Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71101) morfondőr válasza b. (#71099) üzenetére


morfondőr
őstag

Köszönöm, kipróbálom!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#71102) MDMA


MDMA
tag

Sziasztok!

TLDR: Elég-e a 4k 60PFS vagy várjak/gyűjtsek a 100Mhz-es AVR-re?

Szólok, hogy hosszú lesz, mert rengeteg kérdésem van és nem értek hozzá. Akit zavar görgessen nyugodtan. Bocsköszi.

A háttér:
Van egy régebbi (Denon 1611) 5.1-es AVR-em, ami már azért tud DD-t, meg ilyesmit, de semmi 4k, meg Atmos...stb. Mikor nemrég lecseréltem a TV-t egy Samsung Tizen oprendszeres készülékre, kiderült, hogy az erősítő valami kódolási dolog miatt már nem érti a HDMI-n jövő hangot, így csakis optikai kábelen lehet etetni. Így minden szól, de ugye pár formátumot ez már nem visz át és a CEC vagy ARC se működik, mindent külön lehet kapcsolni és szabályozni. Ezért érlelődik az erősítő cseréjének a gondolata.

A kiszemelt példány egy Denon AVR-X2600H. Ebben már - sokminden más mellett - van eARC és 4k 60fps is. Minden bizonnyal ezzel már tökéletesen kellene, hogy menjen minden (is). A TV viszont 100Mhz-et is tud és felmerült bennem, hogy mennyi jelentősége van ennek egyáltalán. Azt PC használó és játékosként tökéletesen tudom, hogy a szemnek mennyit jelent a 60 vs 100, nem ez a kérdés.

A kérdések:
- Netflix, Apple TV, HBO Max hány Mhz-en sugároz? Mert szerintem sokszor csak 29, de max 60. Vagyis max 2x-3x duplázott frame-eket láthatok, valódi 100Mhz-e filmet nem? Vagy?
- Mennyivel forgatják egyáltalán a filmeket manapság? Mert az ok, hogy Mátrix I-et tuti nem fogom tudni valódi 4k-ban és főleg nem 100Mhz-en nézni, de az újabbakat?
- ha meg is veszem a fenti AVR-t, tudom úgy csatlakoztatni a TV-hez, hogy a képet nem az AVR-en keresztül kapjam, ergo, ha lenne 100Mhz-es tartalom, akkor nem butítja le, de a hangot kezelné?
- van XBox is. Az tudja a 100Mhz-et. Tudom úgy csatlakoztatni, hogy az AVR ne butítsa le 60Mhz-re, de a hangot kezelje?

Köszi, ha hozzászólsz! :R

Bocsköszi

(#71103) BBéci válasza MDMA (#71102) üzenetére


BBéci
titán

Honnan vetted a MHz adatokat? Valamit elnéztél.
A magyarországi tévéadások 50 hertzesek. A streamekről konkrétumot nem tudok, de simán lehet ugyanannyi.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71104) Rp526 válasza MDMA (#71102) üzenetére


Rp526
aktív tag

A mozifilmek kb. 95%-ka 23.976 fps. Volt pár kivétel és szoktak lenni. Az egyik leghíresebb talán a hobbit volt.

(#71105) BBéci válasza Rp526 (#71104) üzenetére


BBéci
titán

Olyannal csak Blu-ray lemezen találkoztam. A kérdés nem arra vonatkozott.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71106) VoidXs válasza MDMA (#71102) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem MHz-re gondolsz, hanem simán Hz-re, ami ugyanaz, mint az FPS. MHz a tévécsatornák jelét vivő frekvencia volt, de az adás képkockaszámához nem volt köze. A számok ezek:

- hagyományos film: 23.976 Hz
- átlagos TV-adás: 25 Hz
- Netflix és társai: 23.976 és 30 Hz között bármi
- jobb TV-adás: 50 Hz (de váltottsoros, és nyilván nem olyan filmre, amit 24-en forgattak)
- HFR film: 48 vagy 60 Hz (jelenleg maximum 10 darab ilyen létezik, de jön több)

60 feletti otthoni filmes szabvány nem létezik, csak rendes moziban. Játékból sincs 100, az extrém kijelzők 120-tól indulnak. Ennyit még szokott tudni az AVR, többet nem, de mivel ilyenre egyetlen forrás szokott lenni, azt kötheted közvetlenül a TV-be, és az (e)ARC visszaküldi a hangot az erősítőnek.

