Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72501) tothjani81 válasza ctrlaltdel13 (#72491) üzenetére


tothjani81
senior tag

Kicsit moddoltam a beállításokat. Páran írták vegyem fentebb a subot. Hát a baj ott volt hogy a frontok center és háttér volt túlvezérelve. Pár filmmel teszteltem és most olyan amilyet szerettem volna. Viszonylag halkan is megvan a mély normál mozihangon meg az asszony felugrik a fotelból. Röviden totál vacakul volt belőve pedig a bemérő segítsétét használtam anno. Na most eltértem attól és így nagyon jó. Persze külön zene és külön mozi beállítás kelett de most eszembe sem jut a kis polk cseréje. Az erősítő hangját nagyon szeretem( SC-LX71) és a heco dobozok számomra maxximálisan megfelelnek. Köszi mindenkinek aki segített

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#72502) fecke78 válasza bisiz (#72495) üzenetére


fecke78
senior tag

pedig amit választottál ahhoz pont jó lesz az általad választott Jamo , nincs azzal semmi gond

(#72503) b. válasza fecke78 (#72502) üzenetére


b.
félisten

használtad már? Mert én az eggyel nagyobbat hallgattam meg. Szerintem meg ennyiért vétek megvenni egy 50 wattos erősítővel rendelkező kistérfogatu mélyládát. szerintem kalap szar, és akkor enyhén fogalmazok. Csak akkor vegye meg ha nincs helye másiknak, amúgy pénzkidobás.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#72504) ldn218 válasza b. (#72500) üzenetére


ldn218
tag

Szerinted mi a különbség az r12sw és az r120sw között?

(#72505) bisiz válasza fecke78 (#72502) üzenetére


bisiz
tag

Az a durva, hogy árukeresőben mindegyikről olvasni sok jót, bár az adatok alapján a klipsch jobb kell legyen, viszont az árazása se egszerű.

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#72506) fecke78 válasza b. (#72503) üzenetére


fecke78
senior tag

megveszi boltból 80e ért kiprobálja ha kevés akkor visszaküldi , és feljebb próbálkozik .
Te általad linkelt drágábbakkal , mit csinál ha nem jőn be neki ?
Mert ott nincs elállás ?!

(#72507) fecke78 válasza bisiz (#72505) üzenetére


fecke78
senior tag

JAMO C 910 ez pl tiszteséges darab de ez már 150e

(#72508) b. válasza ldn218 (#72504) üzenetére


b.
félisten

a 120SW -nél már más a csavarozás és a rögzítés. . A 12 SW hajlamos a zörgésre a 120 SW nem. ha a kettő között kell választani akkor a 120 at érdemes venni ha nincs nagy árkülönbség.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#72509) bisiz válasza fecke78 (#72507) üzenetére


bisiz
tag

Jelenleg logitech z906 van. Ez a viszonyítási alap. Nem tudom ezek milyenek. Ez lesz az első ilyen szettem. Párszor láttam már, hogy valaki a régi logitech z5500 után csalódott az új rendszerben, bár ez inkább a soundbaros topikban volt jellemző :D

[ Szerkesztve ]

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#72510) b. válasza fecke78 (#72506) üzenetére


b.
félisten

nem az a fő szempont hogy vissza tudja küldeni hanem hogy a pénzéért a lehető legjobb minőséget kapja.. Azért drágább mert jobb.
Milyen viszonyítási alapja lenne megmondani arról a mélynyomóról hogy jó vagy rossz, ha még nem halott értelmes mélyládát ami nem annyire érzéketlen és csutka mint ez a jamo és finom hangokat is tud vissza adni? nem az a fő szerepe egy ládának hogy puffogjon hanem hogy értelmesen vissza adja a mélytartományt minden módban és alacsony hangerőn is akár.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#72511) ldn218 válasza b. (#72508) üzenetére


ldn218
tag

Ezt a zörgést kifejtenéd bővebben mire is gondolsz pontosan.

