Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) fenix válasza kigyi_23 (#9600) üzenetére


fenix
csendes tag

Ezt ugye nem mondod komolyan?újan vetted?

(#9602) kigyi_23 válasza fenix (#9601) üzenetére


kigyi_23
addikt

Teljesen újonnan... El sem hiszem...

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#9603) nebulo5 válasza kigyi_23 (#9600) üzenetére


nebulo5
senior tag

Ugyan a VR400-ast nem ismerem, de könnyen előfordulhat, hogy "passzív membrán" technológia! Láttam már olyan megoldást (mélynyomóknál), hogy nincs meghajtva az egyik membrán. Ilyenkor mágnes+tekercs sincs rajta.
Mindkét dobozban ugyanez az állapot?

[ Szerkesztve ]

Üdv: nebulo

(#9604) fenix válasza kigyi_23 (#9602) üzenetére


fenix
csendes tag

tehát szinte nincsen is mély a hangfalon?

(#9605) kigyi_23 válasza fenix (#9604) üzenetére


kigyi_23
addikt

Nincs, de mivel házimozi kellék volt és normális SUB dolgozott mellette így nem hiányzott. Most, hogy új a tulaj nézegettük miért nincs mély. Én nem próbálgattam simán SUB-al használtam folyamatosan.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#9606) L4D1K válasza kigyi_23 (#9605) üzenetére


L4D1K
őstag

Itt dolgozik rendesen a cucc [link]

# ANTAL Tuning #

(#9607) fenix válasza kigyi_23 (#9605) üzenetére


fenix
csendes tag

És ere mondják hogy jobb mint az én Jamo s606-om,hát ezek után még jó hogy nem ezt választott mert egy vacak.Nem tom hogy szól,de nem lennék szerintem nem lennék elájulva, mondjuk a Jamo-tól sem vagyok,de így halatlanban viszont nem merek nyilatkozni a Wharfedale Vardus VR-400-ról.
Neked mennyire vált be a vr-400?

(#9608) Ed Parker válasza kigyi_23 (#9602) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem semmi,azaz érdekes,ha passzív membrán,minek kapott lengőtekercset??? :U

(#9609) kigyi_23 válasza L4D1K (#9606) üzenetére


kigyi_23
addikt

Látszólag mozgott nekem is, csak hangja nincs igazából :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#9610) axwel18 válasza kigyi_23 (#9600) üzenetére


axwel18
senior tag

Nos az egy passzív hangszóró annak ellenére hogy nincs bekötve és nem ad hangot nagyon befolyásolja a hangfal hangját. Sok subládában van ilyen megoldás ez nem azt jelenti hogy sz*r így lett megtervezve. Tehát az ugyanugy hangszóró csak nem aktív hanem passzív.

(#9611) Ed Parker válasza axwel18 (#9610) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az ugy csak egy passzív membrán,semmi több.

Sok szubládában? Mégis milyenekben használnak ilyet? Tudsz mondani egy gyártót?

(#9612) axwel18 válasza Ed Parker (#9611) üzenetére


axwel18
senior tag

Mutatok is Velodyne az aljába egy passzív 20cm-es hangszóró van és a Velodyne cuccok nem gagyik.

Roth Audio ebbe is van passzív membrán.

[ Szerkesztve ]

(#9613) Ed Parker válasza axwel18 (#9612) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem láttam még a velodyne kínálatában ilyet.
Érdekes

(#9614) axwel18 válasza Ed Parker (#9613) üzenetére


axwel18
senior tag

Itt megtudod nézni mi a szerepe egy passzív hangszórónak. Meg itt is van egy leírás róla.

kigyi_23: Egyébként ezt mutasd meg annak akinek eladtad és megvilágosodik a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#9615) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Kösz srácok megnyugtattatok azért ciki lett volna, így a dolog, hogy eladtam és.... :)

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#9616) Ed Parker válasza axwel18 (#9614) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem az ötlet új számomra,hanem inkább az,hogy eddig ugy tudtam hogy ezt csak ilyen filipsz szintű cégek alkalmazzák,hogy sporoljanak a költségeken.

