Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54001) BBéci válasza mpo (#54000) üzenetére


BBéci
titán

Azt írtam, lehetetlen színhelyesre állítani. Ez elsősorban a 10-20 pontos fehéregyensúlyt jelenti, de a gammát és a többit sem lehet. Amit Te állítgattál, az töredéke lehetőségeknek.
Azt is írtam, hogy rengetegen a kiemelt/dinamikus képmódokat választják, amiknek semmi köze a valósághoz, számukra nyilván halovány a kalibrált. Ugye nem őket kell mérvadónak tekinteni?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54002) Osynho válasza mpo (#54000) üzenetére


Osynho
addikt

A lényeg kimaradt a felsorolásból: ami a hifinél a film, zene hallgatása, az az autónál az autóvezetés. Tehát élmény. Ebből a szempontból pedig az 5 milliós új autó valószínűleg nem fogja tudni az 5 milliós használt Bmw által nyújtottat. :B

(#54003) Morris válasza mpo (#54000) üzenetére


Morris
veterán

Na látod, pont ez az, hogy neked nem tetszik a kalibrált kijelző. Pedig az a színhelyes. Nekem sem tetszik amúgy.
Akkor a HDR miért is nem parasztvakítás? Emelt kontraszt és színkiemelés.
Nekem nincs rá szükségem...

(#54004) Beni2360 válasza Osynho (#54002) üzenetére


Beni2360
félisten

Na de BMW nem kell mert nincs rajta index vagy állandóan elromlik. :O
Én 11 éve vettem egy FORD C-Max 1.6 dieselt 4 éves (36 E Km) se volt 3 millával olcsóbban mint az eredeti számlán volt. A mai napig is teszi a dolgát egyetlen hiba jött 11 év alatt elő a generátor dióda sor ment tönkre. Most 103 E Km van benne. Tudom kevés és nem szabadott volna dieselt vennem.
Természetesen a szokásos karbantartás és alkatrész cserék megvoltak.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#54005) mpo válasza BBéci (#54001) üzenetére


mpo
veterán

Ennyit lehet műszer nélkül.
A kiemeltet nem sokan nézik azok közül, akik tévés topikba járnak.
Ha mégis kiderül, akkor lebeszéljük róla.

Ha érted, akkor már elavult.

(#54006) Dorian válasza Osynho (#54002) üzenetére


Dorian
félisten

Nem. A lènyeg az, h arra a cèlra legyen alkalmas, amire veszed. Ha autònál a vezetèsi èlmèny lett volna nekem az elsődleges, nem Toyota Avensis kombit veszek, hanem mondjuk Mazda mx5-öt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#54007) ada19 válasza Dorian (#54006) üzenetére


ada19
senior tag

De akinek van pénze egy Huracan Spyderre vagy egy R8-ra, ugyanúgy belépő és vicc kategóriának fogja találni az MX5-öt.

Mégsenem

(#54008) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Sziasztok. A pittyegtetés után,amit az erősítő beallìt decibel értékeket a hangfalakra,azokat szabad megvàltoztatni? Hátsó hangfalakra gondolok,alapbol 2.5 db-re rakja,de én 9-10-en jobbnak érzem,persze akkor az alàfesto zene is hangosabb,nem csak a háttér zajok.

(#54009) mpo válasza Morris (#54003) üzenetére


mpo
veterán

Akkor a HDR miért is nem parasztvakítás? Emelt kontraszt és színkiemelés.
Régen néztem meg a tévé beállításait, ezért most újra meg kellett néznem.
A 4K HDR filmnél nem változtat a szín beállításon, tehát nincs színkiemelés.
A háttérvilágítást és a kontrasztot emeli meg és egy-két "képjavítót" kapcsol be vagy állít át.
Ha zavaró lenne, akkor utánajárnék, hogy mit kellene állítanom, de nincs rá szükség, nem vakít a felirat, jó a mozgásmegjelenítés.
Sokat kérdeztem a Samsung és a médialejátszó topikban is, hogy jó legyen.
A Samsung mérnökei értenek hozzá én meg nem.

Ha érted, akkor már elavult.

