Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71351) VoidXs válasza morfondőr (#71350) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Filmnél egy csatornánként 50 wattra képes erősítőd van. Esélytelen, hogy gondot okozzon.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71352) embe válasza VoidXs (#71346) üzenetére


embe
nagyúr

Igen azért az alsó polcon is szelektálni kell. Főleg ott.

Zsömica: Ez van. Csodák nincsenek.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#71353) morfondőr válasza morfondőr (#71350) üzenetére


morfondőr
őstag

Kicsit kutakodtam:
Ez volt az erősítőm:

Ezek pedig a hangszórók:

Ezeket hajtottam 4-5 évig az 1 mm2-es kábellel gond nélkül. A távolságok ugyanazok maradtak. Most 1,5-ösre lett cserélve, a hátsó hangsugárzók maradtak, bejött a fentebb linkelt mennyezeti atmos sugárzó. A Yamaha sem egy erőbajnok, de eddig bőven megfelel a teljesítménye. (Frontok Triangle Opera kábellel mennek)
Jól gondolom ha eddig nem volt gondom a vékonyabb kábellel, akkor ezután sem lesz? Most kúsztam végig a padlást nem szívesen tenném még egyszer! :N
De az új infók fényében lehet idővel mégis cserélem a kábelt, de az asszony már így is ki akar tagadni! :DDD

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#71354) BBéci válasza morfondőr (#71353) üzenetére


BBéci
titán

Asszony nem szereti a házimozit, nem élvezi a jó hangzást?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71355) VoidXs válasza morfondőr (#71353) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nincs okod cserélni semmit. Ezek az értékek mind 1-2 csatornát hajtva álltak elő, jóval kevesebbet ad ki mozira (400-as a táp, 50-et elvisz az elektronika, a hangszórókig lesz összesen 350, ami kb 50/csatorna, de a front szekció viszi el a javát, szóval surroundra lesz az 30 is), ez még az 1-es kábelt sem bánthatja.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71356) tomisanzero


tomisanzero
tag

Sziasztok. Itt is felteszem a kérdést. A képen látható elrendezéshez ki milyen hasznalt sub-ot ajánlana egyelőre 2.1 felállásban, max 100-120ezer ig. A kanapé és a balos front közé tudnám betenni, 45*45 cm hely van kb. Leginkább zenére használom a rendszert, de mozi is megy. Denon 2113 avr, két régi Grundig polcsugarzo.

(#71357) embe válasza morfondőr (#71350) üzenetére


embe
nagyúr

Nem gyártó. Forgalmazó. Viszont legalább odaírja: "valamint rézbevonatú alumíniummal lettek ellátva."

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#71358) VoidXs válasza tomisanzero (#71356) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az általam ismertek közül egyedül a KRK S8.4 merül fel, mint jó ajánlat.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71359) morfondőr válasza VoidXs (#71355) üzenetére


morfondőr
őstag

Köszönöm ismét a magyarázatot! Akkor nem aggódom túl a dolgot, ráment a napom a kábelezésre, ahogy írtam, nem szívesen kezdeném előröl! :N

BBéci: persze hogy tetszik a jó hangzás, csak ezért ne keljen pénzt költeni és ne kerüljön munkába! Női logika :DDD

embe: a címkén nincs feltüntetve sajnos, a boltban pedig nem kezdtem el böngészni a netet. Őszintén szólva nem is gondoltam, hogy van ilyen hogy réz bevonatú alu kábel! Ránézésre jónak tűnt, olcsó volt, nem is volt más ilyen vastagságban, ezért megvettem. 50 m hosszban azért nem akartam dobálózni 1-2 ezer/méter kábelekkel, meg a hétvégén túl akartam lenni a szerelésen is.

A mennyezeti hangsugárzók holnap jönnek, annak a szerelésével már kisebb gond lesz és így gyorsan fel is fognak kerülni a helyükre. A kábelek meg már a helyükön várják a csatlakozót.

