Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) #09634560 válasza Ephy (#39000) üzenetére


#09634560
törölt tag

elsó hozzászólás megvolt? szerintem nem.:: de akkor hogy segítsen bárki is?

Dióhéjban összefoglalva az egész:
vettél jó áron egy 5.1 hangdobozszettet, gratulálok hozzá!
-Igen hangdobozszett: NEM hangrendszer, NEM házimozirendszer:mindössze hangdoboz szett.

De ahhoz hogy ez megszólaljon, kell egy erősitő:az mindegy hogy használt vagy újonnan. anélkül ez nem fog menni:

Hangkártya:csak digitális kimenettel tud 7.1-et ezt nem lehet és nem tudod megkerülni:venni kell hozzá digitális vezetéket, ez nem tétel ezresből megvan. és lesz 5.1, THX filmekkel lesz 7.1, DTS ES módokkal 6.1.
De ezen nem fognak kijönni a HD formátumok. Ezért javaslom külön videokártya beüzemelését HDMI-ről,(nem derül ki a képről hogy van-e) alap elég ha full HD, 150Ti/RX550 vagy jobb ha 4k-t is szeretnél.
A papirt félreértetted vagy félretájékoztattak (nem ritka az ilyen humbug cégeknél illetve boltban): nem lejátszó kell neked (hiszen az van) hanem komplett erősit: ő20 ezertől felfelé van használtban

Ez van ha valaki kérdés nélkül vásárolgat: (nem a te hibád!) mellényúl, hlyedben:
1: visszaadnám és árából pont kivan egy Logitech Z906 vagy hasonló -az ajánlás nem véletlen!!!) ez akkor javasolt ha kis szobaméret vagy PC köré szeretnéd beüzemelni.
2: továbblépsz és eldobod a félelmed a digitális kábelektől, elolvasod a kezdő-és halaadó topik össszefoglalóit és veszel erősítőt, HDMI kábelt igény szerint és kialakítasz egy remek belépő házimozi szettet Ajánlott erősítő típusok: Onkyo, Denon, Yamaha, Marantz, Harmann/kardon (H/K) valamint Sony és pioneer esetlegesen csak erősítőt tartalmazó cikkek, Használttól nemigen kell félni. kb 20 nm-től ajánlott. (amúgy egész olcsó kezdőszett, lenne rávalóm+erősitőrevaló, kezdetnek megvenném)

(#39002) silboy


silboy
aktív tag

Sziasztok, hosszas kihagyás után újra lett lehetőségem össze állítani félretett házimozimat ami Tannoy Mercury hangfalakból (M2, M1, MC) és Sony STR-DB840QS erősítőből áll. A sub-ot eladtam mert abból egy kisebbet tudok csak elhelyezni (max. 25 cm-es zárt vagy lefelé néző reflex nyílásút). A leírtak alapján mit ajánlanátok a mélyek megszólaltatásához ebbe a rendszerbe? Illetve az lenne a kérdésem, hogy érdemes lenne-e e mellé az erősítő mellé a Tannoy-ok helyébe újítani valamit ami egy szinttel magasabb hang minőséget képvisel, és ha igen, konkrétan mit? A hangfalakat max. 10-15 cm-re tudom tenni a faltól komódokra, tehát az álló hangfalak kizárva. Erősítőt nem váltanék, elegendő a DD és a DTS.

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#39003) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok! B.U.É.K. mindenkinek!
Végre visszakaptam az erősítőmet a szervízből. Minden szép és jó mint a mesében. Annyi kérdésem lenne csak , hogy ha a tv-n jutubot nézünk, akkor ugye ott a tv hangszórója szól. Ezért én egy optikai kábellel összekötöttem az erősítővel, és az avr-en az egyik forrásnál beállítottam a hangot opt1re, kép meg mindegy, gondolom, ez így rendben van ugye? A tv persze átállítva, hogy optikán küldje a hangot. Tök evidensnek tűnik, de gondoltam megkérdezem... :B

Mostantól lehet nekem is fejleszteni, mivel eddig elég öszvér a felállás, uh jövök majd sok-sok kérdéssel, reszkessetek. :DDD

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#39004) Ephy válasza #09634560 (#39001) üzenetére


