Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123451) Tamoo válasza dunkel (#123450) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Elméletileg. De mivel nem hallottam még ilyet, így nem is lehetek biztos benne. Lehet egy mérnöki csoda. :D

(#123452) spiky03 válasza dota1 (#123447) üzenetére


spiky03
veterán

Nekem bejött a Canton.
Én nagy megelégedéssel használom. :)

Mód.

Igen azok vannak, azokat is nagy megelégedéssel használom. :)
Nem bántam meg, hogy nem állókat vettem.
Jelenleg egy 20 nm-es nappali felében van a mozisziget kialakítva.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#123453) dota1 válasza spiky03 (#123452) üzenetére


dota1
aktív tag

Mekkora a hely ahol használod? Ha jól emlékszem neked is monitor dobozaid vannak frontnak.

(#123454) Sefter válasza dunkel (#123450) üzenetére


Sefter
veterán

Gyorsnak gyors az, csak kicsit terjengős..legalább is a goldenear subom az volt..
Nem mondanám egyébként a passzív membránra, hogy reflexes hangú, szerintem olyasmi inkább, mint egy olcsó zárt..

Psn ID: sefter_hun

(#123455) BBéci válasza dunkel (#123450) üzenetére


BBéci
titán

Sokan, sok helyen zártnak nevezik, szerintem egyértelműen közelebb áll ahhoz, mint a basszreflexhez. Abban egyetértünk, hogy gyorsaságban nem érhetik utol a zártakat, viszont némelyik gyártó - Sunfire, REL - termékei ezt nagyon megközelítik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#123456) dunkel válasza BBéci (#123455) üzenetére


dunkel
őstag

Nem kötözködésből de ki az a sokan sok helyen? Rákeresek a passzív radiátor működési elvére, mindenhol egyértelműen reflexesnek nevezik. Első 2: [link] [link]

(#123457) Dorian válasza Sefter (#123454) üzenetére


Dorian
félisten

Hogyan lehet egyszerre gyors és terjengős?

Ami olcsó zártat hallottam arra negatívumként az erőtlenség volt jellemző, semmiképpen nem a terjengősség pl.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#123458) Sefter válasza Dorian (#123457) üzenetére


Sefter
veterán

Lehet rosszul fogalmazok, nem olyan gyors, mint egy zárt, de nem mondanám lomhának.. Én a T12 helyett választottam ilyen konstrukciót, mert azt a szintet hozta ~féláron.
Terjengős alatt azt értem, hogy maszatol, nem olyan pontos.(nekem a T12-vel is ez volt a bajom). Erőben is jobb volt.

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#123459) xxlongikaxx válasza dunkel (#123456) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

inkabb reflex mint zart, mert ugyanugy a membran negativ iranyu mozgasat hasznalja

(#123460) Sefter válasza xxlongikaxx (#123459) üzenetére


Sefter
veterán

Működési elvre lehet, de hangra..?

Psn ID: sefter_hun

(#123461) bajnokpityu válasza Sefter (#123458) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a T12vel nekem egyáltalán nem volt gondom a pontosságával. sztem áráért kifejezetten pontos volt. be volt az jól lőve? erejét éreztem az itthoni jókora légtérben kevésnek, és az zavart tudat alatt, h a frontom érezhetően mélyebbre ment.

nem akartok kiegyezni, h a passziv membrános félúton van a zárt és a reflex között, és akkor egy kalap alatt elintéztétek a millió igényszintű passziv membrános subot?

zártból is vannak pontatlanak, és reflexesből is pontosak.. utóbbit áthúztam, mert ilyet én még nem hallottam, de akár lehetne :)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#123462) Sefter válasza bajnokpityu (#123461) üzenetére


Sefter
veterán

Ámen :)

Psn ID: sefter_hun

(#123463) Dorian válasza Sefter (#123458) üzenetére


Dorian
félisten

Ott vmi más probléma (szoba kiemelése?) lehet akkor, mert a T12 elég pontos.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#123464) ithomas válasza bajnokpityu (#123461) üzenetére


ithomas
őstag

Áráért akkor volt jó, amikor még ~150k körül mozgott.Jelenlegi 220k-s áráért nem biztos hogy ezt választanám.

Real eyes realize real lies!

(#123465) Sefter válasza Dorian (#123463) üzenetére


Sefter
veterán

Lehet, azóta elköltöztem, de nekem otthon nem jött be.
Pityunál a kettő viszont nem volt rossz.