(#72512) fecke78 válasza b. (#72510) üzenetére


fecke78
senior tag

értem mit írsz , lehet igazad is van , de a használtnál nix ugribugri ha mégsem jó vagy elég a hang . és a pénzügyi keret az korlátokat szab

(#72513) b. válasza ldn218 (#72511) üzenetére


b.
félisten

Erre [link] a 112 -115 volt főleg érintett benne( ez az enyém [link] ) és néhány 10 és 12 is. Persze nem valószínű hogy első generációs példányt fog ki, ha jó áron hozzáfér teljesen jó lehet. inkább vennék SW10 et vagy 12 öt használtan, mint azt a jamo-t, de ez csak az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#72514) ldn218 válasza b. (#72513) üzenetére


ldn218
tag

A kicsiknek tud port zaja lenni szerintem azzal kevered a zörgést. Nem hangszóró rögzítési probléma mint ahogy gondolod és írod. A nagyoknak nincs port zaja. A 12sw meg a 120sw tök ugyanaz csak más a kabát. A videón amit linkeltél minden is zörög abban a zsufiban de nem gondolnám hogy a láda akarna szétpotyogni. Nekem 12 sw van és úgy van beállítva hogy nincs port zaj pedig én aztán szeretem szét lövetni a házat.

[ Szerkesztve ]

(#72515) b. válasza ldn218 (#72514) üzenetére


b.
félisten

Nem a hangszóró rögzítése miatt zörög ,nem ezt írtam ha jól látom, hanem hogy ez a különbség és a méret tér el kissé és más a hangképe.
Jobbnak írják a hangképét a 120-nak mindenhol. [link] [link]
Itt már kiveséztük ezt régebben, egy tervezési hiba miatt zörögnek, egy pár forintos ellenállás van alul méretezve [link] .
Cserélik az egész modult a szervízben, ha garanciában visszaküldöd.
Ez lett az enyémmel is aztán végül.
Az újabbakat már megfelelően úgy hozzák ki gyárilag, nincs velük probléma.
Nem mindegyik példány érintett ebben a régiek közül sem, főleg ha újabb, akkor biztos, hogy nem.
A kisebb 10 és a 12 pedig nagyon kis százalékban érintett, de előfordulhat. Itt olvashatsz róla: [link]
Az a házam, nem sufniban lakom. nem zörög itt semmi. ..Ego off.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#72516) ldn218 válasza b. (#72515) üzenetére


ldn218
tag

Nem tudom kihámozni amit írsz inkább feladom. Zsufit írtam mint zsúfoltság de ha bántó akkor bocs.

(#72517) b. válasza ldn218 (#72516) üzenetére


b.
félisten

. Ok ,számomra a zsufi értelmetlen szó, de így már értem. :DDD Nincs zsúfoltság, azért zörgött, mert hibás volt. Amúgy nagyon szeretem őket,a tied is biztos jó. :K

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#72518) zolee3000


zolee3000
tag

Üdv,
Szeretnék egy vezetéknélküli fejhallgatót beszerezni az éjszakai filmezésekhez. Denon AVR-X2700H erősítőm van, de nem ehhez csatlakoztatnám, hanem vennék valami combosabb erősítőt és DAC-ot. Egyelőre csak a médialejátszó (Zidoo Z1000 Pro) van meg, minden további szükséges eszközt még hiányzik. Erősítőből a TOPPING A30Pro-t néztem ki. Ehhez kellene még egy DAC és egy BT transmitter. Van olyan eszköz, ami ezt így egyben tudja? Ha nincs, vagy kevésbé ajánlott, akkor DAC-ból a Topping D30Pro-ra gondoltam.
Tudnátok ajánlani egy BT transmitter-t? Konkrét modell lenne a legjobb, de az is hasznos lenne, ha adnátok pár tippet, mrre induljak, milyen paraméterekre figyeljek a választásnál, hogy ne nyúljak mellé. Ilyenekre gondolok, hogy mi számít "jó" késleltetés-értéknek vagy mely BT kodekek támogatása szükséges (SBC/AAC/LDAC/aptX/aptX-LL/aptX-HD/aptX Adaptive)?

És még egy noob kérdés a végére: Egy ilyen BT eszközt RCA-val kell az erősítőre kötni, ugye? :B

(#72519) BIGi75 válasza zolee3000 (#72518) üzenetére


BIGi75
senior tag

Itt a topikja: [link]
Egyébként a Topping DX3PRO+-ban minden benne van amit keresel.
Filmez nekem bejött a sony WH-1000XM3 (már csak 4-est lehet kapni, de gondolom nem rosszabb :) ), és akkor a DAC/AMP is meg van spórolva, de te tudod meddig szeretnél nyújtózkodni...

