Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) BBéci válasza C14NZ (#8000) üzenetére


BBéci
titán

Ne butáskodj, az a Yamaha fényévekkel jobb. Más kérdés, hogy kinek mi az elfogadható.

Centert illetően a Yamaha sem acélos, és akkor finom voltam, de sokkal inkább azt ajánlom, mint a másikat.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8002) liszi70 válasza C14NZ (#8000) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Olyat szeretnék, aminél a center nem dobozhangú"

Hűha, ez sajnos nehéz lesz ebben a kategóriában. Még följebb sem könnyű.

[ Szerkesztve ]

(#8003) DEJVID válasza DEJVID (#7965) üzenetére


DEJVID
őstag

Erre valaki? :)

(#8004) liszi70 válasza DEJVID (#8003) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ha feltétlenül annyit akarsz költeni, amennyibe a forest vagy cinnamon kerül, akkor vedd meg a forestet vagy cinnamont, ha kevesebbet szeretnél költeni, akkor nézz rá például a kácsás KCE vagy KCS kábelekre. Tökéletesek lesznek azok is, jóval kevesebből.

(#8005) croma84 válasza Nemir Ombe (#7971) üzenetére


croma84
csendes tag

Szia,

Ha már Whafedale-t véleményezel, hadd kérdezzek.

Éjt nappallá téve nézegetem (egyelőre csak neten) a cuccokat, az eredeti terv az volt, hogy belépő szintű 5.0-t veszek erősítővel. Arra jutottam, hogy az új cuccokból kb. 250 lenne a szett, annyit most nem szeretnék áldozni rá ezért kétségbeesésemben elkezdtem nézegetni a 2.0 sztereó rendszereket újban.

De azért felmerül a kérdés:
Szabad-e megvenni egy újszerű de 10-12 éves Wharfedale 8.3 hangfalszettet 65-ért, és barátok lennének-e egy Yamaha RX-V379 erősítővel (60k garival).

Ha azt mondjátok ezt felejtsem el akkor pedig marad a 2.0:
Cambridge Audio SX-60 + Pioneer SX-20 újban 100k
Alternatíva1: Cambridge Audio SX-60 + Cambridge Audio Topaz AM 10 új 125k
Alternatíva 2:Tangent Ampster BT + Klipsch Reference R-15M új 130k

Okos alternatívákat, véleményeket szívesen meghallgatok, remélem már nem sokáig zaklatlak titeket :)

Köszi

(#8006) Rbert válasza croma84 (#8005) üzenetére


Rbert
aktív tag

Írtam privit...

[ Szerkesztve ]

(#8007) Nemir Ombe válasza croma84 (#8005) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem simán meg lehet venni a Diamond-ot, ha nincs baja (meg kell nézni/hallgatni), de lehetőleg Diamond centerrel és hátterekkel, ne az elterjedt WH-2 szettel vedd.

Ha meg sztereó, én akkor már inkább ezt venném [link] [link] ha egyben veszed még alkudni is lehet. ;)

Hmm ....

(#8008) C14NZ válasza C14NZ (#8000) üzenetére


C14NZ
tag

Sziasztok!

Köszönöm a véleményeket.
Képbe került még a JAMO 426 ill. 506 5.0 szett is, akinek van esetleg összehasonlítási alapja (akár csak a frontokra) kérem segítsen dönteni :)

Kicsit attól félek, hogy mindegyik center 90-100 mm-es sugárzóval van szerelve és az kevés lesz. Furcsállom, hogy a nagyobb típusszámú Yamaha meg még kisebb NS-P60 vs. NS-P160 már csak 80 mm...

Köszi

(#8009) croma84 válasza Nemir Ombe (#8007) üzenetére


croma84
csendes tag

Sajna nem is találtam belőle csak WH-2-vel :((( Az annyival gyengébb/rosszabbul szól?

A Yamaha RX-V379 egyébként passzolna hozzá?

(#8010) Nemir Ombe válasza croma84 (#8009) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Pedig elég gyakran elő szokott fordulni Diamond center és 8.1/8.2 is, nem kell egyben megvenni, "darabokban" is kb. annyira jön ki..... és igen, jobb hangja van, mint a WH-2-nek.

A 379 egy belépő AVR csodát ne várj, de szólni fog. Mindenesetre a Diamond-ok bírni fogják, ha azokat veszed hozzá. ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#8012) C14NZ válasza C14NZ (#8008) üzenetére


C14NZ
tag

Csak gondolkodom :)

A Jamo S 506 frontjainál van bi-wire lehetőség, így az erősítőm eme szolgáltatását is ki tudnám használni. Bíztatóak a fáziskúpok és az a tény, hogy egyforma méretű magas van mind az öt dobozban.

Van valakinek ilyen?

