Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14101) Jumbozorz


Jumbozorz
senior tag

Sziasztok,
Milyen hűtőt ajánlatok 100.000 Forintig?Kombinált és a fagyasztó része alul legyen. Minden szín szóba jöhet kivéve a fehér.
Köszönöm előre is. :R

[ Szerkesztve ]

(#14102) nesa


nesa
veterán

Urak elofordulhat hogy cirka 4500-5000 mosas mar utan elkopik a kefe a mosogep motorba?
A minap megalt a technika, mindent csinalt csak nem forgatta a dobot, eloszor azt hittem ekszij aztan a szenkefeknel megkocogtattam most megy, viszont a komutator se tunt valasnak.

(#14103) Real_Necro válasza nesa (#14102) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szerintem előfordulhat. Apósék már cseréltek szénkefét mosógépben. Persze darabokra kellett hozzá bontani.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#14104) nesa válasza Real_Necro (#14103) üzenetére


nesa
veterán

Ezt eleg volt hanyatvagni a konyhaba alul hozzalehet ferni, csalodnom kell a boschba mult honapba a bosch mosogatogepem kezdte hogy nem szivatyuzik, ki is dobtam parkolopalyara amig meg nem csinaltatom (motor jo valszeg vezerlopanel) vettem addig egy talan 1991 es philipset:) , kederek jobb alapotuak mint a 10 eves boschba es no vezerlopanel, programtarcsas mint a hajdu mosogep volt anno, halkan kat kat kat kat, szepen dolgozik 9000 penz volt, gondoltam ennyert eladom ha kesz a bosch (nem igen tudok bukni rajta) de mar gondolkoztam hogy ez annyira egyszeru hogy talan soha nem romlik el.

(#14105) csemberlen válasza nesa (#14102) üzenetére


csemberlen
őstag

Ha egy mai gépre veszel +4 év garit akkor is csak 1000 ciklusig szól. Szóval az 5000 nem egy olyan rossz szám.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#14106) Misi1980


Misi1980
senior tag

Sziasztok!Ha a szárítógép bedöglik és gyártó garanciás akkor a szerelő házhoz jön vagy vissza kell vinni a készûléket oda ahol vettem?

(#14107) csemberlen válasza Misi1980 (#14106) üzenetére


csemberlen
őstag

jönnek :DD

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#14108) elistvan válasza DeFranco (#14058) üzenetére


elistvan
senior tag

Totál el is feledkeztem a válaszról. Tehát a cső sérült meg ami a folyadékot keringeti a rendszerben (amitől ugye hül az egész.) Azt mondta javíthatja 30 ezerért, de 100-ból 5-nél sikerül és nem garantálja hogy fél év múlva nem jön meghint elő a hiba.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#14109) nesa válasza csemberlen (#14105) üzenetére


nesa
veterán

ez komoly, veszek egy gepet 1-2 ev garival es ha fizetek meg 4+ evet akkor is csak 1000 mosas, ez nagy atbaszarintas igy, nalunk az napi 1 ciklus a minimum, nagy atlagba 2-3x mos a felesegem de van hogy 4 is osszejon, szoval az 1000 ciklust legjobb esetbe is kb 1 ev alatt elfogyna.

(#14110) explo1


explo1
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék 45cm-es beépíthető mosogatógépet venni.

120 ezer lenne rá a keret, mit ajánlanátok?

Ami szimpatikus: Whirlpool ADGU 872 IX

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#14111) Dave™ válasza explo1 (#14110) üzenetére


Dave™
nagyúr

Bosch is van ennyiért, szerintem azzal jobban jársz. Series 4-es modellek körül nézz szét.

(#14112) explo1 válasza Dave™ (#14111) üzenetére


explo1
csendes tag

Köszi a választ!

Úgy is jobban járok, hogy a Whirlpoolra 4 év garanciát a Boschra ellenben 2 évet kapok?

[ Szerkesztve ]

(#14113) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok!

hónapok óta vacakol a sütő itthon, ma mondjuk, hogy teljesen meghalt. régi, itt maradt darab volt, fogalmam sincs, mi a típusa.

úgy néz ki, hogy szükség lenne egy újra. nézegettem, elég durva árfekvésük van... tudnátok tanácsot adni?

