Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67001) proci985 válasza Abel-0101 (#66999) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

halado topikot nezd meg. ha ertesz hozza es PCd van lehet jobban jarsz PCrol hajtott vegfokokkal.

kenyelmetlen es maceras (ha nem csak PCt akarnal forrasnak), de hangminoseg tekinteteben nagyon jo dolgokat lehet kihozni relative olcson.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#67002) mettek válasza Ubulhun (#67000) üzenetére


mettek
addikt

Polkot nem ismerem, kevesen írnak róla.
A Quadral megfogott, feszes hangú. Talán kicsit "száraz". A klipscheket könnyű hajtani, kisebb erősítő teljesítmény is elég nekik. A magasa páratlan de a felső kategória alatt kicsit V karakterű. Mozira jó, zenén pedig populáris zenére.

A Monitor Audio egy arany középút szreintem. Semmiben nem kiemelkedő de mindenben jó Silver szériától felfelé. Mivel ilyenem van ezért azt biztosan állíthatom hogy a silver 3 utas centere páratlan ár érték aránnyal bír. És ha mozi a fő csapás akkor mindenképpen olyan márkát kell választani amelyik jó centert gyárt.

Ugyhogy a megfizethető kategóriában a Monitor Audio silvert és Klipsch rp szériát javaslom. Ha ennél olcsóbbat keresel akkor kb mindegy mit veszel. A center lehetőleg 3 utas legyen.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#67003) Gabesz87


Gabesz87
addikt

EGy kis vásárlási tanácsot kérnék. Decemberben vettünk új TV-t, (Hisense 65U8QF), a Zidoo X8-amat lecseréltem egy nVidia Shield TV-re. Most azon agyalok, hogy lecserélem a Denon X1100W erősítőmet is egy újabbra, ami minden mai kép és hangformátumot tud (beleértve a Dolby Visiont is). Bújom már pár napja a használt piacot, külföldön is. Perpill 2 kiszemeltem van, egy Denon X1500H, és egy Yamaha RX-V583. A hangfalszett egy TAGA TAV-606 v.3 + TSW-120 sub + egy pár TAGA front height (ha jól gondolom, akkor ezeket majd használhatom Atmoshoz 5.1.2 formációban!?). Szóval melyik jobb AVR? Fenti paramétereken kívül még a netrádió, amit használtunk néha, esetleg Spotify.

(#67004) Ubulhun válasza mettek (#67002) üzenetére


Ubulhun
tag

Köszi!

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#67005) BBéci válasza proci985 (#67001) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem olyan hangdobozszettet akar venni, amiben benne van az erősítő, leginkább a szubládában. Ezért ajánlottam a PC-s szettek topikját.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#67006) VoidXs válasza proci985 (#67001) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Igazából csak egy elosztó kell hozzá, vagy PC-tápra kötött erősítők (darabja 6000 körül megy amúgy, és nem gondolnád, milyen jó), és kényelmes használni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#67007) Rp526


Rp526
aktív tag

Segítsetek már ki, hogy most én hülye vagyok? Elgondolkoztam pár használt hirdetést tekergetve a PA rendszereken. Miért nem jó mozira pl egy ilyen monitor JBL? 74e újonnan, a shete-je (JRX212 Spec Sheet) szerint elég lapos a frekimenete. 250W, 8 ohm, 98 db érzékenység. Mit nézek én itt be? Tegyük fel moziszobát csinálok és nem érdekel milyen bumszli, akk beteszek három ilyet LCR-nek a falba, EQ rendbeteszi amit kell és megvagyok? Egy komolyabb center árából megvan az egész front szekcióm? Teszem azt még megtámogatom egy végfokkal az LCR-t és kész. Szóval mi ebben a buktató? :F :R

[ Szerkesztve ]

(#67008) mettek válasza Rp526 (#67007) üzenetére


mettek
addikt

Adatok alapján brutál jó mozit csinálhat. Kíváncsi lennék rá én is.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#67009) VoidXs válasza Rp526 (#67007) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Teljesen jó az ilyen, csak pár megrögzött utálója van a pro vonalnak. Erre rácáfol erősen, hogy a legjobb mozik, amikben voltam, mind pro-k.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#67010) Rp526 válasza VoidXs (#67009) üzenetére


Rp526
aktív tag

Ha hangáteresztő vászon mögé beteszem így ahogy van egy falba, jár az vmilyen negatívummal? Illetve, ha oldalt és hátul nem lenne ennyi hely neki és oda választok akármilyen egyéb hangfalakat surroundnak, cavern ezeket úgy is összehozza majd, nem?

