Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10551) JaniS


JaniS
senior tag

A Popik 300-as szériájának a firmware kiforratlan még vagy bugos, ahogy jobban tetszik. Én csak akkor ajánlom bárkinek, ha van türelme hozzá. Dune emiatt lehet jobb választás.
Lehet részletesen tájékozódni a gondokról pl. a [link]-en.

(#10552) Warter válasza Dorian (#10550) üzenetére


Warter
őstag

Az új sigmás dunekkel és popcornokkal egyaránt rengeteg gond van. Ezen nincs mit csodálkozni, sajnos az új készülékeket szinte az összes gyártó hibákkal teli adja ki és utólag próbálnak kireszelni mindent. Ezért is érdemes annak aki maximalista vagy türelmetlen régebbi típust nézni vagy htpc-re váltani.
Ahogy Ed Parkernek, nekem sincs semmi komolyabb gondom az A300-zal. Igaz kisebb gondok miatt várjuk a firmware frissítést. Peak meg maximalista, neki semmi sem jó. :D

[ Szerkesztve ]

(#10553) Zanik


Zanik
addikt

Szerintem kispénzüeknek érdemes inkább külön blu-ray lejátszót és külön médialejátszót venni, ahelyett hogy valami "olcsó" öszvérmegoldásra költenék a pénzük. A Dune és az Oppo más tészta, azokba érdemes lehet beruházni. Hiába csinál jó médialejátszókat az Egreat, az eredeti lemezeimet szívesebben bízom valami nagy gyártó lejátszójára (Pio, Pana). De ez csak az én véleményem. :B

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#10554) kigyi_23 válasza JaniS (#10551) üzenetére


kigyi_23
addikt

Jó én az A-210-et nyúzom nincs is gondom :D :D Mondjuk erre is jön a frissítés 1 hónapon belül, lehet akkor majd lesz :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#10555) Ed Parker válasza kigyi_23 (#10548) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Szerintem használható, vannak idegesítő hibák, de ezekkel együtt lehet élni.
A problémákat valszeg javítják hamarosan, a netes boltokban fellelhető anyagokkal boldogul.
Ha különleges igényeid vannak mint Peak fórumtársnak, akkor csakis htpc.

(#10556) Dorian válasza Warter (#10552) üzenetére


Dorian
félisten

Na igen, ezért is vettem D1-et. Igazából nem is tudom mi az amit nem tud, de az újak igen.

De hogy említsek negatívumokat is, a Dune nem tudja a képet fel-le tolni, ill a távirányítón a play és hasonszőrű gombok elhelyezése horror, zsúfolt.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#10557) Peak


Peak
addikt

én most szedem össze a cuccokat egy htpchez, gondosan összeválogatott alkatrészekből a közel nulla hang és zajongás jegyében, egyidejű brutális teljesítmény mellett.
úgy számolom hogy kb. 80k-ból megépíthető egy fullos médialejátszó, amelyet emellett teljesértékű torrentközpontnak, NASnak és szervernek is lehet használni.
ahogy épül (lassan) fotodokumentációt is készitek, aztán a végén egy post.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#10558) Warter válasza Peak (#10557) üzenetére


Warter
őstag

Lehet tudni, hogy milyen alkatrészeket fogsz beletenni?

(#10559) Rederik válasza kimi02 (#10542) üzenetére


Rederik
tag

Vajon lesz valaha ez a 400-as Arcam emberibb áron? Mondjuk olyan 1000-1200 Euro...