Ma is tanultam valamit (mint midig), ha majd változik az összeállítás néhány év múlva, akkor jobban oda figyelek, hogy milyen kábelt veszek.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#71360) Quetz válasza tomisanzero (#71356) üzenetére


Quetz
őstag

Én adnék 100-t egy SB16 ultráért. ;]

(#71361) embe válasza morfondőr (#71359) üzenetére


embe
nagyúr

Igen az embernek eszébe nem jut ez az "átvágás" vagy minek is nevezzem...megtévesztés?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#71362) VoidXs válasza Quetz (#71360) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Miért, többet ér annál?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71363) tomisanzero válasza VoidXs (#71362) üzenetére


tomisanzero
tag

Marketplace-n látok most egy Dali C-8D-t 80ezerért. Az mennyire használható kategória?

(#71364) VoidXs válasza tomisanzero (#71363) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem ismerem, de tekintve, hogy ennél bőven olcsóbban ment már használtan Klipsch RW-12d is, nem mondanám, hogy túlságosan megéri.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71365) tomisanzero válasza VoidXs (#71364) üzenetére


tomisanzero
tag

Köszi, akkor elengedem a Dali vonalat. Álló dobozoknál is azt láttam, hogy drágábbak a tudásuknál, főleg a belépő szinten, ahol én keresgélek. Akkor ládáknál sincs ez másképp.

(#71366) VoidXs válasza tomisanzero (#71365) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Főleg azok emelkedtek durván, sok modell egy év alatt 100%-ot. Az egyetlen általam ismert jó kivételt leírtam (S8.4), viszont jó eséllyel raktárkisöprés miatt ilyen az ára.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71367) tomisanzero válasza VoidXs (#71366) üzenetére


tomisanzero
tag

Néztem róla tesztet, meggyőző az elmondottak alapjan, csak külsőre nem tetszik annyira, mint mondjuk ezek a csinos, zárt hatást keltő kockák. Bár ettől függetlenül nem zártam ki.

(#71368) Cyberfaust


Cyberfaust
csendes tag

A tapasztaltaktól kérdezném: Teljesen átlagos házimozi felhasználásra esetleg kis zenehallgatással, nem vájtfülűek részére, melyik erősítőt javasoljátok? Marantz NR1609 használtan vagy Sony str-dh790 új.
Tervezek mellé beszerezni hangszórókat is, amivel kapcsolatban szintén kérnék javaslatokat. Az atmost próbálnám ki legfőképp, így az erősítő és a hangszórók kiválasztásánál is szempont lehet. 25 nm nappaliba szánom a setet, de az elhelyezésnél sajnos erősen limitáltak a lehetőségek. Köszi előre is! :R

A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább.

(#71369) VoidXs válasza tomisanzero (#71367) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Sajnos a házimozi sosem a minőségről szólt, hanem hogy mi lehetne minél nagyobb áron a nappali minél szebb eleme. Pro vonalon ezzel nincs gond, ott az ár/érték arány kb konstans, de azok meg úgy néznek ki, ahogy...

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71370) b. válasza Cyberfaust (#71368) üzenetére


b.
félisten

Ezen ne is gondolkodj, ha ez a kettő van porondon akkor a Marantz mellet dönts .

Denon / Marantz mellé nekem bejött a Monitor audio, és a Klipsch ezekből van több típus használt piacon is ki tudod alakítani akár új akár régebbi darabból az Atmos rendszert , én ebben gondolkodnék elsősorban.
Ha az ár nagyon kompetens a Polk Audio jó ár / értékkel bír belépőben, főleg a T50 álló .
Természetesen némi kompromisszumot megkíván, de árához képest jó hangzása van. A Jamonak is költséghatékony cuccokat ad belépőben. A Wilsont ha teheted kerüld el szerintem.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#71371) Cyberfaust válasza b. (#71370) üzenetére


Cyberfaust
csendes tag

Köszönöm szépen a tanácsot, magam is a maratz felé hajlok. A hangszórókkal kapcsolatban is köszönöm a tippeket, azon a fronton is vakon vagyok, bàr elképzelések vannak. A budget nem végtelen, de ha kicsit több ráfordítással lehet jobb ár/érték arányban fogni valamit, akkor beleteszem amit kell.
:R

A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább.

