Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122051) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Ha a tv-n van optikai kimenet akkor ez azt jelenti h a hdmi-rol le tudja szedni a hangot es optikain kikuldeni az erositore? Ha igen akkor milyen optikai kabelt ajanlotok? (Legyen olcso de hasznalhato, 1,5 meter kellene kb)

Koszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#122052) Heffi válasza adamssss (#122051) üzenetére


Heffi
őstag

A tévék nagy többsége a HDMI-n kapott 5.1-es hangot lekeveri sztereó jelre az optikai kimenetén.

(#122053) fenyvesik


fenyvesik
csendes tag

Segitséget kérnék. Most figyeltem fel rá, hogy sovány a sub a rendszerben. Denon 1611 erősítő dali hangfalak, klipsch R 10 sw sub. 0 mély semmi hang, kábelcsere semmi eredmény, átkötöm az erősítő szabad surround back L/R kimenetébe semmi. Probáltam test tone alatt 0 mély, de az sub érzékeli a jelet mivel auto állásban az elölapi led jelzi, hogy bekapcsol. Még garis . De ha van ötlet azt szivesen fogadom. Esetleg másnak ennél a tipusnál volt ilyen problémája. Köszönöm a tanácsokat előre is.

(#122054) adamssss válasza Heffi (#122052) üzenetére


adamssss
veterán

Hm. Bar nem hiszem h sok musort sugaroznak 5.1-ben, mert en a upc hangjat raknam ki az erositore. Amugy egy Sony KDL46R470A-nk van. Az mit csinal az 5.1-el?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#122055) Heffi válasza adamssss (#122054) üzenetére


Heffi
őstag

HBO-t szokták. De azt éppen kiadja, mert a DVB tunerek 5.1-t, illetve ha van lejátszó a tévé szoftverében, annak a sokcsatornás hangját is továbbítja. Az eredeti kérdésed a HDMI-n kapott jelről szólt, vagy félreolvastam?

(#122056) Norbi 72 válasza fenyvesik (#122053) üzenetére


Norbi 72
veterán

átkötöm az erősítő szabad surround back L/R kimenetébe semmi

Egy aktív subot? :Y

Erősítő menüjében engedélyezted?

(#122057) tomic válasza Ed Parker (#122036) üzenetére


tomic
addikt

Ez is hasomló ahhoz amit te ajánlottál. Csak picit olcsóbb kivitelben.Amúgy elég esztétikusan elhelyezhetők.Nekem kifejezetten teszik egyik másik.

(#122058) adamssss válasza Heffi (#122055) üzenetére


adamssss
veterán

Szoval a upc-bol hdmi-vel menne a tv-be a jel, onnan optikaival az erositobe.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#122059) fenyvesik válasza Norbi 72 (#122056) üzenetére


fenyvesik
csendes tag

Tehát a látható kimenet felettibe.

[ Szerkesztve ]

(#122060) Norbi 72 válasza adamssss (#122058) üzenetére


Norbi 72
veterán

Az erősítőbe menjen a hdmi,onnan a tv-be.

(#122061) BBéci válasza adamssss (#122058) üzenetére


BBéci
titán

Az nem jó, a TV lebutítja és rontja is a hangminőséget. Ha kábeles UPC, akkor kérj a box helyett mediacardot, én is azt tettem két éve, ég és föld a különbség.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#122062) Norbi 72 válasza fenyvesik (#122059) üzenetére


Norbi 72
veterán

Az nem jó,az 2 csatis végfokkal használható hátsó háttér vagy magassági hangsugárzóhoz.

Ott jó ahol most van,engedélyezd a menüben.Speaker setup-> subwoofer ON.

(#122063) Heffi válasza adamssss (#122058) üzenetére


Heffi
őstag

BBécinek igaza van, ha megteheted, hagy az STB-t a fenébe.

