Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123601) darthdenes


darthdenes
tag

Hi
Sajnos lehet előbb utóbb erősítőt kell cserélnem.16nm szobába Rubicon álló dobozok mellé keresek olyan erősítőt amely H/K 132 szintjén van. Mkv filmnézés kb 90% maradék 10% általában rádió. Újonan milyen ktgben kellene gondolkoznom? Használtban 50ezer körül akadna valami?

(#123602) Nemir Ombe válasza darthdenes (#123601) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

....hasznàltban HK 156,158, újban 151....de relatív újban màr 70e környékétõl kapsz olyan AVR-t,ami a jelenlegit kivàltja.....

Hmm ....

(#123603) Norbi 72 válasza darthdenes (#123601) üzenetére


Norbi 72
veterán

(#123604) Nemir Ombe válasza Norbi 72 (#123603) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

....valószínübbnek tartom ezt a “verziót”: [link] ;) .... de persze bármi előfordulhat ....

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#123605) darthdenes válasza Nemir Ombe (#123604) üzenetére


darthdenes
tag

Igen, Rp 26 van. Sony sw 40 subbal. Ehez kell valami erölködő.
Újak közül a Denon 520 bt és Yamaha 379 találtam tesztet a Av online oldalon. A Denon szimpatikus. Maximum 100ft-ig új készülék esetén melyik az ajánlottabb?

(#123606) Nemir Ombe válasza darthdenes (#123605) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

....szerintem új árban 100 alatt “amelyik tetszik és szolgáltatásban is megfelel”,de mások majd ajánlanak konkrét darabot .... ;) .... amiket írtál is jók lehetnek ....

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#123607) Valkűr


Valkűr
őstag

Én ezek mellé tennék egy jobb vasat, nem voltak rossz dobozok...De legalábbis nem Harmannal hajtanám

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#123608) python1


python1
veterán

Mi van azokkal a zárt sub dobozokkal,amelyek anyaga annyira gyatra minőségű,hogy tulajdonképpen úgy működik mint egy passzív membrán? :DDD

Csak költői kérdés volt.

[ Szerkesztve ]

(#123609) Patice válasza python1 (#123608) üzenetére


Patice
nagyúr

Az "harmadik típusú" doboz. :P

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#123610) dota1


dota1
aktív tag

Off

Ez mi? Ilyesmit hallott már valaki? Tök nehéz elképzelni, hogy ezeből a frontokból értelmes hang tud kijönni. Gondolom csak a bőgőt meg a brácsát szereti, prodigy után meg nagyszervíz....

[ Szerkesztve ]

(#123611) python1 válasza dota1 (#123610) üzenetére


python1
veterán

Innováció csatornára,lefolyóra. :DDD

(#123612) Patice válasza dota1 (#123610) üzenetére


Patice
nagyúr

Ezek nagy méretű tölcsérek a széles sávú hangszórók mélyátvitelének fokozásához. Kis teljesítményű csöves erősítőkkel ideális párost tudnak alkotni zenei téren.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#123613) dunkel


dunkel
őstag

200 alatt új szubok közt erősen best-buy gyanús az "öszvér" kategóriában:
ELAC S10EQ
Képek, termékbemutató.
Találni neten méréseket is, miszerint tudja amit írnak, és akár 10dB-it is helyesen korrigál az EQ.

(#123614) liszi70 válasza dunkel (#123613) üzenetére


liszi70
nagyúr

És a bolt is korrekt, megbízható!

(#123615) davidsone


davidsone
addikt

Van aki itt játszik PC-n Dolby Digitalban? Nincs térhangzás dts-ben volt...
Mi lehet a baj? (win10 ;] )

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#123616) Nemir Ombe válasza davidsone (#123615) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... akkor egy “alap” kérdés: a jàtékon van egyàltalàn DD hang....??....

Hmm ....

