Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#150051) migabi24 válasza lemmy9 (#150050) üzenetére


migabi24
nagyúr

Te valamit nagyon félreértettél, én 30% javulást állapítottam meg, de kár volt számokba önteni a véleményem

(#150052) zsoika válasza migabi24 (#150051) üzenetére


zsoika
addikt

Lehet hogy csak 29% nem? ;] :)
Kabaré ahogy meglovagolták ..... :O

(#150053) migabi24 válasza zsoika (#150052) üzenetére


migabi24
nagyúr

Igen az, és pont olyanok kötnek bele akinek a saját tapasztalata a 0-val egyenlő😁, akit érdekel közbe berántottam a 4x4 mm-es ösvényt, hát már bejáratlanul is érződik hogy jobb a sodrott 1.5mm kábeltól, testesebb nyugodtabb a zene így első hallásra és az egész fejlesztés 7 ezrebe került, hogy ne csak a drága dolgok legyenek terítéken😉

[ Szerkesztve ]

(#150054) dualcore


dualcore
őstag

Kábel után egy-más téma. Win 10 alá tudtok valamilyen progit, ami képes SACD-ISO formátummal megbírkózni?
Mindenütt a Foobar-t irogatják, de valmiért a kodec nem engedi be.

(#150055) Snoop-y válasza dualcore (#150054) üzenetére


Snoop-y
veterán

jriver tud lejatszani de az nem free ha jol emlekszem

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#150056) Quetz válasza migabi24 (#150051) üzenetére


Quetz
őstag

Egy ilyen mérés alapján miként állapítod meg a százalékos javulást? A Kimber kb 10x drágább, mint a Canare:

A topik amúgy attól lenne szakmai, ha pl. elkezdenék az emberek gyűjteni a méréseket, mellé, hogy szubjektíve mit tapasztalnak, és ahogy nő a minta, következtetéseket lehetne levonni, hogy ha ezt látom a grafikonon, akkor ezt várhatom hangzásban...

[ Szerkesztve ]

(#150057) migabi24 válasza Quetz (#150056) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nem neked szólnak az írásaim, te már mindent tudsz a linkekből, viszont sok ember van itt aki tanulhat az én kisérletezéseimből😉

(#150058) alphamooncam válasza Quetz (#150056) üzenetére


alphamooncam
őstag

Hány mérés volt? Statisztikai hiba? Tűrés ?

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#150059) python1 válasza Quetz (#150056) üzenetére


python1
veterán

Sajnos ez nem így működik,bár így működne könnyebb lenne a dolgunk,és nem kellene a billentyűzetet sem koptatni,de még a pénztárcánk is vastagabb lenne.

(#150060) Q válasza python1 (#150059) üzenetére


Q
senior tag

Pedig így kellene, hogy működjön. Az, hogy kicseréltem a tápkábelt, majd x%-os javulást hallottam, az nem szakmai. Ez csak egy tapasztalat ami lehet valós, lehet odaképzelt, lehet önigazolás...stb. Erre én azt mondom, hogy kicsréltem a tápkábelt, óriási javulást hallottam, aztán eszembe jutott, hogy az előbb hátra dőlve hallgattam, most meg előre hajolva. Hoppá, így már nincs is különbség. Erre nem lehet alapozni. Ha a mérésben nem hisztek, legalább vakteszteljetek, és ne magatoknak cserélgessétek a kábeleket!

(#150061) powerup2 válasza Quetz (#150056) üzenetére


powerup2
addikt

Canare kábelekről jókat irnak külföldi fórumokon

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#150062) Quetz válasza alphamooncam (#150058) üzenetére


Quetz
őstag

Archimago összegyűjtött kábel mérései
Az ember rengeteg mindent megmér, és mellé leírja a szubjektív élményeit is. Van amiről pozitív, van amiről negatív tapasztalatai vannak, szerintem érdemes böngészni a blogját.

[ Szerkesztve ]

(#150063) VoidXs válasza Q (#150060) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Egy olyan közösségtől várod el a vaktesztelést, ahol még a WAV vs MP3 ABX-et se merik bevállalni (ami nagyon durva különbség, a mérése szaktudást sem igényel), csak verik a billentyűzetet, hogy márpedig mindent hallanak, akármennyire nem is létezik.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#150064) #98221312 válasza VoidXs (#150063) üzenetére


#98221312
törölt tag

Nem hinném, hogy bölcs dolog véleményezned ezt a közösséget, pont Te akit már többször ki akartak tiltani, és figyelmeztetve is nem egyszer voltál.

