Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#32999) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hatalmas plusz 1, zsoika kollégának meg kell ismernie a 'valódi' hangot, nem a tulfuszerezett, színezett hangot... ;]
Anno nekem is szokatlan volt a 'lúdness' mentes hang :DD

zsoika: amúgy gratula a munkához :R

Más, ha már tápkábel...
Hát uraim ez az 'optikai' fenykabel maga a gyönyör hogy milyen hangot tud kicsavarni az avrbol. :Y
Tudom sokan nem hisznek benne, de én csak annyit mondok, hogyha a 'nagyuraknak' nem hisztek, akkor higyetek nekem, mint laikusnak :D

Tartalmasabb, részletesebb mély hamgot kaptam, sokkal részletesebb lett a közép tartomány, ami egyértelműen hallható az ének hangban.
Én mondom, oke hogy placebo es tarsai, de azonnal beleszeretzem ismét az itthoni hangba...
Persze miután fazishelyesen dugtam be a kábelt :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#33002) zsoika válasza Nemir Ombe (#32999) üzenetére


zsoika
addikt

Fogalmam sincs, egyszerűen megfogalmazhatatlan.
Olyan mintha mosottabb lenne az egész , nem különül el a mély, magas és közép....és halkabb.
Régebben jó basszus és jó magas volt ,de a közép kiabált.....most meg kevesebb a basszus és a magas és nem kiabál a közép. Már este van a hangoskodáshoz....holnap folytatom.

(#33003) Lacielvtárs válasza zsoika (#33002) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hát pedig hidd el az a jó vagy megfelelő hang ha egységes.
Nem kellene külön hallanod a hangtartomanyokat, hanem egységesnek kell lenni.
A halkabb mondjuk érdekes, de teny hogy feljebb lehet csavarni a hangerőt :K
Jó lesz az, csak hallgasd és szokd, szerintem...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#33004) Nemir Ombe válasza zsoika (#33002) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Hát így leírva megmondhatatlan, hogy milyen, de ilyen szinten azért nem szól(hat) bele egy tápkábel, hacsak nem kötöttél félre v.mit....

Holnap nézd át és mérj/állitsd be újra .... azt' kiderül .... ;)

Hmm ....

(#33005) zsoika válasza #72042496 (#32966) üzenetére


zsoika
addikt

Ami káosznak látszik az rendezett csavar kiterítés.
Amikor peugeot szalonban dolgoztam annó autóelektronikai műszerészként így csináltuk.
Nem egy dobozba bedobálva vagy 100 csavart és a visszaszerelésnél azt sem tudtuk volna milyen csavar volt ott. Ha kiteríted az agyad vizuálisan eltárolja az adott helyre gyűjtött csavarok hová valók.
A hsz és sub kábelt ki sem kötöttem, de a képen az nem látszik hogy a táp résznek van egy kb 9x9-es kicsi panelja és azt kivettem.

Nemir Ombe: A burkolat összerakása előtt mértem hogy biztos fázishelyes legyen a bekötés.
Még annyi változott hogy tegnap a túlfesz védős elosztóba volt dugva .....most meg közvetlenül a sorolt konnektorokba dugtam őket.
Holnap úgy is kipróbálom , illetve kiveszem a sorolt konnektorokat és meglesem melyik az első és a soroltak....mert az elsőbe szeretném dugni.

[ Szerkesztve ]

(#33006) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok én is küldhetek képet a házimozi elrendezésről :)?

(#33007) zsoika válasza zsoika (#33005) üzenetére


zsoika
addikt

Még annyit tudok változtatni hogy a BALS dugónál a védőföld vezetékét nem kötöm be (úgy sem kell sehová) csak az árnyékolást teszem oda....mert most mind a 2 oda van bekötve.

(#33008) ctrlaltdel13 válasza Beni2360 (#32990) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nekem van nyomtatott verzió is,x4300 hoz,ha gondolod nyomtatok még egyet és elpostázom. 352 oldal 88 lapon.