(#123617) davidsone válasza Nemir Ombe (#123616) üzenetére


davidsone
addikt

erre gondoltam h dd-ben nincsenek játékok mert film alatt tökéletesen szól...
akkor ez a baj? :DDD

viszont dts-ben tökéletesen működött...

[ Szerkesztve ]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#123618) nismoka válasza davidsone (#123615) üzenetére


nismoka
addikt

A PC játékok Multi csatornás PCM-ben szólnak.

(#123619) z123456789


z123456789
addikt

Uhh! Nem tudom mennyire reális az ára, de az új árhoz képest, szotyi. Ahhoz képest meg amilyen szépen szól (szerintem és gondolom megfelelő forrással, ahogyan ott is írják) pláne. Ha most vennék sztereót, annak ellenére hogy nem fekete...elgondolkodnék. :U
Egy jó szál Xavian.

Srry, offba teszem, mégis csak inkább stereo téma. :B

[ Szerkesztve ]

(#123620) davidsone válasza nismoka (#123618) üzenetére


davidsone
addikt

és ez dts-ben (erősítő dts-t írt ki) átjön dd-ben meg nem?

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#123621) nismoka válasza davidsone (#123620) üzenetére


nismoka
addikt

Nekem közvetlenül a videó kártya HDMI-n van rákötve az erősítőre és kizárólag PCM-ben szólnak a játékok. Csak filmeknél van DD, DTS, DTS-HD, stb..

[ Szerkesztve ]

(#123622) davidsone válasza nismoka (#123621) üzenetére


davidsone
addikt

Sajnos az enyém nem hdmi-s de madár legyek ha értem ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#123623) nismoka válasza davidsone (#123622) üzenetére


nismoka
addikt

Ha külön hangkártyád van akkor lehetséges, hogy beállítható mire konvertálja a PCM-et.

[ Szerkesztve ]

(#123624) davidsone válasza nismoka (#123621) üzenetére


davidsone
addikt

Pl EZ! is dolby és dts fícsöröket használ a térhangzás előállítására szerintem sz*r külső hangkártyát vettem :W

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#123625) Nemir Ombe válasza nismoka (#123623) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

....hangformàtumot nem lehet csak úgy “konvertàlni”,fõleg valòs idõben nem,csak az tud megszòlani ami van,ami nincs az nem ..... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#123626) nismoka válasza Nemir Ombe (#123625) üzenetére


nismoka
addikt

Pld PS4-en beállíthatom hogy PCM-ben, DD-ben, vagy DTS-ben adja ki a hangot, tehát valami lehet.. ;)
Ha jól emlékszem MPC-HC progiban is lehet variálni.

(#123627) Smiley válasza nismoka (#123621) üzenetére


Smiley
őstag

En egyedul a GTA V-nek neztem utanna amikor megjelent pc-re, es kiderult, hogy a dolby csak ps4-en elerheto, szoval az, hogy a dolby logo ki van rakva egy jateknal semmit nem jelent.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#123628) Nemir Ombe válasza nismoka (#123626) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

....igen,de ehhez mindkét formàtumnak ott kell lennie a lemezen .... vàlaszthatsz közülük, de nem “ hozhatod létre” õket.... ;)

Hmm ....

(#123629) nismoka válasza Nemir Ombe (#123628) üzenetére


nismoka
addikt

:N A PS4-en állítom be hardveresen, a lemezen valószínűleg Multi Ch PCM-ben van. Kétlem hogy a lemezen rajta van a PCM-en kívűl még a DD+DTS is.

[ Szerkesztve ]

(#123630) Nemir Ombe válasza nismoka (#123629) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

....javaslom kicsit nézz utána, hogy is van ez..... ;)

Hmm ....