A másik dolog, hogy Te is ugyanúgy "vered a billentyűzetet", csak a másik oldalról. :K

(#150065) bajnokpityu válasza VoidXs (#150063) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Amiket irtál, az alapján megkérdőjelezem, hogy átmennél egy 320kbit flac abx en.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#150066) VoidXs válasza bajnokpityu (#150065) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Én vagyok az egyetlen a topikban, aki valaha beküldött ilyen eredményt, viszont pontosan ugyanezt címezném neked.

(#150064) Jigsaw04: Nem verem a billentyűzetet, én csak tudományos tényeket közlök, amiből a másik oldal szám szerint 0-t írt le valaha.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#150067) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

'lyaly' ;]
Öröm ide benezni :D

Csak egy kérdésem van...
Miért olyan nehéz elfogadni hogy amit mi hallunk és esetleg más nem, attól még igaz lehet? :W

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#150068) ctrlaltdel13 válasza Lacielvtárs (#150067) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

És fordítva?
Mi is kérdezhetnénk ugyanezt a másik álláspont felöl.

(#150069) bajnokpityu válasza VoidXs (#150066) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hifi topicba küldtem be anno, ott volt nagy közös teszt.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#150070) VoidXs válasza Lacielvtárs (#150067) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Akkor hallod, ha ezt egy vakteszt alátámasztja. Miért olyan nehéz megcsinálni, ha már foggal-körömmel bizonyítani akarja valaki, hogy tényleg hallja? Elvégre csak egy rövidke teszt.

(#150069) bajnokpityu: Abban a topikban nincs értelmes találat a "probability" szóra, pedig minden ABX log alján szerepelnie kell.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#150071) Lacielvtárs válasza ctrlaltdel13 (#150068) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Én elfogadom hogy te nem hallod a különbséget, te egy szerencsés ember vagy :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#150072) ctrlaltdel13 válasza Lacielvtárs (#150071) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Botfülű :R

(#150073) Lacielvtárs válasza VoidXs (#150070) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Én már nem bizonygatok semmit, teljesen felesleges...
Inkabb zenélek, filmezek és élvezem a kellemes hangzást...
Bizonygasson az aki diplomamunkát ír :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#150074) #98221312 válasza VoidXs (#150070) üzenetére


#98221312
törölt tag

Jómagam nem egyszer csináltam kollégával vaktesztet...
Legutóbb a Kontaset elosztóval...
Amikor beírtam a tapasztalatom, körberöhögést kaptam.

Ennyit erről...

(#150075) VoidXs válasza #98221312 (#150074) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Emlékszem az elosztós tapasztalatodra, ott igazat is adtam, megemlítettem a saját elosztós, sőt, labortápos méréseimet is, ahol nagyon durva különbségeket lehetett mérni és hallani. Ettől még rengeteg olyan eset marad, ahol még csak nem is említettek semmilyen tesztet, csak a "kipróbáltam, jobban szólt" kommentelés ment ezerrel, a miértre pedig az eredendő kijelentés volt a válasz.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#150076) #98221312 válasza VoidXs (#150075) üzenetére


#98221312
törölt tag

Igen, tudom, hogy igazat adtál... :K nem rád értettem.

(#150077) Q válasza Lacielvtárs (#150067) üzenetére


Q
senior tag

Elfogadom, hogy van változás. Nekem a szakmaiság hiányzik. Oké, tekintsünk el a mérésektől, és csak két oldalt olvass vissza. Nekem nem kell bizonyítani semmit, de azt kijelenteni, hogy kicseréltem a kábelt és egy kategóriát ugrott a hang, azt mire lehet alapozni? Higgyem el, mert azt mondja? Legalább azt írná, hogy valaki cserélgette és úgy is hallotta. Úgysem tudja senki leellenőrizni, de legalább hitelesebbnek tűnik. :F

(#150078) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#150069) üzenetére


bajnokpityu
félisten

2013. Januárban volt Amdfan által szervezett sör tétes meccs. Asszem heinekent hozott ;) priviben küldtem neki. És egyik sikeres abx teszt se tartalmazta...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#150079) #98221312 válasza Q (#150077) üzenetére


#98221312
törölt tag

" Nekem a szakmaiság hiányzik."

