Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71901) -KP- válasza VoidXs (#71900) üzenetére


-KP-
addikt

Nézz rá a termékpalettájukra és az áraikra.

Ez az egyik kedvencem:

https://www.synergisticresearch.com/acoustics/passive/uef-acoustic-dots/

(#71902) krx21 válasza #82860288 (#71898) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez tudomány, nekünk nem kell érteni... :DDD

(#71903) VoidXs válasza -KP- (#71901) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Oh, hogy ez nem valami magyar szemétbolt terméke, eddig végig azt hittem.

krx21: Olyan magas tudomány, hogy hiába mész oda ilyennel bárkihez az ország legelismertebb akusztikai laborjaiból, keresztbe fog állni a szemük :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71904) aldebaran


aldebaran
őstag

Na, audyssey-vel bemértem. Türelmes voltam, végigmentem az összes 8 mikrofon áthelyezésen, a végén kikapcsoltam a dynamic izéket, majd visszaállítottam az összes hangfalat small-ra, 80Hz. (A frontokat nagy-ra állította, a hátsókat meg 40Hz-re) Olyanokat csilingel az összes mindenség, hogy öröm hallgatni. Na, ennek nem meleg hangja van, hiába Denon X1700H, hanem éles csilingelő, a mély meg odab.sz. Ez így nagyon király! :K

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#71905) VoidXs válasza aldebaran (#71904) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A csilingelés ellenszere egy jobban lefelé görbülő célgörbe, de ahogy látom, erre nincs szükség.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71906) krx21 válasza aldebaran (#71904) üzenetére


krx21
nagyúr

Amúgy szerintem a X1700H már alapból sem meleg hangú. Sőt kicsit tolva van a magas sztem..
Kalibrálás előtt milyen volt?

[ Szerkesztve ]

(#71907) aldebaran válasza krx21 (#71906) üzenetére


aldebaran
őstag

A magas nem jött ennyire ki, az tuti. Lehet, hogy simán egedélyeztem a dynamic izéket és az éles hangok annyira nem jöttek elő, mint most. olyan nyomott volt kicsit.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#71908) Rp526 válasza aldebaran (#71887) üzenetére


Rp526
aktív tag

Van itt is egy letölthető csomag.

(#71909) aldebaran válasza Rp526 (#71908) üzenetére


aldebaran
őstag

Kár, hogy itt nincs hozzászólás lájkoló gomb. ;]
Thx neked és #71889 VoidXs -nak is.
Mondjuk én mindig az Éli könyvének a két jelenetét használom. Az egyik benne volt a VoidXs listában, a másik meg valahol 1:05:00 környékén van, amikor robbantanak meg lőnek sorozatlövőből és körbemegy az összes hangfalon. :K
Mondjuk a 4k az több, mint 600GB anyag. :Y

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#71910) #82860288 válasza aldebaran (#71909) üzenetére


#82860288
törölt tag

Pedig én nemrég ajánlottam a jobbá tevős topikban. :DDD

(#71911) powerup2 válasza -KP- (#71901) üzenetére


powerup2
addikt

:DD :DD ez kemény és van aki megveszi mi biznisz :D

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#71912) VoidXs válasza powerup2 (#71911) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Amikor erről olvastam, nem tudtam eldönteni, melyik botrányosabb. Hogy valaki erről úgy ír haszonért, hogy nem ég le a pofája, vagy hogy úgy születik róla cikk, hogy azt az író teljesen komolyan veszi. De hát az audio újságírás mindig is a rossz vicc kategória volt, őrizzük csak a hagyományt.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71913) powerup2 válasza VoidXs (#71912) üzenetére


powerup2
addikt

mindent a haszonért :D bár én mikor itthon látom hogy olyan patkányokat tesznek a hangfalra erősitőre azon is kiégek és leirja a tag hogy mennyivel jobb a hang szellősebb sok jobb lett a tér meg az egész totál máskép szól :D ez az a pont ahol fogom a fejem....

