Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78001) schumy1 válasza VoidXs (#77989) üzenetére


schumy1
aktív tag

Na ezt újra megnézem, s jelzek.
Leírom a paramétereimet, a nyersadat hangját, erősítőt, ilyenek.

(#78002) FunTomAs válasza treo80 (#77999) üzenetére


FunTomAs
kezdő

Köszi, meglesem. :R

(#78003) schumy1 válasza VoidXs (#77989) üzenetére


schumy1
aktív tag

Nos. A film nfo adatlapján, DD+ Atmos 6 Channels szerepel.
A médialejátszó Eminent 7680, s pont most olvastam, hogy tudja kezelni a Dolby Atmost.
A házimozi egy sima DD, DTS-t tudó Panasonic erősítő, amire az Eminent optikaival van csatlakoztatva.
A beállításokban az AC3 hang továbbítás bekapcsolva, így a DD, DTS többcsatornás 5.1 hangot simán átküldi, s az erősítő jelzi is a kijelzőjén az 6 hangszórót.

A DD+ Atmos 6 channels hangot csak úgy szólaltatja meg, ha kikapcsolom a hangtovábbítást (mert ellenkező esetben néma), de akkor csak sztereót mutat az erősítő.

Bár hogy állítottam a médialejátszót, akkor sem küldi 5.1-be.

(#78004) VoidXs válasza schumy1 (#78003) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Találtam egy topikot, ahol szintén Panasonic erősítőkről van szó. Sajnos nem ismerik a DD+-t. Az előző hozzászólásomban tévedtem, a DD+, mint formátum, nem visszafelé kompatibilis, teljesen más az adat formája, meg vannak cserélve a mezők is, illetve a dekóder már a verziószám ellenőrzésénél vissza fogja utasítani a kapcsolatot, hiába ugyanaz maga a tömörítési technika. Ezt úgy szokták megoldani, hogy a lemezen kell lennie sima DD sávnak is kötelezően, a kalózoknál ilyen szabály nincs, ezért nem foglalkoznak vele.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#78005) lezso6 válasza lezso6 (#77986) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Alaposan túllőttem a célon. Még mindig bejáratási fázis van. De szerintem nem a subé, hanem a fülemé. :D Ugye mélynyomót úgy kell beállítani, hogy ne vedd észre. Tehát amikor azt gondolod, hogy jó, na akkor SOK. :DDD

Így most a mélyláda visszament 6 + 10 dB-re, 30 Hz meredek keresztváltás. Telefonos mikrofon bohóckodást abbahagytam, DAW-ból sweepeket meg mindefélét hallgatva belőttem fülre az EQ APO-t ~300 Hz-ig így:

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#78006) FunTomAs


FunTomAs
kezdő

Reseteltem a denont. Beállítottam mindent flottul. Laposnál kiválasztva denon és nvidia alapértelmezett lejátszónak.
Elindítom a filmet, hangsávot átváltom true HD ra de az erősítő továbbra is csak dolby sourrand ot ír ki. Távon megnyomom a piros gombot felugrik a menü és sehol a true hd a dolby atmos virtualization ról nem is beszélve. Lapost a denonba kötöttem már setup során ami fel is ismerte az rtx3060 karit.
Hol lehet a kutya elásva? Van ötlete valakinek?

(#78007) FunTomAs


FunTomAs
kezdő

Letöltöttem egy 5.1 trueHD tesztfájlt. Ott is ugyan ez a helyzet. Laposra telepítve az atmos és a dolby access

(#78008) b. válasza FunTomAs (#78007) üzenetére


b.
félisten

Milyen lejatszót használsz?támogatja a megfelelő formatumokat?Bealliasok a lejatszó szoftverben rendben vannak ?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#78009) hun_tcs007 válasza b. (#78008) üzenetére


hun_tcs007
csendes tag

Sziasztok!

Adott a lenti hangfalszett:

5db Sony SS-MS5:
-Impedancia: 8ohm
-Érzékenység: 87dB (1W,1m)
-Maximális terhelhetőség: 120W

Sony SA-WMS5 aktív mély:
-Teljesítmény 80W

Ehhez szeretnénk használt erősítőt maximum 40 ezer forintig.

Tudnátok ajánlani típusokat, illetve szabad egyáltalán megvenni még ezeket a kb 20 éves erősítőket?

A TV-m egy Philips OLED 706, ezt szeretném csak rákötni, semmi külső média lejátszót.