Érdekes dolog ez is... Sokszor említésre kerülnek valóban szakmai dolgok, mint pl a helyiség akusztikája, vagy az 1:2 erősítő/hangfal ár arány. (Javítsatok ki, ha ezek nem tartoznak a szakmai dolgok közé. :) )
Azonban ezek megszegését gyakran azzal támasztják alá, hogy ebben a hobbiban minden egyéni ízlés, pénz, meg hasonlók függvénye.

Kérdezem akkor, hogy a kábelezésre ez visszafele nem vonatkozik?? Az nem szakmaitlanság pl, hogy valaki nem tesz mélynyomót a rendszerébe, és ugyanerre buzdítja a kérdezőt?? Ezek a hozzászólások nem károsabbak, mint aki egy jóminőségű kábelt ajánl??

[ Szerkesztve ]

(#150080) fehér_ember válasza Q (#150077) üzenetére


fehér_ember
addikt

"Higgyem el, mert azt mondja?"
Dehogy kell bármit is elhinni, meg bemondásra megvenni. Nem ez a lényeg. Az a lényeg hogy halljál róla, hogy ilyen is lehet, és ha gondolod akkor próbáld ki. Letét ellenében elhozottal, kölcsönkértel, valami használtpiacos jó vétellel vagy valami olcsó ajánlottal esetleg internetes rendelésűvel (elállási lehetőség). Aztán ha te is tapasztalod, akkor eldöntöd hogy mennyit tudsz/akarsz rászánni.
De ha még azt sem hagyjuk hogy ilyet egyáltalán szóba lehessen hozni, akkor a legtöbben nagyon le lennénk maradva, mert fogalmunk sem volna egy csomó dologról, amivel jó sokat ki lehet hozni a rendszerünkből.

Aztán ha megtapasztaltál vagy épp nem, akkor majd eldöntöd hogy ki(k)nek érdemes hinni (ha annyira hívő szeretnél lenni). De inkább legyél kételkedő, de nyitott.

[ Szerkesztve ]

(#150081) Quetz válasza Q (#150077) üzenetére


Quetz
őstag

Töprengtem azon, hogy ha ez a topik szakmai, akkor leginkább olyan mint egy szociológiai kísérlet petri csészéje. Aki hifis tapasztalatokról ír hifis nyelven, az elismert fórumtárs, mindenki más meg gaz ellenség.

Fejben le is játszottam, hogy 2-3 hónap alatt lehetne esélyem át avanzsálni a másik oldalra. Elkezdhetném mondjuk azzal, hogy eldöntöttem, saját pályájukon verem meg a hívőket, és ezért meghívtam egy ismerősömet... és talán lehet, hogy hallottam valamit... A további hónapokban pedig "megtérhetnék", felvehetném az av-onlineos manírokat (amúgy is keresnek reklámszöveg írót) és a hangzás megtért és megbecsült élharcosa lehetnék.
Na jó, inkább bontok egy üveg bort... :D

(#150082) zsoika válasza fehér_ember (#150080) üzenetére


zsoika
addikt

+1 ....pontosan.

[ Szerkesztve ]

(#150083) python1 válasza Quetz (#150081) üzenetére


python1
veterán

Na ok,mit mérsz mondjuk egy kábelnél,vagyis a hangra gyakorolt hatásán?

Elméletileg egy referencia jel kellene,és az ahhoz való vagyis a referencia jelhez képesti eltérést kellene mérni.Az agyunk(hallásunk) nem műszer tehát könnyen becsapható a mérés szerinted a 100%-os igazolás,de mi van ha az agyadnak nem tetszik a jobb eredményt produkáló kábel?
Sok a nyitott kérdés egyelőre,de talán majd egyszer,ha elérünk egy magasabb szintre már az agyunknak megfelelő kábelt tudjuk mérni,és akkor bizony személyre szabott kábeleket lehet majd készíteni,de addig marad a "manuális" sötétben tapogatás.

(#150084) zsoika


zsoika
addikt

Kéne csinálni egy össznépi találkozót ahová mindenki elvinné a kábeleit, műszereit és méricskélnénk, hallgatóznánk a kínai gyáritól a drágáig. Én biztosan elmennék.

sixpak: Felőlem :K Akkor ez kb olyan lenne mint amikor a barátomék horgásznak.....az mindenről szól csak nem a horgászatról.