Psn ID: sefter_hun

(#123466) BBéci válasza bajnokpityu (#123461) üzenetére


BBéci
titán

Méréseink szerint a T-12 már 22 hertztől egészen élvezhetően szól, 25-től pedig teljes erővel. Nyilván nem italautomata méretű frontokhoz való. :P

(#123456) dunkel
Átfutottam a linkeket és egyiken sem nevezik egyértelműen reflexesnek. Csak ahhoz nagyon hasonló a működési elve. Tény, hogy a passzívmembrános konstrukció zárt, mert nincs rajta nyílás.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#123467) bajnokpityu válasza BBéci (#123466) üzenetére


bajnokpityu
félisten

én is mértem, 23Hzen volt a -3dB nálam, szobában. Gond, hogy az italautómata ezt 22Hzen tudja, és nem esik onnastól se hirtelen, a T12 viszont nagyon meredek volt mérésem szerint. gondolom ez szándékos volt, hogy ne veszitsen túl sok erősítő-teljesítményt.

zárt, mert nincs nyílás, de nem úgy zárt, ahogy egy rendes, láda, ahol a levegő teljes "erejével" ellenáll a membránmozgásnak, hanem ott egy másik membrán. NEm ismerem ezeknek a műszaki megoldásait, de arra nem gondolt még valaki, hogy rendes hangszórót tegyen be a passziv membránnak, és egy ellenállással zárja rövidre annak a kivezetéseit? Igy szépen meg lehetne fogni a passziv membránt. és ha pl állítható lenne az ellenállás értéke, akkor lehetne változtatni a zárt és a nyitott hangstílus között :)

ithomas: igen, a 220ért, ha belefér egy kis diyerkedés, ill használt cucc, akkor nagy a választék. de nagyon sokan emeltek árat azóta, árfolyamok is, gyártói áremelések is ellenünk vannak.

Sefti: de akkor tényleg esélyes, h inkább azzal votl a bajod, h nem volt elég a szobába az ereje. de ez tök más paraméter, mint a pontosság. Vagy félreértelek.

xxlongikaxx: értem én, de a gyakorlat és az elmélet között simán lehet difi.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#123468) xxlongikaxx válasza bajnokpityu (#123467) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

A gond az hogy a membran is es a reflex is mindig ellentetes fazisban fog szolni mint az eredeti hangszoro, ezert inkabb reflex es nem zart.

(#123469) lemmy9 válasza xxlongikaxx (#123468) üzenetére


lemmy9
őstag

Nem ugyanabba az irányba mozdul a passzív membrán? Csak kis késéssel. Ezért lágyabb nem?

Szerintem!

(#123470) xxlongikaxx válasza lemmy9 (#123469) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Mikor a hangszoro membran elore mozdul a passziv hatra, es forditva.Reflexnel ugyanez csak ott nincs egy masik membran, csak egy cso amit illeszteni kell megfeleloen, es persze ezzel egyutt jar a port hang.

[ Szerkesztve ]

(#123471) BBéci válasza xxlongikaxx (#123468) üzenetére


BBéci
titán

Nem kedvelem a reflexes szubládák hangját, bár együtt tudok élni velük, most éppen három olyan van a lakásban, kettő a processzor/előfokhoz csatlakoztatva.
Tapasztalatom szerint a passzívmembránosok hangja sokkal közelebb áll a zártakéhoz, kifejezetten gyorsak, pontosak tudnak lenni, jó példa erre a Sunfire XTEQ 12 és a REL S/5. De még az SDS-12 is egészen remek darab.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#123472) xxlongikaxx válasza BBéci (#123471) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Nekem sajna nincs ennyi tapasztalatom, de szerintem az allando belso levego terfogat miatt lesz pontosabb a passziv, mintha csak szivna fujna a sok levegot, persze a fazis forditas ugyanugy megmarad. Nem olvastam utanna nagyon de sztem jozan paraszti esszel ez lehet a kulonbseg.

(#123473) Norbi 72 válasza bajnokpityu (#123467) üzenetére


Norbi 72
veterán

Neked van mérőmüszered hozzá?

Ha valamikor át tudsz jönni megmérhetnénk az enyémet,5-ös.

