Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71151) aldebaran válasza VoidXs (#71150) üzenetére


aldebaran
őstag

Hát igen, nézegettem a Denontól ezeket:
1. AVC-S660H
2. AVR-S660H
3. AVR-X1700H

A 2. és 3. szinte ugyanannyiba kerül. Megérik -e azt a +50e -s felárat? Ha igen, akkor inkább melyik? A 2. vagy a 3.?
Ha olyan filmet néznék, ami dolby atmos-os, akkor az 1. és 2. egyszerűen nem szólalna meg?
Ezt az összehasonlítást nézem...

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#71152) VoidXs válasza aldebaran (#71151) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem éri meg az AVR-660 az AVC-660-hoz képest, az egyetlen különbség, hogy van benne rádió.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71153) morfondőr válasza aldebaran (#71151) üzenetére


morfondőr
őstag

5.0-val nem lesz atmos, ahhoz kell legalább egy atmos sugárzó pár is!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#71154) Ger_man válasza aldebaran (#71149) üzenetére


Ger_man
senior tag

Mi a baj az Onkyo-val, ahogy nézem elég pariban van a VoidXs által ajánlott S660H-val, sőt az Onkyo-t később bővíteni is tudod 7.1-re, vagy atmos-ra 5.1.2. :U

(#71155) aldebaran válasza Ger_man (#71154) üzenetére


aldebaran
őstag

A HDR anyagokat szerintem nem fogja vinni. Meg valamiért a távirányító néha nem nagyon akar működni.
Egyébként a hangja tökéletes számomra.
#71153 morfondőr
Oké, hogy az Atmos nincs, mert nincs annyi hangfalam, de le se tudja konvertálni a 660-as az 5 hangfalra?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#71156) Ger_man válasza aldebaran (#71155) üzenetére


Ger_man
senior tag

Ajj igazad van, sajnos csak a 4K felbontás támogatott, nincs még sima HDR support sem. Egyébként mit kötnél rá? Mivel néznéd a filmeket?

Ha nincs Atmos-nak megfelelő hangfal-konfigod, akkor Blu-ray esetén TrueHD-t kapsz 5.1-ben, jelen esetben 5.0-ban. Netflix, meg appok esetén meg sima Dolby Digital(vagy Dolby Digital Plus-t) 5.1-et, vagyis 5.0-t.

(#71157) b. válasza aldebaran (#71149) üzenetére


b.
félisten

ÉN 2-3 hete adtam el az 1700-at itt az aprón. Nagyon jó kis erősítő és szépen megy a Monitor Audio-hoz.
Meglepően szépen keverte a térhangzást és jól bánt a mélyládával is.
Ha esetleg addig elnyújtózkodsz hangzásban nem fogod megbánni, egyedül az ereje kicsit kevés, meg kell szokni hogy 50% hangerő fölött van a hangerő és a kezelőfelülete elavult 8 bites,de amúgy rendben van.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#71158) BBéci válasza aldebaran (#71149) üzenetére


BBéci
titán

Nem elsősorban azért kötelező a szubláda, mert a többi hangdoboz kevés mélyhangot ad ki. Anélkül nincs házimozi, csak valami ahhoz hasonló.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71159) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok!

QED PERFORMANCE 79 STRAND Kábellel szeretném bekötni a sugárzóim. Elvileg jó minőségű, itt is ajánlott kábel. Viszont lenne vele egy problémám. Totál egyforma mind a két szál, hogy a francba tudjam melyik a +—? :F Nem is értem hogy lehet egyforma, még egy ratyi kábel is megvan különböztetve. Aki használ ilyen kábel hogy oldotta meg? Lehet nem tudok valami egyszerű megoldást? Köszönöm :R

(#71160) gab1ka válasza lajosx (#71159) üzenetére


gab1ka
aktív tag

A kábel szélén van egy vezetőcsík csak az egyik oldalon. Ha finoman megtapogatod az ujjbegyeddel akkor érezni fogod.

