Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71851) BBéci válasza krx21 (#71848) üzenetére


BBéci
titán

Az a mikrofonos művelet nem csak jelszintet és késleltetést (távolságot) állít, annál sokkal többet tesz a jobb hangzás érdekében.
Amikor az AVR által beállított távolságok nem egyeznek a valóssal, az a szobaakusztika miatt történik.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71852) krx21 válasza BBéci (#71851) üzenetére


krx21
nagyúr

Gondoltam... Amúgy a hallgató pozíció teljesen szimmetrikus az össze hangdobozra.
Majd teszek azért egy próbát. A Denon-al még nem is kalibráltam, csak a Sony-val...

(#71853) morfondőr válasza krx21 (#71848) üzenetére


morfondőr
őstag

Nálam asszimetrikus a helyiség, de a hagszórókat jól lövi be a kalibráció (+- 10-15cm-t téved max), viszont a sub-ot hátrébb "érzékeli". De olvastam olyat is, hogy lehet késleltetés pl. a sub erősítőjében is, és jobb úgy hagyni a távolságot, ahogy a mikrofon méri, mert akkor az időben pontos lesz.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#71854) VoidXs válasza krx21 (#71852) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem a pozíció számít. A szoba berendezése is beleszól abba, hogy melyik hangszóró hangjának túlnyomó része mennyi idő múlva ér oda hozzád. Ezt egy mikrofon sokkal pontosabban be tudja állítani, mint bárki valaha füllel vagy mérőszalaggal.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71855) jambiyya válasza eumano (#71840) üzenetére


jambiyya
őstag

Az elérhető legjobb szobaakusztika korrekció legyen benne. Szerintem az többet számít mozinál, mint az egyedi hangkarakter. Soha nem volt cantonom, nem tudom hogy szól, de a denon tuti lágyítani fog a hangján.

(#71856) krx21 válasza VoidXs (#71854) üzenetére


krx21
nagyúr

Ezzel tisztában vagyok persze.. Majd teszek egy próbát, hátha csodát művel....

(#71857) aldebaran válasza VoidXs (#71854) üzenetére


aldebaran
őstag

Hmmm...
Én kalibráltattam a mikrofonnal, de én is úgy gondoltam, hogy mivel egyforma távolságra ülök a hangfalaktól és centivel kimérve a mikrofont is odatettem, ezért gondoltam, hogy hülyeség ez a bemérés.
Ráadásul a frontokat large-nak állította be, a sub-nak nem a max-ot nyomta oda...
Akkor maradjon az asszimetrikus távolság, a többit pedig állítsam vissza, ahogy korábban volt? (small-80Hz, max a sub-ra)

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#71858) Zsömica válasza VoidXs (#71846) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Én is ezt tapasztaltam.., Denon-t mozin hamar lepattintottam, Marantz-on vegetáltam egy ideig (nem volt rossz - de valami mégis hiányzott dinamikailag) végül a 3. Onkyo; egy RZ szériás Onkyo maradt - ez már "meglebegteti" a veséimet..! :D A hangfalakat közben nem váltogattam a frontok kivételével - cserét követően a régi frontok lettek hátul a surround - ok persze típuson belül..!

(#71859) eumano


eumano
tag

Köszönöm mindenkinek a válaszát, igazából itt már csak tényleg minimális dolgokról beszélünk, érdemes tényleg abba az irányba elvinni, hogy milyen plusz szolgáltatást tud nyújtani az egyik a másikhoz képest.

(#71860) krx21 válasza Zsömica (#71858) üzenetére


krx21
nagyúr

Szinergia... Egy melegebb DENON hangzás kifejezetten jó lehet egy részletező, német típus hangdoboznál...

