Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74001) charlyl válasza Melorin (#73999) üzenetére


charlyl
csendes tag

Itt nézz körbe:
Alza
az EMAGn-ál is található:
Ugreen
de a Kábelvilágnál is akad.
Microconnect
Unitek
vagy Smartdiszkontban:
Baseus

(#74002) VoidXs válasza Phülöp (#73997) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Merész a hittérítés szót dobálni abból a csapatból, ami a tudomány és érvelés helyett nyersen hitre támaszkodik. Kaptatok kábelezős és általános hitgyüli topikot is, miért haltak ki? Nem az a hittérítés, hogy újra és újra minden logikával szembeni állításokat teszel reflektorfénybe, miközben magyarázatot sosem hallunk rá? Az én stílusom csak egy görbe tükör annak, hogy az érvek hiányában minden ilyen vitában le kell alacsonyodni a "hangosabbnak van igaza" szintre, mert kábelest logikusan érvelni még életemben nem hallottam, csak hasonló módon.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#74003) zozy84


zozy84
senior tag

Sziasztok,

Éppen takarítok és feltűnt, hogy az erősítő nem azt írja ki, hogy Spotify és a TV-n sem az aktuális szám borítja van hanem ezek. Pár percet nyomkodtam, hogy mi lehet a “baj” de nem jöttem rá. Mit kell vissza állítanom?
(Nem, nem kell a kábel rengeteget nézni és a kupit 😁)

(#74004) hcs57 válasza VoidXs (#74002) üzenetére


hcs57
őstag

Van egy hasonlatom erre a kábeles dologra:
A kávé, vagy a bor egy adott csészéből, pohárból ízlik. Más pohárból kinálva más ízt gondolunk, pedig ugyanaz a kávét, bort izleljük.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#74005) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Nem védem Voidxs-ot,mert nem kell, de...
A fac...-es csoprtba egyszer álltam bele ilyen vitába,(ott a kábelhívők a guruk) minden posztom,válaszom törölve lett, ebbe a kib@szott nagy demokráciába.

Igazi segítséget eddig csak itt kaptam, ott nem.
Én inkább ezt a közösségi szemléletet adom,mint azt.
Aki azzal azonosul, hajrá, amoda.
Nekem meg a tököm kivan attól,hogy a kábel és vudu hívők siránkoznak,majd megbotránkoznak,ha szét van szedve az elméletük.

Inkább ezt olvasom sokadjára, mint hogy a faszméregetést, és a kabelektől milyen javulás lett az agyába valakinek,persze sokuknál több év után,földöntúli audiomemóriával.
Peace.

(#74006) Quetz válasza ctrlaltdel13 (#74005) üzenetére


Quetz
őstag

Ennek az az oka, hogy itthon a többség szerény költségvetésből próbálja a legjobb hangot megtalálni. Amikor realizálja, hogy tíz vagy százezreket dobott ki az ablakon feleslegesen, nem tud másképp megbirkózni a helyzettel, mint tagadásba menekül. Ez az agyunk természetes védekezési mechanizmusa.

(#74007) Istvan2020 válasza VoidXs (#74002) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

Én a helyedben elengedném, mert okos enged!!!
Ha abban a hitben akarnak lenni, hogy a drágább szuperebb, akkor legyen nekik igazuk.
Az agyal az ember azt hitet el ami akar!!! Ha jobbnak akarja hallani akkor az lesz, ha rosszabbnak akkor meg az.

(#74008) Quetz válasza TuTa86 (#73994) üzenetére


Quetz
őstag

A 100%-os találati arányt vegyük barokkos túlzásnak. Ezt a grafikont a Harman intézet publikálta, a tesztelői csoportok teljesítményéről:
Audio Musings by Sean Olive: How to Listen: A Course on How to Critically  Evaluate the Quality of Recorded and Reproduced Sound

Ez pedig a mérési eredmény, nem realisztikus, hogy mért különbséget meg is halljuk:

Fentiek alapján valószínű, hogy a tesztelési metodika hibás volt és/vagy a feleséged jobban ismer téged, mint gondoltad :)

(#74009) Phülöp válasza Quetz (#74008) üzenetére


Phülöp
addikt

igazából mindegy, hogy milyen indokkal, de legyen az az alapállás, hogy Tuta86 nem mond igazat
értem

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#74010) embe


embe
nagyúr

Az egész (ismételt) kábelharc abból indult, hogy megkérdeztem:
NorStone Arran sub kábellel van valakinek tapasztalata? Mert meghalt az eddig hibátlanul üzemelő, nagy vitákat generáló Audioquest sub kábelem.

powerup2 válaszolt.