(#71372) b. válasza Cyberfaust (#71371) üzenetére


b.
félisten

ha esetleg írsz egy anyagi keretet( től-ig) mennyit szánsz a rendszerre és milyen elképzelésed van, ( csak polc sugárzó, lehet álló isa front, legyen benne mélyláda is, atmosba mennyezeti vagy mennyezet alá akarod építeni) akkor esetleg ha van valami értékelhető rendszer könnyebb segíteni.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#71373) VoidXs válasza b. (#71370) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

+1 a malacra.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71374) Phülöp válasza VoidXs (#71369) üzenetére


Phülöp
addikt

Igen, teljesen egyetértek.

Jah, nem.

Ezért is kukáztam a front hangfalaimat a helyi apróról, a centert és az erősítőt pedig az ebay kleinanzeigen-ről használtan, bevállalva a nemzetközi fuvar veszélyeit. Okés, a hangfalkábelem az új, az itteni obiból vettem az egyetlen kapható 1.5mm-es drótból 5 métert.
Szerencsére kaptam ajándékba HDMI kábelt az Anthem mellé, így azt nem kellett venni.
Vadászok tovább a többi elemre, de eszemben sincs a magasabb árat a jobb minőség elé emelni.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#71375) Cyberfaust válasza b. (#71372) üzenetére


Cyberfaust
csendes tag

Az erősítőre kb 200e szánok ( A marantz 190 a HAn, ha megtudom szerezni) illetve alatta felette ezek vannak: Onkyo TX-NR575 új illetve Denon AVR-S660H 5.2 házimozi erősítő,új,garanciával számlával! Raktárról azonnal! Legolcsóbban!

Az imént beszéltem b. nejemmel és az álló hangsugárzókról hallani sem akar ( kivéve a mélyláda), így kialakítás szempontjából a falra szerelt sugárzók/ szekrény teteje/ TV mögötti rész kerülhet szóba ( vagy ha mégis sikerül eldugnom előle...). A hangszórók áraival, minőségével/értékével sem vagyok tisztában. A piacon lévők közül azok a nevek mondanak valamit amelyek a consumer piacon vannak jelen ( JBL, Jamo, Harman Kardon) ilyesmik, de hogy melyik mit tud, éri meg jobban, arról fogalmam sincs. Kb még 200e-t szánnék a hangszórókra+ az egyéb holmikra ( vezeték, csatlakozók stb).
Jelenleg egy komplett Thomson DPL660HT van a saját sugárzóival és a mélyládával. Ezt szeretném már cserélni, mert bár remekül teszi a dolgát, de mégis 16-17 éve használom már.
Ha szükséges még infó, csak jelezd és köszönöm a segítséged.

A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább.

(#71376) VoidXs válasza Phülöp (#71374) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A gyártói hozzáállásról volt szó, nem arról, hogy van egy tök jó használtpiac.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71377) Phülöp válasza VoidXs (#71376) üzenetére


Phülöp
addikt

Így teljesen más, okés a dolog.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#71378) Cyberfaust válasza b. (#71372) üzenetére


Cyberfaust
csendes tag

Felvetetted a Polk- nevet, amit ennek előtte sosem hallottam és ezt találtam, amit megfelelően el tudnék rejteni a párom elöl: Új Polk audio tl1700 5.1 házimozi hangfalszett itt a HA-n.
Érdemes egyben megvenni ilyeneket vagy a darabonként megvásárolt hangszórókkal élvezezesebb lehet az eredmény?

A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább.