- króm szín
- csak elektromos
- legalább 3 kerámialap
- 50 széles, 60 mély, 85 magas (értelemszerűen nem beépíthető)

más megkötés nincs. nem szeretnék gagyi sz*rt, szeretem a minőséget, és jó lenne, ha nem halna le két év múlva, de minél olcsóbbra lenne szükség, 100 ezer környékén nem fogok találni? mit javasoltok? illetve nem árt, ha finomakat lehet benne/rajta sütni/főzni, a mostani légkeveréses, de erre nem alapoznék, mert ez mindig is fél lábbal a sírban volt.

köszönöm szépen előre is :R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14114) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Sziasztok!

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy mi a különbség a két takarítógép között?
Zelmer 752ST
Zelmer 752SP

(#14115) Dave™ válasza explo1 (#14112) üzenetére


Dave™
nagyúr

A garancia önmagában még nem "garancia" mindenre. Simén van, hogy elhajt a márkaszerviz azzal, hogy ez kopó alkatrész, és nem terjed rá ki. A Whirlpool és a Bosch nem egy kategória szerintem, ezért javasoltam az utóbbit.

(#14116) Acef válasza hoffman_ (#14113) üzenetére


Acef
addikt

100-ig Zanussit, de inkább 100+ és Gorenjét vagy AEG-et vennék.

(#14117) hoffman_ válasza Acef (#14116) üzenetére


hoffman_
nagyúr

rendben, köszönöm a tippeket :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14118) tildy válasza mzso (#14067) üzenetére


tildy
nagyúr

150-t beepitheto lapra, a masik 150-t a sutore ertettem, nem szabadonallo tuzhelyre. Amugy elnezest a "gaz" irasmod miatt, nekem ertheto volt egyreszt ( mivel irtam mindkettot csereljuk) , masreszt meg gyorsan tudtam csak irni, lehet kifogasnak hangzik, de 3 honapos gyerek mellett nem egyszeru.
Szoval ilyen arak mellett van valakinek tapasztalat? Elextrolux, bosch, vagy egyeb javaslat?

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14119) macilaci78 válasza tildy (#14118) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mi most vettünk Whirlpool beépíthető indukciós tűzhelyet és sütöt. Premium Selection termékekre adnak a 4 év gyári garin felül további +2 év garit termékregisztrációval. Itt az akcióban résztvevő termékek listája.
Beépítve még nincs, szóval használatból fakadó tapasztalatunk nincs, de a 6 év gari ad némi megnyugtató érzést. :)
Főzőlapnál amit olvasással kiderítettünk jó előre: a fém kerettel rendelkező főzőlapok képesek a nagyobb edények alját elemelni a laptól, mert felfekszik a fémen az edény. Ez drasztikusan lerontja a hatásfokát a főzőlapnak.
A másik gondolat: ha kotyogós kávéfőzőt használsz, nézz utána, hogy az adott főzőlap azt a kis átmérőjű felületet tudja-e gazdaságosan hasznosítani.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#14120) tildy válasza macilaci78 (#14119) üzenetére


tildy
nagyúr

Daralos kavegepunk van, de koszi azert , hogy mondtad. Amiket lattam, hogy van zonas, meg zonamentes is. Csak nem tudom melyiket erdemes.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14121) macilaci78 válasza tildy (#14120) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Attól függ szerintem, milyen edényeid vannak, vagy milyeneket szeretnél.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#14122) tildy válasza macilaci78 (#14121) üzenetére


tildy
nagyúr

Eleve olyan tefal es thomas edenyeket vettunk mar korabban is, ami mindegyiken mukodik.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14123) nesa válasza csemberlen (#14105) üzenetére


nesa
veterán

Ma szetkaptam, a gyanum igaz volt szenkefe, az egyik oldal kb 1cm a masik meg talan 8mm volt a kefe.

(#14124) Mate


Mate
nagyúr

Kinéztem egy mikrót, ami jónak tűnik.

Samsung ME732K-S/XEO. Egyetlen probléma, ha tényleg igaz amit írt az egyik tulaj. Lehetséges, hogy nem lehet lenémítani a mikrót és mindig csipog ha végez?