(#71861) Zsömica válasza krx21 (#71860) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Passzolom - nincsenek német dobozaim..! :)

(#71862) VoidXs válasza aldebaran (#71857) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem, ez a helyes. Sőt, az is helyes, ha a subot 10 méter távolságra írja, hiszen ez kompenzál a DSP-jének késleltetésére. A centis mérés csak szabadtéren működik, ahol nem fordulhat elő, hogy a fő hullám egy visszaverődés, koncerten simán belövik lézeressel, és ott már egyezik a mikrofonossal. Nagy moziban már van annyi zengés, hogy aszimmetrikus lesz a vége. A crossovereket valóban sokszor úgy állítja be, hogy a saját teljesítménykorlátait nem veszi figyelembe, így azokat jobb kézzel, de legjobb REW alapján belőni.

krx21: A meleg hangzás nem részletező, az a massza, amiből semmi nem lóg ki, ezért kellemes. Amin az utolsó fűszál zúgását is idegesítően elkülönülve hallod, az hideg.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71863) BBéci válasza aldebaran (#71857) üzenetére


BBéci
titán

Miért kellene maximum a szubládára?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71864) aldebaran válasza BBéci (#71863) üzenetére


aldebaran
őstag

#71648 VoidXs

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#71865) Dorian válasza VoidXs (#71862) üzenetére


Dorian
félisten

Ha idegesítő, akkor az inkább torz

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#71866) BBéci válasza aldebaran (#71864) üzenetére


BBéci
titán

Az a szubládában lévő alul-áteresztő szűrő beállítására vonatkozott. Te az AVR önbemérőjéről írtál.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71867) aldebaran válasza BBéci (#71866) üzenetére


aldebaran
őstag

az AVR önbemérője mondjuk 120Hz, re állította a sub-ra a teljesítményt, de én a tanács hatására átállítottam 250Hz-re, a max-ra, amit az avr enged.
Így van most: #71635
Denon X1700H

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#71868) BBéci válasza aldebaran (#71867) üzenetére


BBéci
titán

Az önbemérés során az AVR nem változtatja az LFE értékét, azt minden esetben a felhasználó állítja be. A 120 Hz egy gyárilag alapértelmezett frekvencia.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71869) VoidXs válasza Dorian (#71865) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A fórum tapasztalatai és látogatásaim alapján a többség nem a valós hangot keresi. Legtöbbször rendkívül meleg hangot hallottam, és azt is kértek kalibrációként. Gyakori emberi tulajdonság a sensory overload.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71870) Gino20 válasza -KP- (#71826) üzenetére


Gino20
őstag

Értem, nem is vitatom :) csak kép alapján nem tűnt nagyobbnak és méreteket meg nem találtam sehol (már megvan).

(#71871) krx21 válasza VoidXs (#71862) üzenetére


krx21
nagyúr

“A meleg hangzás nem részletező, az a massza, amiből semmi nem lóg ki, ezért kellemes.”
Nekem másként él mint fogalom a meleg hangzás…
Klasszikus példa: a meleg hang a csöves erősítők egyik jellemzője, kifejezetten jó értelemben. Ez még lehet dinamikus ês részletes is egyben…

[ Szerkesztve ]

(#71872) aldebaran válasza BBéci (#71868) üzenetére


aldebaran
őstag

Ja, értem.
De úgyis megváltoztatom a javaslatnak megfelelően a bemérés után.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#71873) krx21 válasza BBéci (#71851) üzenetére


krx21
nagyúr

“Az a mikrofonos művelet nem csak jelszintet és késleltetést (távolságot) állít, annál sokkal többet tesz a jobb hangzás érdekében.”
Itt lehet tudni, hogy mi az pontosan? Milyen nem állítható, vagy állítható paraméterek lehetnek ezek?

(#71874) roland198905 válasza aldebaran (#71872) üzenetére


roland198905
csendes tag

sziasztok,

Nem tudom , hogy maradhat-e ebben a topicban a kérdés , de valakinek van tapasztalata 10m HDMI (4k) jelátvitelben ? 4k projektor miatt kérdezem mivel már olvasgattam , hogy melyik lenne a jó megoldás (biztonságos), hogy ne "égjen" ki a hdmi kimenet az erősítőn a túl hosszú kábel miatt. Bízom benne , hogy más már megoldotta ezt helyettem :D .