(#54010) Morris válasza mpo (#54009) üzenetére


Morris
veterán

Ok. Neked kell, hogy tetszen.
Nekem nem fontos annyira, hogy emiatt dupla (vagy triipla?) árat fizessek egy erősítőért.

[ Szerkesztve ]

(#54011) Május


Május
tag

Srácok,

Mi a különbség a Denon x1600h és a Denon x1600h DAB között?
Sehol sem találok erről infót :S

Megvan: Digitális rádió támogatás :D

[ Szerkesztve ]

(#54012) sapex válasza Beni2360 (#53986) üzenetére


sapex
tag

Rendeltem is mindjárt 2 db hdmi kábelt, Inakustik Star 1.5m HDMI , remélem megfelel erre a célra. Az svs melynyomohoz ajánlottak nagyon ezt a márkájú kábelt.
Viszont ezzel a hdmi médialejátszó>erosito>tv bekötéssel nem vagyok tisztában .Ezek szerint mindig be kell kapcsolnom az avrt hogyha akarom használni a médialejátszót mert amugy nem lesz hang ill. Kep?

(#54013) #09634560 válasza sapex (#54012) üzenetére


#09634560
törölt tag

nem, mert a modern erősitők kikapcsolt állapotban is átengedik a hdmi jelet, feltéve ha az volt előzőleg használatban.

(#54014) Tamoo válasza Viiktor1989 (#54008) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha elállítgatod akkor jó eséllyel a térleképzést is hazavágod vele.
(Jól elhelyezett és jól beállított rendszert feltételezve.)

(#54015) #98221312 válasza mpo (#54009) üzenetére


#98221312
törölt tag

" A Samsung mérnökei értenek hozzá én meg nem."

Azok a mérnökök nem arra törekszenek, hogy minél jobb képet állítsanak elő, hanem, hogy minél olcsóbban ki lehessen hozni a gyártási költséget.
Ez az alapja az egész LCD iparnak, ha nem így lenne, az egész technológia menne a levesbe a háttérvilágításos, statikus megjelenítésével együtt.

54010) Morris

Már másodjára írom, hogy dupla kimenetes lejátszóval, illetve elosztóval át lehet hidalni a dolgot.
Nem kell HDR 4K képes erősítőt venni.

(#54016) Flowtation válasza Morris (#54010) üzenetére


Flowtation
őstag

no offense, de épp itt árultad el magad. Ha valakinek elég a 120K-s erősítő akkor miért kell, hogy 400K-t fizessen egy másik erősítőért? Neki kell, hogy tessen, nem?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#54017) Morris válasza Flowtation (#54016) üzenetére


Morris
veterán

Pedig offense.
A belépő kategóriáról volt szó. De mindegy is. Vegyétek azt ami szimpi.
Ha valaki vesz egy hangcuccot és beáldozza a hangminőséget a csilivili 4k/hdr miatt, az megérdemli.
Annak ellenére, hogy itt felhívták rá a figyelmét.
De nem is kéne beáldozni mert anélkül is meg lehet oldani, ahogy Jigsaw04 is írja.

Jigsaw04: Tudom. Nálam is így van megoldva. Szgép-ből 2 hdmi megy ki. Az egyik a tévébe, a másik az erősítőbe.
Így nekem sem kell 4k/hdr képes erősítő.

[ Szerkesztve ]

(#54018) BBéci válasza Flowtation (#54016) üzenetére


BBéci
titán

Nem, mert az olcsóbbnak messze vacakabb a hangja, mint a 400000 forintosnak.

(#54012) sapex
A Star még belépő szinten is kerülendő kábel, azzal nem lehet kihasználni egy SVS mélyláda tudását.

(#54009) mpo
"A háttérvilágítást és a kontrasztot emeli meg és egy-két "képjavítót" kapcsol be vagy állít át."
Igen, szinte pontosan úgy, mint a kiemelt képmód, tehát mókusvakítás. ;]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54019) Morris válasza #98221312 (#54015) üzenetére


Morris
veterán

Ne nekem írd, hanem annak aki ilyen erősítőt akar venni. :)
Nekem nincs olyan tévém, ami ezt tudja.