(#71161) Phülöp válasza lajosx (#71159) üzenetére


Phülöp
addikt

Ceruzaelemmel tudod tesztelni. Bekötöd a kábelt hangfalba, a másik végét pedig a ceruzaelem pólusaihoz érinted egy pillanatra. Ha a hangszóró kifelé mozdul, akkor az erősítő + kimenetéhez csatlakoztasd azt az eret, ami az elem + pólusánál volt.
És ne felejtsd el összejelölni, hogy legközelebb ne kelljen az elemmel bohóckodni.

/nekem szerencsére a gyártó mind a 4 eret különböző színűre hagyta, hogy még véletlenül se keverje össze a dolgozó.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#71162) lajosx válasza gab1ka (#71160) üzenetére


lajosx
őstag

Na ezt megnézem gyorsan, az a baj hogy már vezeték csatornába is van, elfelejtettem hogy legutobb is szívtam vele. Köszönöm.

Phülöp

köszönöm neked is, régen még pa hangfalnál mikor nem volt jelölve a sugárzón melyik a +- így csináltam, de azóta eltelt 25 év nem akarok elemmel szórakozni, és bosszantó hogy egy jó minőségű kábelnél a gyártó lusta legalább egy pici jelőlést tenni az egyik oldalra. 🤷‍♂️ :R

(#71163) gab1ka válasza lajosx (#71162) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Nem számít hogy már a csatornába van e, a teljes burkolaton egyértelműen érezni fogod ha megfogod kézzel a kábelt. Szemmel szinte láthatatlan, kézbe fogva azonnal meg fogod különböztetni hogy a kábel egyik fele henger formájú, a másik felén pedig van egy "él" mint egy forrasztási hiba.

(#71164) aldebaran válasza Ger_man (#71156) üzenetére


aldebaran
őstag

egy médialejátszót kötnék rá h96 max x3 -at CoreElec-el.
de a 660 le tudja konvertálni az atmos-t?
egyébként semmilyen előfizetésem sincs.
#71157 b. Köszi! :R Miért adtad el, ha jó volt?
#71158 BBéci :Igen, tudom, hogy sub nélkül nincs házimozi, de itt a lakótelepen ez is elég. ;]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#71165) lajosx válasza gab1ka (#71163) üzenetére


lajosx
őstag

És tényleg :D még ilyen jelölést istenem :F ha nem mondod sose veszem észre. Köszönöm szépen :R

(#71166) b. válasza aldebaran (#71164) üzenetére


b.
félisten

Mert egyszerre volt Marantz 6015 is.Azt is eladtam. Most egy 2700X van :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#71167) BBéci válasza aldebaran (#71164) üzenetére


BBéci
titán

Még mindig nem érted. :(
Olvasd el: [link]!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71168) Ger_man válasza BBéci (#71167) üzenetére


Ger_man
senior tag

Szerintem abban az esetben, ha "elhiteti" az ember az erősítővel h van rá kötve mélyláda (pedig nincs csak 5.0-ja van), beállítja a vágási frekvenciákat, és úgy ítéli meg hogy még így is számára megfelelő a hangzás mélyhangokat tekintve - aktív mély láda nélkül, akkor én azt mondom hogy legyen igaza és élvezze úgy (az LFE bekeverése a frontokba, vagy az összes csatornába valóban rossz ötlet). Ebben az esetben se az erősítő se a két front se más oldalsó hangszóró nincs túlterhelve, ahogy a cikk is írja. Ez olyan mintha egy 5.1-es szettnél, nem kapcsolnád be az aktív mélynyomót, mert épp este nézel filmet, és a Dolby féle dinamika tartomás csökkentése se segít. Nincs igazam? :U

Sajnos vannak olyan szituációk, lásd szomszédok és vékony falak, amiatt be kell áldozni az igazán mozis mély hangokat, de attól még a térbeli hangzásról nem kell lemondani.

