Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10201) Thuglife válasza Ed Parker (#10197) üzenetére


Thuglife
senior tag

Én csak azt tudom, hogy nálam -7 dB-en van a centerem, és néha még így is sok és szintén Onkyo. :)

(#10202) Ed Parker válasza Thuglife (#10201) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

közben látom már,nekem a 608 sztem rosszul mérte be a dolgokat.
na mindegy, már nincs onkyo így ilyen problémám sincs.

[ Szerkesztve ]

(#10203) BBéci válasza Ed Parker (#10173) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem egyszerű a képlet. 50-60000 egy új, vagy újszerű BD-játszóért és ugyanennyi egy használt CD-játszóért. Ez összesen 100-120000 forint és garantáltan jobb zenei hangminőséget lehet "előállítani".

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10204) Thuglife válasza Ed Parker (#10202) üzenetére


Thuglife
senior tag

Egy "régebbi" TX-SR506-os. Bár lehet az is közrejátszik, hogy a Mission-öknek elég magas az érzékenysége, nagyon nem kell hajtani őket.

Jó, hát megértem, hogy ha lehetőséged volt rá, akkor cserélted egy Arcam-ra. Össze sem lehet hasonlítani, igaz nem is egy árkategória. :)

[ Szerkesztve ]

(#10205) Ed Parker válasza BBéci (#10203) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

hát,akkor jó,én azért maradok bd-vonalon,kevés cd-m van,azt a keveset meg már kibírom.
a közeljövöben úgyis az oppo 95 a cél,az meg jó mindkettőre,nincs kompromisszum.

(#10204) Thuglife denon 3312-re váltottam, azt is nagyon szerettem,de az Arcam-ot jobban.

[ Szerkesztve ]

(#10206) BBéci válasza kimi02 (#10183) üzenetére


BBéci
titán

Bocs, de az (Stereo) sztereó magyarul! :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10207) jaktib válasza Ed Parker (#10197) üzenetére


jaktib
tag

Ez nekem is feltűnt. De nálam nem olyan drámai a helyzet. Ez akkor volt amikor a mérőmikrofonnal beállítottam, hallgattam, de nem volt az igazi olyan volt mintha beszorult volna a hang. Aztán a hangfalak hangerejét úgy állítottam be ahogy nekem tetszett pl a center +2 és a hatás számomra drámai volt, nem volt torz ahogy te írod, hanem igazi "mozis" lett jobban nem tudom leírni. Nekem az a mikrofon nem jött be. Szinte minden értéket át kellett állítanom, a távolság az viszont jó volt. Mozira az biztos, hogy igen csak adja... :) Zenére meg annak való aki szereti az olyan zenét amiben van basszus :)

(#10208) Ed Parker válasza jaktib (#10207) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

én nem azt írtam hogy torz,hanem hogy ha a két front 0 és ahhoz dobok a fő hangerőn 10dB-t,akkor a center pont jó lett a két front meg üvöltött.
ez volt a baj,ezért kellett mindig a hangmenübe belépni a film elején és felnyomni 6-8dB-el a hangerőt és akkor volt jól beállítva a film.
először azt hittem a center vacak,azt amikor már a harmadikat tettem elé és mértem,kiderült hogy ez egy onkyo fícsör:)

én sok jazz-t hallgatok és akusztikus zenét,arra nem igazán jó.

(#10209) kimi02 válasza Ed Parker (#10186) üzenetére


kimi02
őstag

Nem hinném :(
Itt többen mondták , hogy kb a Denon PMA-1510AE erősitővel van pariban. (Ez nem 50k)
BBéci is mondta.

[ Szerkesztve ]

(#10210) Ed Parker válasza kimi02 (#10209) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

írtam privit erről.

(#10211) ginola válasza kimi02 (#10209) üzenetére


ginola
addikt

Nem hinném, miért akar mindenki sztereózni HM vasakon, ezt nem értem meg......nem arra való! Ha már Hm vason zenét kéne hallgatni Nad, ill. Arcam , ami szóba jöhet nálam.

Kimi volt szerencsém HK 760-hoz,
NAD C 356BEE simán lezenéli!

