Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49001) Formaster válasza ctrlaltdel13 (#48986) üzenetére


Formaster
addikt

:R lol sosem próbáltam még :DD

(#49002) sysrq


sysrq
őstag

Menyiben befolyásol bármit a sub láda kábelének a hossza? Most 2 méteres van, de nem az lesz a helye 5 vagy 7.5 métert választhatok. Sokkal később méretre lesz gyártva.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#49003) #09634560 válasza FerNandor (#49000) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mindkettőre értve: ha nem kell a 4k akkor jó lehet, de ha 4k kell akkor ugyanezen oldalról Yamaha szetteket nézegesd.

(#49004) Zebu válasza evitiguF (#48988) üzenetére


Zebu
addikt

Ugyanott én is. Onkyo-ért mentem, de Denont hoztam :)

Kanyol: Sajnos ők nem szállitanak ide :(

[ Szerkesztve ]

(#49005) FerNandor válasza #09634560 (#49003) üzenetére


FerNandor
őstag

Egy ilyet találtam [link]
Vélemény?
Hol érdemes még ilyen szettek után nézni?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#49006) makoss válasza I'am Dony (#48968) üzenetére


makoss
addikt

Igen. Csak annyi amennyi a win 10-en is megy.
Azért gondolkodom cserén, mert furcsa mód a Serviio-n jobb a képminőség, mint a win 10-re telepitett Kodi-n.
Tudol pontos tipust 10.000 Ft alatt ami jó lehet 3 méter? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#49007) BBéci válasza FerNandor (#49005) üzenetére


BBéci
titán

Annyi pénzért, amennyit erre szántál, nem érdemes új cuccot venni, mert csak durván kompromisszumos hangminőséget kapnál.
Használtból legalább egy kategóriával feljebb nézelődhetsz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49008) I'am Dony válasza makoss (#49006) üzenetére


I'am Dony
őstag

[link] Én ezt használom.

(#49009) Quqesz válasza FerNandor (#49005) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Sztem inkább [link] , keress hozzá erősítőt is
Vagy [ez] , [esetleg ez] , [pár ötlet] ,

És ez a [Canton ] szett még mindég eladó.... :K

Tesómnak van olyan yamaha frontja , nem ájultam el tőle.....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#49010) FerNandor válasza Quqesz (#49009) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi, ezeket néztem én is, de egyedül nem jutok dűlőre :D

Melyiket ajánlanád az általad linkeltek közül az ár/érték arányt figyelmebe véve és tekintettel arra, hogy első és számításaim szerint (tényleg ;] ) az utolsó szettem lesz jó darabig?

Illetve még annyit kérdeznék, hogy egy ilyen 5.1-es (canton és más esetében 5.0) rendszeren a zenehallgatásnak van valami hátülütője? Vagy akkor az összes csatornán ugyanaz a hang megy ki, nem?

Erősítőből meg akkor már nem ártana olyan, ami bluetooth-os vagy wifis, stb hogy telefonról is lehessen ráküldeni zenét.
LG G7-ben HiFi quad dac van, állítólag egész jó, persze azt majd vezetékkel, ha egyszer eljutok odáig :)

(#49007) BBéci köszi.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#49011) mettek válasza FerNandor (#49010) üzenetére


mettek
addikt

Én a dalit vagy a Cantont.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#49012) kanyol válasza Zebu (#49004) üzenetére


kanyol
csendes tag

Nem is feltétlen onnan kell rendelni. Ha 5k-ért elhozzák, akkor mindegy honnan. Nekem az RZ-1100 megállt 340k-ból (szállítással együtt), itthon a legolcsóbb 650k. Ha netán szükséges garanciában javíttatni a különbözetből néhányszor ki tudom küldeni. :DD

[ Szerkesztve ]

Sony Bravia 55XD7005, Onkyo TX-RZ 1100, Canton Chrono 509.2/505.2/502.2, SVS SB12-NSD, Dune HD Homatics Box R 4K PIus, Logitech Harmony One, Synology DS420+ NAS

(#49013) mettek válasza FerNandor (#49010) üzenetére


mettek
addikt

Eszedbe ne jusson telefont kábellel erősítőre kötni. Ne viccelj hogy egy telefonban jó dac van. Egy jó dac 150ezernél kezdődik. Olyan erősítőt vegyél qmiben van tidal vagy spotify....az jobb minőségben fog szólni.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#49014) KoNZoLik@ válasza mettek (#49013) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Ez azért telefon függő is, egy 50000-es telefonban biztos nincs jó dac, de pl egy Samu S10plus-ban ami 300K volt, azért elég jó, én korábban amikor nem volt még megfelelő forrásom használtam és teljesen vállalható volt...

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 815 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#49015) RobexX10


RobexX10
aktív tag

Sziasztok!