(#14125) koxx válasza Mate (#14124) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ilyet vettem én is. Ez nem mobiltelefon :) miért kéne lehalkítani?

(#14126) bandus


bandus
veterán

kellene vennem egy jó kis vasalót, a mostani nem az igazi. ez valami bosch, 10k kategória, de nehézkes vele a vasalás, nagyon rá kell nyomni a ruhára, így valami modernebb, könnyebben használható és nehezebb darab kellene. van tuti jól bevált tippetek egy kategóriával feljebb, olyan 20-25k környékén? köszi!

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#14127) Mate válasza koxx (#14125) üzenetére


Mate
nagyúr

1. Tök felesleges jeleznie
2. Zavar a pittyegés
3. Ne kelljen fel a család rá :D

(#14128) mzso válasza tildy (#14118) üzenetére


mzso
veterán

Nekem csak Whirlpool szabadonállóval tapasztalatom. A sütő teszi a dolgát. Az indukciós része meg nagy fejlődés volt a gázos után, bár csak igen alapvető funkcionalitást nyújt. Csak fokozatokat lehet kapcsolni.
Szerintem az ilyen márkásabbakkal amiket emlegettél nem nagyon lesz baj indukciós terén.

(#14129) mzso válasza Mate (#14124) üzenetére


mzso
veterán

Én nem tudok olyanról amelyik nem csipog, vagy ki lehet kapcsolni. Egzotikus funkció lehet, ha van ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#14130) #03969024 válasza tildy (#14118) üzenetére


#03969024
törölt tag

Egyéb javaslat: TEKA. Érdemes a márkaboltjukban szétnézni. Sütőben, főzőlapban szerintem magasan veri az általad említett márkákat. Esetleg még Cata...

(#14131) Mate válasza mzso (#14129) üzenetére


Mate
nagyúr

12 éve ugyan az a samsung mikrónk van, így nincs nagy tapasztalatom velük. Ennél viszont ki lehet kapcsolni.

Viszont ha ez igaz, mármint az, hogy szinte minden mikró csipog, akkor lecsapok a samura :)

(#14132) DeFranco válasza bandus (#14126) üzenetére


DeFranco
nagyúr

(#14133) bandus válasza DeFranco (#14132) üzenetére


bandus
veterán

pedig esküszöm rákerestem, de a linked felett elsiklottam valahogy :B
én ezt a kettőt néztem ki: [link] és [link]. kivételesen az olcsóbb jobban tetszik :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#14134) pulutodurumo válasza Mate (#14131) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Töltsd le a használati útmutatót, abban benne van a kombó amivel ki lehet kapcsolni a csipogást ha egyáltalán.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#14135) Mate válasza pulutodurumo (#14134) üzenetére


Mate
nagyúr

Azzal kezdtem, letöltöttem, de nem találtam infót róla.

Úgy se most kell, hanem hónap vége felé. Addig nézegetem majd, hogy mely típusok némák.

(#14136) vinpilu


vinpilu
senior tag

Sziasztok!

Bot- vagy rúdmixerben van valami ajánlott best buy termék? Esetleg van-e valami, amire figyelni kell vagy semmi, amelyik tetszik és az árát is elfogadhatónak tartom, azt vegyem le a polcról?

Különösebb igények nincsenek és nem lenne nagy terhelésnek sem kitéve. Olyanra gondoltam, aminek fém a feje, hogy ha forró levest pürésítene az ember, akkor bírja, bár lehet, hogy a műanyag fejnek sem kottyan meg.

Kaptunk pár éve egy hausmeister-t, amit ha bekapcsolok, akkor fémszagot érezni, talán még egy kis vasreszelék is kerül az ételbe :D , ezt váltanám le.

[ Szerkesztve ]

(#14137) Real_Necro válasza vinpilu (#14136) üzenetére


Real_Necro
veterán

Feleségem Bosch-t használ, évek óta nagy megelégedéssel.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#14138) Csabroncka válasza Real_Necro (#14137) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Csatlakozva hozzád, a Bosch kisgépei igen strapabíróak (nálunk szinte az összes az), igaz nem tartoznak a legolcsóbbak közé!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#14139) nesa válasza Real_Necro (#14137) üzenetére


nesa
veterán

volt ilyen nekunk is kb 2,5 evet birt ki napi hasznaltba a gyerekek miatt, aztan vettem tescost 3 vagy 4k er hal istennek az se birt ki 1 evet igy kicsereltek:)

De egy se motorikussan adta meg magat hanem a mixelo also szimering szet ment es nem volt tisztithato megfelelo modon.