Ephy
lelkes újonc

Kedves, nem válaszoló akárki! https://prohardver.hu/tag/sanci38.html
Karácsonyi ajándékként kaptam és mivel azóta mindennap mást se csinálok, csak utána olvasok ennek a témának, gondoltam megkérdezek olyan embert aki ért ezekhez ennyi nap után. Bocsika ha nem úgy születtem, hogy mindent megértsek elsőre. Az első hozzászólást is elolvastam, köszönöm, hogy megválaszoltad a föl nem tett kérdésedet helyettem. A második kérdésedre is megadtad a válaszom, ismét csak köszönni tudom, de ha érdekel van erősítőm.
A hangkártyámon van digitális kimenet és nem szokásom megijedni a kábelektől, egyszerűen csak mivel az konkrétan nincs itthon (optikai kábel), azt kérdeztem, hogy lehet-e másképp.
Végül gondolom az se nagyon érdekel mielőtt vádaskodnál, hogy kb 47nm - ről lenne szó, nem holmi kis szobáról.
Szeretném megkérdezni a fórum többi tagjától, hátha tud SEGÍTENI valaki abban, hogy összekábelezzem amit össze kell.
Bármilyen SEGÍTSÉG érdekel.
Köszönöm

eredeti bejegyzésem: https://prohardver.hu/tema/hazimozi_beleposzinten/hsz_39000-39000.html

(#39005) zsoika válasza Ephy (#39000) üzenetére


zsoika
addikt

Ha jól látom adott egy 5.1 Auna szett és 2 lejátszó( 1dvd és 1hangkártya).
Egy hm erősítő hiányzik a képletből.....így nincs mit összekötnöd.

Sanci38: jól kezdődik az év. :(((

Beni2360: BUÉK nektek is és a többi kedves fórumtársnak.

[ Szerkesztve ]

(#39006) Beni2360 válasza Ephy (#39004) üzenetére


Beni2360
félisten

Szerintem 47 nm-hez kevés lesz de nagyon. Nem véletlen említették a kicsi szobát. Szólni biztos fog de nem fogja a funkcióját kiszolgálni. Kevés adattal nem nagyon tudnak mit kezdeni.

2 x Auna Linie-300-WH Standlautsprecher 80W RMS Passiv Wei? 1 x Paar Auna Linie-300-SF-WH Regal-Lautsprecher 70W RMS Passiv Wei? 1 x Auna Linie-300-CN-WH Center-Lautsprecher 35W RMS Passiv Wei? 1 x Auna Linie-300-SW-WH Aktiv-Subwoofer AUX 250 W RMS

Az AVR-ről nem tudunk semmit.
Nem kell a vizet felkapni hanem még egyszer részletesen leírni mivel rendelkezel.
Egyébként BUÉK.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#39007) Pappsi70 válasza BBéci (#38995) üzenetére


Pappsi70
csendes újonc

Távirányító nélkül vettem.
Nem szólal meg hiába kiválasztom a digitális bemenetet. Egyébként digitális bemenetkor minden hangszórónak szólnia kellene nem?
Most analógban csak a 2 front megy, de nagyon gagyin szól! Valami tipp, hogy hogyan tudnám az összes hangszórót megszólaltatni?

(#39008) Daywalker válasza Beni2360 (#39006) üzenetére


Daywalker
addikt

Ha auna, akkor a wattokat nyugodtan el lehet osztani 10-zel. Sajnos autohifiben találkoztam eleget ezzel a márkával, finoman szólva is a legalja... Nézd meg milyen hulladékot akarnak eladni 10000 Watt alatt: [link]
Szóval nem bantaskepp, de nem hogy 47 nm-re nem lesz elég neki, hanem 10-re is kevés :( Sajnálatos és szomorú, hogy idehaza meg mindig el lehet ezeket adni és engedélyezett az ilyesfajta lehúzás, mert a kezdők szívják meg általában.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#39009) Ephy válasza Beni2360 (#39006) üzenetére


Ephy
lelkes újonc

Szia! Neked is Buék!
Remélem te emberi hangon tudsz segíteni nekem. (Eddig úgy tűnik) :)