(#54020) #98221312 válasza Morris (#54019) üzenetére


#98221312
törölt tag

Oké! Átsiklottam 1-2 hsz-en! ;) :R

(#54021) Flowtation válasza Morris (#54017) üzenetére


Flowtation
őstag

pedig nem szándékoztalak megsérteni. :(
De mindegy is, szerintem elbeszélünk egymás mellett.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#54022) mpo válasza BBéci (#54018) üzenetére


mpo
veterán

Igen, szinte pontosan úgy, mint a kiemelt képmód, tehát mókusvakítás.
Szinte.
Azért szinte, mert gyárilag a kiemelt képmódnál, az élesség is és a színtelítettség is magasabb, mint HDR módban.
Senkinek nincs megtiltva, hogy a 4K HDR tartalomnál állítson a képbeállításokon, ugyanúgy, ahogy tévénézésnél is rendelkezésre áll.
Az más kérdés, hogy jobb lesz-e.
Én nem teszem, mert jó.
Még az elején csináltam egy Libreoffice táblázatot a négy gyári képmód beállításairól plusz az rtings ajánlott is benne van, meg az egyéni. Ezzel lehet, hogy egyedül vagyok.
Nem vaktában lövöldöztem. Az, hogy buherálom, túlzás.
Ha lesz olyan 4K film, ami nem HDR, akkor megnézem, mit csinál a tévé a beállításokkal.
Nekem nem fontos a HDR, a 4K annál inkább, mert más minőség.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#54023) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Nem értem némely embert.
Morris-nak teljesen igaza van az új belépő(hulladék), és az alig használt kategóriákkal feljebb levő avr vásárlása terén.
Állapotra mint egy új, árba meg +40k.

Én felajánlottam az itt vívódó fórumozónak, viheti tesztelni az enyémet, hogy legyen viszonyítási alapja.
Úgy is csak "porosodik itthon".
Nem eladásra kináltam, még mielőtt valaki hátulról mellbe rúgna.
Pusztán jó indulatból, én ilyen vagyok, ezt páran tanúsíthatják is.
Szerintetek válaszolt a felajánlásra🤔

(#54024) galaxys80 válasza Morris (#54017) üzenetére


galaxys80
veterán

Ha valaki vesz egy hangcuccot és beáldozza a hangminőséget a csilivili 4k/hdr miatt, az megérdemli.

Jelen. Számomra például sokkal fontosabb a kép, mint a hang egy filmnél.

(#54025) #98221312 válasza ctrlaltdel13 (#54023) üzenetére


#98221312
törölt tag

:C

" Pusztán jó indulatból, én ilyen vagyok, ezt páran tanúsíthatják is."

Ez így van!! :R

(#54026) joydrv


joydrv
tag

Lehet, hogy szentségtörés itt felvetni, de én úgy vagyok vele, hogy rájöttem semmi szükségem az 5.1-es rendszerre, az ezektől is nagyobb 7.1 - 7.2-ről nem is beszélve. Már évek óta az 5.1-es erősítőmön csak sztereóban nézem a filmeket és persze ebben is hallgatom a zenéimet. Azt hiszem egy hálózatos sztereóerősítőre váltás lesz hamarosan. Denon DRA-800H egyelőre a kiszemelt hozzá Monitor Audio Bronze 2 , vagy Dali Spektor 2/Oberon3 hangfalakkal, amelyikkel jobban tetszik a hangja.
Addig, amíg személyesen nem tudom kipróbálni, egy dolgon meditáltam, de nem találtam pontos leírást. Nevezetesen, hogy a filmek 5.1-es vagy pl. True HD 7.1-es hangját hogyan keverik le az eleve sztereóerősítők 2 csatornára, ha nincs bennük a leírás szerint az avr-ekre jellemző mindenféle Dolby dekóder.

(#54027) mpo


mpo
veterán

Sajnos egy lényeges szempont kimaradt.
A kalibrálás Film képmóddal és Meleg színtónussal történik.
Azzal engem Nyíregyházáig lehetne kergetni, ami autóval is 438 km. :D

Ha érted, akkor már elavult.