(#67011) mettek válasza Rp526 (#67010) üzenetére


mettek
addikt

Sztem nyugodtan keverheted a front és sorround szekciót. Én elől monitor audiot, hátul klipsch rp502-eseket használok. Nagyon más hanszóró készlet de nem veszem észre.

Külön szub ezek mellé is erősen javasolt és érdemes ezeket is small-ban használni. Én ezt olvastam.

Ha kész lesz, szólj mert meghallgatnám :)

Megnézve a frekimenetét, 100hz-től 10.000 hz-ig jó. 10.000hz-nél elég nagyot bukik. Ha jól értem akkor ez első sorban színpadi monitor hangfal ami arra jó hogy az együttes hallja magát tehát nem 1/1 hangosításra, fő hangfalnak van kitalálva. Én néznék valami jobbat de az irány sztem jó.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#67012) Rp526 válasza mettek (#67011) üzenetére


Rp526
aktív tag

Természetesen SUB lenne.
Nem szeretnék szentségtörést leírni, de én R-34C-ről váltottam RP 500C-re és mikor megvettem bedugtam az előző helyére ugyan oda, ugyan azzal az EQ-val még.. hát kellet volna szerintem az AB teszt gyors váltásokkal, h megkülömböztessem. Nem feküdtem rá annyira a tesztelgetsére, de nem volt hatalmas külömbség. Aztán most pár hónap után ha még meglenne a 34 C, visszakötném lehet elég feltűnő lenne, de akkor hiretelen nem volt.

Szerk.: Még most kezdem el fejben összepakolni, hogy mit is lehetne. Panelból fogok költözni 1-2 éven belül. Lesz egy padlástér, ahol magamnak csinálhatom meg a szobát. 25 nm körül lesz. Légüres tér, amit én alakítok ki olyan méretekkel ahogy akarok ezen belül. Eddig vittem volna a panelból a szettem, de most elgondolkoztam, hogy nem e járnék jobban egy ilyen PA rendszerrel.

[ Szerkesztve ]

(#67013) Gubu0101 válasza Abel-0101 (#66999) üzenetére


Gubu0101
veterán

Tessek [nekem] ez van csak a regebbi 500 sw.Erdemes lenne utanna olvasnod,nekem csak a sub lada van meg,melybol eleget ad (nekem) lefele iranyulo melysugarzo van benne,tettem meg ala egy marvanylapot,igy prima.Azt a 3-400 watott nem birom kihasznalni,meg sok is :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#67014) mettek válasza Rp526 (#67012) üzenetére


mettek
addikt

Bár nekem is hagyományos hifis mozim van de én is úgy gondolom hogy a mozi a pro vonalon az igazi. Élmény faktorban sztem többet számít hogy nagyot és ütősen szóljon mint hogy szépen és audiophile módon. Ha újra kezdeném valszeg én is a pro felé mennék de ahhoz tényleg szobát kell építeni. Ezek nem a leteszem a sarokba típusú hangfalak.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#67015) BBéci válasza mettek (#67014) üzenetére


BBéci
titán

Egyértelműen ízlés dolga.
A Synthesis One Array [link] hangja nagyon tetszett, amikor mindenféle filmeket néztünk. Beleszerettem, felkerült a bakancslistámra. Ám számomra nagyon fontos a koncertfilmek hangminősége és a sztereó zenéé is. Azokat már nem úgy szólaltatta meg, mint a hasonló összegbe kerülő Revel, Focal, ELAC stb. hangdobozok. Tehát az audiofil hangot többre értékelem, mint a nagyot és ütőset szóló rendszert. Megjegyzem, a kettő nem zárja ki egymást, ezt például Focal Utopia és JL Audio Fathom rendszertől megkaptam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#67016) mettek válasza BBéci (#67015) üzenetére


mettek
addikt

Igen, van keresztmetszet a felső ligában. :K
Én most nagyon elégedett vagyok a MA gold-al is. Még ezeket sem tudom kihajtani mert "nem bírja el" a kis nappali. Simán beszólnának 40-50 négyzetmétert.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#67017) VoidXs válasza Rp526 (#67010) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A hangáteresztő vászon negatívuma, hogy a szoba uniformitása romlik, de ez jó vászonnal minimális, észrevehetetlen. Ilyen előnyös felállást még egy AVR-es kalibráció is bőven összehoz.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#67018) Gaben360