Amúgy milyen erősítőre akarsz hangot visszajuttatni? Miért nem UPC > HDMI> Pioneer LX55 > HDMI > Sony tv a bekötési sorrend (ha az adatlapodon lévő AVR van a rendszerben)?

(#122064) adamssss válasza Heffi (#122063) üzenetére


adamssss
veterán

Mert nem szeretnem mindig bekapcsolni az erositot ha tv-t szeretnek nezni.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#122065) Heffi válasza adamssss (#122064) üzenetére


Heffi
őstag

Nem ismerem a Pio-t, de nem tud HDMI-n jelátengedést?

(#122066) adamssss válasza Heffi (#122065) üzenetére


adamssss
veterán

De nem lesz baja h folyton stand by-ban van?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#122067) xtremetuning válasza bajnokpityu (#122040) üzenetére


xtremetuning
addikt

Mert XT legnagyobb kritikusa XT....

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#122068) Heffi válasza adamssss (#122066) üzenetére


Heffi
őstag

Ha tudja ezt a funkciót az erősítőd, bizonyára úgy tervezték meg a mérnökök, hogy ne menjen tőle tönkre a normális avulási időn belül.

(#122069) Pazolini válasza adamssss (#122066) üzenetére


Pazolini
senior tag

Kicsivel több lesz az "áramfelvétele", néhány Watt plusz. :))

(#122070) fenyvesik válasza Norbi 72 (#122062) üzenetére


fenyvesik
csendes tag

Ez a fura engedélyezve van. 8 hónapig kiválóan müködött most viszont semmi, de csak veszi a jelet addig jó mivel auto üzzemódban visszajelez a led. Az erősítőt is reseteltem.

[ Szerkesztve ]

(#122071) gabika1969 válasza adamssss (#122066) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Az egy dolog, hogy tud ilyen funkciot, nyugodt lehetsz, nem lesz semmi baja, de javaslom a hasznalatit is nezd at. Az en Onkyom tud ilyet, hasznalom is, de... a regebbi keszulekeknel megnott a standby alatti fogyasztas es kicsit melegedtek is. Azonban az enyemen meg tobbi ujabb berendezeseken mar korrigaltak ezt a bosszanto hibat. En nagyon szeretem ezt e lehetoseget. Sokkal korszerubb elgondolas, mint amit kiotlottel...ha persze a Pio-d tudja. Nalam egy halvany narancs led vilagit kozben.

Üdv Mindenkinek!

(#122072) windlord válasza fenyvesik (#122070) üzenetére


windlord
őstag

Ha tudod, probald le masnal.

(#122073) fenyvesik válasza windlord (#122072) üzenetére


fenyvesik
csendes tag

Jó ötlet. Valaki tudna segíteni kiprobálni mielőtt gariztatnám. Hódmezővásárhelyi vagyok. Hálás lennék, ha helyben valaki tudna segíteni.

(#122074) Joshi


Joshi
titán

Meg vagyok lőve a 3D-vel Mede8er lejátszón keresztül, egyszerűen nem rakja össze a képet mióta lecseréltem az erősítőmet egy Onkyo TX-NR636 ami ugye HDMI 2.0-ás (TV Sony X8505B). A régi Harman 156-al ment szépen. Az erősítőben van egy Monitor Out néven lévő menüpont, ahol a felbontást lehet beállítani, akár mire állítom nem változik semmi. Mi lehet a gond?

ui.: mondjuk nem olyan rég frissítettem a Mede8er firmware-jét 4.0.2-re, lehet hogy attól van? :F

[ Szerkesztve ]

(#122075) Ed Parker válasza tomic (#122057) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az én olvasatom szerint pont nem olcsóbb, amit én mutattam az 8nm 280€ ez meg 4nm 150€ :)

Ricsi: meg kéne hallgatnod pár sz@r rendszert, rögtön tudnád értékelni a jót ;]

[ Szerkesztve ]

(#122076) BBéci válasza gabika1969 (#122071) üzenetére


BBéci
titán

Az egész elmélkedés teljesen felesleges, ki kell dobni a kukába a boxot, ahogy már korábban írtam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#122077) gabika1969 válasza Joshi (#122074) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Az Onkyo info gombjanal a video info out mit mutat...kiadja a 3D jelet?