[ Szerkesztve ]

(#71169) BBéci válasza Ger_man (#71168) üzenetére


BBéci
titán

Nincs igazad.
Be lehet úgy állítani a rendszert, hogy aki nem kifejezetten hozzáértő, az megkérdezze: nincs bekapcsolva a szubláda? Majd amikor tényleg kikapcsolom, jön a döbbenet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71170) Ger_man válasza BBéci (#71169) üzenetére


Ger_man
senior tag

Elhiszem, hogy van ilyen setup, de ez már high-end kategória ahogy sejtem, SVS mélynyomó és társai óriási árért cserébe. Én inkább olyan házimozira gondoltam, ami hangszóróit tekintve használtan megáll mondjuk 200e ft-nál. :U
Illetve most nem egy akciójelentre gondolsz, hanem mondjuk egy párbeszéd vagy zenés részletre, ugye? Nehezen tudom elképzelni hogy egy akció jelenetnél bárki nem kifejezetten hozzáértő azt mondaná hogy "nincs bekapcsolva a sub?", aktív mélynyomó mellett.

Ne érts félre, én elhiszem hogy ég és föld egy 5.1 és 5.0 akár belépő szinten is, de attól én még nem írnám le az 5.0-t, akár még azt is aláírom h ez már nem is házimozis élmény, de azért jobb mint egy sima 2.0-ás rendszer.

(#71171) krx21


krx21
nagyúr

Sziasztok,
Van egy szettem ami a következő:
LG OLED65C2, Sony STR-DN1070, Panasonic Blu-ray DMP-UB900, Playstation 5
A Blu-ray az AVR-be és a PS5 a TV-be van közvetlen kötve a 4K120Hz miatt, ARC-al...
Megfigyeltem, hogy a rendszere evvel e TV-vel, ha a Bul-ray-ra teszem a TV-t, akkor a már bekapcsolt erősítőt kikapcsolja, majd bekapcsolja és utána minden ok.
Utána ha váltogatok a TV-n a bemenetek között (Blu-ray, TV, PS5) már nem kapcsolgat.
Nos, a rendszer a régebbi TV-vel az elején sem kapcsolta ki majd be a AVR-t.
Ez normális, hogy a TV valami miatt ki majd bekapcsolja az erősítőt?

(#71172) BBéci válasza Ger_man (#71170) üzenetére


BBéci
titán

Dehogy high end, ezt a csacskaságot honnan vetted?

"Nehezen tudom elképzelni hogy egy akció jelenetnél bárki nem kifejezetten hozzáértő azt mondaná hogy "nincs bekapcsolva a sub?", aktív mélynyomó mellett."
Erőltesd meg a fantáziádat! Konkrét esetekről meséltem. Az egyik barátom Pioneer SC-LX erősítővel hajtott Polk Audio RTi A9 frontsugárzós szettel rendelkezik, nem akarta elhinni, hogy nem a háttérsugárzókból jön a mélybasszus. Tuti demó jelenteteket mutattam neki, nem párbeszédet.

Egy jó sztereót inkább hallgatok, mint valami hitvány 5.1-et.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71173) Ger_man válasza BBéci (#71172) üzenetére


Ger_man
senior tag

Na várj, most ez a két történet ugyanaz?
1. "Be lehet úgy állítani a rendszert, hogy aki nem kifejezetten hozzáértő, az megkérdezze: nincs bekapcsolva a szubláda? Majd amikor tényleg kikapcsolom, jön a döbbenet."
2. "Az egyik barátom Pioneer SC-LX erősítővel hajtott Polk Audio RTi A9 frontsugárzós szettel rendelkezik, nem akarta elhinni, hogy nem a háttérsugárzókból jön a mélybasszus."

Ha igen, akkor milyen mélynyomóval van megspékelve a két A9-es frontsugárzó? Amúgy ezek elég komoly darab frontok. :DDD
Milyenek az oldalsók? :)

"Egy jó sztereót inkább hallgatok, mint valami hitvány 5.1-et." Ezzel is egyet tudok érteni, de kinek mi a hitvány, na az már egy más kérdés :U

[ Szerkesztve ]

(#71174) BBéci válasza Ger_man (#71173) üzenetére


BBéci
titán

Nem ugyanaz, két különböző emberről van szó. Pontosabban többről, mert az a bizonyos "nincs bekapcsolva" többször előfordult.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71175) BIGi75 válasza Tamoo (#69853) üzenetére


BIGi75
senior tag

Na, eddig tartott.
Úton a 2. sub. :D

(#71176) konigjanos


konigjanos
senior tag

Sziasztok! Érdemes a dali concept 5.0 rendszert lektorra cserélni, van javulás? Denon avr-x5200w az erősítő.