(#54028) Gombinyó válasza joydrv (#54026) üzenetére


Gombinyó
őstag

Van benne DAC.

(#54029) sixpak válasza ctrlaltdel13 (#54023) üzenetére


sixpak
nagyúr

Egy alig használt 7-8 éves X4000....mint az új... ;]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#54030) gab1ka válasza ctrlaltdel13 (#54023) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Szerintem ez a téma pont azért csúszott félre mert némely ember képtelen értően olvasni.Senki sem állította hogy a kategóriákkal feljebb elhelyezkedő AVR ne lenne kategóriákkal jobb hangban, ezáltal nyújtva jobb élményt.Ennek ellenére hsz-ről hsz-re egyre határozottabb bizonygatásba torkollik hogy de a jobb csak azért is miért is jobb.

Kár hogy korábban nem tudtam az ajánlatodról én nagyon szívesen éltem volna vele akár megtérítve is a lehetőséget valamilyen formában, csak sajnos azóta más irányt vett a projekt.

Gondolom a vívódó fórumozónak nem igazán mond sokat egy elé rakott drága erősítő önmagában.Talán egy azonnal mellé rakott olcsóbbal karöltve sem, hiszen kezdő akinek lehet hogy már a technikai beállítások is nehézkesek ha nem volt még korábban semmilyen AVR-je.Egy bögreszettet akart venni, mostanra meg már az otthonába felajánlott középkategóriás erősítő tesztelgetésére is lenne lehetősége.Szerintem azért érthető hogy az ilyen ugrás számára is zavarbaejtő. (Már amennyiben jól értem és az aláírásodban szereplő AVR-ről lenne szó, de igazából fordítva is igaz)

(#54031) Dorian válasza galaxys80 (#54024) üzenetére


Dorian
félisten

Akkor irány a 3m-es vászon, meg nagychipes dlp proji.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#54032) Morris válasza Flowtation (#54021) üzenetére


Morris
veterán

Egyáltalán nem sértettél meg :N

(#54033) Morris válasza galaxys80 (#54024) üzenetére


Morris
veterán

Milyen erősítőd van? ;]

(#54034) sapex válasza BBéci (#54018) üzenetére


sapex
tag

Inakustik Star családból HDMI kábelek vásároltam , a SUB kabel viszont Inakustik Premium Sub. Vélemény?

Sanci38 - köszi.

(#54035) galaxys80 válasza Dorian (#54031) üzenetére


galaxys80
veterán

Semmi ilyenre nincsen igényem. Valahogy mindig csak szélsőségekben tudtok gondolkozni ebben a topikban.
Ez a topik egyszerűen nem belépő, nem kezdő szintről szól. És ezt már többen jeleztük is nektek.

Morris
Yamaha 385. Ami tökéletesen kielégíti az igényeimet. 100.000 ft-ot fizettem érte újonnan. Ennyi a max ami hajlandó voltam költeni erre.

[ Szerkesztve ]

(#54036) #98221312 válasza gab1ka (#54030) üzenetére


#98221312
törölt tag

Személy szerint én annó a kezem összeraktam volna egy ilyen ajánlatért!

[ Szerkesztve ]

(#54037) gab1ka válasza #98221312 (#54036) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Én is :) Még most is, de idő és egyéb korlátok miatt, no meg ismerve magam és a visszaúton a dobozba már csak az erősítő árát küldeném zacskózott százasokba hogy a súly egyezzen :) ezért ez elmarad.

(#54038) Dorian válasza galaxys80 (#54035) üzenetére


Dorian
félisten

Ez miért szélsőség, ha a jó kép a fontos? Egy jól kiválasztott használt Barco + vászon sztem megvan 500-ból, és az valóan mozi lesz, méretben is.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#54039) Morris válasza galaxys80 (#54035) üzenetére


Morris
veterán

Pedig nekem is kezdő szettem van itthon az x4000-el.
A haladó, prémium kategória feljebb van.
Nem tudom minek lehetne nevezni akkor az alsó kategóriát.
Igazából pénzkidobásnak tartom.
Az a szomorú, hogy pl a denon is nagyon szét tördeli az alsó kategóriát.
Rengeteg féle van. A legszomorúbb pedig, hogy egy x500-as sorozatú erősítő majdnem egy szinten van az x3000 sorozattal. Talán meg sem hallani a különbséget köztük.
A x4000 viszont már nagyon jól megkülönböztethető az alatta lévő termékektől.

