Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) BBéci válasza Joshi (#6000) üzenetére


BBéci
titán

A HD hangsávok tömörítése veszteségmentes. Ennek érzékeléséhez nem elegendő egy belépő rendszer, ahogy az MP3 és FLAC közti különbséget sem hallod, vagy csak egészen minimális mértékben.

(#5992) 0xY
Nyugodtan írhatod magyarul: basszusreflex, vagy röviden basszreflex. :K

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6002) Nemir Ombe válasza BBéci (#5999) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Remélem nem pont neked kell elmagyrázni,hogy 80Hz-en vágva mozihoz “tökéletes”, amit ràírtak meg ez esetben kit érdekel!!?? Ráadásul 20e-ért, párban,2 év garival. A “legalját leszámítva” nagyon hallgatható hangja van. Nem “elmélyült sztereózás” a cél. ;)

(Amúgy meg melyik gyártó nem hazudik ebben/abban)

Hmm ....

(#6003) BBéci válasza Nemir Ombe (#6002) üzenetére


BBéci
titán

Ezt nem vitattam, csupán a műszaki adatok túlzása akasztott ki.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6006) Joshi válasza BBéci (#6001) üzenetére


Joshi
titán

Na akkor hülye megnyilvánulások helyett kérdezek. Szóval a sima DTS-nél szerintem mérföldekkel jobb a DTS-HD MA. Na most, azt nem néztem, hogy a DTS-HD MA Core-ja milyen bitrátájú, mert a sima mezei DTS bitrátája biztosan alacsonyabb. Én biztosra tudom állítani, hogy a DTS-HD MA jobban szól mint egy sima DTS még egy belépőszintű rendszeren is. A nagy kérdés csak az amit már egyébként korábban is feltettem.
A DTS-HD MA bitrátája megegyezik az ugyan ezen anyag Core bitrátájával? :U

(#6007) #09634560 válasza BBéci (#6003) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én meg nem figyeltem , csak hallottam és szerintem több mint rendben van áráért. mint irtam akár magamnak is elfogadnám ha úgy alakulna...alsó középkat. erősítő mellé (bár amit minimum vennék: Onkyo 6 vagy Denon 2...).
55 Hz bizony nem enyhe hanem nagyon nagy túlzás!!! :Y

(#6008) liszi70 válasza BBéci (#5999) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Aki ilyen ostobaságokat ír, inkább ne tegye, maradjon csöndben! Sajnos nem először olvasunk tőled olyan böszmeséget, hogy hirtelen mukkanni sem tudunk a megdöbbenéstől.."

Nem tudom, te min döbbensz meg, és miért épp most. Akkor is megdöbbenhetnél, amikor alsó-közép rendszerekben "kihallják", és 40"-os LCD-n meg "látják" HDMI-kábelek különbségeit, meg alsó kategóriás erősítőn "kategóriákat javít" a tápkábelcsere. Satöbbi. Olyankor nem megdöbbenni szoktál, hanem lelkesen hivatkozol ezekre a szintén nagy "böszmeségekre". Érdekes, azoknak nem szoktad írni, hogy maradjanak csöndben, pedig ők is pontosan ugyanabból a hibás metódusból írnak, mint Joshi. :)

[ Szerkesztve ]

(#6012) #09634560 válasza Joshi (#6006) üzenetére


#09634560
törölt tag

Leirni nehéz de megpróbálom analogizálni a dolgot.
Van pl az apocalypto c. film anak egy jelenete melyben tüz körül ülnek és megtámadja őket a horda. Belépő vagy normál rendszeren a harci csatazajokat hellod, de HD-rendszeren és olyan hangfalak+erősitő+sub+vezetékek kombinációjában bizony hallod közben a tűz ropogását és olyan dinamikával, hogy nem is kel figyelned rá, de sima dd-n ez nem jön át, vagyis utána placebó hatásként átjön de csak akkor ha nagyon odafigyelsz tehát erősen fülelned kell. tehát jelen volt de elnyomta a film egyéb jelenete. Kb így képzedl el tehát mint költői tulzással leírva a puskaropogásban feltünik a madarak hangja.
Remélem az én hozzászólásaim nem kötekedésnek véled..

[ Szerkesztve ]

(#6014) liszi70 válasza #09634560 (#6012) üzenetére


liszi70
nagyúr

"megpróbálom analogizálni a dolgot."

:D Analogizálni? Én meg megpróbálom digitalizálni! :D (Bocs, tudom, hogy analizálni-t akartál írni, de ez az elírás megnevettetett. :) )

(#6015) #09634560 válasza liszi70 (#6014) üzenetére


#09634560
törölt tag

Sajna nem elirás volt.. de jobb szót nem találtam rá mint analógiát alkalmazni rá.:
Ezt tud be szerényebb értelmi képességemnek.
De remélem Joshi megérti miről van szó...

