Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72051) Yamahás válasza jambiyya (#72050) üzenetére


Yamahás
junior tag

:C

(#72052) embe válasza Yamahás (#72049) üzenetére


embe
nagyúr

Az első pont utáni szám a subok száma, a második pont után a magassági hangfalak száma.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#72053) pepimama


pepimama
tag

Bocs, ha hüje kérdés, de ha az új okosTv-t kötném LAN-kábellel a netre (routerre) , akkor elég egyszer LAN-ON összekötni a routerrel, vagy a tv-műsorokhoz még HDMI-vel össze kell kötnöm a Flip (Telekom-os) dekóderrel is?Azaz egy LAN-on nem megy a net és a TV-műsorok is a Tv-be, ugye?:F Bájdövéj 140k-s TLC-TV-vel kötném, ugye elég az olcsó kábel, vagy van vmi kritérium a vételnél(szigetelt, min.minőség, ár) ? Aqua-nál vennék. Előre is KÖSZ a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#72054) VoidXs válasza pepimama (#72053) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem a TV fogja tudni a műsort, csak a box. A TV számára egy egyszerű HDMI forrás, ami csak kép és hang. Csak DVB-nél lenne a TV-ről kereshető műsor, nálad viszont a box saját menüje való erre. Mindig elég az olcsó kábel, a különbségekkel csak a sznobokat etetik.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72055) pepimama válasza VoidXs (#72054) üzenetére


pepimama
tag

Nagyon KÖSZÖNÖM a gyors, érthető és részletes válaszod :R

(#72056) pusztav


pusztav
csendes tag

Szevasztok! Érdemes most külföldről erősítőt rendelni? Ha igen honnan?

(#72057) VoidXs válasza pusztav (#72056) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az elektrowelt24-en voltak nagyon jó árak régen, most nem néztem, de egy próbát megér.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72059) pusztav válasza VoidXs (#72057) üzenetére


pusztav
csendes tag

Köszönöm.

(#72060) Phülöp válasza pusztav (#72056) üzenetére


Phülöp
addikt

Most épp akciós a forint, nem feltétlenül optimális az időzítés. Bár lehet, hogy ennél csak rosszabb lesz...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#72061) pusztav válasza VoidXs (#72057) üzenetére


pusztav
csendes tag

Megnéztem. 900 euró az Onkyó tx-nr696. Itthon 380 rugó. :(

(#72062) VoidXs válasza pusztav (#72061) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Na igen, amikor utoljára téma volt itt, még 300 lehetett az euró.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72064) Somas


Somas
újonc

Segítséget szeretnék kérni a hozzáértőktől!Szeretném a huszonéves HDMI mentes házimozi erősítőmet lecserélni, mivel bővült a rendszer egy projektorral és van egy lapos TV. A TV-t nagyon ritkán hallgatnám az az új erősítőn, a projektor a fő filmre és annak természetesen kéne a jó minőségű hang. A kérdés, hogy fontos-e így a 2HDMI kimenet, vagy felesleges. A kapható kinálat elég szegényes Denon1700 vagy 2700-s vagy az S sorozatok. Elég az 1HDMI a projektornak, a TV meg optikán mint most? Köszi a választ!

(#72065) VoidXs válasza Somas (#72064) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Kell a 2 kimenet, de splitterrel is megoldható, ha spórolnál. Az viszont felbontáskorlátos, 4K HDR esetén nem megoldható.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72066) proci985 válasza Somas (#72064) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az a baj, hogy ha egy kimenet van, akkor az erosito pont azt a kozponti, egyszerusito szerepet nem fogja tudni betolteni, amiert megvenned. dugdosni nem akarsz, egyebkent meg kb a TV maradna... valamire, ha cast, a lejatszo es minden mas is az erositore van kotve.

az a baj, hogy ez gyakorlatilag az 1000 euro alatti kategoriabol utobbi evekben kihalt. Marantz SR5015 vagy az SR6015 egyebkent tud ilyet, Pioneer VSX-LX504 szinten (ez mar 9.2). Yamahabol pl az RX-A840 es a 880 tudott ilyet, de jelenleg mar csak az RX-A4A tudja, ami kb az egyik legdragabb mainstream 7.2 a piacon.

nekem nem volt szempont, amikor vettem az erositom, de par evvel kesobb aldottam magam a mazlimert, hogy kb ket kategoriaval dragabbat vettem, mint akkoriban szigoruan eleg lett volna.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#72068) krx21 válasza Somas (#72064) üzenetére


krx21
nagyúr

Én most a te helyedben megvárnám a mostanában érkező X2800-ast… ;)

