Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34551) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
Adott egy házimozi rendszer a következő komponensekkel:
-System Fidelity HT-r405 erősítő
-SAL 2610 hangfalszett +aktív szub
-WD TV Live Streaming lejátszó optikai kábellel az erősítőbe kötve.
A hangfalakban ki lettek cserélve a váltók, asszem a H2000 gyártotta az újakat. Természetesen sok utánaolvasás és tanács begyüjtése alapján cseréltem ki és nagyon jó is lett az eredmény.
A ma reggeli bekapcsolásnál vettem észre, hogy szarul szól az egész. Közepes hangerőn is picit torzít, nincs benne elég dinamika, mintha nem is digitális forrásból menne a zene, hanem inkább egy közepes minőségű kazettáról. Kevés a magas és a középtartomány felől hallatszik leginkább a torzítás. A mélyek tiszták és erőteljesek.
Az egyik frontnál átjön a levegő a magassugárzón, de szól! Nem vettem eddíg észre, hogy lenne ott légáramlás, de most kézzel is érezhető. Lehet, hogy ez rontja el az egész hangképet? Netán bekavar az erősítő munkájába?
A rendszer közel két éve működik tökéletesen, tehát nem egy teszteletlen valami! Volt meghajtva rendesen és tisztán, dinamikusan szólt mindig is!
Mi lehet ennek az oka? Mi főhetett meg?
És mégvalami: Sima szeteró módban nem torzít semmi, csak surround módban. Csakhogy eddíg semmilyen módban nem torzított!

(#34552) cintula187 válasza cintula187 (#34549) üzenetére


cintula187
addikt

Ezen a képen látszik.Tudja valaki mi a neve ezeknek?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#34561) Gombinyó válasza Tamoo (#34544) üzenetére


Gombinyó
őstag

Azt mondod megérné belevágni? Nekem is a Nad a legszimpatikusabb, bár hallani még egyiket sem hallottam. A régi vasak mellé kellene még vennem egy hangkártyát amin van koax meg egy normális kábelt is.

(#34562) Tamoo válasza Gombinyó (#34561) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem hallottam konkrétan egyiket sem a kettő közül, én 3808-at vettem a Concept-ekhez és ez a kevesek egyike amit nem bántam meg eddig egyáltalán. :)

(#34564) MadKet


MadKet
tag

Sziasztok,

A nagy nézelődésben találtam egy számomra érdekesnek tűnő példányt, ami igazából passzolna abba az elképzelésbe hogy egyelőre csak 2 frontot szándékoznék venni:

Kenwood RA-5000 és hozzá egy ilyen kis reklámot :)

A felhasználás jellege zene + film kb egyenlő arányban. Ez árban kb passzolna a keretbe is.

Kérdésem az lenne hogy valaki esetleg hallott már erről a típusról vagy valami tapasztalat vele kapcsolatban? Egy ideje olvasom már itt a fórumot de Kenwood mint márka nem nagyon került említésre.. :)

Köszi!

(#34565) vmatyko válasza cekkk (#34563) üzenetére


vmatyko
tag

Azt tényleg komolyan gondoljátok, hogy jönnek a Tungsraomos nindzsák és bezsákolnak? Az még véletlenül sem lehet hogy az a video hülyeség ugye?

(#34577) Oldfighter válasza MadKet (#34564) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Ha találsz rá lehetőséget, akkor vásárlás előtt hallgasd meg. Anno elég sok Kenwood hm erősítő volt a polcokon, de idehaza ezek sose voltak kedveltek igazán.
___________

a tervezett elavulást kiszedtem.

[ Módosította: crey ]

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#34579) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Dynavoice svéd márkával van itt valakinek tapasztalata? Elvileg a Proson is alájuk tartozik, annyira nem lehet entry level... DF-6 vagy 8-al szemezgetek éppen.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#34580) cekkk válasza Vikthor (#34579) üzenetére


cekkk
veterán

Kár lenne a 4310re olyanokat kötni :DDD

A nagy ML hangfalakkal mi lett?