Gaben360
senior tag

Ha minden igaz, ma megérkezik a BRFX.
A magasság már megvan.
A saroktól mennyire érdemes tenni?
Nagyjából lemértem, és 100-110cm lenne az ideális, így lenne a két doboz között 300-320 centi.Jó lehet így?

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#67019) BBéci válasza mettek (#67016) üzenetére


BBéci
titán

Nagyon jók az MA Gold-ok, hamarosan kapom tesztelésre a sorozat szubládáját. A Silver határozottan tetszett, szinte biztos, hogy irtó jókat fogok mozizni a bátyjával.
Szerintem a Gold 200 számára a 25-30 négyzetméteres szobák ideálisak, 40-50-be mindenképpen Gold 300 kell. Bizonyára te is így gondoltad. :K

#67018Gaben360
A 300-320 cm akkor jó, ha tőlük 320 centinél messzebb ülsz, de nem 5 méternél távolabb.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#67020) Gaben360 válasza BBéci (#67019) üzenetére


Gaben360
senior tag

Ha pont középen ülök, akkor sincs 3 méter.
Tegyem beljebb őket? Mondjuk a saroktól 130cm?

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#67021) VoidXs válasza Gaben360 (#67020) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A hangszórók ideális távolsága a te távolságod a hangszóróktól * 0.765. Ebből visszaszámolható, hogy ha 3 méterre vannak egymástól, akkor te 3.9 méterre tőlük kapod az ideális hangképet. A sarkaktól bőven jó a 130 centi.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#67022) BBéci válasza Gaben360 (#67020) üzenetére


BBéci
titán

A pontos választ megkaptad, amit én írtam az is belefér.
Alapszabályként sokszor az egyenlő oldalú háromszöget szokták említeni, szerintem annál messzebb ülve lesz igazán jó a hangkép. Vannak Dolby és THX ajánlások, azok bezárt szögeket adnak meg, ha jól emlékszem 45 és 60 fok közöttit. Utóbbi az említett egyenlő oldalú háromszög.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#67023) Abel-0101 válasza proci985 (#67001) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Ha pl erositot is bekotnek neki kulon, +geppel is, az miert bonyolult/macera?
(A bekotesen kivuli dolgokra ertem)

(#67024) VoidXs válasza Abel-0101 (#67023) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Annyi macera van vele, hogy a crossovert kézzel vagy kalibrálóból kell megoldanod (a kalibrálás amúgy is ajánlott), illetve az erősítők ki-bekapcsolása idegesítő, hogy legalább 3 sztereó kell, úgy a legolcsóbb és leghatékonyabb.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#67025) Dorian


Dorian
félisten

Ezeket a távolságokat a szoba és a hallgatási hely függvényében kell meghatározni, nincs egy állandó jó érték.
Pl. tőlem 3 m-re vannak, egymástól 2,5-re, bár ha nem a tengelytől mérem a távolságukat, hanem csak a köztük lévőt, akkor majdnem ki is jön a 0,765. Falaktól kb 1 m-re vannak. A hallgatótól a 3 m távolság azért is jól jön, mert nagy hangtömegű zenéknél (pl. nagyzenekari mű) jó, ha van ilyen távolság.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#67026) b.


b.
félisten

hello. Ma megjött a PS5 rákötöttem a Denon 2500-ra és az fogadott hogy a TV-m nem kompatibilis a HDCP 2.2 vel. Olvasgattam topikokat hogy ez valami Denon betegség. valaki tudja hogy lehetne megoldani ezt ?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#67027) Rp526 válasza b. (#67026) üzenetére


Rp526
aktív tag

Láttam most hirtelen olyat, akik kikapcsolja a HDCP-t PS5-ön. De ez csak 30-40 sec guglizás volt. Csak ötlet hátha neked is segít.