[ Szerkesztve ]

(#6016) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Megkérném a topiktársaimat, hogy a vitázást személyeskedés nélkül és politika nélkül folytassák.

A mostani csetepatét töröltem ez okból.

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#6017) Joshi válasza #09634560 (#6012) üzenetére


Joshi
titán

Akkor ezek szerint a DTS-HD MA Core bitrátája azonos, a HD MA-val? Optikain még nem próbáltam, de ezek után kipróbálom, feltétlenül. :K

(#6018) Nemir Ombe válasza #09634560 (#6012) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az a baj, hogy ezt így leírva valóban nem lehet visszaadni. A másik baj pedig az,hogy amíg valaki nem hall egy “komolyabb renszert”,nem érti mi az “igazi” különbség. (de ez igaz tud lenni belépő vs felső(bb) kategóriás nem HD,de belépő vs felső(bb) kategóriás Atmos esetén is)

Hmm ....

(#6019) Ragadozó válasza Joshi (#6017) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szerintem kicsit kevered, DTS-HD-nak DTS a core-ja...

Lehet, hogy van különbség, de jóval kisebb, mint egy közép vagy felső rendszeren...ezért van az, hogy egy régi nem HD prémium készüléken a sima DD vagy DTS tud úgy szólni, hogy a hátadon is feláll a szőr...és az alap erősítők meg szólnak, de nem egy húha...de kapunk sok szolgáltatást, ami régebben nem volt, ezt kell megfizetni...

Nemir Ombe: +1

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#6020) #09634560 válasza Joshi (#6017) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen.. mert dvd- a ~660 felett nem alkalmazták és a BD lemezeken nem ritka ennek ca. háromszorosa.
Remélem nem vagyok sértő számodra....

(#6021) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
ONKYO TX-SR606 erősítő támogatja a HDMI ARC funkciót?
A specko szerint 1.3-as HDMI verziójú.
Köszi a választ előre is!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#6022) Nemir Ombe válasza embe (#6021) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Tudtommal nem.

Joshi:
Most komolyan, minden rosszindulat nélkül, miért nem olvasol utána? Mindent megtalálsz a “formátumokról” a neten és akkor nem lenne vita “ alap dolgok” miatt.

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#6023) BBéci válasza #09634560 (#6015) üzenetére


BBéci
titán

Érthető és helyénvaló volt a szóhasználat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6024) #09634560 válasza embe (#6021) üzenetére


#09634560
törölt tag

nem, csak 609-től

(#6025) Joshi válasza Ragadozó (#6019) üzenetére


Joshi
titán

Nem keverem, tudom hogy DTS a coreja, pont azért nem hiszem hogy azonos a bitrátája. Nem tudom, de én egyből felfigyelek ha DTS-HD MA szól, márpedig ha felfigyelek akkor van különbség még belépő szinten is. Kábelek cseréjére még nem figyeltem fel(nem 8 millás kábel), de valaki arra is érzékeny. ;]

(#6020) Sanci38 bocs de nem vágom hogy mit akarsz mondani. :B

(#6026) #09634560 válasza Joshi (#6025) üzenetére


#09634560
törölt tag

Bitrátát, pontosabban annak az értékét.

(#6027) embe válasza #09634560 (#6024) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi a választ, és Nemir Ombe neked is! :R

A 608 is támogatja már. Legalábbis itt azt írják.
Az 1.4-es verziójú HDMI tudja már ugye, az 1.3 még nem? És ezt automatikusan tudja minden olyan erősítő, amiben ilyen verziójú hdmi csati van?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#6028) BBéci válasza Joshi (#6006) üzenetére


BBéci
titán

"a sima DTS-nél szerintem mérföldekkel jobb a DTS-HD MA"

Mit nevezel sima DTS-nek?

Erről már többször volt szó, alaposan kitárgyaltuk, de ezek szerint nem olvastad.
Az összehasonlításnak kizárólag akkor van értelme, ha a DTS-HD Master Audio hangsávot az abban lévő maggal, a "core"-ral váltogatod. Ennek kivitelezése nem egyszerű, de nem lehetetlen.
Sokan abba a hibába esnek, hogy az adott filmhez társított hangsávokat váltogatják, amikből csak a DTS-HD MA az eredeti, a többi valamilyen butított változat, legrosszabb esetben magyar szinkron. Kivételek a gyári Blu-ray lemezek, amiken gyakran egymás mellett van mindkettő.

Nálam az összeállított házimozi rendszerek ára időnként eléri a 6-8 millió forintot és azokon sem drámai a HD hangsávok előnye a "sima" DTS core-ral szemben.

Szerk: a core legtöbbször 1509 kbps. A DTS-HD MA nem minden esetben sokkal magasabb bitrátájú, találkoztam 2000 alattival is, de a veszteséges vs. veszteségmentes a lényeg.

