Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14251) csemberlen válasza Intel fan11 (#14249) üzenetére


csemberlen
őstag

összesen 1 db 16A a villanyórádnál van?
Ennyi minden nem tud menni egyszerre az biztos 32A-ról, ha egyszerre elindítanád.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#14252) Csabroncka


Csabroncka
Topikgazda

MOSÓGÉP ÉS MOSÁS

Találtam itt egy érdekes szösszenetet, olvasásra fel, érdemes!

"in medias res"

(#14253) Intel fan11 válasza csemberlen (#14251) üzenetére


Intel fan11
őstag

4 db 16 Amperes biztosíték van jelenleg ugye 4 vezeték megy a villanyórától! És a villanyórán van 1 db 16 amperes kismegszakító! most ezeket az ampereket amiket a gépek vesznek fől a biztoítáékhoz kell számolni vagy a kismegszakítóhoz? Akkor nekem a 32 amperes kismegszakító is kevés lesz? 64-es kell?

Tisztábban látás végett! 1 vezeték ugye a lakás falaiban megy. 1 melléképületbe. 1 a Mosógéphez. 1 pedig mosogatógéphez, de ezen van 1 vízmelegítő meg a mikró! ezeken mind külön külön van 1-1 16 Amperes biztosíték! + ugye a 16 amperes kismegszakító!

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#14254) csemberlen válasza Intel fan11 (#14253) üzenetére


csemberlen
őstag

32A mindenképpen kelleni fog, ha ésszerűen használod elég lesz. ha nem akkor folyamatosan lenyomja. Keress regisztrált villanyszerelőt a 32A-hez.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#14255) Intel fan11 válasza csemberlen (#14254) üzenetére


Intel fan11
őstag

igen. A 32 A-es kismegszakító ügye folyamatban van! azt mondta a szolgáltató ezt még ingyen kicserélik. Es akkor a villan tüzhelyhez egy 2,5-es vezetéket húzzunk az órától a villanytűzhelynél pedig erről vegyük 2-é 1,5 ös vezetékkel 1ik a sütőhöz lenne kötve a másik pedig a főzőlaphoz? 16 A-es biztosítékok elegendőek? Az az igazság elképzelhető, hogy hétvégi napon sütés főzés mosás mosogatás menne 1szerre! Tehet mosógép szárítógép mosogató és sütés főzés! Így is elég a 32 Amper? Most jelenleg a 16A-es bírja a mosogató, mosógépet meg vízmelegítőt! Meg őszintén nem akarok ezen agyalni mikor mit használhatok!

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#14256) pjen válasza Intel fan11 (#14255) üzenetére


pjen
félisten

Nem,ha lesz 32A a tűzhelyhez 6mm es vezetékek kellenek,a vizmelegítőhöz ugye már van küiön vezeték.A 32A az igényeidhez kevés lesz,szerintem hívjál egy vill szerelőt aki felméri a belső hálózatod állapotát és normálisan megtervezi a vezetékezést.Egyébként én a helyedben és az Igényeidet figyelembe véve 3x16 vagy amit nehezebben adnak 1x50A ben gondolkodnék.

(#14257) odrif


odrif
MODERÁTOR

Ezt a fajta gázkazánt hogyan lehet vízzel feltölteni?
[link]

20 éve a Prohardveren

(#14258) Dluinet válasza odrif (#14257) üzenetére


Dluinet
nagyúr

általában rákötik a fűtésrendszerre, ami vízzel van feltöltve,
majd a bejövő ágra a Hideg vizet, a kimenő ágra a meleg vizet, amit átfolyóként melegít fel
végül légtelenítk a rendszert és beállítják

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#14259) pjen válasza odrif (#14257) üzenetére


pjen
félisten

Arra figyelj,hogy általában a szivattyúnál is van egy légtelenítő.

(#14260) odrif


odrif
MODERÁTOR

Köszönöm Urak, szerelő lesz a vége.

20 éve a Prohardveren

(#14261) cikasz válasza fi:zi'k (#13977) üzenetére


cikasz
őstag

Kenwood KM287 lett végül.
Most voltak ezek a glamúrnapok és 20% olcsóbban megvettük az MM-ben.
Tegnap palacsintatészta készült vele, ma házisavanyúhoz reszeltem/szeleteltem vele káposztát, uborkát, sárgarépát, hagymát. Ebéd után a nejem kuglófhoz csinál vele tésztát aztán közben majd a gyümölcscentrifugát is kipróbáljuk!
Szerintem jó választás volt. :K

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#14262) fi:zi'k válasza cikasz (#14261) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A lényeg, hogy elégedettek legyetek vele.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#14263) berek21


berek21
senior tag

Üdv a topiklakóknak. A feleségemmel beszélgetünk itthon arról, hogy mosógépet kellene cserélni. A kérdésünk az lenne, hogy megéri-e olyan gépet venni, ami mosó-szárító egyben? Ha igen akkor melyiket kb 200-250 k lenne rá a keret, ha nem akkor milyen konfig javasolt külön külön. Természetesen e keret így sem változik. Elöre is köszi a válaszokat.