ONKYO TX-NR686 erősítőhöz esetleg tud valaki magyar nyelvű használati útmutatóhoz beszerzési forrást?

(#49016) FerNandor válasza mettek (#49013) üzenetére


FerNandor
őstag

Azért nem gondolnám, hogy egy tömörítetlen zenét ez a telefon (számomra) élvezhetetlen minőségben továbbítson alkalmanként akár egy házimoziban használt erősítőre. A G7 meg az új LG-k DAC-jára meg elég sokan rá vannak az adott körökben izgulva :)
Bár nem tudom, itt kinek milyen a füle, de én még mindig nem stúdiót akarok csinálni otthon ;]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#49017) KoNZoLik@ válasza FerNandor (#49016) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

+1👍 ennyi :C

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 815 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#49018) evitiguF válasza RobexX10 (#49015) üzenetére


evitiguF
senior tag

Nincs magyar. Tele van képpel, kb nulla nyelvtudással is egyszerű.

(#49019) RobexX10 válasza evitiguF (#49018) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Na az jó hír. Marad akkor az angol. Pénteken kapom meg. :)

Köszönöm!

(#49020) makoss válasza I'am Dony (#49008) üzenetére


makoss
addikt

Erre gondolsz? [link]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#49021) BBéci válasza FerNandor (#49010) üzenetére


BBéci
titán

JBL, Pioneer nagyon erősen felejtős, a DALI részemről erősen ajánlott és a Mission sem rossz ötlet.
(#49016) FerNandor
Hagyjuk a G7 DAC-ját! Lehet, hogy a telefonb.zik rá vannak gerjedve, de az a helyzet, amit mettek írt.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49022) BBéci válasza makoss (#49020) üzenetére


BBéci
titán

Premium High Speed kábelt kerestél, az nem olyan és a leírásában sehol nem említik a HDR-t.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49023) I'am Dony válasza makoss (#49020) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ne haragudj, vagy nagyon lusta vagy nagyon .... :W
Mi nem volt egyértelmű...

[ Szerkesztve ]

(#49024) theballa32


theballa32
tag

Sziasztok!Külső merevlemez vagy pendrive esetén mi okozhat kb 1-2 mp hangkieséseket filmek alatt? Sony 50w828 + Sony Dh550 erősítő
Egy Sony 48w585 volt régebben ezen az erősítőn,a kábelek is ezek voltak.Azzal nem voltak ilyen bajok
Válaszokat köszönöm!

(#49025) hcs57 válasza FerNandor (#49016) üzenetére


hcs57
őstag

Nekem LG V10 van, ennek is pöpec DAC van a tok alatt... teszteltem, A jó minőségű zenét sokkal szebben játssza, mint az AVR X1300W Denon.
Nyugodtan próbáld ki, ne adj nagy hangerőt a telefonon. A minőségibb flac tömörítésű zenénél azt tapasztalod, hogy zeneibb, élvezhetőbb a fülnek.
Majd várom a beszámolódat.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#49026) makoss válasza BBéci (#49022) üzenetére


makoss
addikt

Nem is kerestem a HDR-t.

Én találjam ki??
Linkeld már be légyszives, de ne a gyártó, hanem a bolt oldaláról!
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#49027) BBéci válasza makoss (#49026) üzenetére


BBéci
titán

Van HDR nélküli UHD film?
Csak időt rabló keresgéléssel tudnék konkrétumot linkelni, amit helyetted nem fogok megtenni. Google a barátod.

(#49024) theballa32
Az okozhatja, amit megváltoztattál a rendszerben. Vagy valami elromlott a régiek közül.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49028) makoss válasza BBéci (#49027) üzenetére


makoss
addikt

Térjünk már a lényegre jó? :F
Köszönöm! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#49029) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok segítséget szeretnék kérni. Ha csak hangot szeretnék átvinni az erősítőre mi a teendőm?
Próba képen összekötöttem az erősítővel és átváltottam arra a bemenetre az erősítőn de ez kevésnek bizonyult még a számítógépen a megjelenítőt is aktiválnom kellett :)

(#49030) ctrlaltdel13 válasza Csabi1984 (#49029) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nem lenne egy hátrány ha megoszatnád, miről szeretnél hangot továbbítani az erősítődre, milyen összeköttetéssel.

(#49031) lionshamlet válasza lionshamlet (#48934) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Receiver

Nezegetem az erősítőket, a dtsX-atmos témakörből.
Ami nem tiszta, kell-e nekem hogy tudja az erősítő az eArcot es legyen hdcp 2.3?
Illetve ezek hiányában vesztek-e barmit is?

Tehát elégséges-e, egy hdcp2.2 es sima arc csatolofeluletu receiver, vagy jobban jarok az upgradelt valtozatokkal?