(#123474) bajnokpityu válasza Norbi 72 (#123473) üzenetére


bajnokpityu
félisten

20rugós mikit műszernek nevezni túlzás, bár akik általában mérnek se mérnek sokkal jobb cuccal.
időm nincs, és a cuccos se mozgatom.

de ha a subod elhozod, az még belefér :)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#123475) Sefter válasza bajnokpityu (#123467) üzenetére


Sefter
veterán

Igen, írtam, hogy rosszul fogalmaztam :)
Mögöttem volt még a konyha/étkező ~30nm -ert kellett mindkettőnek kiszolgálnia, akkor és ott a passzív membrános volt a nyerő (papíron dupla kraft..), nálad viszont szépen adta a kettő + az italautómata a batman-es duhajkodásban :K

Psn ID: sefter_hun

(#123476) Ear001 válasza bajnokpityu (#123467) üzenetére


Ear001
addikt

De , már gondolt, igaz nem szubládánál, hanem komplett hangdoboznál, lásd Sonus Faber Extrema. Az el tök jó, két baj van vele, az egyik, hogy az ellenállásokon marha sok hő keletkezik, és macerás hűteni, pedig odabenn nem ez az egyetlen hőtermelő dolog. A másik, hogy zabálja a teljesítményt, hiszen itt az ellenállás fűtésről is az erősítő gondoskodik...

Amúgy az eredeti Extrema nagyon jó kis doboz, ha sikerül rendes erősítést találni elé.

(#123477) Norbi 72 válasza bajnokpityu (#123474) üzenetére


Norbi 72
veterán

Huhh,na majd visszatérünk rá..

(#123478) bajnokpityu válasza Ear001 (#123476) üzenetére


bajnokpityu
félisten

azért egy 20W teljesítményellenállás ne melegedjen már, ha csak a passziv membránnál van.
bár gondolom akkor valami picikét használnak, ha gond van belőle.

szerk:

no, igy már nem csodálkozom :)

de lehetett volna ilyet is használni:

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#123479) dota1


dota1
aktív tag

Látom jó témát hoztam fel :D és azt is , hogy már a csapból is dyna t12 sub folyik. Lehet , hogy nem vacakolok a kisebbekkel/használtakkal és megtoldva a keretet veszek egy t12-est :) Az biztosan jó lehet tapasztalatok alapján. Tudtok kedvezőbb beszerzési forrást a streamaudio-tól?

(#123480) Ear001 válasza bajnokpityu (#123478) üzenetére


Ear001
addikt

És az eredeti Extremában az Esostar magasa is valami bumszli ellenállással illesztették, az is fűtött rendesen, és hát ez belül egy pici dobozka volt. Mindenesetre az az ABR, vagyis membráncsillapító rendszer meglepő hatásfokkal működött.

(#123481) bajnokpityu válasza Ear001 (#123480) üzenetére


bajnokpityu
félisten

A megodás tetszik egyébként. És megint a digók voltak innovatívak?

subnál viszont valszeg tényleg para lenne a teljesítményellenállás hűtése. Ott azért röpködnek a száz wattok.
rythmik is inkább a servo visszacsatolással oldja meg a feszesség beállítását.

Q értékét lehet benne választani 0.5 0.7 0.9 között.

[link]

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#123482) lemmy9 válasza xxlongikaxx (#123470) üzenetére


lemmy9
őstag

Ha így nézzük akkor egy irányba mozdulnak. Feltételezve, hogy egymással szemben vannak.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#123483) liszi70 válasza dota1 (#123479) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Tudtok kedvezőbb beszerzési forrást a streamaudio-tól?"

Újban nem, de használt volt egy pár mostanában AVX-en. Biztos lesz megint. Ne ódzkodj a használttól, garisak is vannak, és legalább nem kell bejáratni őket. :)

[ Szerkesztve ]

(#123484) dota1 válasza liszi70 (#123483) üzenetére


dota1
aktív tag

Oks. Körülnézek. Ha valaki szabadulna t12-től írjon privit! :DDD

bajnokpityu: Te már eladtad a t12-t?

[ Szerkesztve ]

(#123485) Tamoo válasza dota1 (#123479) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ahogy érzed.... de én linkeltem egy legalább olyan jót jó pár tízessel olcsóbban.
Ha rendelsz két olyan SVS-t én adok érte két T12-t. ;)

[ Szerkesztve ]

(#123486) bajnokpityu válasza Tamoo (#123485) üzenetére


bajnokpityu
félisten

melyik SVSt érezted jobbnak, ami olcsóbb?
és igen, eladtam őket.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#123487) dota1 válasza Tamoo (#123485) üzenetére


dota1
aktív tag

Köszönöm!
Igen, az svs-nek is jó híre van. Csak megmondom őszintén, subokkal kapcsolatban tapasztalatlan vagyok.
Mivel látom , hogy a fórumosok felének/harmadának már volt ezzel a típussal jó tapasztalata és a tesztek sem állítanak mást lehet , hogy inkább a t12 felé hajlanék. Persze alapvetően az új árához képest fele annyiból szerettem volna megúszni az egészet. És még a kábel is 20-30k hozzá...