Filmet bármilyen erősítő átvisz, játékot a késleltetés miatt pedig amúgy se kötünk bele soha. A szükséges minimumszintet tehát az mondja meg, hogy kell-e HDR neked, és hogy milyen, illetve meg akarod-e nézni a Gemini Man-t 4K-ban, ami az egyetlen 4K60 film jelenleg, mert ahhoz már kell nagyobb HDMI.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71107) VoidXs válasza Rp526 (#71104) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A Hobbit sajnos csak rendes moziban volt 48, otthon nem jött ki úgy.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71108) MDMA válasza BBéci (#71103) üzenetére


MDMA
tag

Bocs, nem Mhz csak Hz.
Bennem vannak ezek a Mhz-ek a pc világból, sorry.

Bocsköszi

(#71109) MDMA válasza VoidXs (#71106) üzenetére


MDMA
tag

Hali!

Köszönöm, nagyon hasznos! :)
Ezek alapján aligha kell problémáznom a 100Hz miatt.
Egyedül az utolsó mondatodra kérdeznék még rá. Ha jól tudom a legújabb szabvány a 2.1 illetve talán van már 2.1a, de ilyesmit (illetve nyilván korábbit, pl 2.0) nem találom említeni az AVR secifikációjában.
Csak ennyit írnak:
"HDCP 2.3 processing is available on all HDMI ports, letting you enjoy copy-protected content uninhibited. Enjoy seamless compatibility with the latest HD and Ultra HD TVs, Blu-ray players and game consoles."
Ez vajon mit jelent? Gondolom a megjelenés pillanatában még ez volt a helyzet, csak azóta már vannak gyorsabb források.

Bocsköszi

(#71110) BIGi75 válasza MDMA (#71108) üzenetére


BIGi75
senior tag

Csak néhány film van 24Hz felett.

(#71111) VoidXs válasza MDMA (#71109) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A HDCP 2.3 a HDMI 2.0 jellemzője. Ha nem találod a HDMI verziót a specifikációban (ami nagyon ritka, hogy lemarad, szerintem ott van az), akkor az eARC-ot keresd, mert az a 2.1 jele. Annál újabb nincs, de a 2.0 sem hiszem, hogy probléma lenne neked, bőven átvisz az minden filmet.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71112) Ger_man válasza VoidXs (#71111) üzenetére


Ger_man
senior tag

Nekem mind a XH95-ös tv-m, mind az STR-DN1080-as erősítőm HDMI 2.0-ás és tudják az eARC-ot, és tökéletesen is működik (még a kisebb tudású STR-DH790-es is tudja update-nek nála), szóval nem kötelező eARC-nál a 2.1 megléte.
A 2.1-nél az ALLM, VRR vagy a 4K120 fícsörök az exkluzívak.

(#71113) VoidXs válasza Ger_man (#71112) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Igaz, rosszul mondtam. Akkor a HDCP 2.3 már egy tökéletes támogatottsági kör jele.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71114) MDMA


MDMA
tag

Köszi mindenkinek! Jó csapat vagytok! :C :R
Teszek egy ajánlatot erre az erősítőre ezek alapján. ;]

Bocsköszi

(#71115) lenox


lenox
veterán

Amugy a filmek 24Hz-esek.

(#71116) BBéci válasza lenox (#71115) üzenetére


BBéci
titán

Egy kis részük. A többség 23,976-os. ahogy a 71106-os hozzászólásban olvasható.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71117) VoidXs válasza lenox (#71115) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Moziban máig az, a DCP nem is támogat tört frissítést. Otthon valami szinkronjeles baromság miatt bekerült egy 1,001-es osztó még kezdetben az NTSC hálózatra (60 -> 59,94), aztán ide, és a digitalizálás után is velünk maradt. Igen, ez azt jelenti, hogy a legtöbb film frame dropos kb. 17 másodpercenként. Ha valami megvan DCP-n, és egymás mellé teszed, látszik is.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71118) lenox válasza BBéci (#71116) üzenetére


lenox
veterán

Ez hulyeseg, filmet jellemzoen 24-gyel forgatnak. Amit TV-n nezel, az jellemzoen 23.976 (vs 24), ami nem azt jelenti, hogy ugy forgattak.