[ Szerkesztve ]

(#10212) Ed Parker válasza kimi02 (#10209) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

szólj Mattes-nak azt mérjétek össze a rotellel:)

(#10213) BBéci válasza kimi02 (#10209) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem Ed a 460-asra írta, hogy egy olcsó, használt sztereó jobban szól nála.
Általában érvényes a házimozi rádióerősítőkre, hogy egy harmadába kerülő sztereó zenél hasonló színvonalon. A 1510AE ára 350000 Ft, a hangja inkább az egymilliót közelítő AV vasakéval hasonlítható össze. Szerintem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10214) Ed Parker válasza BBéci (#10213) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

nem Béci,konkréten azt meséltem el neki,amit Te és Pityu is:)
Én ezt Kiminek csak a tisztánlátás végett írtam,miután meséltetek.
a 760 meg az avr 400 kb egyforma szint

[ Szerkesztve ]

(#10215) Dorian válasza BBéci (#10213) üzenetére


Dorian
félisten

Ami sok félreértésre ad okot: a korrekt összehasonlításhoz a mozierősítő analóg kimenetét kell használni - hiszen a sztereókban nincs DAC - (vagy ugyanolyan külsőt használni) és ezt az árakban figyelembe venni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#10216) bajnokpityu válasza kimi02 (#10209) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Bácsi, a tuningos 840es rotel megverte az arcam 400ast. Vagy rosszul forgattuk a dugókat, vagy valami el volt állítva, de akkor, és ott első percben a hideg rotival kb 1:1volt, de ahogy kisimult a roti hangja, az arcam csak lihegett. Nem hiszem,h annál jobb lenne egy középkategóriás HK. Tippem szerint az a rotel mai új bolti erősitők között bő 200rugós hangot tud, emlékeim szerint minimum partiban van a 356os NADal.

Kimi:mittomén HKnál milyen szint a 760,nem ismerem őket. A 400as arcam jobb lehet az azonos árú HKknál,nem?

Kértek majd hangfalas kitalálós feladatot?

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#10217) kimi02 válasza bajnokpityu (#10216) üzenetére


kimi02
őstag

Középkategóriás H/K , a 760-as erősitőre gondoltál ?

(#10218) Ed Parker válasza bajnokpityu (#10216) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

jöhet a feladat,mid van?

(#10219) bajnokpityu válasza kimi02 (#10217) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ára alapján igen. 3-400rugós új HM vas az középkategória.

Ja bocsi, nem tudtam,h 7-800rugó volt a listaára.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#10220) kimi02 válasza bajnokpityu (#10219) üzenetére


kimi02
őstag

Ez már a kifutó ár.
650-700k volt több mint 2 évig

(#10221) Ed Parker válasza bajnokpityu (#10219) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ugyanezt írtam a 10186-os kommentben,csak tömören :)

melyikre fogadnál? :U

[ Szerkesztve ]

(#10222) kimi02 válasza Ed Parker (#10221) üzenetére


kimi02
őstag

Én nem tuningolt sztereó erősitőkről beszélek és használtról.
Ma kapható bolti áron 50 ezres sztereó biztos , hogy nem zenéli le a H/K 760-ast.
Szerintem.

(#10223) Ed Parker válasza kimi02 (#10222) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

jah az biztos hogy nem. ezt én nem is állítottam.
a baj csak az,ha valakinek van 50ezer forintja,az vesz egy ilyen használt erősítőt,dob egy kis manit a tuningra és jobb hangot kap mint a 760-asod.
de még lehet hogy van olyan ami tuning nélkül is hozza azt a szintet.
de a denon 1510-es példád picit erős volt:)

erről egyébként könnyen meggyőződhetsz,rakd mellé egyszer egy nad 356 mellé. lesz döbbenet.

de ezalól az én erősítőm sem kivétel,ahogy a srácok is mondták,ezek a vasak ennyit tudnak.

[ Szerkesztve ]

(#10224) kimi02 válasza Ed Parker (#10223) üzenetére


kimi02
őstag

(#10225) Ed Parker válasza kimi02 (#10224) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

így van

de nekem mindegy ám hova sorolod,felőlem rakhatod az 5000€ Norma Revo-val egy szintre,a lényeg hogy neked tetszen a hangja.