(#67028) b. válasza Rp526 (#67027) üzenetére


b.
félisten

Ahhh.. én is kerestem, splittereket ötleteltek meg hasonló.. megpróbálom ezt. Elméletileg így az BR lemezek lejátszásáéval lehet probléma, letesztelem.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#67029) b. válasza Rp526 (#67027) üzenetére


b.
félisten

Igen sajnos így nem működik a BR lejátszás, nem az igazi megoldás. :(

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#67030) Gaben360 válasza VoidXs (#67021) üzenetére


Gaben360
senior tag

De ha nagyon távol teszem a sarkoktól, akkor is fog érvényesülni a bipo/dipol "előnye"?

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#67031) VoidXs válasza Gaben360 (#67030) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Igen, csak máshogy. Azt vakon, mérés nélkül nem tudom megmondani, hogy előnyösebb vagy hátrányosabb.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#67032) proci985 válasza VoidXs (#67024) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

egyreszt

masreszt hazimozi erositoknel azert a kenyelem komoly faktor, pl tavoli vezerles (taviranyito, app), integracio mas eszkozokkel es HTPCnel bootido is van.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#67033) VoidXs válasza proci985 (#67032) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A legolcsóbb SSD is maximum 10 másodperc bootidő, az teljesen élhető. Általában lassabb AVR-eket látok, ahogy pedig nő a kategória, egyre lassabbak. Távvezérlés PC-n fejlettebb, nekem egyetlen appra van kötve a lejátszás, tallózás, kép- és hangbeállítás, egér/billentyűzet, és a világítás is a szobában. Más forrást viszont egy sztereón kívül nem igazán kötsz rá, ez igaz.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#67034) mettek válasza VoidXs (#67033) üzenetére


mettek
addikt

De te mérnök vagy. Egy atlag embernek macera a pc.
Gamer multamból kifolyólag összerakok egy pc-t meg fel is telepítem de ennyi. Pont a karácsonyi időszakban próbálkoztam a pc-s lejátszással de szenvedés volt. A bluetoothos billentyűzet lagja halál és maga a pc-m is akadozott valami miatt pedig elég komoly a hardver. A lejátszók fagyogattak, a kodi alá nem tudtam belőni hogy külső lejátszót használjon a madvr miatt. Így pedig oda jutottam hogy vagy madvr vagy borítóképes könyvtár. Hagytam a francba es vettem egy zidoo lejátszót. Azóta alacsonyabb a vérnyomásom.

Plusz akinek ott a konzol, blu ray lejátszó, apple tv stb a tv alatt annak kevés a pc, oda avr kell.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#67035) ctrlaltdel13 válasza mettek (#67034) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

+1.
De én nem adom fel.
Nálam is olyan anomáliák jönnek elő,hogy bele őszülök😂

(#67036) mettek válasza ctrlaltdel13 (#67035) üzenetére


mettek
addikt

Arról nem is beszélve hogy a hdr kapcsoló hol megjelent a windowsban hol nem. Így nem tudtam hdr-re kapcsolni. Az is gáz hogy ezt manuálisan kell megtenni. Na mindegy. Már túl vagyok rajta.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#67037) VoidXs válasza mettek (#67034) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ezek jogos érvek. Tervben van, hogy csinálok egy egyszer telepítendő, utána gond nélkül működő lejátszót, ami mindent tud, amit kell, aztán nem lesz gond a rendszerre.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#67038) b. válasza VoidXs (#67037) üzenetére


b.
félisten

Olyat nem tudnál állandó frissítések és licenszek nélkül.
Még a legnagyobb asztaliakkal is van gond, lásd Dune, ami nekem van ,de volt Zidoom is, most Shileldet t használok Kodival mellette ,a kettő együtt már jó...
2 éven át szívtam PC vel .