(#9617) axwel18 válasza Ed Parker (#9616) üzenetére


axwel18
senior tag

Sok esetbe a passzív hangszóró ugyanannyiba vagy többe kerül mint a rendes hangszóró. Tehát nem spórolás sőt mivel a reflexcsövet helyettesítí egy ilyen passzív membrán ezért még inkább így többe kerül mivel egy reflexcső kb 400ft egy ilyen hangszóró több ezer ft. És ezzel a megoldással nincs szélzaj ami egy jó pont.

Passzív
Aktív

Tamoo: Egy reflexcsövet egyszerűbb hangolni mint egy passzív hangszórót és ezáltal szerintem nehezebb a tervezés. Nem rég olvastam nagyon sok hangfal építős könyvet cikket. (Mivel most építek én is hangfalat) Velodyne-t is linkeltem szóval akkor az lelehetne sz*rozni mert passzív membránt használt.

[ Szerkesztve ]

(#9618) Tamoo válasza axwel18 (#9610) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem vagyok szakértő, meg nem is akarok megsérteni senkit, de szerintem ez így egy vicc :F passzív hangszóró...? Tudom hogy van ilyen, na de mégis, nem hiszem hogy a tervezési zsenialitásról szól. (persze ez csak az én véleményem, mint mondtam nem értek hozzá)

De nyugtass meg, hogy nem azért "véded" ennyire mert Wharfedale.

Szerk. Bár igazad lehet, mert ez tényleg egy zárt doboz. Hozzászólásom utólag már nem törlöm.

[ Szerkesztve ]

(#9619) kigyi_23 válasza Tamoo (#9618) üzenetére


kigyi_23
addikt

Azt én sem, ill. mégis. Hisz így ránéz az egyszeri ember és jé némmá dupla mélyközép biztos szépen hangolva ezt vesszük meg jól jön az még :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#9620) Tomocso


Tomocso
tag

Sziasztok!!

erről
vélemény?? Strapabíró gép?

Semmi komolyra nem kéne, de az USB3-nak örülök!!!

köszi

-

(#9621) Toobee válasza Tomocso (#9620) üzenetére


Toobee
veterán

Elnezhettel valamit.

https://barbieripnk.hu/

(#9622) nebulo5 válasza Tomocso (#9620) üzenetére


nebulo5
senior tag

Nem jó topic-ba tetted fel a kérdésedet. De ha már.... annak a (csak) 10/100 lan-nak én nem örülnék. Amúgy elviselhető "erőmű", csak pimaszul drága.

Üdv: nebulo

(#9623) BBéci válasza Ed Parker (#9616) üzenetére


BBéci
titán

Ezek szerint nem olvastad a müncheni HIGH END 2012-ről szóló beszámolómat. :(((
Még nem késő! [link]

(#9618) Tamoo
Számodra is tanulságos lehet. :K

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9624) Ed Parker válasza BBéci (#9623) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

De olvastam mindet,láttam is az első képet, független ettől, ritkán találkozom ilyen megoldással.

Nem sok gyártó használ ilyet.

(#9625) Peak


Peak
addikt

Kis információ az USB AUDIO protokolról, aki esetleg nem értené/tudná mi is a különbség a CRC és checksum védett USB ADAT!!! protokolal szemben.
http://www.silabs.com/Support%20Documents/TechnicalDocs/AN295.pdf

Vonjuk le helyesen ebből a következtetést.
Ha egy sima egyszerű külső vinyót csatlakoztatsz egy lejátszóhoz, akkor arról ADATként húzza le a lejátszó az állományt.
Itt teljesen mindegy, hogy 1 euros vagy 100.000 euros kábelt csatlakoztatsz.

Ha ez a külső USB eszköz ( amiben lehet akár SSD, akár HDD, akár Pendrive is!!! ) AUDIO streamelésre készült, akkor a benne levő elektronika egyike ADATként lehúzza az állományt, majd azt a másik része elkezdi streamelni kifelé, ami már NEM egzakt adatprotokoll, hanem aszinkron dolog.
Itt FONTOS a jó minőségű kábelezés is!!!