(#10560) Peak válasza Warter (#10558) üzenetére


Peak
addikt

a terv egy asrock AMD hudson a75 chipsetes mITX alaplap (17cm x 17cm) (elviekben úton van), egy AMD A8-3870K processzor (3.0GHz / 4mag) egy integrált Radeon HD6550D videokártyával, amit "downclockolni" szeretnék 1.2-1.5GHz környékére, és a feszültséget is le akarom vinni a legstabilabb szintre a lehető legkisebb fogyasztás és hőtermelés érdekében. a gyári hűtőt szükség esetén cserélem a zaj miatt. természetesen meghagyva a maximális teljesítmény használhatóságát is, ugyanis ez a gép ha kell akkor a legújabb játékokat is képes futtatni értékelhető sebesség mellett.
mellé 2x4GB ddr3 1600MHz vagy 2x2GB ddr3 1866MHz memóriát terveztem, 64gb kingston SSD és egy samsung slim bluray iró egy olyan pici házban, mint pl. a popcorn C200 is van.
a tápegység egy külső passziv 95 vagy 135W-os táp lesz, az se zajongjon, illetve MCE kompatibilis távirányitóval felszerelve. természetesen XBMC HDaudio és IntelliRemote szoftverekkel felvértezve, profin beállitva és felkonfigurálva.
igy gyakorlatilag egy bluray meghajtós fullextrás lejátszó épül majd.
szivesen bedobnám partiba egy közös tesztelés erejéig.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#10561) bajnokpityu válasza Peak (#10560) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Csak halkan kérdem, szuper passziv táp helyett miért nem inkább egy lin, zajmentes tápot teszel? Procinak meg tuti c2d-t tennék be, full passzivan.

Vidkari nincs szuperstabil,jóképű?

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#10562) Warter válasza Peak (#10560) üzenetére


Warter
őstag

Nem hangzik rosszul, én is nézegettem, hogy hogyan lehetne egy htpc-t a legolcsóbban kihozni, de valahogy 80-ból nem igazán jött ki. Már csak a ház meg a hatékony táp miatt sem. Az ssd meg szintén nem egy olcsó mulatság. Ha kész lesz, szívesen megnézném élőben a játékost. :)

(#10563) Tonyo válasza bajnokpityu (#10561) üzenetére


Tonyo
őstag

Abban nincs integrált vga, intelben ha van is az nem tudja a 24 p-t.

(#10564) Peak válasza bajnokpityu (#10561) üzenetére


Peak
addikt

c2d már sajna öregecske platform, intelekben nincs olyan integrált GPU, ami tudna 23,976ot, fixen 24re kerekitenek és az amd gpuja 1,5-2x gyorsabb mint az intelé.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#10565) xtremetuning válasza Peak (#10560) üzenetére


xtremetuning
addikt

Összerakhatsz bármilyen erős hardvert, ha a szoftverhez nem értesz :(
Persze mindezt csak halkan jegyzem meg... :U

szerk : és mindezt, amit leírtál 80-ból ? Megeszem a kalapom.

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#10566) lemmy9 válasza Dorian (#10546) üzenetére


lemmy9
őstag

Azért a Dune vagy Egreat mert fontos a 7.1 analóg kimenet.
Meg a torrent sem hangzik rosszul.
És Blu-ray lejátszó sem sok van ami rendelkezik 7.1-el.
Tehát két legyet egy csapásra. :C

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#10567) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Tv saját media playerén senki nem játszat blu-ray-t?

(#10568) ricsik válasza kigyi_23 (#10554) üzenetére


ricsik
őstag

Ma jött ki a C200-hoz a legújabb stabil FW. A régi trükkel feltehető A200-210-re is, de még nem próbáltam.
Valószínű nem érdemes szenvedni ezzel a "hack-el", mert napokon belül itt a gyári is az A szériához.

[ Szerkesztve ]

(#10569) Zanik válasza MunezXBK (#10567) üzenetére


Zanik
addikt

Mármint .iso-t? Lemezt kicsit bajos lenne! :DDD

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#10570) MunezXBK válasza Zanik (#10569) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nyilván nem lemezt. Külső HDD-ről, m2ts átnevezve mpeg-re és simán eszi.

Csak Én vagyok ilyen elvetemült? :U

(#10571) kigyi_23 válasza ricsik (#10568) üzenetére


kigyi_23
addikt

Igen csak napok kérdése és igazából nem létfontosságú frissítés tehát én nem hackelek most kivételesen :)

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#10572) ginola


ginola
addikt

Sziasztok, segítséget kérnék:
Adott két konnektor elosztóval:
Az egyikben: sub, erősítő van bedugva
a másikba: TV, UPC box, DVD, Router.
Ezek közül melyiket érdemes Alces-ba csatlakoztatni?

[ Szerkesztve ]

(#10573) Dorian válasza ginola (#10572) üzenetére


Dorian
félisten

Nem lehet átcsoportosítani?
TV képére, erősítő hangjára, sőt meglepetésemre sub-ra is jó hatással van. De elosztó alatt ugye a T dugót érted, nem valami hosszabbítót?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#10574) ginola válasza Dorian (#10573) üzenetére


ginola
addikt

Hogy csoportosítanád át, mihez szükséges feltétlen az Alces? Alces 3, 4 is okés.....Az Alces közvetlenül a konnektorba dugnám...