(#72520) Technoman


Technoman
őstag

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy kezd besz@rni az ezeréves Yamaha házimozi erősítőm. Gondolkozom egy olcsóbb Soundbar eszközbe (JBL SB170) Itt nagyon jókat írtak róla, de azért érdekelne független vélemény is.
Mivel sosem volt alkalmam ilyen eszközöket normál, otthoni környezetben hallgatni, így kérdezném, hogy:
- mennyire jön ezekkel át egy film térélménye (normál berendezett 20-25m2-es szobába lenne használva) ?
- zene (elektronikus lenne a stílus és főleg Flac) hogy szól?
Thx

(#72521) VoidXs válasza Technoman (#72520) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az az oldal lenne az utolsó, amit olvasnék, ha értelmes "teszteket" szeretnék nézni, de ebben most kivételesen van ráció, mert a JBL soundbarok elég jók. A soundbarok virtuális surroundot tudnak, ami lényegében annyit jelent, hogy egy helyen, vele szemben ülve baromi jó lesz a tere, de ha nem a tökéletes helyről nézed, akkor olyan, mintha a TV szólna, csak szebb minőségben. Zenével az a baj, hogy a JBL-ek mind multiband kompresszorosok, ami annyit jelent, hogy minél feljebb tekered a hangerőt, annál jobban szét fog esni a hangkép, de közepes hangerőn ez nem probléma.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72522) zolee3000 válasza BIGi75 (#72519) üzenetére


zolee3000
tag

A fejhallgató ajánlást köszönöm (itt is). A lineklt topikot már megjártam - ott meg is írtam, hogy bár egyszerűbb és költséghatékonyabb lenne egy ilyen kombó eszköz, nekem az erősítő-teljesítmény a legfontosabb, és ebből a szempontból valami komolyabbra lenne szükségem, mint amit a DX3Pro+ tud. (Sajnos én nagyothallóként nem átlagos felhasználónak számítok.) Ezért inkább rászánom a pénzt a külön-külön eszközökre.

Szóval ennek fényében érdeklődnék, főleg attól, aki hasonlóan dedikált eszközöket használ, hogy van-e valami ajánlott Bluetooth transzmitter-ből, vagy hogy melyek a fontosabb paraméterek, amikre figyeljek a választásnál.

[ Szerkesztve ]

(#72523) BIGi75 válasza zolee3000 (#72522) üzenetére


BIGi75
senior tag

Ja, tényleg.., bocs.

(#72524) Gino20 válasza bisiz (#72490) üzenetére


Gino20
őstag

Grat a szetthez ;) , tényleg jó akció volt.
SUB-al kapcsolatban, engem anno abszolút lebeszéltek még erről a JAMO-ról is [link] . Csak egy kis saját tapasztalás: Végül Monitor Audio Monitor 5.1 szettet vásároltam és az 5.0 rendben volt, de az akkor talán 120-140e Ft-os Monitor MRW-10 egy csalódás volt. Nekem a teljesítmény is kevés volt, de fő problémám az volt, hogy borzasztó lassú - terjengős volt (és még a határait is elértem). Ezt váltottam Dali-E12F-re, ami egy csoda volt számomra. Azt nem mondom, hogy ér annyit, mint amennyiért most újonnan árulják, de 150 környékén használtan szerintem jó vétel....

(#72525) zolee3000 válasza BIGi75 (#72523) üzenetére


zolee3000
tag

Ugyan, köszi az ajánlást. Közben am. kiokosítottak ott, mert sok badarság kavargott a fejemben. Annyi volt biztos, hogy kelleni fog egy külső DAC és Amp az AVR helyett a vezetékes fejhallgatóhoz, és úgy voltam vele, hogy majd a vezetéknélküli fejest is ebbe a láncba kell majd beillesztenem, pedig az direktben fogadja a digitális jelet és saját átalakító/erősítő eszköze van beépítve.
Szóval eleve tévesen is tettem fel a kérdést korábban. :B

(#72526) bisiz válasza Gino20 (#72524) üzenetére


bisiz
tag

Köszi! :) sajnos most ilyen dali nincs eladó használtan és valamit keresnem kellene, ha már pár nap múlva megjon a szett.
Lehet, hogy klipsch lesz így akkor belőle.

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#72527) Gino20 válasza bisiz (#72526) üzenetére


Gino20
őstag

[link] Ez a hirdetés már nem aktuális? Amúgy félreértés ne essék, nem akarlak Én rábeszélni a Dali-ra :) csak szimplán nekem az MRW10 után nagy csoda volt. Cserélve is csak azért lett, mert jött egy "kihagyhatatlan" lehetőség :)

(#72528) bisiz válasza Gino20 (#72527) üzenetére


bisiz
tag

Ezt észre se vettem :)
Jofogason valahogy nehezen találom a dolgokat.
Holnap rakerdezek. Új árához képest ez ajándék. Nagyon felment az ára ennek is.