Szóval VAN olyan, hogy egy USB kábel jobb lehet a másiknál, de csak akkor, ha a rajta folyó adatátviteli protokol ezt értelem szerűen kihozza! :)
Uff, písz.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#9626) Ed Parker válasza Peak (#9625) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Köszi, ez jó kis leírás :C

(#9627) Dorian válasza Peak (#9625) üzenetére


Dorian
félisten

Így van, és korrekt megfogalmazás.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9628) Peak


Peak
addikt

Mondjuk azért kell tenni egy kis kitételt az Adat protokollal kapcsolatban is.
Gyakorlatilag USB adatátvitel esetén is lehet különbséget mérni és érzékelni a KÁBELEK között, méghozzá az adatátvitel sebességében!!! (FONTOS! Az ADAT mindig ugyan az!!! NINCS változás! Tehát nincs olyan, hogy ezért minőség különbség lép fel zene esetén!!!)

Egyrosszabb minőségű USB kábel esetén a checksumos adatcsomagoknak hiba esetén újra át kell menniük a kábelen, ez lassítja az effektiv átviteli sebességet!
Pár példa egy ilyen rendszerben levő eszközökre:
- a HDD átviteli sebessége SATA porton mondjuk cont.reading-ben átlagosan 80MB/sec.
- a SATA-USB átalakító elektronika, a vezérlő chip órajele és felépítése miatt ez csak maximum (tegyük fel! - mivel ez változó) 30MB/sec átvitelt tud.
- és itt jön a képbe a fos kábel és a jó kábel kérdése!

Egy rossz, árnyékolásmentes, szarul sodort, gagyi anyagú kábel mondjuk olyan szinten képes elrontani a sok csomagot, hogy lecsökken az átvitel akár 16-18MB/sec átvitelre is.
De egy jóminőségű, vastag és hatékony árnyékolású USB kábel, tiszta anyagokból felépítve hibátlanul teszi a dolgát, és a SATA-USB elektronika szinte maxra tudja magát futni és meglesz a valós 30MB/sec körüli adatátvitel.

Nagyon klasz kis dolog ez. :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#9629) fenix


fenix
csendes tag

Egy gyors kérdés 140000ft ig melyik a legjobb 5.0 szett én a Jamot 130000ft be vettem ezért a pénzért van e jobb,vagy nem nagyon?

(#9630) ginola válasza fenix (#9629) üzenetére


ginola
addikt

Használtan a feléért is van!

(#9631) Ed Parker válasza Peak (#9628) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Köszi ezt a kiegészítést is, ez talán magyarázat arra, hogy miért nem egyformán másol két hasonló korú 2,5" külső hdd?
Akkor valamelyik kábel rossz.

(#9632) Peak válasza Ed Parker (#9631) üzenetére


Peak
addikt

Nagyon sok cég készit SATA-USB converter chipet, és természetesen a nyákot is nagyon sok cég építi a vezérlő chip köré. Különböző felületszerelt alkatrészeket használnak fel a gyártás során, a tervezésnél teljesen más, eltérő megoldások is születnek. Nagyon sokban befolyásolja az átvitelt egy ilyen nyákon a "csíkszélesség", a vezetők anyaga, hogy éppen többrétegű nyákra készült vagy sem.
Ezen kivül ha a kábel is más, akkor hiába teszel két tökegyforma vinyót egy ilyen külső házba, teljesen más teljesítmény értékeket fogsz mérni róla. Ugyan ez érvényes a pendriveokra is, SSD meghajtókra, stb.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#9633) fenix válasza ginola (#9630) üzenetére


fenix
csendes tag

Nem ezt kérdeztem!

(#9634) TCr válasza fenix (#9629) üzenetére


TCr
veterán

Dynavoice Magic EX F6 szett talán.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#9635) ujhelyiferi


ujhelyiferi
tag

Segítség kellene már megint :-)
sikerült vennem egy Pio vsx-520-as erősítőt hozzá Wharfedale Vardus 400-ast.Ebbe a kategóriában az összekötéshez milyen vezetéket ajánlotok???

(#9636) Ed Parker válasza Peak (#9632) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Akkor pontosítok, két jónevű gyártó, chieftec, wd, között is ekkora eltérés lenne, mindkettőben wd hdd. Az egyikhez saját mikro USB a másikhoz USB Mini, de Olyanom van sok és az a lassabb.