LG Velvet eladó!

(#14264) Csabroncka válasza berek21 (#14263) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Az egybe gépet nem javaslom!

Elöltöltős gép esetén a szárítót rá lehet tenni! Szárító gépet is nagyon muszáj esetekre tartom fontosnak, például ha erősen penészesedik és párás a lakás. Iszonyú mennyiségű energiát emészt fel, és jellemzően a mosógép-kapacitás felét, háromnegyedét képes fogadni, feltételezve, hogy MAX ruhamenyiséggel mosol.

Száraz lakásokba én a hagyományos teregetést az egészség szempontjából is jónak tartom (ez azt jelenti, hogy egy adag ruha 24-34 óra alatt megszárad).

"in medias res"

(#14265) berek21 válasza Csabroncka (#14264) üzenetére


berek21
senior tag

Köszi a gyors választ. A mi házunk egy könnyűszerkezetes építmény. Csak amiatt gondolkodunk szárítógépben, mert nemrég volt egy csőtörésünk ami rendesen megmutatta hogy mi az hogy "penészesedés". Öt főre mosunk, és általában hétvégén, amikor mindenki itthon van. A száradó ruháktól alig lehet elférni ősztől tavaszig. Lehet hogy több lenne a fogyasztás de amikor meglátom az ablakokon a párát, rám jön a sikítófrász. Lehet hogy mégis megkockáztatom a vételt. Lehet tudni hogy mely márka melyik típusa a legmegfelelőbb, a feljebb említett kondíciókkal?

[ Szerkesztve ]

LG Velvet eladó!

(#14266) Morris válasza berek21 (#14265) üzenetére


Morris
veterán

Páramentesítő gép?
Mi most ruháztunk be egyre. Kegyetlen gyorsan megszáradnak tőle a ruhák. Én csak ajánlani tudom.

[ Szerkesztve ]

(#14267) Intel fan11 válasza pjen (#14256) üzenetére


Intel fan11
őstag

Mennyi amúgy egy teljes villanyos tűzhelynek a fogyasztása! Egyébként a jelenlegi felállástól annyi fog változni h karácsonyra jön a szárítógép jövőre pedig a villanytűzhely és jelenleg 16 A-ról megy a mosógép és mosogatógép. Gond nélkül megy 1szerre! Nem fog elég lenni a 32A-os kismegszakító? Amúgy majd kihívom a demasz 1ik partner emberét. Egyébként annyira nem vok képbe kismegszakító és a biztosítékok közt mi a különbség? mert ugye biztosíték van 4 x 16A + az 1x16A kismegszakító!

Battletag: hojszi#2983

(#14268) Intel fan11 válasza Csabroncka (#14264) üzenetére


Intel fan11
őstag

Ezzel nem értek 1et! Nagyon is jó a szárítógép! nem kell a halom ruhát kerülgetni! Nem kell vasalni!Pöszmetet kiszedi! A jelenlegi A++ osztályba tartozók évente 260 alkalmú használat esetén kb 9000 ft-al növeli meg az áram számlát! Ja és persze hőszivattyús kivitelűre gondolom. Akár 50%-al kevesebbet fogyaszt a kondenzációshoz képest! Mondjuk májustól - szeptig meg szabadba teregetünk! Szóval sztem nagyon megéri beruházni 1 ilyen gépre! Ja és amit télen kiadnánk szárítógép villanszámlájára az bejön a locsolás villany árából!

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#14269) pjen válasza Intel fan11 (#14267) üzenetére


pjen
félisten

A tűzhely fogyasztása attólfügg milyen teljesítményűt veszel,vannak többet és kevesebbet fogyasztók.A mosó és mosogató gép szakaszosan fűt ritkán húzzák az órát egyszerre.16A durván =4000W al.A biztosíték az a régi betekerős,ha kimegy cserélni kell.Kismegszakító ami ha lecsapódik fel lehet nyomni.mindegy,hogy az óra alatt van plombálva vagy a lakás kiselosztójában. :)

(#14270) berek21


berek21
senior tag

Kösz mindenkinek a válaszokat, bár a "locsolás villany ára", nekem nem jött le. :U

LG Velvet eladó!