[ Szerkesztve ]

(#71177) Dorian válasza konigjanos (#71176) üzenetére


Dorian
félisten

Valamennyi biztos lesz, de inkább nagyobbat lépnék. Dalik amúgyis lusták, mozira nem azt vennék.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#71178) konigjanos válasza Dorian (#71177) üzenetére


konigjanos
senior tag

nekem a concept is bejön mozira, ahhoz képest kérdés, meg persze zenére.

(#71179) wrathchild


wrathchild
tag

Üdv!! Beállítással kapcsolatos bénázás/tudatlanság miatt van néhány kérdésem:
Sony A8H TV HDMI 2.0 eARC kapcsolattal 5.1 (jelenleg 3.1) Denon AVR-x3600H-hez csatlakozik.
AVR-be HDMI 2.0 csatlakozik: PS5, Sony x700 Bluray+ optikainTechnics CD.
Kérdéseim:
1:
normális az, ha beállításokat szeretnék módosítani az AVR-en pl. Streaming szolgáltató bámulása közben, azt nem tudok, csak akkor, ha valamelyik HDMI-vel csatlakozó eszközt (PS5 vagy Bluray) bekapcsolom???
Mert amikor megnyomom az AVR Setup gombját a távirányítón, hiába választom a TV távirányítón az eARC HDMI csatlakozás bemenetét (3-as), azt írja az üres fekete képernyő alján, hogy nincs jel.
Ha bekapcsolom a PS-t, vagy Blurayt, akkor már megjelenik az AVR Setup felülete...
Valamit be kellene máshogy állítanom, vagy ez így van: Netflix Disney... stb. nézése közben nem tudom az AVR Setup menüt előhozni???

2:
Center hangfalat egy időre kivettem a rendszerből, majd most reaktiváltam.
Bluray nézése közben meg tudom tenni, hogy a Centerre érkező hangot (pl. koncert film esetén főleg az ének) megosztom a frontokkal is.
Nekem ez bejön, kicsit szélesedik az ének, nem csak középről jön.
Ezt azonban nem tudom beállítani Streaming esetén!!
Ott kizárólag a Centerből jön a beszéd. (de csak térhangzást tartalmazó anyagnál)
Ha lehet ezen beállítással módosítani, akkor ez esetben hol, mit? :)

3:
az előzőhöz kapcsolódik:
ha a Streaming-Netflix anyag csak 2.0 hangot tartalmaz, akkor az normális, hogy a Centeren semmi hang nincs?
Valamiért azt gondoltam, az AVR mindenképp generál térhangzást 2.0 anyag esetén is.
(Felújítás után a hátterek még nincsenek beüzemelve, így nem tudom kipróbálni, hogy ott van-e hang 2.0-ás anyag esetén)

Köszönöm a válaszokat!!!

(#71180) gab1ka válasza wrathchild (#71179) üzenetére


gab1ka
aktív tag

1. A beállításokat látod az AVR kijelzőjén is, de alapesetben arra a HDMi bemenetre kell váltanod, ahol az arc van, fura probléma.
2. Center Spread-nek hívják ezt a funkciót, ami a center csatornát kikeveri a frontokra is, ha jól tudom 2020-tól ezt a feature-t kivették a Denonokból, a régebbi erősítőkön megtalálható.
3. Igen, normális. Ilyen esetben ha azt szeretnéd hogy mindenhonnan jöjjön hang, akkor miközben szól egy 2.0-s hanganyag pl youtube-on, akkor nyomogasd a távirányítón a különböző hangmódokat (zöld gomb).