[ Szerkesztve ]

(#10226) kimi02 válasza Ed Parker (#10225) üzenetére


kimi02
őstag

Nem én soroltam be, én is a többiek után mondom.
Én nem vitatom, hogy egy jó sztereó erősitő nem nyomja le a H/K-t , csak az 50k-s sztereó egy kicsit túlzás.
Hangsúlyozom újról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

(#10227) python1 válasza Ed Parker (#10225) üzenetére


python1
veterán

Nekem meggyőződésem,hogy mindkettőtök HM vasával lehet hallgatható zenei reprodukciót produkálni.
Mivel a hangfalaitok sem 50 ezres sztereó vashoz vannak méretezve,meg a kábelek sem.
Kinek mi a zenével szemben felállított követelménye,szerintem sokan örülnének itt olyan sztereó hangnak amiket a ti vasaitokkal lehet elérni,sőt messzebb megyek,elégedettek is lennének vele.

(#10228) Tamoo válasza kimi02 (#10226) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nálam az 50e-s jungson ja66 sztereó agyonveri a H/K 360-at.
Viszont ha a H/K elé kötöm a lupus-t és analóg bemenetre tolom, akkor lényegesen jobban szól a harman is.
Bár nekem itteni szemmel füllel mérve komolytalan hangfalaim vannak, de így is nagyon kijön a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#10229) Ed Parker válasza python1 (#10227) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

:C :R

nekem pl pont tetszik a hm erősítő hangja sztereoban,Te mondtad ki a végszót,ki meddig akar elmenni?

(#10230) python1 válasza Tamoo (#10228) üzenetére


python1
veterán

Ezt kihagytam,pedig ezt is akartam írni,mennyire igaz,sőt....

Ed Parker: igen lehetne hasonlítgatni kategóriás sztereó vasakhoz.
Mindketten próbáltatok más sok vasat ahhoz,hogy tudjátok mit kerestek és mit szerettek,szerintem a jelenlegit is azért választottátok mert zenében is jól produkáltak valamennyire.

[ Szerkesztve ]

(#10231) Ed Parker válasza python1 (#10230) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

én hm-ben tuti hogy itt megállok,ettől feljebb csak már csak sokkal drágábban juthatok,tehát ez a szint jó :D

a sztereo rész még képlékeny,de az is már alakul.

(#10232) kimi02 válasza python1 (#10230) üzenetére


kimi02
őstag

Most volt nálam egy Onkyo TX-NR906 hallgatózásra , sztereó zenén meg sem közelitette a H/K 760-at. Pedig ez sem egy olcsó gép.
Maradt a H/K 760 , a 906 ment vissza a gazdájához.

Ed Parker : Én is így vagyok a H/K 760-as erősitővel :)

[ Szerkesztve ]

(#10233) ginola válasza Ed Parker (#10223) üzenetére


ginola
addikt

Utánam könnyű.....

(#10234) Toobee válasza ginola (#10233) üzenetére


Toobee
veterán

Feltetelezem, hogy nem latta.

https://barbieripnk.hu/

(#10235) Ed Parker válasza ginola (#10233) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ja már látom,Te közben módosítottad a szöveget,ezért nem vettem észre.

Ez a lényegen nem változtat.

[ Szerkesztve ]

(#10236) ginola válasza Ed Parker (#10235) üzenetére


ginola
addikt

Nem hát, ha esetleg Arcam 400-ad nem kell....

(#10237) Ed Parker válasza ginola (#10236) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Mit kezdenél vele,sztereora nem jó:)

(#10238) ginola válasza Ed Parker (#10237) üzenetére


ginola
addikt

Jó sztereóm van, mozira....

(#10239) Ed Parker válasza ginola (#10238) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Sztem megtartom,Te mikor veszel?

(#10240) ginola válasza Ed Parker (#10239) üzenetére


ginola
addikt

Egyszer egy szép napon :DD

(#10241) BBéci válasza Ed Parker (#10214) üzenetére


BBéci
titán

Sztereó hangban biztosan nincsenek azonos szinten. Megbízható forrásaim szerint az AVR350 is verte a 760-at, NAD 785-öt.