[ Szerkesztve ]

(#150085) sixpak válasza zsoika (#150084) üzenetére


sixpak
nagyúr

Vagy 2 üveg bort meg némi rövidet+egy bluetooth hangszórót, telefonnal.....mire minden pia elfogyna, jól szólna az is....

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#150086) #98221312 válasza sixpak (#150085) üzenetére


#98221312
törölt tag

:DD :C

[ Szerkesztve ]

(#150087) Quetz válasza python1 (#150083) üzenetére


Quetz
őstag

Egyrészt azt mérném, hogy van-e változás :) Ha nincs mérhető különbség, akkor nem veszem meg, még ha hallok is különbséget, mert csak pénzkidobás.
Meg szerintem ennek van hangra gyakorolt hatása, nem a kábelezésnek:
Ilyen akusztikai kezelések adják meg azt az érzést, hogy amint belépsz, még nem szól semmi, de már valami megváltozott, valami másképp szól, minta megszokott. Ehhez képest a kábelezés elhanyagolható.

(#150088) Q válasza #98221312 (#150079) üzenetére


Q
senior tag

Egy mélynyomó hiánya kézzelfogható füllel hallható hátrány. Míg egy tápkábel milyensége egyelőre csak bemondásra megy. Ezt én mint metrológus, nehezen emésztem. De nem a változást vitatom, hanem a változás nagyságát és ennek érzékelését. És igen, károsak azok a hozzászólások is.

(#150080) fehér_ember
Természetesen minden lehetőségről beszélni kell, ami jobbíthat a rendszeren. Én még nem vásároltam bemondásra, de az utolsó dolog amire vagyonokat költenék, az a tápkábel. Én sem a gyári kábeleket használom, de nem a hangra gyakorolt hatása miatt, mert abból nem hallok semmit. Hangsúlyozom, nem hallgatok zenét a mozis rendszeremen. 100% filmezés.

(#150081) Quetz
Ne vedd ezt ennyire komolyan. Felnőtt emberek vagyunk, -többségünk ;] - el tudja mindenki dönteni, hogy neki mi éri meg. Én is ezt teszem. Többnyire csak olvasó vagyok itt. Nem is tudom, hogy miért szóltam hozzá. :DDD

(#150084) zsoika
Esküszöm szakítanék időt rá, ha egyáltalán meghívnátok :B

:R

(#150089) python1 válasza Quetz (#150087) üzenetére


python1
veterán

Ezzel egyetértek,én mindkét tábort erősítem,tehát a középutat választottam a többi hangzásjavító stimmel.
A tiéd a szoba?

(#150090) fehér_ember válasza Q (#150088) üzenetére


fehér_ember
addikt

Én meg vagy 80%-ban sztereózok a hm erősítőimmel :) , a maradék meg fele-fele arányban 5.0 zene illetve 5.0 film. Esténként meg zene és film is csak fejhallgatóval; az utóbbinál azért elég fájó a hátsó térhatás hiánya.

[ Szerkesztve ]

(#150091) BBéci válasza Quetz (#150087) üzenetére


BBéci
titán

Ha van mérhető különbség, akkor annak ellenére megveszed, hogy nem hallasz változást?
Az Autóhifi magazin isejében mértünk mindent, hangszórókat is és nem mindig az tűnt fülre legjobbnak, amelyik a mérések során.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#150092) tomyka74


tomyka74
senior tag

na mekkora port kavart megint ez a kábel csere mizéria. :)

én annyit reagálnék mint a placebó hatások nagy hívője :D nálam a témában nagyobb szkeptikus sztem nem létezik, DE amikor én is fejlesztgettem a rendszerem és elértem a kábelekig az elsők a hangfal kábelek voltak (szándékosan nem írnék márkát ) arra azt mondtam,hogy háááát mittomén lehet egyenesebben ülök vagy most tusoltam jobban ki van mosva a fülem meg ilyenek :D ebben elég nagy placebó hatást érzek!
aztán jött az elosztó csere, akkor már mondom itt már azért csak van valami na de még ez olyan akármilyen ( mégegyszer megjegyzem a kábel mizériában nincs nálam nagyobb placebó hívő ) mégis úgy hallottam valami változást.
viszont mikor jött az új avr tápkábel na akkor már én is határozottan HALLOTTAM !! valahogy "több részletet" hallottam tényleg.
aztán jött a sub kábel és az egésznek jobb lett összeségében a hangzása.
nem tudom megmagyarázni,hogy mi ez de még nekem is tény, hallom! :) de itt jegyezném meg,hogy szerintem az avr tápkábel volt az ami ténylegesen jelentősen "hozott" a hangban változást.