[ Szerkesztve ]

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#72529) Technoman válasza VoidXs (#72521) üzenetére


Technoman
őstag

Köszi a gyors választ.
Ha jól értelek, akkor megfelelő pozícióból, egy ilyen eszköznél, kijönne a térhangzás?

[ Szerkesztve ]

(#72530) VoidXs válasza Technoman (#72529) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Igen, de úgy van tervezve, hogy tökéletesen szemben kell ülnöd vele, hogy ilyen álljon elő.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72531) b. válasza bisiz (#72528) üzenetére


b.
félisten

pedig én is ezt linkeltem be neked itt középen. [link] :D
Nekem E9F volt , [link] ennek a kistesója ,jó kis doboz. :K

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#72532) zioncsabi


zioncsabi
tag

Hello!

Szerintem rossz helyre irok, de nem talaltam kozelebbi topikot. Ha netan valakit zavar a hsz-em es tudja melyik topikba kellene lennem, szoljon.
Ha minden oke, akkor itt van egy valaszra varo kerdes…

A Marantz -JM Lab 5.1 kombomat le akarom cserelni egy sztereo aktiv hangfalparra (kisgyermek baratabb ez az osszeallitas raadasul mar nagyon regota nem hallottam jo terhatasu filmet). A ket kinezett dolog a Klipsch R-41PM es a Kanto YU6. Klipsch R-51PM et nem latom honnan tudnek szerezni, de regebben az volt az, amire porcosodott.

Nem azt mondom, hogy allandoan szomszedkergetoen akarom rotyogtatni a filmeket/jatekokat/drum`n bass-t/akarmit, de orulnek, ha lenne eleg tartalek benne, hogy egy kicsit hangosabban szoljon, de ne erjen el a teljesitmenye limitjere. 18-20 m2-es a nappali, a peco egy panelben van.

Ha van valakinek akarmelyik hangfal melletti vagy elleni erve, legyen szives ossza meg velem. Ha esetleg ezek helyett valami mast tudtok javasolni HASONLO arkategoriaban (szoval a KEF-ek kilove) , azt is szivesen veszem.

Elore is koszi :))

(#72533) VoidXs válasza zioncsabi (#72532) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nagyon jó a Klipsch, de egy dupla JBL LSR305-tel sokkal jobban jársz, abban több tartalék is van, mint a legtöbb itteni házimoziban, a hangminőségről nem is beszélve.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72534) zioncsabi válasza VoidXs (#72533) üzenetére


zioncsabi
tag

Kosz a tippet, de igazabol a bementek miatt lottem ki a studiomonitorokat. Elszor egy KRK Rookit 5-ot akartam, de nem talatam meg, hogy hogyan lehetne csatlakoztatni a dolgaimat normalisan.

Van egy TV-m, amin csak optikai kimenet van.
Egy Ps 5, amin csak HDMI.
Meg egy Mac Mini, amin csak egy sztereo jack.
Bluetooth csak a Ps-en es a Mac-en van, a TV-n azt is kihagytak.

Ezeket meg valahogy ossze tudom fesulni azokra (némi minosegromlassal), amiket irtam, de a JBL-re ezt sokkal nehezkesebb lenne. De ha van erre is megoldasod, akkor azt is mondd el legyszi.

(Amugy kurta jo az avatarod 👊)

(#72535) bisiz válasza b. (#72531) üzenetére


bisiz
tag

Igazad van! :D Nekem ott csak a klipsch maradt meg abból, pedig ez a Dali ígéretes nagyon.

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#72536) VoidXs válasza zioncsabi (#72534) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ebben az esetben én a Klipsch-re szavazok.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72537) krx21


krx21
nagyúr

A Klipsch-ekre mennyire igaz, hogy általánosságban megtolják a magasat és a mélyet? Így szerezve népszerűséget magának…

(#72538) VoidXs válasza krx21 (#72537) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A sima R szériára igaz volt (2-3 dB-vel), azóta már nem probléma.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72539) I'am Dony válasza krx21 (#72537) üzenetére


I'am Dony
őstag

Szerintem az összes Klipsch "V" karakter.