(#71119) BBéci válasza lenox (#71118) üzenetére


BBéci
titán

Idézet a 71106-ból: "- hagyományos film: 23.976 Hz"
A francia filmekre jellemző a 24.
Nem arról volt szó, hogy milyen technikai paraméterekkel forgatják a filmeket.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71120) lenox válasza BBéci (#71119) üzenetére


lenox
veterán

Idezet a 71102-bol:

- Mennyivel forgatják egyáltalán a filmeket manapság? Mert az ok, hogy Mátrix I-et tuti nem fogom tudni valódi 4k-ban és főleg nem 100Mhz-en nézni, de az újabbakat?

Tehat pontosan arrol volt szo, hogy mennyivel forgatjak.

(#71121) lenox válasza VoidXs (#71117) üzenetére


lenox
veterán

Hat itt van egy kis zavar az eroben. Eleve 23.976 vs 24 fps-nel az 1000 vs 1001 frame az kb. 42 masodpercenkent jon ki egy framere. A 17 masodperc az 59/60p-nel van, regen konvertaltak 24p-t 60i-re, akkor volt erdekes. Manapsag a streaming vilagban nincs ilyen, a 24p anyagot siman konvertaljak 23.976-ra, 0.1%-kal hosszabb lesz es kesz.

(#71122) BBéci válasza lenox (#71120) üzenetére


BBéci
titán

Az a második kérdés volt, én az elsőre reagáltam. Tehát elbeszéltünk egymás mellett.
Ez a mondatod kicsit sem volt egyértelmű: "Amugy a filmek 24Hz-esek."

#71121lenox
Szintén 42 mp-ről tudok, de nem akartam emiatt is vitába keveredni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71123) VoidXs válasza lenox (#71121) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az NTSC 60-ával számoltam, amire kitalálták. 24 esetében valóban szerencsésebb. Nem nyújtanak, frame drop van. Elég sok anyagon meg tudom nézni, egyezik a hossz. De a vita valóban felesleges, master 24, otthoni lejátszás 23,976. A hardverek tudják mindkettőt, felőlük mindegy, elindulni el fog.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71124) lenox válasza VoidXs (#71123) üzenetére


lenox
veterán

Hat Netflix/Disney/HBO nemigen streameli a filmeket 60-nal, de BR-en se ugy van. Ez az eleg sok anyagon meg tudod nezni mit jelent? Megvan valamibol a DCP es IMF master is? Eleve ha frame-ben vagy timecodeban egyezik a hossz, az azt jelenti, hogy minden frame benne van, tehat nem droppoltak semmit. A vilagban elvetve hasznalnak meg drop frame timecode-ot (60i-hez), aminel az egyforma hossz droppolt framet jelenthetne, de az ugye se nem 24 se nem 23.976. Egy ilyen frame droppos 24p -> 29.97/59.94 konverzionak (ami csak opcionalisan frame droppos) manapsag a streaming vilagban ertelme sincs, de legalabb gyagin nezne ki, tehat nem tudom miert csinalna barki. Akikkel en dolgozom azok nem csinalnak ilyet (es a fentiekkel minddel dolgozom).

(#71125) VoidXs válasza lenox (#71124) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Egy 2 órás film 7 másodperccel lenne hosszabb ilyen módon (azon túl, hogy a hangra sincs pozitív hatása), nem kell hozzá TC-t nézni, ami amúgy is csak elég ritka pillanatokban tudna egyezni. Lehet, hogy Magyarországon ez a szokás, de amiből megvan a DCP master, annál ilyet nem láttam még, de összehasonlítok 1-2-t valami streamingessel mindjárt.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71126) lenox válasza VoidXs (#71125) üzenetére