(#33009) Beni2360 válasza ctrlaltdel13 (#33008) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi aranyos vagy de itt van pdf-be és most vettem fél liter fekete tintát.
Hasonlítgatom a két leírást az angol és magyart és kiveszem ami nekem kell és kinyomtatom. :R
Örülnék egy 2400H szkennelt változatnak is a fontosabb dolgokról. :U

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#33010) Nemir Ombe válasza zsoika (#33007) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az árnyékolás be/nem be kötése hatással lehet az eredményre, a föld viszont nem igazán (kettős szigetelésnél semennyire).... ha valóban akkora és olyan a különbség, ahogy írtad, akkor ott más van/lehet ....

Mellesleg: érdemes sztereóban és direktben keresni a különbségeket, az egyéb beállítások jóval többet "csalhatnak" .... ;)

ui: esetleg vedd ki azt a ferritet, nem biztos, hogy kell az oda ebben a formában ....

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#33011) Lacielvtárs válasza Csabi1984 (#33006) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szia, persze...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#33012) zsoika válasza Nemir Ombe (#33010) üzenetére


zsoika
addikt

"érdemes sztereóban és direktben keresni a különbségeket, az egyéb beállítások jóval többet "csalhatnak"

Pontosan azzal kezdtem. Tegnap sztereó zenét hallgattam ,ezért az a beállítás volt az erősítőben és a hangja a fejemben.

(#33013) Nemir Ombe válasza zsoika (#33012) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Akkor már csak az az 1 tippem van, amit a #33010 ui-ban írtam ....

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#33014) migabi24 válasza zsoika (#33012) üzenetére


migabi24
nagyúr

A bejáratást se felejtsd el

(#33015) zsoika válasza migabi24 (#33014) üzenetére


zsoika
addikt

Ez a kábel egy 2,5 m-es kábel volt amit most kettévágtam. Előtte pár hónapja már a KEF mélynyomóba volt dugva csak mivel az közekebb került így nem volt sükségem ilyen hosszúra....csak tekeredett körbe körbe.
A kábelben az áramútra vigyáztam.
Holnap visszadugom az elosztóba és a konnektorokat is meglesem. Ha semmi nem segít akkor jön a ferrit és a Bals ból a védővezeték kikötés.
Legvégső eset amikor visszakötöm a régit.... hogy biztos jól hallom .

(#33016) zsoika válasza Nemir Ombe (#33013) üzenetére


zsoika
addikt

Ok.
Amikor a KEF nek elkészítettem a Lapp kábelét akkor meg az volt az érzésem hogy előtte (a gyári kábellal) két mélyhang volt és az forrt egybe.
Létezik ilyen hogy egy láda egyszerre 2 mélyhangot játszik? Utoljára Lacinál hallottam ilyet a passzív Canton ládánál de azt meg tudtam magyarázni.

[ Szerkesztve ]

(#33017) BBéci válasza zsoika (#33015) üzenetére


BBéci
titán

A gyári tápkábelek többsége nem véletlenül 1,8 m hosszú.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33018) zsoika válasza BBéci (#33017) üzenetére


zsoika
addikt

A kóla sem véletlen 1,75 l ,de semmi köze az ízéhez :DDD

De félre a tréfát...na ne már hogy a hossza is számít?! :F
Mondjuk gondolhattam volna ...mert itt minden mindennel összefügg.

Én egyből arra gondolnék hogy 2m akart lenni de 20cm rel meglopták...így minden 10. kábel ingyen van a cégnek.

[ Szerkesztve ]

(#33019) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok nekem így néz ki a hangszóró elrendezés. Ne tévesszen meg senkit a jobb és bal hangszórókat eggyel feljebb is tudom tenni csak párszor már lelöktem és azért került lejjebb.

A hátsó hangszórók meg így vannak ahogy (jelenleg) kivéve amikor ki van nyitva az ágy.