(#10216) bajnokpityu
Állítom, hogy dugóforgatás után és normális tápkábellel - a Roteledben sem 300 forintos kanóc volt - minimum azonos szinten lennének.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10242) BBéci válasza Dorian (#10215) üzenetére


BBéci
titán

Bizonyára a bemenetre gondoltál, én is. CD-játszót használok jelforrásnak, XLR vagy RCA interkonnekttel csatlakoztatom a házimozi és a sztereó erősítőhöz is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10243) bajnokpityu válasza BBéci (#10241) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Pedig de. Ótvar tápkábellel ment a roti. Nem volt még akkor semmi drótom.

Sztem eléggé fair volt az összehasonlítás, bár egyikőjük esetén sem vizsgáltuk a forgatást.

Tudom,kb mekkorak difit szoktak általában a cuccok elérni a forditott dugóval, és annál 10x nagyobb volt a difi,sztem csak ezzel nem fordult volna meg.

Nem hazabeszélek. Ez a véleményem. 50rugóból is lehet zenélni, de ettől még nem nagyon bizonyitotta be még egyik HM erősitő sem,h fölösleges mellette sztereot tartani. XT cuccát nem néztük meg milyen zenén, de köv. talán.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#10244) BBéci válasza bajnokpityu (#10243) üzenetére


BBéci
titán

Az összehasonlítás során a Roteled egyértelműen jobban szólt, mint az AVR400, ez tény!
Az is tény, hogy a Rotel nekem nagyon tetszett.
Viszont pár héttel később, már megfordított dugóval elképesztő mértékben javult az Arcam.
Amikor Veled hallgattuk, még csak 20-25 órát működött és mint tudjuk, legalább 100, de inkább a duplája kell a bejáródáshoz.
Ha jól tudom, Ed Parker 1 M forintos Hegel 200-hoz hasonlította és megállta a helyét.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10245) bajnokpityu válasza BBéci (#10244) üzenetére


bajnokpityu
félisten

A járatás pedig marha fontos, ebben egyetértek. Minél több nagy forrasztás van,annál később járódik be. A dacom még 1 hónapos korában is változott.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#10246) spiky03 válasza Tamoo (#9920) üzenetére


spiky03
veterán

Sajna nem volt már semmilyen Dali a Duna pláza Saturnban. :(
Csak JBL-ek voltak

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#10247) Ed Parker válasza BBéci (#10241) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én árkategóriára értettem,de ha jobb hát jobb.

Másik tápkábel nekem is hozott a hangján,a villaforgatás meg pláne,ez jó tipp volt :C

(#10248) Ed Parker válasza BBéci (#10244) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Igen azt már akkor is mondtam, hogy nekem jobban tetszett az arcam hangja.

(#10249) t-bali3 válasza spiky03 (#10246) üzenetére


t-bali3
senior tag

Aréna Plaza Saturnban 100.000 Ft-ért volt kint mindkét színben Concept 6. Azt nem tudom, hogy csak a kiállított példányokra vonatkozott az ár vagy mindenre...

(#10250) Gabor970


Gabor970
addikt

Sziasztok!

Egy kis tanácsért jöttem. Sógoromnak segítek házfelújítás közben úgy kialakítani a dolgokat, hogy oda 5.1 hangrendszer lesz telepítve. Sajna messze van, én nem tudtam ott lenni amikor a villanyszerelő berakta a kábeleket. Ők úgy találták ki, hogy a front hangfalaknak fali csatlakozó lenne, és még egy további kábellel csatlakozna a hangfal a fali csatlakozóba. Nekem nem tetszik, de már nem nagyon lehetne bontás nélkül változtatni. ,
[ezzel lett bekábelezve]
Lehet fali csatlakozóba olyan hüvelyeket szerelni, amibe a hangfalkábelek banándugói illenek, és így vigyük tovább a jelet a hangfalakhoz???
Sajnos nem vagyok kicsit sem meggyőződve arról sem, hogy a kábelhosszakat párba azonos méretűre vette, pedig ki lett hangsúlyozva a szerelőnek, hogy azért lett annyival nagyobb mennyiség beszerezve, mert a közeli hangfalhoz is ugyanolyan hossz kell, mint a távolihoz. Értetlenkedve jelezte, hogy sokkal többet vettünk, mint amennyi kellett.

A gáz az, hogy a teljes rendszerre kb 600e Ft lett kalkulálva, nem lenne szerencsés, ha már itt el lenne cseszerintve az egész.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.