(#34581) #09634560 válasza v.attis (#34551) üzenetére


#09634560
törölt tag

Szerintem kiment a magassugárzó. Nem szabad ott levegőnek áramolnia, az a légmozgás közép- és mélynyomó menbrán mozgása miatt van.

(#34582) ricsik


ricsik
őstag

valaki nagytakarítást végzett :C :R :DDD

(#34583) #09634560 válasza Vikthor (#34579) üzenetére


#09634560
törölt tag

Jók, de nem 4310-re, 1910-re lenne oké,vagy alatta.
Miért adod lejjebb,egyre lejjebb??? Még a Polk RTI jobb ötlet, de az is kevés hozzá. Elac-al mi bajod???

(#34584) Oldfighter válasza Vikthor (#34579) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Nagyon jók, de ahhoz a géphez tényleg kis halak.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#34585) Vikthor válasza #09634560 (#34583) üzenetére


Vikthor
nagyúr

holnap lesz a "nagy nap" akkor kell döntenem.

Ha ML mellett döntenék mégis, akkor elsőkörben csak a 2 front és egy centert tudnék venni. A subwooferről teljes mértékben le kell mondanom, mert jelenlegi nappalink nem elég nagy, hogy bármelyik sarokba el tudjam helyezni, volna egy hely, de nem praktikus, mert pont a szekrényajtaját blokkolná, ha ki akarnék venni egy könyvet, akkor mindig tologatni kellene és kösz de ez nekem sok. 46 cm széles egy ReQuest, ergo 92 cm széles lenne összesen és e mellé sem tudok lerakni subot. Mivel 80% mozi és 20% zene lenne ezért megfontolandó a következő, egy fél surround ML rendszer, melyhez később tudnék természetesen surroundokat venni, vagy pedig egy komplett 5.1-es rendszer a 3.0 helyett. És amit linkeltem is idézetet, hogy ezeket a fóliákat érdemes idővel cserélni, ami nem két fillér, így ez is ez ellen szól, bár tudom, hogy ilyen hangképet egy elektromágnesestől soha nem fogok kapni... Holnap viszem ugyanazokat a zenéket, azt majd eldől. Én is kevésnek éreztem a Dynavoicokat a 4310-hez, de attól még szólhatnak úgy mint egy felsőkategóriás hangfalak. Az ára a terméknek nagyban függ attól is, hogy mennyi marrketing és márkanév lufifújás van benne. Prosonról se hallottam az életemben addig, de nagyon meggyőző volt akkor és lehet most is olyat veszek újra! :D

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#34586) ginola válasza Tamoo (#34562) üzenetére


ginola
addikt

A 3808 nekem is tetszene:D

(#34587) #09634560 válasza Vikthor (#34585) üzenetére


#09634560
törölt tag

Erre nem telik?
Hogyszólhatnak ugy mint egy felsőkategóriás hangfalak.. ezzel inkább ellentmondanék. Saját páldám: Volt ugye a Dennom, prosonjaim kinyiltak,jól zenélek, tették a dolgukat, de egy 8-10 éves Polk szett félmillás sztereó pár+hozzájuk való center-háttérrel simán kiénekelte a sajtot a szájukból, innen is éreztem hgy a denon 3806 egy nagyon és erős gép. Ha ujra kezdem, onnan kezdeném, nem törődnék a HD-vel egy darabig, mig csak kőgazdag nem leszek. Elac-ok is sztem meghálálnák a 4310-et.

[ Szerkesztve ]

(#34588) #09634560 válasza Gombinyó (#34539) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mindkettő oké,de a Marantz-al nem lennél előrébb.