Bbéci is
Béci válaszára írtam, idéztem, egy korábbi bejegyzésem. Amit itt írtam, azt most is tartom:

"Egy 9-10eFt.-os kábelről kérdez a kolléga. :U
Azért már itt is erőltetni hogy "túlárazott" dolgot - egy 2m.-es szerelt kábelnél. ? . :F
Azért szerintem már ez a másik véglet. Ok, hogy nem kell millás kábel, de egy 10eFt.-os subkábelt már nem kellene leszólni.
A sokszázezer - közel a millához rendszernél ez az összeg elenyésző. És megnyugszik az user lelke, hogy rendben van a rendszere.
Nem is tudom anno melyik kábelnél volt gond, mármint típussal, hogy sok vacakul bekötött kínai öntötte el a piacot, ami eszköz problémához vezetett ...
Mondom ezt úgy hogy van Audioquest kábelem, Kácsa kábelem, Ugreen kábelem, és no name kábelem."

Ezután megkaptam a topikgazdától, hogy át akarok verni újoncokat. Lehet a szövegértelmezésemmel van baj, de nem látom azt hogy hol is akarok átverni valakit.
Ez már az én szememben egy ámokfutás, amit a topikgazda művel. Elismerem a témában szaktudását, az enyémtől mindenesetre tuti hogy magasabb szintű, de ne kelljen már sunnyognom a véleményemmel, mert bizonyos területen eltér a jelenlegi fősodortól.
Ha valaki nem a 100 Ft.-os piros/fehér v. fekete kábelt akarja megvenni, le van hurrogva. Nem is lehet ezekről beszélni, megemlíteni.
Még egyet is értenék ha annak címezné, aki írogatna ide olyanokat, hogy ne azt az olcsó szart vedd meg, hanem ezt a márkát, mert jobb lesz a rendszered, és BIZONYÍTHATÓ lenne az hogy anyagi haszonszerzésből teszi.
Ez egy hobbi lenne, mármint a zenehallgatás, filmnézés - erről beszélgetünk. Beszélgetnénk.
De ehelyett itt csak egy igazság van, más nincs, vélemény nem lehet.
Leszarom a mérőműszereket, nem akarok bizonyítani semmit, egy véleményt - egy megérzést írok, írunk le maximum.
Ahogy hcs57 kolléga is írta, valóban nekem is megvan az a poharam amiből finomabb a kávé.

Most egy Arcam AVR390-es erősítővel ismerkedek. Eszerint az oldal szerint egy nagy szar, és több más erősítő is. Mindezt műszerekkel történt mérésekkel igazolja. A tesztelő különböző erősítőkön végez méréseket. Igazán nem tudtam még nagyon kipróbálni, csak próbálgatom ezt az erősítőt, de nem tűnik olyan vacaknak. Fórumokat, teszteket olvasva mások szerint sem. Pedig a műszerek nem csalnak - de azok szerint mégis szar.
De az a fránya fül/agy mégis jónak találja ezeknek az erősítőknek a többségét.
Ha olyan hangnemben menne ez az "ész osztogatás" hogy mások szemében tanácsadásnak, tapasztalat-ismeret megosztásnak tűnne, dicsérendő lenne.
De a hangnem nem az. Lásd fentebb: megkaptam a felszólítást hogy ne akarjak újoncokat átverni "tudatos károkozással"!! MI VAN ????? Elgurult a gyógyszer??????

Soha nem akartam itt senkit átverni, leírtam max a véleményemet - ja ez egy fórum.

De javaslom egy másik topikot nyitni "Mi az igazság a kábelmaffiával kapcsolatban" - vagy valami hasonlót.
Megjegyzem azt sem találom helyénvalónak, hogy a "házimozi belépőszinten" topikban lassan milliós tételekről beszélünk, mit amit érdemes megvenni.