Illetve a Dts:X.
Ennek van egy kistesoja, a virtual X.
A különbség annyi, ha jol ertem hogy a virtual nem koveteli meg a plussz(menyezeti) hangszorokat, hanem ezek hianyaban szimulálja a fentrol erkezo hangokat?!
Mig a Dts X esetében mindenkepp kell a plussz hangsugarzo az optimális működéshez?

Illetve fontos még a receiver esetében a teljes 4k-hdr támogatás, nyilván.
Ilyen pl a denon a denon 2600, 3500, 4500

(#49032) #09634560 válasza lionshamlet (#49031) üzenetére


#09634560
törölt tag

EARC akkor kell(ene) ha a hd hang forrása a tévé lesz, tehát tévéről, nem médiajátszóról menne az erősítőbe.
2.2 tökéletesen elég.

(#49033) lionshamlet válasza #09634560 (#49032) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Mivel nem terveznék még egy plussz eszkozt a rendszerbe(mediaplayer) igy jo lenne az eArc.
Csak az nem tisztazott a tv képes e atkuldeni mediaplayer nelkul, a sajat featurjeira hagyatkozva az atmos, dts:x hangkepet az erősítőre.

Tobbek állítása szerint nem, csak a forrasbol kapott jelet tudja tovabbitani, de direkt - kozbenso eszköz nelkul - erre nem képes.

[ Szerkesztve ]

(#49034) Quqesz válasza FerNandor (#49010) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Canton, Dali, Mission...ebben a sorrendben sztem(is).
Nekem régi típusú az erősítőm, se mikrofonos bemérés, se netrádiaó, se HDMI. Ezért a zenehallgatást úgy oldottam meg, hogy a Sony tv-be elindítom a Tunein appot, ami sok digitális adót lejátszik jó minőségben. App indít, kijelző kikapcs és az optikain mennek át a bitek. Vagy bedugom a vinyót a tv-be és arról játszom le. Cd esetén meg van egy régi jó minőségű bluray lejátszóm, arról meg digitális koax kábellal küldi a biteket. Van élet netes av nélkül is, de ha belefér a keretbe, akkor viszont érdemes. Nekem lehet nem fullos szolgáltatós az AV, de a CA hangját/erejét/minőségét nem cserélném le pár funkció miatt(max egy CXR200-ra! :K )

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#49035) Janaboy


Janaboy
veterán

Megjott az rz720 es kötnem be.
Még régebben vettem a csatolt képen látható kábelt. Érdemes cserélni vagy jó ami most van?
Ha érdemes, hogy kellene ez pontosan kötni?
Köszi

(P:J)
(/P)

Janaboy

(#49036) #09634560 válasza lionshamlet (#49033) üzenetére


#09634560
törölt tag

tv tipusa kell ahhoz..,

(#49037) Gendi83 válasza BBéci (#49021) üzenetére


Gendi83
csendes tag

Miért felejtősek a JBL hangfalak?
en most vettem egy szettet meg nincs összerakva de kíváncsian várom milyen

(#49038) lionshamlet válasza #09634560 (#49036) üzenetére


lionshamlet
senior tag

ott volt az pedig :))
[link]

(#49039) Csabi1984 válasza ctrlaltdel13 (#49030) üzenetére


Csabi1984
addikt

bocsánat lemaradt a lényeg :D
Szóval Hdmi-vel szeretném átvinni a hangot :D :D :D

[ Szerkesztve ]

(#49040) #09634560 válasza lionshamlet (#49038) üzenetére


#09634560
törölt tag

az tudja az E-arc-t, és a hdcp 2.3-at is

(#49041) ctrlaltdel13 válasza Csabi1984 (#49039) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Pc-ről? Ez se volt tiszta az írásodból.
Ha a pc hdmi kimenetét az avr hdmi bemenetével kötötted össze, és a pc-n beállítottad azt kimenetnek, az avr -en meg arra a csatornára kapcsolsz, működnie kell.

(#49042) lionshamlet válasza #09634560 (#49040) üzenetére


lionshamlet
senior tag

igen, ezt tudtam.
ezért is írtam :

Ami nem tiszta, kell-e nekem hogy tudja az erősítő az eArcot es legyen hdcp 2.3?
Illetve ezek hiányában vesztek-e barmit is?
Tehát elégséges-e, egy hdcp2.2 es sima arc csatolofeluletu receiver, vagy jobban jarok az upgradelt valtozatokkal?

(#49043) #09634560 válasza lionshamlet (#49042) üzenetére


#09634560
törölt tag

azt pedig megválaszoltam, de átfogalmazom: akkor kell ha a tévé lesz a HD hangok forrása, de ha van médiajátszó akkor nem szükséges, akkor megleszelk nélkülük.
Ha pendrájvmerevlemez egyből tévére megy akkor kell bizony az EARC. , ha nem a tévé a lejátszó hanem pl mint nálam egy Zidoo, akkor nem kell.