(#72540) VoidXs válasza I'am Dony (#72539) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az újak magaskiemelők, azért tűnhetnek annak egy sub mellett.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72541) BBéci válasza I'am Dony (#72539) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem is, pont ezért nem szeretem a hangjukat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72542) krx21 válasza I'am Dony (#72539) üzenetére


krx21
nagyúr

Akkor viszont kiváló választás, minden kezdőnek…
Mert mindenkinek tetszetős a hangzása, majd feljebb lépve, szinte minden majd jobban fog szólni… ;]
Vagy rosszul gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#72543) zioncsabi válasza VoidXs (#72536) üzenetére


zioncsabi
tag

Kosz a tippet 👍

(#72544) VoidXs válasza krx21 (#72542) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A V karakter azért szokott népszerű lenni, mert rossz akusztikai környezetben a középtartomány okozza a legnagyobb problémákat, amiket egyszerűen elnyom az ilyen hangszóró. Mindez azonban felesleges manapság, hiszen a legbelépőbb erősítőkben is van szobakorrekciós EQ, ami ezekből a problémákból rengeteget megold, és utána a hangszórók gyári karakteréből nagyon kevés marad, PC-vel konkrétan semmi. Én ezért szeretem még a régi rossz Klipsch-eket is, mert lehet, hogy gyárilag hallgathatatlanok, de a hatalmas érzékenység és minimális torzítás miatt annyi lehetőség van bennük, amit még dupla áron sem ad szinte senki.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72545) Khaosz55 válasza krx21 (#72542) üzenetére


Khaosz55
addikt

El kell menni és meghallgatni csomó hangsugárzót. Ez az egyedüli mód rá, hogy megtaláld a megfelelőt, ami neked tetszik. Valóban elsőre a magas kiemelésű hangsugárzók wow, de hosszú távon, vagy pár hónap vagy év elteltével lehet zavaró.
Sok bemutatóteremben van, ahol rengeg hangsugárzót meg lehet hallgatni. Szóval nem lehetetlen. Én kb 15 féle dobozt hallgattam meg 3 helyen mire döntöttem.
Teszteket is olvastam, de nem tartom célszerűnek a teszt alapján választani, a tesztek legtöbb esetekben szuper jókat írnak a dobozokról. Én még rossz teszttel nem nagyon találkoztam.
Amúgy is olyan szubjektív kinek mi tetszik. Nekem pl a Heco celan revolution 9 volt a nagy kiszemeltem, de nagy csalódás volt számomra a hangja, viszont lehet másnak telitalálat.

(#72546) I'am Dony válasza krx21 (#72542) üzenetére


I'am Dony
őstag

Inkább ízlés kérdésnek gondolom, minthogy minden más jobban fog szólni. Mozira pl. kiváló választás, ha nem a legalsó polcról való tipusait nézzük. Másrészt viszont feljebb lépve előkerülnek a részletek, az egyensúly és inkább a termeszeteshez közeli "megvilágítás".
Nekem túlságosan nyomulós a karaktere, zenére pedig hosszabb távon kimondottan fárasztó a stilusa.

[ Szerkesztve ]

(#72547) Khaosz55 válasza I'am Dony (#72546) üzenetére


Khaosz55
addikt

Magamon azt vettem észre, hogy a korral is változik ez. 20 éve csak Klipschet, vagy PA-t tudtam volna elfogadni, most máshogy látom.

(#72548) I'am Dony válasza Khaosz55 (#72545) üzenetére


I'am Dony
őstag

Így van ahogy írod... nekem is nagy vágyam volt a Focal Aria 926/936 doboza, aztán hatalmas csalódás lett, pedig minden tesztben agyon dicsérték. Pár hét után mentek is, mert a régi C8VW nyomába sem jöhetett.

(#72549) VoidXs válasza Khaosz55 (#72545) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Jó látod a dolgokat. Én azt szoktam javasolni, hogy hallgatózzanak rengeteget, majd ezt öntsék számokba, és jó, objektív tesztekkel (tehát nem ilyen AVO-s szófosásokkal) keressenek hasonlókat, ezeket mérésekkel nagyon könnyű megtalálni. Sőt, miután megvan a kedvenc karakter, az EQ-val másik hangszóróra is átültethető. Ha az ízlés idővel változik (nálam is ez volt, flaten kezdtem, majd X-Curve, most Room Curve), akkor meg vásárlás nélkül hozzá lehet igazítani.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72550) Zsömica


Zsömica
aktív tag

Pedig mozizni épp a felsorolt pozitív és negatív tulajdonságaikat figyelembe véve - egy Klipsch rendszer az egyik legjobb választás - sok kezdő ha innen indulna, jónéhány fölös bevásárlástól vagy csereberétől kímélhetné meg magát..! :K

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.