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#71914) VoidXs válasza powerup2 (#71913) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ugyanez volt a pónis dolog is, de igazából teljesen egy kutya az elektronika és kábelek állványozásával. Hülyébbnek néz ki kívülről, de a szellemi szint azonos.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71915) Yamahás válasza VoidXs (#71914) üzenetére


Yamahás
junior tag

Marantz AVR-hez szeretnék egy fejhallgatót venni, Bluetooth-ost.
Van valakinek kellemes csalódása valamelyikkel?
Elsőnek ezt [link] néztem.
Jó lehet ez?
Köszi

(#71916) Gino20 válasza krx21 (#71906) üzenetére


Gino20
őstag

Érdekes ez a hifi világ, hogy mennyire eltérőek a vélemények :) Na épp ezért ha van lehetőség tényleg érdemes hallgatózni vásárlás előtt persze a lentebb leírtak miatt ez sem feltétlen biztosíték szeritnem. Talán épp tegnap olvastam itt, hogy nincs is nagy jelentősége az AVR-eknek, mert a kalibráció (gondolom én az adott akusztikában gondolta a költő) úgy is ugyan arra "húzza" a kapott eredményt.......vagy kicsit más téma, de most olvasva "tolva van a magas, csilingel"..............míg szeritem őszintén (ahogy pl itt is többen is írták korábban) egy hatalmas fátyoltenger a belépő Denon (felette nem tudom).

Félreértés ne essék, nem vitaindítónak szánom :) csak volt (első szettként) Denon S960-am M.A M300 szettel, ami valóban nagy csoda volt, de volt egy kis hiányérzet, így kis idő után kutakodtam/hallgatóztam akár üzletben és M.A bronze vagy Klipsch RP volt a dilemma. Mindkettő esetén óriási volt a csoda az itthon kapott hanghoz képest, de persze tisztában voltam vele, hogy az akusztikai körülmények nyomokban sem összehasonlíthatóak + az MA az 7 számjegyű AVR-el volt hajtva a dedikált helyiségben és az RP meg egy szintén nem olcsó sztereó erősítővel üzemelt. Végül (ízlés alapján) RP lett, így meg is vettem aztán itthon jött a csalódás. Nyomokban sem azt kaptam, amit az üzletben hallottam, vagyis nem az akusztikára, a kapott "színpadra" gondolok hanem karakterben is egy merő fátyol volt az S960-al kalibrációval és anélkül is, majd gyorsan jött csere egy kicsit régebbi Arcam AVR-re és lőn csoda a kalibrálást (ami szerintem fontos, mert ez valójában késleltetést állít ms-ban mérve) követően is megkaptam (a talán) színezetlen / boltban hallott hangot mely merész következtetést onnan mertem leszűrni :) , hogy a klipsch + sztereó vas esetén amúgy sem létezik kalibráció, ami majd esetleg jól szétcseszi az EQ-t és fátyolossá teszi....

[ Szerkesztve ]

(#71917) proci985 válasza Gino20 (#71916) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

mondjuk nagyon beleposzintu Denont nem hallottam.

600-1000 euro koruli erositok kozott viszont tenyleg megvolt 5 modell 3 gyartotol harom kulonbozo hangfalsetuppal, minimalis kulonbsegek voltak. ezt ugy ertem, hogy a Klipsch R es az RP szeria kozott szvsz nagyobb kulonbseg van, mint mondjuk egy azonos kategoriaju Onkyo, Denon es Yamaha kozott.

viszont itt amiatt is fogalmaztam sarkosan, mert van a berogzodes, hogy az Onkyo az inkabb zenere jo, a yamaha meg filmezni... ugyanmar. ugyanugy itt a topikban is probaltak meggyozni, hogy jajj hat a Klipsch az csak filmezni jo. persze.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#71918) #82860288 válasza proci985 (#71917) üzenetére


#82860288
törölt tag

"mondjuk nagyon beleposzintu Denont nem hallottam" - gyere át és élményként kaphatsz egy Denon AVR-X550BT-t Magnat hangfalakkal. :DDD

(#71919) VoidXs válasza Gino20 (#71916) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az valóban igaz, hogy a kalibráció bármiből csinál bármilyen hangot, természetesen a fizikai határokon belül:
- nem tud egy rendszert tetszőlegesen gyorssá tenni
- ami frekire nem képes a rendszer, nem hozza elő
- ami dinamikához nincs elég teljesítmény, ahhoz így pláne nem lesz
Bármi más digitálisan szabadon korrigálható.

