Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72951) Khaosz55 válasza Dorian (#72949) üzenetére


Khaosz55
addikt

Bátrabb lettél. ;]

(#72952) embe válasza Dorian (#72949) üzenetére


embe
nagyúr

Anno a ~80-as években azt mondtuk, felkerült a Lada hátsó szélvédőjére a hórács, és az + 10lóerőt jelentett azonnal. :D

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#72953) VoidXs válasza embe (#72952) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

RGB egértől jobb játékos leszel.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72954) embe válasza VoidXs (#72953) üzenetére


embe
nagyúr

Simán. Még az FPS érték is nő. :K

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#72955) VoidXs válasza embe (#72954) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az csak a gamer széktől. :DD

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72956) b. válasza embe (#72952) üzenetére


b.
félisten

Nálunk valami csodatablettát árultak és bele kellett dobni a tankba, benzinbe.
Azt mondták ettől megtáltosodik. A régi karbik mindent kibírtak a Trabantomban is. :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#72957) BBéci válasza Dorian (#72949) üzenetére


BBéci
titán

Ugyanezt éreztem ma olaj és mindenféle szűrőcserék után. Este beleküldtem Pro-Tec CRDSC-t, az szárnyakat ad.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72958) Zigi válasza BBéci (#72957) üzenetére


Zigi
senior tag

Az nem placebó! Friss olajjal megnő az olajnyomás, csendesebb lesz a motor, tiszta levegőszűrővel jobb a légbeáramlás. Stb. stb. szóval akár érezheted is, ahogy Dorian is, ha pl. a régi fék szorult kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#72959) Quqesz válasza Zigi (#72958) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Főleg, ha a betét már fémen futott... ;] :DD

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#72960) Dorian válasza Quqesz (#72959) üzenetére


Dorian
félisten

Volt a betéteken még kb. 4 mm, de a tárcsák már erősen kikagylósodtak. Akkor már cseréltettem egyben mindent.
Az éves olajcsere után egyértelműen jobban megy kicsit (mondjuk mintha sima helyett prémium lenne az üzemanyag) az autó, főleg, h én majdnem teljesen bejárásra használom tehát dugó, csúcsforgalom.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#72961) tothjani81


tothjani81
senior tag

Na várjatok most vagyok a gumisnál új papucsok jönnek a Hunyadira. Mire számítsak? 😂😂😂😂

[ Szerkesztve ]

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#72962) Zsömica válasza tothjani81 (#72961) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Hazafelé minimum egy full drift-re..! :D

(#72963) WaterWave válasza tothjani81 (#72961) üzenetére


WaterWave
veterán

Enyém is kopnak.. i20N :D

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#72964) Zigi válasza tothjani81 (#72961) üzenetére


Zigi
senior tag

A téligumi hangosabb, ezért rosszabb lesz az akusztika a kocsiban, csillapítólapokkal kell kezelni a belteret :D

(#72965) ldn218


ldn218
tag

Ejj mondom nem jó topikba léptem be...............de :)

(#72966) tothjani81


tothjani81
senior tag

Akusztika? Áhhhhh ez egy H1 es Bus Tour a gyári cucc van benne de nem merem bekapcsolni mert elsírom magam ahogy megszólal. Pocsék az egész. Nemreg vettem már voltam vele hifisnél gyűjtögetek mert egy vagyon lesz.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#72967) Quqesz válasza Dorian (#72960) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Jól tetted. :K

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#72968) Phülöp válasza Zigi (#72964) üzenetére


Phülöp
addikt

persze hogy hamgosabb, már csak a szegecsek okán is

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#72969) álmodom?


álmodom?
kezdő

Sziasztok!

Ha egy frontsugárzó adatainál azt írják, hogy névleges terhelhetőség 125W és zenei 500W akkor melyik adatot kell figyelembe venni ha az erősítő teljesítmény csatornánként 145W?