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#67039) VoidXs válasza b. (#67038) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Miért nem? Csak a telepítés és konfigurálás kell legyen előre megoldva. Ha működik, csak be kell másolni. Frissítés minek? Ha van új formátum, legyen újra letöltve egy fő verzió kézzel. Az 5 éves, befejezett fejlesztésű MPC-HC is atomstabilan támogat mindent ma, az AV1 miatt frissítettem.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#67040) b. válasza VoidXs (#67039) üzenetére


b.
félisten

Ezt hívják úgy, hogy Kodi :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#67041) Khaosz55 válasza mettek (#67036) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nem tudom mi siklott félre, én lekopogom nálam semmi gond és nem tegnap kezdtem madvr-t használni. Felrakom a MPC-t meg madvr-t. Pár beállítás és minden megy. Kodi-t nem használom nem érdekelnek a borítók. Winben ki kell kapcsolni a HDR-t. Azt majd a MPC-HC és madvr intézi.

(#67042) VoidXs válasza b. (#67040) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Abban nincs gyári MadVR és remote.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#67043) b. válasza VoidXs (#67042) üzenetére


b.
félisten

Az nincs, de hasonló elven működik, mint amit felvázoltál, ott is vannak gondok, nem is kevés.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#67044) VoidXs válasza b. (#67043) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Én egybe se futottam. Amikor másnál látok ilyesmit, inkább csak resetelem a configot, könnyebb újra belőni, mint azt keresni, hogy mi lett elállítva.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#67045) ctrlaltdel13 válasza VoidXs (#67037) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nagyon várom👍

(#67046) ada19 válasza VoidXs (#67037) üzenetére


ada19
senior tag

Ez azért sokkal bonyolultabb ettől. VGA driver, egyéb eszközök, HDR beállítások (ezzel szívtam messze a legtöbbet), ha nincs tiltva internet akkor frissítések rengeteg fejfájást okoznak. 4K/fullhd filmek vegyes lejátszása után nem áll vissza mindig a Windows felbontás, skálázási anomáliákat okozva stb. A lista hosszú :D

Sok meló van vele (úgy hogy a szakmában dolgozok), nekem megéri, de értem hogy miért menekülnek ettől sokan.

[ Szerkesztve ]

Mégsenem

(#67047) Dorian válasza ada19 (#67046) üzenetére


Dorian
félisten

Hehe :D
Én már annak is örülnék, ha a PC-s lejátszóprogramok pontosan úgy működnének amit kijeleznek. MPCHC-ben pl. hiába állítom be, h 5.1 esetén a srb-ket is megszólaltassa. Másnál állítólag működik, nálam is kijelzi a beállításokban a program mintha rendben lenne, aztán mégsem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#67048) mettek válasza Khaosz55 (#67041) üzenetére


mettek
addikt

Neked nem kell borító, nekem viszont igen mert így látom á normálisan a több száz filmet. Apró betűvel írt angol címekben nem fogok bogarászni.
Nálam az mpc hc is lefagyott és kiírta hogy már nem támogatott lejátszó, keressek alternatívát. Kodi lett volna jó ha sikerül beállítani hogy külső lejátszót használjon de nem jött össze. A 17-es verziója tudta ezt de a legfrissebb nem.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#67049) mettek válasza ada19 (#67046) üzenetére


mettek
addikt

Ez igy van. Nem mondom hogy a felvázolt problémákban nincs benne a béna felhasználó tenyező mert sokáig allt a gepem használatlanul meg egy régebbi 1080-as vga van benne de elvileg lefrissítetem mindent, mégis akadozott a windows, lehet újra kellett volna telepíteni de nem volt hozzá kedvem meg a tökéletes lejátszó hiánya is betett ugyhogy hagytam a fenébe.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#67050) Gino20


Gino20
őstag

Sziasztok!
Hangfalat milyen hangerőn járatunk be (mondjuk a saját teljesítményéhez képest)? Tegnap vettem Klipsch RP260-at, amit most kötöttem be. Az AVR csak egy Denon S960-ocska, amin kb ~40%-ig tekertem a hangerőt, hogy füleljem, hogyan viselkedik és azt vettem észre, hogy az egyik hangfalból furcsa zaj jön ki. Váltottam elektronikus zenére, ahol a basszus dominál és rögtön felerősödött a "rezgő - recsegő" hang.
Most csomagolom és viszem vissza. Ilyenkor mire számíthatok? Vajon azt mondják, hogy Én gyilkoltam meg? Vajon egyáltalán lehetséges egy RP260 megölése egy S960-al ha bejáratos, ha nem?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.