PC-s vonalon ezek azok, amiket tudunk növelni, mást nem, mert a kalibrálásaink az emberi halláshoz mérve lényegében hibátlanok, innentől úgy állítod a rendszert, ahogy akarod: tetszőlegesen gyors vagy lassú hang, tetszőleges görbék, tetszőleges dinamika (ez utóbbi mondjuk AVR-en is kb megvan). A beépített bemérők sajnos nem tudnak ilyet.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71920) proci985 válasza #82860288 (#71918) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

:DDD egyebkent tegyuk hozza, hogy teljesen nem vagyok suket, az itthoni Pioneer DDJ-SB3 es az Asus Xonar One kozott fulesen es DACkent hasznalva is boven hallom a kulonbseget. egy DJpultnal mas prioritasok vannak.

a surroundok kozott minimalis volt. viszont kivetel nelkul mindegyik eleg volt teljesitmenyre

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#71921) VoidXs válasza proci985 (#71920) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A jó kis mélykiemelő DAC, ahol időbeli oszlatással búgatnak? A Realtek és Focusrite kártyáim közt ez a különbség.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71922) proci985 válasza VoidXs (#71921) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a Pioneer valamennyivel gyengebb dinamikara, meg boven nincs benne annyi kraft fulest hajtani ami pl az elozo DT990Edition 250ohmnal problema volt.

mondjuk egy djpult fules kimenetenel a legfontosabb, hogy legyen hangos, minden mas meg kb harmadlagos.

SteveS: djpultnal ha akarsz fulest hasznalni monitorozni, akkor muszaj a beepitett DACot hasznalni az erosito ele.

#71925VoidXs: :K

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#71923) #82860288 válasza proci985 (#71920) üzenetére


#82860288
törölt tag

Nem tudom hogy jön ide a DJ-zés, de okés. :DDD

(#71924) b. válasza aldebaran (#71904) üzenetére


b.
félisten

Denonoknál amúgy is nagyon belenyúl a hangzásba a dinamikus kiemelés én alapból ki is lövöm az összes ilyen módosítót hülyeséget . Az 1700 megéri az árát sztem. :K

Hétvégén volt szerencsém hallgatni egy ( számomra) elég nagy értékű sztereó rendszert 3,6 M az erősítő és 1,9M a sztereó pár.

A srác nálam fertőződött meg de tipikusan az az emberke akinek rengeteg pénze van de nem igazán érdekli semmi.
bedobta ezt a rendszert egy hatalmas kupleráj kellős közepébe egy retro kanapé van elétolva konyha és nappali között van odabaszva ez a hangfalpár amit ha jön az unoka akkor bedobnak a kamrába ne hogy tönkre tegye. nyitott ajtóval mellette egy sírköves műhely, áll rajta a centis por az erősítőn és elhívott hogy hallgassam meg mert milyen jól szól.Miután átverekedtem magam egy fotelig a cipők meg kupleráj meg kutya csont között leültem meghallgatni ami abból állt hogy a srác felküdte szinte elviselhetetlen hangerőre és ott ült hogy na hogy szól oldogan vigyorogva. Kifejezetten szar volt, némi túlzással mert érezni lehetett mit tudna ez a Fyneaudio F502SP / Advance acoustic endszer de nem ilyen helyen ezzel az akusztikával .Konkrétan meggyőződtem róla mennyit számít hogy hol és hogy van elhelyezve. Így Semmit nem ér egy több milliós rendszer sem. és az én kis szaros belépő cuccom élvezhetőbb hangot produkált még zenén is mint ez a cucc, ez nem túlzás.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#71925) VoidXs válasza #82860288 (#71923) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71926) aldebaran válasza b. (#71924) üzenetére


aldebaran
őstag

Hát igen, a pénz nem tesz igényessé... szomorú ilyesmit látni. Takarítóra már mem áldoz... áh... őrület, hogy mik vannak.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#71927) Yamahás válasza b. (#71924) üzenetére


Yamahás
junior tag

De látszik a képen,hogy olajozottan működik minden.

(#71928) krx21 válasza b. (#71924) üzenetére


krx21
nagyúr

“ami abból állt hogy a srác felküdte szinte elviselhetetlen hangerőre”
Ez tipikus… :K :DDD

(#71929) Q válasza VoidXs (#71903) üzenetére


Q
senior tag

Látva, hogy mennyi Xart el lehet adni hangzatos leírásokkal, komolyan elgondolkodtam, hogy piacra dobom a saját találmányomat. Találmány, mert a garázsomban találtam takarítás közben. Egy beszáradt szilikon ragasztós tubusból bányásztam ki a rúddá keményedett ragasztót, majd ebből pogácsákat vágtam és tettem a centerem alá, kicsit megemelve a frontját. De nem árulom el, hogy milyen márkájú szilikon, mert ha mindenki tudná, hogy F.BS volt, akkor bárki leutánozhatná és kiderülne, hogy lószerszámot sem ér. :DDD De kicsit komolyabbra váltva: egyébként meglepően jól működik mint elcsatolás. Legalábbis a gyári lábaihoz képest. :B