(#14271) Misi1980 válasza berek21 (#14263) üzenetére


Misi1980
senior tag

Mi most vettunk szárítógépet és nagyon jó.A teregetöt kellett kerulgetni álandóan,ez végre megszünt.7-8kg ruhát lehet beletenni egyszerre a szárítóba és kb. 1-óra alatt szekrényszáraz a ruha.Nekünk hőszivattyús gépünk van az energiatakarékos.

(#14272) Intel fan11 válasza pjen (#14269) üzenetére


Intel fan11
őstag

Értem. Tehát 32 A dúrván 8000 wattot visz? 1000 Wattosak a mosogató mosó gépünk + víz melegítő. Szárítógép is ennyi lesz tehát az 4000watt. Akkor 4000 watt maradna a tűzhelynek! Az kevés? És ugye feltéve, hogy 1szerre megy minden! Ritka, de nem lehetetlen!

Battletag: hojszi#2983

(#14273) csemberlen válasza Intel fan11 (#14272) üzenetére


csemberlen
őstag

nézd meg előbb az adattáblákat, inkább a 2* annyi a teljesitményük.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#14274) Intel fan11 válasza csemberlen (#14273) üzenetére


Intel fan11
őstag

Épp Nézegetem 8-10 KW-osak! Lehet kombináltat kéne nekem venni! Olcsóbb is. És úgy már 100%ék elég a 32 A-os kismegszakító! Amúgy azért akartam teljes elektromost, hogy könnyebb takarítani mint a gázost jobban is nézki, de viszont jó sokat fogyaszthat! Meg elektromoson jobb főzni is azért! Legalábbis sztem!

Battletag: hojszi#2983

(#14275) cekkk válasza Csabroncka (#14264) üzenetére


cekkk
veterán

Iszonyú mennyiségű energiát emészt fel, és jellemzően a mosógép-kapacitás felét, háromnegyedét képes fogadni, feltételezve, hogy MAX ruhamenyiséggel mosol.

Ezt én erős túlzásnak tartom, nekem egy Siemens WT66B200BY ami 8 kilós pamutból és 1.79 kWh a fogyasztása.
Klímát használsz? :U

Lehet ezekbe rendesen pakolni és legalább nem a lakást párásítja az ember.

[ Szerkesztve ]

(#14276) cekkk válasza cekkk (#14275) üzenetére


cekkk
veterán

WHIRLPOOL HSCX 10440 ez pedig 10 kilós.

(#14277) Csabroncka válasza cekkk (#14275) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Nézd a költségtakarékosabb fogyasztás a "0" fogyasztás, nem hiszem hogy csak azért mert mondjuk energiatakarékos egy izzó feleslegesen használnád?
Pontosan ezért kérdeztem rá a párára.
Nálunk száraz a lakás levegője, gyakorlatilag 1 éjszaka alatt leszáradnak a ruhák. Télen párától függetlenül szellőztet azért az ember, de ott ahol folyik a fal és az ablak valóban nincsen más megoldás a szárítógépen, vagy párátlanítón kívül.

Az hogy vasalni sem kell utána a ruhákat, nekem ez új dolog :F

megj: igen mihez képest sok a fogyasztása, az általad említett fogyasztással én úgy tudom egy 50 nm2-es lakás simán hűthető (ha már a klímát szóba hoztad)

"in medias res"

(#14278) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Mikrosütőnél mire kell figyelni? Kb. annyira értek hozzá, mint a porszívókhoz. (semennyire)
Semmi extrára nem használnám, csak ételt melegíteni. Néha kukoricát pattogtatni.
Konyhaasztalon helyezném el (ne beépíthető legyen), fehér passzolna a bútorhoz.
20-25k lenne a keret rá.

Van esetleg bestbuy, vagy várható akció a következő néhány hétben?

(#14279) DeFranco válasza Apollo17hu (#14278) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én az alapján választottam (samsungot ;] ) hogy a tetején ne legyen szellőző, csak az oldalán, mert így a teteje is pakolható, ami sok hasznos négyzetcentimétert jelent.

(#14280) pjen


pjen
félisten

Sziasztok.Nem rég vettem mikrót,egy Samut.Volt már pár mikrom,de ilyen még nem.Ha bekapcsolom és becsukom az ajtót elalszik benne a lámpa.Van még valakinek ilyen,vagy én fogtam ki?

