Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) Warter válasza Patice (#8150) üzenetére


Warter
őstag

Az, hogy egymás után az ő licitje van csak annyit jelent, hogy korábban egy magasabb árat adott meg és ilyen lépésekben próbálták túllicitálni, de mivel a max licitje magasabb, mindig az ő neve fog szerepelni, csak már a magasabb értékkel. Ha túllicitálják a max értéket, csak akkor cserélődik a név.

(#8152) Stubi28 válasza Patice (#8150) üzenetére


Stubi28
tag

:DD
Most nézem csak.
Lehet közben ráébredt, hogy nagyon szeretné a terméket és valaki úgy is felül licitálja a szerény általa megadott összeget.
Vagy egyszerűen csak balfék, és nem látja, hogy konkrét összeget is megadhat...
Azért szerintem az eladótól is elég merész dolog egy ilyen összegű, értékű terméknél 300ft-os licitlépcsőt megadni.

(#8153) Patice válasza Warter (#8151) üzenetére


Patice
nagyúr

Értem. :B Akkor csak én vagyok ilyen gyanakvó típus.

Minden esetre elég jó vétel lehet majd az az erősítő. Igazi nagyvas. :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#8154) Ed Parker válasza Patice (#8150) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

És a legdurvább hogy az ő probatermébe 3 milliós rendszeren sem hozott semmit.
Találtam egy jó tápkábel tesztet, ahol elég jól leírják, volt hogy a drága kábel sem hozott sokat.
Ha érdekel belinkelem.

(#8155) nebulo5


nebulo5
senior tag

Senki nincs közületek 50 felett!? :Y Hová regeltem... :F !
Majd még átgondolom... talán majd nem tegeztek... ;]

Üdv: nebulo

(#8156) Toobee válasza Warter (#8151) üzenetére


Toobee
veterán

Mi az a levédett ajánlat?

A levédett ajánlat egy olyan licitálási rendszer, melyben a megbízott automatikus licitálási rendszerünk licitál Ön helyett. Önnek nincs más dolga, mint meghatározni a maximum összeget, melyet az adott termékért fizetne. Ezt az összeget írja be a terméklapra, az Az Ön ajánlata (Automatikus licit max) mezőbe!

Hogyan licitál a gép?

Az árverés során a számítógép az Önnek legkedvezőbb módon licitál. Először a minimális összeget ajánlja fel a vásárláshoz. Amennyiben a termék minimáláras, a gép a minimálárat fogja ajánlani. Ezt követően az árverés során mindig a lehető legkisebb összeggel licitál a termékre. Az ajánlatot természetesen csak addig az összeghatárig teszi meg, amit Ön maximális vételárként megjelölt. Ha erre senki nem licitál rá, ezen az áron kell megvásárolnia a terméket.

:K

https://barbieripnk.hu/

(#8157) Stubi28 válasza Warter (#8151) üzenetére


Stubi28
tag

Tényleg, igazad van! Kicsit fáradt vagyok én is....

(#8158) mutuka válasza Patice (#8136) üzenetére


mutuka
csendes tag

Köszi, egy csomó dolgot próbáltam állítgatni, de ilyen nincs köztük. Próbálkozzak meg egy LFE kábellal? Hátha amíg régebbi készülékek jeleit áttolta a mélyre sima RCA- n, addig a mai digitálist nem bírja szétválasztani? Az LFE meg ugye kifejezett sub kábel?

(#8159) Dorian válasza Toobee (#8093) üzenetére


Dorian
félisten

Megrendeltem. Ezért még számolunk :D
Nem tehettem mást, eljutottam az mertkelléskész fázisba...

(Ugyanitt eladó egy Venice médialejátszó)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8160) xtremetuning válasza Dorian (#8159) üzenetére


xtremetuning
addikt

:DDD :DDD :DDD

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#8161) bajnokpityu válasza Dorian (#8159) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mit tud ez,amit a venice nem?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8162) Peak válasza Dorian (#8159) üzenetére


Peak
addikt

Én is ezzel szoktam magyarázni az asszonynak a durvább beszerzéseket :D :D :D

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#8163) Dorian válasza bajnokpityu (#8161) üzenetére


Dorian
félisten

- Sokcsatornás LPCM hangsávú filmeket a Venice csak 2 csatornára lekeverve adja ki (össz. 1 ilyen filmem és 1 koncertfelvételem van)

- BD full menüt tud (1-2 filmnél a BD lite lejátszás macerás, mert össze-vissza keverve, darabokban van a fájlstruktúra, nálam emlékeim szerint 2 Potter ilyen)

Toobee Dune HD Duo-ját próbáltam (filmekkel), és a kép és hangminőség jobb volt, remélem ennél is így lesz.