Köszi

(#8013) BBéci válasza C14NZ (#8012) üzenetére


BBéci
titán

Inkább szimpla, de eggyel jobb minőségű kábelt vegyél, mint kettőt, de gyengébbet!
Ebben a kategóriában (sokszor följebb is) semmi hallható haszna a kettős erősítésnek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8014) C14NZ válasza BBéci (#8013) üzenetére


C14NZ
tag

Gondolom annyi lenne a lényeg, hogy ne a passzív hangváltót terhelje az erősítő, hanem a benne lévő aktívon (jóval nagyobb meredekségű) szűrné a nem odavaló frekvenciákat? Persze, hogy ez hallható-e...

(#8015) liszi70 válasza C14NZ (#8014) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ha az erősítőd tud valódi kettős erősítést, érdemes megpróbálkozni vele, csinálni egy összehasonlító tesztet. Ha csak biwire lehetne a bekötés, az tényleg nem valószínű, hogy megéri a két kábelt ezen a szinten.

(#8016) C14NZ válasza C14NZ (#8008) üzenetére


C14NZ
tag

Yamaha NS-51 5.0 szett vagy Jamo S 506 HCS 3 szett.

Csak egy maradhat, segítsetek, pro és kontra :)

Köszi

(#8017) C14NZ válasza liszi70 (#8015) üzenetére


C14NZ
tag

A használati útmutató szerint tudja, de csak sztereó analóg forrásnál használná. Nem sok kedvem lenne állandóan matatni a kábelezéssel...

(#8018) BBéci válasza C14NZ (#8014) üzenetére


BBéci
titán

Itt óriási tévedésben vagy, ugyanis kettős erősítés esetén is a hangdoboz saját passzív keresztváltója osztja szét a frekvenciákat.
Valamint a nagyobb meredekség nem minden esetben kívánatos, leginkább szubládákhoz választanak 24 dB/oktávost. Feljebb bőven megfelel a 6 is.

Próbáld meghallgatni mindkét szettnek legalább a frontsugárzóit! Sajnos a centere mindkettőnek eléggé halovány, de belépő szinten nem lehet sokkal többre számítani.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8019) C14NZ válasza BBéci (#8018) üzenetére


C14NZ
tag

Ebben az esetben nem sok értelme van tényleg...

Erről mi a vélemény? Eléggé le van árazva. Viszont már 130-as a center és egyformák a magasak, bár a 165-ös hátsókat kicsit túlzásnak tartom.

(#8020) lajthabalazs válasza BBéci (#8018) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Ez sem teljesen helyes. Bi amp esetén a keresztváltó két komponensre "esik" szét, egy aluláteresztõ szūrõre és mélyhangszóróra, meg egy felüláteresztõ szūrõre és a magashangszóróra. Ha ezekre már sávszürt jel érkezik, akkor nem fognak "dolgozni" a komponensek.

(#8021) BBéci válasza lajthabalazs (#8020) üzenetére


BBéci
titán

Sajnos megint csacskaságot írtál. :Y
Honnan a radai rossebből tudná a hangdoboz keresztváltója, hogy sávszűrt jelet kap, vagy teljes frekvencia-tartományt? Valamint honnan vennél "sávszűrt" jelet? :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8022) Jaded válasza C14NZ (#8016) üzenetére


Jaded
senior tag

Nekem 506-os szettem van. Itt neked nem fog senki Jamo-t ajánlani (legalábbis ebben az ársávban biztos nem). Nálam Onkyo 545-tel van összerakva, szerintem nem rossz, szimplán van bekötve. A mélyek eléggé jók sub nélkül is (persze ez is kell a teljességhez). Nem bántam meg, hogy a Wharfedale szettet lecseréltem erre.

Renault Megane IV Limited

(#8023) BBéci válasza Jaded (#8022) üzenetére


BBéci
titán

Ha valahol, akkor éppen ebben az ársávban lehet Jamót ajánlani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8024) liszi70 válasza C14NZ (#8019) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Ebben az esetben nem sok értelme van tényleg..."

De, a kettős erősítésnek lehet, sőt, van értelme sok esetben. Természetesen, hogy kihallható-e a hatása, az sok mindentől függ, rendszertől, akusztikától, egyéntől stb., de ez igaz nagyon sok más dologra, eljárásra, kiegészítőre, kábelre is. Ha a biamp 2 kábele helyett 1 komolyabbat veszel, ott is benne van a pakliban, hogy vajon kihallod-e a drágább kábel hatását. :)
A biwire megint más tészta, annak kisebb a létjogosultsága, de van akinél az is "hoz", de nem ebben a kategóriában. :)

[ Szerkesztve ]

(#8025) C14NZ válasza liszi70 (#8024) üzenetére


C14NZ
tag

zavarjatok össze nyugodtan :)

(#8026) Nemir Ombe válasza C14NZ (#8019) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Azt vedd amelyik jobban tetszik neked(!) ne agyalj azon,hogy melyik lehet jobb,mert nincs számottevő különbség köztük.