Van értelme kicsit többet adnom azért ami már hdmi-s? A tv tud eARC-ot is, de nyilván amit ilyen áron kapnék erősítő az csak sima hdmi-t tud, ennek van bármi előnye esetemben az optikai kábellel szemben?

Zene nem fontos, inkább filmezni használnám.

Kb 20 nm a nappali, sajnos a hangfalakat viszont eléggé rosszul tudom csak elhelyezni. Láttam, hogy vannak olyan erősítők, amik magukat bekalibráljak, ám olyan használtat még nem találtam amihez adnák a mikrofont is. Ezt lehet másikkal pótólni, vagy inkább akkor ezt felejtsem is el ilyen áru eszközöknél?

Előre is köszönöm a segítséget!

(Elnézést, véletlenül nyomtam csak a válaszra az új üzenet helyett.)

[ Szerkesztve ]

(#78010) treo80 válasza hun_tcs007 (#78009) üzenetére


treo80
csendes tag

En szemely szerint a Sony STR-DN1040-et tudom ajanlani. Valamivel dragabb azert mint 40e....80 korul lattam inkabb hasznaltan itt-ott. Ketto is volt nekem korabban, egyet meg most is hajtok (a masikat eladtam de annak se volt baja) . eARC-ot nem tud csak ARC-ot. A sima ARC-al is mukodik mar az egy taviranyitos hangeroallitas ami eleg kenyelmes. Az eARC tamogatja a lossless hangformatumokat is a joval nagyobb savszelesseg miatt, de talan a jelenlegi speaker szetteddel szerintem nem akkora ervagas ha az nincsen. Sok erosito regota tudja mar a kalibralast, ha netan hianyzik relative konnyen lehet hozza rendelni akar gyarit is ebayrol.
Zenere sem rossz a fent emlitett 1040 de filmre egyenesen kivalo ezen az arszinten. :)

(#78011) FunTomAs válasza b. (#78008) üzenetére


FunTomAs
kezdő

Windows 11 media playerét
Mpc hc t szerettem volna de azt már nem fejlesztik 2017 óta így az oldalukról le sem lehet tölteni.
Viszont az érdekes hogy window áruházban meg ott figyen 650ft ért.

[ Szerkesztve ]

(#78012) aelfwine válasza FunTomAs (#78011) üzenetére


aelfwine
tag

Dehogynem:
https://github.com/clsid2/mpc-hc

(#78013) Warpig válasza b. (#77998) üzenetére


Warpig
aktív tag

Márka esetleg pontos kábel ajánlatod van esetleg?

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#78014) FunTomAs válasza aelfwine (#78012) üzenetére


FunTomAs
kezdő

csak a telepítőfájlt nem lelem. :R

(#78015) VoidXs válasza FunTomAs (#78014) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Releases/Latest alatt leled.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#78016) b. válasza Warpig (#78013) üzenetére


b.
félisten

Én a Delock-ot javaslom, de ha megbízható boltból rendeled, ahol működik a visszaküldés akkor megpróbálkozhatsz olcsóbbal is, mint a Gembird.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#78017) FunTomAs válasza VoidXs (#78015) üzenetére


FunTomAs
kezdő

Köszi.

(#78018) schumy1 válasza VoidXs (#78004) üzenetére


schumy1
aktív tag

Köszönöm a válaszod, akkor egy erősítőt kell vennem, azt megoldva.
A médialejátszóról olvastam tesztet, ott írják hogy megbírkózik a Dolby Atmossal, plusz a beállításában is szerepel a TrueHD stb. így kiszolgál sokáig talán.

Nagyon nem vagyok már képben az elmúlt évek hangformátumaival. 😊

[ Szerkesztve ]

(#78019) VoidXs válasza schumy1 (#78018) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Arra van az összefoglaló. :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#78020) FunTomAs


FunTomAs
kezdő

Utp kábelnél mi a max amit ki is használ az emberfia? Cat5,6,7?
Illetve HDMI kábelnél csak a jelátvitel sebessége a lényeg vagy van olyan amelyik nem szereti a hdr, hlg dolby vision t és társait?
Media Markt előtt várakozok bőszen, gőzöm sincs milyen a felhozatal, de egy szimpla HAMA is megteszi?
Még a yamaha aventage hez rendeltem 1 éve egy nem olcsó darabot erre tegnap lepergett a csatlakozó mindkét oldaláról a króm borítás.

