Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71601) Perillustris


Perillustris
senior tag

Sziasztok,
A kalkulátor ezeket az adatokat hozza:

Az a kérdésem, hogy vajon mekkora lefelé döntést visel el a projektor és persze a kép, hogy kisebb távolság is elég legyen, mint 73 cm? Feljebb nem akarom "tenni" a vászon alját. Sőt, inkább lejjebb, ha lehet, hogy kb. 60 cm magasan legyen. Látom, hogy vannak 25-30 fokig dönthető konzolok is, de nem tudom, ez nem sok-e már a trapézkorrekciónak. :F

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#71602) VoidXs válasza Perillustris (#71601) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Te nem PC-zel? Mert akkor a végtelenségig lehet trapézkorrekciózni, egyébként gyártófüggő, de nem szokott túl nagy mozgástér lenni.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71603) Perillustris válasza VoidXs (#71602) üzenetére


Perillustris
senior tag

Dune Realvision 4K lesz a forrás. :R

Perillustris

(#71604) pusztav válasza embe (#71591) üzenetére


pusztav
csendes tag

Köszönöm megpróbálom.

(#71605) BIGi75 válasza Perillustris (#71601) üzenetére


BIGi75
senior tag

A trapézkorrekciót lehetőség szerint igyekezni kell elkerülni, mert a képminőség romlásával jár és csökkenti a felbontást ( [link] ).
Valóban 76"-ban szeretnél vetíteni? Nagyobb képméret már meg is oldaná a problémát. 100" alatt szerintem egyszerűbb és kényelmesebb egy TV-t beállítni.
De a Projektor topikban is tehetsz egy próbát a kérdéssel...

(#71606) Perillustris válasza BIGi75 (#71605) üzenetére


Perillustris
senior tag

Nem fér el nagyobb a 180-as vászonnál sajnos, s igen, tudom, hogy ront, de valamennyit muszáj leszek elviselni, ha muszáj. 1M alatt nem igazán van 75-77"-os TV. :R

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#71607) szabeska válasza Perillustris (#71606) üzenetére


szabeska
addikt

De van [link] ;]

F1

(#71608) Perillustris válasza szabeska (#71607) üzenetére


Perillustris
senior tag

Hát, olyanra gondoltam, amit érdemes bekapcsolni filmnézéshez. :U :DDD

Perillustris

(#71609) BBéci válasza Perillustris (#71608) üzenetére


BBéci
titán

Tuti, hogy az a linkelt Samsung tv sokkal jobb képminőséget ad, mint az Acer H5617ABD.
Ne várj sokat egy újonnan 200000 forintnál olcsóbb projektortól!
Csúnyán fog "hangzani", de én pont azt nem kapcsolnám be filmnézéshez. :(

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71610) powerup2 válasza BBéci (#71609) üzenetére


powerup2
addikt

Annál kb minden belépő kategóriás tv is jobb lenne.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#71611) BBéci válasza powerup2 (#71610) üzenetére


BBéci
titán

Ez tény és meg lehet érteni, ha valakinek csak annyi pénze van vetítőre.
De ezzel szemben azt állítani, hogy nincs bekapcsolásra érdemes 75-77 colos tv 1 millió alatt... :((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71612) powerup2 válasza BBéci (#71611) üzenetére


powerup2
addikt

Van 1 millió alatt nagy tv de azért gondolkodjunk el azon hogy mit ér ma 200 ezer huf .... Nekem pl van 77" oled tv-m ami 1.3-1.5 millió de ez olyan képet ad amit a projektorok nem tudnak. De ha valami 65" körül nézelődne akkor 350-400 ezer körül már lenne olyan ami normális.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#71613) #82860288 válasza Perillustris (#71608) üzenetére


#82860288
törölt tag

Nekem az 55" verzió van, meglepően nem rossz egyébként, ahhoz képest.
Leszámítva a firmware bugokat és az ügyfélszolgálat kaki hozzáállását a dolgokhoz.
De gondolom te Oledre gondoltál és nem sima LCD-re.