(#71930) Zsömica válasza Q (#71929) üzenetére


Zsömica
aktív tag

De reméljük fekete FBS volt..(ami nincs..!) és nem a transzparens fehéres színű pogácsák világítanak a centered alól..(?)!
Bár ha fúrsz beléjük 1-1 ledet, akár RGB-s fényorgiád is lehet..! :DDD

(#71931) mrlujoak válasza b. (#71924) üzenetére


mrlujoak
veterán

Hú, olyanom nekem is van! Mármint a második képen látható világos rongyszőnyeg :)

(bocs)

#71927Yamahás:

Azt mondjuk nem értem, hogy súlynak van rajta - hogy ne másszon tovább az a szőnyeg - vagy dísznek?

...szegény lakást még egy robotporszívó se mentené meg, nemszeretik azt a szőnyeget :)

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#71932) Q válasza Zsömica (#71930) üzenetére


Q
senior tag

Semmi nem látszik belőlük. Egy sötét, mozira használt szobában laknak és 4m-re ülök tőlük. Itt fényorgia csak a vásznon van. ;)

(#71933) BIGi75 válasza VoidXs (#71912) üzenetére


BIGi75
senior tag

Van azért néhány oldal szerencsére, ahol nem a lenyúlásra mennek. Nemrég találtam ezt az oldalt, ahol érthetően körüljárnak, levezetnek 1-2 sláger témakört (pl. [link] [link] [link] [link] ...)

(#71934) VoidXs válasza BIGi75 (#71933) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Határozottan tetszik, mint egy barátságos kinézetű Audioholics (velük csak annyi bajom van, hogy az oldal nagyon ronda és útvesztő, de ők is jókat írnak).

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71935) BIGi75 válasza VoidXs (#71934) üzenetére


BIGi75
senior tag

Nemrég vettem fejhallgatómhoz egy dac/amp-ot. Ha előbb olvasom a cikket, lehet nem nyúlok bele. Mondjuk nem bántam meg, valahol megnyugtat, hogy pc-ről nem alaplapi hangkartyával hajtom a fejest és megadom neki ami "illik", de azt hiszem a kuruzslói cikkek alapján történő impulzív vásarlásaimat befejezem és ezentúl inkább "hallgatózás" után költök csak, ha tehetem.

(#71936) BBéci válasza BIGi75 (#71935) üzenetére


BBéci
titán

Laptopom van, asztali PC-m sosem volt, a Jack kimenetéből nyert hangminőség pocsék, ezért USB-re csatlakoztatott Cambridge Audio DacMagic XS-be dugom a fejhallgatót, úgy már élvezhető a zene.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71937) proci985 válasza BBéci (#71936) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

laptopokat nem hifi fulesre szoktak meretezni.

egy relativan egyszeruen hajthato (technikailag headset) AudioTechnica MSR7 ala sincs eleg kakao egy uzleti HPben sem, bonyolultabb cuccokkal meg foleg nem fog megbirni sajnos.

desktopoknal egy fokkal bonyolultabb a helyzet. van, ahol szeparalt daughterboard van az audionak, de ott meg az a baj, hogy fizikailag altalaban csak a videokartya alatt fer el a chip es az elektronika, ami miatt altalaban eleg sok zorejt szed ossze. jobb innentol digitalisan kikuldeni a hangot es utana megoldani egy DACcal.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#71938) mexel


mexel
veterán

Sziasztok!
Felmerült egy kérdés, valaki kérdezte tőlem de eddig nem foglalkoztam vele és már engem is érdekel, itt biztosan azonnal tudjátok.
Aktív sub-on van Speaker In - Out csatlakozózó. 1 pár in 1 pár out. Ez mire való?

(#71939) m3ss


m3ss
veterán

agyf*szt kapok ettol a feintech hdmi switch/extractortol. volt olyan, hogy jo volt hetekig, ujabban meg 15 percenkent eldobja a jelet. persze ilyenkor medialejatszo kepfrissitese valt, vagy 3d film 2d-be valt. vagy battlefieldben van 10 sec blackout. egyik jobb, mint a masik.
azert nem ertem miert jo neha, mert nem valtoztattam semmit hardveresen. csak neznem kell vmi erolkodot.
3600h x4000 utan gondolom hangban sem lenne igazan visszalepes.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#71940) Quetz válasza BIGi75 (#71935) üzenetére


Quetz
őstag

Ha "hallgatózás" alapján vásárolsz, ugyanúgy betudod csapni magad. Leginkább azért, mert valószínűleg térben és időben elkülönülve fogsz meghallgatni dolgokat, az ember audió memóriája meg csak másodpercekre terjed ki.
Ha az eszközök valós tudására vagy kíváncsi, akkor kénytelen leszel mérésekre hagyatkozni.