[ Szerkesztve ]

(#10575) Dorian válasza ginola (#10574) üzenetére


Dorian
félisten

UPC boxot, routert felesleges, DVD-t nem tudom, erősítő hangján, TV képén tuti javít.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#10576) ginola válasza Dorian (#10575) üzenetére


ginola
addikt

Köszi.....

(#10577) zolaas


zolaas
senior tag

A találós kérdésre nem jött megfejtés ismét. Szóval a megoldás: Tandberg TL 5010. A norvég hangszóró gyártás terméke 1974-ből. És itt van 1 általuk gyártott orsós is.

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#10578) Ed Parker válasza Dorian (#9485) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ez a koncert fantasztikus,nagyon örülök hogy megosztottad,tényleg nagyon jó,igényes zene :R :R

(#10579) nebulo5


nebulo5
senior tag

Hello Szakértők!
Tisztába vagyok vele, hogy nem ez a tv-s topic, de mivel ezt olvasom napi gyakorisággal, így kicsit "otthonosabban" érzem magam, és itt tenném fel a kérdésem:
A közeljövőben szeretnék egy nagyobb képernyőjű plazma tv-t venni. Jelenleg, egy 82 cm-es LCD tv van, amivel személy szerint aránylag elégedett lehetnék. Nem sokat nézek tv-t! Hetente 1 - 2 filmet, néha autó - motor versenyt... De hogy a "családi béke" is meglegyen, a jelenleg szórakoztató elektronikára költhető pénzből most nem vehetek erősítőt, cd játszót, kábelt és egyéb ketyerét, a zene mániám fejlesztésének céljából... :W
Olvasgattam a napokban tv-s topicokat, de sajnos az összeolvasott információtól csak zavarosabb lett a rálátásom. Szóval, be kell vallanom, sík hülye vagyok a megjelenítő technológiához. Azt már kapisgálom, hogy a plazmának van a legszebb képe! És ha jók az infóim, akkor akár csak HD ready képernyőjű is szóba jöhetne, mert kb. 3,5 - 4 méterről néznénk. És mivel a film gyűjteményem csak DVD minőségű (nem is szándékozom HD filmekkel gazdagítani a gyűjteményem), így a full HD képfelbontás nélkül jól ellennék még 1 - 2 évig. De azért, nem tekinteném hátránynak a full HD-t! :D
2 HDMI csatlakozási lehetőséggel is megelégednék, mert a dvd játszómat és a media playert kötném csak rá. A HM erősítőm nem HDMI-s (Yamaha RX-V1400RDS).
Nem ragaszkodom mindenképp a Panasonic márkához, de azt olvastam, plazma technológiában ez a típus a legmegbízhatóbb. A 3D, LAN és egyéb "nyalánkságok" nem érdekelnek. (talán, majd 2 - 2,5 év múlva, akkor majd annak megfelelő tv-t veszek).
Képátlóban elfogadnám akár a 42" (107 cm), de barátságosabb méret a 47" (119 cm) De ha esetleg "alkalmi vételként" hozzájuthatnék egy 50" (127 cm) tv-hez, az már maga lenne a boldogság! :))
Egy adatot tudok biztosan: erre a tv vásárlási mókára, mindösszesen 200.000 Ft-om van! (na jó! a leg - leg összeg 220.000, de az már a max. teteje!)
Hát, azt hiszem, leírtam az összes fontosabb elvárásomat... kérném mindazokat, akik értenek hozzá és tudnak tanácsot/ötletet adni, hogy segítsenek! Akár priviben is írhattok! Köszönöm előre is!
(valamikor június első harmadában szeretnék vásárolni! Nem zárkózom el a használttól sem, de valamilyen garancia mindenképp kell!)

Üdv: nebulo

(#10580) Toobee válasza nebulo5 (#10579) üzenetére


Toobee
veterán

Ha van kedved, akkor lesd meg az en TV-met. PS51D550, szerintem belefer a keretbe. Esetleg Pana C3(hd rdy)

https://barbieripnk.hu/

(#10581) nebulo5 válasza Toobee (#10580) üzenetére


nebulo5
senior tag

Köszi! Egy tippnek nagyon jó: Samsung 51" :)) És 3 év garival van!