(#71614) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

7.2om van (Yamaha AX840 + 7.2es setup Yamaha subokkal + Klipsch surrounddal).

agyalok cserelni kene a front Klipsch R26F megoldasokat RP28Fre. kb 800 euro a par 1600 helyett.

egyebkent B varians, hogy hatul van ket RP160, azok is mehetnenek az R26Fek helyere. szerintetek?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#71615) krx21


krx21
nagyúr

Denon X1700H esetén ha a sub jelet, LFE+Main-re állítom és minden csatorna jele 80hz-nél vágva van (small). Akkor nincs különbség a LFE és a LFE+Main között? Jól olvasom? Csak ha a forint large?
Hogyan tudom a sub jelet a frontokra is ráküldeni ha azt amúgy 80hz-en vágni szeretném (oldalt abban is van 20cm sub sugárzó).
Régi Yamahán ez sub mode: boot volt állítható…

[ Szerkesztve ]

(#71616) #68216320


#68216320
törölt tag

Sziasztok.

Van egy egyszerűbb és "öregecske", de a céljaimnak megfelelő Yamaha AV erősítőm, amit jelenleg csak sztereó módban használok.
Két nagyobb front van rákötve és sub. Nem igazán értek a házimozi audió dolgokhoz, eddig csak sztereó rendszerben ténykedtem.

Szeretném azt megoldani, hogy 2db másik hangsugárzót rákötve váltani tudjak, hogy melyik kettő szólaljon meg. Olyasmi módon, mint ahogyan a sztereó erősítőknél megszokott.

A jelenleg használt dobozaim a Front csatlakozóba vannak kötve, míg a másik két darab hangsugárzót a Zone2/F.Presence/Bi-Amp csatlakozóba kötöttem és próbáltam valamit beállítani, de nem jöttem rá, hogy miként tudnám a váltást elérni. Nem szólalt meg, miközben teszt alatt működik, tehát fizikailag nincs gond vele.
Van erre lehetőség, hogy válthassak a 2-2 hangsugárzó között?

(#71617) #68216320 válasza #68216320 (#71616) üzenetére


#68216320
törölt tag

Update:
Közben talán meg is találtam a probléma okát. A Zone2 csak analóg bemeneteket támogat sajnos, ezért nem szólalt meg rajta semmi.

(#71618) szabeska válasza krx21 (#71615) üzenetére


szabeska
addikt

LFE+Main=bűn :B

F1

(#71619) VoidXs válasza szabeska (#71618) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ha olyan rendszeren használod, ami bírja is (kb csak pro), az egy teljesen más világ, viszont egy AVR nem bírja, így azon valóban bűn.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71620) Perillustris válasza BBéci (#71609) üzenetére


Perillustris
senior tag

Persze, nem várok csodát, de vásznon nézve valahogy inkább kötök kompromisszumot film esetében, mint egy TV-nél. Láttam már működés közben, el tudtam fogadni, míg az olcsó LCD TV-k megjelenítését nem. Egyszerűen nem tetszik.

Perillustris

(#71621) krx21 válasza szabeska (#71618) üzenetére


krx21
nagyúr

Miért? Ezt small beállítás esetén automatikusan csinálja az AVR, ki sem lehet kapcsolni…

(#71622) szabeska válasza krx21 (#71621) üzenetére


szabeska
addikt

Ki lehet, sima LFE-re kell allitani miutan a small beallitast megadtad.

F1

(#71623) krx21 válasza szabeska (#71622) üzenetére


krx21
nagyúr

Oké, de a small, akkor az valahol vágva van. Mi történik a vágás alatti jelekkel? Ráteszi a LFE-re, nem?

(#71624) morfondőr válasza szabeska (#71618) üzenetére


morfondőr
őstag

Nálam a frontokat és a mennyezeti sugárzókat large-ra teszi a kalibráció! Bűnös vagyok?
A frontokból azért jön rendesen mély (MA Bronze 100) a mennyezetivel kisérleteztem, de maradt az eredeti. Igaz 62 hz az alja és ezért kicsit vékonyka hangja van, de ha vágom 80-nál, néhány effekt lemarad. Extra bass be van kapcsolva, szóval minden mélyet megkap a sub is.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#71625) VoidXs válasza krx21 (#71623) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Igen, oda kerülnek.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71626) krx21 válasza VoidXs (#71625) üzenetére


krx21
nagyúr

LFE + Main (Denon) itt is azt jelenti, hogy a LFE sub tartomány megjelenik a frontokon is? Ha mondjuk 80hz-nél vágva van, akkor is, csak 80hz alatti taromány már csak a mélyládára kerül?

(#71627) morfondőr válasza morfondőr (#71624) üzenetére


morfondőr
őstag

Lehet félre értettem és nem az a gond, hogy a frontok large-ra vannak állítva és kapnak mélyet, hanem ha az egész lfe csatornát felkeveri a frontra is?