[ Szerkesztve ]

(#33020) Nemir Ombe válasza zsoika (#33016) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Tényleg nem tudom milyen volt/lett a hang, de az általánosságban "egységesnek" és "ütősnek" (stb) nevezett mélyek és a "szép" és "erőteljesnek" hívott magasak a leggyakrabban v.milyen torzítás/gerjedés eredményei .... az utóbbiak minél alacsonyabbak, annál kevésbé lesz erőteljes a mély és éles a magas, viszont mindegyikben több lesz a részlet és az apró, egymáshoz közeli hangok is elkülönülnek.... szóval a jobban/rosszabbul szól "meghatározás" eleggé relatív .... ;)

ui: milyen passzív ládája volt Lacinak.... :F

BBéci:
De nem véletlen ám, általában az a 180 cm pont "6 láb" és azért annyi, mert az autók többségén is 4 kerék van .... :DDD ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#33021) fehér_ember válasza zsoika (#33005) üzenetére


fehér_ember
addikt

"a táp résznek van egy kb 9x9-es kicsi panelja és azt kivettem."
Biztos tök feleslegesen volt benne (semmi más szerepe nincs); miért nem szedtél ki még néhányat?
Remélem az autószerelésnél azért nem így működtek a dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#33022) fehér_ember válasza zsoika (#33005) üzenetére


fehér_ember
addikt

Legalább annyiban nyugtass meg minket ;) hogy ugye nem "szabó mértékegység" az a 9?

(#33023) Norbi 72 válasza Csabi1984 (#33019) üzenetére


Norbi 72
veterán

:Y

Minimum feljebb,és vagy egy fél/egy métert szét kellene rakni a "frontokat".

Hozom a páleszt...

(#33024) zsoika válasza fehér_ember (#33021) üzenetére


zsoika
addikt

:DDD
Természetesen vissza is került az a panel...csak a könnyebb szerelhetőség kedvéért és csak annak idejéig volt kint.

Nemir: canton sub 85-re gondoltam és a passzív membránra.

[ Szerkesztve ]

(#33025) Csabi1984 válasza Norbi 72 (#33023) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszi :) Ha minden igaz jövőhónapban veszek hangszóró állványt aminek segítségével tudok majd játszani az elhelyezéssel :)

(#33026) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#33020) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

volt passzív ládán, csak akkor még sem Te, sem zsoika nem "ismert" ;]
még hozzá "roppant gondos LG építmény" volt ám :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#33027) guppy_83 válasza Dolphine (#32976) üzenetére


guppy_83
tag

Szia,

Nekem az előző setup egy HK AVR 360 és egy HK HKTS 60-as 5.1es szett volt a panellakásba összerakva.
Panasz nem volt rá, nagyon szépen szólt. A HKTS-nek korlátai vannak és nem annyira egységes mint egy teljesértékű nagy álló hangfalpár, de játékra pl szerintem tökéletes volt. A mozizás is jó volt vele de mint korábban írták mások; mindenkép hallgass meg egy más típusú rendszert is előtte. Természetesen érthető limit a pénztárca, de lehet tényleg jobban jársz előszőr 2 nagyobb esetleg használt állóval mint az általam csak "tejfölösdoboznak" hívott sugárzókkal...
Miután kicseréltem a HKTS-t egy JBL Studió 5-ös szériára az 5.1-et határozottan jobb hangot kaptam...

...olyan még sohasem volt hogy semmi sincs...

(#33028) jaszy76


jaszy76
aktív tag

Sziasztok, egy kis beszámoló:

Túl vagyok a régóta esedékes lakás festésen, és ennek apropóján picit átrendeztem a nappalit. Korábban szarul voltak elhelyezve a cuccok, ezért a "mozi" komponensek be voltak szorítva a helyiség egyik felébe.
Az új kiosztással kihasználom az egész területet, ami kb 18 m2. 5.1.2 van kiépítve, a hangfalak egységesen 2.5 méterre vannak a hallgatói pozíciótól. Közben mélyládát is cseréltem, a T12 ment, a 2070 jött.
A frontok hátulja 45 cm távolságra van a faltól (egymástól szintén 2.5 méterre, kissé beforgatva), a bi/dipol hátsók pedig kb 50-60 cm-re a fül fölött. A frontok helyzetét, valamint a hátsók magasságát sok-sok próbálgatással, meghallgatással határoztam meg. Az atmos felsők pedig az ajánlásoknak megfelelően kerültek elhelyezésre.
A vászon (ahogy korábban is) a TV felett lévő polcba van elhelyezve, valamint a projektor részére egy kis "ablak" lett kialakítva, így szinte észrevehetetlen, nem lóg bele a nappaliba.
A végeredmény a képeken látható. Mivel nappali, ezért ez a kialakítás sem mentes a kompromisszumoktól, de a korábbi elhelyezéshez képes mind hangban, mind látványban ég és föld a különbség.
Szóval, ez az én mozim... :)

(#33029) #72042496 válasza jaszy76 (#33028) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az egy dolog, hogy a moziban milyen kompromisszumok vannak, viszont ez nem moziszobának, hanem egy abszolút ízlésesen berendezett és élhető helyiségnek látszik, nekem nagyon tetszik! :R

A hátsó falon beltéri burkoló van. vagy tapétázott? Mindenesetre nagyot dob az összhatáson.

[ Szerkesztve ]

(#33030) jaszy76 válasza #72042496 (#33029) üzenetére


jaszy76
aktív tag

Köszönöm! :R
Beltéri burkoló, 15-35 mm közötti változó vastagsággal, teljesen egyenetlen felület
Porózus künnyűbeton az anyaga. Alig veri vissza a hangot és a fényt. A projektor képén óriásit dobott.
260 kg kő, a saját két kezemmel raktam fel. :)

(#33031) zsoika válasza Dolphine (#32976) üzenetére


zsoika
addikt

Én Onkyo-val használtam 16-ost (tx-nr 515)és 60-ast (tx-nr 535) is.
Szerintem Onkyo-val jó párost alkotnak, hiszen a HK minőségi zenére amúg sem alkalmas (nem mp3 és youtube ra gondoltam ), így nem számít az Onkyo harsány hangkaraktere......ellemben jó mozit csinál. Arra figyelj hogy érdemes min belépő kategóriás AVR-t venni a 16-hoz és alsó/közepet a 60-hoz, mert nem túl érzékenyek a hangszórói.
A 60-as ugyanaz mint a 65, csak annak vez.nélküli is a mélyládája, de azt is kábellel ajánlott bekötni.
Szerintem egy szett 60,65-el jobban jársz ha találsz jó állapotú használtat 100eFt körül (teljesen más a hangszórókészlete )
,de én 220eFt-ot nem adnék egy újért az "igazi" hm szettekhez képest hátrányban van.

[ Szerkesztve ]

(#33032) #72042496 válasza jaszy76 (#33030) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi a választ, és sok örömet hozzá, bőven volt vele akkor munkád is! :)

(#33033) jaszy76 válasza #72042496 (#33032) üzenetére


jaszy76
aktív tag

Nem unatkoztam. :)
Vésés, csövezés, gipszkarton fal építése, villanyszerelés stb.
Egyedül a festést végezte külsős.

Ez volt a régi, beszorítva a sarokba. Rémálom... :)

[ Szerkesztve ]

(#33034) Dolphine válasza zsoika (#33031) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm és Neked is guppy_83!

Az igazság az, hogy erősítő + 5.1 párost szeretném 300e forintból megoldani, ha lehetséges. Max. 350, de az már nagyon maximum. :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#33035) Beni2360


Beni2360
félisten

Na mit kaptam éppen levélben.? :C
A küldemény(eke)t futárunk a mai napon 13:36-14:36 óra között szállítja ki. :C
DENON AVR-X 2400H SCHWARZ
Fájó szívvel de megválok a ONKYO TX-NR545 alig hasznát vasamtól. :U
Lesz ma meló ebben a melegben, még jó hogy van klíma. :C
LACUS: meg lesz de még a kibontás is videózva lesz az esetleges hibák végett mivel újracsomagolt, de azt írták 100%-s.
Most olvasom a régi vasam tulajdonságait, még a rádiót meg a BT sem üzemeltem be meg a többi nyalánkságot sem. :U

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#33036) Lacielvtárs válasza Beni2360 (#33035) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

akkor most gratulálok a szerzeményhez :R
Tessék fotókkal dokumentálni a történést Uram, ne csak mindig én fotózzak ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#33037) zsoika válasza jaszy76 (#33028) üzenetére


zsoika
addikt

Szép és jó lett...gratula.