Na ezt elmondtam, kibeszéltem magamból.

További békés karácsonyt mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#74011) Melorin válasza charlyl (#74001) üzenetére


Melorin
addikt

Köszönöm!

(#74012) -KP-


-KP-
addikt

A Dreamcinema 80 milliós szobájában kácsa kco230-as kábelt használnak. Ha oda elég, akkor az itt levő többségnek is valószínűleg elég kellene legyen, nemde? Vagy szerintetek ha a 20milliós hangrendszernek elég ez, akkor belépő szintű avr-nek meg hangsugárzó szettnek jobb kell?

[ Szerkesztve ]

(#74013) Dorian válasza hcs57 (#74004) üzenetére


Dorian
félisten

Az ízérzékelés majdnem fele a szaglás. Az illatokat pedig teljesen máshogy érzed különböző poharakból.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#74014) Quetz válasza embe (#74010) üzenetére


Quetz
őstag

Igazat adok neked abban, hogy VoidXs túlságosan vehemensen kommunikálja a véleményét, még ha tartalmilag igaza is van. Én sem vettem 200ft/m kábelt, mert ránézésre nem éreztem megfelelő minőségűnek, inkább VDC-t választottam, mondván ha az jó az Abbey Roadnak, akkor nekem is megfelelő lesz.

(#74015) embe válasza -KP- (#74012) üzenetére


embe
nagyúr

Itt nem arról van szó. Nem követed a fórumot, Innen indult, most éppen, Norstone sub kábel.
És már ezek a pár ezerforintos kábelek is le vannak hurrogva, mert elég az ilyen is, minden más átverés:

Megfordítom a kérdést: Dreamcinema 80 milliós szobájába miért nem jó ez a fenti RCA kábel? Vagy ilyenekkel van installálva a rendszer?
Jelen állás szerint az a Kácsa hangfalkábel lehúzás, a kábel maffia terméke, túlárazott vacak. Nem az "igazán drága" kábelekről van már itt szó, hanem ezekről a pár ezres kábelekről.

Quetz: Erről beszélek én is.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#74016) I'am Dony válasza embe (#74010) üzenetére


I'am Dony
őstag

Teljes mértékben igazad van. Ez már nem más, mint megszállott, beteges ámokfutás, ami arra jó, hogy kiürüljön a topik. A fillér...szó piros-fehér cérnák fóruma, ahol a már elfogadható minőség ajánlása szentségtörés. Csak a kutyát nem érdekli már az őrült mantra, mert senki nem fog cérnát venni csak azért mert vki.... ezt fújja.

De van megoldás, hogy ne legyen egyszemélyes fórum...
Ne etessük.. az "az igazad van" :D a legjobb válaszunk.

Aztán aki idetéved majd eldönti, hogy a többi 10, 20 egybehangzó véleményre és ajánlásra bólint-e, hogy ne vegyen vegyen gagyit vagy a piros-fehérre.

[ Szerkesztve ]

(#74017) hcs57 válasza Dorian (#74013) üzenetére


hcs57
őstag

Abban igazad van, hogy mindkettőt az agy dolgozza fel, de a receptorok teljesen más helyen vannak.. így ne keverjük össze az ízt a szaglással.
Annyit érzékeltettem, hogy ugyanazt az ízt más pohárból nem szívesen fogadjuk el.
Az íz ugyanaz, a pohár és a mi tudatunk más... miután a szánkba kerül, ugyanaz az íz, aroma érződik.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#74018) liszi70 válasza Dorian (#74013) üzenetére


liszi70
nagyúr

Na, kell nekem sokszáz olvasatlan hsz után ismét benéznem. :D

"Az illatokat pedig teljesen máshogy érzed különböző poharakból."