lenox
veterán

A hangra pull down-t rutinszeruen hasznal minden szoftver, pont a 24->23.976 konverzio miatt. Nem Magyarorszagrol beszeltem, Netflix/Disney/HBO a vilag minden tajan jelen van. Egyik huzo feature-unk, hogy Netflixnek (meg amugy egy csomo masnak) lehet IMF-et masterelni, ellenorizni (csak igy lehet barmit leadni), rutinszeruen konvertalnak a userek DCP-bol IMF-et, nincs ilyen frame drop feature. Sosem kert senki ilyet, nem is csinalnak ilyet.
Nem tudom hogy akarod az osszehasonlitast csinalni. Eleve megkerdojeleznem, hogy barmilyen consumer player amikor az idot kiirja, az a valos ido, es nem a framek szamabol 24-es alapon szamolt ido. Tehat ugyanazt irjak ki idonek, ha nincs frame kihagyva.

(#71127) VoidXs válasza lenox (#71126) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az én felelősségem az ADM-ig tart, azokat össze tudom hasonlítani a végeredménnyel, és mintára pontos BD release esetén, tehát nem lassul semmit, a frame drop garantált. Beszerzek pár Netflix verziót, megnézem, hogy ott elrontják-e. Annyi az összehasonlítás, hogy Audacitybe behúzom a master centert és a BD centert is, kivonom őket egymásból, és ha frame drop van, akkor csak valami zaj marad, ha pedig az, amit te mondasz, akkor fésű, de a végén már az se. Zaj maradt, de mondom, ez BD, a Netflixet nem vitatom, ha már te csinálod, de nem is tartom helyesnek, hogy így történik. Szerintem az lenne a megfelelő, hogy vágások pontjára időzített frame dropok legyenek, amit nagyon könnyen lehet detektálni, így nem kell kvázi egy resampling.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71128) lenox válasza VoidXs (#71127) üzenetére


lenox
veterán

Aha. Ha ez igy lenne, akkor kb. az osszes ilyen BD olyan anyagot tartalmazna, amin minden 42 masodpercben van egy ugras. Ez ugye szabad szemmel is nagyon latszik. Nyilvan az osszes rip is ilyen lenne. Tehat ha random letoltok egy BD-t, akkor nagy valoszinuseggel ez lesz. Erre gondolsz?

(#71129) lenox válasza VoidXs (#71127) üzenetére


lenox
veterán

Hat most abbol, hogy ket ismeretlen filelal barmit csinaltal, nem vonnek le semmilyen kovetkeztetest a vilagra nezve. De mint mondtam, ha ugy lenne, ahogy te allitod, akkor tele lenne az internet frame skippes filmekkel. Tudsz egy parat mutatni?

(#71130) lenox válasza VoidXs (#71127) üzenetére


lenox
veterán

Szerintem az lenne a megfelelő, hogy vágások pontjára időzített frame dropok legyenek, amit nagyon könnyen lehet detektálni, így nem kell kvázi egy resampling.

A megfelelo nyilvan az, hogy minden frame atkerul, es csinalnak hozza megfelelo audiot. Kis koltsegvetesnel kb. barmilyen sw automatikusan, nagy koltsegvetesnel meg kevernek kulon hangot hozza.

(#71131) pepexyvz


pepexyvz
tag

Sziasztok!
Abba kérném segitségeteket,hgy van-e valakinek tapasztalata, jól használható infója, véleménye a Jbl avr 101 házimozi erősitőről? :U
https://uk.jbl.com/speakers/JBL+AVR+101.html
Köszönöm mindenki segitő válaszát! :R

(#71132) VoidXs válasza lenox (#71128) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Szinte garantált, hogy drop frame-es BD-t fogsz letölteni, de nem olyan egyszerű azt kiszúrni, mint egy játékban, ahol egyrészt gyakran jön, másrészt elég kiszámítható a kameramozgás, így nagyon látványos, harmadrészt nem az abszolút minimális képfrissítés van használatban(csak konzolon ;]), amit eleve konstans szakadozottnak látsz, ha játékokon nőttél fel.