A 145W-os erősítőhöz mi a minimum W-os frontsugárzó amit érdemes hozzá venni? 145W? :)

(#72970) Dorian válasza álmodom? (#72969) üzenetére


Dorian
félisten

Nincs ilyen szám, az túl egyszerű lenne ;]
"Ajánlott erősítő teljesítmény"-t szoktak a hangdobozoknál megadni, pl. az én RMS 150 W-osomnál ez 40-150 W.
Annyi a lényeg, hogy legyen legalább olyan teljesítményű a hangfalhoz az erősítő, hogy az a kívánt max hangerőn se menjen át torzításba, de láthatod, hogy ez tág határok közt mozog. Főleg, hogy különböző erősítők különböző mértékben torzítanak.
Maximális erősítő teljesítmény igazából bármekkora lehet, csak akkor egy biztonsági őrt kell a volume gomb mellé állítani, h ésszel csavargassa aki a nem-illetékes.
Röviden: a csatornánkénti 145 W-os erősítőhöz teljesen megfelelő a W terhelhetőségű hangdoboz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#72971) Quqesz válasza álmodom? (#72969) üzenetére


Quqesz
nagyúr

A névlegest (RMS) vedd figyelembe, de hány ohm-os a hangfal? 145W erősítő? Az első blikkre soknak tűnik. Mekkora ohm-ra van ez megadva?(4-6-8), mert az sem mindegy. Mekkora táp van benne? Hány csatornás? Nagyon sok erősítőre ráírnak hatalmas watt számot, de valóságban a töredékét tudja. Lásd pl: a CA-m 6x80 wattot adott meg 8ohm-on, de 610W volt a tápja. Mostani Anthem 5x70watt 8ohm-on a megadott és 500W a táp.
Az sem mindegy milyen érzékenységű a hangfal, mert pl a Klipch R820F 97db/1w@1m, ami nagyon érzékeny és egy kisebb teljesítményű erősítő is könnyebben megszólaltatja, mint egy 89db/1w-osat. Tehát nálam pl hangfal rms 150w vs avr 70w mindez 8 ohm-on.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#72972) VoidXs válasza álmodom? (#72969) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Egyiket se, rengeteg okból. Egyrészt egy erősítő torzítása fele teljesítményen ad torzításmentes hangminőséget, illetve egy AVR csak nagyon különleges esetben képes a ráírt teljesítményt hozni, általában nem. A névleges általában RMS, az az a teljesítmény, amin bármeddig hajthatod, nem lesz baja. Mivel nálad az erősítő 72.5 wattig lesz jó (ideális esetben, inkább alatta), lényegében minden jó lesz, hiszen ilyen kis terhelhetőségű hangszóró nem igazán van. Hang alapján válassz, sosem teljesítmény alapján. Egy átlag nappaliban sosem ütöd ezt meg, én 10-20 wattoknál sosem löktem feljebb a mérőt, pedig a fórum szerint vadállat hangerőn mozizok.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72973) tothjani81


tothjani81
senior tag

Hát pár napja is kicsit felforgattam a subkábellel a fórumot most megint ezt teszem. Ahogy akkor is írtam rendeltem a frontokhoz kábeleket. Norstone Cl 400 2x4 mm2 és Norstone Silver line 2x1,5 mm2. Rég ki akartam próbálni ér e valamit a Bikábelezés. Hát szerintem igen még egy ilyen alap rendszerben is mint ami nekem van. Előtte egy senevű 2x2,5 mm2 rez tyúkbelem volt. Na most persze lehet a hangzás azért is változott meg mert szimplán a gyári összekötő helyett egy jó minőségű kábel kapott hehyet. De nagy a különbség. Picit határozottabb a mély és kellemesebb hosszú távon halgatni. Finomabb kellemesebb a magashang középtartomány pedig nem is tudom eddig talán bántóbb volt. Mostmár csak a Teufel szettnek kell megérkezni ami remélem pozitív élmény lesz