Vitán felül áll, az illatokat és ízeket is másképp érzed, valamint ott a szem és az esztétika is, mint befolyásoló tényező. Ennek ellenére ordas baromság, hogy pl. a talpas, vékony falú, elegáns pohárban lévő bornak megváltozik a szerkezete attól, hogy abban a pohárban van. :D Ugyanaz a díjnyertes vagy ugyanaz a kannás bor lesz benne, csak a szubjektív érzeted változik meg. Ez lefordítható hangra/képre és egyes rendszer-összetevők vélt hatására. A probléma azzal szokott lenni, hogy azt terjesztik, más lesz tőle a HANG! Igen, más, pont annyira, amennyire megváltozik a bor anyagszerkezete a pohártól. :) Mindig ebből van a vita, nem abból, hogy mi ízlik borban, vagy mi ad jobb élményt kábelben. (Természetesen ezt nem neked írom, te ezzel tisztában vagy, csak a te mondatod adta az apropóját. :) )

(#74019) Istvan2020 válasza I'am Dony (#74016) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

🤣🤣🤣

(#74020) liszi70 válasza I'am Dony (#74016) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Ez már nem más, mint megszállott, beteges ámokfutás, ami arra jó, hogy kiürüljön a topik."

Ugyan már. Nem ürül egyik ilyen topik sem. Legalább annyi embert hoz, mint amennyit visz az új szemlélet. Ámokfutás mindig is volt, csak más irányból. Vannak túlzások most is, nem értek egyet én sem mindennel, de az igazi és legnagyobb ferdítések akkor történtek, amikor akadály nélkül tudott terjedni a dezinformáció, mindenféle racionális műszaki érv és objektív tesztelés nélkül, kizárólag az ön és topikáltató "ezt vélem hallani, tehát ez a megfellebbezhetetlen igazság" szellemében.

[ Szerkesztve ]

(#74021) hash99


hash99
senior tag

Én személy szerint már nagyon unom hogy 7-ből 5 nap ez a téma. Tudtommal van kábel topic nem lehetne ott folytatni ezt?

(#74022) BBéci válasza -KP- (#74012) üzenetére


BBéci
titán

Mit jelent az, hogy "oda elég"?
Azt biztosan nem jelenti, hogy másfajta, akár olcsóbb vagy ugyanannyiba kerülő kábelekkel nem lenne jobbn netán csak más, esetleg rosszabb a hangzás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#74023) liszi70 válasza BBéci (#74022) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Mit jelent az, hogy "oda elég"?"

Az nyilvánvalóan azt jelenti, hogy a drímszinema értő gárdája valószínűleg lóhalálában cserélte volna sokkal drágábbra azt a kábelt, ha lenne releváns különbség a kácsással szemben. Elemi érdekük, hogy a lehető legjobb hangzást hozzák ki, hiszen ebből élnek. Ennek ellenére mégsem tartották ezt fontosnak, pedig laikusokra tukmált drága kábeleken a haszonkulcsuk is több lenne.

(#74024) VoidXs válasza hash99 (#74021) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Hiába van, bármikor oda lettek küldve, hogy maguk közt idézzék a szellemeiket, visszajöttek még agresszívabban, hogy márpedig mennyire hallják, márpedig mennyire kell belépő rendszerbe is a drága kábel, márpedig mennyire visszamaarad, aki nem kábelezik. Hiába kérdezed, hogy miért, hiába mondod, hogy bárhol máshol jobb helyen van az a pénz, az a válasz, hogy "én hallom, te hülye vagy". Amikor ennyire képes a kábeles, akkor hogyan máshogy lehetne reagálni? Pontosan ugyanaz, mint kocsmatöltelékkel vitázni, ő semmiből nem ért, mert annyira elvakultan helyesnek hisz mindent, amit gondol, hogy nem számít a logika, csak ha te vagy a hangosabb és/vagy erősebb. Nem opció, hogy okos enged, mert ha szabadon randalíroznak, napi szinten százezres az okozott kár.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#74025) I'am Dony válasza liszi70 (#74020) üzenetére


I'am Dony
őstag

Sajnos igen. Többen beszélgetünk privát arról ami mostanság folyik itt és hányingere van már sok tagnak ettől az elvakult mániától. Nem kábelhívőkről van szó, hanem földönjáró emberekről, akik csak elfogadható ár-érték arányt keresnek. Egyre többen vannak, akik inkább privátban irkálnak. Sokan pedig inkább már nem kérdeznek, mert le vannak oltva.