(#72069) szabeska


szabeska
addikt

BestBuy topikból:

extremeaudio.hu sok mindent akciózik, pl:

MONITOR AUDIO BRONZE-FX HANGFAL PÁR DIÓ: 124.990 Ft -> 44.999 Ft

MONITOR AUDIO MONITOR 200 (4G) FRONTSUGÁRZÓ PÁR, FEHÉR: 239.999 Ft -> 109.999 Ft

MONITOR AUDIO MONITOR 100 (4G) HANGFALPÁR, FEHÉR: 129.999 Ft -> 62.999 Ft

Van pár dolog, lehet csemegézni :B Remélem elfér itt :R

F1

(#72070) Somas


Somas
újonc

Köszönöm az építő jellegü hozzászólásokat, akkor a 2HDMI-s verzióra vadászok.

(#72071) VoidXs válasza szabeska (#72069) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Hoppá, ilyen kaliberű leárazást eddig csak Klipsch-ből láttam.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72072) szabeska válasza VoidXs (#72071) üzenetére


szabeska
addikt

Hogy link is legyen: Garázsvásár és Hi-Fi Akciók

F1

(#72073) tomisanzero válasza szabeska (#72072) üzenetére


tomisanzero
tag

Milyen szinten van a MA 200 álló pár egy MA Bronze 6 hoz képest? Csak mert eredetileg azt keresek, de nem nagyon akar összejönni.

(#72074) BBéci válasza tomisanzero (#72073) üzenetére


BBéci
titán

A Monitor 200 kifutott modell, 4G, a jelenlegi a 6G. Sokkal jobb a Bronze hangja, bármelyik generációról legyen szó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72075) tomisanzero válasza BBéci (#72074) üzenetére


tomisanzero
tag

Köszi a gyors válaszod, akkor keresek tovább

(#72076) embe


embe
nagyúr

Csak úgy halkan kérdezem meg: Miért lett kimoderálva a hsz-em? Mi ide nem illőt írtam?
Csak mert finoman próbáltam helyre tenni egy kérdezőt? Kapott egy választ, és ahelyett hogy megköszönné flegmázik?
Mit válaszolt ami radírozást váltott ki?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#72077) VoidXs válasza embe (#72076) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Mivel nem én voltam (nem is tudom, miről van szó), kellett kapnod egy üzenetet a moderátortól, aki törölte.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72078) embe válasza VoidXs (#72077) üzenetére


embe
nagyúr

:N Nem jött semmi. Mindegy, hagyjuk!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#72079) hash99 válasza tomisanzero (#72073) üzenetére


hash99
senior tag

Bronze 5 front is van az akciós listán ;)

(#72080) b.


b.
félisten

Szerintetek a C150 Silver vagy esetleg a C350 silver center nagyon elütne a bronze szettől? ennyiért ajándék, 97 K és 150 K

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#72081) I'am Dony válasza b. (#72080) üzenetére


I'am Dony
őstag

A C350 az egyik legjobb center amit hallottam és jóval drágább daraboktól is jobban teljesít. Ne foglalkozz sztem a különbséggel, csapj le rá.

[ Szerkesztve ]

(#72082) b. válasza I'am Dony (#72081) üzenetére


b.
félisten

Ok köszi szépen. Akkor elhozom szerintem. köszi! :R

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#72083) jambiyya válasza b. (#72082) üzenetére


jambiyya
őstag

Persze a bogár majd ott zümmög a füledben, hogy a frontokat is cseréld silverre, de ez ilyen. :)

(#72084) Khaosz55 válasza VoidXs (#72057) üzenetére


Khaosz55
addikt

Én az elektrowelt24-et hagynám. Rengeteg dolog fent van ami nincs nekik vagy nem tudják beszerezni. Aztán amikor kifizetetd, akkor meg jön a mail, bocsi ezen az áron nem beszerezhető, vagy nem lehet szállítani helyette ez meg az van. Német fórumokon is sok panasz volt. Akartam elacot onnan venni, de mailben megkérdeztem tuti van-e. 1 hét után jött a válasz nincs nem is lesz, de helyette van ez meg az.