(#6027) embe
Nem automatikus, szoftveresen is tudnia kell.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6029) Joshi válasza BBéci (#6028) üzenetére


Joshi
titán

Egyértelműen ki kell próbálnom ugyan azt a forrásanyagot optikain vagy RCA-n, ahol a HD nem játszik. Ha ez meg van, akkor lesz igazán véleményem. Addig is bocsánatot kérek elsősorban tőled, de mindenki mástól is akit esetleg megbántottam. :R

(#6030) embe válasza BBéci (#6028) üzenetére


embe
nagyúr

Ok. Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#6031) Nemir Ombe válasza BBéci (#6028) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

“Nálam az összeállított házimozi rendszerek ára időnként eléri a 6-8 millió forintot és azokon sem drámai a HD hangsávok előnye a "sima" DTS core-ral szemben.”

Nem kötekedésből,de ott már illene releváns különbségnek lennie,már a “független csatornák száma” és az “adatsűrűség” miatt is. Fele ilyen áru rendszereken is simán észrevehető a különbség. (általában a HD-ről visszaváltva mintha “kiürülne kissé a tér”) Persze “forrásanyag” függő is a dolog.

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#6032) liszi70 válasza #09634560 (#6015) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Sajna nem elirás volt.. de jobb szót nem találtam rá mint analógiát alkalmazni rá."

Ja, OK, akkor félreértettem. Azt hittem, analizálni-t akartál írni, csak úgy sikerült. :D Szokatlan volt az a szó. :)

[ Szerkesztve ]

(#6033) BBéci válasza Nemir Ombe (#6031) üzenetére


BBéci
titán

"Simán észrevehető" és "releváns", de nem "drámai". Tetszik érteni a fogalmazásbeli árnyalatokat?
A "mintha kiürülne kissé a tér" nem nevezhető drámainak. :N
Átlagról van szó, nem kirívó esetekről. Néha tényleg "nagyságrendi" a különbség, máskor árnyalatnyi.
Ma kikölcsönöztem a legújabb James Bond filmet, azzal is kísérletezni fogok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6034) Nemir Ombe válasza BBéci (#6033) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Rendben,aláírom “filmje válogatja”. De pl. az Oblivion hangjában már nevezhető “drámainak” a különbség.

(és sok esetben pedig érdemes lenne “máglyára küldeni” a sok “fakezü” hangmérnököt elrettentő példának :D)

Hmm ....

(#6035) junkpod válasza Joshi (#5996) üzenetére


junkpod
nagyúr

Na de hát! Ha meg soha nem hallgattal egy filmet különböző hangsavokkal akkor miért mondod, hogy egyik jobb mint a másik? Szerintem ezt elhamarkodtad.

Box's don't touch!

(#6036) 0xY


0xY
tag

nézegettem közben mélyládákat, jó lehet ezekből valamelyik?
- Pioneer S-21W
- Onkyo SKW-208

Nagyon gagyit nem akarok, de csillagrombolóra sincs egyelőre szükségem, a TV beépített hangszóróját kell űberelnie az új rendszernek :)

(#6037) fehér_ember válasza Nemir Ombe (#5993) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ez is csak darabár, de ott sem beszélnek párról ahol 49900Ft.

(#6038) liszi70 válasza junkpod (#6035) üzenetére


liszi70
nagyúr

"miért mondod, hogy egyik jobb mint a másik?"

A kérdés nem az, hogy jobb-e, mert alapvetés, hogy a HD jobb. A különbség mérhető, egyértelmű, és ennek tudata nagyban befolyásolja az alany hallását. A kérdés az, hogy milyen szinttől éri meg ezzel foglalkozni, kihallható-e egy belépő, vagy belépő-közeli rendszerben.

(#6039) taknyí válasza fehér_ember (#6037) üzenetére


taknyí
senior tag

:) Le kell egyeztetni az a biztos.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#6040) #54715584 válasza liszi70 (#6038) üzenetére


#54715584
törölt tag

Délutántól lesz egy médialejátszóm, letesztelem és utána majd jól eldöntöm ezt a kérdést. :D

(#6041) hbalut válasza 0xY (#6036) üzenetére


hbalut
csendes tag

Szia,

Már korábban azt hiszem javasolták, hogy onkyo subot ne vegyél. Én nem rég vettem és bár nem tudom ebben az árfekvésben milyen a többi, a helyedben más gyártmányút választanék!