(#123631) nismoka válasza Nemir Ombe (#123630) üzenetére


nismoka
addikt

Köszi nincs rá szükségem. ;) Van PS4-ed? Próbáld ki, bármit kiküld ahogyan akarod. Lehet csak kamuból írja az erősítő azt amire beállítom a ps4-et hogy küldje ki de működik és a lemezen nincsen az a formátum. A különbséget viszont hallom a formátumok között. ;)

[ Szerkesztve ]

(#123632) jézusom


jézusom
addikt

Régi Nforce2 lapok is kiküldték DTS connectben a játék hangját 5.1-ben, pedig az elég realtime. Ugyanaz a játék más hangkártyával nem nagyon volt DTS. Classic XBOX DD 5.1-ben küldte ki játék hangját.

(#123633) davidsone


davidsone
addikt

Van aki így tolja "bögreszettel" 2XLogitech Z-5500:


kemény:C

[ Szerkesztve ]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#123634) droid8101


droid8101
csendes tag

Lenne egy nagy problémám. vsx-329 erősítőt xbox360-at össze kötöm hdmi kábellel a megfelelő helyre, és sehol semmi. Nem érzékeli az erősítő az xbox jelenlétét. Csak villog a hdmi felirat az erősítőn. Nincs se kép se hang. Bármilyen hdmi eszközt kötök az erősítőre, semmit se érzékel. Mi lehet a gond?

(#123635) spiky03 válasza davidsone (#123633) üzenetére


spiky03
veterán

Van itt minden, mint a búcsúban. :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#123636) davidsone válasza spiky03 (#123635) üzenetére


davidsone
addikt

10.2 ;] De ott van...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#123637) Dorian


Dorian
félisten

Szabó Zoli megkért, hogy tegyem itt PH-n közzé a következő bemutatójára vonatkozó információkat:

"Február hatodikán (6) szombaton 11-18h-ig szeretettel várok minden érdeklődőt audio berendezéseim bemutatójára, ahol csupa újdonság lesz hallható annak, aki még eddig nem hallotta.

- új sztereo integrált erősítő 2x45W
- új sztereo integrált erősítő 2x15W, megdöbbentő hangzás és ár!
- új 3 bemenetes dac
- új háromutas zárt hangsugárzó Seas és SB Acoustic motorokból építve 45 literes keményfa dobozban
- új amorf vezetőjű hangszórókábel

...és sok jó különféle műfajú zene. Ha kíváncsi vagy olyan zenére, amit jól ismersz, hozd el pendrájvon. Forrásként kétféle számítógép szolgál, az egyik a leendő audio pc korai szárnybontogatása...

Helyszín: Budapest, Podmaniczky utca 37. 21-es kapucsengő, ha esetleg nem lenne jó, akkor 06209789791 a számom...

(a Nyugati pu.-tól 5 perc gyalog)"

Aki mostanában gondolkodik valamilyen hifi komponens beszerzésén, annak érdemes elmennie, mert ár/értékben a termékek szvsz. a használt kínálatot is verik és ez új, a Zoli féle "örök garanciával". És magyar.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#123638) Shingen válasza dota1 (#123610) üzenetére


Shingen
addikt

:Y

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#123639) Shingen válasza davidsone (#123633) üzenetére


Shingen
addikt

Hát ez jó :C

風林火山

(#123640) ithomas válasza Nemir Ombe (#123630) üzenetére


ithomas
őstag

Szerintem Te nézz utána inkább :)
XBox360-nál ha beállítod a system settingsbe a sok csatornás hangot, akkor még a menüben való lépkedés alatt is folyamatosan azt írja ki az erősítő, hogy Dolby Digital.
Azt meg nem hinném, hogy az effektek / prüntyögések fajtája és időzítése pont úgy van letárolva egy DD folyamban ahogy a joypadet nyomkodom. :D

Real eyes realize real lies!

(#123641) Peak


Peak
addikt

Miután leadtam a szervizben a Harman/Kardon AVR-460 HMerősítőmet bevizsgálásra, mert a HDMI részleg megsérült a TV lerohadt HDMI paneljétől, beállitottam a 20 éves Technics SA-GX280-as sztereo erősítőt zajongani. A kábel 2,5-es ezüstözött OFC nem a leggagyibból, hangfal Polk RTi-A7 maradt.