(#71379) morfondőr


morfondőr
őstag

Felkerültek a mennyezetre a sugárzók és el kell mondjam, hogy teljesen más az élmény! Sokkal jobb lett a térhatás, eltűntek a hangszórók, nagyon jól pozícionált minden. Aki teheti mindenképp menjen el az atmos irányába, mert megéri! :K

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#71380) szabeska


szabeska
addikt

Lehet buta kérdés, de a csupaszon a hangfalba/erősítőbe kötött kábeleket (Van Damme 268-504-000) bizonyos időnként le kell levágni és újra blankolni, vagy nem korrodálódik/akármi? A rögzítőket meghúzom kb fél évente, de már nem igazán mozdulnak így 2 év után :R .

[ Szerkesztve ]

F1

(#71381) VoidXs válasza Cyberfaust (#71378) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Kis hangszórós szetteket nem kapni darabonként, csak egyben tudod megvenni.

szabeska: a kontakt pontján nem korrodálódik, csak körülötte.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71382) szabeska válasza VoidXs (#71381) üzenetére


szabeska
addikt

Akkor ha jól értem, nem kell piszkálnom? :B A kontaktnál egyénként miért nem?

[ Szerkesztve ]

F1

(#71383) VoidXs válasza szabeska (#71382) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem kell piszkálnod. Korrózió csak oxigénnel való kölcsönhatásként jöhet létre, és ahol két fém érintkezik, ott nem kerülhet közéjük oxigén.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71384) szabeska válasza VoidXs (#71383) üzenetére


szabeska
addikt

Ma is tanultam valamit :R

F1

(#71385) Cyberfaust válasza VoidXs (#71381) üzenetére


Cyberfaust
csendes tag

Köszönöm, akkor a fentebb említett humán limit miatt ez a lehetőség marad csak. A hivatkozott settel kapcsolatban van esetleg valami meglátásod? A Polk márka nekem nem jelent semmit. Ez a bizonyos tl1700 105e van hírdetve. Ennyiért és persze a Marantz nr1609 hez -kezdetnek megfelelő lehet? :R

A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább.

(#71386) VoidXs válasza Cyberfaust (#71385) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Jó ajánlatnak tűnik, egy másik topikban is valakinek a látóterébe került már. :D A Marantz bőven magasabb kategóriás, mint ez a szett, de majd a jövőben fejlesztheted darabonként, most nem látok rá reális esélyt, halott a piac.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71387) Cyberfaust válasza VoidXs (#71386) üzenetére


Cyberfaust
csendes tag

:R Köszönöm a meglátásod és a tájékoztatást a vetèlytársról:) Akkor megyek és lecsapok rá!

A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább.

(#71388) VoidXs válasza Cyberfaust (#71387) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Szegény :D Bár úgyis 2.1-et akart venni, ez csak felmerült, olyan még marad neki.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71389) lajosx válasza morfondőr (#71379) üzenetére


lajosx
őstag

Én pont a napokban tervezem( amint lesz rá időm) hogy megcsinálom az atmos rendszert. Meg van már minden. Egyedül
attól félek, hogy az atmos sugárzókat mivel falra rakom, nem mennyezetre nem lesz az igazi. Na de majd kiderül, hátha nekem is jobb lesz a térhatás.

(#71390) #82860288


#82860288
törölt tag

Olyan lehetséges, hogy a tévém és az erősítőm inkompatibilis ARC szempontból?
A Samsung tévém eArc-ot tud, a Denon erősítő meg ARC-ot.
Beállításokban be is tudom állítani, hogy HDMI Passthrough legyen, de amint elindítok egy alkalmazást, a HDMI Passthrough inaktív lesz ás átvált Auto módba, ahol a DD+ helyett DD-t ad ki a tévé.
Samsung ügyfélszolgálat szerint nem kompatibilis a 2 eszköz és csak Samsung hangeszközzel tudják garantálni a DD+-t.