(#6042) liszi70 válasza #54715584 (#6040) üzenetére


liszi70
nagyúr

Csabroncka fórumtársunk szépen kibontotta az összehasonlítás esetleges buktatóit, te is vedd majd figyelembe a tesztnél. :) :

".......a True HD vagy a DTS HD gyakran azért jobb már a BD lemezeken is, mert újrakeverték a hanganyagot, vagyis nem mérvadó a sima hangsávváltásból érzett "nagy" különbség!
Ha pusztán az újrakevert mag DTS lenne összehasonlítva a DTS HD-val vagy Dolbynál hasonlóan akkor sokkal kisebb különbséget lehet felfedezni!
A HD hangsávok előnye a részletezésben, finom neszekben jön elő, a sima jól kevert DTS és DD is olyan térérzetet tud visszaadni 6 csatornával hogy beszarás!

.........az összehasonlítás előtt meg kell nézni, nem-e lett újra masterelve az anyag!
Biztos, hogy a DVD és BD anyag külön-külön van masterelve X év után, tehát a minőségi ugrás nem feltétlen egyből a bitráta növekedésnek tudható be, hanem az anyag teljes újrakeverésének.

......Ugyan ebbe a hibába esnek a felhasználók amikor a HD MASTER anyagot sokkal jobbnak hallják az alap (core) DTS vagy Dolby Digitalnal - jön a lényeg - Ugyan azon MASTERELÉSŰ HANGANYAG esetén a core és HD hangsáv között szintén kevésbé észrevehető különbség van, ugyanakkor a BD lemezen a különböző mesterelések között váltod a hangot, ezélrt érzed annyival szarabbnak a régebbi masterelésű DTS vagy Dolby anyagot.
Ugyan ez a helyzet a DSD és flac közöt! Ugyan azon masterelésű DSD anyagot kell "letömöríteni" flac-be és ezzel végezni az összehasonlítást!"

DSD vs. CD-FLAC témát a hifi topikban is kiveséztük, ugyanez a lényeg ott is.

[ Szerkesztve ]

(#6043) Nemir Ombe válasza fehér_ember (#6037) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Legalább nézd meg a linkelt oldalt mielőtt írsz bármit is.

Hmm ....

(#6044) #54715584 válasza liszi70 (#6042) üzenetére


#54715584
törölt tag

DVD-t nem használok forrásnak.
De ezek szerint egy 2-3 éves blu-ray film core dts és hd ma hangjának a masterelése meg kellene, hogy egyezzen, nem? És ilyenkor lehet kisebb különbséget észrevenni a 2 sáv között?
Ha most majd tesztelek, 2-3 éves filmekkel fogom ezt tenni. Ezeknél is előfordulhat, hogy a dts core és a hd ma masterelése más?

A DSD vs. CD-FLAC témát olvastam, a logoutos írásokat is, teszteléseket, rippelések összehasonlítását is.

(#6045) R3nts


R3nts
senior tag

Sziasztok!Szeretnék segítséget kérni,de lehet nem teljesen jó helyen járok....: nagyon alap,belépő szintű 5.1-es rendszert szeretnék itthonra....PC-ről való filmlejátszáshoz... (PC-1.4 highspeed HDMI-TV). Létezik-e olyan megoldás hogy a PC-ben lévő Realtek HD 7.1 hangkimenetekre (színkódolt RCA aljzatok) "direktbe" RCA kábelekkel, valami kompakt hangszórókat rádugva megy a DD 5.1 és a DTS ? És ha igen,milyen szettet ajánlanátok?..? A kép ugye menne a PC-n lévő (MPCHC+MadVR megfelelően beállítva)kombóról, a hangot pedig vinném RCA-kon a PC hankimeneteiről a hangcuccba....Vagy nagyon hülyeséget beszélek,és ez így nem jó? :(( :Y

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#6046) 0xY válasza hbalut (#6041) üzenetére


0xY
tag

jogos-jogos!

(#6047) junkpod válasza liszi70 (#6038) üzenetére


junkpod
nagyúr

Most dolgozom egy új játékos beszerzesen, amivel majd megy a HD MA pass-through. Alig várom, hogy kiirja végre az erősítő, hogy HD sávot játszik. Már a HD felirat látása hatással lesz a hallás élményre.

Box's don't touch!

(#6048) junkpod válasza #54715584 (#6044) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szerintem a core+hdma úgy készül, hogy a kész hanganyagot betomoritik dts-be, majd kiszamoljak a dts és eredeti közti különbséget (hianyt) és az lesz a hdma kiegészítés. Tehát vagy a core lesz dekodolva vagy a core+hdma, tehát a mesteranyag egyezik. Gond akkor van, ha külön mellekelnek egy dts hangsavot, bár ezt nem értem, minek.

Box's don't touch!

(#6049) Nemir Ombe válasza junkpod (#6048) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Itt egy link és nem kell tovàbb ”agyalni”: [link]

Hmm ....

(#6050) embe


embe
nagyúr

Valaki esetleg nem "bejáratos" az Extremeaudióba? Privátban lenne 1-2 kérdésem.
Köszi!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.