Elképesztő, hogy ekkora hangminőség különbség van eszközök között.
Ez az öreg darab papiron sokkal gyengébb, mint a H/K, viszont érezhetően sokkal több mély van belehangolva, mint a HK-ba. Cserébe viszont zavaros, maszatos, elkent, búgós, élvezhetetlen a normális hangerő fölött, a BASS potmétert bárhova is tekergetve.
Cserébe középtartománya nincs, vagy csupán nyomokban felismerhető, a magas pedig normál hangerő felett torzit, serceg, nem is értelmezhető számomra.

Most már az is jól látszik, hogy mit értünk "rockos hangzás" alatt a Harmanok, és úgy általában az amerikai származású eszközök esetén, egész egyszerűen a visszafogott mélytartományt, és a szép, részletes közepet. Nem lehet egy napon emliteni a két eszközt, most is hallgatom a Daft Punk - Random Access Memories albumot ezen az öreg Technicsen, és értelmet nyer az a kifejezés, hogy "fárasztó hallgatni" egy rendszert.
Hozzászokik a füled egy szép, részletes, kifejező hangzáshoz, visszafogott mélyekhez, és igy van alapod összehasonlitani milyen az, amikor mindez elvész. :(

Mozira hibátlan a H/K, de zenére azt hiszem valami sokkal kifinomultabb erősítőt kell beállitani.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#123642) Csabroncka válasza Peak (#123641) üzenetére


Csabroncka
addikt

Annó amikor ez első AVR-t választottam, rögötn az elején lemondtam a HK-ról, engem ez a HDMI paneles gyengélkedés elriasztott!

Az, hogy milyen AVR-t szeretnél választani, az elképzelésed alapján és a Polk sugárzóid miatt én egyértelműen Yamahát javaslok.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#123643) Peak válasza Csabroncka (#123642) üzenetére


Peak
addikt

Az LG TV-m kapott egy sokkot kábelTVn, a HDMI panel lepukkant és onnan kapott az erősítő. Semmi gond nincs a HKval HDMIn, rajtam kivül még 3 barátomnál működnek sok sok éve, még az első szériás HM erősíők is. (AVR 140 vagy 9 éve megy folyamatosan )

Szerk: Yamaha mit? HM vagy stereo erősítőt?

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#123644) Peak válasza Peak (#123643) üzenetére


Peak
addikt

Bocsánat, Harman 154-es egy Jamo 5.1 rendszerben megy havernál rohadt régen... :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#123645) Csabroncka válasza Peak (#123643) üzenetére


Csabroncka
addikt

"Semmi gond nincs a HKval HDMIn" ezt így azért nem mondanám!

Yamaha HM : például

Ráadásul az eladó megbízható!

"in medias res"

(#123646) Peak válasza Csabroncka (#123645) üzenetére


Peak
addikt

Szerintem félreértetted az irásom. :)
Nem szándékozom leváltani a H/K-t HM erősítő posztjáról, mert több, mint tökéletes számomra. :)
Ellenben zenére, 2 csatornás, sztereó zenéléshez úgy gondolom jobb lenne valami másik, erre kitalált és megtervezett erősítő. :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#123647) Csabroncka válasza Peak (#123646) üzenetére


Csabroncka
addikt

Te tudod, de az általad említett HK és a linkelt 3030 között igen nagy a szakadék, ami mind a mozi mind a sztereó minőségre is igaz.

"in medias res"

(#123648) BBéci válasza Csabroncka (#123647) üzenetére


BBéci
titán

Ezzel egyetértek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#123649) windlord válasza Csabroncka (#123647) üzenetére


windlord
őstag

Értékükben is :)

[ Szerkesztve ]

(#123650) BBéci válasza windlord (#123649) üzenetére


BBéci
titán

Na régebbi Yamaháról, például 3010-ről lenne szó, akkor is nagy szakadékról beszélhetnénk, az árak viszont közelebb lennének egymáshoz. De visszamehetünk az RX-V3800-ig is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.