítőt kb 2 hete. Eddig nagyon jó!
Rengeteg vizet összegyűjt és érezhetően szárazabb a levegő is. A ruhák pedig nagyon hamar megszáradnak!
Szóval nagyon jó ötlet volt. Sokkal jobb mint az egybe mosó/szárítógép, vagy maga a szárítógép.

[ Szerkesztve ]

(#14197) pjen válasza Intel fan11 (#14193) üzenetére


pjen
félisten

Egyébként ameddig 16A os villany órád van felesleges minden géphez külön vezeték,egy 2,5 ös gerinc és 1,5 ös leágazások bőven elegendőek.

(#14198) Intel fan11 válasza pjen (#14197) üzenetére


Intel fan11
őstag

Igen. Csak a lakasban 1,5es vezetékek futnak a falban ami ujra lett huzva! Es a leg1szrubb ha villanyoratol húzunk a padláson keresztül 2,5os vezeteket a használt gepig! Egyebkent azert mondom h órától mert nalunk a kismegszakito az ora törzsön van rajta! Es mennyibe kerul 1ilyen szakvelemeny?

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#14199) pjen válasza Intel fan11 (#14198) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom a konkrét árakat. :)

(#14200) Intel fan11 válasza pjen (#14199) üzenetére


Intel fan11
őstag

De ezt 1 hivatalos vill szerelő csinálja? Írnia kell 1 papírt, hogy indokolt? Sztem ír nekem ilyet a koma mivel ismerős!

Battletag: hojszi#2983

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.