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#71628) VoidXs válasza krx21 (#71626) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Fordítva: az LFE + main azt jelenti, hogy akár small, akár large egy hangszóró, a mélye akkor is a subra kerül, tehát lehetséges, hogy több csatorna dolgozik ugyanazon. Ebből fakadnak a korábban írt nem kívánatos hatások.

morfondőr: LFE-t máskor kever vissza.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71629) aldebaran


aldebaran
őstag

Nekem ez a Taga mélysugárzóm van. Itt az értékek azt jelentik, hogy az LFE-t 150Hz-re állíthatom? (automatán 120-ra tette)
Illetve ha a hátsó sugárzóm ez, akkor small, vagy large?
Illetve, ha a hangfalak 6ohm-osak, és az erősítőt nem állítottam be és 8ohm-al dolgozik, az nagyon gáz?
Erősítő: Denon X1700H

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#71630) VoidXs válasza aldebaran (#71629) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Minden main small (ez az optimális), LFE a lehető legnagyobb értékre (úgy torzít a legkevésbé), erősítő 8 Ohmon (különben csak visszafogná magát). Ezektől csak nagyon specifikus esetekben térünk el.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71631) Quetz válasza krx21 (#71615) üzenetére


Quetz
őstag

Paradoxon amit be akarsz állítani. A frontokat 80Hz-en vágnád így azok a mélynyomóra kerülnének, majd az egészet vissza küldenéd a frontokra....

Az LFE+MAIN annyit csinál, hogy ha LARGE-ra állítod a frontokat, akkor teljes frekvencia tartomány megjelenik rajtuk + a crossover alatti részt rákeveri az LFE-re is. Olyat nem tud, hogy az LFE tartalmát a mélynyomóra és a frontokra is kirakja. Ehhez már EQ APO vagy hasonló equalizer kell neked.

(#71632) krx21 válasza Quetz (#71631) üzenetére


krx21
nagyúr

Nos, nem véletlenül kérdeztem. A régi Yamaha-m tudta ezt.
De lehet itt is így működik: [link]
“A dupla basszus, vagy LFE + Main opciót a házimozi erősítők gyártói találták ki kompromisszumként az olyan felhasználók számára, akik „megsértődnek” azon, ha a házimozi erősítőjük menüjében a hangsugárzóik „Small” beállítást kapnak. Ilyen módban a fő (front) hangsugárzók megkapják a teljes frekvencia tartományt, és a mélynyomó is megkapja a meghatározott frekvencia alatti hangokat. Azaz a front hangsugárzók és a mélynyomó is kapnak mély hangokat. A probléma ebben az esetben a frekvencia átfedés a frontok és a mélynyomó között, amitől a mély hangok hangereje megduplázódik és terjengőssé, dübörgővé kezd válni.”

(#71633) Quetz válasza krx21 (#71632) üzenetére


Quetz
őstag

Ez Így működik:

LFE+MAIN, large frontok:
- Frontokon minden megszólal, amit a front L/R hangsáv tartalmaz.
- Mélynyomóra kerül az LFE csatorna tartalma és a front L/R csatornák crossover alatti része.

Ha jól értettem, te az LFE csatorna tartalmát szeretnéd a frontokra keverni. Ez az, ami nem fog menni a Denonnal.

(#71634) krx21 válasza Quetz (#71633) üzenetére


krx21
nagyúr

Legrosszabb esetben a subwoofer OFF és akkor arra keveri… ;)

(#71635) aldebaran


aldebaran
őstag

Ha nekem a taga mélyláda Frekvenciaátvitel: 30 - 150 Hz
A hangfalak ilyenek:

Akkor ezek a beállítások jók az 5.1-hez?


[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#71636) krx21 válasza Quetz (#71633) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez azért furi amit írsz, mert ha large, akkor nincs vágás…

(#71637) krx21 válasza Quetz (#71631) üzenetére


krx21
nagyúr

Most nézem nekem is 6ohm-osak, én se állítsam be erre az erősítőt?

(#71638) krx21


krx21
nagyúr

Másik észrevételem: A dynamic range használta mennyire eretnekség?
Csak mert ma megnéztem egy filmet és a párbeszédeknél figyelnem kellett rendesen, az akció zene pedig zengett, szinte zavaróan hangos volt…

(#71639) VoidXs válasza krx21 (#71637) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Maradjon 8-on.