(#74026) VoidXs válasza I'am Dony (#74025) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Igen, egyre többen privátban kérdeznek, mert nem bírják, hogy bármi a probléma, pár elvakult odacsapja neki, hogy a kábel még erre is jó. Lassan 500 olyan ember van, aki inkább privátban írt csak nekem, és hasonló számokra tippelnék a többi földönjárónál, aki nem adná a lelkét a kábelgyártóknak.

Sokadszorra ismétlem, hogy sosem volt baj ésszel szebb/jobb kábelt ajánlani a piros-fehérnél, amíg az volt az érv, hogy az mondjuk merevebb, könnyebb vele dolgozni, szebb, strapabíró. Ezt megkapod 1000-ért, és amikor ez alá be van állítva egy csaló gyártó 10k-s kábele, az érthető okokból probléma. Szintén probléma azt hazudni, hogy ettől a kábeltől még a hang is jobb lesz. Ha ezek nem fordulnának elő, senkinek nem lenne alapja belekötni egy ajánlásba. Persze, az felmerülhet, hogy lehet még olcsóbb is, de az már nem olyan hangnemben, mintha explicit hülyeség hangzana el.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#74027) liszi70 válasza I'am Dony (#74025) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Többen beszélgetünk privát arról ami mostanság folyik itt és hányingere van már sok tagnak ettől az elvakult mániától...... Egyre többen vannak, akik inkább privátban irkálnak. Sokan pedig inkább már nem kérdeznek, mert le vannak oltva."

Pont mint régen, amikor még a (kihalófélben lévő) "hagyományos" szemlélet uralkodott. Az irány változott, most másoknak van hányingerük. :D

Egyébként meg nem puffogni meg siránkozni kell unos-untalan, hogy jajjajjmilettatopikokból, hanem mindkét fél igazságai között meg kell találni a sajátunkat. A két szélsőérték között millió árnyalat van, nem kötelező egyik sem. A mai napig van példa mindkét szélsőségre a topikokban, nem igaz, hogy csak az egyik oldal szélsőséges.

[ Szerkesztve ]

(#74028) I'am Dony válasza liszi70 (#74027) üzenetére


I'am Dony
őstag

A puffogást és siránkozát kikérem magamnak!
A leirtak puszta tényközlések.

(#74029) liszi70 válasza I'am Dony (#74028) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem rád értettem személy szerint, hanem a jelenségre, ami felütötte a fejét, nem csak itt.

(#74030) BBéci válasza liszi70 (#74023) üzenetére


BBéci
titán

Nem elemi érdekük, mert elsősorban nem jó hangzással kereskednek, hanem komplett szobák kivitelezésével. Nem helytálló a haszonkulcs említése, mert semmiféle kábeleknek nem importőrei, nem disztribútorai, tehát lényegtelen a plusz pénz az egészhez képest.
Valamint csak te említettél drágábbat, én direkt azonos összegbe kerülőt, netán olcsóbbat írtam, ha nem vetted volna észre.
Az egyik legrégibb hazai házimozis cég (ezt már többször mesltem) importőre volt az egyik nagynevű gyártó termékeinek. Az összes komplett szobát rendelő ügyfél magától értetődőnek vette, sőt követelte, hogy a kábelezés ára férjen bele az egészbe, ne kelljen érte pluszban fizetni. Ezek után a házimozis cég lemondott a importőri jogról és szinntén valami egyszerű, de még jó drótokkal szerelik a komplett szobákat. Így anyagilag jobban jönnek ki.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#74031) embe válasza liszi70 (#74018) üzenetére


embe
nagyúr

De nem olvastad alaposan az előzményeket. Szó nem volt arról amire kiakarjátok most kerekíteni a dolgot, vagy amire gondoltok. Itt most csak annyiról volt szó, hogy ráérdeklődtem egy párezerforintos kábelre. 1-2 megjegyzés. Erre jött a figyelmeztetés, hogy ne akarjak újoncokat becsapni. :U Most csupán csak "ennyiről" van szó.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#74032) VoidXs válasza embe (#74031) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem te vagy az, aki újoncokat akar becsapni, de amikor felmerül a téma, azonnal ráugranak a csontra, akik igen. Én már őszintén nem tudom eldönteni, hogy ez valakinek érdeke (hiszen van, aki 1:1-ben úgy viselkedik, ahogy az a marketinges útmutatóban van), vagy tényleg ennyire dolgozik az önbizalom, de egyik se jó. A kamukábeleknek el kell tűnnie, hogy béke legyen.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#74033) m3ss