Tudom, hogy kevés és igazából tényleg semmi mást nem szeretnék, csak megszólaltatni ezt a 6 hangfalat.
Szóval az Auna linie hangfalakon kívül rendelkezem még egy erősítővel, (tudom, hogy autóba való)
MAGNAT CRUSADER 300 SCH ez igazából ideiglenes megoldás amíg meg nem szerelik a másikat ami, Hitachi HA-4800.
Ha nem muszáj akkor a dvd lejátszót én ki is hagynám a dologból, csak a rajzot értelmeztem félre.
Így már tudsz segíteni? Pls! :(

(#39010) #09634560 válasza zsoika (#39005) üzenetére


#09634560
törölt tag

Hát igen, de mit vétettem?? :) Kérdésekből nem ugy jött le hogy olvasta volna...
Segitsetek neki ha tőlem nem fogadja el..
47 nm.. és még nem fogadja el a reflexes ládát se a 25 centinél nagyobbat....

és az erősitők?? egyik autós, másik sztereó..hogy köt rájuk 5 hangfalat??

[ Szerkesztve ]

(#39011) Daywalker válasza Ephy (#39009) üzenetére


Daywalker
addikt

Kezdjük az elejéről: a Hitachi erősítő az egy sztereó egység, kevés lesz több csatornahoz és házimozihoz, szóval szerintem nem érdemes rá pénzt áldozni, már csak azért sem, mert 80-as évek beli darab, később is sanszos, hogy foglalkozni kell vele.
Az autós erősítőt milyen tápra akarod kötni? 12 volt kell neki... Sőt, inkább 14,4 volt, ha ki akarod futtatni. De szintén kevés a csatornák száma.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#39012) Ephy válasza #09634560 (#39010) üzenetére


Ephy
lelkes újonc

Én csak azt nem értem, hogy miért kell letámadni valakit, mert nem úgy írt le mindent, ahogy kellett volna egy olyan fórumon, ami kezdőknek lett kitalálva.

A táp megoldva csak légyszives válaszolj a kérdésemre, hogy hogy tudnám összehozni?

[ Szerkesztve ]

(#39013) #09634560 válasza Ephy (#39012) üzenetére


#09634560
törölt tag

az összes letámadás az első hozzászólás elolvasásának hiányára vonatkozott,. -ami minden fórumon mindenhol evidensnek kellene lennie... meg hogy nem előtte kérdeztél. .. még javaslatot is adtam merre indulj el..
Az általad leírt erősitők kettőt tudnak meghajtani, nem 5-öt.

olvasnivaló, képekkel..

#39012: ötöt sehogy, max 2.

[ Szerkesztve ]

(#39014) virkir válasza Ephy (#39012) üzenetére


virkir
veterán

hogy hogy tudnám összehozni
Leginkább sehogy.
Mert még mindig nem érted, hogy amid van az mind, KETTŐ hangcsatornára való nem sokpontegyre.
Hamár úgy is szereted a márkát beruházol egy Térbeli Auna AV2-H388-adóvevő-re és öröm bódottág.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#39015) Quetz válasza Ephy (#39012) üzenetére


Quetz
őstag

A problémát úgy tudod megoldani, hogy veszel egy normális házimozi AVR-t.

Ha meg maradnál a gányolásnál, akkor az erősítő kimeneteit rákötögeted a hangfalak bemenetére, az erősítő bemeneteire pedig rákötögeted a hangkártyád kimeneteit. Aztán várod, hogy kijön a füst dobozokból vagy sem. Ennél jobb tanácsot nem tudok adni, nem hogy manualt, még normális fotót sem találni a magnatról.

(#39016) Morris válasza Ephy (#39012) üzenetére


Morris
veterán

Nem támadtak le. De igazuk van.
Ne akarj azzal foglalkozni!

Amúgy jack - rca kábellel vagy jack-jack kábellel tudnál kihozni a szgépből audio jelet. De az csak analóg lesz.
Én nem látok ott optikai csatit a hangkártyán. :U

[ Szerkesztve ]

(#39017) #09634560 válasza Morris (#39016) üzenetére


#09634560
törölt tag

A kék jack lehet koax digitális kimenet, ajánlottam is neki.