(#71391) VoidXs válasza #82860288 (#71390) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A DD+ sima ARC-on is át kell menjen.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71392) morfondőr válasza #82860288 (#71390) üzenetére


morfondőr
őstag

Nem lehet, hogy passtrough módban csak DD-t tud továbbítani? Én találkoztam már olyannal, hogy a papíron támogatott formátumot valójában nem tudta az adott eszköz!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#71393) VoidXs válasza morfondőr (#71392) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ahhoz, hogy DD+-ból DD legyen, fel kell ismerni, és eldobni a megfelelő szeleteket, így ez nem lehet a helyzet, mert nincs értelme. Olyan viszont van, hogy a DD+ 5.1 átmegy, de a DD+ 7.1 nem, mert a DD+ 7.1 úgy áll össze, hogy van egy DD 5.1 alap, és egy 4.0 (+ Atmos) kiegészítés.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71394) #82860288 válasza morfondőr (#71392) üzenetére


#82860288
törölt tag

Ezt hogy lehet tesztelni?
Tévé manual szerint DD+ megy 5.1 csatornáig, miközben Netflix és Prime Video alatt is csak DD jön át.

(#71395) morfondőr válasza VoidXs (#71393) üzenetére


morfondőr
őstag

Egy streaming szolgáltatónál nincs a DD+ mellett egy DD sáv is, ha mondjuk olyan az eszköz, ami nem ismeri a DD+-t? Nálam a Xiaomi Mi Box Disney+-nál csak 2.0 pcm-et volt hajlandó küldeni, mint később kiderült, valamiért korlátozva volt az appban a Xiaomi eszköz. De egyébként ugyanennél tele van a doboz meg a boot képernyő DOLBY ATMOS felirattal és sehol nem kaptam atmost.

SteveS: otthon megnézem, ha nem felejtem el, mert úgy emlékszem, hogy az én Samsung TV-m is csak DD-t küld, de az egy 6-7 éves modell.

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#71396) VoidXs válasza morfondőr (#71395) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Tudtommal nincs, a NF minden esetben DD+, amiből egyedül csak akkor lehet DD, ha a fogadó nem ismeri a DD+-t.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71397) #82860288 válasza VoidXs (#71396) üzenetére


#82860288
törölt tag

Denon AVR-X550BT. Ismeri a DD+ formátumot. Atmost nem tud, de DD+-t igen.
Üfsz 2x is ugyanazzal a szöveggel hajtott el, levélben is ugyanazt a copy+paste szöveget kaptam: DD+-t csak Samsung hangeszközzel tudnak garantálni.
Ami sztem bullshit, ha már szabványokról beszélünk. Az erősítőm képes a DD+-ra, az én olvasatomban egyértelműen a tévével van probléma. De szeretnék a végére járni, mert ha nem az erősítő a ludas, akkor visszavinném a tévét.

morfondőr: köszi ha megnézed, sajnos máshol nem tudom letesztelni az erősítőt.

(#71398) morfondőr válasza VoidXs (#71396) üzenetére


morfondőr
őstag

Itt egy lista, hogy a tesztelt TV-k közül melyik mit tud továbbítani: [link]
Én el tudom képzelni, hogy adott TV ugyan ismeri a formátumot, van hang is, de passthroug mód nincs. De ezt csak azért, mert láttam már hasonlót!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#71399) #82860288 válasza morfondőr (#71398) üzenetére


#82860288
törölt tag

Ezt megtaláltam én is, de a TU7000-es széria nagyon vegyes vágott, minden számozás eltér, TU7022-t meg nem is teszteltek, mint ami nekem van.
De ebből nekem nem egyértelmű, hogy a DD+-nak működnie kellene-e nálam.

(#71400) morfondőr válasza #82860288 (#71399) üzenetére


morfondőr
őstag

Mondjuk egy újabb TV-nek azért illene tudnia, de eszembe jutott közben, hogy akár egy firmware bug is lehet. De korábban volt már téma az is, hogy a CEC bekapcsolása nélkül sem működik az ARC, pl. nálam sem. Szóval a beállításokban is érdemes még zongorázni kicsit.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.