Az is lehet , hogy eladom a 806w-ket és megveszem a 826w-ket, csak sajnálnám föltenni mert gyakorlatilag szinte újak még a fólia is rajtuk van...
Meglásssuk :D most kattogok.....

[ Szerkesztve ]

(#123488) Tamoo válasza bajnokpityu (#123486) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem mondom, hogy hangra jobbnak (kicsit más), de legalább automatika szempontjából felhasználóbarátabb. SB12NSD Én perpillanat egy percig sem gondolkoznék, hogy melyiket vegyem.

Tudom neked nem volt problémád az automatikával, de nekem igen és még másoknak is. Hiába néztek az elején hülyének. Ettől függetlenül most is teljesen elégedetten használom a T12-t, szóval nem akarom egyáltalán lehúzni.

[ Szerkesztve ]

(#123489) Sefter válasza dota1 (#123487) üzenetére


Sefter
veterán

Battyogj át Norbihoz, hallgasd meg a forcefield 5-öt..
Ha nem jön be, még mindig "kidobhatod a pénzt" egy T12-re.. :DDD (vicceltem, mielőtt kapnék a pofámra..)

Psn ID: sefter_hun

(#123490) dota1 válasza Sefter (#123489) üzenetére


dota1
aktív tag

Az igazi az lenne ha egy sub battyogna át hozzám próbára, de az nem egyszerű....

(#123491) Gabor970 válasza dota1 (#123490) üzenetére


Gabor970
addikt

vagy egy DOM, ha nincs senki aki SUB akarna lenni :B

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#123492) Tamoo válasza dota1 (#123487) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Mennyibe kerül a 826W ... 350e? Az már nem kevés pénz, biztos jó doboz, de szerintem nézz szét mire költöd, hátha találsz annyiért jobbat is.

(#123493) mandju válasza Tamoo (#123492) üzenetére


mandju
senior tag

mire lenne róla érdemes váltani?

néhány tippre vevő lennék... :D

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#123494) dota1 válasza Tamoo (#123492) üzenetére


dota1
aktív tag

Ezt én is szeretném tudni hasonló árszegmensben mi lenne ami előrelépés és tényleg valós tapasztalatról írsz.
Pl. Bw cm szériától jóval zeneibb számomra, persze más karakter...

[ Szerkesztve ]

(#123495) Sefter válasza mandju (#123493) üzenetére


Sefter
veterán

Annyi pénzért ott a régebbi electra, focal vonalon én lehúzásnak érzem a W szériát...

Psn ID: sefter_hun

(#123496) Ear001 válasza bajnokpityu (#123481) üzenetére


Ear001
addikt

Ismert volt ez a technika, néha itt-ott felbukkan, de az Extrema volt a leghíresebb megvalósítása, azért hoztam példának.

[ Szerkesztve ]

(#123497) Tamoo válasza dota1 (#123494) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ahogy Sefter is írta ott a régi Electra .... (pl. 926) Az nekem is nagyon bejött.
Vagy hogy "hazabeszéljek" Monitor Audio GS20/GS60 is megér egy misét. Persze ezeket nem találod meg hetente a használtpiacon. Ezekkel van tapasztalatom, ezeket tudom javasolni meghallgatásra.
De van még egy csomó más márka. Amiből mostanában voltak használtan nagy dobozok és engem pl. érdekelt volna (de még nem hallottam) az régi nagy Infinity, esetleg valamilyen Triangle. Németben Cantonokat is szépen akciózzák...
Vagy Hivox új doboza. Revel is van most használtan.

Neked kell megtalálni az ízlésedhez megfelelőt, én csak azért szóltam, hogy ennyiért már bőven lehet válogatni. Persze tudom, hogy ez a nehezebb út, de hosszabb távon megéri.

[ Szerkesztve ]

(#123498) spiky03 válasza dota1 (#123494) üzenetére


spiky03
veterán

Igaz én nem vagyok egy sokat hallott ember. :)
De a Cantonokat tudom ajánlani, nekem tetszik a hangja. A Chrono-tól felfelé.
Egy Focal Chorus 715-ről váltottam Chrono CL 520-ra.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#123499) dota1 válasza Tamoo (#123497) üzenetére


dota1
aktív tag

Hát igen. Hogy őszinte legyek én eddíg még csak dali,jamo,bowers vonalon mocorogtam a focal előtt. Cantont,
Revelt, MA dobozokat még soha nem is hallottam szólni.

(#123500) bajnokpityu válasza dota1 (#123499) üzenetére


bajnokpityu
félisten

pedig érdemes őket meghallgatni, akár a régebbi Gold (GR10,20...) szériát is.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.