(#39018) #09634560 válasza virkir (#39014) üzenetére


#09634560
törölt tag

Na az az auna minden lesz csak nem boldogság forrása, :)
már csak azért se mert hdmi-ből nem ad le hangot. Ezzel jobban járna :
https://hardverapro.hu/apro/denon_avr-x1000_5_1_hazimozi_erosito/friss.html

De 47 nm-re jóval nagyobb kellene...

[ Szerkesztve ]

(#39019) virkir válasza #09634560 (#39018) üzenetére


virkir
veterán

Na bazzz.. nem is néztem lejjebb.
2019-ben ekkora foschalmokat gyártani, nameg eladni... ezek ott az aunánál tudnak valamit.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#39020) Ragadozó válasza #09634560 (#39013) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Sanci, az első hozzászólást már el kellene felejteni, téma összefoglaló van már helyette.

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#39021) Ephy válasza Morris (#39016) üzenetére


Ephy
lelkes újonc

Oké! Fölfogtam. De azért olvassátok már vissza mekkora bunkók vagytok.
Szerintem ezt szépen is el lehetett volna magyarázni, nem kell mindjárt hülyének nézni azt, aki nem ért hozzá.
Nem is értem minek ez a fórum.
Azért annak az egy-két embernek köszönöm. Jó éjjt mindenkinek

(#39022) zsoika válasza silboy (#39002) üzenetére


zsoika
addikt

Szia.
"max. 25 cm-es zárt vagy lefelé néző reflex nyílású" A 25cm a láda, vagy a mélysugárzó mérete? Ha a láda mérete akkor melyik sz, h, m, ?

(#39023) andrew1979


andrew1979
újonc

Sziasztok!

A régi J&S házimozi rendszeremet akarom újra összerakni, a képen látható kimenetbe milyen vezeték kell és mivel kell összekötni (TV vagy DVD-lejátszó)?

Bocsi a gagyi kérdésért.

Köszönettel:
Kiss András

(#39024) Big muzzy


Big muzzy
újonc

Sziasztok!

Új év,új elhatározás!
Régóta foglalkoztat a gondolat, hogy legyen valami normális hangzást előidéző "szerkezet" idehaza. Amikor készült a ház bekerültek a kábelek a falba(azóta is úgy vannak csak sajnos egyik végén sincs semmi).
Tavaly vettem egy Samsung UE55 6400AW készüléket, ami teljes mértékben kielégíti a család igényét.
A tv hangereje elég karcsú amin szeretnénk változtatni.Sokat hallgatunk zenét de esténként filmeket is szívesen "MOZIZNÁNK".
Már keresgélek egy ideje és a kezdeti lelkesedésem még töretlen de úgy érzem minél többet olvasom a fórumokat,értékeléseket annál nagyobb a döntésképtelenség.
Segítséget szeretnék kérni, hogy mi lehetne az ideális megoldás.(esetleg konkrét javaslatok)
Pár feltétel ami szerintem meghatározza a választást.
-nappali méret kb. 40 nm
-erősítő+hangfalak 5.1
-lehetőleg ne keljen 1 év múlva lecserélni( mert jönne az újdonságok, nem kompatibilis,stb...)
-hangfalak a falra lennének felszerelve ( kisebb méret előny ha nem megy a hangzás rovására)
-zenehallgatásra és mozizásra is használnánk
- nem profi felszerelést keresünk, (nem is gagyit) :N

Én ezt találtam: Onkyo HT-S7805 5.1. ami egy kicsit drága.
Ha esetleg valakinek van tapasztalata a fent említett szettel kapcsolatban, vagy egy jó tipp amit ajánlani tudna azt megköszönném.

Előre is kösz a segítséget!!

(#39025) zsoika válasza andrew1979 (#39023) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. Pl. Sz.gép 5.1 analóg hangkártyával.... 3db jack kábelekkel.

Vagy D/A konverter által digitálisból 5.1-es analógot csináló átalakítóval. RCA-jack

[ Szerkesztve ]

(#39026) zsoika válasza Big muzzy (#39024) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. 40nm -re jó 5.1 az több millió forint (új készülékek). Ha csak a TV hangjának a feljavítása a cél, akkor jó lehet a kinézett Onkyo is ....vagy ha a zene fontos számodra akkor sztereó erősítő és 2db álló front. Majd később ha lesz rá kertet /igény fejlesztheted 5.1-re akár.