Beni2360: Várjuk a fejleményeket. Ha megkaptad jelentkezz !

[ Szerkesztve ]

(#33038) Beni2360 válasza Csabi1984 (#33025) üzenetére


Beni2360
félisten

Milyen állványokat szeretnél azoknak a frontoknak?
---------------
zsoika - meg lesz már Lacus is írta. De valószínű, hogy csak holnap De-t szerelem mert Du foci van.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#33039) sixpak válasza jaszy76 (#33028) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nagyon tetszik, szép munka. :K

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#33040) zsoika válasza Beni2360 (#33038) üzenetére


zsoika
addikt

:Y Kit érdekel a foci amikor új AVR jön a házhoz?! :F

(#33041) Vhiktor válasza jaszy76 (#33033) üzenetére


Vhiktor
veterán

Milyen márkájú hangfalak. Egyébként döbbenetesen jó lett a szoba :C

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#33042) jaszy76 válasza Vhiktor (#33041) üzenetére


jaszy76
aktív tag

Quadral argentum 570 szett, bi/dipole háttérrel. Cserélve lesz később chromium 8-ra.

(#33043) Norbi 72 válasza jaszy76 (#33028) üzenetére


Norbi 72
veterán

Jól néz ki grat! :K

Ismerős az a fotel.. :)

(#33044) jaszy76 válasza Norbi 72 (#33043) üzenetére


jaszy76
aktív tag

Köszi Norbi!
Akciós volt. :) Neked bevált, használod? Rezegtetni jó.

[ Szerkesztve ]

(#33045) Ance válasza jaszy76 (#33028) üzenetére


Ance
őstag

Nagyon szép lett! Gratulálok!

(#33046) jaszy76 válasza Ance (#33045) üzenetére


jaszy76
aktív tag

Köszi!
Egyébként a nappali ilyen formára történő átrendezésének elindítója a házimozi volt. Ha ez nem lenne, akkor maradt volna minden a régiben, csak festés lett volna. Szóval a szórakozásomnak köszönhető, hogy ötletelt az ember a praktikusabb elhelyezésért és berendezésért. :)

(#33047) Beni2360 válasza zsoika (#33040) üzenetére


Beni2360
félisten

Tudom tavaly is ezt mondtam és végül mégis összeraktam. :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#33048) hm15 válasza jaszy76 (#33046) üzenetére


hm15
senior tag

Ügyes vagy szép lett, jó hangulatú tér és egységes kis rendszer.

(#33049) #98221312 válasza jaszy76 (#33028) üzenetére


#98221312
törölt tag

Nagyon szép a szobád...:) Igazán ízléses... :) :R

Valamelyik nap, vettem ilyen tojástartós szivacsot... :D
A frontok mögött jókora csupasz falfelület volt.
Hangban annyit érzek egyenlőre, hogy a nagyobb hangerő közel sem olyan zavaró mint elötte, viszont nagy meglepetésemre (lehet hülye vagyok), de sokkal kellemesebb nézni a tv-t, ha nem a sárga fal, hanem ezek a sötét szivacsok vannak mögötte... :)

Kicsit felüről fényképeztem, hogy benne legyen a képbe minden... :)

(#33050) Beni2360 válasza #98221312 (#33049) üzenetére


Beni2360
félisten

Jól néz ki ez is de énnekem van egy gyenge hátsó világításom a TV mögött. Este a sötétben pihenteti a szemet.
Kérdésem mennyire elfogadott, hogy a frontok első lábai (tüskéi) szőnyegen a hátsó a parkettán vannak?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.