(#49044) szricsi_0917


szricsi_0917
tag

Sziasztok.

5.1-es rendszert szeretnék venni 110%-ban mozizáshoz. 25nm a szoba ahol használni szeretném. Klipsch R-820f szettet kilőttem, mert nekem az kicsit tulzó. Egy Triangle Elara 5.0 szettet és egy Klipsch SPL-120-at meghallgattam ami nekem nagyon tetszett. Utána egy MA bronze szett volt szintén a Klipsch subbal, de valahogy még mindig a Triangle volt a befutó utána is. A kérdésem az lenne, hogy miket érdemes még meghallgatni ezen a szinten. Néztem még a Dali Oberon 5-öt, csak nem tudom, hogy az elég lenne-e ekkora szobába vagy inkább már a 7-es kéne hozzá. Nekem a Klipsch sub-ja tetszett, főleg a hangnyomás miatt, hogy elég legyen a szobába. Milyen sub-ot érdemes még meghallgatni hozzá? Erősítőnek Onkyo tx nr686-at néztem vagy ha belefér a költségvetésbe akkor Onkyo tx rz730.
Köszönöm szépen előre is a segítséget.

(#49045) lionshamlet válasza #09634560 (#49043) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Igen, világos.
Csak többen jelezték, hogy ennek ellenére a C9 mégsem küldi ki az atmos hangot eArcon keresztül az erősítőre.
Ezért vagyok bizonytalan, ez a tv sajátossága vagy általánosságban nem kiforott még a technika.

De, nem szeretnék még egy mediaplayert, mivel a tv medialejátszója tökéletesen megfelel a 4k Tartalmak lejátszására.
Minden másra ott a Mede8er, ha nagyon akarnék vadulni.

(#49046) Quqesz válasza szricsi_0917 (#49044) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Focal Chorus 615

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#49047) Csabi1984 válasza ctrlaltdel13 (#49041) üzenetére


Csabi1984
addikt

Igen Pc-ről
A számítógépre 2.1-es hangfalszett van rákötve de szeretném néha azt, hogy az erősítő szóljon! VGA HDMI kimenetéről megy az erősítő HDMI egyik bemenetére ami (GAME).

Csak akkor sikerül összehoznom a hangot ha nem csak átváltok az erősítő GAME hdmi portjára hanem a számítógépen WIn+P kombinációval ki kell választanom a "megkettőzést" vagy "csak második megjelenítőre" opciót.

(#49048) zsoika válasza Janaboy (#49035) üzenetére


zsoika
addikt

bi-amp kötés, vagy sima?

Van olyan SinusLive kábelem...alul nem túlzó , felül érces hangfalakhoz ajánlom.
Szépen lágyítja a hangot a fonás, felül nálam túl sok részletet elhagyott, de jó teret csinál.
Ha egyszerüen akarom megfogalmazni ... alul hoz, felül visz.
Próbáld ki.

[ Szerkesztve ]

(#49049) Zebu válasza lionshamlet (#49045) üzenetére


Zebu
addikt

C9 kiküldi, csak az alkalmazások nem belőle :)
tehát ha médialejátszót raksz mögé, úgy jó lesz

(#49050) FerNandor


FerNandor
őstag

Erről mi a véleményetek? Bár az erősítő nem egy mai darab..

(#49025) hcs57 az szép. Pontosan milyen rendszered van?, hát majd beszámolok, de előbb kellene vennem valamit :DDD. jackkel dugtad rá a telefont?

(#49034) Quqesz Köszi. Milyen az az erősítőd pontosan. Gondolom a TV-d okos, nem tudom, nekem az is buta, de képét imádom. :) és attól nem is kell több.

Bár lehet, hogy akkor a cantont kéne párosítanom mondjuk ezzel az erősítővel [link] De akkor az már legalább 230 ezer Ft... qrva fórum ;]

Egyébként itt hányom-vetem a dolgokat, és a kicsi hálóban nem lesz hangrendszer valószínűleg, mert az ágytól már nem is férne el.
Úgyhogy több, mint valószínű, hogy a nappaliba fog kerülni, ami kb 4,6x4,5m-es. De ennek a felében lenne a "mozitér" a kanapéval szemben. Mennyire lenne az gond, hogy ha a hátsó szatellit sugárzókat nem nagyon tudnám hátrébb vinni az ülő pozíció vonalától?

Alig várom már, hogy megnézzem a Christian Bale-es Batman trilógiát, Interstellart, vagy a Jokert ismét. Vagy a Hans Zimmer koncertet... uhh

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.