m3ss
veterán

szamomra ez a kabelkerdes pszihologiailag erdekes. miert nem orul vki annak ha kiderul, hogy tobbet nem kell meregdraga kabelt vennie?
ha az az orom forrasa, hogy az o ajanlasat fogadja el a betevedo, az ezutan sem fog valtozni, csak most mast fog ajanlani. szoval a kozossegre gyakorolt hatas megmarad. vagy itt inkabb az lenne az igazi presztizs, hogy ki es merre terelgeti a fo csapasiranyt? nagyon erdekes ez, ahogy egymasnak feszulnek az egok, nem csak ebben a topicban :DD

ha vki ennyire nem tudja revidialni az allaspontjat, barmirol is legyen szo, az elmond vmit az egyenrol...amugy ez a boomer generacio nagy problemaja. vagy inkabb a jovo generaciojanak a problemaja, hogy az o kezukben van kb minden a bolygon. :DDD
en is ra voltam porogve a tidalra, meg a vesztesegmentes audiora. aztan amiota megcsinaltam void tesztjet, csendben hallgatom a spotifyt :DD

linkeljetek mar nekem pls egy videot, ahol vaktesztelik a kabeleket, es a juzer egyertelmuen ramutat, hogy melyik a jobb, dragabb kabel. ha van ilyen akkor nem kell felesleges kamu dolgokat kitalalnia a marketing divizionak sem, csak odadorgolik majd a vevo orra ala. sztetek nem lenne erdekuk ilyen vakteszteket, mereseket kozzetennie a kabelgyartoknak, ha igaz lenne?
egy dolog erdekli csak oket, minel tobb dragabb kabelt eladni, nem a sajat maguk ellenseguk.

hanyszor derult mar ki az emberiseg torteneteben, hogy atverjuk egymast anyagi haszonszerzes celjabol?
aki meg hisz benne es predikal, placebo hatas bizonyitott dolog, miert gondoljatok, hogy itt nem befolyasol benneteket vmi hasonlo? mibol tart csinalni egy tesztet ha nem hisztek a tudomanyos magyarazatokban?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#74034) VoidXs válasza m3ss (#74033) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Minden kábeles borzasztóan fél a teszttől, pedig azonnal bizonyítaná az isteni hallást. Valamiért a főkolomposok egytől egyig gyávák, ezzel bizonyítva, hogy garantáltan az általam korábban említett két eset egyike áll fenn.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#74035) krx21 válasza VoidXs (#74032) üzenetére


krx21
nagyúr

Kicsit túlzásba van a kábel ellenes hadjárat szerintem, ez a ló túloldala.
A villamosságtan alapjai:. Egy analóg, változó frekvenciás jelet (hangot) 1cm hosszan sem lehet változás nélkül továbbítani… Minden kábel máshogy változtatja a jelet, hisz van kapacitás, induktivitás, indukció stb, melyek mértékét folyamatosan változatja a kábel fizikai kialakítása és maga a frekvencia is…
Ha minden kábel jó, az olyan mintha azt mondanám, minden hangszóró ugyan az.. Csak a kábeleknél a változás mértéke kisebb…
Azzal persze egyetértek, hogy nagyon könnyű feleslegesen drága kábelt venni.. :K

[ Szerkesztve ]

(#74036) VoidXs válasza krx21 (#74035) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Itt ki tudod számolni, hogy mennyire kisebb. Ez már bőven a 0 kategória, egyrészt a fázisproblémák GHz-től indulnak (amit én személy szerint elég ritkán hallgatok, de a kábelesek egyetlen istenéről biztosra veszem, hogy neki az belépő), másrészt egy 0.01 Ohm körüli impedanciát vezetünk akár kOhm-okba. Ez az a különbség, ami olyan kicsi, hogy ha kiszámolod, egy elektronnál kisebb változást okoz, tehát a természet maga kerekíti nullára. A gyártók legalább ennyivel tudnának érvelni (hogy egy audio-n kívül eső esetben már elméleti szinten számít), ha minimálisan hitelesek akarnak lenni, de olyan hülyék, hogy ez se megy nekik.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#74037) BBéci válasza m3ss (#74033) üzenetére