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#72974) I'am Dony


I'am Dony
őstag

Ajánljatok már vmi normális ( :D ) RCA kábelt amivel összeköthetnék egy CA CXN V2 az AVR 550 el analógon. Az autóban Cordial CFU CC használok a proci és az erősítő közé, az rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#72975) VoidXs válasza tothjani81 (#72973) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A bikábelezés olyan, mintha 2.5-ről 4-re váltanál, +0.01 dB/m. Mást nehezen hallhatsz. Inkább kérj meg valakit, hogy cserélgesse, és rájössz, hogy ez még nem a hatásos mennyiség.

I'am Dony: A legolcsóbb, amit látsz, minden célra elég. Tudom, hogy úgyis páran megpróbálnak majd a semmiért pénzt égető útra terelni, de az alkalmi olvasók védelme miatt ezt megint le kell írnom.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72976) I'am Dony válasza VoidXs (#72975) üzenetére


I'am Dony
őstag

Elhoztam az MM ból egy Hamat, - ideiglenesen - csak az árnyékolasról egy betű sincs rajta.

[ Szerkesztve ]

(#72977) álmodom? válasza Quqesz (#72971) üzenetére


álmodom?
kezdő

...Dorian és VoidXs, köszi!

Úgy látom, ebben a témában minden kérdésem újabb 5-öt szül. :D

Igyekszem hang alapján választani, de nem tudok minden variációt meghallgatni.
Azt sejtettem, hogy torzításmentes hangig csak egy részét adja ki magából az erősítő, de a pénzügyi korlátjaimhoz mérten próbálok magamnak olyan szettet összehozni ami ideális és mondjuk nem kell mellé biztonsági őr a volume gomb mellé :) mert túl "kicsi" hangsugárzót választottam, vagy épp fordítva.

Erősítő:
7 csatorna
80 watts per channel (8 ohms, 20Hz–20kHz, .08%, 2ch driven)
120 watts per channel (6 ohms, 1kHz, .7%, 2ch driven)
145 watts per channel (6 ohms, 1 kHz, THD 1%,1ch driven)
Power Consumption: 430W (Standby 0.1W, CEC standby 0.5W)

Preamplifier Section
Input Sensitivity/ Impedance 200mV
Frequency. Response 10Hz–100kHz – +1, -3 dB (Direct Mode)
S/N Ratio 98dB (IHF-A weighted, Direct mode)

Frontsugárzó:
Érzékenység 96 dB
8 Ohm
Névleges terhelhetőség 100 Watt
Zenei terhelhetőség 400 Watt

30nm szobába lenne.
Ez akkor így működhet?

(#72978) Quqesz válasza álmodom? (#72977) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ez az avr 7 csatornán kb 7x 50W-ot tud. Amellé a 100w hangfal teljesen jó lesz, főleg a magas érzékenysége miatt. Én a 150w-os hangfalat a 80w kimenetivel nem tudtam úgy megtekerni, hogy én még bírjam, a hangfal meg torzítson.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#72979) VoidXs válasza I'am Dony (#72976) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az a trükk, hogy azt kell elhozni, amelyikre rá van írva. :D Egyébként ha elég rövid távolságra és EMI-ben tiszta helyre kell, az se baj, ha nincs.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72980) Narmiaren


Narmiaren
tag

Üdv mindenkinek.
Kérem segítsetek választani két 10+ éves erősítő között.
Pioneer vsx 527
Denon avr 1912.
Csak film, 5.1-es felállásba.
Másrikra nincs keret, ebből bírok választani.

(#72981) tothjani81 válasza Narmiaren (#72980) üzenetére


tothjani81
senior tag

1912 es Denonom volt Mozira jó volt legalább is nekem bejött de sztereóban harmat gyenge. De ha csak mozira kell!