#71129 lenox: Egy konkrét példa, Jungle (2017), logók után számolva:
DCP frame 1: [kép]
DCP frame 3000: [kép]
BD frame 1: [kép]
BD frame 3000: [kép]
A hangsáv tökéletesen egyezik. Ez biza frame dropos. Ha az lenne, amit mondtál, akkor azonos offset azonos frame-et adott volna. Az, hogy egy cég valahogy csinál valamit, még nem lesz standard. Főleg, hogy erre a feladatra nincs előírás, mindenki a saját feje után megy. Azért nem érdeklődik a vevő, mert vagy nem tudja, hogy ez a probléma egyáltalán létezik, vagy olyan minimális bevétele van streamingről, hogy leszarja.

#71130 lenox: És például egy 5 perces zenével mit csinálsz? "Hello, előadó, légyszi vegyétek már fel újra ezt a lassított videót nézve, különben lesz majdnem negyed másodperc csúszás a végére"? Mindkettőnk általános gyakorlata hibás, csak máshogy, amit pedig javaslok, egyáltalán nem költséges, frame alignmentet kb. annyi idő alatt megcsinál egy jó vágó, amilyen hosszú egy film. Tudom, hogy egy amerikai vágó órabére kb. negyedmillió forint, de ez nekik nem költség, hogy a BD ne legyen szakmailag, még ha nem is felismerhetően, de trehány.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71133) lenox válasza VoidXs (#71132) üzenetére


lenox
veterán

Ne viccelj, ilyen frame droppot minden QC operator kiszur. Nekem nem az a munkam, de en is kiszurom, leven 20 eve ezzel foglalkozom.

Rosszul gondolod. Nem nagyon tudsz olyan amerikai studiot mondani, akivel ne dolgoznank. Meg europaiakkal, azsiaiakkal. Szoval nem egy ceggel, hanem kb. a nagy koltsegvetesu filmeket gyartokkal minddel.

Akkor a Jungle-t meg tudod nezni framenkent, tehat meg tudod mondani, hogy hol vannak benne a framekihagyasok, ugye? Mutass egy parat. Vagy ha csinalsz belole egy-egy mp4-et szivesen megkeresem, van hozza eszkozom (mivel ez egy alapveto feladat, amit viszont hasznalnak az ugyfelek).

És például egy 5 perces zenével mit csinálsz?

Szerintem nem ertetted a pull downt. Minden szoftver megcsinalja az audio pull downt a 24 -> 23.976 konverziohoz. Rutinfeladat, senki nem hall belole semmi valtozast. Nem ugy, mint a framekihagyasnal. Nem is ertem, hogy miert gondolhatja valaki, hogy a ket esetbol (1: audio valtozatlan, videobol kihagyunk frameket, 2: video valtozatlan, audiot lassitjuk 0.1%-kal) a sokkal zavarobbat valasztana a filmipar.

(#71134) lenox válasza VoidXs (#71132) üzenetére


lenox
veterán

Mindkettőnk általános gyakorlata hibás

En nem azert fejlesztettem audio pulldownt, mert kitalaltam, hogy ugy lesz jo (bar ez nem nagy kaland, elegge adja magat), hanem mert minden ugyfel kerte, minden mas szoftverben is benne van, mindenki hasznalja 24->23 konverziora. Ez nem hibas, ez az industry standard. Probalj ki egy pro toolst, media composert, resolve-ot, premiert, kb. ami tetszik, mind tud ilyet, mivel ezt csinalja mindenki. Ellenben kivancsi vagyok, hogy milyen toolokat talalsz 24->23 framekihagyasra.

(#71135) VoidXs válasza lenox (#71134) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Premiere-t használok, és ott default a frame skip, illetve a drop frame TC. Konkrétan nem is tudom fejből, hogy érjem el manuális audio lassítás nélkül amit mondasz. Pro Tools-ban sem ugrik be, hogy ez egyáltalán állítható vagy kommunikált dolog lenne. Ettől még szomorúan hallom, hogy ez elvárás.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71136) lenox válasza VoidXs (#71135) üzenetére


lenox
veterán

23.976-ban drop frame TC? Az milyen? Ez egy 29.97/59.94-es feature.