A (bi)kábelezéssel/biamppal sem kell nagyon foglalkoznod,semmilyen hallgató minőségi változást nem fog hozni ebben a kategóriában.....szerintem.

Szóval vedd amelyik olcsóbb vagy jobban tetszik kinézetre vagy jobbnak találod a paraméterei alapján vegyél hozzá 800-1000Ft/m kategóriás kábelt és hallgasd. ;)

Hmm ....

(#8027) Jaded válasza BBéci (#8023) üzenetére


Jaded
senior tag

Szoktam látni, hogy nem ajánljátok, de én úgy gondolom nekem megfelel. Igaz nincs viszonyítási alapom jobb rendszerekhez (lehet nem is baj, így is egy éven belül cseréltem erősítőt és hangszettet, nem biztos hogy "szeretnék megint :) ). Én így is élvezem a filmeket, több részletet hallok, mint eddig bármikor.
Úgy érzem, hogy nem volt egyszerű eljutnom egy 55centis CRT LG tv-től egy 102-es full hd tv-ig, egy régi AB kimenetes sztereó Onkyo erősítőtől és 2db MNC-sített Jamo Studio 170-től+2 épített MNC hangfaltól idáig. Ezektől a mostani biztos, hogy mérföldekre van. :)

Renault Megane IV Limited

(#8028) lajthabalazs válasza BBéci (#8021) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Az eredeti felvetés az volt, hogy az erősítőben aktívan kettéválasztja a kolléga a sztereó jelet egy 24dB-s szűrővel, és a magastartományt küldi a magasra, a mélyet a mélyre. Innen a "sávszűrt" jel.

Hogy honnan tudja egy passzív alul- (vagy felül)áteresztő szűrő, hogy van-e mit kiszűrnie, az olyan filozofikus kérdés, mint hogy honnan tudja a drót, hogy van-e vezetni való áram.

[ Szerkesztve ]

(#8030) BBéci válasza lajthabalazs (#8028) üzenetére


BBéci
titán

Nem az volt az eredeti felvetés, az csak egy teljesen téves elképzelés volt, minden valós alapot nélkülözött.

Fizikailag nem kerülhető ki a hangdobozokban lévő keresztváltó, a jel mindenképpen átmegy rajta. Ettől kezdve teljesen mindegy, hogy szűr, vagy nem szűr. Ott van és befolyásolja a hangot.

Folyamatosan akkora sületlenségeket írsz, hogy az embernek égnek áll tőle a haja. Muszáj ezt művelned?

(#8019) C14NZ
Optimális esetben az összes hangdobozban teljesen egyformák a hangszórók, természetesen a magas- és a középsugárzóra értendő. A szóban forgó szett frontsugárzóiban 165 mm-esek, tehát teljesen rendben van, ha a háttérsugárzóban is akkorák. Center azért lehet kivétel, mert ott két db középsugárzó dolgozik, de az sem lenne baj, ha azok is 16,5 centisek lennének.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8031) C14NZ válasza Nemir Ombe (#8026) üzenetére


C14NZ
tag

Köszönöm

(#8032) Norbi 72 válasza Jaded (#8027) üzenetére


Norbi 72
veterán

Szoktam látni, hogy nem ajánljátok, de én úgy gondolom nekem megfelel.

Az új C97-eseket szívesen meghallgatnám. :)

(#8033) Jaded válasza Norbi 72 (#8032) üzenetére


Jaded
senior tag

Jó, azokat én is szívesen látnám otthon :)

Renault Megane IV Limited

(#8034) BBéci válasza Norbi 72 (#8032) üzenetére


BBéci
titán

Kétlem, hogy jobb az RTi A7-nél. :(
Ráadásul az erősítődhöz irtó kevés lenne.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8035) Norbi 72 válasza BBéci (#8034) üzenetére


Norbi 72
veterán

Csak meghallgatásról van szó.

Hogy van-e fejlődés.Újra.

[ Szerkesztve ]

(#8036) BBéci válasza Norbi 72 (#8035) üzenetére


BBéci
titán

Újra? Miért, volt valaha fejlődés arrafelé? A régi Concert még szo-szo, de azok is leginkább az Excel hangszórók miatt szóltak jól, de nem annyira, mint amit más gyártók kihoztak ugyanazokból. Cecilnél sem volt idejük megmelegedni.

Engem hidegen hagy az a kategória, ami a saját hangdobozaimnál (quadral AURUM) alacsonyabban helyezkedik el. Bár vannak kivételek, egy hete Chorus 700 szett van nálam, tetszik, szeretem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8037) Norbi 72 válasza BBéci (#8036) üzenetére


Norbi 72
veterán

Hát igen,a Concert szériával voltak a csúcson,kb. 98'-ban.Utána jött a mélyrepülés...nem tudod,tulajdonosváltás,vagy más oka volt?

egy hete Chorus 700 szett van nálam, tetszik, szeretem.