Üdv: nebulo

(#10582) kalmanchris válasza nebulo5 (#10579) üzenetére


kalmanchris
tag

Pana 50c3 vagy az 50U30, ami full hd

(#10583) #09634560 válasza nebulo5 (#10579) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ha kell médiajátszó képesség akkor a Samsung előttem emlitett modellje lehet az egyik alternativa, másik pedig a Panasonic C3. Ezek tavalyi modellek, ezeket olcsó áron kapod meg. Juniusban még előfordulhat olcsón Panasonic P50S30 is ami már képminőségben fölözi az emlitett készülékeket És akkorra várhatóak 5 év garis készülékek a panasonictól,ez szerintem a kicsit drágább árért cserébe nem tul nagy áldozat.. Idei készülékek a Pana X5 és az UT50 lehet alternativa, Samsungnál pedig az 50E550 de ezek akor még elég drágák lesznek. LG modellek is vannak de azok nagyobb ghost-készségük (részleteket találsz a plazmatévé topik 1 sz hsz-ában) és általánosan gyengébb képminőség miatt csak ha "nagyon kell és mindegy milyen csak olcsó legyen" kategóriába tenném és ekként ajánlanám. Amugy ha áruházban jársz, az ott látott kép nem releváns, mevel a féncsőhöz hasonló elven müködik így homályosabnak tünik az LCD modellektől,erényeit otthon csillogtatja meg. Tehát ha hasonlitasz akor csak sötétebb helyen történjen meg a próba. Ha megvásároltad akkor az első időszakban csak alacsony kontraszt-fényerő értékeken használd és ügyelni kel hogy ne sokáig maradjon tartós képelem pl. logó,3 óránál ne tovább vagy inkább zoomold ki. Ez az elővigyázatosság cserébe meghálálja magát jó képminőséggel.

[ Szerkesztve ]

(#10584) Zanik válasza kalmanchris (#10582) üzenetére


Zanik
addikt

+1 szavazat az 50U30E-re. Mellé egy upscaling képes DVD (vagy akár blu-ray) lejátszó, és élvezheted a DVD gyűjteményed is "HD" minőségben. :B

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#10585) #09634560 válasza Zanik (#10584) üzenetére


#09634560
törölt tag

A tévé is felskáláz, de még a Yamaha is, így ez nem kell elsőrendű szempontnak lennie. De 4 méterről teljesen mindegy hogy full vagy HD ready készüléket vesz.. :) Sőt: full HD is jól mutat HD ready-n, és analóg csatornák melett jobban is ajánlható egy 1024:720-as készülék, pláne 4 méterröl mikor a FulHD nézési távja 50"on 2 méter..

[ Szerkesztve ]

(#10586) BBéci válasza kimi02 (#10542) üzenetére


BBéci
titán

Igen, én írtam, miért kérdezed?

(#10565) xtremetuning
Valami hasonlót akartam írni.
Ha jól tudom, Peak szakterülete a szoftver írás, készítés, talán kitalál valami okosat.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10587) BBéci válasza MunezXBK (#10570) üzenetére


BBéci
titán

Azért elvetemült ötlet, mert a BD-film két fontos tulajdonsága a 24p és a HD hang elvész.
Valamint a belső lejátszó képminősége a felét sem használja ki benne rejlő lehetőségnek. Ahhoz bőven megfelel a 10-12 gigás mkv, de annak a 24p-je sem "játszik"..

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10588) nebulo5


nebulo5
senior tag

Sanci, kalmanchris, Zanik!
Köszönöm az ötleteket/tippeket!
P50S30 is a listámon van már! Valószínű, hogy valamelyik web kereskedéstől fogom megrendelni. Nincs ebben sem nagy gyakorlatom, de eddig digital-ko a leg szimpatikusabb...
Időközben, egyre többet nézegetem és ismerkedem Toobee által ajánlott Samsung-gal! Szerintem, nem lehet olyan messze képminőségileg, és üzem megbízhatósági szempontból a Panától....
Még van időm gondolkodni, kutatok tovább! És persze, akinek van valami tippje/tanácsa, az jöhet minden mennyiségben! :R

Üdv: nebulo

(#10589) MunezXBK válasza BBéci (#10587) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szemmel látható a különbség az mkv és a blu-ray között, HD hangot pedig nem tud a 4 éves erősítőm.