Üdv Mindenkinek!

(#122078) gabika1969 válasza BBéci (#122076) üzenetére


gabika1969
aktív tag

:K
Vegul is a foci meccseket en is igy szoktam a vetiton. Az AV HDMI be persze a hangsavot ebben a felallasban nagyivben le...t...om...

[ Szerkesztve ]

Üdv Mindenkinek!

(#122079) Joshi válasza gabika1969 (#122077) üzenetére


Joshi
titán

Melyikre gondolsz? :F

[ Szerkesztve ]

(#122080) Dorian


Dorian
félisten

Denont azóta sem sikerült beüzemelnem. Bekapcsol, de nem lát semmilyen bemenetet. :U

Melyik szervizbe érdemes vinnem? Totel vagy Secon?
Ha jól tudom 6000 a bevizsgálási díj, aztán meglátom megéri-e foglalkozni vele. Remélem csak letiltott vagy szétcsúszott valami.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#122081) Joshi válasza Joshi (#122079) üzenetére


Joshi
titán

Alul a Display CLR gomb talán? Az alábbi adatot írja ki. Szerintem visszarakok egy régebbi firmware-t a Mede8er-re aztán majd meglátom mi lesz.

(#122082) gabika1969 válasza Joshi (#122079) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Ba...a meg nem tudom. Univerzalis tavot hasznalok...a sajatom meg ugye most romlott el. Dobozban van mar. Szoval vagy a Home vagy a Menu es megjelenik bal oldalon egy ablak. Ott a video ful es kiadja a bejovo es kimeno jelek informaciojat. Vagy felulal a Display gomb tobbszori megnyomasa...mind termeszetesen lejatszas kozben...mindkettonel latnod kene, a kimeno jel 3D vagy 2D...

Üdv Mindenkinek!

(#122083) gabika1969 válasza Joshi (#122081) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Ez az, igen...csak a en tavomon fent van ez a gomb...es nalam a 3D jel eseteben egyertelmuen pluszban van egy 3D jelzes. Itt szerintem a bejovo jel sem 3D.... :F Fura...Nekem Egreat R6S van...

[ Szerkesztve ]

Üdv Mindenkinek!

(#122084) adamssss válasza gabika1969 (#122071) üzenetére


adamssss
veterán

És ARC-vel nem lehetne megoldani? A TV-m is tudja meg az erősítő is.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#122085) Gergőke88 válasza Dorian (#122080) üzenetére


Gergőke88
addikt

Én Totel-ben voltam egy subbal, korábban pedig egy arcam erositovel. korrektek gyorsak voltak.

[ Szerkesztve ]

(#122086) Heffi válasza adamssss (#122084) üzenetére


Heffi
őstag

De igen, pont arra találták ki.

(#122087) gabika1969 válasza adamssss (#122084) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Azt nem tudom...a Tv-m Samsung C8000-es nem mukodott, a hasznalati ut is azt irta, hogy csak DTV jel vetele eseten tovabit 5.1 hangsavot, amennyiben HDMI kabellel csatlakozik egyeb BDPlayer, stb...csak stereo hangot fog hallani... :((
Tehat ugy gondolom, hogy a csatlakoztatas, HDMI ezt eleve ki fogja zarni....

[ Szerkesztve ]

Üdv Mindenkinek!

(#122088) adamssss válasza gabika1969 (#122087) üzenetére


adamssss
veterán

Lehet h a kábel szar hozzá, de mindent próbáltam és semmi... Meg sem nyikkan az erősítő. Mondjuk a Tv-n nem találtam a HDMI beállításokat. Egyszerűen nincs ilyen menüpont. :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#122089) Ed Parker válasza Dorian (#122080) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Megvakultak a portok? :)
Nincs rajta gyári reset?