(#14281) cekkk válasza Csabroncka (#14277) üzenetére


cekkk
veterán

Én megutáltam a szárítás, kerülgetni kell sokat nem tudsz mosni, mert akkor az egész lakást akár elfoglalja a ruha.
Az hogy vasalni sem kell utána a ruhákat, nekem ez új dolog
Ki kell próbálni, de egyébként a jobbak tényleg nem gyűrik össze a ruhát.

Venni kell ezt is egyet kipróbálni úgy mint a tápkábelt, van akinek bejön van akinek nem, nekem az nem jött be a szárítógépet meg semmi pénzért nem adnám oda.

Ismerős párnak is vettünk egyet, nekik 2 óvodás gyerek van, iszonyat sokat mosnak és így azóta ilyen rossz időben nem kell bent szárítani.

[ Szerkesztve ]

(#14282) zsiz válasza Apollo17hu (#14278) üzenetére


zsiz
őstag

én most vettem egy ilyet Samsung ME71A, de nem feltétlenül ajánlanám... a másik kiszemeltem Gorenje MMO20*, ebből van fehér, inox, digitális, mechanikus... ezzel lehet, hogy én is jobban jártam volna. illetve ezeken gondolkodtam még: [link]

arra figyelj, hogy minél nagyobb legyen, minél jobb teljesítményű, és minél több garival, valamint ha nem kell plusz funkció (pl grill) akkor ne fizesd ki feleslegesen, keress olyat amiben nincs. bár 20-25k-ba nem nagyon fér bele szerintem csak 20-23 literes és 800W-os

a régi mikrónk 900W-os volt, nem tudom mennyit számít hogy a mostani csak 800W-os, de az tuti hogy a reggelim a régiben 2-2,5 perc alatt kész volt, most 2 perc után még 2 percre vissza kellett tennem. de a többieknek is feltűnt, hogy tovább kell melegíteni vele mint a régivel.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#14283) nesa válasza cekkk (#14281) üzenetére


nesa
veterán

Nekunk egy regebbi egyszeru aeg lavatherm szaritogep van, kb 1,5 adag fer bele, es igen nem kell vasalni ha program vegen kiveszi az ember ha benne marad sokaig akkor azert osszegyurodik,, a mosasnal az obliton lehet sporolni vele.

[ Szerkesztve ]

(#14284) Acef válasza zsiz (#14282) üzenetére


Acef
addikt

Sztem ne a Gorenjét . Mikróban nem az igazi.

Inkább az Electrolux.

[ Szerkesztve ]

(#14285) Intel fan11


Intel fan11
őstag

https://www.mall.hu/elektromos-tuzhely/siemens-hc724220-szabadonallo-elektromos-tuzhely?utm_id=at1%213170188&utm_source=facebook_roi_dpa&utm_medium=cpc&utm_term=ROIHUNTER&utm_campaign=DPA+-+Category%3A+EA--All+EA+-+3+Day+View+DNP+MPA+%28desktop%29&utm_content=at1%213170188

villanytűzhelyben siemensről mi a vélemény? konkrétan ez nagyon jó árban van!

Battletag: hojszi#2983

(#14286) Acef válasza Intel fan11 (#14285) üzenetére


Acef
addikt

Milyen gart ad a MALL.HU? :F
A HU importőtől veszi, vagy külföldi?

Az AEG 60cm széles tűzhelyet nézd meg ha spórolni akarsz. Korrekt készülék, és kb 40-50 e Ft-al olcsóbb mint a HU import Siemens.

(#14287) Intel fan11 válasza Acef (#14286) üzenetére


Intel fan11
őstag

2 év garit ír! AEG nekem elég noname-ül hangzik! Ki gyártja?

Battletag: hojszi#2983

(#14288) cekkk válasza Intel fan11 (#14287) üzenetére


cekkk
veterán

Kérdezz rá a Siemensnél a mall oldalról vásárolt gépre mennyi a garancia.

Az aegre keress rá. Bár szerintem túl árazott mint az Electrolux.

(#14289) Acef válasza Intel fan11 (#14287) üzenetére


Acef
addikt

Az Electrolux csoport tagja. Jó, igényes készülék. (csak nem vasaló, hajszárító, stb-ben)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#14290) Intel fan11 válasza cekkk (#14288) üzenetére


Intel fan11
őstag

[link]

Ez is jó ár és elég sokat tud! Bár nekem ez az AEG márka semmit se mond!

Egyébként olvastam olyat hogy nem jó a kerámia lapos tűzhely mert lassan forr fől az étel és csúszkál az edény rajta! Ezért jobb a kombinált! Ez mennyire igaz? elég bizonytalan vagyok, hogy kerámia lapos legyen vagy kombinált!