[ Szerkesztve ]

(#39027) Beni2360 válasza Ephy (#39009) üzenetére


Beni2360
félisten

Látom míg távol voltam megkaptál minden kérdésedre a választ. Ezek szomorú dolgok de ez a valóság.
Egy tanács, ha netán a hangfal szettedet neten rendelték és még nem telt le a 14 nap akkor sürgősen vissza kellene a feladónak juttatni és ezen összeghez még hozzá tenni és venni egy belépő szintű használt rendszert. Nálam is a hangfalak 5.0 használt és a 2. mélynyomó meg a 2. AVR újként lett véve. Na de 1.5 év leforgása alatt.
Nagyon sok az a 43 nm, gondolom a nappali Amerikai konyhás változat ami nem igazán házi mozi barát.
Nehéz jó tanácsot adni ebben az esetben ha az embernek nincs rá a megfelelő pénze. ha összejön a visszavét akkor mindenképpen használtban kell gondolkodni és nyugodtan türelmesen kérdezni mint én anno majd 3 éve. Amit tudok azt itt tanultam meg öreg fejjel. :K Jó éjt.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#39028) sinci01 válasza Ephy (#39021) üzenetére


sinci01
aktív tag

"De azért olvassátok már vissza mekkora bunkók vagytok."

Na, azt hiszem azt a pöttyöst most gurítottad el. :DD :D :DD
Egyébként senki nem volt bunkó, sőt, segítőkészek, és elmondták, hogy amid van, az nem biztos, hogy úgy fog működni, ahogy szeretnéd.

(#39029) csillagkomp válasza hash99 (#38966) üzenetére


csillagkomp
tag

Azt láttad, hogy 297eur a szállítási költség és a Triangle esetében (bár a Focal úgyszintén) más szett van a linkben?

(#39030) hash99 válasza csillagkomp (#39029) üzenetére


hash99
senior tag

E-mailen kell ajánlatot kérni nem lesz annyi a szállítás. A focalnál c8 vw frontok vannak a linken amik jobbak a sima chorusnál de találsz olyan szettet is mint amit te néztél azért ezt linkeltem mert ez kicsit jobb. Igen a triangle maestro egy csökkentett áru antal viszont elég jó ár érték arány a focallal néztem összehasonlító tesztet és zeneibb az antal illetve a beszéd hangok is tisztábbak. Egyedül a sorrundok nem az igaziak illetve a focalban erősebb a basszus de ezt úgy is kompenzálod egy subbal. Annyival nem rosszabb mint amennyivel olcsóbb a rendes antalnál és ezek voltak közel azonos áron.

(#39031) silboy válasza zsoika (#39022) üzenetére


silboy
aktív tag

Szia, jogos. 40 cm széles és 40 cm mély a hely ahova be tudom tenni, a magasságában nincsenek korlátozások. A szoba 18 m2.

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#39032) Benyaking


Benyaking
aktív tag

Sziasztok! Ez a kettő szett közül ti melyiket vennétek?
https://www.extremeaudio.hu/magnat-supreme-802-supreme-202a-51-szett-yamaha-rx-v383

https://www.extremeaudio.hu/yamaha-ns-f51-51-fekete-yamaha-rx-v385-fekete-51-hazimoziszett

Vagy kb ebbe az árba jobb megoldás? 20nm szobába szinte csak filmre használva...

(#39033) zsoika válasza silboy (#39031) üzenetére


zsoika
addikt

Nem tudom mennyi a keret és hogy használt mehet e.
Legolcsóbb zárt a HK hkts200sub használtan 35eFt körül kapható, de lefelé sugárzó és elég nehéz "belőni"....nem lehetetlen.
Még annyi hátránya van hogy nincs meg a hangok alja, nem megy elég mélyre.
A következő (100eFt körül) a Dynavoice Challenger SUB 10 EX és ha akciós akkor a Kef q400b . Az utóbbi 2 -vel már elégedett lennél szerintem, de árban drágábbak.
Linkeld be azokat amik neked tetszenek és írunk rá v.mit.

[ Szerkesztve ]

(#39034) RobexX10


RobexX10
aktív tag

Sziasztok!