+ ami nem igazán izgat, de tudja: kijelző, beépíthető vinyó

+ amit nagyon remélem, hogy tud (Venice tudja és rendszeresen használom): a kép eltolása fel-le. Filmeknél a képernyő tetejéig tolom a képet, így alul a dupla fekete sávban bőven elfér a felirat és nem buziz bele a képbe.

Még egy hasonló beszerezni való van, a Tonyo-féle Valhalla Ákos IC, de azzal kapcsolatban még nem tudom mi legyen. Excaliburt 10-ért tudnám eladni az meg használtan alsó hangon 25.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8164) xtremetuning válasza Dorian (#8163) üzenetére


xtremetuning
addikt

"Toobee Dune HD Duo-ját próbáltam (filmekkel), és a kép és hangminőség jobb volt, remélem ennél is így lesz."

Erre kíváncsi lennék. De tényleg. Majd osszd meg pls.
Az én véleményem, hogy nem lesz egy szinten a két dune, de örülnék, ha megcáfolnád. :K

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#8165) Dorian válasza xtremetuning (#8164) üzenetére


Dorian
félisten

Talán Béci mondta, hogy nem vett észre különbséget, de majd kiderül

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8166) Toobee válasza Dorian (#8163) üzenetére


Toobee
veterán

Mostanában belefutottam párszor, hogy lite üzemmódban random időközönként kihagy egy kis időre a hang, valamint nem tudom bekapcsolni a magyar feliratot. Illetve be van kapcsolva, csak nem mutatja. BD menüvel nincs ilyen hiba.

A következő filmeknél tapasztaltam, de lehet csak a béta fw oka, nem tudom.

A bombák földjén BD50 (Video: MPEG-4 AVC Video / 31464 kbps / 1080p / 23,976 fps / 16:9 / High Profile 4.1; Audio: English / DTS-HD Master Audio / 5.1 / 48 kHz / 3912 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)

Sherlock Holmes A Game of Shadows CEE BD AUDIO CODEC..: DTSHD-4079; Codec: AVC, FRAMERATE...: 23.976 fps, BiTRATE.....: 18523 kbps.

Nincs kedvem foglalkozni vele, hogy visszarakom a régebbi, nem béta fw-t. Igazából jó nekem így is. Amennyi filmet nézek...ez is 2 hét termése volt, de van, hogy havonta nézek meg kettőt.

https://barbieripnk.hu/

(#8167) Dorian válasza Toobee (#8166) üzenetére


Dorian
félisten

Ne idegesíts :P
Mondjuk bétát nem fogok felrakni.
Na én heti 3-at biztos megnézek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8168) Toobee válasza Dorian (#8167) üzenetére


Toobee
veterán

Te úgyis HDMI-n küldöd a hangot is, lehet ott nincs ilyen. Tudom, hogy valakinek ez megbocsájthatatlan hiba lenne, én annyit érzékelek ebből, hogy meg kell nézem a rohadt FBI-os figyelmeztetést, meg, hogy oviba se játszhatom le, csak itthon. :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#8169) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

no, kész a rendszer, összeszereltem a qrva cat kábelt :DDD, szól.

fogalmam sincs, hogy milyen volna a régi olcsó kábellel, vissza nem szerelem, az hétszentség. jó nagy gány lett ez a cat cucc, de amíg el nem költözünk, jó lesz. aztán, ha egyszer lesz egy nagy nappalink, benne hely a cuccoknak, akkor lecserélem valamire.

úgy összességében jól szól a h/k cumó, hallani vélem a különbséget a yahama rx-v750 után. talán. remélem. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8170) Tonyo válasza Parci (#8169) üzenetére


Tonyo
őstag

járatódnia kell azért:)

(#8171) Parci válasza Tonyo (#8170) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

aszondod adjak neki iron maident non-stop egy hétig? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8172) xtremetuning válasza Parci (#8171) üzenetére


xtremetuning
addikt

Mindegy, mit adsz neki, csak menjen.
Lehetőleg kapjon teljes frekiskálát és ennyi.

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#8173) bajnokpityu válasza xtremetuning (#8164) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ezek amugy mind sokkal jobbak, mint a popi 200asom?
Nekem ez is jo, nem is cserelnem, csak tudjak rola.

Squeezebox pl meglepett tegnap. Semmin nem valtoztat, csak tudjak rola.

Lite az az egyszerusitet menu?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8174) Toobee válasza bajnokpityu (#8173) üzenetére


Toobee
veterán

Menü nélkül.

https://barbieripnk.hu/

(#8175) bajnokpityu válasza Toobee (#8174) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Az popival sem mindig jo, de olyankor meg sem probalja..
Meg van 1-2 film, ami pause utan hd hang nelkul megy tovabb.

A duo,v max mondjuk varhatoan sokkal jobb, mint a popi.
Etalon volt anno.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8176) Ed Parker válasza bajnokpityu (#8175) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

most hogy megvan már két hete az a300,sztem érdemes az a200-at cserélni,fürgébb, a hang pattanása csak bizonyos kódolásnál jelenik meg.