Köszi

(#71875) Dorian válasza krx21 (#71871) üzenetére


Dorian
félisten

A meleg hang: enyhe felsőmély kiemelés + enyhe magas csökkentés + lassabb tranziensek
Technikailag nem ez a tökéletes, de az emberek nagy többségének ez a tetszetős.
Szvsz zenénél jobb így, mozinál kevésbé.
Ennek ellenére nekem is Denonom van, mert anno tök jó áron jutottam az akutuális zászlóshajó szériához, nem csak ez az egy hangminőségi szempont létezik. De gondolom a felső kategóriára kevéssbé jellemzőek a márkastílusok. Pl. enyémhez front végfokként D osztályú, életem leg-neutrálisabb hangú erősítője van kötve és semennyire nem lóg ki a hangszíne. Dinamikában és résztetekben több a Denonnál.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#71876) krx21 válasza Dorian (#71875) üzenetére


krx21
nagyúr

Aha. Köszi, ez számomra felfogható definíció. :K
Amit én akartam mondani, mint szinergia, hogy pl; meleg erősítő + meleg hangdoboz sok esetben túl sok is lehet…
Milyen AVR-ed van?

(#71877) VoidXs válasza krx21 (#71871) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Igen, a csöves erősítők rendkívül alacsony csillapítási faktora miatt van, ami a létező legtávolabb áll a valós, gyors tranziensektől.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71878) krx21 válasza VoidXs (#71877) üzenetére


krx21
nagyúr

Elhiszem. Mégis hatalmas kultusza van a mai napig. Gondolom hosszasan lehet elemezni, hogy miért.
Amúgy szívesen veszem az infót, én nem ástam bele nagyon magam.
Illetve nem véletlenül ide írok, bár nagyon régóta van házimozim, de mindig csak belépő szintem volt…

[ Szerkesztve ]

(#71879) Dorian válasza krx21 (#71876) üzenetére


Dorian
félisten

Denon 4520

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#71880) krx21 válasza Dorian (#71879) üzenetére


krx21
nagyúr

Szép darab. Gondolom soha nem fázol mellette… :DDD

(#71881) VoidXs válasza krx21 (#71878) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Egyszerűen ízlés dolga, a választék adott. Nem bűn azt használni, mindenki kedvére alakítja a rendszerét, csak azt hiba kijelenteni, hogy az a valóság.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71882) Quqesz válasza roland198905 (#71817) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Már döglött meg spl120 is ilyen hibával (facsén szomorkodott a tulaj). Van egy 620 ohm/1W ellenállás, ami kevés , min 5-10W kellene. Ez szokta elengedni a haját. Nekem is 115sw van, nem tudom mit bír majd. Fél éves és auto-n hagyom. De hogy miből lehet tudni kivülről, az újjal van dolgunk passz...

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#71883) Gino20 válasza Quqesz (#71882) üzenetére


Gino20
őstag

Az eddig olvasottak alapján az SPL meghibásodási aránya elenyésző (nem jellemző nagyobb arányban, mint egyéb gyártó esetén, vagyis ritka), de az SW-nél ez inkább kimagasló sajnos.
FB-on Klisch csoportban, amit láttam a javítást követően, ott konkrétan az SW-es tulaj úgy kapta vissza a SUB-ját, hogy a komplett erősítő egységet cserélték SPL-re vagyis az egységen feltüntett típus is SPL volt (de lehet nem ez a jellemző és cserélnek xy smd-t)

(#71884) MrRL19


MrRL19
senior tag

Hali

Esetleg valaki tudna segíteni honnan tudok kalibrációs mikit szerezni , nekem sem ártana nappaliba 3m+ fal magasság ;]
Onkyo erősítő