(#72085) Phülöp válasza jambiyya (#72083) üzenetére


Phülöp
addikt

Qrva bogárnál most mélyláda a téma az utóbbi pár hétben. Remélhetőleg hamarosan érkeznek a bútorok, és akkor majd témát vált, a hátsó szatellitek okán... Akárhogy is, kussolni nem fog.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#72086) hash99 válasza jambiyya (#72083) üzenetére


hash99
senior tag

Tavaly novemberben black friday akcióban fél áron adták a teljes 5.0 silver szettet. Esélyes hogy idén is lesz hasonló. :)

(#72087) b. válasza jambiyya (#72083) üzenetére


b.
félisten

az már most is ott zümmög :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#72088) I'am Dony válasza b. (#72087) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ha így van, akkor próbálj majd vadászni a 6g szériából hozzá két frontot, mert az újabb 7g szerintem marha nagy visszalépés ahhoz képest minden téren.

(#72089) b. válasza I'am Dony (#72088) üzenetére


b.
félisten

már régóta tervezem. [link] mert a bronze is messze meghaladta a várakozásaimat és az árazását szerintem. Tavaly BF kor lemaradtam róla ami feljebb meg lett említve pedig az nagyon jó vétel volt.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#72090) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Egyszer már kérdeztem, de valahogy nem értettem teljesen a választ.
Miért van az hogy pl egy English DD 5.1 640 kbps esetén le kell padlóznom az erősítőt, hogy megfelelő hangerőt érjek el, sőt legtöbb esetben ki sem tudom hajtani a végfokot. Viszont a TrueHD.Atmos 7.1 4304 kbps esetén lazán kihajtom a rendszert. Tehát ha nagyobb a kbps akkor nagyobb a jelszint. Mivel digitális a jel ezért nem értem. Az rendben, hogy a két hangsáv között minőségi különbség van, de miért van ilyen nagy jelszintkülönbség?
A forrás PC és jel AOC HDMI-n keresztül megy a jel. Az erősítőben már minden csatornára raktam 3Db-t.
Esetleg a MPC-ban kell még állítanom valamit ?

(#72091) morfondőr válasza Khaosz55 (#72090) üzenetére


morfondőr
őstag

Ez nálam is így van, szerintem egyszerűen nagyobb a dinamikája egy HD hangsávnak és azért hangosabb.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#72092) Quqesz válasza Khaosz55 (#72090) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Szerintem nem a dolby típusa a különbség, hanem a hang készítője(eredeti v szinkron nem tiszta, ha virágboltos meg aki készítette lehet az tette hallkabbra). Pl a Disney dvd filmek mindig hallkabbak, pedig sima DD 5.1 mind.......

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#72093) Khaosz55 válasza morfondőr (#72091) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ok, de a miértjét nem értem. Ha digitális a jel, akkor a gondolom a jelszint is csak egy bit.
Sima sztereó hangsáv jelszintje is jóval nagyobb.

(#72094) Khaosz55 válasza Quqesz (#72092) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nálam a HD-hez és a sztereóhoz képest is lényegesen halkabb.

(#72095) Quqesz válasza Khaosz55 (#72094) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Amúgy igazad van. Filmek nálam a Anthem esetében 30-35 állásban mennek, akár a BD esetében is (amiről hdmi-n megy át a hang az audio kimenetről(sony x700), a tv-ről lejátszott film meg még hallkabb(optikai). Viszont mikor megy a tv-n zene(yt vagy tunein), akkor meg 50-es állásban is hangos. Ennyire szar lenne a jelszint a filmeken? :F :O

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#72096) Quetz válasza Khaosz55 (#72094) üzenetére


Quetz
őstag

Dialnorm az oka. Egyszerűen a DD+ halkabbra van mixelve.

(#72097) VoidXs válasza Khaosz55 (#72090) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

DD-nél a DRC húz egy nagyon durva határt. Ez sajnos szabályozás, ha streamingről van szó.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72098) Khaosz55 válasza VoidXs (#72097) üzenetére


Khaosz55
addikt

Mondjuk úgy, hogy hansonlóról. Akkor a hiba nem az ön készülékébe van.

(#72099) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Ahogy nézem szép akció van a Monolith subbokra. Elég sok már nincs készleten és a Forint árfolyam is nagyon rossz. Amit néztem a 13-as és a 15-ös ami egy áron van. Paraméterek alapján a 13-as komolyabbnak tűnik. Összehasonlítás nem találtam még róluk.
Ha jól tudom a fórumon voltak akik vettek Monolith-ot és páran vissza is küldték valami probléma miatt. Viszont nem emlékszem melyik típus volt pontosan.

(#72100) I'am Dony válasza Khaosz55 (#72099) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ez volt az ami sokaknák csattogott: [link] és már el is fogyott. Ahogy nézem csak a 15" elérhető még.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.