(#54040) gab1ka válasza Morris (#54039) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Én eddig úgy tudtam hogy a 4000-es denonok már nemhogy nem az alsó hanem inkább az erősebb felső-középkategóriát képviselik a korábbi elmondások és a szaklapok által is felállított kategorizálás szerint.Csak azért mert egy 7-8 éves modell használt ára egyezik a egy bolti belépőével még nem esik vissza ezekben a bizonyos kategóriákban.Szerintem semmi köze az egyiknek a másikhoz. Igazán lehetne definiálni végre hogy az amúgy eddig korábban elég sokszor is ajánlott X1000-2000-esek pontosan hova is sorolandók, mert vagy eddig éveken át, vagy éppen most, nagyon meg van tévesztve az ide betévedő.

(#54041) Tamoo válasza gab1ka (#54040) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az X-ek óta kicsit máshogy van a számozás szerintem.
Egy X4500 perpillanat 450.000Ft körül van, egy 4308 tizenéve került 600ezerbe és azóta azért volt némi infláció. Bár sosem hallgattam össze őket és nem is fogom, nem tudom mekkora az eltérés. Mindenesetre azóta inkább a szolgáltatásokra mint a hangminőségre fektették a hangsúlyt.
A 4308 egyszerre 7 csatornán 8Ohm-on 0.1% THD-val tudott 124.5W-ot csatornánként, mostaniak meg sem közelítik. (Aztán perpillanat egy ilyet is el lehet adni kb. 100eFt-ért. :D)

[ Szerkesztve ]

(#54042) Dorian válasza Tamoo (#54041) üzenetére


Dorian
félisten

Ha jòl tèvedek, az x4000 a règi X nèlküli 2000-es kategòriával azonos.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#54043) Beni2360 válasza sapex (#54012) üzenetére


Beni2360
félisten

Mint Sanci38 írta a modern erősítők bekapcsolás nélkül is átengedik a hangot és képet a Tvnek. nekem az IPTV box is rávan kötve és be lehet állítani, hogy fixen arra a kimenetre kapcsoljon ha lekapcsolom az avr-t. De ilyenkor ha bekapcsolom a m. boxot csak simán a távon megnyomom azt a kimenetet és bekapcsolás nélkül látod a képet és hallod a hangot a Tv hangszórójából. Simán TV műsor nézéskor be sem kapcsoljuk az AVR-t. TV-n filmeknél már igen.
Ui: Mivel most a szervízben van az AVR-m csak a beépített 2.2 hangrendszer megy a TV LG C8 olaed-en és meglepően adja ki a mélyeket is, persze kölcsönzött normális hangoknál. nagyon eltalálták ezt a rendszert.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#54044) szabeska


szabeska
addikt

Kicsit én is hozzászólok: új erősítő vásárlását tervezem, viszont nálam is szempont, hogy minden eszközömből HD hangot csikarjak ki. Szeretnék régebbi, jobb hangú erősítőt, viszont PS4/PS5, PC, és S905X3-as box is lenne rákötve. A boxon csak egy hdmi kimenet van, és egy optikai, így kénytelen vagyok az erősítőn átvezetni. A PS4-en szintén ugyanez a felállás. A PC-nél megoldottam, egy hdmi megy az erősítőbe, 3. fantom monitort létrehozva, ezzel együtt lehet élni, és delay sincsen. No és itt a gond. Az érkező PS5 ugye támogatja a VRR, ALLM módokat, amit az Oled tv-m is, és gyanítom, egy hdmi kimenettel érkezik, így itt megintcsak AVR-en átvezetés, vagy splitter jöhet szóba. A baj csak az, hogy ezek a splitterek gyanítom egyrészt lagot/delayt okoznak, másrészt nem támogatják a VRR, ALLM funkciókat. Az érkező Denonok támogatni fogják, de csak egy bemeneten, a supportnál kérdeztem rá. Így aki ezt venné, hogy több eszközt kössön rá, az csalódni fog. 250k lesz a nyitó ára a legolcsóbb, X2700 típusnak, ami ha jól értem, nem egy jó cucc a hangot illetően. A nagyobb típusok pedig már a félmillát közelítik/lépik át.