(#8177) Gergőke88 válasza Dorian (#8159) üzenetére


Gergőke88
addikt

Dune D1?
Nekem nagyon bevált, több mint 1 éve használom. Rendszerpartíciónak még mindig kell bele pendrive?

(#8178) xtremetuning válasza Ed Parker (#8176) üzenetére


xtremetuning
addikt

Fürgébb ??? :Y
Micsoda opció... ;] Képre - hangra jobb e ?

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#8179) Ed Parker válasza xtremetuning (#8178) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Igen,nekem a működésben sokkal fürgébb,bárhova megyek a menüben vagy nyitok meg bármit,nem molyol és nem fagy ki.
Nekem ez fontos,a másiknál sokszor megfordult bennem hogy elhajítom valamerre :D

Képre sztem picit jobb,a színek, teltebb a kép,jobb a kontraszt, hangra nem vettem észre sok különbséget.
A képpel,hanggal nem volt bajom a 210-nél,csak a működés döcögött sokszor,de ez is olyan hogy valakinek tök jó,nekem sokszor durván belassult.

(#8180) #09634560 válasza xtremetuning (#8178) üzenetére


#09634560
törölt tag

Valahol ez is szempont. ;]

(#8181) gonger válasza Dorian (#8035) üzenetére


gonger
senior tag

Mindenki fix polcra rakja a háttereit? Nekem falra kellene tenni dönthető konzollal, de ami nem igényli a hangfal megfúrását a rögzítéshez, az elég kemény áron megy. pl ez.
Dali-k, kábelek, konzol, dugók..egy vagyonba kerül az itthoni mozizgatás :O

(#8182) Toobee válasza gonger (#8181) üzenetére


Toobee
veterán

Már kaptál választ tegnap is. IKEA 1500 ft, vagy ilyesmi volt. Aláraksz valamit, és meg van döntve.

https://barbieripnk.hu/

(#8183) zolaas


zolaas
senior tag

Én lenni 19.-én 40. :Y

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#8184) lfabian


lfabian
tag

Jelenleg 60 -nal vezetek(sajna) :F

fabi

(#8185) Toobee


Toobee
veterán

Az új Mission Impossible egész jóra sikerült. Érdemes megnézni sokcsatornás hangsávval. Maga a film is elmegy, bár van benne egy két oltári nagy baromság, de mindenki tudja, hogy ez csak mese.

https://barbieripnk.hu/

(#8186) Ed Parker válasza Toobee (#8185) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én tegnap az új Sherlock Holmes filmen lepődtem meg hogy milyen effektek vannak.

(#8187) Toobee válasza Ed Parker (#8186) üzenetére


Toobee
veterán

Na, pont lejárt a szerkesztésem.

Azt szerdán néztem. Nem volt rossz, szódával elment. Az első rész jobban tetszett. Ami viszont nagyon tetszett, igaz csak marhulásnak jó, az a Trancsírák. Horror-vígjáték, szerintem nagyon el lett találva. Mondjuk a BD25 verzió sem a legjobb, mert kékes árnyalatban tündököl minden. Ja és a szinkron is nagyon jól el lett találva rajta. El lehet nevetgélni, attól függetlenül, hogy fröcsög a vér, meg hullanak a fejek :D

https://barbieripnk.hu/

(#8188) lfabian válasza gonger (#8181) üzenetére


lfabian
tag

Ha igaz a Dali Concept 1 gyárilag meg van furva.

fabi

(#8189) spiky03 válasza Toobee (#8187) üzenetére


spiky03
veterán

Szerintem is jó mind a két film.
Én moziban néztem mind a kettőt. ;)
A Sherlockban az erdős jelenet nagyon kemény. Tervezem, hogy itthon is megnézem majd, igaz csak DVD-n 5.1el, de remélem azért vissza ad valamit a moziból. :)
A M:I4 szintén egy jó kis akció film, vicces jelenetekkel. A múltkor néztük havernál angol DTS-el, jók a hangok, még ha nem is 7.1be volt. :)

A Bosszúállókat látta valaki? :) Szerintem nagyon ott van az a film is. IMAXben jó volt és jövő héten nézem sima 2Dben ismét ha lesz haver aki újra nézi velem. :D
Igaz szeretem az összes képregény filmet. :C

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#8190) Ed Parker válasza Toobee (#8187) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az egy marhajó film,nekem tetszett,mégha idétlen is.
Ami viszont kinyírt az az 5 Oscaros Hugo és a Drive.
3 óra az életemből

(#8191) Toobee válasza lfabian (#8188) üzenetére


Toobee
veterán

Nem igaz, legalábbis az enyém alján nem látok furatot.