#71638 krx21: Ha neked úgy tetszik, akkor nem eretnekség csökkenteni a dinamikán. Általában arra törekszünk, hogy minél dinamikusabb legyen az élmény (ami a valóságban is hangos, az legyen hangos, ami pedig halk, az legyen halk), de ha te a konstans hangerőt várod el, arra vannak ezek az opciók.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71640) BBéci válasza krx21 (#71638) üzenetére


BBéci
titán

Eredeti hangsáv volt vagy magyar szinkron? Milyen kódolás; Dolby Digital, DTS stb?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71641) b. válasza krx21 (#71638) üzenetére


b.
félisten

dynamic range sztem pocsék munkát végez Denonnál. nagyon túlszínezi surroundokat túl emeli a hangerőt rajtuk, ésa mély tartományban is. és nem hallani nagyon semmit a centerből és a valódi térhangzásból.
Kb a boltban a TV-knél a bemutató színbeállításhoz tudnám hasonlítani, olyan parasztvakítás a valóságtól messze van. Ráadásul a mikrofonos bemérés akkor felesleges ha az aktiválva van.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#71642) krx21 válasza BBéci (#71640) üzenetére


krx21
nagyúr

Szinkron, Dolby Digital 5.1. Tudom ez a hiba, hogy nem az eredeti sávot választottam… :DDD

(#71643) gubabela válasza krx21 (#71642) üzenetére


gubabela
senior tag

A magyar szinkron szinte mind csapnivaló , tisztelet a kivételnek, függetlenül attól, hogy mi az (dts, dd+...stb). Kedvencem amikor annyira trehány munkár végzett a hangmérnök, hogy halkan hallani alatta az eredetit is :N

(#71644) BIGi75 válasza VoidXs (#71639) üzenetére


BIGi75
senior tag

Nekem mióta külön végfokon vannak a frontok és 2db mélyládám van azóta vettem észre, hogy milyen szinten belepiszkál az Adaptive DRC a dinamikába. Előtte ez nem tűnt fel annyira.

(#71645) #82860288 válasza aldebaran (#71635) üzenetére


#82860288
törölt tag

A legalsó képen 250 helyett nem 120-on kellene lennie?

(#71646) krx21 válasza gubabela (#71643) üzenetére


krx21
nagyúr

Elhiszem, de azért nem ez az általános...

(#71647) aldebaran válasza #82860288 (#71645) üzenetére


aldebaran
őstag

Voidxs azt írta, hogy a legnagyobb érték. Csak most gondolkodok, hogy lehet, hogy nem az erősítő, hanem a mélysugárzó legnagyobb értéke legyen, ami a 150 papíron.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#71648) VoidXs válasza aldebaran (#71647) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Erősítő legnagyobb értéke legyen. Mivel az LFE sáv eleve az esetek 99.9%-ában megáll 120-nál, ha raksz rá egy felesleges vágást, az csak fázist csavar a vágási ponton, akár kioltást okozva, ezért kell minél feljebb tenni.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71649) #82860288 válasza aldebaran (#71647) üzenetére


#82860288
törölt tag

Ha jól értem Patice leírását, akkor az LFE csatornán eleve csak 120Hz alatti jel mehetne, eredetileg így kevernek a hangmérnökök, de ha véletlen magasabb frekvenciákat is rákevernek, akkor az okozhat anomáliákat.

Mondjuk nálam inkább a vágási frekvencia kérdés, mert nálam is 80Hz van beállítva az összes hangfalra, de amikor mikrofonnal bemérek, akkor ezek teljesen mások.
Frontokat nálam 40-60-ra teszi néha Large beállítással.
Center talán 100 vagy 120Hz, a hátsók meg 150Hz.
De 80Hz-nél tűnik egységesnek a hangzás, de lehet még kísérletezek majd ezzel.

szerk: közben látom megelőztek és rosszul írtam?

[ Szerkesztve ]

(#71650) Dorian válasza #82860288 (#71649) üzenetére


Dorian
félisten

Nem okoz semmi anomáliát, az LFE vágása feletti rész egyszerűen nem hallatszik és ennyi.

A bemérő buta. Az csak annyit tud, hogy meddig képes az adott hangfal lemenni még értékelhető hangnyomással. Ezért kell utánaállítani a vágásukat, mert egyéb szempontok is léteznek

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.