Persze, lehet, hogy nem kell átvezetni az AVR-en a képet, mert minek, és erre nem képes erősítőből jóval jobbat lehet venni használtan a hangot illetően, de mindenképpen lesz kompromisszum: vagy a HD hangról kell lemondani (ami a házimozi nyilván fontos "összetevője"), vagy a játékos funkciókról, és mivel nekem mindkettő fontos, így meg vagyok lőve, hacsak valaki össze nem rittyent egy olyan elosztót, ami nem okoz mindenféle anomáliákat, input lagot, hang elcsúszást, stb... :U

Nem értek egyébként ezekhez a dolgokhoz annyira, itt a fórumon "tanultam" mindent, csak leírtam az én problémámat: mindenképpen sokat kell költeni, ha az ember több dolgot rá szeretne kötni...

F1

(#54045) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Úgy néz ki itt én vagyok az egyetlen akinek az a célja, hogy ne legyen se AVR se processzor a rendszerben. :D De azért remélem nem széllel szemben vizelek.

[ Szerkesztve ]

(#54046) ctrlaltdel13 válasza sixpak (#54029) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Hol írtam én x4000-ről?🤔.
Nekem x4300h van, és igen 2 éves, nem 8-10 :N

(#54047) ctrlaltdel13 válasza Tamoo (#54045) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Hát nagyon remélem, mert levizelhetjük egymást :)

(#54048) gab1ka válasza szabeska (#54044) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Feltételezem a tv-den eARC csatlakozó van ha már a VRR-t is támogatja, így szerintem érdemes lehet hogy a konzol a tévébe menjen amin keresztül tovább az erősítőbe a HD hang.Ez szükségtelenné teszi hogy az AVR is támogassa ezt a jelenleg feláras funkciót (VRR,ALLM).Illetve ugyanilyen összekötést alkalmazva sima ARC-n vagy optikán mehet az erősítőbe a gyengébb minőségű sima Dolby/DTS, amit neked kell eldönteni hogy van e annyira nagy visszalépés minőségben.Még az is meglehet hogy ez utóbbi is jobb élmény egy jobb AVR-rel, mint a számháborús bitráta kergetés egy kategóriákkal alatta lévőn megszólaltatva.Speciel ez engem is érdekelne ha esetleg másnak van erről tapasztalata.Amiből viszont nem engednék, hogy a ps4-5-ből a kép ne egyenesen a tvhez kerüljön, legalábbis addig amíg a passtrough-ról nincs konkrétan igazolt mérés ami kimutatja hogy tényleg 0.00%-ot tesz hozzá az input laghoz, én arra jóval hepciásabb vagyok, de ez csak személyes preferencia.

[ Szerkesztve ]

(#54049) szabeska válasza gab1ka (#54048) üzenetére


szabeska
addikt

Ha az eArc garantáltan nem csúszik-mászik (gondolom alapból ez a cél), akkor rögvest nézek is egy használt eArc képes avr-t, ha ajánlotok valamit :C Ugyanis nemrég jött ki a C9-hez az update, ami már 8 csatornás PCM-et is támogat, nem csak 2-t.

F1

(#54050) csabili74


csabili74
aktív tag

Sziasztok. Kellene egy kis segítség, 100000 Ft.-ig keresnék egy kompromisszumos házimozi erősítőt, ami fontos lenne:

Egyenlőre két Wharfedale Diamond 10.1 hangfallal hallgatnám, majd a későbbiekben lesz mélynyomó is. Az 5.1 még mesze van, ezért szeretném a házi mozit, és nem sztereót.

Ami fontos lenne, legyen benne Bluetooth és természetesen szépen szóljon sztereóban. BT az esti zenehallgatáshoz kell.

Amit találtam újonnan, és az a max ár:

Yamaha HTR 4072
Van erről valakinek tapasztalata sztereóban?

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.