[ Szerkesztve ]

(#78021) FunTomAs válasza FunTomAs (#78020) üzenetére


FunTomAs
kezdő

Cat6 ot vettem 4 et és egy hdmi t a Hama tól. Majd a legolcsóbb és így is 30ezerbe fájt. Keményen elszabadult itt minden fronton a világ. :DDD

(#78022) I'am Dony válasza FunTomAs (#78021) üzenetére


I'am Dony
őstag

(#78023) VoidXs válasza FunTomAs (#78021) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Elég a sima 5. Nem tudom, hogy lett belőle 30, annyi pénz még Cat6-ból is 100 métert kellene adjon. A HDMI szerencsére szintén elég olcsó, amit I'am Dony mutatott, bőven jó mindenre.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#78024) akos727


akos727
senior tag

Sziasztok! Adott egy TV-re kötött Logiech Z625 2.1, aminek ha tekertem a potméterét, recsegett a hang, de amint elengedtem szépen szólt (ismerősi körben van 4 ilyen hangszóró, és mind ilyen). Na most addig tekergette a 2 éves családtagom a potméterét, míg most a jobb hangszóró (amin amúgy van a poti) fele-negyede hangerővel szól a balhoz képest. Szerintetek lehetséges ennek a javítása, hogy egyenlő erővel szóljanak újra az oldalak?

(#78025) hun_tcs007 válasza treo80 (#78010) üzenetére


hun_tcs007
csendes tag

Köszönöm a választ! :) végül egy Sony STR-DH800ra esett a választásom, találtam egyet ami a mikrofonjával együtt majdnem bele is fért a keretbe :)

(#78026) FunTomAs válasza VoidXs (#78023) üzenetére


FunTomAs
kezdő

10ezerakárhány a 8K s hama hdmi 4k 120hz meg 3x2méteres vékony flexibilis meg egy 3méteres a tv hez. egyébként nagyon csecse.

[ Szerkesztve ]

(#78028) FunTomAs válasza VoidXs (#78023) üzenetére


FunTomAs
kezdő

Egyébként eddig azt se tudtam hogy az utp kábeleknek is van teljesítmény variánsa. Csak panaszkodtam az Lg nél amíg volt Stadia, hogy valami nem smakkol erre közlik velem hogy cseréljem ki a cat3 ezeréves cuccomat egy jobbra. Nézem a kábelen a feliratot és tényleg cat3. :DDD Mi lesz még itt. Én már ott megakadtam hogy tv, élő adás, antennával befog és ott van előttem. :DD

(#78029) FunTomAs


FunTomAs
kezdő

Valamiért nem működik a cec. Az új kábellel sem. Avr setup-ban lecsekkoltam, bekapcsolva. Az avr earcnak látja a tv-t. Hála nektek az mpc-hc brutál jól tolja a thd-t. A mega codec pack nak köszönhetően már a kép is elég jó a sima media playerhez képest és így bevallva nekem jobban bejön a denon mint a yamaha. Pedig aki megvette azt mondta semmibe se nézi a denont. Azóta is hirdeti 40ért olcsóbban a yamahát. :DDD Nem volt az rossz de mindig volt egy hiányérzetem. Ezzel a denonnal ha sikerül a CEC azt hiszem egy darabig elleszek. Hangfalakon finomítok.
Ha lenne egy denon tulaj aki tudná mi a gond a cec el az jól jönne. :R

(#78033) powerup2 válasza FunTomAs (#78032) üzenetére


powerup2
addikt

Sajnos a CEC EARC nem mindig működik. Nekem a C9 oled egy frissités után nem akart kommunikálni az erősitővel. Tv-én az EARC be van kapcsolva ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#78034) b. válasza FunTomAs (#78031) üzenetére


b.
félisten

Mivel monológokat tolsz, nem tudom ilyen hozzászólást vársz. A sok kommentedben egy kérdés volt, a CEC amit így senki nem lát egy fórum lezen mi nincs jól beállítva. Igazából a Tv-n és erősítőn engedélyezed és működnie kell. Ha engedélyezve van és nem megy lehet hogy rossz az új HDMI kábel, próbáld meg a régivel is újra, hogy kizárd a lehetőségét.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#78039) powerup2


powerup2
addikt

Azt hiszem itt lett pár hozzászólás törölve. Kereskedők is olvassák a fórumot, és persze sokan próbálnak segiteni azok részére akik irnak hogy épp mi bajuk van.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#78041) VoidXs válasza FunTomAs (#78028) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ja hát a szépet tényleg meg kell fizetni, de a drága kábel tényleg ennyiben jobb, hogy "nagyon csecse". A mezei tyúkbél Cat5 tud 1 Gbps-t, ami egy nagyságrenddel több, mint amire szükséged van.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#78042) BIGi75 válasza VoidXs (#78041) üzenetére