most pedig várom az új minden irányban teljesen nyitott tv állványom jövő héten ér ide. ez pedig azért fontos mert a center sugárzóm az most egy tejlesen beépített "polcban" van és kiváncsi leszek,hogy csak városi legenda e az,hogy a centernek teljesen nyitott tér kell! mert egyenlőre még ezt is erős placebónak érzem! :DD :DD
no majd kiderül.........

(#150093) migabi24 válasza tomyka74 (#150092) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ez mindig is vitatéma lesz, én se hittem el ezt régen, de most nagyon örülök neki, hogy a fejlesztéseim rengeteget javítottak a rendszer hangján, és nem érdekel, hogy elhiszik vagy sem, az magát szívatja meg aki nem tesz ezzel egy próbát legalább

[ Szerkesztve ]

(#150094) tomyka74 válasza migabi24 (#150093) üzenetére


tomyka74
senior tag

" az magát szívatja meg aki nem tesz ezzel egy próbát legalább "
de szép gondolat! :D

(#150095) migabi24 válasza tomyka74 (#150094) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ez így van, nem hiszem, hogy csak én rendszerembe volt rejtett tartalék amit a kábelezéssel sikerült előhozni

[ Szerkesztve ]

(#150096) #98221312 válasza tomyka74 (#150092) üzenetére


#98221312
törölt tag

" center sugárzóm az most egy tejlesen beépített "polcban" van és kiváncsi leszek,hogy csak városi legenda e az,hogy a centernek teljesen nyitott tér kell! mert egyenlőre még ezt is erős placebónak érzem! "

Nálam a center hangja zárt helyen, olyan dobozhangú volt, hogy elviselni nem tudtam...
Többször volt róla szó, hogy a center nagyon kényes hangdoboz...
Nálam teljesen nyitott helyen van, Superspikes talpakkal alátámasztva, de a gyári EQ görbe így is egy elég jelentős beszakadást mutat..

Egyértelmű tény, hogy szükséges a hangdobozok körüli nyitott tér...

(#150097) tomyka74 válasza #98221312 (#150096) üzenetére


tomyka74
senior tag

hát nagyon kiváncsi vagyok rá! legalább annyira mint a kábelekre voltam. :)

(#150098) Quetz válasza #98221312 (#150096) üzenetére


Quetz
őstag

Pár hozzászólással feljebb van a kép, ami bemutatja, hogy nem kell nekik a nyitott tér :U

#150091 BBéci: Minek vennék meg valamit amin nem hallom, hogy változtat a hangon? Az teljesen irracionális dolog lenne. De ugyanakkor abban megegyezhetünk, hogy a jó mérési eredmény a jó hangzás szükséges, de nem elégséges feltétele.

Nekem alapból a hozzáállással van problémám, ami ilyen megoldásokat szül:

Az biztos, hogy itt nem spóroltak a kábelezésen, meg a nyitott téren.

(#150099) #98221312 válasza Quetz (#150098) üzenetére


#98221312
törölt tag

A "nyitott teret" arra értettem, hogy lehetőleg a centert, ne szorítsuk be pl a tv állvány belsejébe, a frontokat meg távol érdemes tartni a faltól, saroktól stb...

Ha Te tagadod ezeknek az elhelyezéseknek a hangra gyakorolt hatását, akkor nincs mit mondani..

Próbálgattam sokáig, és tényleg sokat jelent...
Az is igaz, hogy nem mértem meg, szóval valószínű, hogy placebó.. :P :DD

(#150100) ctrlaltdel13 válasza #98221312 (#150099) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Szakmai fórum lévén adhatnál rá tudományosabb választ is, minthogy ha valaki megkérdőjelezi ezt akkor vele nincs mit beszélni.
Meg próbálgattam stb.
Longitudinális hullám terjedése a megfelelő közegben. Na ilyenre gondolok.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.