(#71941) VoidXs válasza mexel (#71938) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Hifihez van, át tudod vezetni rajta úgy a hangot, hogy leszedi a mélyeket, így bármilyen sztereó rendszerhez könnyen kapcsolhatod.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71942) mexel válasza VoidXs (#71941) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm! De akkor a láda nem szól ugye? Vagy a mélyeket a láda adja, és a többit a hangfalak?

(#71943) Gino20 válasza proci985 (#71917) üzenetére


Gino20
őstag

Az S960 / X2700 is hozza a 600-1000 euro-t ;] , de persze elhiszem, hogy Te így tapasztaltad / tapasztalod, más nem biztos. ;)

#71919 VoidXs:
Frekire mint dobozra, vagy frekire mint helyiségre / akusztikára az esetleges kioltások miatt gondolsz?

(#71944) Ger_man


Ger_man
senior tag

Kipróbáltam ma a Sony STR-DN1080-as erősítőm Front Surround funkcióját, ami lényegében 2 front sugárzóval próbál több csatornás hangot megszólaltani:

A megszokott 2018-as Dolby Demo lemezét használtam, mert ott van többféle csatornaszámú teszt is (Test Tones):

Bal-jobb-center-ig ugye nem volt nagy csoda, na de amikor a bal-jobb surround csatornához értem, hát nagyon meglepődtem hogy milyen jól becsapja a fülem, de még a mennyezeti és surround hátsó csatornát is egész jól megoldott (7.1.2-es tesztet futtattam) :U

Aztán jött a rengetegszer meghallgatott Amaze videó-hanganyag, hát ott is le voltam döbbenve, utána gyorsan meghallgattam "natív" 5.0.2-vel (de igazából virtulis 7.0.2-vel), érezhető volt persze a különbség, így gyorsan egymás után lejátszva, főleg a 360°-os feliratnál, mikor körberepüli a hallgatót a képzeletbeli madár.

Persze így, hogy rendelkezek ennyi hangszóróval, nem fogom ezt a fícsört használni, de aki épp belevág a házimozizásba és a kezdeti budget csak 2 frontot enged meg, akkor érdemes lehet ilyen tudású erősítőt vásárolni, majd később felvértezni a rendszert a többi surround/height hangszóróval. ;)

(#71945) VoidXs válasza Gino20 (#71943) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A doboz adja az alapot, a helyiség pedig room gain néven még egy kicsit tesz rá.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71946) BIGi75 válasza BBéci (#71936) üzenetére


BIGi75
senior tag

Eddig is volt egy Fiio-m, csak mondták a szakik a szomszéd topikban, hogy kevés a 150 ohm-os HD660hoz es cseréltem egy DX3pro+ ra. Igazuk volt és elsőre hallottam is amit hallani akartam, de azóta némi hangerőkülönbségen kívül mást nem nagyon vélek felfedezni (mondjuk a BTR5 sem egy rossz dac). Azóta azon gondolkodom, hogy megérte-e nekem ez a +amp 100k-ért, meg hogy most meg azt hallom, amit a soundguy-s fiúk írtak, hogy szinte nincs változás? Ennyire befolyásolja a psziché a hallást? Az utolsó olvasott élményem és info ennyire ráül a hallásomra?...nemtom.

(#71947) hunaqua


hunaqua
addikt

A Hans Zimmer prágai koncert cucca TrueHD 7.1 hanggal nagyon rendben van .Nagyon jól illusztrálja a rendszer lehetőségeit Olyan igazi "demo". Mik vannak még ilyen lemezek ?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#71948) embe válasza hunaqua (#71947) üzenetére


embe
nagyúr

Nekem úgy tűnik mintha kicsit túl lenne tolva a mély benne.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#71949) Dorian válasza hunaqua (#71947) üzenetére


Dorian
félisten

Méllyel túltolt hatásvadász ízléstelen giccsparádé.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#71950) hunaqua válasza Dorian (#71949) üzenetére


hunaqua
addikt

..ok,és tudtok még hasonlókat?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.