BBéci
titán

Miért kellene bárkinek méregdrága kábelt vennie? Ilyesmire itt soha nem biztatott senki. meg kell találni a rendwszerbe legjobban illőt, aminek az ára elfogadható!
Például én akkor is saját rendszerben történő kipróbálást javaslok, amikor pribátban kérdeznek. Múltkor 4-600000 forintos kábelekről volt szó, hogy szerintm melyiket vegye az illető. Naná, hogy ugyanazt válaszoltam, mint korábban mindenkinek. De külföldi hirdetésekben kínálgatták azokat a madzagokat, kipróbálásra nem volt lehetőség. Az emberke megvette az egyiket, vagy valami hasonló kategóriás harnadikat és boldog vele.
Te se videókat keresgél, hanem szerezz saját tapasztalatokat, vaktesztelj! Akár a mostani B&W hangdobozokkal. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#74038) m3ss válasza VoidXs (#74034) üzenetére


m3ss
veterán

sztem nem mindenki amugy, valszeg a nuance tesztet is tobben csinaltak meg, mint mondjak. ezt kellett volna logolnod :DDD aki ennyire ra van szakadva a hifi temara es ekkora onbizalma van az ra fog ugrani az ilyenekre, csak utana esetleg nem veri nagydobra a nem tetszo eredmenyt. ezt meg a nuance-nal meg is ertem, mert ott ez vhol a te hallasodrol allit vmit. de kabel tesztelesnel, ha nem vagy anyagilag erdekelt, nem ertem az egeszet...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#74039) krx21 válasza VoidXs (#74036) üzenetére


krx21
nagyúr

Itt csak a teljesítmény az egyetlen amit számol, hogy mi veszik el.
A hangminőség nem csak a hangerőről szól sőt…

(#74040) VoidXs válasza krx21 (#74039) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Tanulnak tűnsz a témában, ezért megkérdezném, hogy milyen tulajdonságokkal írsz le egy egytagú lineáris invariáns rendszert (a kábel az). Ha összegyűjtöd mindet, előáll, mi változhat, és hogy a kábel valójában milyen szűrőt testesít meg, emiatt pedig miért nem fog egyáltalán számítani.

m3ss: A letöltések számát tudom a beérkezett eredményekhez mérni (bármi más már GDPR-t érint), jelenleg 10-szeres a szorzó. Ma csak 4-en töltötték le, de azt már csak spekulálni tudom, hogy kik, és nyilván olyan emberekről van szó, akiknek már a kommentjeiből tudod, hogy még az átlagember szintet se fogják megütni, ugyanis ez kábeleseknek nem ment még. Persze nyilván tovább fognak tombolni, hiszen nekik nem kell teszt, nekik el kell hinnünk, hogy mennyire jó a fülük.

A kábeles csalásokkal az a baj, hogy korábban kezdődik, mint egy konkrét ajánlás. Már az, ami az összefoglalóban volt régen, hogy a rendszer x%-a legyen kábel, súlyos hiba volt, hiszen ez pont az, amit a gyártók szoktak mondani, hogy a rászedhető vevő legalább bekerüljön az ördögi körbe. Ennek egy szebben megfogalmazott változata, hogy azt kell venni, ami belefér a keretbe, de ugyanúgy megtévesztés. Kábelre nem szabad többet szánni, mint amennyiért kapni neked tetsző összeszerelési szintűt, ez sosincs 3000 felett.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#74041) cikasz


cikasz
őstag

Sziasztok.
Most , hogy cseréltem az erősítőt és mozgatni kellett ott mindent amikor a sub kábelt mozgatom a mélyláda elkezd búgni! Gondolom a kábellel lehet a gond. Egy "prémium" egycsatlakozós HAMA kábel. A mélynyomón több csatlakozó van láttam már 2 csatlakozós kábelt is a neten.