Jól leadtad. ;]

(#8038) korko78


korko78
csendes tag

Sziasztok!Segítségre lenne szükségem:vásároltam egy Yamaha RX-V 1900 típusú erősítőt,de nem volt hozzá magyar nyelvű használati útmutató.Hol tudnék hozzá beszerezni egyet?Bármilyen segítséget előre is köszönök szépen.Üdv

(#8039) tejeskifly


tejeskifly
aktív tag

Sziasztok!

Korábban írtam ide erősítővel kapcsolatban, nos meglett az erősítő. Egy onkyo tx-sr507-et választottam.

Meg vagyok elégedve szépen szól. Jelenleg egy pár b&w dm601 s3-at hajt és nincs panaszom a hangjára.

Később szeretném a rendszert 5.1-re bővíteni.
Mennyire szabad a hangfal gyártókat keverni?

Az 5.1-hez a center a háttérsugárzók már megvannak. A center egy jamo center 18 a háttérsugárzók pedig jamo ARTina tipusúak.

Van értelme ezeket összeraknom a b&w frontokkal? Vagy jobb ha eladom őket és keresek a frontokhoz valót?

(#8040) BBéci válasza tejeskifly (#8039) üzenetére


BBéci
titán

Semennyire nem szabad keverni, ez a házimozi egyik alapszabálya. Olvasd el az összefoglalót!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8041) Zsinder


Zsinder
aktív tag

Sziasztok!

A TV hangját egyre nehezebb elviselni filmezés közben ezért gondoltam, hogy valamit venni kéne hozzá.
Leginkább filmezésre és játékra használnám, zenét nem hallgatnék. A legnagyobb probléma az, hogy elég rossz a szoba elrendezése, nem nagyon tudom rendezni, a hangfalakat nem tudnám jól elhelyezni.
Mondjak le az 5.1-es megoldásról? Ha igen, akkor milyen alternatíva lenne amivel élvezhetőbbé tudnám tenni a dolgot? A keret olyan 200k lenne.
Köszönöm a segítséget :)

(#8042) #09634560 válasza Zsinder (#8041) üzenetére


#09634560
törölt tag

Vannak páran akik a hangprojektort választották, van annak topikja nézz be oda.
De szobaátrendezés megoldhatja a problémát.. lényeg a topik összefoglalójában vázolt elrendezés.. ami a linkben van leírva.

[ Szerkesztve ]

(#8043) #09634560 válasza tejeskifly (#8039) üzenetére


#09634560
törölt tag

Jobb.. méghozzá 6-os sor. B&w lenne oké

(#8044) Sz.Miki válasza korko78 (#8038) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Próbáld meg az invitone - nál, ők a yamaha markaszervize és Magyarországi forgalmazoja.

[ Szerkesztve ]

(#8045) Zsinder válasza #09634560 (#8042) üzenetére


Zsinder
aktív tag

Az átrendezés nem megoldható, a hely meg így néz ki ahova menne.

(#8046) jeni válasza korko78 (#8038) üzenetére


jeni
félisten

(#8047) #09634560 válasza Zsinder (#8045) üzenetére


#09634560
törölt tag

Marad a soundbar..
Élmény: kb tizede.. azt is svájcban hallottam egy 400 ezer Ft-os Sony képében..

[ Szerkesztve ]

(#8048) Buckey válasza Zsinder (#8045) üzenetére


Buckey
senior tag

Szia!
Esetleg a tv-szekrény két oldalára egy keskenyebb, álló hangfal nem lehet megoldás? Van kb. 50 cm hely (kb. 20-20 cm-es hangfalak) a szekrénysor valamelyik oldalán, hogy szét lehessen húzni?

(#8049) liszi70 válasza Zsinder (#8045) üzenetére


liszi70
nagyúr

Esetleg soundplate a tévé alá?

(#8050) Karel666


Karel666
tag

Hali!
Úgy néz ki, megoldódott a hűtési gondom az Onkyo tx nr 3007-nél!
Master slave elosztó nem lett volna jó, mert a master dugaljra max 550w-ot írnak!(ennek max 1080w a felvétele)
Az én megoldásom kompromisszum nélküli. 1 adapter 1 hömérséklet érzékelő vezérléssel 1 venti.
Teljesen független rendszer !
Ezzel a lendülettel gyártottam a gyári 0,75 mm2-es tápkábel helyett egy 2,5mm-est jó minőségű csatlakozókkal. Ekkor lettem figyelmes arra, hogy az erősítőben nincs bekötve a földelés.
Ez gyárilag így van, ill így jó ahogy van?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.