5.1-es házimozi építését tervezem. Főleg film nézéshez minimális zene hallgatás. 20nm szoba.
Először két állványos front hangfalat szeretnék venni Dali Zensor 3-ra gondoltam majd ezt bővíteném tovább Dali Zensor 1 + Dali Zensor Vocal később pedig egy mélynyomó.

Kérdésem hogy egy ilyen szetthez elegendő e egy Denon AVR-X1400H? Vagy egyel nagyobb kategóriát nézzek hozzá?

Főleg használt vagy külföldi beszerzésben gondolkodok.

Szívesen fogadok bármilyen tanácsot. :) Akár másik hangfal ajánlatokat is. :)

(#39035) Daywalker válasza RobexX10 (#39034) üzenetére


Daywalker
addikt

Szerintem jó az irány. A nagyobb, jobb erősítő mindig hálásabb, érdemesebb mindig feljebb nézelődni, szerintem a Zensor is megérdemel legalább egy kategóriával magasabbat.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#39036) silboy válasza zsoika (#39033) üzenetére


silboy
aktív tag

Használt is megfelelne. Eddig amit újban néztem: Boston Acoustics CS Sub10 II. A legelső hozzászólásomban leírtaknak megfelelően szeretnék egy-két szintet feljebb lépni hangfalakban a jelenlegi erősítőmet megtartva, ha egyáltalán van még ebben az erősítőben tartalék és van értelme (Sony STR-DB840QS, a hangfalak pedig Tannoy M2, M1, MC). Ha nincs értelme akkor maradna ez a szett és ehhez keresnék sub-ot. Tehát abban a minőségi és ár kategóriában kellene valami, ami nem lenne kiugróan jobb minőség mint a mostani illetve a leendő hangfal szett, amire szintén kérnék ajánlásokat ha van értelme ehhez az erősítőhöz.

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#39037) RobexX10 válasza Daywalker (#39035) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Néztem már párat mert én is úgy éreztem lehet több kellene hozzá.

Ezek közül szerinted melyik passzolna legjobban? :)

Pioneer VSX-932 380€
Denon AVR X2400H 424€
Onkyo TX-NR 676 428€
Pioneer VSX-LX 302 498€

Ezek új árak de itt aprón is találtam párat ami elfogadható.

(#39038) Ephy válasza Beni2360 (#39027) üzenetére


Ephy
lelkes újonc

Kezdjük előlröl jó?
Köszönöm, igen, az utánvét már folyamatban van. :)
Tudnátok abban segíteni, hogy egy ekkora területre (igen amerikai konyhás, de ha azt veszem a felére is meg tudom oldani a teret amit szeretnék betölteni), milyen hangrendszert ajánlotok? Tehát kb. 25nm-ről lenne szó, főleg zene hallgatáshoz (szeretem a basszust, tehát ha van választás iunkább az legyen brutál). Most pillanatnyilag egy 70ropim lenne rá.

(#39039) ctrlaltdel13 válasza Ephy (#39038) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Te most ezt komolyan gondolod, vagy csak tovább akarod borzolni a többiek idegeit.

(#39040) Morris válasza Ephy (#39038) üzenetére


Morris
veterán

Ebből csak az erősítő jönne ki. Az is használtan.

(#39041) Ephy válasza ctrlaltdel13 (#39039) üzenetére


Ephy
lelkes újonc

Az olyanoknak mint TE, még örülök is neki, hogy idegesíthetem. :) Amúgy meg fentebb nem erről beszéltünk. Talán olvasd vissza a beszélgetést mielőtt megint elkezdesz kötekedni. :))

(#39042) ctrlaltdel13 válasza Ephy (#39041) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Visszaolvastam, erre reagáltam.
"De azért olvassátok már vissza mekkora bunkók vagytok.
Szerintem ezt szépen is el lehetett volna magyarázni, nem kell mindjárt hülyének nézni azt, aki nem ért hozzá.
Nem is értem minek ez a fórum."

(#39043) #97950976 válasza Ephy (#39038) üzenetére


#97950976
törölt tag

Helló!

Most 5.1-et akarsz vagy sztereót?