Őstag létedre nem tudod használni a link gombot :F

[ Módosította: koxx ]

Battletag: hojszi#2983

(#14291) cekkk válasza Intel fan11 (#14290) üzenetére


cekkk
veterán

A link gombot légyszíves használd.
Keress rá akkor a márkára, ha nem mond semmit.

(#14292) Csabroncka válasza Intel fan11 (#14285) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Link gomb?

Cekkk: nálam túl száraz a levegő, kíváncsi leszek tavasszal az ablakcsere után, megfontolom ;)

"in medias res"

(#14293) Acef válasza Intel fan11 (#14290) üzenetére


Acef
addikt

:K

Bár nekem ez az AEG márka semmit se mond!
Nem ismerhetsz mindent. Sokan szeretik. Az ellux csoport prémium márkája.

(#14294) Intel fan11 válasza Intel fan11 (#14290) üzenetére


Intel fan11
őstag

Bocs még sosem használtam a link gombot láttam h írásnál van sok minden lehetőség de sose figyeltem mire való. Csak írni szoktam!

Battletag: hojszi#2983

(#14295) Shadowfax


Shadowfax
addikt

Sziasztok!

Édesanyámnak szeretnénk új kombinált tűzhelyet (felül gáz, alul villany) vásárolni. Elvárások:
-szabadonálló, fehér színű zománcozott lehajtható tetővel
-tudjon légkeverést
-a nagy gázégő lehetőleg hátul legyen, ne elől
-egykezes szikragyújtás

Ami ezeknek megfelel: Gorenje K55320AW. 86k körül van. Van ezzel a tűzhellyel kapcsolatban tapasztalata valakinek? Vagy esetleg hasonló árban valami mást tudnátok ajánlani?

Még egy kérdés: ha pl. az edigitalnál rendelem meg, ingyen elhozzák, viszont nekünk kellene a Gorenje szervizzel intézni a gázbekötést?
A régi tűzhelyet csak akkor viszik el, ha mi előzőleg "leszereljük" a gázról? Ehhez kell szakember, vagy házilag is megoldható? :B

(#14296) Acef válasza Shadowfax (#14295) üzenetére


Acef
addikt

Jó választás a K 55320 (minőség, szolgáltatás, felszereltség).

Viszont azt olcsóbban is megveheted, az árukeresőn 78000 körül írja az MM-nél.

A szervizzel neked kell beszélned, kb 8000 + a cső ára a bekötésnek. A régit kérdezd meg a szerviztől, hátha ők is elviszik a beüzemeléskor. Egyébként házilag is leszerelhető, gázcsap elzár, kulcs, ...

[ Szerkesztve ]

(#14297) Shadowfax válasza Acef (#14296) üzenetére


Shadowfax
addikt

Köszi a választ!
85k a Media Markt-nál. Ott rákérdeztem a bekötésre, azt mondták, hogy a házhozszállítás után 72 órán belül jön ki a szerviz bekötni. Tehát van valami szerződéses partnerük.
Én jobban örülnék, ha az új idehozatalával a régit egyből elvinnék, mert elég kevés hely lenne két tűzhelyet kerülgetni...

(#14298) zsiz válasza Shadowfax (#14295) üzenetére


zsiz
őstag

Nekem ennek a nagy testvére van (60 centis) és egy rossz szavam nem lehet rá. Szóval jól választottál.

Én is a Media Markt-ot ajánlanám, egyrészt a garancia miatt (gyártói -igaz, az edigitalnál is az ha jól tudom), másrészt nekem ha jól emlékszem 3k-ért hozták házhoz (kb 25km-re), 1 vagy 2 napon belül -már nem emlékszem pontosan- küldték a beüzemelőt. A szerelő elviszi a régi készüléket, igaz mi nem akartuk, hogy elvigye mert jó lesz az még vész/költözés esetén.

Mi bent a MM-ban intéztünk mindent. Megrendeltük, kifizettük a készüléket, a szállítást és a bekötést. Majd mikor küldték a szerelőt még az anyagköltséget kellett fizetni (gázcsap+cső). A cső mondjuk nem volt olcsó.

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#14299) Shadowfax válasza zsiz (#14298) üzenetére


Shadowfax
addikt

Köszi!
Akkor a szerviz átlal küldött szerelő viszi el a régit? Mondjuk ez abból a szempontból jó, hogy nem kell tűzhely nélkül legyünk. Max. kicsit szűkösen leszünk. :D

(#14300) zsiz válasza Shadowfax (#14299) üzenetére


zsiz
őstag

igen, legalábbis nálunk úgy volt. bekötötte az újat, aztán kérdezte, hogy a régit elvigye-e vagy megtartjuk.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.