Most a "R" mono-ba van csatlakoztatva ugye. Érdemes venni a fentebb linkelt fajtát vagy elég az egy csatlakozós?
köszi :R

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#74042) VoidXs válasza cikasz (#74041) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Mezei kontakthibának tűnik, a linkelt annyiban jobb, hogy ha az egyik vége megtörik, a másik még mindig gond nélkül működik tovább, de egyébként egy mezei mono RCA megteszi.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#74043) krx21 válasza VoidXs (#74040) üzenetére


krx21
nagyúr

Egy kábelnek nem csak az ellenállása van, mint számottevő tényező.
Ahol frekvencia van, ráadásul változó frekvencia, ott rögtön megjelenik valamennyi indukció. Ráadásul az alacsony frekvenciás jelek egész máshol haladnak a vezető keresztmetszetében mint a magasak stb. Ezért még a sodrás és az erek vastagága is számíthat.
Ezek mind változtathatják az eredeti jel karakterisztikáját.
De ide is leírom, tényleg könnyű túl drága felesleges kábel venni. :R

(#74044) VoidXs válasza krx21 (#74043) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Igen, minden kábel egy egész konkrét RLC kör. Na de melyik konkrét RLC kör?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#74045) krx21 válasza VoidXs (#74044) üzenetére


krx21
nagyúr

Egyszer tényleg csinálhatnák egy tesztet. De úgy, hogy legyen esély is kihallani a különbséget. Egy komolyabb rendszerbe kössünk 2x50m tömör alumínium villany vezetéket. :DDD Majd helyette valami jó drágát.
Ha ott nem halljuk meg a különbséget, akkor jár a pont. :K

[ Szerkesztve ]

(#74046) VoidXs válasza krx21 (#74045) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Már keresték. A Dreamcinema rendszerébe vittek rengeteg drótot, és tippelgetés volt az egész, senki nem hallott semmit. Innentől őrültség azt mondani, hogy a cégnél nem értenek ahhoz, hogy mit van értelme használni és mit nem, egyszerűen azért nem használnak drága kábelt, mert okosak és tudják, sőt, bizonyították kábeltulajok előtt, hogy hülyeség. Persze volt, aki annyira nem volt képes ezzel megbirkózni, hogy azóta ha előkerül, azt szajkózza, hogy "hurr durr rövidek voltak a kábelek <sír>". Inkább ilyen kitalációkba menekülnek a kábelesek, csak hogy ne kelljen szembenézni azzal, hogy nem olyan jó a fülük, mint gondolták.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#74047) Dorian válasza liszi70 (#74018) üzenetére


Dorian
félisten

Pont ez a lényeg! Ugyanaz az ital íze. Viszont az illata más, (esztétikumról ne is beszéljünk) az agyban pedig ezek összességéből áll össze az érzett íz, ami számunkra a lényeg. tehát vegyelemzés szempontjából mindegy, csak érzékelés szempontjábl nem. Az élményt pedig az adja, amit az agy állít elő. Pont mint a hangminőség tekintetében.

#74017 hcs57 :
Pont, h nem ugyanaz képződik le az agyban az ízről. Az ízt az illatokkal együtt értékeljük.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#74048) VoidXs válasza Dorian (#74047) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Pontosan, tökéletes analógia. Vagy akár azok a hangok, amik azt mondják ki, amit éppen olvasol, például ez itt. Ez is 1:1-ben a kábelek hatása, azt hallod, amit vársz, olyan szar a hallásunk. Csak hát van, aki még ezek után is azt hiszi, hogy az övé abszolút.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#74049) krx21 válasza Dorian (#74047) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez így van… :K Lehet nyitok is egy emelt díjas telefonos szolgáltatást, ahol térhallás energiát sugárzok, mozi rendszerekhez. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#74050) Phülöp válasza VoidXs (#74026) üzenetére


Phülöp
addikt

Azt gondolom, hogy amióta az ámokfutássod zajlik, itt drága kábelt nem ajánlott senki - talán egy script figyeli folyamatosan a topikot nálad a kábel témára, és rögtön ugrasz, hogy hazug, nyerészkedő az összes kábelgyârtó, és dögöljön meg mind, aki. Mindig tied az első reakció, a mondanivalódat pedig arrogáns, támadó és lekicsinylő módon adod elő. Ebből kerekedik aztán olyan vita, mint ami most is van.
Nekem ezzel van bajom, de ezt kört már lefutottuk, nem mondok újdonságot.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.