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#71885) morfondőr


morfondőr
őstag

Zewa javasolt vagy jó az olcsóbb is? És hány rétegű legyen? :DDD

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#71886) VoidXs válasza MrRL19 (#71884) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Sima Audyssey mikrofonnal tele van olcsón az eBay, de sok fórumozótól is tudsz kérni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71887) aldebaran


aldebaran
őstag

Melyik filmmel, vagy jelenettel szoktátok a beállításokat tesztelni? Esetleg van összevágott filmjelenetetek ilyesmihez? Ha igen, örülnék a megosztásnak. :R

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#71888) MrRL19 válasza VoidXs (#71886) üzenetére


MrRL19
senior tag

Keresek eladót itthon hátha nátha . . . :) , vagy valaki Bp belül kölcsönbe adná akkor pm-en megköszönném :R

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#71889) VoidXs válasza aldebaran (#71887) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

[link]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71890) krx21 válasza morfondőr (#71885) üzenetére


krx21
nagyúr

Viccet félre téve, mert tudom van gyártásban több ilyen kábeltartó...
Hogy járul hozzá a hangminőséghez? :F

(#71891) VoidXs válasza krx21 (#71890) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A világon sehogy, de vannak, akik mindent elhisznek, nekik bármit el lehet adni. Kábelek, tartók, kék gyöngyök, pónik, amit csak szeretnél. Ha felteszel apróra egy random tárgyat, és utánaírod, hogy javul tőle a hang, hidd el, hogy elviszik és megköszönik, hogy milyen jó.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71892) powerup2 válasza krx21 (#71890) üzenetére


powerup2
addikt

Egy valamihez hozzá járul a pénztárcád vastagsága fog csökkenni :D

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#71893) krx21 válasza VoidXs (#71891) üzenetére


krx21
nagyúr

És íme:
[link]
"Kábel alátét, mellyel minimalizálható a kábellel érintkező tömör anyagok kapcsolata. Csökkenti az RF zajt, amely a kapacitív módon a kábelhez csatolódik minden tömör anyagon keresztül (szőnyeg, kő, fa stb.). Ajánlott tápkábelek és audió kábelek alá helyezni."
:DDD

(#71894) szabeska válasza krx21 (#71893) üzenetére


szabeska
addikt

Értem én, hogy van ilyen (na jó, nem értem), nade miért ilyen k@rva drága? :(

F1

(#71895) krx21 válasza szabeska (#71894) üzenetére


krx21
nagyúr

Mert 8db van a csomagban. :DDD

(#71896) szabeska válasza krx21 (#71895) üzenetére


szabeska
addikt

Világos :DDD

F1

(#71897) VoidXs válasza krx21 (#71893) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az AudioQuest a legrosszabb bűnöző a piacon, ők nagyon dobálóznak tudományos szavakkal, amikről egy kezdő azt hiheti, hogy tök jó, de közben semmi köze a termékhez. A tapasztalatom alapján az ő kábeleik a legrosszabb minőségűek ráadásul, merevek, alig illeszkednek, és nem érnek elég mélyre a pinek.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71898) #82860288 válasza krx21 (#71893) üzenetére


#82860288
törölt tag

Hát, én ezt nem teljesen értem, bár tudatlan is vagyok.
A kábeleket nem a többi áramkábeltől és hasonlóktól kell védeni árnyékolt megoldással?
A padlótól és egyéb más anyagtól mit szed össze? 🤔

(#71899) -KP- válasza VoidXs (#71897) üzenetére


-KP-
addikt

A Synergistic Research rosszabb.

(#71900) VoidXs válasza #82860288 (#71898) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ártást és átkokat. Amúgy árnyékolás sem mindennek kell, egyedül az interkonnektnek. Magasabb feszültségen nem oszt-nem szoroz pár uV zaj, digitális adatot meg átvezethetsz egy fogason is, az Ethernet ennek a mintapéldája, ahol 8 kábel métere 50 forint és tökéletesen működik.

-KP-: Azok mit művelnek?

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.