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#72982) b. válasza Narmiaren (#72980) üzenetére


b.
félisten

Ha teheted a Denont hozd el. :K

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#72983) VoidXs válasza Narmiaren (#72980) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Harmadik +1 a Denonra, egyszerűen magasabb kategória.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72984) álmodom? válasza Quqesz (#72978) üzenetére


álmodom?
kezdő

Ha erre az avr-hez egy nagyobb hangfalat teszek, mondjuk egy 150W 8 Ohm, 97 dB, nyerek vele valamit, vagy ez már sok lenne?

(#72985) VoidXs válasza álmodom? (#72984) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

97 dB tökéletes. Az 10 wattig se kell menjen, hogy referencia hangerő legyen a szobádban. Sajnos az előző kommentedben Klipsch hangszórót írtál (leírás alapján az), és ők nem tudnak annyit, jó szívvel 91-et. Ahhoz már 20 Watt is kellhet. :D

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72986) álmodom? válasza VoidXs (#72985) üzenetére


álmodom?
kezdő

:) Igen Klipsch, bár a leírás alapján tudja a 96-ot, de gondolom valóságban nem...

Nem ragaszkodom a Klipsch-hez bár tetszik a "nyersessége", nemrég Monitor Audio-t volt alkalmam hallgatni és az finomabban szólt, de árkategóriában kisebb az érzékenysége.

[ Szerkesztve ]

(#72987) Phülöp válasza álmodom? (#72986) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem kell ezt az érzékenységet ennyire misztifikálni. Nagyon ergya, erőtlen elektronika kell ahhoz, hogy otthoni körülmények között ne legyen elegendő akár csak 90dB-es érzékenységű hangfal is.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#72988) VoidXs válasza Phülöp (#72987) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Pontosan. Ahogy mondtam, az esetek 99%-ában rá se nézünk a teljesítményre.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72989) makkai


makkai
aktív tag

Üdv!

A meglévő rendszerem (erősítő, hangfal szett) Denon AVR x2500h, JAMO S809 5.0 + JAMO C 912 SUB.
Szeretnék összeállítani 1 második rendszert játékra projektorral, és van egy régi Thomson DPL660HT erősítőm a saját "bögre" szettjével.
A bögre szettet szeretném lecserélni, mert korábban próbáltam a Denon x2500h helyett ezzel is a Jamókat és meglepően jól teljesített a Thomson.
De itt jött az ötlet, hogy mi lenne, ha a x2500h mellé tennék egy másik 5.0 szettet, a Jamo-kat meg megkapná a Thomson.
A kérdés az lenne, hogy a MONITOR AUDIO MONITOR 300 + 100 + C150 (4G) 5.0 HANGFALSZETT előre lépés lenne-e a Jamo-hoz képest. Árban úgy látom egy szegmensbe tartoznak. Most BF-en látok 300.000.- Ft-ért.
Gondoltam még arra is, hogy csak a Thomson 2 frontját cserélném le.
Jó elgondolás, vagy nézzek valami használtat a Thomson mellé és ne költsek fölöslegesen ennyit?
Várom a véleményeket, egyéb ötleteket.

mcsaba80 - AsRock Z77 Extreme4 i7 3770K CM Hyper N520, 4x4 GB Corsair Vengeance LP 2133MHz CL11 DDR3 @1866 Mhz CL9 1,5 V, Samsung 250 GB SSD, GAINWARD PHANTOM GTX970, COBA NITROX 750W, THRUSTMASTER T150 PRO kormány, BenQ W2000 projektor, Denon avr x2500h, JAMO S809 5.0 + JAMO C 912 SUB

(#72990) Phülöp válasza Phülöp (#72987) üzenetére


Phülöp
addikt

Rákerestem végül, mert nem tudtam biztosra: az én dobozaim adatlapján 88dB szerepel, ehhez van egy (szintén adatlap szerinti) csatornánkénti 100W erősítés - nem gondolom, hogy valaha még csak a közelébe is kerülnék a rendszer határaihoz hangerő tekintetében.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#72991) Dorian válasza Phülöp (#72990) üzenetére