(#34589) cekkk válasza Vikthor (#34585) üzenetére


cekkk
veterán

Szerintem helyén kell kezelni a dolgot.
Ha úgy szólna mint egy nálánál sokkal többet érő hangfal akkor többért adnák. Anno nekem is nagyon mozgatta a fantáziámat ezek a dobozok de a streemesek finoman lebeszéltek, hogy nem biztos, hogy a Dali Concept szettet megérni ilyenre lecserélni. De mondjuk akkor még ezek is olcsóbbak voltak. :U

(#34590) Vikthor válasza #09634560 (#34587) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Most lehet megint meg fogtok kövezni, de az én első Denonommal 1910 a Polk TSi sorozatával meghallottam a HD és a nem HD hangsáv közti difit, akkor egy 4310 és akár ELAC vagy RTi csak mégjobban kihozza belőle nem? :)

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#34591) v.attis válasza #09634560 (#34581) üzenetére


v.attis
őstag

Biztos levált valami ragasztás. Ennek ellenére szól, de lehet, hogy valahol érintkezési gubanc is van és ezért torz a hang. Gondolom én.

(#34592) nuke7


nuke7
veterán

CAT hangfalakról van valakinek tapasztalata..? :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#34593) BBéci válasza Vikthor (#34590) üzenetére


BBéci
titán

A 1910 és a TSi már van annyira jó, hogy hallani lehessen a különbséget. De az nem ugyanaz, amire a 4310 képes, akár az említett Polkokkal, pláne RTi-vel. Mert élményben is többet nyújtana.
Ha Neked tetszik az RTi kissé kemény, nyomulós stílusa, akkor hajrá. Én Focal, DALI, ELAC, Monitor Audio, KEF, Canton gyártmányok között keresgélnék.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34594) cekkk válasza nuke7 (#34592) üzenetére


cekkk
veterán

Tényleg, félreolvastam.

Sorry :B

[ Szerkesztve ]

(#34595) Tamoo válasza cekkk (#34594) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ő dobozt kérdezett, nem kábelt.

Én hallottam már CAT moziszettet, de az még a VHS korszakban volt. :DDD

(#34596) ginola


ginola
addikt

Valaki tesztelt, használt ilyen Kácsás USB-t? KCS-USB-AB2

(#34597) TVMaci


TVMaci
tag

Üdvözletem az uraknak. Kábeleket keresek jbl 150p mélyládához, illetve a 120c centerhez.
Tudnátok ajánlani valami jóféle kábelt elfogadható áron? A mélyláda kb 3 méterre van az erősítőtől.

(#34598) Tamoo válasza TVMaci (#34597) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Centerhez ugyanolyan ajánlott mint amit a frontokhoz használsz. Szub kábelre mi az elfogadható ár? Itt a többiek a kácsásat szokták ajánlani [link]

(#34599) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Sziasztok!

Van egy kis problémám.
A következő cuccok állnak a rendelkezésemre. Van egy Genius SW-HF 5005 hangfalrendszerem + van a gépemben egy Asus Xonar DG hangkártya + van egy Pioneer S-21W aktív sub-om.
Ezeket szeretném összekötni úgy, hogy az összes hangfal szóljon.
Van-e erre lehetőségem, vagy egyáltalán lehetetlen a dolog?

Eddig úgy csináltam, próbálkoztam, hogy a Genius hangfalnak a csatlakozói közül csak a front-ot hagytam bent hangkártyában, majd a Genius aktív sub-jába a front hangfal kábelének másik felét egy másik forrásba( pl. GAME/CD/MP3/TV) tettem, + a Pioneer RCA bemenetét átalakítóztam, hogy JACK legyen a másik fele és ezt a JACK-et a hangkártya SUB/CENTER csatlakozójába csatlakoztattam.
A hangkártya driverében vagy egy olyan opció, hogy : "Flex Bass ON/OFF", ha az ON-on van, akkor az egyik mély szólt, ha OFF-on, akkor a másik, a két aktív sub-ot nem bírom egyszerre hangra bírni.
Van-e valami lehetőség, hogy mégis menjenek szimultán?
Akár összekötés szempontjából, akár a hangkártya driver segítségével?
Valamit rosszul csinálhattam? Már próbáltam mindent beállítani, de lehet van olyan opció, ami segíthet, csak nem vettem eddig észre.

Köszönöm előre is.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#34600) TVMaci válasza Tamoo (#34598) üzenetére


TVMaci
tag

10-15 ezer forintot szánnék a subkábelre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.