Plusz annyira nem vágom az angolt, hogy eredeti nyelven nézzem. Marad tehát a remek magyar... :W

Nebulo: volt plazmám, én lebeszélnélek róla. Fogyasztása űber sok.

Webshopra pedig pcdreamshop.hu. Maxi korrektek.

[ Szerkesztve ]

(#10590) norral válasza nebulo5 (#10588) üzenetére


norral
aktív tag

1-2 dolgot elmondanék még, de a legjobb, lenne, ha átjönnél a plazma topicba.

Az s30 model tavalyi, ezért szinte tuti, hogy nem lehet majd 5 éves garanciaakcióval kapni. Panasonic plazmát én csak hivatalos forgalmazótól vennék (panasonic.hu oldalon megtalálod), illetve csak olyat, ami nem kiállított darab volt, azt csak valami őrült alapos vizsgálat után. Ha tudod, akkor te magad hozd el, és csak és kizárólag állítva szállítsd, ha erre nincs lehetőséged, akkor adok tippet melyik boltban érdemes megrendelni, mert ők tuti nem fogják elfektetni szállítás közben.

A samsungokról én nem szeretnék véleményt mondani, mert nem ismerem őket, de annyit tudok, hogy vannak modelekket, amiken nagyon sokat rontott az utolsó firmware. (feketeszint problémák)

(#10591) #03969024


#03969024
törölt tag

Nem pont HM, de én legutóbb ezt pucolgattam:

[ Szerkesztve ]

(#10592) TCr


TCr
veterán

Eszembe jutott egy feltevés (bár lehet, hogy badarság) a nem működő HDMI-ről a Denon 1908 erősítőmön.
Highspeed kábeleket használok, nem lehet, hogy ezért nem jó?
Lehetséges, hogy nem kompatibilis és régebbi HDMI kábelek kellenének?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#10593) Gergőke88 válasza nebulo5 (#10588) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szerintem itthon 50-s meretben nem volt S30.

(#10594) Dorian válasza nebulo5 (#10588) üzenetére


Dorian
félisten

Nebulo,
50”-os plazmánál alább ne add!
Pana U30 (ha még találsz 150-ért akcióban) vagy Samsung D550 (200 alatt megkapható).

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#10595) Ed Parker válasza norral (#10590) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ezt a "csak állva szállitsd" dolgot nem kell annyira komolyan venni.
Két tv-met is vittem fekve( 50vt30) és soha semmi baja nem volt.
A titok abban rejlik, hogy nem kell száguldozni:)
De persze nem árt az elővigyázatosság, én csak a saját tapasztalatomat osztottam meg.

(#10596) norral válasza Ed Parker (#10595) üzenetére


norral
aktív tag

Persze, csak ahol én lakom, ott szerintem több a kátyú, mint az "út". :D

(#10597) Dorian válasza MunezXBK (#10589) üzenetére


Dorian
félisten

Mi az, hogy „űbersok” a fogyasztása? 50”-os modell esetében max. 50W a többlet.
Ez napi 5 óra tévézéssel számolva havi 330Ft többlet a villanyszámlában. Tényleg rettenetes.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#10598) Zanik válasza #09634560 (#10585) üzenetére


Zanik
addikt

Azt tudom, hogy a TV is felskáláz, de én valamiért szívesebben bízom a lejátszóra ezt a feladatot. Viszont azt nem tudom a Yamaha RX-V1400 hogy skálázná fel a videójelet? :F
Azt is vágom, hogy elég lenne neki a HD ready plazma is, de 2012-ben HD ready plazmát venni 200.000-ért? :B

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#10599) Dorian válasza Zanik (#10598) üzenetére


Dorian
félisten

Szerintem sem szabad manapság 720p-s TV-t venni. Főleg, hogy a Pana C3-nak egyáltalán nincs jó képe.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#10600) MunezXBK válasza Dorian (#10597) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mondjuk úgy, hogy mióta LED tv-t használok, jelentősen csökkent a villanyszámlám. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.