Ma megvettem a bosch mosogepbe a szenkefeket 700ft /db :K olyan mint uj koraban:) remelem most ujabb 5-10 evig csak pakolni kell, bar az ilyen utangyartott kefek nembirjak olyan sokaig.

(#14140) Morris válasza Real_Necro (#14137) üzenetére


Morris
veterán

Ugyanilyet vettem 2 hete a tesco-ban 9k-ért.

(#14141) Melack válasza vinpilu (#14136) üzenetére


Melack
veterán

Mi Russell Hibbs márkájút vettünk, nagyon jó, hogy fém a mixer alja, így mehet bele egyből a levesbe krémesíteni.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#14142) viny


viny
tag

Sziasztok!

Megkerdezem itt is, hatha... :)

Szugsegem lenne egy kis hozzaerto segitsegre! Ti melyik mosogepet vennetek meg?

http://www.edigital.hu/eloltoltos-mosogep/electrolux-ews31064su-eloltoltos-keskeny-mosogep-p484699.html

http://www.edigital.hu/eloltoltos-mosogep/lg-f12b8nd1-kekeny-eloltoltos-mosogep-direct-drive-motor-a+++-p355372.html?bid=&partner=10003

Ami lenyeges, hogy a hely kicsi (a gepnek sem lesz sok helye mozogni), valamint termeszetesen a gep takarekossaga sem utolso szempont.

Never underestimate the power of a sick mind!

(#14143) Melack válasza viny (#14142) üzenetére


Melack
veterán

LG a magasabb fordulatszám és a gari miatt.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#14144) vinpilu


vinpilu
senior tag

Köszönöm mindenkinek az információt botmixer ügyben! :R
Van három jelöltem (bosch, russell hobbs és egy tefal), jól megnézem őket magamnak, aztán vásárlás.

[ Szerkesztve ]

(#14145) viny válasza Melack (#14143) üzenetére


viny
tag

Igazabol a fordulatot nem hasznalnam ki, a gari pedig nem tudom megeri-e az arbeli kulonbozetet (el szoktak ezek romlani, mik a tapasztalatok?).
A szerkezetet tekintve ezek szerint szamottevo kulonbseg ugye nincs? Gondolok itt arra, hogy az LG "kulonosen ajanlott" az ELux pedig csak "Tetszett".

Koszonom a valaszod!

Never underestimate the power of a sick mind!

(#14146) koxx válasza viny (#14145) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

el szoktak ezek romlani, mik a tapasztalatok?"

Gondolom ismered :) Murphy törvénye szerint „ami elromolhat, az el is romlik”.

(#14147) Atlantis válasza viny (#14145) üzenetére


Atlantis
veterán

Miért ne használnád ki a fordulatot? Általában nem mellékes, mennyit kell szárítani a ruhát, pláne kis lakásban, ahol esetleg penésszel is küzdenek.

Egyébként én az Electrolux-ot venném, van ugyannek a gépnek 1200-es centrifugás verziója, ha kevés a hely, pláne, mert az csak 38cm mély, míg az LG 44cm. Vagy ha tényleg a hely a fontos, akkor felültöltős gépet.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#14148) macilaci78 válasza Atlantis (#14147) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Párom 800-as fordulaton használja, pedig tudna a mosógép 1200-at is. Könnyebb vasalni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#14149) csaba17


csaba17
senior tag

helósztok

otthoni, kisebb barkácsolásra megfelelne ez a fúró?

Black & Decker KR654CRESK
14ért adják kis kofferral együtt 2 év garival, pl az edigitálban.

(#14150) viny válasza Atlantis (#14147) üzenetére


viny
tag

Koszi a valaszt! Sajna nincs hely felultoltosnek, szoval azok kilove. asztallap ala menne, igy a melyseg meg nem gond - befer mind a ketto.

Never underestimate the power of a sick mind!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.