Dorian
félisten

Sztereóban simán előfordulhat, de moziban a szuberősítő viszi a mélyhangokat, a többi frekvencia pedig nagyon kevés teljesítményt igényel.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#72992) VoidXs válasza Dorian (#72991) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

És amikor elfogy az AVR szuflája, az a mélyek miatt van. Crossover subokkal elég a csatornánként 10-20 watt, már 80-ig engedve is jönnek a bajok, de az lényegében megoldhatatlan velük, szóval maradunk ugyanott, hogy minden mindegy, és a hang döntsön.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72993) Khaosz55 válasza Dorian (#72991) üzenetére


Khaosz55
addikt

Én ezt nem így látom. Rotel RAP 1580 AVR-ben is van rendesen szufla és nem kamu adatok. Valós 7X100W RMS, mégis amikor meghajtottam elfogyott, ezért vettem RMB 1585 aminek 5X200W RMS a teljesítménye. Topgun utolsó fél óráját meghajtva megizzadt az is rendesen. A rajta lévő AC infinity hűtő 40 fokig tudta hűteni 3-4-es venti fokozaton, úgy hogy mindent 80 Hz-en vágok.
Lehet más 10-20W-ot etet el a az erősítővel, de én 60mˇ2 koránt sem. Azt el tudtom képzelni, hogy PA nagy érzékenységű hangsugárzókhoz akár elég is lehet ennyi teljesítmény.
Egyszer majd rárakok egy teljesítménymérőt. Ha jól emlékszem a Rotel RAP 1580 esetében ilyen 800W-ot mértem csúcsba pillanatnyi fogyasztásnak.

(#72994) VoidXs válasza Khaosz55 (#72993) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Pont ezt írtam, hogy 80-on már jönnek a bajok. Oda crossover sub vagy külön végfok kell a maximális dinamkához.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72995) Khaosz55 válasza VoidXs (#72994) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nekem REW mérés alapján ha 80Hz-en vágok, akkor is bőven 60Hz-et is viszi a front. Persze nem tudom a Rotel vágási meredekségét. AC Infinity 40 fokot mért, akkor a végfokban szerintem bőven volt legalább 50 fok maghőméréskelt, és akkor még nem is mondtam sokat. Igaz a Rotel külön ventije még nem kapcsolt be, de hogy nem 10-20W-ról beszélünk az tuti.

(#72996) Phülöp válasza Khaosz55 (#72993) üzenetére


Phülöp
addikt

Azt azért ne feledd mellétenni, hogy a te felhasználási szokásaid messze nem átlagosak.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#72997) VoidXs válasza Khaosz55 (#72995) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A vágás meredeksége sokat számít, nálad 12. PC-vel tudsz brickwall-t, AVR-rel viszont bőven lesz benne 60 is, itt a baj. 50 fokos maghő semmi, 90 felett kezdj el aggódni miatta.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72998) Khaosz55 válasza VoidXs (#72997) üzenetére


Khaosz55
addikt

Maghőmérsékletet tippeltem. Rotel belső ventije nem indult még el (AC Infinity miatt), valahol minta 65-70 fokot olvastam volna, hogy akkor indul le, bár ez nem biztos.

(#72999) Khaosz55 válasza Phülöp (#72996) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ok lehet, de ha van power attól nem kell félni, max nem kell kihasználni, én sem maxon tolom állandóan... Azért megnéznék egy ugyan olyan teljesítményű AVR és végfok mérését is.

(#73000) lenox válasza I'am Dony (#72976) üzenetére


lenox
veterán

Ugye-ugye, en is ezt mondtam. Amugy en vegul megtalaltam rajtuk valahol kisbetuvel, van olyan hama, ami nem arnyekolt, es van olyan, ami igen.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.