(#71181) BBéci válasza konigjanos (#71176) üzenetére


BBéci
titán

Ahhoz az erősítőhöz mindenképpen érdemes a CONCEPT-ről feljebb lépni, de nem a LEKTOR-ra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71182) gg72


gg72
veterán

Sziasztok! Szüleimnek volt egy Onkyo HT-S3305 házimozirendszerük, amiből az erősítő sajnos tönkrement. Vennének egy új erősítőt, aminek alap esetben ugye RCA a sub csatlakozója, az Onkyo-hoz tartozó hangfalszett subjának viszont hagymományos hangfalkábele van (nem is nagyon láttam még ilyet), a kérdés, hogy meg lehet-e oldani valahogy ennek a csatlakoztatását az új erősítőre, vagy új mélynyomót (vagy hangfalszettet) is kellene venni? Ez utóbbit nem nagyon szeretnének.

Ez a régi erősítő csatlakozó-terminálja, látszik is a sub sima kllipszes kimenete:

(#71183) konigjanos válasza BBéci (#71181) üzenetére


konigjanos
senior tag

Ikon? Az a baj, hogy zenére tuti lenne, de 50% zázimozi minimum, arra meg azt nem ajánlották, talán pont itt.

(#71184) BBéci válasza konigjanos (#71183) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek Doriannal, hagyd a DALI-t, rengeteg más gyártó termékei vannak jelen a piacon.
Nem rossz az IKON, de csak akkor érdemes megvenni, ha valami bombajó használt ajánlattal találkozol, újonnan túlárazott.
Ne érts félre nem vagyok DALI utáló, egyik kedvencem RUBICON sorozat, pláne az EPICON-ok, de azokat belépő topikban még említeni sem szabad. :N

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71185) BBéci válasza gg72 (#71182) üzenetére


BBéci
titán

Próbáltátok megjavíttatni az erősítőt? Az lenne a leginkább gazdaságos megoldás.
Fehér holló ritkaságúak a szubládát meghajtani képes AVR-ek és a használatuk sem ajánlott, mert a szubbasszus tartomány megszólaltatása rengeteg wattot igényel, ami elszívja az erőt a többi hangdoboztól. Már amennyiben egyáltalán van mit elszívni.
Másik lehetőség egy különálló végfok beiktatása, ami csak a szubládát hajtaná az új AVR-től kapott jelről. Ám azt sem adják ingyen.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71186) gg72 válasza BBéci (#71185) üzenetére


gg72
veterán

Köszönöm, még a javítást is megkérdezzük. Aztán közben nekem is leesett, hogy ez egy passzív sub, hát nem a legjobb megoldás így alapból sem...

(#71187) konigjanos válasza BBéci (#71184) üzenetére


konigjanos
senior tag

csak használtban gondolkodom...
esetleg elérhető árban mit javasolnál az erősítőhőz?

(#71188) BBéci válasza konigjanos (#71187) üzenetére


BBéci
titán

Mivel nem nézegetem a használt hangdobozokat, fogalmam sincs arról, hogy éppen mit kínálnak eladásra.
Focal Chorus, Monitor Audio Silver, quadral Chromium stb.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71189) I'am Dony válasza konigjanos (#71187) üzenetére


I'am Dony
őstag

Egyetértek BBéci ajánlásával a Focal ill. MA tekintetében a Quadralt nem ismerem.
Ha kedveled keményebb, élesebb magassugárzókat ill. az ilyen hangzást - ezen az 5200 vmennyit tompít - akkor jó választás lehet a Chorus széria. Ha inkább természetesebb hangzást keresel, részletező és természetes hangú közép és magas tartománnyal, akkor a Silver 300 egy nagyon jó választás.

(#71190) spiky03 válasza konigjanos (#71187) üzenetére


spiky03
veterán

Én még ajánlom a Cantonokat is egy meghallgatásra, ott is a Chrono szériát vagy a fölötte lévőlet.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#71191) b. válasza I'am Dony (#71189) üzenetére


b.
félisten

Bronze 500 is akad használtan, csak ajánlani tudom.

szerk :
Bocs, félre ment a válasz.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#71192) I'am Dony válasza b. (#71191) üzenetére


I'am Dony
őstag

Egész jó doboz az is igen, csak mivel szeretne feljebb lépni, így már nem igazán célszerű arra váltania.