(#9637) TCr válasza ujhelyiferi (#9635) üzenetére


TCr
veterán

Bármilyen 2-300 Ft-os réz hangfalkábelt.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#9638) axwel18 válasza TCr (#9634) üzenetére


axwel18
senior tag

A Wharfedale Vardzus Vr-400-as is szebben szól. Sokkal tisztább hangja van a Jamo-n közép szinte alig van a magasa nagyon gyenge de viszont mély van dögivel. Nekem nem tetszik amikor a Rock zenéből disco zenét csinálj a Jamo s606.

(#9639) ginola


ginola
addikt

Canton GLE 470.2 + 410.2 + 455C.2 -ről mi a véleményetek, hallotta vki?
(#9638) axwel18
Szerinted lehet igen, én nem osztom ezt a véleményt!
fenix
Egy gyors kérdés 140000ft ig melyik a legjobb 5.0 szett én a Jamot 130000ft be vettem ezért a pénzért van e jobb,vagy nem nagyon?
tán érdemes lenne leírnod mire használnád, milyen stílusokat hallgatsz...stb.

[ Szerkesztve ]

(#9640) kigyi_23 válasza ujhelyiferi (#9635) üzenetére


kigyi_23
addikt

Egyik ismerős pont most vett ilyen párosítást a Vr400-at pont tőlem :) Ő is a madzagok beszerzésénél tart.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#9641) ujhelyiferi válasza TCr (#9637) üzenetére


ujhelyiferi
tag

Akkor ilyen szinten nem kell belemennem a kábelmizériába?Elég neki egy 2-300 Ft-os?

(#9642) fenix válasza axwel18 (#9638) üzenetére


fenix
csendes tag

Az a baj hogy te nem hallottál vr-400 hangfalat a Jamo meg ne mond hogy gyenge a közép mert te neked a vr 300 sem ad jobb hangot semmivel szerintem úgy hogy hagyjuk melyik a jobb ok.

(#9643) fenix válasza ginola (#9639) üzenetére


fenix
csendes tag

Rock zenére és mozira van használva.

(#9644) Peak


Peak
addikt

Egyik barátom most akar valami komoly HDMI kábelt venni magának.
Kinézte a Monster 1000HD kábelt a Saturnban, de szerintem meg kéne néznie az Audioquest HDMI Chocolate kábelét is, mert kb. egy árban vannak, 20k körül.

Nekem "csak" InAkustic Premium Ethernet v1.4 1.0M kábelem van 6,5kHUFért, meg 3 db 1.0m-es 3kHUFos "gagyi", ezért inkább bedobom ide, hogy melyik cégnek megbizhatóbb a terméke?

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#9645) ginola válasza Peak (#9644) üzenetére


ginola
addikt

Pontosan milyen típusú készülékek közé kötné?

Mindhárom cég igen jó nevű kábelgyártó!

[ Szerkesztve ]

(#9646) Peak válasza ginola (#9645) üzenetére


Peak
addikt

egy Pana plazmája van képre, nem tudom a tipusát, egy denon 1612 erősítő és egy samsung bluray lejátszó.ennyit tudok :) sry.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#9647) ginola válasza Peak (#9646) üzenetére


ginola
addikt

[link]

Én ezt ajánlom, ha nem kell neki több mint 3 méter!

(#9648) BBéci válasza Peak (#9644) üzenetére


BBéci
titán

Ha már HAMA, akkor Avinity, olyat is használok, a csúcsmodelljüket, szerintem kiváló. De a Kácsás ezüst is remek, valamint az AQ Cinnamon.
A "komoly" jelző erősen relatív, amiket felsoroltam, csak a középkategória alján tanyáznak, viszont kiváló az ár/érték arányuk.
Azokhoz a készülékekhez nem is kell jobb, drágább. A Kácsást ajánlom.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9649) Ed Parker válasza Peak (#9644) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

és az aláírásban meg olcsó vagy drága hdmi??? :C :C :DDD

(#9650) Thuglife


Thuglife
senior tag

Na megint kezdődik a "vödörfedél - dzsamó harc"... :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.