BIGi75
senior tag

Cat5e

(#78043) VoidXs válasza BIGi75 (#78042) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Jogos. Én azért nem teszem hozzá az e-t, mert csak annyit jelent, hogy többet terkernek a párokon, ettől zajtoleránsabb, viszont otthon nem igazán szükséges, a sima 5 is beáll Gbitre.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#78044) horvathimi2


horvathimi2
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni. Van egy jelenség a mélyládámnál, amit nem tudok hova tenni. Egy Velodyne WI-Q12-ről van szó és egy Onkyo tx-nr 3007-től kapja a jelet. Csak az Audessey-vel van kalibrálva. Nem használom a sub saját bemérőjét. Természetesen nem használok semmilyen dynamic eq-t és társait.
A kalibrálás úgy van megcsinálva, ahogy topic-hoz rendelt útmutatóban van. Annyi kivétellel, hogy kalibráláskor a mélyláda hangerejét Én csak 10%-ra állítom, mert különben a legalacsonyabb szintre állítja be az erősítő menüjében a sub hangerejét. Tíz százalékos hangerővel is -5db a végeredmény.
A hibajelenség pedig az, hogy bizonyos mély effektek után/ közben kiad egy turbulenciára hasonlító hangot, ami egy pukkanással végződik. Nem sűrűn fordul elő, inkább az olyan filmeknél, amiknek bizonyos jelenetei elég mélyre mennek. Példa a Nagy Showman című film nyitó jelenete, ahol a lábukkal dobolnak az emberek. Az elsőnél dobolásnál csinálja, a másodiknál nem.
Továbbá hangerő(erősítő) függő is a jelenség. Mert -30 hangerőig nem jelenik meg, de mondjuk-27,5-nél már igen. Mondjuk ez is filmfüggő. Azt nem mondom, hogy élvezhetetlen így a filmnézés, de azért engem kicsit zavar. A Sub-ot újonnan vettem több mint 4 éve. Már korábban is fel-fel tűnt a jelenség, de akkor még nem foglalkoztam vele.
Szerintetek ez mi lehet?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#78045) I'am Dony válasza horvathimi2 (#78044) üzenetére


I'am Dony
őstag

Nincs benne v nincs beállitva szubszonikus szűrő és a nagyon mely frekvenciákkal csak szenved. Ha van ilyen lehetőség akkor állitsd be a szubon, ha nincs akkor külső eszköz nélkül sztem nincs más megoldás csak a kisebb hamgerő.

(#78046) VoidXs válasza horvathimi2 (#78044) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Egy hangfelvételt tudnál mutatni róla?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#78047) horvathimi2 válasza I'am Dony (#78045) üzenetére


horvathimi2
csendes tag

Értem. Tudomásom szerint nincs benne ilyen, sem az erősítőben. Milyen eszköz kellene hozzá?
Egyébként van benne gyári dsp, amit használok is filmeknél(Movie mód). Lehet ez okozza a galibát?

#78046 VoidXs
Tudok róla holnap egy videot csinálni. Azt hogy tudnám itt a legegyszerűbben megosztani? Nincs ebben sok tapasztalatom.

(#78048) lezso6 válasza horvathimi2 (#78044) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Pukkanás után elhallgat? A turbulencia lehet portzaj, a pukkanás meg a túlterhelés védelem ahogy leold. Nekem volt ilyen kis mélyládával.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#78049) horvathimi2 válasza lezso6 (#78048) üzenetére


horvathimi2
csendes tag

Arra gondolsz, hogy ad-e ki bármilyen hangot vagy maga ez turbulencia megszűnik-e? Ha igen, akkor azt tudom mondani, hogy megszűnik turbulencia hang és nyomja tovább rendesen a mély hangokat.

(#78050) I'am Dony válasza horvathimi2 (#78047) üzenetére


I'am Dony
őstag

Igen valószínű, hogy a mozi mód EQ miatt hallod ezt, ami feljebb húzza az alsó tartományt és ez okozza a hallott hangot. Próbáld meg normál-al ha van.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.