(#8189) spiky03: moziba csak nagyon ritkán járok. Magamnak való vagyok, kifejezetten utálom, ha más neszeit/röhögését/csámcsogását kell hallgatnom. Azért évente 1x elnézek, ha valaki rá tud venni egy jó filmre :D Elvégre azért van a házimozi itthon, hogy élvezhessem itthon is az ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#8192) lfabian válasza Toobee (#8191) üzenetére


lfabian
tag

Most néztem,ahátlap felsö részén láttam egy furatot,ha igaz,ha nem akkor bocs!StreamAudio.

[ Szerkesztve ]

fabi

(#8193) MaTTeS


MaTTeS
senior tag

Azzal lehet valami kezdeni, ha 40Hz-en és 138Hz-en kiemel a szoba? Állóhullámra tippelek, mert a 138Hz-es kb 1 méterre a hallgatási pozíciótól, majdnem a szoba közepén kioltódik és szinte semmi sem hallatszik ;]
Basszus csapda és egyéb drága dolgok nem játszanak.
Képek a szobáról: 1, 2, 3, 4, 5
A kék vastag függöny mozizáskor/leülős zenehallgatáskor elhúzásra kerül mindig. A szoba 20nm, 4*5-ös eloszlásban a frontok az 5m-es oldalon. A frontok 65-70, az ágy bő 30 centire van elhúzva a faltól. A frontok mögötti falra 1 éve lusta vagyok bármit is venni/csinálni. :D
(Az az örökölt csúnya fiókos szekrény kap valami fóliát amint lemegy a vizsgaidőszak vagy leszedem róla azt ami most rajta van.)

Amúgy Westend, Media Markt:
JBL studio 180, 130-as háttérrel és 120-as centerrel fekete színben 150 ezer Ft. Még legalább 3-4 szettre való doboz volt kirakva. Csak fekete színre vonatkozik, a cseresznye 200e Ft. De ahogy nézem a Netdeponál külön összerakosgatva is kb. 160k-ra jön ki és ott lehet van cseresznye.

(#8194) zolaas válasza MaTTeS (#8193) üzenetére


zolaas
senior tag

Öö-már nem azért, de látod te azt a tv-t az ágyból?:) Meg a falak elég sivárak:) Legalább vmi képet, köcsögöt tegyél rája. Nincsen teneked asszonyod, aki eztet rendezné?:)

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#8195) Ed Parker válasza zolaas (#8194) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

jah,tényleg,egy nagyobb tv elkelne ;]

(#8196) bajnokpityu válasza Ed Parker (#8179) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nekem is szempont,de nálam egyedü la hideginditás az, amikor várni kell. meg nagyon picit a blueray ripeknék, 2-3mp-t. amúgy mindenre azonnal reagál.

300asban viszont magasabb órajelű proci van.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8197) MaTTeS válasza zolaas (#8194) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Nem engedem. Én se tudok már hova pakolni, főleg amikor rendetlenség van ;] .
Pici az a 23" monitor, tervben van egy 40" környéki tv, csak számítógépnél kifolyna a szemem, ha 42"-os tv-n kéne netezni (na meg a sokat is fogyaszt). Na meg az a nagy dilemma, hogy LCD-t nem szeretnék, PC-hez meg plazma nem okés.
Diákként nem megy minden egyszerre (ösztöndíjból, meg néha melóból van egy kevés kis kp, de mindet nem ölöm bele, szórakozni is kell, azért így nem olyan könnyű összeszedni 100k-t egy TV-re mondjuk :N ).

(#8198) Ed Parker válasza bajnokpityu (#8196) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem az volt a baj hogy ha hálózati dolgokat használtam összeomlott.
Ha Te ezeket nem használod,lényegtelen. Ujra raktam 3 szor a fw-t, de ugyanaz.
Szóval passz. Itt a magasabb óra jel egy l2 cache-el jóval gyorsabb minden.
A Hidegindítás is,plusz ha a háttérben mennek a dolgok,jobban lekezeli az újabb proci.
Usb3.0, gigabites LAN, jobb menü. Talán még ezek az előnyök.

(#8199) bajnokpityu válasza Ed Parker (#8198) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Sambarol lejatszani, ez a max halozati funkcio nalam. Akartam torrentezni, de ugyis nyogvenyelos, nem eroltetem...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8200) zolaas válasza MaTTeS (#8197) üzenetére


zolaas
senior tag

Okés értem én:) Bár engem asszony kivágna, ha így maradnának a falak:P Amikor ideköltöztünk, nem telt úgy nap, hogy ne kelljen vmit fúrnom, faragnom, szegelnem a falra:) Mondjuk az is igaz, h a zsé nagy úr. Nem is rosszindulat vezérelte soraimat. Diákként ez is nagy vmi, sztm. Mikor én tanultam volt 1 videoton sztereom (táskarádió), azt kész:D

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.