Ennyi pénzért nem tudsz venni használtan sem tisztességes erősítőt + 2 hangfalat.
70 ezer forintból, ahogy előttem is írták, tényleg csak egy használt erősítő kerülne ki, esetleg néha kilehet fogni szintén használtan jó hangfalakat.

Viszont 70 ezer forintért már nagyon jó aktív sztereó hangfalakat lehet venni.
Látogass át a Multimédiás / PC-s hangfalszettek topicba [link], ott tudnak neked javaslatot adni.
De azt hiszem, hogy 25 m2-re egy Microlab Solo 9C megfelelne neked, más nem nagyon.
Nálam most itt van egy Edifier R2730DB, összehasonlítottam egy középkategóriás sztereó rendszerrel, és egy kicsit meglepődtem, bőven megéri az árát.

[ Szerkesztve ]

(#39044) hash99 válasza hash99 (#39030) üzenetére


hash99
senior tag

Még annyi hogy ha 800 ezres Dali szettet vagy a rendes Antalt nézegeted akkor Focalból se a Chorust hasonlítsd mert ennyiért Aria szettet kapsz ami egy magasabb szint.

(#39045) Ephy válasza Beni2360 (#39027) üzenetére


Ephy
lelkes újonc

Még azért azt megkérdezném, hogy elméletben, ha van valakinek 2 erősítője, plussz van összesen 10 hangfala, plussz két mélyládája, nem lehet a hangkártya beállításainál úgy megoldani, hogy pl,:
egyik erősítő + 2 első hangfal + mélyláda
+
másik erősítő + mélyláda + közép hf.
+
és a két hátsót megint külön
?

(#39046) sony309


sony309
őstag

Nagyon jó, abba ne hagyd! :C

:DD

S3x, hifi & rock and roll

(#39047) #09634560 válasza Ephy (#39045) üzenetére


#09634560
törölt tag

Hogyne lehetne, csak ahhoz olyan hangkártya kell, és nem is drága a 5.1 vagy 7.1 analóg kimenetű hangkártya. Lejátszó is lehet, olyankor a lejátszó dekódol, de Oppo vagy DUNE szint kell ahhoz, hogy elég tisztességes minőséget kapj:valamint a center+mély szekció eléggé spec erősítőt igényel, mert elég nagy lesz az igénybevétele.
SZerintem is lapozzunk: hangfalak nálad Klipsch vagy JBL jönne szóba, nagy érzékenységükkel nagy erőt képesek kiadni, jelenleg egy hirdetőt láttam, E vagy ES szériát 80-tól felfelé érdeklődd nála, hátha van kifogható Onkyo erősítőt ajánlok 6-o szériát minimum, látttma 607, elég régi de ereje tudása sztem elég lesz neked.
elindulhatsz sztereó vonalon, olcsóbban jössz ki, elég lesz a hangkártya és ha pénzszűkében vagy, egyelőre ez is megfelelhet neked.

[ Szerkesztve ]

(#39048) BBéci


BBéci
titán

Valaki bunkónak nevez titeket, ennek ellenére továbbra is tanácsokkal látjátok el? Hová lett az önérzetetek? Netán nem is volt? :(((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39049) Ephy válasza #09634560 (#39047) üzenetére


Ephy
lelkes újonc

uhh! Na ez igen! Nem semmi :Y :C

(#39050) Beni2360 válasza Ephy (#39045) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát más az elmélet és más a gyakorlat. - Látom közben Sanci38 adott elképzelést a jövőre.
Mint írtam nem tudok tanácsot adni ilyen szempontból mert nálam maximum az alaplapi hangkártya és annak a 3.5 jack kimenetnél megállt a tudományom. Anno 20 éve összehoztam egy 2.1 rendszert az íróasztalon és a mai napig is az szolgál hang kimenetnek az asztali gépemen, ami tavaly óta nincs összerakva.
Nekem is ajánlottak dupla erősítős megoldást a házi mozimhoz de az sokszorosa lett volna a te 70 K összegednek. Ezt nem kellene erőltetni.
Kérdés miként tudnád megoldani a konyha leválasztását?
Mert itt van olyan fórumtárs aki a ház építésénél átrajzoltatta a tervet és külön lett a konyha és a nappali.
UI: Olyan VIDI szettem nekem is volt a 70-80 években

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.