(#122090) BBéci válasza adamssss (#122084) üzenetére


BBéci
titán

Nem, az más célokat szolgál.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#122091) adamssss válasza BBéci (#122090) üzenetére


adamssss
veterán

Akkor jo h probalkozom. :)
Azt hiszem megprobalom a hdmi passthrough-t. Hatha az mukodni fog.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#122092) Dorian válasza Ed Parker (#122089) üzenetére


Dorian
félisten

Reseteltem, de semmi. TV-re nem ad ki HDMI-n jelet, Bemenő jelet pedig nem lát se HDMI-n, se optikán, se sztereó analógon. Még a rádió is néma.
Viszont a bemérés pl. működik.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#122093) bajnokpityu válasza Dorian (#122092) üzenetére


bajnokpityu
félisten

denonnál lehetett auto módban forráast választani, és lehetett szűrni, h miket figyeljen (koax, optika,hdmi) asszem a bal tekerővel, vagy alatta imput gombbal, vagy ilyesmi.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#122094) Livius válasza zetecR (#122049) üzenetére


Livius
őstag

Egy Sony KDL-48W605B optikai hang kimenetét szeretném Digital coaxra történő konvertálás után bekötni egy Philips LX7100SA/22.

A hang valódi forrása persze HDMI-ből származik, egy UPC Philips felvevős HD boxból. Sajnos a UPC boxának Digital Coax kimenetét, ha normálisan bekötöm az erősítőbe, akkor a HD adások alatt No valid signal-t ír ki az erősítő, és csak az SD adások alatt megy át jól a digtális hang. Ha erre tudna valaki megoldást, hogy jó legyen a digitális hang átvitele HD adások alatt is akkor az is egy jó megoldás lenne számomra.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#122095) Ed Parker válasza Dorian (#122092) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Akkor szerviz

(#122096) gabika1969 válasza Ed Parker (#122095) üzenetére


gabika1969
aktív tag

HDMI Board, illetve DTS chip kaput..mint nalam...

Dorian: Kuldtem privit....

[ Szerkesztve ]

Üdv Mindenkinek!

(#122097) Dorian válasza bajnokpityu (#122093) üzenetére


Dorian
félisten

Menüben hozzárendeltem a bemeneteket, előlapi kijelzőn. De kuka. Ebből tényleg szerviz lesz. :(

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#122098) adamssss


adamssss
veterán

Valaki próbált már pioneer erősítőn HDMI passthrought? Mert ez sem akar működni... Igazából azt nem értem, hogy hogy lehetne az erősítőt nem kikapcsolni hanem stadby módba tenni?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#122099) bajnokpityu válasza Dorian (#122097) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Neked nincs valami nagy szerencséd..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#122100) Joshi válasza gabika1969 (#122083) üzenetére


Joshi
titán

Na azért vannak fejlemények, de elég érdekesek. Első körben kiszedtem a HDMI kábelt már csak azért is, mert mióta kicseréltem az erősítőket nagyon furcsa színvilága volt a filmeknek. Na milyen kábel volt? Hát persze hogy 1.3-as. :W Én nem tudom hogy a francba került ez elő. De hogy ne legyen egyszerű a képlet, nagy mellénnyel elindítottam a Gravity_2D_3D iso állományt ami 45GB méretű. Hát persze hogy nem megy, de a Minions 3D viszont megy szépen pedig az is több mint 40GB. Hozzá teszem, hogy az asztali BD lejátszómon BD50-es AVATAR ugyan úgy hibátlanul megy, még a HDMI bemeneteket is felcseréltem de a Gravity nem megy. Ezek szerint van olyan formátum amit a Mede8er nem kezel? Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a Gravity-t csak újraírható BD50-es lemezről láttam, iso-ból nem. Még megpróbálom pendrive-ra kiírni hogy úgy mit kezd vele a Mede8er.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.