(#71193) b. válasza I'am Dony (#71192) üzenetére


b.
félisten

Concept az a Spektor elődje egy alap doboz a Dalitól.. A Bronze 500 a széria legnagyobbja, szerintem mérföldekkel jobb hangzással. Nekem is Spektor volt az első szettem, össze sem hasonlítható.
Focal 826 szerintem gyengébb mozira, mint a Bronze 500 az is itt van nálam már 2 hónapja a Marantz 6015 tel vettem együtt meg. Itt írtam róla már [link]
Mondjuk jó lenne tudni mennyi a keret amit rászán. SIlver széria lenne nekem is a cél, biztosan jobb, de durva árban megy. :(

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#71194) Dorian válasza b. (#71193) üzenetére


Dorian
félisten

Concept, Spektor, Bronz500, stb. egykutya. Kategórián belül nincsenek csodák, csak más-más problémák, amik közül valaki egyiket tolerálja jobban, más a másikat.

Én a Conceptet alaposan átalakíttattam, így nagyon sokáig jól elvoltam vele. Ikon pl. egyáltalán nem tetszett azt gondolom az nem jó hangsugárzó, nem egységes a hangja. Aki a tuningos Conceptet megvette Ikont cserélt rá!
Aztán megállapodtam MA Gold szettel, nekem ennél jobb nem kell.
De ne felejtsétek el, hogy az akusztikai környezet minimum akkora hatással van a hangra, mint a teljes elektronika, hangfalastól erősítőstől. Lehe, h adott helyen nem a cucc-cserélgetés a jó megoldás.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#71195) b. válasza Dorian (#71194) üzenetére


b.
félisten

Szerintem nem egy kategória, főleg nem belépő kategóriában. Hát a Golddal elhiszem hogy elégedett vagy,de hát úazért( ne vedd magadra nem személyeskedésnek szánom) nem nehéz elégedettnek lenni egy több milliós Monitor Audio-val. Dali Concept és az között van azért pár lépcső. :DDD
A Concept és a Spektor egy kategória szerintem, a Bronze 500 már feljebb van annál mindenben. ugyan abban az akusztikai környezetben használtam és használom mindegyiket.
Ha most az eddigi hangsugárzóim között kellene sorrendet állítanom akkor Spektor, Polk Audio T50, Focal 826, Klipsch RP 260f és Bronze 500 , bár a Klipsch sok szempontból jobban tetszett de összességében a hangképe a Denon mellé jobban passzolt az MA-nak nekem.
Természetesen jobb lenne egy Gold vagy egy Silver 300 de azért jó lenne tudni mennyi pénzben gondolkodik.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#71196) konigjanos


konigjanos
senior tag

300 e lenne a maximum használtban. nem sürgős, kivárom a jó vételt.

(#71197) BBéci válasza b. (#71195) üzenetére


BBéci
titán

Az említett Focal és Klipsch annyira két különböző világ képviselői, hogy kizárólag ízlés dolga,kinek melyik tetszik. A Chorussal együtt tudnék élni, a Klipsch büntetés lenne.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71198) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, két aktív subot hogy tudok használni? Úgy értem bekötni? Sok helyen látom hogy úgy használják. Egy focal
rendszerem van, sib evo 5.1.2 es és lett még egy ugyan olyan focal subom. Gondoltam mélyben úgysem annyira erős ez a szett, elférne 2 sub. Az avr egy denon x2700h megoldható hogy két subot használjak? Köszönöm. :R

(#71199) krx21 válasza lajosx (#71198) üzenetére


krx21
nagyúr

Mivel magán az erősítődön is két sub kimenet van, ezért semmi akadálya…

(#71200) lajosx válasza krx21 (#71199) üzenetére


lajosx
őstag

És tényeg, ez eddig felsem tünt :C Köszönöm :R

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.