(#71137) VoidXs válasza lenox (#71136) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Definíció szerint minden tört frame rate-hez léteznie kell, és ugyanabból a megfontolásból, amit ecseteltem, a non-drop az opcionális.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71138) lenox válasza VoidXs (#71137) üzenetére


lenox
veterán

En itt nem latok semmi ilyet. 29.97-nel mondja, hogy Non-Drop-Frame, mert ott van is ertelme. 23-nal nincs. Es hogy ertsuk, a Drop Frame timecode az nem arra van, hogy frame-et droppolj, hanem arra, hogy a timecode szekvenciabol kihagyj, tehat hogy a timecode a valos running time-ot mutassa. Es oda-vissza lehet konvertalni a drop frame es a non-drop frame kozott, ami termeszetesen nem vesz ki/rak be frame-eket, mivel ez nem is erre valo. Ez egy editor feature a frame-ek szamolasara, attol fuggoen kell valasztani a ketto kozott, hogy a project workflow mit kivan. Nyilvan egy 24 -> 23 project non-drop frame timecode-ot kivan, hiszen itt ha ossze akarnad hasonlitani az eredmenyt az eredeti 24-es projecttel, akkor azzal kell egyezzen a timecode.

[ Szerkesztve ]

(#71139) VoidXs válasza lenox (#71138) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Hát pedig 24-es anyagot behúzva egy 23.976-os projektbe a hossz egyezik, ahogy mondod (ez eléggé átverés lenne, ha a végeredmény hosszabb lenne), miközben megtalálhatók a 23 képes másodpercek, vagyis itt valami elveszik.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71140) lenox válasza VoidXs (#71139) üzenetére


lenox
veterán

Nyilvan egy video editing program a hosszt a frameszambol szamolja, ezt a beallitott framerate szerint konvertalja timecode-ba, 23.976-nal es 24-nel is 24-es alapon. Tehat ha egyezik a hossz, akkor a frameszam is egyezik 23.976 es 24-es projectnel.

(#71141) VoidXs válasza lenox (#71140) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az nemhogy FFmpeg, de a program saját maga szerint sem egyezik.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71142) lenox válasza VoidXs (#71141) üzenetére


lenox
veterán

Akkor gondolom nem hasznaltad a Clip/Modify/Interpret Footage/Frame Rate beallitast.

(#71143) VoidXs válasza lenox (#71142) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Valóban nem, de elég mélyen is van.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71144) pepexyvz válasza VoidXs (#71132) üzenetére


pepexyvz
tag

Ez ennyire ismeretlen darab? :U :F Bocs elnéztem mire irtam,, az albbira akartam!

[ Szerkesztve ]

(#71145) pepexyvz válasza pepexyvz (#71131) üzenetére


pepexyvz
tag

Ez ennyire ismeretlen termék? :U :B

[ Szerkesztve ]

(#71146) VoidXs válasza pepexyvz (#71145) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Én például most hallottam róla először úgy, hogy korábban még dolgoztam is a cégnek :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71147) pepexyvz válasza VoidXs (#71146) üzenetére


pepexyvz
tag

https://www.jofogas.hu/csongrad/JBL_AVR_101_5_1_s_5x75W_6_8_ohm_radios_hazimozi_erosito_130402001.htm

https://www.euronics.de/tv-und-audio/hifi-und-audio/hifi-bausteine/hifi-receiver/avr-101-klang-effekt-receiver-4058405244389

[ Szerkesztve ]

(#71148) BBéci válasza pepexyvz (#71147) üzenetére


BBéci
titán

Számomra is ismeretlen. Ránézésre átcímkézett Harman Kardonnak tűnik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71149) aldebaran


aldebaran
őstag

Sziasztok!
Házimozi erősítőt keresek filmnézéshez és philips oled tv-hez. Lehetőleg emagos, vagy euronicses elérhetőséggel.
30m2-es kb. kocka szobában használnám.
A max ami érdekel a Denon AVR-X1700H, de ennél inkább olcsóbb de hasonló audio tudású gépet keresek.
Jelenleg egy Onkyo tx-nr 636 készülékem van, ezt váltaná az új.
Olyat keresek, ami tudja dekódolni az összes mai hangformátumot 5.0 -ra.
Hangfalaimat is már régebben vettem, de azok egyelőre maradnak: Monitor Audio MR , csak nincs mélyláda (bőven elég az a mély, ami a hangfalakból kijön).

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#71150) VoidXs válasza aldebaran (#71149) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Denon S660H.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.